Licensed to Tidal Wave Swimming    HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 12/5/2011 09:56 AM
                   TWS Invite 2011 - 12/2/2011 to 12/4/2011                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Green, Molly K            11 RAYS-GA                27.43      27.15  
  2 Smith, Tatum N            11 SA-GA                  28.32      27.55  
  3 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          28.45      27.83  
  4 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA                29.72      28.46  
  5 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                  31.46      28.78  
  6 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA          28.42      28.84  
  7 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA                28.86      28.88  
  8 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA                28.97      28.99  
  9 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA          29.15      29.16  
 10 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA                30.23      29.39  
 11 Scheider, Emma K          11 SA-GA                  31.97      29.57  
 12 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA                29.69      30.03  
 13 Fogle, Skye S             11 SA-GA                  30.31      30.26  
 14 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA          30.31      30.31  
 15 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA                30.74      30.32  
 16 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA                32.11      30.56  
 17 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA                33.37      31.07  
 18 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA          31.80      31.14  
 19 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA          32.33      31.61  
 20 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA          31.25      31.69  
 21 Kierpa, Lauren E          11 SA-GA                  34.07      32.21  
 22 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                  31.56      32.34  
 23 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA          34.85      32.41  
 24 Dannemiller, Halley S     12 SA-GA                  31.40      32.81  
 25 Ross, Madison A           11 SA-GA                  32.41      32.89  
 26 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA                33.28      33.63  
 27 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                  36.32      34.16  
 28 Robertson, Abigail K      12 RAYS-GA                32.53      34.22  
 29 Hemmati, Azita            11 RAYS-GA                35.88      36.11  
 30 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                  37.69      36.16  
 31 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA          37.04      36.62  
 32 Demar, Lexi N             12 SA-GA                  38.77      36.63  
 33 Kimball, Makena R         11 SA-GA                  40.47      38.43  
 34 Wilson, Abigail T         11 Tidal Wave-GA          51.49      49.03  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA          46.31         NS  
 -- Williams, Hannah N        12 RAYS-GA                34.54         NS  
 -- Miller, Amber C           12 RAYS-GA                28.38         NS  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA          29.98         NS  
 -- Henry, Madison K          11 Tidal Wave-GA          43.19         NS  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA                31.83         NS  
 
Event 2  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA                25.51      25.51  
  2 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA                28.92      28.29  
  3 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA                 28.87      28.52  
  4 Daniel, Austin C          12 SA-GA                  28.53      28.78  
  5 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                  29.54      28.92  
  6 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                  29.08      28.94  
  7 Deas, Noland R            11 SA-GA                  33.68      29.37  
  8 Moland, Connor E          11 SA-GA                  31.30      30.18  
  9 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA          30.96      30.28  
 10 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA          32.60      32.07  
 11 Olsen, John C             11 RAYS-GA                33.02      34.48  
 12 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA                33.93      34.64  
 13 Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                42.23      39.43  
 -- Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA          34.61         NS  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA          40.10         NS  
 
Event 3  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA                26.57      26.17  
  2 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA                26.50      26.55  
  3 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA                27.25      26.56  
  4 Valle, Erin B             14 RAYS-GA                26.88      26.70  
  5 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA                   NT      27.21  
  6 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA                27.32      27.46  
  7 McAree, Lane M            14 SA-GA                  27.55      27.58  
  8 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA                27.94      27.59  
  9 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA          27.19      27.66  
 10 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA                27.82      27.74  
 11 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA                28.86      27.96  
 12 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA                28.17      28.09  
 13 Metts, Cara R             14 RAYS-GA                28.90      28.20  
 14 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA                27.54      28.69  
 15 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA          29.53      28.76  
 16 Cox, Maggie E             13 Tidal Wave-GA          32.00      28.86  
 17 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA                30.66      28.89  
 18 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA                29.12      28.96  
 19 Bristow, Madison          14 RAYS-GA                29.14      29.06  
 20 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA                28.28      29.29  
 21 Hammond, Melanie          14 RAYS-GA                32.36      30.36  
 22 Robertson, Emma M         14 RAYS-GA                30.42      30.79  
 23 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA                31.45      31.19  
 23 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA                30.75      31.19  
 25 Scheider, Sarah N         14 SA-GA                  32.26      31.82  
 26 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA          33.94      32.43  
 27 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA          36.49      32.95  
 28 Powers, Emily C           13 SA-GA                  35.81      33.39  
 29 Gomez, Brianna            13 RAYS-GA                   NT      34.72  
 -- Larkin, Katie H           14 RAYS-GA                28.47         NS  
 -- Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA                30.21         NS  
 -- Staiti, Jenna M           13 SA-GA                  26.06         NS  
 
Event 4  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA          24.31      23.98  
  2 Kocks, Conner F           14 SA-GA                  25.23      24.62  
  3 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA          24.61      24.92  
  4 Yap, David N              14 RAYS-GA                25.65      25.04  
  5 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA          25.26      25.23  
  6 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                  25.38      25.34  
  7 Smith, Garrett C          14 SA-GA                  25.50      25.54  
  8 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                  25.77      25.76  
  9 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT      25.84  
 10 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA          27.73      26.67  
 11 Burke, Alex C             13 SA-GA                  26.66      27.19  
 12 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA          27.03      27.37  
 13 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                  27.22      27.43  
 14 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA          29.16      27.67  
 15 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA          29.07      29.28  
 16 Miller, Brian Q           14 RAYS-GA                30.97      29.63  
 17 Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA          30.65      29.72  
 -- DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA                31.69         NS  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA          29.36         NS  
 -- Brown, Chase K            13 RAYS-GA                28.55         NS  
 
Event 5  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nabors, Corinne E         17 GOLD-GA                26.38      25.59  
  2 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA                 26.54      26.38  
  3 Morris, Hailey L          17 GOLD-GA                26.21      26.49  
  4 Price, Kelly M            16 RAYS-GA                26.79      26.54  
  5 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA          27.35      27.22  
  6 Martin, Annie E           15 RAYS-GA                28.70      27.29  
  7 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA                28.08      27.62  
  8 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA                28.28      27.66  
  9 Lewis, Katy K             15 ASL-GA                 27.80      27.90  
 10 Kaufman, Haley V          16 Tidal Wave-GA          27.13      28.02  
 11 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA                 28.18      28.32  
 12 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA                33.05      28.89  
 13 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA                29.12      28.92  
 14 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA                 28.19      29.12  
 15 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA                29.51      29.32  
 16 Kayler, Melody            17 RAYS-GA                29.19      29.65  
 17 Hammond, Melanie          14 RAYS-GA                32.36      30.40  
 18 McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA          33.96      32.65  
 19 Robertson, Mollie R       10 RAYS-GA                39.43      38.68  
 -- Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA          28.62         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA                 27.79         NS  
 -- Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA                26.71         NS  
 -- Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA          27.23         NS  
 -- Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 6  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                22.62      23.41  
  2 Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT      23.76  
  3 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA          23.84      23.77  
  4 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA                23.69      24.06  
  5 Helms, Marshall           15 RAYS-GA                24.42      24.12  
  6 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA          24.45      24.27  
  6 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA          25.37      24.27  
  8 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA          25.02      24.37  
  9 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA                24.25      24.64  
 10 Ellard, Weaver            17 SA-GA                  24.45      24.69  
 11 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA                24.70      25.00  
 12 Barry, Sam A              18 RAYS-GA                25.32      25.28  
 13 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA          26.90      25.38  
 14 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                  26.44      26.58  
 15 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                  25.77      26.66  
 16 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA                27.06      27.60  
 17 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA                30.68      28.63  
 -- Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA          28.98         NS  
 
Event 7  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              2:40.65    2:29.76  
  2 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                2:31.95    2:32.88  
  3 Green, Molly K            11 RAYS-GA              2:36.81    2:34.75  
  4 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:38.31    2:34.93  
  5 Scheider, Emma K          11 SA-GA                2:37.60    2:35.48  
  6 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        2:41.21    2:36.04  
  7 Smith, Tatum N            11 SA-GA                2:38.77    2:36.10  
  8 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA        2:37.07    2:36.14  
  9 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              2:45.09    2:36.58  
 10 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        2:46.98    2:44.18  
 11 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              2:48.71    2:46.15  
 12 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        2:51.08    2:50.37  
 13 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        2:38.01    2:52.03  
 14 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA              3:03.13    2:52.57  
 15 Fogle, Skye S             11 SA-GA                     NT    2:52.65  
 16 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        2:49.69    2:53.19  
 17 Doherty, Emma G           11 SA-GA                3:09.71    2:55.15  
 18 Ross, Madison A           11 SA-GA                2:50.69    2:55.54  
 19 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA        3:06.58    2:55.94  
 20 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA        3:07.71    2:59.45  
 21 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              3:07.40    2:59.58  
 22 Robertson, Abigail K      12 RAYS-GA              3:25.31    3:00.03  
 23 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                     NT    3:06.09  
 24 Kierpa, Lauren E          11 SA-GA                3:16.89    3:06.44  
 25 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                3:16.94    3:16.11  
 26 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA             NT    3:18.97  
 27 Demar, Lexi N             12 SA-GA                3:30.44    3:20.49  
 28 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                2:50.99    3:20.98  
 29 Hemmati, Azita            11 RAYS-GA              3:26.99    3:29.02  
 -- Kimball, Makena R         11 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA              3:08.12         DQ  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA              3:18.47         NS  
 -- Miller, Amber C           12 RAYS-GA              2:56.97         NS  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA        2:51.05         NS  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA              2:51.60         NS  
 
Event 8  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              2:19.60    2:17.44  
  2 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              2:39.40    2:31.49  
  3 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                2:35.90    2:34.22  
  4 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             2:38.07    2:34.74  
  5 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              2:42.04    2:36.74  
  6 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                2:38.89    2:38.26  
  7 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               2:37.48    2:38.32  
  8 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                2:51.28    2:43.45  
  9 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        2:55.70    2:49.02  
 10 Daniel, Austin C          12 SA-GA                2:47.30    2:54.76  
 11 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        2:57.21    2:59.15  
 12 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA                   NT    3:16.13  
 -- Olsen, John C             11 RAYS-GA              3:04.54         DQ  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        3:20.18         NS  
 -- Spiers, Tristan E         12 SA-GA                2:35.31         NS  
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              2:21.95    2:17.80  
  2 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              2:22.31    2:20.15  
  3 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              2:21.81    2:22.32  
  4 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:23.56    2:22.66  
  5 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        2:23.55    2:23.15  
  6 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              2:23.38    2:25.55  
  7 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              2:18.71    2:26.09  
  8 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:28.57    2:26.72  
  9 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              2:28.96    2:28.88  
 10 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:32.55    2:29.61  
 11 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              2:36.58    2:33.65  
 12 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              2:26.56    2:35.03  
 13 Metts, Cara R             14 RAYS-GA              2:37.11    2:37.09  
 14 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        2:36.81    2:39.22  
 15 Cox, Maggie E             13 Tidal Wave-GA        3:00.00    2:44.69  
 16 Hammond, Melanie          14 RAYS-GA              2:45.63    2:48.78  
 17 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA              3:01.10    2:54.26  
 18 Robertson, Emma M         14 RAYS-GA              2:51.86    2:54.94  
 19 Scheider, Sarah N         14 SA-GA                3:01.42    2:59.29  
 20 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        3:05.66    3:02.01  
 21 Powers, Emily C           13 SA-GA                3:07.59    3:03.78  
 22 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA             NT    3:12.73  
 -- Gomez, Brianna            13 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Staiti, Jenna M           13 SA-GA                2:30.50         NS  
 -- Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:23.39         NS  
 -- Surian, Allison E         13 RAYS-GA              2:39.04         NS  
 -- Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              2:41.26         NS  
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        2:09.40    2:09.24  
  2 Yap, David N              14 RAYS-GA              2:21.37    2:13.74  
  3 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        2:19.48    2:19.34  
  4 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        2:13.38    2:19.61  
  5 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                2:23.37    2:21.80  
  6 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA        2:25.03    2:22.49  
  7 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        2:22.31    2:22.66  
  8 Kocks, Conner F           14 SA-GA                2:35.75    2:28.14  
  9 Burke, Alex C             13 SA-GA                2:31.13    2:31.69  
 10 Smith, Garrett C          14 SA-GA                2:32.93    2:32.09  
 11 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              2:32.80    2:33.94  
 12 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:34.20    2:35.58  
 13 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        2:36.16    2:36.49  
 14 Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA        3:37.06    3:21.29  
 -- DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              2:48.50         NS  
 
Event 11  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Price, Kelly M            16 RAYS-GA              2:25.04    2:20.78  
  2 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:23.32    2:22.72  
  3 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               2:24.45    2:22.77  
  4 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        2:18.45    2:23.78  
  5 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:29.20    2:25.53  
  6 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              2:29.20    2:28.12  
  7 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               2:31.17    2:28.21  
  8 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              2:34.28    2:29.24  
  9 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              2:31.53    2:30.04  
 10 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA              2:29.13    2:30.70  
 11 Kayler, Melody            17 RAYS-GA              2:34.25    2:33.20  
 12 Kaufman, Haley V          16 Tidal Wave-GA        2:31.35    2:35.20  
 13 Robertson, Mollie R       10 RAYS-GA                   NT    3:14.27  
 -- McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA        2:53.75         DQ  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA               2:31.30         NS  
 -- Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA              2:21.40         NS  
 -- Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              2:36.67         NS  
 -- Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        2:32.50         NS  
 
Event 12  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        2:10.71    2:06.13  
  2 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                2:07.75    2:07.11  
  3 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        2:14.46    2:07.25  
  4 Robertson, Nick D         16 RAYS-GA              2:08.82    2:07.61  
  5 Ellard, Weaver            17 SA-GA                2:13.03    2:08.65  
  6 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA              2:05.84    2:10.50  
  7 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              2:09.55    2:11.04  
  8 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              2:14.93    2:11.59  
  9 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              2:09.88    2:11.98  
 10 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        2:10.54    2:12.50  
 11 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                2:09.00    2:12.90  
 12 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              2:14.70    2:16.50  
 13 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        2:13.38    2:18.75  
 14 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        2:29.78    2:20.08  
 15 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              2:13.46    2:21.13  
 16 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                2:26.25    2:23.30  
 17 Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT    2:24.72  
 18 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA              2:31.74    2:25.83  
 19 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                2:31.80    2:30.63  
 20 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        2:48.48    2:32.99  
 21 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA              3:12.59    2:33.34  
 -- Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA        2:42.39         NS  
 
Event 13  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              5:45.67    5:38.28  
  2 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              6:09.79    5:58.04  
  3 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                6:04.34    6:02.19  
  4 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              6:39.42    6:02.28  
  5 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        6:16.18    6:09.40  
  6 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA        6:23.08    6:16.97  
  7 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        6:31.92    6:25.49  
  8 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              6:27.00    6:25.93  
  9 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              6:36.77    6:34.85  
 10 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        6:50.00    6:41.38  
 11 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        6:48.52    6:46.28  
 12 Robertson, Abigail K      12 RAYS-GA              7:57.69    6:48.46  
 13 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA              7:19.51    6:50.84  
 14 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA              7:15.09    6:56.84  
 15 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA             NT    7:00.19  
 16 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA        6:50.00    7:07.05  
 17 Doherty, Emma G           11 SA-GA                7:10.44    7:10.21  
 18 Dannemiller, Halley S     12 SA-GA                6:45.21    7:16.02  
 19 Hemmati, Azita            11 RAYS-GA              8:04.31    7:52.27  
 -- Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        6:29.55         NS  
 
Event 14  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              5:39.18    5:31.97  
  2 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             5:51.13    5:33.08  
  3 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              5:56.32    5:51.55  
  4 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               6:17.19    6:14.80  
  5 Moland, Connor E          11 SA-GA                6:39.66    6:22.44  
  6 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                6:27.12    6:24.10  
  7 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              6:36.17    6:29.43  
  8 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                6:04.56    6:35.06  
  9 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        6:47.39    6:35.52  
 10 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        7:04.84    6:36.04  
 11 Daniel, Austin C          12 SA-GA                     NT    6:38.93  
 12 Olsen, John C             11 RAYS-GA              7:15.09    7:30.22  
 13 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        8:35.46    7:39.44  
 -- Kemnitz, Nathan W         12 SA-GA                6:03.86         NS  
 
Event 15  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              5:25.91    5:23.13  
  2 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              5:35.14    5:30.96  
  3 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              5:32.87    5:34.02  
  4 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              5:42.79    5:34.17  
  5 McAree, Lane M            14 SA-GA                5:37.04    5:34.24  
  6 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              5:29.66    5:34.32  
  7 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        5:34.05    5:35.31  
  8 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA              5:47.24    5:39.17  
  9 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              5:48.22    5:39.32  
 10 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              5:40.59    5:42.70  
 11 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              5:43.96    5:43.16  
 12 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              5:31.69    5:43.97  
 13 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              5:46.23    5:45.77  
 14 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              5:48.22    5:59.89  
 15 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              6:16.28    6:01.40  
 16 Metts, Cara R             14 RAYS-GA              5:59.98    6:01.50  
 17 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              6:10.62    6:03.36  
 18 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              6:52.93    6:05.30  
 19 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              6:28.04    6:15.11  
 20 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        6:20.48    6:25.36  
 21 Robertson, Emma M         14 RAYS-GA              6:49.69    6:50.46  
 22 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        7:07.77    7:03.76  
 23 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA              7:31.15    7:11.66  
 
Event 16  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        5:09.33    5:01.13  
  2 Robertson, Judson H       14 GOLD-GA              5:13.02    5:12.93  
  3 Yap, David N              14 RAYS-GA              5:17.46    5:14.36  
  4 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        5:19.15    5:25.67  
  5 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                     NT    5:31.30  
  6 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        5:29.41    5:38.63  
  7 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA        6:08.74    6:02.24  
  8 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        6:05.66    6:11.10  
  9 Miller, Brian Q           14 RAYS-GA              6:30.11    6:16.98  
 10 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        6:19.81    6:18.50  
 
Event 17  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        5:20.59    5:21.11  
  2 Barry, Belle M            15 RAYS-GA              5:25.84    5:22.43  
  3 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA              5:39.17    5:42.81  
  4 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              5:36.81    5:45.16  
  5 Martin, Annie E           15 RAYS-GA              5:49.99    5:46.79  
  6 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              5:41.21    5:46.97  
  7 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               5:50.86    5:56.25  
  8 Kaufman, Haley V          16 Tidal Wave-GA        5:47.92    5:57.93  
  9 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              5:59.35    5:59.74  
 10 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               5:59.82    6:04.48  
 11 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              6:01.84    6:14.59  
 12 Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA        6:11.82    6:27.92  
 13 McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA        6:57.53    7:00.34  
 
Event 18  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        5:04.41    4:58.50  
  2 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              5:07.83    5:01.02  
  3 Robertson, Nick D         16 RAYS-GA              5:10.58    5:08.15  
  4 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              5:18.04    5:14.55  
  5 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              5:14.55    5:17.88  
  6 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        5:16.55    5:20.78  
  7 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        5:14.10    5:20.96  
  8 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                5:23.69    5:21.05  
  9 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        5:46.68    5:21.95  
 10 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              5:35.74    5:23.87  
 11 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              5:17.17    5:26.47  
 12 Barry, Sam A              18 RAYS-GA              5:17.56    5:41.36  
 13 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        6:15.00    5:57.27  
 14 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA              5:59.24    5:57.86  
 15 Deas, Noland R            11 SA-GA                6:45.10    6:38.03  
 
Event 19  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA        1:11.24    1:08.93  
  2 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                1:11.46    1:09.69  
  3 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        1:10.55    1:09.80  
  4 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              1:10.43    1:09.87  
  5 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              1:12.36    1:10.88  
  6 Green, Molly K            11 RAYS-GA              1:11.54    1:11.65  
  7 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        1:12.41    1:11.74  
  8 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:14.80    1:13.32  
  9 Hicks, Martha C           12 Swim MACON-GA        1:12.81    1:14.86  
 10 Remick, Payton L          11 RAYS-GA              1:15.20    1:19.71  
B - Final
 11 Rubio, Julia M            12 SA-GA                1:19.65    1:15.38  
 12 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:19.50    1:16.38  
 13 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA        1:20.63    1:18.28  
 14 Browne, Allie C           12 RAYS-GA              1:18.47    1:20.40  
 15 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:21.57    1:20.70  
 16 Ross, Madison A           11 SA-GA                1:24.24    1:20.88  
 17 Barber, Gillian W         12 SA-GA                1:24.71    1:21.57  
 18 Traylor, Meagan B         12 Tidal Wave-GA        1:22.82    1:22.57  
 19 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA              1:24.29    1:23.73  
 20 Hicks, Deborah K          11 Swim MACON-GA        1:20.85    1:28.69  
 
Event 19  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              1:10.34    1:10.43  
  2 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        1:17.07    1:10.55  
  3 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA        1:12.24    1:11.24  
  4 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                1:10.79    1:11.46  
  5 Green, Molly K            11 RAYS-GA              1:12.16    1:11.54  
  6 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              1:15.12    1:12.36  
  7 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        1:12.95    1:12.41  
  8 Hicks, Martha C           12 Swim MACON-GA        1:12.99    1:12.81  
  9 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:15.60    1:14.80  
 10 Remick, Payton L          11 RAYS-GA              1:24.48    1:15.20  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA        1:17.13    1:17.95  
 12 Browne, Allie C           12 RAYS-GA              1:21.16    1:18.47  
 13 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:22.15    1:19.50  
 14 Rubio, Julia M            12 SA-GA                     NT    1:19.65  
 15 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA        1:28.00    1:20.63  
 16 Hicks, Deborah K          11 Swim MACON-GA        1:26.33    1:20.85  
 17 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:32.09    1:21.57  
 18 Fishman, Katherine S      11 SA-GA                1:33.66    1:22.04  
 19 Traylor, Meagan B         12 Tidal Wave-GA        1:33.81    1:22.82  
 20 Ross, Madison A           11 SA-GA                1:21.24    1:24.24  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA                   NT    1:24.29  
 22 Barber, Gillian W         12 SA-GA                1:20.21    1:24.71  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Scalise, Devon A          12 SA-GA                1:20.71    1:26.60  
 24 Abernethy, Andie          12 RAYS-GA              1:34.88    1:28.24  
 25 Doherty, Emma G           11 SA-GA                1:33.34    1:30.20  
 26 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                     NT    1:30.33  
 27 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA        1:30.24    1:31.70  
 28 Brackenbury, Anna G       12 SA-GA                1:34.77    1:32.87  
 29 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA              1:38.78    1:32.97  
 30 Harp, Asha L              11 SA-GA                     NT    1:34.15  
 31 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA              1:38.25    1:35.17  
 32 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                1:41.74    1:36.20  
 33 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                     NT    1:36.71  
 34 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                1:45.06    1:52.75  
 -- Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:21.42         DQ  
 -- Robinson, Ashley F        11 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA              1:17.17         NS  
 
Event 20  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              1:03.16    1:02.68  
  2 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:09.89    1:07.23  
  3 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             1:09.23    1:07.83  
  4 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:13.86    1:11.63  
  5 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              1:12.03    1:12.51  
  6 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:12.26    1:13.59  
  7 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              1:17.31    1:16.27  
  8 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA        1:23.36    1:18.45  
  9 Moland, Connor E          11 SA-GA                1:19.40    1:18.70  
 10 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:26.31    1:32.13  
B - Final
 11 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:29.79    1:26.75  
 
Event 20  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              1:04.01    1:03.16  
  2 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             1:09.68    1:09.23  
  3 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:10.29    1:09.89  
  4 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              1:12.00    1:12.03  
  5 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:14.02    1:12.26  
  6 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:13.33    1:13.86  
  7 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              1:33.26    1:17.31  
  8 Moland, Connor E          11 SA-GA                1:20.66    1:19.40  
  9 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA        1:52.60    1:23.36  
 10 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:26.59    1:26.31  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:37.00    1:29.79  
 12 Tipton, Conar C           11 ASL-GA                    NT    1:53.04  
 -- Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:30.62         DQ  
 -- Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        1:49.16         NS  
 -- Bried, Jimmy E            11 SA-GA                1:22.87         NS  
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              1:04.72    1:02.76  
  2 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              1:03.92    1:03.60  
  3 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              1:06.63    1:05.47  
  4 Older, Katy E             13 ASL-GA               1:07.44    1:05.73  
  5 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              1:07.03    1:05.89  
  6 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              1:07.83    1:06.43  
  7 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              1:09.60    1:06.83  
  8 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              1:07.03    1:09.10  
  9 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              1:09.83    1:09.11  
 10 Metts, Cara R             14 RAYS-GA              1:09.15    1:09.17  
B - Final
 11 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              1:10.83    1:10.11  
 12 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              1:10.79    1:10.59  
 13 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              1:13.54    1:11.08  
 14 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              1:14.14    1:12.57  
 15 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              1:14.97    1:13.42  
 16 Cox, Maggie E             13 Tidal Wave-GA        1:14.53    1:13.56  
 17 Taylor, Caroline A        14 RAYS-GA              1:15.50    1:13.64  
 18 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              1:17.96    1:18.38  
 19 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              1:21.04    1:18.54  
 20 Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                1:22.42    1:20.32  
 
Event 21  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              1:06.37    1:03.92  
  2 McAree, Lane M            14 SA-GA                1:06.20    1:04.31  
  3 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              1:05.64    1:04.72  
  4 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              1:06.40    1:06.63  
  5 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              1:05.23    1:07.03  
  5 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              1:07.44    1:07.03  
  7 Older, Katy E             13 ASL-GA               1:06.12    1:07.44  
  8 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              1:11.49    1:07.83  
  9 Metts, Cara R             14 RAYS-GA              1:11.29    1:09.15  
 10 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              1:08.90    1:09.60  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              1:08.77    1:09.83  
 12 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              1:09.87    1:10.79  
 13 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              1:11.58    1:10.83  
 14 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              1:14.84    1:13.54  
 15 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              1:12.99    1:14.14  
 16 Cox, Maggie E             13 Tidal Wave-GA             NT    1:14.53  
 17 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              1:13.15    1:14.97  
 18 Taylor, Caroline A        14 RAYS-GA              1:16.61    1:15.50  
 19 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              1:15.52    1:17.96  
 20 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              1:21.80    1:21.04  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                1:19.20    1:22.42  
 22 Steed, Kendall            14 RAYS-GA              1:31.53    1:24.15  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Barge, Gabrielle M        13 RAYS-GA              1:30.43    1:25.05  
 24 Horne, Bri L              13 SA-GA                1:19.02    1:25.07  
 25 Powers, Emily C           13 SA-GA                1:29.29    1:27.41  
 26 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              1:25.93    1:28.10  
 27 Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        1:25.90    1:28.42  
 28 Mancuso, Chiara M         13 Tidal Wave-GA        1:30.95    1:28.93  
 29 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA             NT    1:31.72  
 30 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        1:31.24    1:32.09  
 31 McIlvain, Ella J          13 SA-GA                     NT    1:32.10  
 32 Ziv, Emilee D             13 RAYS-GA                   NT    1:46.39  
 -- Gomez, Brianna            13 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Staiti, Jenna M           13 SA-GA                1:27.21         NS  
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, David N              14 RAYS-GA                59.48      59.35  
  2 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        1:02.78    1:01.72  
  3 Edmondson, David          13 RAYS-GA              1:02.80    1:02.87  
  4 Butts, Jason W            13 ASL-GA               1:07.95    1:05.26  
  5 Burke, Alex C             13 SA-GA                1:09.85    1:08.92  
  6 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        1:11.65    1:10.10  
  7 Newsom, Grant R           14 SA-GA                1:09.88    1:10.21  
  8 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                1:12.19    1:11.99  
  9 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:16.71    1:14.79  
 10 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:15.75    1:15.77  
B - Final
 11 Martin, Cam E             13 RAYS-GA              1:20.46    1:17.68  
 12 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              1:19.01    1:19.02  
 13 Rucker, Trey A            13 RAYS-GA              1:26.46    1:21.68  
 14 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              1:24.65    1:22.50  
 
Event 22  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, David N              14 RAYS-GA              1:01.27      59.48  
  2 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        1:04.85    1:02.78  
  3 Edmondson, David          13 RAYS-GA              1:02.58    1:02.80  
  4 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                1:09.34    1:04.81  
  5 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                1:10.51    1:06.91  
  6 Butts, Jason W            13 ASL-GA               1:06.92    1:07.95  
  7 Burke, Alex C             13 SA-GA                1:08.40    1:09.85  
  8 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT    1:09.88  
  9 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        1:23.81    1:11.65  
 10 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                1:15.71    1:12.19  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Brian Q           14 RAYS-GA              1:21.07    1:15.22  
 12 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:13.43    1:15.75  
 13 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:22.99    1:16.71  
 14 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              1:28.67    1:19.01  
 15 Martin, Cam E             13 RAYS-GA                   NT    1:20.46  
 16 Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        1:21.76    1:20.53  
 17 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              1:31.92    1:24.65  
 18 Rucker, Trey A            13 RAYS-GA              1:24.90    1:26.46  
 -- Rodriguez, Jerome A       13 SA-GA                     NT         DQ  
 -- O'Neal, Thomas R          13 SA-GA                1:25.99         NS  
 
Event 23  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA              1:04.15    1:01.50  
  2 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        1:02.92    1:03.65  
  3 Martin, Annie E           15 RAYS-GA              1:07.57    1:04.24  
  4 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              1:04.52    1:05.17  
  5 O'Malley, Lauren          15 RAYS-GA              1:06.62    1:05.27  
  6 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               1:05.67    1:05.28  
  7 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               1:05.49    1:05.31  
  8 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              1:04.72    1:05.74  
  9 DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              1:09.16    1:08.04  
 10 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                1:09.79    1:08.97  
B - Final
 11 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              1:11.13    1:11.37  
 12 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA              1:14.29    1:12.37  
 13 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              1:16.21    1:13.18  
 14 Hicks, Helen M            16 Swim MACON-GA        1:13.59    1:13.30  
 15 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              1:23.38    1:23.71  
 -- Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              1:20.47         NS  
 
Event 23  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        1:03.46    1:02.92  
  2 Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA              1:04.10    1:04.15  
  3 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              1:03.97    1:04.52  
  4 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              1:05.97    1:04.72  
  5 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               1:05.15    1:05.49  
  6 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               1:05.52    1:05.67  
  7 Lash, Emily J             18 RAYS-GA              1:05.34    1:05.89  
  8 O'Malley, Lauren          15 RAYS-GA              1:04.61    1:06.62  
  9 Martin, Annie E           15 RAYS-GA              1:05.71    1:07.57  
 10 DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              1:07.28    1:09.16  
-------------------------------------------------------------------------
 11 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                     NT    1:09.79  
 12 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              1:10.99    1:11.13  
 13 Hicks, Helen M            16 Swim MACON-GA        1:09.51    1:13.59  
 14 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA              1:13.09    1:14.29  
 15 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              1:12.75    1:16.21  
 16 Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              1:14.50    1:20.47  
 17 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              1:23.03    1:23.38  
 -- Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              1:06.50         DQ  
 -- McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA        1:20.98         DQ  
 -- Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              1:13.61         NS  
 -- Kaufman, Haley V          16 Tidal Wave-GA        1:03.10         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA               1:07.76         NS  
 
Event 24  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA                55.49      55.24  
  2 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                57.37      55.92  
  3 Ellard, Weaver            17 SA-GA                  57.14      57.65  
  4 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA          58.52      57.74  
  5 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                  58.48      57.97  
  6 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA          58.82      58.48  
  7 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                  59.72      58.95  
  8 Helms, Marshall           15 RAYS-GA                59.37    1:00.12  
  9 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               1:00.83    1:00.39  
 10 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              1:00.85    1:00.60  
B - Final
 11 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              1:00.87    1:00.45  
 12 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              1:03.01    1:02.49  
 13 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:03.21    1:03.15  
 14 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                1:05.04    1:03.33  
 15 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        1:04.23    1:04.85  
 16 Consoli, David C          17 SA-GA                1:06.84    1:06.42  
 17 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        1:15.30    1:12.60  
 -- Preston, Merric C         17 RAYS-GA              1:08.95         NS  
 
Event 24  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA                54.78      55.49  
  2 Ellard, Weaver            17 SA-GA                  59.36      57.14  
  3 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                54.80      57.37  
  4 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                1:01.41      58.48  
  5 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        1:00.25      58.52  
  6 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA          59.81      58.82  
  7 Helms, Marshall           15 RAYS-GA                58.90      59.37  
  8 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                  58.21      59.72  
  9 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               1:01.72    1:00.83  
 10 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              1:00.01    1:00.85  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              1:00.89    1:00.87  
 12 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              1:01.79    1:03.01  
 13 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:02.58    1:03.21  
 14 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        1:10.18    1:04.23  
 15 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                1:01.35    1:05.04  
 16 Consoli, David C          17 SA-GA                1:08.35    1:06.84  
 17 Brown, Jake J             15 SA-GA                1:06.57    1:07.36  
 18 Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT    1:08.95  
 19 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        1:20.62    1:15.30  
 -- Giles, Joshua K           17 RAYS-GA              1:00.40         NS  
 
Event 25  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              2:12.72    2:09.94  
  2 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              2:14.18    2:11.54  
  3 Green, Molly K            11 RAYS-GA              2:14.07    2:13.08  
  4 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        2:18.19    2:15.63  
  5 Scheider, Emma K          11 SA-GA                2:15.62    2:17.01  
  6 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:17.54    2:17.75  
  7 Smith, Tatum N            11 SA-GA                2:21.71    2:17.94  
  8 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              2:21.23    2:19.56  
  9 Scalise, Devon A          12 SA-GA                2:24.74    2:19.82  
 10 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              2:19.29    2:20.46  
B - Final
 11 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              2:25.64    2:21.43  
 12 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        2:27.57    2:23.25  
 13 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        2:28.34    2:26.32  
 14 Mays, Mary-Carson C       12 Swim MACON-GA        2:28.29    2:26.66  
 15 Rubio, Julia M            12 SA-GA                2:30.40    2:27.33  
 16 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                2:32.18    2:29.52  
 17 Browne, Allie C           12 RAYS-GA              2:31.16    2:29.93  
 18 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              2:30.30    2:32.41  
 19 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        2:30.08    2:32.52  
 20 Hicks, Deborah K          11 Swim MACON-GA        2:27.72    2:36.56  
 
Event 25  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              2:12.26    2:12.72  
  2 Green, Molly K            11 RAYS-GA              2:15.44    2:14.07  
  3 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              2:21.16    2:14.18  
  4 Scheider, Emma K          11 SA-GA                2:22.86    2:15.62  
  5 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:25.06    2:17.54  
  6 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        2:20.89    2:18.19  
  7 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              2:23.83    2:19.29  
  8 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              2:23.30    2:21.23  
  9 Smith, Tatum N            11 SA-GA                2:20.27    2:21.71  
 10 Miller, Amber C           12 RAYS-GA              2:25.56    2:24.53  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Scalise, Devon A          12 SA-GA                2:22.35    2:24.74  
 12 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              2:25.77    2:25.64  
 13 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        2:25.28    2:27.57  
 14 Hicks, Deborah K          11 Swim MACON-GA        2:22.59    2:27.72  
 15 Mays, Mary-Carson C       12 Swim MACON-GA        2:31.79    2:28.29  
 16 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        2:32.48    2:28.34  
 17 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        2:22.99    2:30.08  
 18 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              2:37.83    2:30.30  
 19 Rubio, Julia M            12 SA-GA                     NT    2:30.40  
 20 Browne, Allie C           12 RAYS-GA              2:33.81    2:31.16  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                2:30.52    2:32.18  
 22 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        2:30.48    2:32.30  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA             NT    2:33.16  
 24 Ross, Madison A           11 SA-GA                2:37.38    2:33.94  
 25 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA              2:39.50    2:37.35  
 26 Fogle, Skye S             11 SA-GA                2:45.85    2:37.46  
 27 Abernethy, Andie          12 RAYS-GA              2:36.09    2:38.09  
 28 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA              2:44.00    2:38.15  
 29 Doherty, Emma G           11 SA-GA                2:47.55    2:38.79  
 30 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA              2:47.21    2:43.08  
 31 Barber, Gillian W         12 SA-GA                2:37.66    2:43.09  
 32 Wracher, Reese F          12 RAYS-GA              2:49.96    2:43.49  
 33 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA              2:54.38    2:44.29  
 34 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA                   NT    2:44.45  
 35 Traylor, Meagan B         12 Tidal Wave-GA        2:54.77    2:44.67  
 36 Hutcheson, Ansley J       12 RAYS-GA                   NT    2:47.93  
 37 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                2:47.04    2:48.06  
 38 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                2:51.00    2:49.55  
 39 Hemmati, Azita            11 RAYS-GA              3:15.07    2:50.04  
 40 Mabry, Emily S            11 RAYS-GA              3:02.33    2:50.07  
 41 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                     NT    2:53.19  
 42 Sims, Madison A           11 RAYS-GA              2:56.21    2:55.89  
 43 Kelly, Chelsey M          12 Tidal Wave-GA             NT    2:55.91  
 44 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA             NT    2:57.07  
 45 Zumbach, Audra J          12 RAYS-GA              3:30.80    2:58.65  
 46 Geller, Rachel E          11 RAYS-GA                   NT    3:00.14  
 47 Brackenbury, Anna G       12 SA-GA                2:52.09    3:00.38  
 48 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                3:03.69    3:01.58  
 49 Robinson, Ashley F        11 SA-GA                2:59.27    3:02.18  
 50 Wagner, Hannah P          11 RAYS-GA                   NT    3:04.18  
 51 Ramprasad, Aarya          11 RAYS-GA              3:18.42    3:07.25  
 52 Thornton, Ashley K        12 SA-GA                3:13.27    3:13.70  
 53 Brown, Erin T             12 RAYS-GA                   NT    3:18.38  
 54 Fauss, Sydney M           12 RAYS-GA                   NT    3:19.90  
 55 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                     NT    3:24.39  
 56 Kimball, Makena R         11 SA-GA                     NT    3:24.44  
 57 Estrada, Angelica R       11 Tidal Wave-GA             NT    3:25.72  
 58 Burwick, Kirstyn A        11 RAYS-GA                   NT    3:28.31  
 -- Williams, Hannah N        12 RAYS-GA              2:46.11         NS  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA              2:36.28         NS  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Schuster, Maddie E        12 SA-GA                3:07.92         NS  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA        2:33.34         NS  
 
Event 26  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              2:04.83    2:02.90  
  2 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              2:10.90    2:07.92  
  3 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             2:09.99    2:08.96  
  4 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              2:12.66    2:11.79  
  5 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              2:12.96    2:14.52  
  6 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               2:16.58    2:17.20  
  7 Findley, Aidan B          12 SA-GA                2:23.14    2:19.80  
  8 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA        2:23.19    2:21.37  
  9 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              2:21.73    2:21.45  
 10 Ono, Sage S               12 SA-GA                2:21.67    2:22.38  
B - Final
 11 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              2:28.30    2:19.62  
 12 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              2:24.25    2:26.12  
 13 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA        2:27.46    2:29.66  
 14 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        2:35.12    2:31.72  
 15 Gleeson, Jake O           11 RAYS-GA              2:36.75    2:33.05  
 16 Peak, Joe S               11 SA-GA                2:34.74    2:33.09  
 17 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              2:36.88    2:35.48  
 18 Gay, Mason M              12 SA-GA                2:47.98    2:43.74  
 19 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA        2:49.41    2:45.25  
 20 Shelley, Nicholas P       11 RAYS-GA              2:45.43    2:49.91  
 
Event 26  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              2:03.50    2:04.83  
  2 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             2:11.16    2:09.99  
  3 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              2:14.36    2:10.90  
  4 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              2:14.71    2:12.66  
  5 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              2:18.04    2:12.96  
  6 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               2:22.20    2:16.58  
  7 Ono, Sage S               12 SA-GA                2:22.28    2:21.67  
  8 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              3:00.88    2:21.73  
  9 Findley, Aidan B          12 SA-GA                2:15.52    2:23.14  
 10 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA        2:20.52    2:23.19  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              2:27.95    2:24.25  
 12 Daniel, Austin C          12 SA-GA                2:41.94    2:27.30  
 13 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA        2:27.57    2:27.46  
 14 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              2:26.85    2:28.30  
 15 Peak, Joe S               11 SA-GA                2:28.99    2:34.74  
 16 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        2:37.03    2:35.12  
 17 Gleeson, Jake O           11 RAYS-GA              2:39.43    2:36.75  
 18 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              2:38.50    2:36.88  
 19 Shelley, Nicholas P       11 RAYS-GA                   NT    2:45.43  
 20 Gay, Mason M              12 SA-GA                2:57.90    2:47.98  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA        3:07.79    2:49.41  
 22 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        2:50.68    2:52.90  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Tipton, Conar C           11 ASL-GA                    NT    3:02.38  
 24 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              3:03.80    3:02.92  
 25 Halloran, Will B          11 RAYS-GA                   NT    3:11.19  
 26 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA             NT    3:24.12  
 27 Thomas III, Trey V        11 RAYS-GA                   NT    3:39.41  
 28 Jones, Daniel             12 RAYS-GA                   NT    3:54.42  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Kemnitz, Nathan W         12 SA-GA                2:15.73         NS  
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              2:01.88    1:59.59  
  2 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              2:03.96    2:03.12  
  3 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        2:06.69    2:04.12  
  4 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              2:07.90    2:06.89  
  5 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:08.62    2:07.02  
  6 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA              2:07.90    2:07.54  
  6 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:09.17    2:07.54  
  8 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:08.17    2:07.57  
  9 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              2:07.30    2:07.79  
 10 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              2:09.10    2:08.20  
B - Final
 11 Older, Katy E             13 ASL-GA               2:09.22    2:04.86  
 12 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              2:09.92    2:06.69  
 13 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              2:09.32    2:06.90  
 14 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              2:09.23    2:07.42  
 15 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              2:09.22    2:08.68  
 16 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:09.57    2:08.99  
 17 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              2:15.90    2:11.99  
 18 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              2:15.25    2:12.10  
 19 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                2:15.38    2:14.78  
 20 Taylor, Caroline A        14 RAYS-GA              2:15.94    2:17.20  
 
Event 27  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              2:02.61    2:01.88  
  2 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              2:06.35    2:03.96  
  3 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        2:04.05    2:06.69  
  4 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              2:02.87    2:07.30  
  5 McAree, Lane M            14 SA-GA                2:08.39    2:07.45  
  6 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA              2:06.46    2:07.90  
  6 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              2:06.42    2:07.90  
  8 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:08.62    2:08.17  
  9 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:07.89    2:08.62  
 10 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              2:10.23    2:09.10  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:11.65    2:09.17  
 12 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              2:05.48    2:09.22  
 12 Older, Katy E             13 ASL-GA               2:06.77    2:09.22  
 14 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              2:08.59    2:09.23  
 15 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              2:07.73    2:09.32  
 16 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:10.47    2:09.57  
 17 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              2:08.46    2:09.92  
 18 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              2:12.55    2:15.25  
 19 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                2:19.75    2:15.38  
 20 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              2:10.81    2:15.90  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Taylor, Caroline A        14 RAYS-GA              2:13.75    2:15.94  
 22 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              2:20.43    2:16.41  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Metts, Cara R             14 RAYS-GA              2:14.76    2:16.56  
 24 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              2:23.50    2:17.45  
 25 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              2:16.18    2:18.82  
 26 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              2:18.39    2:19.46  
 27 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              2:22.98    2:22.88  
 28 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        2:17.53    2:23.74  
 29 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              2:19.92    2:24.56  
 30 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              2:25.24    2:25.34  
 31 Cox, Maggie E             13 Tidal Wave-GA        2:36.23    2:27.15  
 32 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              2:30.21    2:31.00  
 33 Scheider, Sarah N         14 SA-GA                2:29.94    2:32.13  
 34 Steed, Kendall            14 RAYS-GA              2:33.73    2:32.60  
 35 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              2:30.92    2:33.83  
 36 Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        2:32.32    2:39.19  
 37 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        2:49.80    2:40.68  
 38 Barge, Gabrielle M        13 RAYS-GA              2:51.32    2:41.35  
 39 MacDonald, Morgan A       14 RAYS-GA                   NT    2:44.18  
 40 Anderson, Sydney L        13 SA-GA                     NT    2:44.40  
 41 Zumbach, Jessica R        13 RAYS-GA              2:50.91    2:44.52  
 42 Shamblin, Reilley E       13 Tidal Wave-GA        2:43.42    2:44.99  
 43 Thompson, Emmy D          13 RAYS-GA              2:49.73    2:45.29  
 44 Ziv, Emilee D             13 RAYS-GA                   NT    2:47.50  
 45 McIlvain, Ella J          13 SA-GA                     NT    2:47.51  
 46 Mancuso, Chiara M         13 Tidal Wave-GA             NT    2:49.05  
 47 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA             NT    2:54.91  
 48 Clayton, Natalie M        14 Tidal Wave-GA             NT    3:01.99  
 -- Gomez, Brianna            13 RAYS-GA              2:55.57         DQ  
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        1:54.59    1:52.87  
  2 Yap, David N              14 RAYS-GA              1:56.47    1:53.68  
  3 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        2:00.43    1:59.73  
  4 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        2:00.18    2:00.80  
  5 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              2:07.53    2:05.09  
  6 Newsom, Grant R           14 SA-GA                2:07.36    2:07.70  
  7 Butts, Jason W            13 ASL-GA               2:13.39    2:11.91  
  8 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        2:11.92    2:12.93  
  9 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                2:12.25    2:15.66  
 10 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              2:11.28    2:17.32  
B - Final
 11 Burke, Alex C             13 SA-GA                2:13.48    2:13.47  
 12 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:15.57    2:15.85  
 13 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        2:17.06    2:16.98  
 14 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        2:17.15    2:17.09  
 15 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              2:27.54    2:24.93  
 16 Humm, Erek M              14 SA-GA                2:27.26    2:28.13  
 17 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                2:34.36    2:31.85  
 18 Rucker, Trey A            13 RAYS-GA              2:38.22    2:36.37  
 19 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              2:37.48    2:37.68  
 20 Martin, Cam E             13 RAYS-GA              2:36.74    2:51.63  
 
Event 28  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        1:52.57    1:54.59  
  2 Yap, David N              14 RAYS-GA              1:57.25    1:56.47  
  3 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        1:59.25    2:00.18  
  4 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        2:02.47    2:00.43  
  5 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                2:04.63    2:03.68  
  6 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT    2:07.36  
  7 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              2:05.42    2:07.53  
  8 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              2:15.78    2:11.28  
  9 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        2:17.63    2:11.92  
 10 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                2:11.46    2:12.25  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Butts, Jason W            13 ASL-GA               2:15.07    2:13.39  
 12 Burke, Alex C             13 SA-GA                2:11.04    2:13.48  
 13 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:16.96    2:15.57  
 14 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        2:28.38    2:17.06  
 15 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        2:16.02    2:17.15  
 16 Humm, Erek M              14 SA-GA                2:31.89    2:27.26  
 17 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              2:32.59    2:27.54  
 18 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                2:28.99    2:34.36  
 19 Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        2:35.70    2:35.91  
 20 Martin, Cam E             13 RAYS-GA                   NT    2:36.74  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              2:46.07    2:37.48  
 22 Rucker, Trey A            13 RAYS-GA              2:45.73    2:38.22  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA        2:51.85    2:48.45  
 24 Rodriguez, Jerome A       13 SA-GA                     NT    3:29.40  
 -- Daniel, Kyle P            14 SA-GA                     NT         NS  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA        2:19.34         NS  
 -- Jerkovic, Boris           14 SA-GA                2:11.99         NS  
 -- O'Neal, Thomas R          13 SA-GA                2:30.11         NS  
 
Event 29  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 O'Malley, Lauren          15 RAYS-GA              2:05.96    2:01.12  
  2 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              2:05.55    2:01.84  
  3 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        2:02.40    2:04.62  
  4 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               2:05.82    2:04.98  
  5 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:08.43    2:07.40  
  6 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              2:05.40    2:09.88  
  7 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:07.55    2:10.32  
  8 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              2:10.94    2:10.71  
  9 DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              2:10.01    2:14.27  
 10 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        2:10.37    2:14.81  
B - Final
 11 Martin, Annie E           15 RAYS-GA              2:11.89    2:05.36  
 12 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               2:15.89    2:08.45  
 13 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               2:13.68    2:12.17  
 14 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                2:14.99    2:12.59  
 15 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              2:13.43    2:13.14  
 16 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                2:14.64    2:13.78  
 17 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              2:15.34    2:14.94  
 18 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               2:13.94    2:15.64  
 19 Hicks, Helen M            16 Swim MACON-GA        2:15.93    2:16.48  
 20 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              2:19.66    2:17.73  
 
Event 29  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        1:59.93    2:02.40  
  2 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              2:05.00    2:05.40  
  3 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              2:02.85    2:05.55  
  4 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               2:06.95    2:05.82  
  5 O'Malley, Lauren          15 RAYS-GA              2:03.87    2:05.96  
  6 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:02.47    2:07.55  
  7 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:09.66    2:08.43  
  8 DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              2:05.06    2:10.01  
  9 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        2:11.17    2:10.37  
 10 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              2:09.15    2:10.94  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Martin, Annie E           15 RAYS-GA              2:06.41    2:11.89  
 12 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              2:14.00    2:13.43  
 13 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               2:10.69    2:13.68  
 14 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               2:14.38    2:13.94  
 15 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                2:16.69    2:14.64  
 16 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                     NT    2:14.99  
 17 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              2:16.43    2:15.34  
 18 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               2:09.98    2:15.89  
 19 Hicks, Helen M            16 Swim MACON-GA        2:12.53    2:15.93  
 20 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              2:10.59    2:19.66  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Fishman, Emily H          16 SA-GA                2:21.50    2:20.16  
 22 Kayler, Melody            17 RAYS-GA              2:17.18    2:20.61  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              2:24.31    2:31.40  
 -- Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              2:18.09         NS  
 -- Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              2:15.23         NS  
 -- Lash, Emily J             18 RAYS-GA              2:04.25         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA               2:15.55         NS  
 
Event 30  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              1:54.55    1:52.44  
  2 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        1:55.24    1:54.23  
  3 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              1:57.71    1:54.34  
  4 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              1:54.95    1:55.08  
  5 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        1:57.65    1:55.70  
  6 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                1:58.20    1:57.61  
  6 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        1:58.15    1:57.61  
  8 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              1:56.31    1:58.60  
  9 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:59.54    1:59.46  
 10 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              2:01.76    2:01.31  
B - Final
 11 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              2:05.01    1:59.86  
 12 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        2:07.76    2:07.31  
 13 Consoli, David C          17 SA-GA                2:12.33    2:10.48  
 14 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA              2:12.38    2:11.18  
 -- Preston, Merric C         17 RAYS-GA              2:13.34         NS  
 
Event 30  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Maggio, Connor A          15 RAYS-GA              1:53.61    1:52.50  
  2 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        1:55.82    1:52.86  
  3 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              1:53.51    1:54.55  
  4 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              1:53.75    1:54.95  
  5 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        1:59.90    1:55.24  
  6 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              1:55.56    1:56.31  
  7 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        2:04.83    1:57.65  
  8 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              1:54.81    1:57.71  
  9 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        1:59.41    1:58.15  
 10 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                2:01.47    1:58.20  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              2:01.02    1:59.54  
 12 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              1:57.82    2:01.76  
 13 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        1:56.27    2:02.67  
 14 Brown, Jake J             15 SA-GA                2:03.27    2:04.61  
 15 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              2:00.13    2:05.01  
 16 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        2:16.84    2:07.76  
 17 Consoli, David C          17 SA-GA                2:11.29    2:12.33  
 18 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA              2:13.32    2:12.38  
 19 Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT    2:13.34  
 -- Giles, Joshua K           17 RAYS-GA              1:56.32         NS  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cash, Patty A             12 RAYS-GA                35.93      35.74  
  2 Hicks, Martha C           12 Swim MACON-GA          36.65      35.87  
  3 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          38.24      37.31  
  4 Rubio, Julia M            12 SA-GA                  38.57      38.58  
  5 Roels, Aisha M            11 SA-GA                  40.02      39.56  
  6 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA                42.81      40.51  
  7 Mays, Mary-Carson C       12 Swim MACON-GA          40.14      40.78  
  8 Fogle, Skye S             11 SA-GA                  42.59      41.66  
  9 Hutcheson, Ansley J       12 RAYS-GA                42.76      42.11  
 10 Remick, Payton L          11 RAYS-GA                42.49      42.35  
B - Final
 11 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA                43.03      41.90  
 12 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA          44.19      42.39  
 13 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA          44.22      43.86  
 14 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                  45.93      44.18  
 15 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                  47.46      44.50  
 16 Sims, Madison A           11 RAYS-GA                46.00      45.67  
 17 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA                47.08      46.38  
 18 Fauss, Sydney M           12 RAYS-GA                47.61      46.43  
 19 Ramprasad, Aarya          11 RAYS-GA                47.24      46.58  
 20 Wracher, Reese F          12 RAYS-GA                47.46      47.07  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cash, Patty A             12 RAYS-GA                36.05      35.93  
  2 Hicks, Martha C           12 Swim MACON-GA          34.08      36.65  
  3 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          40.52      38.24  
  4 Rubio, Julia M            12 SA-GA                     NT      38.57  
  5 Miller, Amber C           12 RAYS-GA                38.73      39.39  
  6 Fishman, Katherine S      11 SA-GA                  43.19      39.79  
  7 Roels, Aisha M            11 SA-GA                  40.43      40.02  
  8 Mays, Mary-Carson C       12 Swim MACON-GA          41.85      40.14  
  9 Remick, Payton L          11 RAYS-GA                41.71      42.49  
 10 Fogle, Skye S             11 SA-GA                  42.63      42.59  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hutcheson, Ansley J       12 RAYS-GA                   NT      42.76  
 12 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA                   NT      42.81  
 13 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA                44.21      43.03  
 14 Charleston, Amanda L      11 Tidal Wave-GA          46.07      44.19  
 15 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA          45.81      44.22  
 16 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                  45.52      45.93  
 17 Sims, Madison A           11 RAYS-GA                46.16      46.00  
 18 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA                45.93      47.08  
 19 Ramprasad, Aarya          11 RAYS-GA                57.32      47.24  
 20 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                     NT      47.46  
 20 Wracher, Reese F          12 RAYS-GA                49.49      47.46  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 22 Fauss, Sydney M           12 RAYS-GA                50.24      47.61  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Kimball, Makena R         11 SA-GA                     NT      48.47  
 24 Thornton, Ashley K        12 SA-GA                  51.31      48.61  
 25 Wagner, Hannah P          11 RAYS-GA                48.24      48.83  
 26 Zumbach, Audra J          12 RAYS-GA                50.76      49.17  
 27 Mabry, Emily S            11 RAYS-GA                50.88      49.21  
 28 Kelly, Chelsey M          12 Tidal Wave-GA             NT      49.69  
 29 Brown, Erin T             12 RAYS-GA                   NT      49.82  
 30 Hemmati, Azita            11 RAYS-GA                51.19      50.50  
 31 Geller, Rachel E          11 RAYS-GA                49.29      50.56  
 32 Harp, Asha L              11 SA-GA                  51.08      50.90  
 33 Estrada, Angelica R       11 Tidal Wave-GA          50.84      51.20  
 34 Jamched, Meghana          11 SA-GA                  58.74      54.43  
 35 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                  58.67      57.71  
 36 Henry, Madison K          11 Tidal Wave-GA             NT      59.19  
 37 Burwick, Kirstyn A        11 RAYS-GA              1:01.81    1:00.44  
 -- Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                  39.17         DQ  
 -- Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                  45.48         DQ  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA          39.47         NS  
 -- Williams, Hannah N        12 RAYS-GA                44.30         NS  
 -- Schuster, Maddie E        12 SA-GA                     NT         NS  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA        1:06.78         NS  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA                40.48         NS  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                  37.45      36.47  
  2 Findley, Aidan B          12 SA-GA                  38.51      38.57  
  3 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA          39.57      38.72  
  4 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA          39.27      39.37  
  5 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA                 38.63      39.80  
  6 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA          40.28      40.14  
  7 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                  40.11      40.38  
  8 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA          41.28      41.89  
  9 Gay, Mason M              12 SA-GA                  43.67      42.62  
 10 Peak, Joe S               11 SA-GA                  43.32      43.94  
B - Final
 11 Gleeson, Jake O           11 RAYS-GA                43.69      41.46  
 12 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA          45.94      44.91  
 13 Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                48.27      46.11  
 14 Halloran, Will B          11 RAYS-GA                47.07      46.71  
 15 Shelley, Nicholas P       11 RAYS-GA                49.51      50.88  
 16 Thomas III, Trey V        11 RAYS-GA                59.72      59.79  
 -- Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA          57.37         NS  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                  37.45      37.45  
  2 Findley, Aidan B          12 SA-GA                  38.99      38.51  
  3 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA                    NT      38.63  
  4 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA          41.44      39.27  
  5 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA          41.54      39.57  
  6 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                  39.30      40.11  
  7 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA          41.89      40.28  
  8 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA          43.37      41.28  
  9 Peak, Joe S               11 SA-GA                  42.99      43.32  
 10 Gay, Mason M              12 SA-GA                  44.59      43.67  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gleeson, Jake O           11 RAYS-GA                44.56      43.69  
 12 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA          44.21      45.94  
 13 Halloran, Will B          11 RAYS-GA                49.20      47.07  
 14 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA                   NT      47.28  
 15 Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                53.96      48.27  
 16 Shelley, Nicholas P       11 RAYS-GA                55.17      49.51  
 17 Tipton, Conar C           11 ASL-GA                 49.56      49.79  
 18 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA          55.18      57.37  
 19 Thomas III, Trey V        11 RAYS-GA                   NT      59.72  
 -- Jones, Daniel             12 RAYS-GA              1:05.93         DQ  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA          58.46         NS  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              2:38.77    2:36.48  
  2 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        2:40.24    2:37.72  
  3 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              2:39.67    2:38.50  
  4 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:48.68    2:42.93  
  5 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:51.16    2:50.20  
  6 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              2:50.58    2:50.77  
  7 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              2:54.13    2:52.01  
  8 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              2:55.89    2:53.53  
  9 Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                3:11.04    3:12.92  
 10 Shamblin, Reilley E       13 Tidal Wave-GA        3:21.77    3:15.78  
B - Final
 11 Barge, Gabrielle M        13 RAYS-GA              3:22.04    3:17.60  
 12 Zumbach, Jessica R        13 RAYS-GA              3:23.98    3:21.00  
 13 MacDonald, Morgan A       14 RAYS-GA              3:34.62    3:33.75  
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              2:37.41    2:38.77  
  2 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              2:37.10    2:39.67  
  3 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        2:39.29    2:40.24  
  4 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:49.53    2:48.68  
  5 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              2:52.11    2:50.58  
  6 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:45.43    2:51.16  
  7 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              2:53.96    2:54.13  
  8 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              2:59.69    2:55.89  
  9 Horne, Bri L              13 SA-GA                3:01.67    3:04.14  
 10 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              2:55.98    3:05.71  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                3:12.53    3:11.04  
 12 Shamblin, Reilley E       13 Tidal Wave-GA        3:26.17    3:21.77  
 13 Barge, Gabrielle M        13 RAYS-GA                   NT    3:22.04  
 14 Zumbach, Jessica R        13 RAYS-GA                   NT    3:23.98  
 15 MacDonald, Morgan A       14 RAYS-GA                   NT    3:34.62  
 -- Clayton, Natalie M        14 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Thompson, Emmy D          13 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Staiti, Jenna M           13 SA-GA                2:48.46         NS  
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              2:34.88    2:31.20  
  2 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        2:40.31    2:38.84  
  3 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        2:41.65    2:39.29  
  4 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:47.67    2:43.93  
  5 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        2:49.58    2:51.23  
  6 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              2:56.37    2:56.07  
  7 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        3:01.75    2:58.95  
  8 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        3:03.38    3:01.84  
  9 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              3:05.73    3:03.27  
 10 Humm, Erek M              14 SA-GA                3:07.68    3:05.03  
B - Final
 -- Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA        3:37.87         NS  
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                2:37.55    2:32.13  
  2 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              2:32.36    2:34.88  
  3 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        3:03.45    2:40.31  
  4 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        2:29.94    2:41.65  
  5 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:45.46    2:47.67  
  6 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        3:04.03    2:49.58  
  7 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              2:58.05    2:56.37  
  8 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        3:06.31    3:01.75  
  9 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        3:07.10    3:03.38  
 10 Miller, Brian Q           14 RAYS-GA              3:17.97    3:05.10  
-------------------------------------------------------------------------
 11 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              3:07.37    3:05.73  
 12 Humm, Erek M              14 SA-GA                3:15.21    3:07.68  
 13 Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA             NT    3:37.87  
 -- O'Neal, Thomas R          13 SA-GA                3:15.21         NS  
 -- Daniel, Kyle P            14 SA-GA                3:22.18         NS  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA        2:56.00         NS  
 
Event 35  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              2:45.35    2:43.77  
  2 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              2:47.10    2:43.90  
  3 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              2:45.58    2:45.05  
  4 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              2:53.84    2:48.71  
  5 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               2:48.94    2:50.05  
  6 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              2:51.36    2:50.59  
  7 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:54.97    2:52.42  
  8 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              2:51.28    2:52.56  
  9 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:55.41    2:58.68  
 10 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        2:56.17    2:59.23  
B - Final
 11 Roels, Aisha M            11 SA-GA                3:02.26    2:59.37  
 12 Kayler, Melody            17 RAYS-GA              3:01.63    2:59.60  
 13 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              3:02.67    3:08.23  
 14 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                3:18.42    3:18.06  
 15 Doherty, Emma G           11 SA-GA                3:18.24    3:22.30  
 16 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                3:31.75    3:31.21  
 -- Brackenbury, Anna G       12 SA-GA                3:35.98         NS  
 
Event 35  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA              2:43.13    2:43.50  
  2 Fishman, Emily H          16 SA-GA                2:47.46    2:44.18  
  3 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              2:45.05    2:45.35  
  4 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              2:53.48    2:45.58  
  5 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              2:44.60    2:47.10  
  6 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               2:51.43    2:48.94  
  7 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              2:51.85    2:51.28  
  8 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              2:49.18    2:51.36  
  9 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              2:48.67    2:53.84  
 10 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:50.29    2:54.97  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:59.02    2:55.41  
 12 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        2:53.89    2:56.17  
 13 Kayler, Melody            17 RAYS-GA              2:57.45    3:01.63  
 14 Roels, Aisha M            11 SA-GA                3:15.44    3:02.26  
 15 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              2:59.76    3:02.67  
 16 Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA        3:06.94    3:06.83  
 17 McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA             NT    3:11.06  
 18 Doherty, Emma G           11 SA-GA                3:20.77    3:18.24  
 19 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                3:15.78    3:18.42  
 20 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                3:26.21    3:31.75  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Brackenbury, Anna G       12 SA-GA                3:30.21    3:35.98  
 -- Jamched, Meghana          11 SA-GA                     NT         NS  
 -- Kaufman, Haley V          16 Tidal Wave-GA        2:52.93         NS  
 
Event 36  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              2:23.71    2:23.06  
  2 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              2:27.32    2:24.28  
  3 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        2:27.76    2:25.55  
  4 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                2:26.23    2:27.56  
  5 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              2:27.41    2:27.70  
  6 Ellard, Weaver            17 SA-GA                2:27.03    2:29.46  
  7 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                2:29.14    2:29.63  
  8 Robertson, Nick D         16 RAYS-GA              2:29.49    2:31.15  
  9 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA              2:34.61    2:33.13  
 10 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              2:36.97    2:37.04  
B - Final
 11 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              2:42.32    2:32.65  
 12 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        2:44.28    2:48.67  
 13 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA              2:51.20    2:51.23  
 14 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              2:56.89    2:58.73  
 15 Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA        3:06.10    3:02.13  
 16 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               3:04.51    3:07.13  
 
Event 36  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              2:21.25    2:23.71  
  2 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                2:22.01    2:26.23  
  3 Ellard, Weaver            17 SA-GA                2:31.26    2:27.03  
  4 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              2:24.88    2:27.32  
  5 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              2:27.81    2:27.41  
  6 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        2:33.01    2:27.76  
  7 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                2:24.89    2:29.14  
  8 Robertson, Nick D         16 RAYS-GA              2:29.69    2:29.49  
  9 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA              2:26.23    2:34.61  
 10 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              2:26.36    2:36.97  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brown, Jake J             15 SA-GA                2:37.97    2:37.85  
 12 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              2:43.59    2:42.32  
 13 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        2:51.56    2:44.28  
 14 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA              2:57.60    2:51.20  
 15 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA                   NT    2:56.89  
 16 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               3:09.38    3:04.51  
 17 Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA             NT    3:06.10  
 -- Spiers, Tristan E         12 SA-GA                3:00.43         NS  
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Scheider, Emma K          11 SA-GA                1:10.84    1:08.26  
  2 Green, Molly K            11 RAYS-GA              1:09.32    1:08.35  
  3 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:11.48    1:09.67  
  4 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        1:12.83    1:12.46  
  5 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:13.23    1:12.48  
  6 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        1:12.18    1:13.42  
  7 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              1:13.91    1:13.71  
  8 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        1:14.21    1:14.37  
  9 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        1:16.11    1:15.38  
 10 Remick, Payton L          11 RAYS-GA              1:15.15    1:17.20  
B - Final
 11 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:16.71    1:16.14  
 12 Fogle, Skye S             11 SA-GA                1:16.19    1:16.17  
 13 Wracher, Reese F          12 RAYS-GA              1:16.48    1:18.12  
 14 Mabry, Emily S            11 RAYS-GA              1:21.62    1:19.22  
 15 Hicks, Martha C           12 Swim MACON-GA        1:18.70    1:19.29  
 16 Ross, Madison A           11 SA-GA                1:18.68    1:19.48  
 17 Roels, Aisha M            11 SA-GA                1:21.69    1:20.84  
 18 Scalise, Devon A          12 SA-GA                1:20.90    1:20.95  
 19 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:19.31    1:21.06  
 20 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA              1:21.50    1:21.68  
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Molly K            11 RAYS-GA              1:11.57    1:09.32  
  2 Scheider, Emma K          11 SA-GA                1:13.87    1:10.84  
  3 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:11.98    1:11.48  
  4 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        1:12.63    1:12.18  
  5 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        1:13.42    1:12.83  
  6 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:15.06    1:13.23  
  7 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              1:17.29    1:13.91  
  8 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        1:15.99    1:14.21  
  9 Remick, Payton L          11 RAYS-GA              1:20.11    1:15.15  
 10 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        1:17.48    1:16.11  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fogle, Skye S             11 SA-GA                1:18.25    1:16.19  
 12 Wracher, Reese F          12 RAYS-GA              1:18.52    1:16.48  
 13 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:19.15    1:16.71  
 14 Ross, Madison A           11 SA-GA                1:21.09    1:18.68  
 15 Hicks, Martha C           12 Swim MACON-GA        1:18.06    1:18.70  
 16 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:20.97    1:19.31  
 17 Scalise, Devon A          12 SA-GA                1:20.36    1:20.90  
 18 Fishman, Katherine S      11 SA-GA                     NT    1:21.47  
 19 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA              1:24.63    1:21.50  
 20 Mabry, Emily S            11 RAYS-GA              1:29.33    1:21.62  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Roels, Aisha M            11 SA-GA                1:19.60    1:21.69  
 22 Traylor, Meagan B         12 Tidal Wave-GA        1:26.48    1:21.89  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Hutcheson, Ansley J       12 RAYS-GA                   NT    1:21.97  
 24 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:36.16    1:22.40  
 25 Miller, Amber C           12 RAYS-GA              1:27.55    1:22.48  
 26 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA              1:27.80    1:22.62  
 27 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA                   NT    1:23.03  
 28 Hicks, Deborah K          11 Swim MACON-GA        1:18.42    1:23.65  
 29 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              1:25.10    1:23.98  
 30 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA              1:25.47    1:24.56  
 31 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA              1:32.40    1:24.64  
 32 Barber, Gillian W         12 SA-GA                1:25.36    1:25.38  
 33 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                1:27.35    1:26.32  
 34 Abernethy, Andie          12 RAYS-GA              1:22.22    1:26.45  
 35 Zumbach, Audra J          12 RAYS-GA              1:47.45    1:26.90  
 36 Hemmati, Azita            11 RAYS-GA              1:33.33    1:31.15  
 37 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                     NT    1:31.78  
 38 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                1:35.94    1:32.43  
 39 Robinson, Ashley F        11 SA-GA                     NT    1:33.18  
 40 Thornton, Ashley K        12 SA-GA                1:29.96    1:33.52  
 41 Sims, Madison A           11 RAYS-GA                   NT    1:33.95  
 42 Ramprasad, Aarya          11 RAYS-GA              1:41.67    1:34.44  
 43 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA             NT    1:35.13  
 44 Fauss, Sydney M           12 RAYS-GA                   NT    1:36.24  
 45 Harp, Asha L              11 SA-GA                1:32.38    1:36.27  
 46 Geller, Rachel E          11 RAYS-GA                   NT    1:36.53  
 47 Wagner, Hannah P          11 RAYS-GA              1:45.47    1:37.91  
 48 Kelly, Chelsey M          12 Tidal Wave-GA             NT    1:39.75  
 49 Henry, Madison K          11 Tidal Wave-GA             NT    1:44.50  
 50 Burwick, Kirstyn A        11 RAYS-GA              1:48.83    1:46.05  
 51 Brown, Erin T             12 RAYS-GA                   NT    1:49.08  
 52 Estrada, Angelica R       11 Tidal Wave-GA        1:45.44    1:49.18  
 53 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                1:46.15    1:51.11  
 -- Kimball, Makena R         11 SA-GA                1:42.97         DQ  
 -- Browne, Allie C           12 RAYS-GA              1:18.78         DQ  
 -- Mays, Mary-Carson C       12 Swim MACON-GA        1:20.00         DQ  
 -- Brackenbury, Anna G       12 SA-GA                1:30.44         NS  
 -- Schuster, Maddie E        12 SA-GA                1:41.69         NS  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              1:00.82    1:00.79  
  2 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:11.90    1:09.68  
  3 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:11.05    1:10.39  
  4 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              1:11.58    1:11.20  
  5 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:12.55    1:14.28  
  6 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              1:12.69    1:14.74  
  7 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              1:17.20    1:15.82  
  8 Peak, Joe S               11 SA-GA                1:16.12    1:16.69  
  9 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        1:17.66    1:17.58  
 10 Moland, Connor E          11 SA-GA                1:18.06    1:17.97  
B - Final
 11 Gay, Mason M              12 SA-GA                1:18.70    1:17.99  
 12 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        1:26.90    1:24.11  
 13 Gleeson, Jake O           11 RAYS-GA              1:29.70    1:28.41  
 14 Halloran, Will B          11 RAYS-GA              1:37.34    1:34.65  
 -- Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA        1:48.15         NS  
 -- Daniel, Austin C          12 SA-GA                1:20.05         NS  
 -- Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              1:38.04         NS  
 -- Jones, Daniel             12 RAYS-GA              2:23.08         NS  
 
Event 38  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              1:01.11    1:00.82  
  2 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:12.71    1:11.05  
  3 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              1:12.40    1:11.58  
  4 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:10.14    1:11.90  
  5 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:16.17    1:12.55  
  6 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              1:32.40    1:12.69  
  7 Peak, Joe S               11 SA-GA                1:29.99    1:16.12  
  8 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              1:25.87    1:17.20  
  9 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        1:17.32    1:17.66  
 10 Moland, Connor E          11 SA-GA                1:19.67    1:18.06  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gay, Mason M              12 SA-GA                1:22.77    1:18.70  
 12 Daniel, Austin C          12 SA-GA                     NT    1:20.05  
 13 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        1:27.34    1:26.90  
 14 Gleeson, Jake O           11 RAYS-GA              1:28.62    1:29.70  
 15 Halloran, Will B          11 RAYS-GA                   NT    1:37.34  
 16 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              1:36.14    1:38.04  
 17 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA        1:42.55    1:48.15  
 18 Jones, Daniel             12 RAYS-GA                   NT    2:23.08  
 -- Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:40.46         DQ  
 -- Shelley, Nicholas P       11 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Thomas III, Trey V        11 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Spiers, Tristan E         12 SA-GA                1:13.34         NS  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 39  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              1:02.48    1:01.95  
  2 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              1:04.40    1:03.58  
  3 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              1:05.14    1:04.74  
  4 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              1:06.38    1:04.92  
  5 Ciesielski, Jenni N       14 RAYS-GA              1:07.66    1:05.32  
  6 Older, Katy E             13 ASL-GA               1:05.85    1:06.26  
  7 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              1:07.34    1:06.76  
  8 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              1:08.84    1:07.82  
  9 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              1:09.00    1:08.00  
 10 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              1:08.75    1:09.78  
B - Final
 11 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              1:09.52    1:06.61  
 12 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              1:09.03    1:08.45  
 13 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              1:09.04    1:08.78  
 14 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              1:10.43    1:09.46  
 15 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA              1:11.04    1:09.72  
 16 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              1:11.33    1:10.15  
 17 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        1:13.07    1:10.21  
 18 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              1:10.88    1:11.04  
 19 Taylor, Caroline A        14 RAYS-GA              1:13.28    1:12.83  
 20 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              1:13.28    1:13.71  
 
Event 39  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              1:01.73    1:02.48  
  2 McAree, Lane M            14 SA-GA                1:03.23    1:04.02  
  3 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              1:05.87    1:04.40  
  4 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              1:03.73    1:05.14  
  5 Older, Katy E             13 ASL-GA               1:04.21    1:05.85  
  6 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              1:06.17    1:06.38  
  7 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              1:06.37    1:07.34  
  8 Ciesielski, Jenni N       14 RAYS-GA              1:06.20    1:07.66  
  9 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              1:10.41    1:08.75  
 10 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              1:09.20    1:08.84  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              1:08.19    1:09.00  
 12 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              1:09.70    1:09.03  
 13 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              1:11.10    1:09.04  
 14 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              1:07.16    1:09.52  
 15 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              1:10.91    1:10.43  
 16 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              1:10.56    1:10.88  
 17 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA              1:10.62    1:11.04  
 18 Hemmati, Anna M           14 RAYS-GA              1:10.68    1:11.33  
 19 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        1:15.11    1:13.07  
 20 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              1:11.90    1:13.28  
 20 Taylor, Caroline A        14 RAYS-GA              1:12.39    1:13.28  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 22 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                1:15.27    1:14.11  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              1:14.10    1:14.47  
 24 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              1:19.19    1:16.22  
 25 Cox, Maggie E             13 Tidal Wave-GA        1:23.18    1:18.14  
 26 Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                1:18.88    1:18.41  
 27 Scheider, Sarah N         14 SA-GA                1:20.41    1:18.70  
 28 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              1:12.20    1:19.04  
 29 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              1:17.14    1:19.33  
 30 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              1:17.83    1:19.47  
 31 Horne, Bri L              13 SA-GA                1:15.79    1:20.20  
 32 Steed, Kendall            14 RAYS-GA              1:20.70    1:20.93  
 33 Thompson, Emmy D          13 RAYS-GA              1:25.76    1:23.03  
 34 Mancuso, Chiara M         13 Tidal Wave-GA        1:27.17    1:23.80  
 35 Shamblin, Reilley E       13 Tidal Wave-GA        1:25.04    1:25.16  
 36 Barge, Gabrielle M        13 RAYS-GA              1:26.34    1:25.89  
 37 Powers, Emily C           13 SA-GA                     NT    1:27.61  
 38 McIlvain, Ella J          13 SA-GA                     NT    1:29.07  
 39 Zumbach, Jessica R        13 RAYS-GA              1:30.10    1:29.52  
 40 Ziv, Emilee D             13 RAYS-GA              1:31.34    1:29.65  
 41 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        1:27.45    1:30.02  
 42 Anderson, Sydney L        13 SA-GA                1:29.93    1:31.20  
 43 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA             NT    1:33.98  
 44 MacDonald, Morgan A       14 RAYS-GA              1:37.65    1:36.60  
 45 Clayton, Natalie M        14 Tidal Wave-GA        1:46.58    1:40.52  
 -- Gomez, Brianna            13 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Metts, Cara R             14 RAYS-GA              1:13.12         DQ  
 -- Staiti, Jenna M           13 SA-GA                1:02.59         NS  
 -- Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        1:21.28         NS  
 
Event 40  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        1:02.43    1:02.71  
  2 Edmondson, David          13 RAYS-GA              1:05.08    1:03.58  
  3 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        1:04.50    1:04.71  
  4 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              1:06.56    1:05.88  
  5 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        1:07.13    1:08.27  
  6 Newsom, Grant R           14 SA-GA                1:06.78    1:08.81  
  7 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        1:14.04    1:12.67  
  8 Humm, Erek M              14 SA-GA                1:12.44    1:13.01  
  9 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:10.34    1:13.89  
 10 Burke, Alex C             13 SA-GA                1:14.34    1:14.18  
B - Final
 11 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                1:15.32    1:13.03  
 12 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        1:16.08    1:15.40  
 13 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:16.80    1:16.59  
 14 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        1:17.61    1:18.62  
 15 Rucker, Trey A            13 RAYS-GA              1:17.17    1:21.26  
 -- Martin, Cam E             13 RAYS-GA              1:24.48         DQ  
 
Event 40  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Robertson, Judson H       14 GOLD-GA                59.95      59.56  
  2 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        1:03.73    1:02.43  
  3 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        1:05.98    1:04.50  
  4 Edmondson, David          13 RAYS-GA              1:04.41    1:05.08  
  5 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                1:07.67    1:05.61  
  6 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              1:05.91    1:06.56  
  7 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                1:07.82    1:06.69  
  8 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT    1:06.78  
  9 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        1:06.31    1:07.13  
 10 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:11.77    1:10.34  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Humm, Erek M              14 SA-GA                1:12.61    1:12.44  
 12 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        1:17.51    1:14.04  
 13 Burke, Alex C             13 SA-GA                1:11.92    1:14.34  
 14 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                1:13.04    1:15.32  
 15 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        1:16.10    1:16.08  
 16 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:21.99    1:16.80  
 17 Rucker, Trey A            13 RAYS-GA              1:24.13    1:17.17  
 18 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        1:18.85    1:17.61  
 19 Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        1:21.13    1:20.24  
 20 Martin, Cam E             13 RAYS-GA                   NT    1:24.48  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Rodriguez, Jerome A       13 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA        1:15.47         NS  
 -- Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA        1:35.57         NS  
 
Event 41  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nabors, Corinne E         17 GOLD-GA              1:01.51    1:02.19  
  2 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              1:06.14    1:05.87  
  3 Price, Kelly M            16 RAYS-GA              1:05.40    1:05.89  
  4 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               1:06.32    1:07.26  
  5 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              1:06.19    1:07.64  
  6 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              1:07.03    1:08.00  
  7 DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              1:08.26    1:08.45  
  8 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                1:07.29    1:08.47  
  9 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                1:09.54    1:10.36  
 10 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        1:10.67    1:11.00  
B - Final
 11 Kayler, Melody            17 RAYS-GA              1:11.12    1:10.77  
 12 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               1:13.87    1:12.81  
 13 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              1:15.19    1:13.39  
 14 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              1:13.98    1:13.54  
 15 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               1:14.14    1:14.93  
 16 Hicks, Helen M            16 Swim MACON-GA        1:14.59    1:17.32  
 
Event 41  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nabors, Corinne E         17 GOLD-GA              1:04.31    1:01.51  
  2 Price, Kelly M            16 RAYS-GA              1:06.30    1:05.40  
  3 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              1:06.51    1:06.14  
  4 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              1:03.71    1:06.19  
  5 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               1:06.73    1:06.32  
  6 Lash, Emily J             18 RAYS-GA              1:05.79    1:06.99  
  7 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              1:06.35    1:07.03  
  8 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                     NT    1:07.29  
  9 DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              1:08.05    1:08.26  
 10 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                1:08.85    1:09.54  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        1:11.81    1:10.67  
 12 Kayler, Melody            17 RAYS-GA              1:10.76    1:11.12  
 13 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA              1:14.31    1:12.47  
 14 Fishman, Emily H          16 SA-GA                     NT    1:13.56  
 15 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               1:13.18    1:13.87  
 16 Valerioti, Nicole M       15 RAYS-GA              1:13.05    1:13.98  
 17 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               1:10.96    1:14.14  
 18 Hicks, Helen M            16 Swim MACON-GA        1:12.60    1:14.59  
 19 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              1:14.05    1:15.19  
 20 McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA        1:22.79    1:22.49  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              1:05.69         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA               1:07.46         NS  
 -- Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              1:10.28         NS  
 
Event 42  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                59.18      57.46  
  2 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        1:00.66      59.32  
  3 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                1:00.29      59.69  
  4 Ellard, Weaver            17 SA-GA                  59.92    1:00.26  
  5 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              1:02.08    1:00.81  
  6 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               1:00.59    1:01.46  
  7 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              1:01.43    1:01.78  
  8 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              1:03.22    1:02.66  
  9 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:03.31    1:03.50  
 10 Barry, Sam A              18 RAYS-GA              1:04.01    1:03.80  
B - Final
 11 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              1:04.73    1:03.69  
 12 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                1:04.68    1:05.61  
 13 Consoli, David C          17 SA-GA                1:06.64    1:07.86  
 14 Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA        1:14.12    1:12.40  
 15 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        1:10.66    1:12.76  
 -- Preston, Merric C         17 RAYS-GA              1:05.64         NS  
 
Event 42  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                56.74      59.18  
  2 Ellard, Weaver            17 SA-GA                1:01.96      59.92  
  3 Mahoney, Ryan T           17 SA-GA                1:00.15    1:00.29  
  4 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               1:01.35    1:00.59  
  5 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA          59.56    1:00.66  
  6 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        1:00.27    1:01.11  
  7 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              1:01.24    1:01.43  
  8 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        1:02.14    1:02.08  
  8 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              1:03.99    1:02.08  
 10 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              1:03.57    1:03.22  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:03.16    1:03.31  
 12 Barry, Sam A              18 RAYS-GA                   NT    1:04.01  
 13 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                1:05.37    1:04.68  
 14 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              1:03.35    1:04.73  
 15 Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT    1:05.64  
 16 Consoli, David C          17 SA-GA                1:08.08    1:06.64  
 17 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        1:17.06    1:10.66  
 18 Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA             NT    1:14.12  
 -- Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA          59.53         NS  
 -- Giles, Joshua K           17 RAYS-GA              1:01.72         NS  
 
Event 43  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              5:11.09    5:09.06  
  2 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                5:19.68    5:16.16  
  3 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA                   NT    5:26.01  
  4 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              6:00.09    5:27.46  
  5 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA             NT    5:28.02  
  6 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              6:00.09    5:31.00  
  7 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        5:43.62    5:41.14  
  8 Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA        5:53.19    5:45.78  
  9 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        6:10.00    5:57.40  
 -- Underwood, Kayla I        11 SA-GA                6:55.99         DQ  
 
Event 44  Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wyatt, Matthew R          12 URAYS-GA             5:21.49    5:11.93  
  2 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                5:35.41    5:18.97  
  3 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA                   NT    5:19.58  
  4 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              5:39.99    5:22.13  
  5 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              6:00.09    5:22.75  
  6 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA                   NT    5:45.26  
  7 Findley, Aidan B          12 SA-GA                5:50.77    5:45.41  
  8 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA        6:05.00    5:46.90  
  9 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                6:15.54    5:48.01  
 10 Moland, Connor E          11 SA-GA                6:13.43    5:48.62  
 11 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA             NT    5:51.42  
 12 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        6:25.89    5:59.39  
 13 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA             NT    6:11.50  
 14 Daniel, Austin C          12 SA-GA                     NT    6:15.00  
 
Event 45  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              4:55.29    4:58.00  
  2 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              4:55.18    4:58.41  
  3 Glover, Katherine M       14 RAYS-GA              5:59.99    4:59.86  
  4 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              5:14.35    5:01.00  
  5 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              5:04.34    5:01.83  
  6 Locke, Sarah Margaret M   13 RAYS-GA              5:12.72    5:06.73  
  7 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              5:09.39    5:11.93  
  8 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        5:05.01    5:18.04  
  9 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              5:28.86    5:21.71  
 10 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        5:37.21    5:29.75  
 11 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              5:12.54    5:34.70  
 12 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              5:58.99    5:43.13  
 13 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              5:58.99    5:49.14  
 
Event 46  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neault, Ethan J           14 GOLD-GA              4:25.16    4:23.81  
  2 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        4:40.71    4:46.52  
  3 Yap, David N              14 RAYS-GA                   NT    4:49.49  
  4 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        4:58.90    4:53.83  
  5 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        4:46.65    4:54.30  
  6 Butts, Jason W            13 ASL-GA                    NT    5:11.09  
  7 Edmondson, David          13 RAYS-GA              5:19.21    5:12.11  
 -- Miller, Brian Q           14 RAYS-GA              5:59.99         NS  
 
Event 47  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Malley, Lauren          15 RAYS-GA              4:58.12    4:49.94  
  2 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        4:46.40    4:50.84  
  3 Martin, Annie E           15 RAYS-GA              5:29.99    5:02.43  
  4 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              5:06.22    5:04.79  
  5 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               5:19.08    5:14.97  
  6 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               5:19.79    5:23.92  
  7 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA              5:28.34    5:25.04  
 
Event 48  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        4:35.47    4:25.81  
  2 Robertson, Nick D         16 RAYS-GA              4:36.18    4:34.70  
  3 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               4:36.34    4:36.95  
  4 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                4:40.63    4:37.17  
  5 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              4:37.73    4:40.32  
  6 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              4:54.78    4:45.80  
  7 Barry, Sam A              18 RAYS-GA                   NT    4:59.22  
  8 Miller, Wesley H          15 RAYS-GA              5:39.99    5:22.70  
  9 Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA             NT    5:43.53  
 
Event 49  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA          31.15      32.09  
  2 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA          33.47      33.43  
  3 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA                34.71      33.54  
  4 Perry, Caroline E         10 SA-GA                  37.27      37.41  
  5 Donaldson, Maya R         10 SA-GA                  38.01      37.59  
  6 Lin, Nicole S              9 SA-GA                  39.37      37.95  
  7 Vega, Emma N               9 SA-GA                  38.02      38.10  
  8 Mansell, Savannah N       10 SA-GA                  40.55      38.66  
  9 Moore, Carleigh B         10 SA-GA                  46.11      40.38  
 10 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA          42.11      40.46  
 11 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                  44.45      41.47  
 12 Sims, Molly A             10 RAYS-GA                41.25      42.22  
 13 Zamorano, Lilly M         10 RAYS-GA                43.62      43.10  
 14 Harper, KC C               9 RAYS-GA                45.72      43.28  
 15 Horne, Kami A             10 SA-GA                  42.10      43.51  
 16 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA                40.01      44.43  
 17 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA                46.94      45.03  
 18 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                  45.50      45.40  
 19 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                  53.28      46.59  
 20 Pepin, Eve                10 RAYS-GA                44.29      46.85  
 21 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                  49.44      47.23  
 22 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                  48.26      47.66  
 23 Lessig, Emma L            10 SA-GA                     NT      48.04  
 24 Tavakol, Sophia           10 SA-GA                  48.43      48.27  
 25 Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA          49.38      48.48  
 26 Kirkland, Anna Caroline   10 RAYS-GA                58.25      49.03  
 27 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA          49.80      49.37  
 28 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA        1:00.57      49.42  
 29 Menees, Haley N            9 SA-GA                     NT      49.85  
 30 Hansbrough, Brooke E      10 RAYS-GA                52.26      51.45  
 31 Machuca, Kelani I         10 SA-GA                  53.14      52.07  
 32 Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT      53.56  
 33 Schofield, Faith A        10 Tidal Wave-GA          58.38      54.66  
 34 Fader, Riley A             9 SA-GA                1:06.44      54.98  
 35 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA          53.24      57.18  
 36 Turner, Abby R             9 Tidal Wave-GA          59.45    1:00.48  
 37 Faile, London G           10 RAYS-GA                   NT    1:01.59  
 38 Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA             NT    1:04.13  
 39 Elsey, Elizabeth G        10 Tidal Wave-GA        1:04.36    1:06.94  
 -- Damodaran, Raina L         9 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Farley, Anna E             9 RAYS-GA              1:07.92         NS  
 -- Nee, Hannah E             10 SA-GA                  47.99         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                  44.14         NS  
 -- Smith, Abbigail G          9 SA-GA                  54.32         NS  
 
Event 50  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA                32.52      31.76  
  2 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                  36.87      35.55  
  3 Song, Samuel W            10 SA-GA                  37.69      36.20  
  4 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                  38.82      37.52  
  5 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA                37.80      37.59  
  6 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA          37.55      37.92  
  7 Alden, Luke E             10 SA-GA                  44.32      37.95  
  8 Bohn, Nicklas J            9 SA-GA                  42.70      39.00  
  9 Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA          39.92      39.02  
 10 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA          37.86      39.19  
 11 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA          40.96      39.80  
 12 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA          40.42      40.28  
 13 Keith, Jackson F          10 RAYS-GA                   NT      41.29  
 14 Pursley, Jack W            9 Tidal Wave-GA          41.24      41.88  
 15 Shelley, Joe B            10 RAYS-GA                   NT      42.28  
 16 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                  47.62      42.95  
 17 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                  43.63      43.05  
 18 Arvidson, Jack T          10 SA-GA                  46.91      44.63  
 19 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA                46.82      44.76  
 20 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA          43.78      44.95  
 21 White, Patrick J           9 SA-GA                     NT      46.33  
 22 Steele, Matthew P          9 SA-GA                  49.50      46.59  
 23 Lacsamana, Zarek A         9 RAYS-GA                   NT      46.73  
 24 Erickson, Connor D         8 SA-GA                  51.45      47.98  
 25 Casey, Jack C              9 SA-GA                  49.45      48.67  
 26 Le, Alex V                 9 RAYS-GA                51.96      48.73  
 27 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA          50.37      52.56  
 28 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA          56.00      54.32  
 29 Daugherty, Simon C         9 RAYS-GA                   NT      55.19  
 30 Doherty, Owen E           10 SA-GA                  59.33      55.25  
 31 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA                54.95      57.25  
 32 Adamson, Brent A          10 RAYS-GA              1:15.21      58.49  
 33 Hairston, John P          10 RAYS-GA                   NT      59.13  
 34 Pfeiler, Cedric           10 RAYS-GA              1:06.44      59.93  
 35 Davis, Carson T            9 SA-GA                  58.99    1:03.16  
 36 Quiroz, Diego D           10 RAYS-GA                   NT    1:03.29  
 -- Eck, Ryan S               10 SA-GA                  56.70         DQ  
 -- Guinn, Ayden P             9 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Boswell, Alex B            9 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA        1:11.46         DQ  
 -- Corcoran, Campbell J       9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA          49.79         NS  
 -- Gonzalez, Alex S           9 SA-GA                  33.25         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Wong, Kendrick H           9 SA-GA                     NT         NS  
 -- Daniel, Noah               9 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Bittenbender, David Kell   9 Swim MACON-GA          54.96         NS  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                  42.63         NS  
 -- Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA          46.96         NS  
 
Event 51  Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  44.73      43.29  
  2 Modlinski, Abby S          8 RAYS-GA                   NT      47.31  
  3 Flood, Abby r              8 SA-GA                     NT      48.35  
  4 Barrow, Callie T           8 SA-GA                  57.98      54.28  
  5 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA             NT      55.16  
  6 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA             NT      57.80  
  7 Shipley, Elizabeth A       8 SA-GA                1:05.99      59.83  
  8 Cooper, Amelia C           7 SA-GA                     NT    1:00.24  
  9 Griffeth, Brinson M        8 Tidal Wave-GA             NT    1:03.28  
 10 Mosley, Dallas N           7 SA-GA                     NT    1:05.45  
 -- Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Wood, Alanna S             6 Swim MACON-GA        1:37.24         DQ  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 52  Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  40.78      40.55  
  2 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  43.15      41.00  
  3 Slabiak, Connor J          8 SA-GA                  52.66      50.71  
  4 Price, Jackson C           8 SA-GA                  56.69      56.00  
  5 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                     NT      57.80  
  6 Makarishchev, Nickolas A   7 SA-GA                     NT    1:11.68  
 -- Griffeth, Tillman C        6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Clark, Andrew T            6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Riley, Jackson P           6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Carden, Cole C             7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA        1:50.16         DQ  
 -- Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          47.37         NS  
 -- Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 53  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        2:25.99    2:28.45  
  2 Perry, Caroline E         10 SA-GA                2:39.36    2:38.43  
  3 Donaldson, Maya R         10 SA-GA                2:56.40    2:43.22  
  4 Vega, Emma N               9 SA-GA                     NT    2:49.75  
  5 Zamorano, Lilly M         10 RAYS-GA              2:47.94    2:51.29  
  6 Lin, Nicole S              9 SA-GA                2:56.41    2:51.51  
  7 Pepin, Eve                10 RAYS-GA              2:55.69    2:51.54  
  8 Mansell, Savannah N       10 SA-GA                2:55.43    2:54.78  
  9 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        3:04.26    2:56.25  
 10 Horne, Kami A             10 SA-GA                2:58.34    3:02.35  
 11 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA              3:07.10    3:07.01  
 12 Shelton, Camdyn B         10 RAYS-GA                   NT    3:11.73  
 13 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                3:36.99    3:18.06  
 14 Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA             NT    3:22.31  
 15 Bates, Megan V             9 SA-GA                3:33.89    3:25.14  
 16 Menees, Haley N            9 SA-GA                     NT    3:26.99  
 17 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                3:30.21    3:28.80  
 18 Lessig, Emma L            10 SA-GA                     NT    3:30.40  
 19 Howell, Alison M          10 RAYS-GA                   NT    3:31.66  
 20 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA                   NT    3:33.01  
 21 Fader, Riley A             9 SA-GA                     NT    3:42.26  
 22 Modlinski, Abby S          8 RAYS-GA                   NT    3:44.81  
 23 Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT    3:59.49  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                2:57.44         NS  
 -- Nee, Hannah E             10 SA-GA                3:10.66         NS  
 -- Moore, Carleigh B         10 SA-GA                2:55.77         NS  
 -- Smith, Abbigail G          9 SA-GA                3:52.48         NS  
 
Event 54  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA              2:22.25    2:19.66  
  2 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA             NT    2:40.44  
  3 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA        2:43.02    2:40.70  
  4 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA              2:34.46    2:41.10  
  5 Alden, Luke E             10 SA-GA                2:50.44    2:50.26  
  6 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                2:49.98    2:51.46  
  7 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA        3:15.58    2:52.56  
  8 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA             NT    2:55.58  
  9 Wineman, Paul P           10 RAYS-GA                   NT    2:55.81  
 10 Steele, Matthew P          9 SA-GA                3:25.51    3:06.17  
 11 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                3:34.07    3:06.35  
 12 Pursley, Jack W            9 Tidal Wave-GA             NT    3:06.91  
 13 Brown, Conrad R            9 SA-GA                3:15.48    3:11.95  
 14 Keith, Jackson F          10 RAYS-GA              3:15.48    3:12.16  
 15 Trujillo, Diego A          9 RAYS-GA                   NT    3:12.18  
 16 Darling, Eric J           10 SA-GA                     NT    3:12.74  
 17 Kahl, Colin C             10 SA-GA                3:10.44    3:13.33  
 18 Shaffer, Evan E            9 ASL-GA                    NT    3:20.76  
 19 Eck, Ryan S               10 SA-GA                3:28.38    3:28.32  
 20 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA              3:45.14    3:45.96  
 21 Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA                   NT    4:41.92  
 -- Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA        2:40.73         NS  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 55  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                19.00      18.27  
  2 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA          21.95      18.37  
  3 Flood, Abby r              8 SA-GA                  17.97      19.11  
  4 Barrow, Callie T           8 SA-GA                  30.53      19.41  
  5 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA          20.69      19.76  
  6 Cooper, Amelia C           7 SA-GA                  22.99      20.69  
  7 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA          23.00      20.81  
  8 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA          20.38      21.22  
  9 Griffeth, Brinson M        8 Tidal Wave-GA          20.43      21.36  
 10 Wood, Alanna S             6 Swim MACON-GA          21.40      22.05  
 11 Wallace, Gracie G          8 SA-GA                     NT      22.57  
 12 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                23.57      22.87  
 13 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                  22.80      23.04  
 14 Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA          26.12      24.10  
 15 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                26.24      24.15  
 16 Throop, Kylie              7 RAYS-GA                25.49      24.70  
 17 Landefeld, Gracie          8 RAYS-GA                28.29      25.14  
 18 Davis, Riley E             7 SA-GA                     NT      25.37  
 19 Scobee, Rachel A           8 SA-GA                  26.99      25.46  
 19 Stanley, Emma R            7 ASL-GA                 25.52      25.46  
 21 Guinn, GG G                7 SA-GA                  28.78      25.67  
 22 Kothari, Jaina G           8 RAYS-GA                35.65      31.35  
 23 Damodaran, Neena L         7 SA-GA                  19.99      32.24  
 -- Clements, Madison G        6 RAYS-GA                34.24         NS  
 -- May, Kate G                8 Tidal Wave-GA          26.60         NS  
 -- Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 56  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  16.21      16.40  
  2 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          18.24      17.17  
  3 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  17.21      18.82  
  4 Pearce, Jack W             7 Tidal Wave-GA          21.89      18.96  
  5 Makarishchev, Nickolas A   7 SA-GA                  20.35      19.09  
  6 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA             NT      19.73  
  7 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA          22.28      19.88  
  8 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA          23.21      20.56  
  9 Donaldson, Nathan L        7 SA-GA                     NT      20.58  
 10 Griffeth, Tillman C        6 Tidal Wave-GA          22.51      21.11  
 11 Brown, Brendan R           6 SA-GA                  23.86      21.22  
 12 Slabiak, Aiden J           6 SA-GA                  21.73      21.51  
 13 Boswell, Adam B            7 SA-GA                  26.99      22.91  
 14 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT      23.45  
 15 Carden, Cole C             7 Tidal Wave-GA             NT      24.16  
 16 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA          26.47      24.37  
 17 Hansbrough, Derek J        8 RAYS-GA                31.81      25.18  
 18 Riley, Jackson P           6 Tidal Wave-GA          25.86      25.31  
 19 Brown, Eric M              8 RAYS-GA                29.04      25.37  
 20 Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA          35.97      27.07  
 21 Laushey, Davis M           7 RAYS-GA                32.14      27.75  
 22 Donohue, Ryan D            8 RAYS-GA                26.58      28.22  
 23 Clark, Andrew T            6 Tidal Wave-GA          30.47      31.71  
 24 Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA          27.61      33.65  
 25 Harvey, Stephen Patrick    6 Tidal Wave-GA          42.33      38.69  
 
Event 57  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA          43.37      40.50  
  2 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                  44.10      43.26  
  3 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA          45.85      43.83  
  4 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA                44.96      44.39  
  5 Perry, Caroline E         10 SA-GA                  44.20      45.66  
  6 Harper, KC C               9 RAYS-GA                45.66      46.09  
  7 Lin, Nicole S              9 SA-GA                  46.15      46.26  
  8 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA          46.27      46.73  
  9 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA                45.89      46.96  
 10 Donaldson, Maya R         10 SA-GA                  49.48      47.60  
 10 Shelton, Camdyn B         10 RAYS-GA                48.21      47.60  
 12 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA          49.15      48.21  
 13 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                  54.11      48.87  
 14 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA                49.53      50.38  
 15 Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA          52.12      50.39  
 16 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                  52.64      50.60  
 17 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA          51.01      51.37  
 18 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA          54.55      52.08  
 19 Kirkland, Anna Caroline   10 RAYS-GA                53.11      52.64  
 20 Menees, Haley N            9 SA-GA                  54.21      52.78  
 21 Machuca, Kelani I         10 SA-GA                     NT      53.72  
 22 Turner, Abby R             9 Tidal Wave-GA          55.95      54.29  
 23 Sims, Molly A             10 RAYS-GA                57.09      54.88  
 24 Bates, Megan V             9 SA-GA                  56.57      56.74  
 25 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA             NT      57.38  
 26 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA                58.46      58.38  
 27 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                1:00.03      59.24  
 28 Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA              1:03.75      59.47  
 29 Tavakol, Sophia           10 SA-GA                     NT      59.82  
 30 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                  55.89    1:00.41  
 31 Damodaran, Raina L         9 SA-GA                1:03.55    1:01.15  
 32 Howell, Alison M          10 RAYS-GA              1:04.49    1:01.38  
 33 Elsey, Elizabeth G        10 Tidal Wave-GA          59.95    1:03.07  
 34 Lessig, Emma L            10 SA-GA                     NT    1:05.70  
 35 Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA        1:20.61    1:07.56  
 36 Schofield, Faith A        10 Tidal Wave-GA        1:14.48    1:14.82  
 37 Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT    1:15.85  
 38 Faile, London G           10 RAYS-GA                   NT    1:32.77  
 -- Hansbrough, Brooke E      10 RAYS-GA                55.19         DQ  
 -- Joshi, Shrusti N           9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Farley, Anna E             9 RAYS-GA              1:17.18         NS  
 -- Smith, Abbigail G          9 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 58  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Samuel W            10 SA-GA                  39.58      38.64  
  2 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                  42.99      39.91  
  3 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA                41.23      40.21  
  4 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA          39.79      41.73  
  5 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA          43.96      41.87  
  6 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                  45.96      44.25  
  7 Pearce, Luke A            10 Tidal Wave-GA          50.89      46.12  
  8 Alden, Luke E             10 SA-GA                  46.91      46.50  
  9 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                  48.57      47.56  
 10 Darling, Eric J           10 SA-GA                  49.77      47.83  
 11 Pursley, Jack W            9 Tidal Wave-GA          48.51      48.79  
 12 Wineman, Paul P           10 RAYS-GA                   NT      49.19  
 13 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA          51.00      49.30  
 14 Bohn, Nicklas J            9 SA-GA                  51.93      49.80  
 15 Kahl, Colin C             10 SA-GA                  46.22      49.86  
 16 Shelley, Joe B            10 RAYS-GA                   NT      50.49  
 17 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA                50.67      50.53  
 18 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA          50.28      51.98  
 19 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA          54.78      52.98  
 20 Pfeiler, Cedric           10 RAYS-GA                58.58      53.22  
 21 Trujillo, Diego A          9 RAYS-GA                   NT      53.65  
 22 Erickson, Connor D         8 SA-GA                  53.75      53.70  
 23 Daugherty, Simon C         9 RAYS-GA                   NT      53.78  
 24 Wong, Kendrick H           9 SA-GA                     NT      54.93  
 25 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                  57.93      55.33  
 26 Hairston, John P          10 RAYS-GA                   NT      55.48  
 27 Guinn, Ayden P             9 SA-GA                  55.52      55.63  
 28 Lacsamana, Zarek A         9 RAYS-GA                57.73      55.74  
 29 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA          54.90      55.91  
 30 Brown, Conrad R            9 SA-GA                  53.57      57.62  
 31 White, Patrick J           9 SA-GA                     NT      57.65  
 32 Shaffer, Evan E            9 ASL-GA                 54.79      59.44  
 33 Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA        1:01.31    1:01.49  
 34 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA        1:02.37    1:01.62  
 35 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA                59.31    1:03.83  
 36 Davis, Carson T            9 SA-GA                1:15.40    1:14.30  
 37 Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA              1:18.91    1:15.06  
 38 Quiroz, Diego D           10 RAYS-GA                   NT    1:16.98  
 39 Boswell, Alex B            9 SA-GA                1:36.94    1:18.22  
 -- Corcoran, Campbell J       9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Le, Alex V                 9 RAYS-GA              1:00.35         DQ  
 -- Hayes, Alexander M         9 SA-GA                1:05.49         DQ  
 -- Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA          43.01         NS  
 -- Bittenbender, David Kell   9 Swim MACON-GA        1:04.69         NS  
 -- Daniel, Noah               9 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA        1:00.43         NS  
 -- Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA        1:04.99         NS  
 -- Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA        1:02.52         NS  
 
Event 59  Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  52.97      51.81  
  2 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                   NT      55.39  
  3 Flood, Abby r              8 SA-GA                     NT      56.58  
  4 Griffeth, Brinson M        8 Tidal Wave-GA             NT      57.67  
  5 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA             NT      58.62  
  6 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                1:03.12      58.89  
  7 Wallace, Gracie G          8 SA-GA                     NT      59.63  
  8 Damodaran, Neena L         7 SA-GA                1:15.99    1:04.31  
  9 Barrow, Callie T           8 SA-GA                1:14.32    1:05.36  
 10 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA             NT    1:06.16  
 11 Mosley, Dallas N           7 SA-GA                1:10.30    1:06.23  
 12 Shipley, Elizabeth A       8 SA-GA                1:08.80    1:06.43  
 13 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA             NT    1:08.49  
 14 Cooper, Amelia C           7 SA-GA                1:02.97    1:08.99  
 15 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                   NT    1:09.19  
 16 Davis, Riley E             7 SA-GA                1:12.10    1:10.14  
 17 Guinn, GG G                7 SA-GA                1:12.99    1:14.83  
 18 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                   NT    1:17.37  
 19 Dwoskin, Eliot L           7 SA-GA                     NT    1:18.79  
 20 Scobee, Rachel A           8 SA-GA                1:23.44    1:20.96  
 21 Kothari, Jaina G           8 RAYS-GA                   NT    1:32.37  
 -- Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Wood, Alanna S             6 Swim MACON-GA        2:13.00         DQ  
 -- Throop, Kylie              7 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Bruce, Sasha D             7 SA-GA                1:04.10         DQ  
 -- May, Kate G                8 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                     NT         NS  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                1:11.09         NS  
 
Event 60  Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  46.63      47.44  
  2 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  52.79      50.74  
  3 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA          55.40      54.59  
  4 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA        1:06.57      58.62  
  5 Price, Jackson C           8 SA-GA                     NT      59.99  
  6 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA             NT    1:04.51  
  7 Donaldson, Nathan L        7 SA-GA                     NT    1:06.07  
  8 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                1:10.28    1:08.24  
  9 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA             NT    1:09.53  
 10 Makarishchev, Nickolas A   7 SA-GA                1:10.99    1:10.61  
 11 Carden, Cole C             7 Tidal Wave-GA             NT    1:17.47  
 -- Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                1:01.36         DQ  
 -- Laushey, Davis M           7 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Brown, Brendan R           6 SA-GA                1:10.33         DQ  
 -- Hansbrough, Derek J        8 RAYS-GA                   NT         DQ  
 
Event 61  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        1:17.96    1:16.53  
  2 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        1:19.21    1:20.26  
  3 Mansell, Savannah N       10 SA-GA                1:28.43    1:25.00  
  4 Perry, Caroline E         10 SA-GA                1:30.61    1:25.42  
  5 Sims, Molly A             10 RAYS-GA              1:27.02    1:27.62  
  6 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA        1:25.27    1:27.68  
  7 Harper, KC C               9 RAYS-GA              1:26.46    1:28.71  
  8 Lin, Nicole S              9 SA-GA                1:28.73    1:28.78  
  9 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        1:34.12    1:29.61  
 10 Vega, Emma N               9 SA-GA                     NT    1:31.54  
 11 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                1:34.50    1:31.75  
 12 Horne, Kami A             10 SA-GA                1:30.61    1:32.07  
 13 Pepin, Eve                10 RAYS-GA              1:29.59    1:33.28  
 14 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                1:36.60    1:34.22  
 15 Zamorano, Lilly M         10 RAYS-GA              1:30.80    1:34.63  
 16 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA              1:39.57    1:38.04  
 17 Moore, Carleigh B         10 SA-GA                1:38.44    1:40.62  
 18 Shelton, Camdyn B         10 RAYS-GA                   NT    1:41.93  
 19 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA        1:45.25    1:44.77  
 20 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA              1:48.87    1:45.73  
 21 Kirkland, Anna Caroline   10 RAYS-GA              1:48.94    1:46.52  
 22 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA             NT    1:46.68  
 23 Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA        1:56.67    1:47.11  
 24 Modlinski, Abby S          8 RAYS-GA                   NT    1:48.83  
 25 Menees, Haley N            9 SA-GA                     NT    1:49.73  
 26 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA             NT    1:52.52  
 27 Fader, Riley A             9 SA-GA                1:55.43    1:53.25  
 28 Hansbrough, Brooke E      10 RAYS-GA                   NT    1:53.78  
 29 Machuca, Kelani I         10 SA-GA                1:54.88    1:56.35  
 30 Schofield, Faith A        10 Tidal Wave-GA             NT    1:59.02  
 31 Bates, Megan V             9 SA-GA                1:48.99    1:59.89  
 32 Elsey, Elizabeth G        10 Tidal Wave-GA             NT    2:09.82  
 33 Turner, Abby R             9 Tidal Wave-GA        2:16.68    2:12.89  
 -- Jerkovic, Elena            9 SA-GA                1:41.39         DQ  
 -- Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Howell, Alison M          10 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Farley, Anna E             9 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Smith, Abbigail G          9 SA-GA                     NT         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                1:56.16         NS  
 -- Nee, Hannah E             10 SA-GA                1:44.21         NS  
 
Event 62  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                1:20.93    1:17.23  
  2 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA              1:20.40    1:19.07  
  3 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA        1:24.48    1:22.62  
  4 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA        1:29.43    1:26.98  
  5 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                1:28.61    1:27.30  
  6 Song, Samuel W            10 SA-GA                1:26.88    1:28.37  
  7 Arvidson, Jack T          10 SA-GA                     NT    1:29.82  
  8 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA        1:33.33    1:30.73  
  9 Pursley, Jack W            9 Tidal Wave-GA        1:38.77    1:31.92  
 10 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                     NT    1:32.56  
 11 Steele, Matthew P          9 SA-GA                     NT    1:34.78  
 12 Brown, Conrad R            9 SA-GA                1:30.12    1:34.84  
 13 Wineman, Paul P           10 RAYS-GA                   NT    1:36.33  
 14 Casey, Jack C              9 SA-GA                1:37.16    1:36.75  
 15 Lacsamana, Zarek A         9 RAYS-GA                   NT    1:37.87  
 16 Doherty, Owen E           10 SA-GA                1:41.89    1:38.46  
 17 Trujillo, Diego A          9 RAYS-GA                   NT    1:38.84  
 18 Erickson, Connor D         8 SA-GA                1:45.57    1:39.90  
 19 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                1:39.42    1:40.35  
 20 Le, Alex V                 9 RAYS-GA                   NT    1:44.93  
 21 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA        1:40.16    1:45.31  
 22 Pfeiler, Cedric           10 RAYS-GA                   NT    1:45.56  
 23 White, Patrick J           9 SA-GA                     NT    1:47.64  
 24 Eck, Ryan S               10 SA-GA                1:50.69    1:50.90  
 25 Adamson, Brent A          10 RAYS-GA                   NT    1:55.88  
 26 Quiroz, Diego D           10 RAYS-GA                   NT    2:07.68  
 27 Hayes, Alexander M         9 SA-GA                     NT    2:11.89  
 -- Shelley, Joe B            10 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Hairston, John P          10 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Gonzalez, Alex S           9 SA-GA                1:26.44         NS  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                1:33.97         NS  
 -- Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA        1:25.47         NS  
 -- Daniel, Noah               9 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Bittenbender, David Kell   9 Swim MACON-GA             NT         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 63  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  22.57      19.94  
  2 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                21.26      21.78  
  3 Flood, Abby r              8 SA-GA                  23.32      22.95  
  4 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA          23.13      23.23  
  5 Wallace, Gracie G          8 SA-GA                  21.75      24.92  
  6 Cooper, Amelia C           7 SA-GA                  28.99      25.09  
  7 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA          27.76      25.97  
  8 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA          25.75      26.75  
  9 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA          25.13      26.94  
 10 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                25.93      26.96  
 11 Davis, Riley E             7 SA-GA                  31.82      27.21  
 12 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                  27.85      27.50  
 13 Stanley, Emma R            7 ASL-GA                 27.50      27.53  
 14 Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA          30.98      28.81  
 15 Landefeld, Gracie          8 RAYS-GA                30.10      28.90  
 16 Griffeth, Brinson M        8 Tidal Wave-GA          30.61      29.00  
 17 Guinn, GG G                7 SA-GA                  32.86      29.55  
 18 Damodaran, Neena L         7 SA-GA                  22.99      29.86  
 19 Mosley, Dallas N           7 SA-GA                  28.29      29.96  
 20 Bruce, Sasha D             7 SA-GA                  32.79      29.98  
 20 Wood, Alanna S             6 Swim MACON-GA          28.87      29.98  
 22 Scobee, Rachel A           8 SA-GA                  29.99      30.03  
 23 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                28.25      32.20  
 24 Throop, Kylie              7 RAYS-GA                32.02      32.26  
 25 Kothari, Jaina G           8 RAYS-GA                42.30      33.42  
 26 Dwoskin, Eliot L           7 SA-GA                  33.70      35.33  
 -- May, Kate G                8 Tidal Wave-GA          28.95         NS  
 -- Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                  23.15         NS  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                  22.60         NS  
 -- Clements, Madison G        6 RAYS-GA                42.91         NS  
 
Event 64  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  19.33      20.72  
  2 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          21.91      21.33  
  3 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  20.99      21.79  
  4 Price, Jackson C           8 SA-GA                  21.04      22.69  
  5 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA             NT      23.32  
  6 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                  25.00      25.18  
  7 Slabiak, Aiden J           6 SA-GA                  24.86      25.53  
  8 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA          23.91      26.23  
  9 Boswell, Adam B            7 SA-GA                  29.99      26.26  
 10 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA          26.00      26.63  
 11 Carden, Cole C             7 Tidal Wave-GA             NT      26.81  
 12 Griffeth, Tillman C        6 Tidal Wave-GA          31.40      27.45  
 13 Donohue, Ryan D            8 RAYS-GA                30.92      28.13  
 14 Donaldson, Nathan L        7 SA-GA                  25.51      28.26  
 15 Pearce, Jack W             7 Tidal Wave-GA          25.05      28.37  
 16 Brown, Brendan R           6 SA-GA                  28.29      29.41  
 17 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA          29.39      29.96  
 18 Hansbrough, Derek J        8 RAYS-GA                30.41      30.28  
 19 Riley, Jackson P           6 Tidal Wave-GA          30.69      30.62  
 20 Brown, Eric M              8 RAYS-GA                32.36      31.89  
 21 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT      33.80  
 22 Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA          31.01      34.05  
 23 Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA          42.34      34.40  
 24 Laushey, Davis M           7 RAYS-GA                36.81      34.65  
 25 Clark, Andrew T            6 Tidal Wave-GA          32.24      38.15  
 -- Harvey, Stephen Patrick    6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 
Event 65  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        1:16.03    1:14.89  
  2 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA              1:21.59    1:19.80  
  3 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        1:19.49    1:22.57  
  4 Perry, Caroline E         10 SA-GA                1:23.68    1:25.38  
  5 Lin, Nicole S              9 SA-GA                1:29.57    1:26.06  
  6 Donaldson, Maya R         10 SA-GA                1:29.04    1:28.31  
  7 Harper, KC C               9 RAYS-GA              1:27.31    1:28.47  
  8 Vega, Emma N               9 SA-GA                1:35.91    1:28.70  
  9 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        1:31.33    1:29.04  
 10 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA        1:28.41    1:30.22  
 11 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                1:32.46    1:30.83  
 12 Moore, Carleigh B         10 SA-GA                1:32.81    1:32.82  
 13 Pepin, Eve                10 RAYS-GA              1:31.91    1:34.35  
 14 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA              1:34.18    1:34.38  
 15 Sims, Molly A             10 RAYS-GA              1:34.22    1:35.93  
 16 Shelton, Camdyn B         10 RAYS-GA                   NT    1:39.25  
 17 Zamorano, Lilly M         10 RAYS-GA              1:30.00    1:40.09  
 18 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA              1:35.34    1:40.88  
 19 Bates, Megan V             9 SA-GA                1:43.86    1:42.04  
 20 Kirkland, Anna Caroline   10 RAYS-GA              1:42.88    1:42.35  
 21 Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA        2:00.47    1:44.24  
 22 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA        1:45.86    1:44.66  
 22 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA        1:39.04    1:44.66  
 24 Hansbrough, Brooke E      10 RAYS-GA              1:53.95    1:47.25  
 25 Tavakol, Sophia           10 SA-GA                1:45.53    1:48.30  
 26 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                1:44.02    1:49.10  
 27 Menees, Haley N            9 SA-GA                     NT    1:52.34  
 28 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                1:50.88    1:53.51  
 29 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA              1:48.23    1:53.88  
 30 Lessig, Emma L            10 SA-GA                     NT    1:54.57  
 31 Machuca, Kelani I         10 SA-GA                     NT    1:55.61  
 32 Fader, Riley A             9 SA-GA                2:00.82    1:58.78  
 33 Turner, Abby R             9 Tidal Wave-GA        2:02.29    2:05.19  
 34 Schofield, Faith A        10 Tidal Wave-GA        2:03.77    2:05.85  
 35 Damodaran, Raina L         9 SA-GA                2:07.59    2:06.29  
 36 Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA        2:40.85    2:08.96  
 37 Elsey, Elizabeth G        10 Tidal Wave-GA        2:16.79    2:09.86  
 38 Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA                   NT    2:09.94  
 39 Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT    2:11.59  
 40 Faile, London G           10 RAYS-GA                   NT    2:19.79  
 -- Howell, Alison M          10 RAYS-GA              1:58.58         DQ  
 -- Herdegen, Julia A         10 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Joshi, Shrusti N           9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Farley, Anna E             9 RAYS-GA              2:25.60         NS  
 -- Nee, Hannah E             10 SA-GA                1:45.44         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                     NT         NS  
 -- Smith, Abbigail G          9 SA-GA                1:58.48         NS  
 -- Mansell, Savannah N       10 SA-GA                1:33.02         NS  
 
Event 66  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Samuel W            10 SA-GA                1:19.06    1:19.32  
  2 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA        1:23.86    1:20.55  
  3 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA              1:25.94    1:22.68  
  4 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA        1:28.73    1:28.61  
  5 Bohn, Nicklas J            9 SA-GA                1:27.31    1:28.75  
  6 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                1:29.06    1:30.18  
  7 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA        1:34.16    1:30.84  
  8 Pursley, Jack W            9 Tidal Wave-GA        1:32.00    1:31.16  
  8 Steele, Matthew P          9 SA-GA                1:34.32    1:31.16  
 10 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                1:40.98    1:34.56  
 11 Arvidson, Jack T          10 SA-GA                1:52.46    1:34.70  
 12 Keith, Jackson F          10 RAYS-GA                   NT    1:36.36  
 13 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA        1:36.03    1:36.44  
 14 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                1:31.56    1:37.93  
 15 Kahl, Colin C             10 SA-GA                1:34.88    1:38.78  
 16 Pearce, Luke A            10 Tidal Wave-GA        1:50.67    1:38.89  
 17 Casey, Jack C              9 SA-GA                1:42.22    1:40.16  
 18 Shelley, Joe B            10 RAYS-GA                   NT    1:40.28  
 19 Erickson, Connor D         8 SA-GA                1:40.79    1:40.34  
 20 Darling, Eric J           10 SA-GA                1:45.61    1:41.90  
 21 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA              1:46.41    1:44.38  
 22 Trujillo, Diego A          9 RAYS-GA                   NT    1:44.61  
 23 Brown, Conrad R            9 SA-GA                1:43.30    1:45.51  
 24 Pfeiler, Cedric           10 RAYS-GA              1:57.66    1:45.60  
 25 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA        1:37.31    1:45.92  
 26 White, Patrick J           9 SA-GA                     NT    1:46.70  
 27 Lacsamana, Zarek A         9 RAYS-GA              1:58.71    1:49.55  
 28 Guinn, Ayden P             9 SA-GA                1:55.82    1:50.37  
 29 Le, Alex V                 9 RAYS-GA              1:43.78    1:51.02  
 30 Shaffer, Evan E            9 ASL-GA               1:48.41    1:51.70  
 31 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA        2:02.50    1:53.80  
 32 Doherty, Owen E           10 SA-GA                     NT    1:54.13  
 33 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA              1:56.45    1:55.50  
 34 Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA        2:25.67    1:55.89  
 35 Eck, Ryan S               10 SA-GA                     NT    1:56.71  
 36 Daugherty, Simon C         9 RAYS-GA                   NT    1:57.65  
 37 Adamson, Brent A          10 RAYS-GA                   NT    1:57.87  
 38 Davis, Carson T            9 SA-GA                2:01.14    2:11.93  
 39 Quiroz, Diego D           10 RAYS-GA                   NT    2:13.08  
 40 Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA              2:18.39    2:23.79  
 41 Boswell, Alex B            9 SA-GA                2:48.41    2:26.89  
 -- Wong, Kendrick H           9 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Alden, Luke E             10 SA-GA                1:29.44         DQ  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA        2:15.18         NS  
 -- Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA        1:53.04         NS  
 -- Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA        2:00.83         NS  
 -- Gonzalez, Alex S           9 SA-GA                1:26.77         NS  
 -- Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA        1:22.68         NS  
 -- Bittenbender, David Kell   9 Swim MACON-GA        1:52.80         NS  
 -- Daniel, Noah               9 RAYS-GA              2:13.80         NS  
 -- Hairston, John P          10 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 67  Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                1:36.73    1:35.49  
  2 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA              1:45.53    1:45.34  
  3 Flood, Abby r              8 SA-GA                     NT    1:50.38  
  4 Modlinski, Abby S          8 RAYS-GA              1:50.81    1:51.29  
  5 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA        1:59.38    1:55.66  
  6 Barrow, Callie T           8 SA-GA                2:12.07    1:57.18  
  7 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA        2:03.25    1:57.87  
  8 Wallace, Gracie G          8 SA-GA                     NT    1:58.30  
  9 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA        2:08.18    2:03.31  
 10 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA             NT    2:06.32  
 11 Shipley, Elizabeth A       8 SA-GA                2:05.99    2:06.59  
 12 Cooper, Amelia C           7 SA-GA                2:08.12    2:08.11  
 13 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                2:10.66    2:08.49  
 14 Bruce, Sasha D             7 SA-GA                2:15.99    2:11.25  
 15 Wood, Alanna S             6 Swim MACON-GA        2:18.76    2:19.38  
 16 Davis, Riley E             7 SA-GA                     NT    2:27.92  
 17 Stanley, Emma R            7 ASL-GA               2:37.28    2:33.99  
 18 Scobee, Rachel A           8 SA-GA                2:41.12    2:43.10  
 -- Dwoskin, Eliot L           7 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Guinn, GG G                7 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Damodaran, Neena L         7 SA-GA                2:44.39         DQ  
 -- Griffeth, Brinson M        8 Tidal Wave-GA        2:14.99         DQ  
 -- May, Kate G                8 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                     NT         NS  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 68  Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bried, Tommy R             8 SA-GA                1:30.47    1:30.10  
  2 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                1:33.20    1:31.89  
  3 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA        1:44.23    1:44.38  
  4 Slabiak, Connor J          8 SA-GA                1:47.13    1:49.00  
  5 Price, Jackson C           8 SA-GA                     NT    1:50.06  
  6 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA        1:44.28    1:50.14  
  7 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                1:58.61    1:54.36  
  8 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA        2:09.05    2:05.42  
  9 Donaldson, Nathan L        7 SA-GA                     NT    2:06.08  
 10 Griffeth, Tillman C        6 Tidal Wave-GA             NT    2:13.66  
 11 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT    2:18.50  
 12 Carden, Cole C             7 Tidal Wave-GA             NT    2:25.42  
 13 Brown, Brendan R           6 SA-GA                2:17.22    2:26.81  
 14 Hansbrough, Derek J        8 RAYS-GA                   NT    2:31.78  
 15 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA             NT    2:36.13  
 16 Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA             NT    3:00.27  
 -- Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Boswell, Adam B            7 SA-GA                2:25.99         DQ  
 
Event 69  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        6:52.72    6:46.73  
  2 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA                   NT    6:57.82  
  3 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                7:55.44    7:48.97  
  4 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        8:06.15    7:55.09  
 
Event 70  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA              6:35.55    6:13.03  
  2 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                6:55.99    7:00.22  
  3 Song, Samuel W            10 SA-GA                     NT    7:17.91  
  4 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA        7:21.35    7:42.83  
  5 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA        8:38.00    7:46.58  
  6 Casey, Jack C              9 SA-GA                8:15.77    8:26.27  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                  32.02      31.13  
  2 Green, Molly K            11 RAYS-GA                31.39      31.71  
  3 Smith, Tatum N            11 SA-GA                  32.13      31.88  
  4 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          32.68      32.57  
  5 Paczewitz, Corinne M      12 UNSA-GA                33.35      33.01  
  6 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA          35.06      33.26  
  7 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA          33.94      33.59  
  8 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA                34.30      33.87  
  9 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA          34.75      34.08  
 10 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA                35.12      34.51  
B - Final
 11 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA          35.43      33.43  
 12 Remick, Payton L          11 RAYS-GA                35.18      34.28  
 13 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA                35.51      35.46  
 14 Browne, Allie C           12 RAYS-GA                35.81      35.62  
 15 Barber, Gillian W         12 SA-GA                  36.73      36.54  
 16 Miller, Amber C           12 RAYS-GA                37.33      37.02  
 17 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA          38.18      37.68  
 18 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA                37.69      37.74  
 19 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA                39.11      38.88  
 20 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA                37.08      38.90  
 
Event 71  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Molly K            11 RAYS-GA                31.81      31.39  
  2 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                  33.50      32.02  
  3 Smith, Tatum N            11 SA-GA                  33.19      32.13  
  4 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          33.45      32.68  
  5 Paczewitz, Corinne M      12 UNSA-GA                   NT      33.35  
  6 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA          34.59      33.94  
  7 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA                35.96      34.30  
  8 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA          33.46      34.75  
  9 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA          33.94      35.06  
 10 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA                37.21      35.12  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Remick, Payton L          11 RAYS-GA                34.84      35.18  
 12 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA          34.53      35.43  
 13 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA                36.91      35.51  
 14 Browne, Allie C           12 RAYS-GA                36.06      35.81  
 15 Barber, Gillian W         12 SA-GA                  40.29      36.73  
 16 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA                   NT      37.08  
 17 Miller, Amber C           12 RAYS-GA                36.67      37.33  
 18 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA                38.22      37.69  
 19 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA          38.16      38.18  
 20 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA                40.70      39.11  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Dannemiller, Halley S     12 SA-GA                  39.40      40.10  
 22 Robinson, Ashley F        11 SA-GA                  42.00      41.30  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Harp, Asha L              11 SA-GA                  42.25      42.19  
 24 Noone, Amulya             12 SA-GA                  43.23      43.23  
 25 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                     NT      45.25  
 26 Weintraub, Kayleigh       11 RAYS-GA                46.36      46.93  
 27 Henry, Madison K          11 Tidal Wave-GA          46.93      47.57  
 28 Estrada, Angelica R       11 Tidal Wave-GA             NT      49.26  
 29 Burwick, Kirstyn A        11 RAYS-GA                51.91      50.76  
 30 Donohue, Lauren J         11 RAYS-GA                50.81      51.20  
 -- Fogle, Skye S             11 SA-GA                  36.50         DQ  
 -- Jamched, Meghana          11 SA-GA                1:04.61         NS  
 -- Wilson, Abigail T         11 Tidal Wave-GA        1:00.78         NS  
 -- Provost, Elly G           11 RAYS-GA                45.93         NS  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA          57.48         NS  
 -- Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA          38.08         NS  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA          36.96         NS  
 -- Harris, Sophie H          11 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA                28.68      29.09  
  2 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA                32.40      32.16  
  2 Ono, Sage S               12 SA-GA                  33.07      32.16  
  4 Deas, Noland R            11 SA-GA                  34.18      33.94  
  5 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA                 33.65      34.05  
  6 Cooper, Will J            12 RAYS-GA                33.94      34.07  
  7 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA                34.03      34.14  
  8 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                  35.42      34.46  
  9 Peak, Joe S               11 SA-GA                  35.62      35.29  
 10 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA                36.33      35.76  
B - Final
 11 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA          36.33      33.59  
 12 Gay, Mason M              12 SA-GA                  36.77      35.22  
 13 Moland, Connor E          11 SA-GA                  37.45      37.55  
 14 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA          38.35      38.78  
 15 Teverino, Luke A          11 RAYS-GA                44.54      41.91  
 -- Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                56.37         NS  
 
Event 72  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA                30.58      28.68  
  2 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA                33.74      32.40  
  3 Ono, Sage S               12 SA-GA                  32.95      33.07  
  4 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA                 33.72      33.65  
  5 Cooper, Will J            12 RAYS-GA                33.57      33.94  
  6 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA                33.64      34.03  
  7 Deas, Noland R            11 SA-GA                  34.42      34.18  
  8 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                  35.14      35.42  
  9 Peak, Joe S               11 SA-GA                  36.98      35.62  
 10 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA                35.88      36.33  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA          35.36     J36.33  
 12 Gay, Mason M              12 SA-GA                  36.32      36.77  
 13 Moland, Connor E          11 SA-GA                  38.45      37.45  
 14 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA          39.33      38.35  
 15 Tipton, Conar C           11 ASL-GA                 43.78      44.46  
 16 Teverino, Luke A          11 RAYS-GA                43.11      44.54  
 17 Reneau, Jake M            11 RAYS-GA                   NT      54.55  
 18 Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                55.93      56.37  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA          52.74         NS  
 -- Moreno, Edgar P           11 RAYS-GA                44.37         NS  
 
Event 73  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              2:13.69    2:09.30  
  2 McAree, Lane M            14 SA-GA                2:17.16    2:15.18  
  3 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:14.78    2:15.57  
  4 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              2:22.73    2:19.09  
  5 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              2:21.74    2:19.31  
  6 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              2:23.23    2:20.30  
  7 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:26.02    2:22.50  
  8 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:25.54    2:22.92  
  9 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              2:24.21    2:23.82  
 -- Staiti, Jenna M           13 SA-GA                2:25.70         DQ  
B - Final
 11 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              2:26.62    2:23.48  
 12 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              2:27.74    2:23.58  
 13 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              2:34.46    2:28.00  
 14 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              2:30.92    2:28.20  
 15 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        2:31.34    2:28.63  
 16 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              2:34.32    2:29.22  
 17 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:32.25    2:29.91  
 18 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              2:36.95    2:33.10  
 19 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                2:37.47    2:36.66  
 20 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              2:37.59    2:36.88  
 
Event 73  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA              2:11.62    2:13.69  
  2 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              2:19.18    2:14.78  
  3 McAree, Lane M            14 SA-GA                2:17.61    2:17.16  
  4 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              2:16.16    2:21.74  
  5 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              2:23.40    2:22.73  
  6 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              2:19.47    2:23.23  
  7 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              2:27.02    2:24.21  
  8 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:25.07    2:25.54  
  9 Staiti, Jenna M           13 SA-GA                2:18.33    2:25.70  
 10 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:25.50    2:26.02  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA              2:24.18    2:26.62  
 12 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              2:30.65    2:27.74  
 13 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              2:30.77    2:30.92  
 14 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        2:35.05    2:31.34  
 15 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              2:32.36    2:32.25  
 16 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              2:36.89    2:34.32  
 17 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              2:34.60    2:34.46  
 18 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              2:38.69    2:36.95  
 19 Carroll, Emily K          14 SA-GA                     NT    2:37.29  
 20 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                2:36.94    2:37.47  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              2:39.13    2:37.59  
 22 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              2:36.30    2:40.26  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Gunn, Rebecca G           13 RAYS-GA              2:47.43    2:45.18  
 24 Truax, Anna C             13 SA-GA                2:41.80    2:46.04  
 25 Scheider, Sarah N         14 SA-GA                2:50.40    2:48.53  
 26 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              2:48.10    2:50.32  
 27 Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        3:05.52    2:55.95  
 28 Sripathi, Nishita R       14 RAYS-GA              2:52.02    2:57.07  
 29 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA             NT    3:01.32  
 30 Mancuso, Chiara M         13 Tidal Wave-GA             NT    3:01.90  
 31 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA                   NT    3:03.83  
 32 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA             NT    3:15.95  
 -- Sheikh, Alizeh M          13 RAYS-GA              3:17.18         DQ  
 -- Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              2:50.93         DQ  
 -- Clayton, Natalie M        14 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Gomez, Brianna            13 RAYS-GA              3:30.56         DQ  
 -- Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Horne, Bri L              13 SA-GA                2:33.35         NS  
 
Event 74  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Neault, Ethan J           14 GOLD-GA              2:02.39    2:03.94  
  2 Robertson, Judson H       14 GOLD-GA              2:12.00    2:07.05  
  3 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                2:20.15    2:19.60  
  4 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        2:26.98    2:25.15  
  5 Edmondson, David          13 RAYS-GA              2:27.93    2:25.36  
  6 Smith, Garrett C          14 SA-GA                2:35.59    2:31.72  
  7 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              2:34.42    2:33.01  
  8 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        2:37.02    2:33.30  
  9 Horne, Joshua W           13 RAYS-GA              2:36.15    2:38.42  
 -- Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              2:19.91         DQ  
B - Final
 11 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:40.31    2:34.18  
 12 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                2:39.43    2:38.45  
 13 Jardin, John T            13 RAYS-GA              2:46.56    2:40.58  
 14 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              2:49.88    2:48.15  
 -- Byrd, Kendall M           13 RAYS-GA              3:12.27         NS  
 -- Moore, Will W             14 RAYS-GA              2:49.13         NS  
 -- Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        2:52.72         NS  
 -- DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              2:53.21         NS  
 
Event 74  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Neault, Ethan J           14 GOLD-GA              2:01.97    2:02.39  
  2 Robertson, Judson H       14 GOLD-GA              2:11.46    2:12.00  
  3 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA        2:19.00    2:19.75  
  4 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              2:19.21    2:19.91  
  5 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                2:23.73    2:20.15  
  6 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT    2:24.08  
  7 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        2:20.30    2:26.98  
  8 Edmondson, David          13 RAYS-GA              2:24.49    2:27.93  
  9 Butts, Jason W            13 ASL-GA               2:47.19    2:29.23  
 10 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              2:30.92    2:34.42  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Garrett C          14 SA-GA                2:37.66    2:35.59  
 12 Horne, Joshua W           13 RAYS-GA              3:07.36    2:36.15  
 13 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        2:39.21    2:37.02  
 14 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                2:38.84    2:39.43  
 15 Humm, Erek M              14 SA-GA                2:34.28    2:39.64  
 16 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        2:43.75    2:40.31  
 17 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        3:05.37    2:42.08  
 18 Jardin, John T            13 RAYS-GA              2:42.72    2:46.56  
 19 Moore, Will W             14 RAYS-GA              2:48.79    2:49.13  
 20 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              3:02.65    2:49.88  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        2:56.51    2:52.72  
 22 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              2:58.63    2:53.21  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Byrd, Kendall M           13 RAYS-GA              3:16.02    3:12.27  
 -- O'Neal, Thomas R          13 SA-GA                2:45.87         DQ  
 -- Martin, Cam E             13 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Zhang, Andrew K           13 SA-GA                3:00.99         DQ  
 -- Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Fricks, Griffin G         14 Tidal Wave-GA        2:26.16         NS  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA             NT         NS  
 
Event 75  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              2:18.85    2:16.92  
  2 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:20.52    2:18.50  
  3 Pendleton, Katie E        16 RAYS-GA              2:20.15    2:18.64  
  4 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:22.27    2:18.90  
  5 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               2:22.61    2:21.18  
  6 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                2:28.28    2:24.23  
  7 Nabors, Corinne E         17 GOLD-GA              2:20.34    2:25.07  
  8 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA              2:30.58    2:28.86  
  9 Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              2:32.01    2:30.18  
 10 Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA        2:32.84    2:36.60  
B - Final
 11 Smith, Audrey L           15 RAYS-GA              2:34.10    2:28.83  
 12 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:33.77    2:31.16  
 13 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              2:38.96    2:33.96  
 14 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               2:36.48    2:34.24  
 15 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              2:36.67    2:36.65  
 16 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               2:37.55    2:38.29  
 17 Ross, Madison A           11 SA-GA                2:46.36    2:40.43  
 18 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              2:50.94    2:50.50  
 19 Gurniewicz, Hannah E      16 RAYS-GA              3:16.22    3:05.60  
 -- Roels, Aisha M            11 SA-GA                2:56.10         NS  
 
Event 75  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              2:18.27    2:18.85  
  2 Pendleton, Katie E        16 RAYS-GA              2:21.63    2:20.15  
  3 Nabors, Corinne E         17 GOLD-GA              2:20.08    2:20.34  
  4 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              2:20.11    2:20.52  
  5 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:17.26    2:22.27  
  6 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               2:18.93    2:22.61  
  7 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                     NT    2:28.28  
  8 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                2:28.54    2:29.45  
  9 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA              2:29.59    2:30.58  
 10 Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              2:33.83    2:32.01  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Taylor A           17 RAYS-GA              2:29.99    2:32.38  
 12 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        2:36.23    2:32.61  
 13 Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA        2:32.12    2:32.84  
 14 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              2:36.54    2:33.77  
 15 Smith, Audrey L           15 RAYS-GA              2:27.29    2:34.10  
 16 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               2:30.84    2:36.48  
 17 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              2:40.38    2:36.67  
 18 Fishman, Emily H          16 SA-GA                     NT    2:37.02  
 19 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               2:35.42    2:37.55  
 20 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              2:30.56    2:38.96  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Ross, Madison A           11 SA-GA                2:50.21    2:46.36  
 22 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              2:47.66    2:50.94  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Roels, Aisha M            11 SA-GA                2:53.99    2:56.10  
 24 Moore, Jordan E           16 RAYS-GA              3:05.72    3:06.69  
 25 Gurniewicz, Hannah E      16 RAYS-GA              3:18.85    3:16.22  
 -- Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              2:20.26         NS  
 -- DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              2:25.24         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA               2:24.75         NS  
 
Event 76  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA              2:06.46    2:04.26  
  2 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              2:08.55    2:06.88  
  3 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              2:13.74    2:09.25  
  4 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        2:12.29    2:09.73  
  5 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              2:16.36    2:10.98  
  6 Consoli, David C          17 SA-GA                2:27.08    2:23.78  
  7 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              2:31.39    2:28.90  
  8 Stastny, John M           16 SA-GA                2:31.96    2:29.16  
  9 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA              2:35.31    2:36.35  
 -- Ellard, Weaver            17 SA-GA                2:11.14         DQ  
 
Event 76  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA              2:04.57    2:06.46  
  2 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        2:07.29    2:07.77  
  3 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              2:09.29    2:08.55  
  4 Ellard, Weaver            17 SA-GA                2:10.40    2:11.14  
  5 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        2:10.75    2:12.29  
  6 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              2:12.33    2:13.74  
  7 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA              2:07.45    2:16.36  
  8 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        2:14.39    2:18.51  
  9 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                2:25.29    2:18.77  
 10 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              2:31.24    2:27.02  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Consoli, David C          17 SA-GA                     NT    2:27.08  
 12 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA                   NT    2:31.39  
 13 Stastny, John M           16 SA-GA                     NT    2:31.96  
 14 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA              2:37.59    2:35.31  
 -- Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA        2:48.46         NS  
 -- Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              2:14.72         NS  
 -- Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:01.52      59.01  
  2 Green, Molly K            11 RAYS-GA              1:01.67    1:01.16  
  3 Scheider, Emma K          11 SA-GA                1:01.83    1:01.37  
  4 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              1:01.56    1:01.38  
  5 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              1:02.36    1:01.84  
  5 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        1:02.90    1:01.84  
  7 Miller, Amber C           12 RAYS-GA              1:03.20    1:02.41  
  8 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              1:04.59    1:02.70  
  9 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              1:03.17    1:03.89  
 10 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              1:05.16    1:04.99  
B - Final
 11 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:06.26    1:04.38  
 12 Paczewitz, Corinne M      12 UNSA-GA              1:06.31    1:05.04  
 13 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA              1:07.45    1:05.07  
 14 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:05.57    1:05.17  
 15 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        1:07.77    1:06.13  
 16 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA              1:08.62    1:07.61  
 17 Fogle, Skye S             11 SA-GA                1:08.78    1:07.67  
 18 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:09.55    1:07.90  
 19 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:09.34    1:08.17  
 20 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              1:09.50    1:12.44  
 
Event 77  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:03.10    1:01.52  
  2 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              1:03.63    1:01.56  
  3 Green, Molly K            11 RAYS-GA              1:03.89    1:01.67  
  4 Scheider, Emma K          11 SA-GA                1:03.15    1:01.83  
  5 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              1:04.50    1:02.36  
  6 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA        1:03.12    1:02.90  
  7 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              1:02.41    1:03.17  
  8 Miller, Amber C           12 RAYS-GA              1:05.01    1:03.20  
  9 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              1:06.99    1:04.59  
 10 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              1:05.75    1:05.16  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:15.01    1:05.57  
 12 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:07.36    1:06.26  
 13 Paczewitz, Corinne M      12 UNSA-GA                   NT    1:06.31  
 14 Scalise, Devon A          12 SA-GA                1:07.67    1:06.74  
 15 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA              1:11.18    1:07.45  
 16 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        1:07.23    1:07.77  
 17 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA              1:12.26    1:08.62  
 18 Fogle, Skye S             11 SA-GA                1:09.50    1:08.78  
 19 Minette, Ellie A          11 Swim MACON-GA        1:09.94    1:09.06  
 20 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:10.36    1:09.34  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              1:14.19    1:09.50  
 22 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:11.06    1:09.55  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA              1:13.93    1:09.59  
 24 Browne, Allie C           12 RAYS-GA              1:09.15    1:09.72  
 25 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                1:10.12    1:10.45  
 26 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA              1:17.75    1:10.66  
 27 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA              1:13.49    1:11.38  
 28 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                     NT    1:12.20  
 29 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        1:05.16    1:12.47  
 30 Fishman, Katherine S      11 SA-GA                     NT    1:12.69  
 31 Dannemiller, Halley S     12 SA-GA                1:10.50    1:12.77  
 32 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                1:12.02    1:12.78  
 33 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA        1:11.50    1:12.96  
 34 Barber, Gillian W         12 SA-GA                1:11.56    1:13.21  
 35 Doherty, Emma G           11 SA-GA                1:17.24    1:14.12  
 36 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA              1:15.19    1:14.22  
 37 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA              1:16.26    1:15.66  
 38 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA        1:18.95    1:16.81  
 39 Wagner, Hannah P          11 RAYS-GA              1:28.90    1:19.27  
 40 Thornton, Ashley K        12 SA-GA                1:24.30    1:19.67  
 41 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                1:17.28    1:20.94  
 42 Demar, Lexi N             12 SA-GA                1:26.64    1:21.73  
 43 Robinson, Ashley F        11 SA-GA                1:18.97    1:21.92  
 44 Harp, Asha L              11 SA-GA                     NT    1:23.08  
 45 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                1:26.15    1:24.09  
 46 Noone, Amulya             12 SA-GA                1:23.54    1:24.80  
 47 Weintraub, Kayleigh       11 RAYS-GA              1:24.51    1:25.36  
 48 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                1:36.19    1:32.68  
 49 Burwick, Kirstyn A        11 RAYS-GA              1:37.69    1:37.95  
 50 Henry, Madison K          11 Tidal Wave-GA             NT    1:41.83  
 51 Donohue, Lauren J         11 RAYS-GA                   NT    1:44.68  
 -- Wilson, Abigail T         11 Tidal Wave-GA        2:03.27         NS  
 -- Reidy, Julia M            12 RAYS-GA              1:24.22         NS  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA        1:08.55         NS  
 -- Williams, Hannah N        12 RAYS-GA              1:16.86         NS  
 -- Provost, Elly G           11 RAYS-GA              1:27.95         NS  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA              1:11.85         NS  
 -- Harris, Sophie H          11 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Schuster, Maddie E        12 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA                56.39      56.22  
  2 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               1:01.51    1:01.24  
  3 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:03.40    1:02.51  
  4 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              1:07.48    1:03.65  
  5 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:04.22    1:04.19  
  6 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              1:04.99    1:04.76  
  7 Arnold, Cole K            12 SA-GA                1:05.95    1:05.15  
  8 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                1:04.15    1:05.96  
  9 Deas, Noland R            11 SA-GA                1:06.54    1:06.46  
 10 Peak, Joe S               11 SA-GA                1:06.99    1:07.47  
B - Final
 11 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:08.00    1:05.57  
 12 Tsutsumi, Ryota           11 Swim MACON-GA        1:11.25    1:08.83  
 13 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        1:12.06    1:09.10  
 14 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:10.81    1:09.67  
 15 Yang, Jason X             12 SA-GA                1:14.33    1:12.63  
 16 Olsen, John C             11 RAYS-GA              1:13.19    1:12.98  
 17 Gay, Mason M              12 SA-GA                1:13.25    1:15.14  
 18 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              1:19.38    1:23.05  
 19 Teverino, Luke A          11 RAYS-GA              1:21.05    1:23.30  
 
Event 78  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA                55.26      56.39  
  2 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               1:03.36    1:01.51  
  3 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              1:01.06    1:01.71  
  4 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:03.18    1:03.40  
  5 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                1:06.42    1:04.15  
  6 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:04.42    1:04.22  
  7 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              1:05.17    1:04.99  
  8 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA        1:06.58    1:05.25  
  9 Arnold, Cole K            12 SA-GA                1:09.47    1:05.95  
 10 Deas, Noland R            11 SA-GA                1:05.90    1:06.54  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Peak, Joe S               11 SA-GA                1:07.71    1:06.99  
 12 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA              1:06.09    1:07.48  
 13 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:09.92    1:08.00  
 14 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:10.81    1:10.81  
 15 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA        1:23.64    1:10.84  
 16 Tsutsumi, Ryota           11 Swim MACON-GA        1:13.58    1:11.25  
 17 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        1:12.70    1:12.06  
 18 Olsen, John C             11 RAYS-GA              1:14.73    1:13.19  
 19 Gay, Mason M              12 SA-GA                1:14.33    1:13.25  
 20 Yang, Jason X             12 SA-GA                1:10.70    1:14.33  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              1:20.80    1:19.38  
 22 Teverino, Luke A          11 RAYS-GA              1:29.44    1:21.05  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Tipton, Conar C           11 ASL-GA                    NT    1:22.73  
 24 Reneau, Jake M            11 RAYS-GA                   NT    1:29.83  
 25 Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                   NT    1:34.87  
 -- Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:00.95         DQ  
 -- Spiers, Tristan E         12 SA-GA                1:02.25         NS  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA        1:38.09         NS  
 -- Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA        1:34.95         NS  
 -- Daniel, Austin C          12 SA-GA                1:03.03         NS  
 -- Moreno, Edgar P           11 RAYS-GA              1:31.06         NS  
 -- Kemnitz, Nathan W         12 SA-GA                1:01.37         NS  
 
Event 79  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA                56.59      54.71  
  2 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA                58.27      56.68  
  3 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA                57.86      57.21  
  4 McAree, Lane M            14 SA-GA                  59.28      57.42  
  5 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA                59.41      58.44  
  6 Billings, Finley E        14 RAYS-GA                58.34      58.73  
  7 Valle, Erin B             14 RAYS-GA                59.41      59.34  
  8 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA                59.92      59.47  
  8 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              1:00.38      59.47  
 10 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA                59.79    1:00.80  
B - Final
 11 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              1:02.69      59.55  
 12 Staiti, Jenna M           13 SA-GA                1:01.18      59.82  
 13 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        1:00.87    1:00.14  
 14 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA              1:01.40    1:00.50  
 15 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              1:02.74    1:00.54  
 16 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              1:01.12    1:00.56  
 17 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              1:01.45    1:01.46  
 18 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              1:01.00    1:01.64  
 19 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              1:02.06    1:02.05  
 20 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                1:02.37    1:03.64  
 
Event 79  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA                57.07      56.59  
  2 Lofton, Anna C            13 RAYS-GA                58.46      57.86  
  3 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA                57.90      58.27  
  4 Billings, Finley E        14 RAYS-GA                57.44      58.34  
  5 McAree, Lane M            14 SA-GA                  59.37      59.28  
  6 Valle, Erin B             14 RAYS-GA                59.08      59.41  
  6 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA                59.01      59.41  
  8 Older, Katy E             13 ASL-GA                 58.40      59.48  
  9 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA                58.78      59.79  
 10 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              1:01.67      59.92  
-------------------------------------------------------------------------
 11 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              1:00.90    1:00.38  
 12 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA          59.66    1:00.87  
 13 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              1:00.54    1:01.00  
 14 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              1:00.13    1:01.12  
 15 Staiti, Jenna M           13 SA-GA                  57.91    1:01.18  
 16 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA                59.98    1:01.40  
 17 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              1:01.42    1:01.45  
 18 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              1:03.41    1:02.06  
 19 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                1:07.41    1:02.37  
 20 Carroll, Emily K          14 SA-GA                1:01.93    1:02.52  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA                58.23    1:02.69  
 22 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              1:01.18    1:02.74  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Truax, Anna C             13 SA-GA                1:02.22    1:03.19  
 24 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              1:02.75    1:03.20  
 25 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA              1:02.94    1:03.45  
 26 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              1:02.19    1:04.01  
 27 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              1:07.26    1:04.61  
 28 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        1:02.70    1:04.98  
 29 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              1:01.55    1:05.01  
 30 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              1:06.71    1:05.42  
 31 Sheikh, Alizeh M          13 RAYS-GA              1:07.87    1:07.17  
 32 Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                1:06.70    1:07.53  
 33 Gunn, Rebecca G           13 RAYS-GA              1:09.49    1:07.94  
 34 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              1:08.85    1:08.87  
 35 Scheider, Sarah N         14 SA-GA                1:09.75    1:10.16  
 36 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              1:10.48    1:11.52  
 37 Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        1:09.63    1:12.10  
 38 Sripathi, Nishita R       14 RAYS-GA              1:10.10    1:12.13  
 39 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        1:14.16    1:12.66  
 40 Powers, Emily C           13 SA-GA                1:17.99    1:14.73  
 41 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA        1:26.16    1:14.85  
 42 Anderson, Sydney L        13 SA-GA                1:17.46    1:14.99  
 43 Mancuso, Chiara M         13 Tidal Wave-GA        1:18.07    1:15.03  
 44 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA              1:12.03    1:15.05  
 45 Gomez, Brianna            13 RAYS-GA              1:23.19    1:20.71  
 46 Clayton, Natalie M        14 Tidal Wave-GA             NT    1:20.95  
 -- Horne, Bri L              13 SA-GA                1:12.65         NS  
 
Event 80  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Robertson, Judson H       14 GOLD-GA                53.23      52.44  
  2 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA          52.93      52.48  
  3 Yap, David N              14 RAYS-GA                53.45      53.29  
  4 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA          53.71      55.12  
  5 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                  55.67      55.47  
  6 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA          55.19      56.44  
  7 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                  58.17      57.09  
  8 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                  57.50      57.16  
  9 Smith, Garrett C          14 SA-GA                  57.91      57.69  
 10 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA                58.45      59.88  
B - Final
 11 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA          59.15      57.16  
 12 Horne, Joshua W           13 RAYS-GA                58.95      57.64  
 13 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:00.71      59.36  
 14 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        1:01.95    1:02.04  
 15 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        1:05.21    1:03.68  
 16 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        1:04.41    1:04.46  
 17 Jardin, John T            13 RAYS-GA              1:05.38    1:04.82  
 18 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              1:07.79    1:07.78  
 -- DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              1:06.70         NS  
 -- Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:07.55         NS  
 
Event 80  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA          52.35      52.93  
  2 Robertson, Judson H       14 GOLD-GA                52.97      53.23  
  3 Yap, David N              14 RAYS-GA                53.86      53.45  
  4 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA          55.99      53.71  
  5 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA          54.28      55.19  
  6 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                  56.21      55.67  
  7 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                  59.23      57.50  
  8 Smith, Garrett C          14 SA-GA                  57.23      57.91  
  9 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                  58.33      58.17  
 10 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA                57.86      58.45  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Butts, Jason W            13 ASL-GA               1:00.38      58.57  
 12 Horne, Joshua W           13 RAYS-GA                59.38      58.95  
 13 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA          58.82      59.14  
 14 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA          58.49      59.15  
 15 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT      59.37  
 16 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:01.56    1:00.71  
 17 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        1:02.08    1:01.95  
 18 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        1:05.35    1:02.88  
 19 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        1:03.36    1:04.41  
 20 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA        1:05.60    1:05.21  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Jardin, John T            13 RAYS-GA              1:05.06    1:05.38  
 22 Humm, Erek M              14 SA-GA                1:05.11    1:06.52  
-------------------------------------------------------------------------
 23 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              1:08.36    1:06.70  
 24 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:09.99    1:07.55  
 25 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              1:08.29    1:07.79  
 26 Martin, Cam E             13 RAYS-GA              1:19.55    1:07.97  
 27 Moore, Will W             14 RAYS-GA              1:12.30    1:08.93  
 28 Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        1:08.48    1:10.33  
 29 Wardlaw, Kenny W          13 Tidal Wave-GA        1:06.78    1:10.76  
 30 O'Neal, Thomas R          13 SA-GA                1:09.45    1:11.43  
 31 Byrd, Kendall M           13 RAYS-GA              1:17.31    1:15.21  
 -- Daniel, Kyle P            14 SA-GA                1:22.94         NS  
 -- Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA        1:16.85         NS  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA        1:04.72         NS  
 -- Abreu, Avery A            13 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Rodriguez, Jerome A       13 SA-GA                     NT         NS  
 -- Fricks, Griffin G         14 Tidal Wave-GA          58.81         NS  
 
Event 81  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Price, Kelly M            16 RAYS-GA                56.43      55.90  
  2 Pendleton, Katie E        16 RAYS-GA                57.12      56.86  
  3 Beimfohr, Chelsea A       17 Tidal Wave-GA          57.28      57.00  
  4 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA          57.26      57.45  
  5 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA                 59.60      58.51  
  6 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              1:00.65      58.74  
  7 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA                59.40      59.09  
  8 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              1:00.32      59.26  
  9 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA                59.96      59.62  
 10 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              1:00.57    1:00.45  
B - Final
 11 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               1:01.57      59.74  
 12 Smith, Audrey L           15 RAYS-GA              1:01.88    1:00.01  
 13 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               1:02.45    1:00.55  
 14 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                1:00.99    1:01.00  
 15 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              1:02.48    1:01.23  
 16 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              1:02.29    1:01.24  
 17 Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              1:03.96    1:02.77  
 18 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              1:04.77    1:03.28  
 19 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               1:03.96    1:03.52  
 20 Gurniewicz, Hannah E      16 RAYS-GA              1:04.18    1:03.84  
 
Event 81  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Price, Kelly M            16 RAYS-GA                56.55      56.43  
  2 Pendleton, Katie E        16 RAYS-GA                56.89      57.12  
  3 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA          57.04      57.26  
  4 Beimfohr, Chelsea A       17 Tidal Wave-GA          55.21      57.28  
  5 Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA                57.50      58.57  
  6 Nabors, Corinne E         17 GOLD-GA                58.38      58.82  
  7 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA                56.92      59.40  
  8 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA                 58.51      59.60  
  9 Morris, Hailey L          17 GOLD-GA                57.75      59.77  
 10 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA                59.35      59.96  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA          59.33    1:00.21  
 12 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA                59.99    1:00.32  
 13 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA                57.98    1:00.57  
 14 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA                56.12    1:00.65  
 15 McDevitt, Elizabeth E     15 SA-GA                     NT    1:00.99  
 16 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               1:00.57    1:01.57  
 17 Smith, Audrey L           15 RAYS-GA              1:02.17    1:01.88  
 18 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              1:01.86    1:02.29  
 19 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               1:00.06    1:02.45  
 20 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              1:01.91    1:02.48  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                1:02.01    1:02.71  
 22 Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              1:02.19    1:03.96  
 22 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               1:01.38    1:03.96  
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 24 Gurniewicz, Hannah E      16 RAYS-GA              1:04.54    1:04.18  
 25 Fishman, Emily H          16 SA-GA                     NT    1:04.60  
 26 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              1:00.38    1:04.77  
 27 Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA        1:02.57    1:04.99  
 28 Smith, Taylor A           17 RAYS-GA              1:05.99    1:05.22  
 29 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA              1:05.64    1:06.22  
 30 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              1:05.74    1:10.60  
 31 McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA        1:13.73    1:12.71  
 32 Moore, Jordan E           16 RAYS-GA              1:13.50    1:17.07  
 -- DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA                57.84         NS  
 -- Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              1:01.13         NS  
 -- Lash, Emily J             18 RAYS-GA                57.68         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA                 59.54         NS  
 
Event 82  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                52.07      51.36  
  2 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA                53.43      52.21  
  3 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA          52.71      52.34  
  4 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA          53.43      52.63  
  5 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA                52.48      52.71  
  6 Ellard, Weaver            17 SA-GA                  53.52      52.94  
  7 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA                52.69      52.99  
  8 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA          52.97      53.30  
  9 Helms, Marshall           15 RAYS-GA                53.60      53.41  
 10 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA                53.54      53.71  
B - Final
 11 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA                53.65      52.88  
 12 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA                54.97      53.19  
 13 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                  54.91      54.07  
 14 Barry, Sam A              18 RAYS-GA                54.59      55.81  
 15 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA                56.42      56.07  
 16 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA          56.68      56.19  
 17 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                  57.25      56.54  
 18 Consoli, David C          17 SA-GA                  59.35      57.56  
 19 Stastny, John M           16 SA-GA                  57.74      57.97  
 20 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA                59.25      58.88  
 
Event 82  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Waller, Marshall W        17 RAYS-GA                49.93      52.07  
  2 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA                50.66      52.48  
  3 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA                53.03      52.69  
  4 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA          52.33      52.71  
  5 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA          57.68      52.97  
  6 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA          54.45      53.43  
  6 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA                53.19      53.43  
  8 Ellard, Weaver            17 SA-GA                  54.02      53.52  
  9 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA                52.87      53.54  
 10 Helms, Marshall           15 RAYS-GA                53.34      53.60  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA                53.43      53.65  
 12 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA                 54.30      54.00  
 13 Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA          52.70      54.38  
 14 Barry, Sam A              18 RAYS-GA                54.01      54.59  
 15 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                  55.40      54.91  
 16 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA                53.87      54.97  
 17 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA                53.02      55.85  
 18 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA                56.38      56.42  
 19 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA          59.27      56.68  
 20 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                  56.94      57.25  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Stastny, John M           16 SA-GA                  59.33      57.74  
 22 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA              1:00.22      59.25  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Consoli, David C          17 SA-GA                  58.21      59.35  
 -- Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA        1:04.24         NS  
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:16.60    1:16.16  
  2 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              1:20.32    1:17.34  
  3 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              1:20.95    1:20.52  
  4 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              1:20.70    1:20.58  
  5 Rubio, Julia M            12 SA-GA                1:22.89    1:21.38  
  6 Paczewitz, Corinne M      12 UNSA-GA              1:24.45    1:22.37  
  7 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA              1:27.80    1:26.58  
  8 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA              1:29.72    1:29.02  
  9 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        1:28.83    1:29.06  
 -- Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA        1:22.39         DQ  
B - Final
 11 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                1:33.97    1:29.05  
 12 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:31.87    1:29.50  
 13 Doherty, Emma G           11 SA-GA                1:33.60    1:30.29  
 14 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA              1:37.53    1:32.99  
 15 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        1:36.04    1:34.70  
 16 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:34.52    1:35.56  
 17 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              1:35.03    1:36.17  
 18 Demar, Lexi N             12 SA-GA                1:38.04    1:37.38  
 19 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                1:37.27    1:38.24  
 20 Noone, Amulya             12 SA-GA                1:38.09    1:38.74  
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:19.77    1:16.60  
  2 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              1:19.09    1:20.32  
  3 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA              1:21.36    1:20.70  
  4 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              1:21.09    1:20.95  
  5 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA        1:23.94    1:22.39  
  6 Rubio, Julia M            12 SA-GA                     NT    1:22.89  
  7 Paczewitz, Corinne M      12 UNSA-GA                   NT    1:24.45  
  8 Fishman, Katherine S      11 SA-GA                     NT    1:25.85  
  9 Roels, Aisha M            11 SA-GA                1:26.63    1:26.84  
 10 Mabrey, Hannah M          11 RAYS-GA              1:26.46    1:27.80  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Wolfe, Brynna E           11 Tidal Wave-GA        1:31.62    1:28.83  
 12 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA              1:33.73    1:29.72  
 13 Minette, Ellie A          11 Swim MACON-GA        1:27.87    1:31.35  
 14 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:33.08    1:31.87  
 15 Doherty, Emma G           11 SA-GA                1:36.47    1:33.60  
 16 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                1:34.86    1:33.97  
 17 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:36.57    1:34.52  
 18 Krakowski, Sarah E        12 RAYS-GA              1:36.85    1:35.03  
 19 Chang, Vivianna           11 Swim MACON-GA        1:33.50    1:36.04  
 20 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                1:38.63    1:37.27  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA              1:48.05    1:37.53  
 22 Demar, Lexi N             12 SA-GA                1:43.26    1:38.04  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Noone, Amulya             12 SA-GA                1:37.78    1:38.09  
 24 Boyd, Morgan K            11 RAYS-GA              1:38.79    1:39.52  
 25 Wagner, Hannah P          11 RAYS-GA              1:43.12    1:44.76  
 26 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                     NT    1:45.76  
 27 Thornton, Ashley K        12 SA-GA                1:45.51    1:48.79  
 28 Estrada, Angelica R       11 Tidal Wave-GA             NT    1:52.28  
 29 Robinson, Ashley F        11 SA-GA                     NT    1:53.24  
 30 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                2:07.00    2:06.07  
 -- Williams, Hannah N        12 RAYS-GA              1:37.14         NS  
 -- Anderson, Mary Brett B    12 Swim MACON-GA        1:25.72         NS  
 -- Jamched, Meghana          11 SA-GA                     NT         NS  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              1:12.90    1:13.47  
  2 Yang, Jason X             12 SA-GA                1:21.51    1:19.59  
  3 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:22.67    1:21.49  
  4 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:22.51    1:21.68  
  5 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              1:23.30    1:22.21  
  6 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              1:25.13    1:23.68  
  7 Findley, Aidan B          12 SA-GA                1:25.39    1:24.76  
  8 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               1:26.16    1:27.50  
  9 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:26.73    1:27.85  
 10 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                1:27.56    1:27.95  
B - Final
 11 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:30.30    1:30.27  
 12 Gay, Mason M              12 SA-GA                1:35.33    1:34.20  
 13 Tsutsumi, Ryota           11 Swim MACON-GA        1:38.88    1:36.36  
 14 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              1:41.54    1:36.94  
 15 Olsen, John C             11 RAYS-GA              1:45.47    1:45.11  
 -- Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA              1:50.85         NS  
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, Andy N               12 RAYS-GA              1:12.60    1:12.90  
  2 Yang, Jason X             12 SA-GA                1:23.03    1:21.51  
  3 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:22.11    1:22.51  
  4 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA              1:22.23    1:22.67  
  5 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              1:23.73    1:23.30  
  6 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA        1:22.48    1:24.53  
  7 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              1:22.05    1:25.13  
  8 Findley, Aidan B          12 SA-GA                1:23.17    1:25.39  
  9 Kekacs, Jason A           12 ASL-GA               1:28.90    1:26.16  
 10 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:30.09    1:26.73  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                1:27.83    1:27.56  
 12 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA        1:28.10    1:27.59  
 13 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:29.45    1:30.30  
 14 Gay, Mason M              12 SA-GA                1:39.75    1:35.33  
 15 Tsutsumi, Ryota           11 Swim MACON-GA        1:38.67    1:38.88  
 16 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA              1:40.69    1:41.54  
 17 Olsen, John C             11 RAYS-GA              1:41.08    1:45.47  
 18 Corcoran, Tanner J        12 RAYS-GA                   NT    1:50.85  
 -- Kemnitz, Nathan W         12 SA-GA                1:18.63         NS  
 -- Spiers, Tristan E         12 SA-GA                1:21.44         NS  
 
Event 85  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              1:15.05    1:13.10  
  2 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              1:16.59    1:13.33  
  3 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              1:16.17    1:14.35  
  4 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        1:19.42    1:15.56  
  5 Staiti, Jenna M           13 SA-GA                1:20.59    1:17.94  
  6 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              1:18.49    1:18.46  
  7 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              1:22.24    1:20.34  
  8 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              1:20.13    1:20.55  
  9 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              1:19.20    1:20.56  
 10 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        1:27.72    1:23.89  
B - Final
 11 Truax, Anna C             13 SA-GA                1:32.33    1:28.01  
 12 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              1:37.50    1:30.54  
 13 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA              1:36.58    1:31.67  
 14 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              1:36.98    1:35.66  
 15 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA        1:39.35    1:41.08  
 -- Sripathi, Nishita R       14 RAYS-GA              1:34.06         DQ  
 -- Sheikh, Alizeh M          13 RAYS-GA              1:37.37         DQ  
 -- Anderson, Sydney L        13 SA-GA                1:41.17         NS  
 -- Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        1:37.60         NS  
 
Event 85  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brewer, Lauren N          14 RAYS-GA              1:12.21    1:15.05  
  2 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA              1:14.53    1:16.17  
  3 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              1:16.74    1:16.59  
  4 Carroll, Emily K          14 SA-GA                1:16.77    1:17.33  
  5 Werner, Dakota A          13 RAYS-GA              1:17.87    1:18.49  
  6 Older, Katy E             13 ASL-GA               1:17.08    1:18.73  
  7 Larkin, Katie H           14 RAYS-GA              1:18.46    1:19.20  
  8 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA        1:12.32    1:19.42  
  9 O'Meara, Megan C          13 RAYS-GA              1:16.72    1:20.13  
 10 Staiti, Jenna M           13 SA-GA                1:15.88    1:20.59  
-------------------------------------------------------------------------
 11 McCartney, Lauren C       13 RAYS-GA              1:20.01    1:21.07  
 12 Stone, Emily A            14 RAYS-GA              1:20.35    1:22.24  
 13 Luther, Bret A            13 Tidal Wave-GA        1:24.96    1:27.72  
 14 Truax, Anna C             13 SA-GA                1:33.14    1:32.33  
 15 Sripathi, Nishita R       14 RAYS-GA              1:32.80    1:34.06  
 16 Bellott-McGrath, Isabell  13 RAYS-GA              1:30.86    1:36.58  
 17 Brandalise, Mikaella M    13 RAYS-GA              1:40.31    1:36.98  
 18 Sheikh, Alizeh M          13 RAYS-GA              1:30.15    1:37.37  
 19 Hotinger, Emily V         14 RAYS-GA              1:33.81    1:37.50  
 20 Hayes, Madeline J         13 Tidal Wave-GA        1:38.39    1:37.60  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Rountree, Mattie B        13 Tidal Wave-GA             NT    1:39.35  
 22 Anderson, Sydney L        13 SA-GA                1:41.58    1:41.17  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Powers, Emily C           13 SA-GA                     NT    1:42.27  
 24 Haney, Morgan E           13 Tidal Wave-GA        1:44.16    1:44.34  
 25 Gomez, Brianna            13 RAYS-GA                   NT    1:44.72  
 -- Clayton, Natalie M        14 Tidal Wave-GA        1:53.30         DQ  
 -- Mancuso, Chiara M         13 Tidal Wave-GA        1:52.65         DQ  
 -- Jordshaugen, Susannah A   14 SA-GA                1:25.21         NS  
 -- Horne, Bri L              13 SA-GA                1:24.38         NS  
 
Event 86  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                1:08.51    1:08.45  
  2 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              1:10.16    1:09.97  
  3 Edmondson, David          13 RAYS-GA              1:14.46    1:13.21  
  4 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        1:15.19    1:13.72  
  5 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        1:14.58    1:13.86  
  6 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA        1:18.05    1:15.13  
  7 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              1:17.80    1:17.61  
  8 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                1:19.34    1:19.95  
  9 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:23.73    1:24.40  
 10 Smith, Garrett C          14 SA-GA                1:27.41    1:26.62  
B - Final
 11 Jardin, John T            13 RAYS-GA              1:27.80    1:28.40  
 12 Wardlaw, Kenny W          13 Tidal Wave-GA        1:38.02    1:35.58  
 -- Horne, Joshua W           13 RAYS-GA              1:27.53         DQ  
 -- DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              1:27.67         NS  
 -- Byrd, Kendall M           13 RAYS-GA              1:35.04         NS  
 
Event 86  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jerkovic, Boris           14 SA-GA                1:08.96    1:08.51  
  2 Pitts, Cody A             14 RAYS-GA              1:10.58    1:10.16  
  3 Edmondson, David          13 RAYS-GA              1:14.15    1:14.46  
  4 Sakir, Tyler J            14 Swim MACON-GA        1:09.38    1:14.58  
  5 Wood, Soren S             13 Swim MACON-GA        1:15.16    1:15.19  
  6 Oktavec, Brian J          13 RAYS-GA              1:21.34    1:17.80  
  7 Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA        1:18.17    1:18.05  
  8 Newsom, Grant R           14 SA-GA                     NT    1:18.52  
  9 Cooper, Garrett W         14 SA-GA                1:19.22    1:19.34  
 10 Carson, Chase D           14 Tidal Wave-GA        1:21.42    1:21.67  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Brown, Chase K            13 RAYS-GA              1:23.06    1:23.73  
 12 O'Neal, Thomas R          13 SA-GA                1:24.21    1:24.36  
 13 Humm, Erek M              14 SA-GA                1:27.70    1:26.71  
 14 Smith, Garrett C          14 SA-GA                1:34.07    1:27.41  
 15 Horne, Joshua W           13 RAYS-GA              1:24.59    1:27.53  
 16 DU Plessis, Jacques       13 RAYS-GA              1:28.20    1:27.67  
 17 Jardin, John T            13 RAYS-GA              1:28.57    1:27.80  
 18 Zhang, Andrew K           13 SA-GA                1:31.00    1:31.33  
 19 Byrd, Kendall M           13 RAYS-GA              1:38.47    1:35.04  
 20 Wardlaw, Kenny W          13 Tidal Wave-GA        1:33.35    1:38.02  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Martin, Cam E             13 RAYS-GA                   NT    1:38.22  
 -- Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        1:24.12         DQ  
 -- Moore, Will W             14 RAYS-GA              1:37.47         DQ  
 -- Fricks, Griffin G         14 Tidal Wave-GA        1:17.83         NS  
 -- Rodriguez, Jerome A       13 SA-GA                     NT         NS  
 -- Daniel, Kyle P            14 SA-GA                1:25.54         NS  
 -- Abreu, Avery A            13 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Warren, Sean K            13 Swim MACON-GA        1:22.50         NS  
 -- Rose, Skyler E            13 Tidal Wave-GA        1:38.27         NS  
 
Event 87  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              1:17.80    1:16.85  
  2 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              1:19.41    1:17.30  
  3 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               1:21.11    1:19.65  
  4 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              1:21.92    1:20.09  
  5 Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              1:22.14    1:20.18  
  6 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               1:20.66    1:20.56  
  7 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              1:24.88    1:22.22  
  8 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               1:21.00    1:22.32  
  9 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              1:22.83    1:22.55  
 10 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              1:22.95    1:23.67  
B - Final
 11 Gurniewicz, Hannah E      16 RAYS-GA              1:27.45    1:25.81  
 12 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              1:26.83    1:25.95  
 13 Pendleton, Katie E        16 RAYS-GA              1:26.16    1:26.07  
 14 Smith, Audrey L           15 RAYS-GA              1:27.32    1:27.96  
 15 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                1:30.66    1:30.25  
 16 Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA        1:33.66    1:32.28  
 -- Moore, Jordan E           16 RAYS-GA              1:37.70         NS  
 
Event 87  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kosloski, Kristina R      15 GOLD-GA              1:15.43    1:14.90  
  2 Fishman, Emily H          16 SA-GA                     NT    1:17.76  
  3 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA              1:16.11    1:17.80  
  4 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA              1:17.25    1:19.41  
  5 Lewis, Jenny E            15 ASL-GA               1:20.12    1:20.66  
  6 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               1:18.69    1:21.00  
  7 Creech, Elizabeth N       15 ASL-GA               1:19.36    1:21.11  
  8 Edwards, Alex M           15 RAYS-GA              1:19.08    1:21.92  
  9 Hart, Kenzie A            17 RAYS-GA              1:19.59    1:22.14  
 10 Hichkad, Michaela J       15 Swim MACON-GA        1:21.90    1:22.36  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA              1:23.67    1:22.83  
 12 Murray, Elizabeth M       15 RAYS-GA              1:21.30    1:22.95  
 13 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              1:20.30    1:24.88  
 14 Barclay, Lauren E         16 ASL-GA               1:21.03    1:25.66  
 15 Pendleton, Katie E        16 RAYS-GA              1:25.62    1:26.16  
 16 Bowen, Alexis             15 RAYS-GA              1:23.57    1:26.83  
 17 Smith, Audrey L           15 RAYS-GA              1:28.16    1:27.32  
 18 Gurniewicz, Hannah E      16 RAYS-GA              1:23.50    1:27.45  
 19 Wallace, Sarah E          16 SA-GA                1:27.13    1:27.63  
 20 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA              1:26.77    1:28.85  
-------------------------------------------------------------------------
 21 McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA        1:30.60    1:30.39  
 22 Penrose, Courtney M       14 SA-GA                1:33.79    1:30.66  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Clark, Julie M            17 Tidal Wave-GA        1:34.12    1:33.66  
 24 Smith, Taylor A           17 RAYS-GA              1:32.99    1:35.36  
 25 Moore, Jordan E           16 RAYS-GA                   NT    1:37.70  
 -- Beimfohr, Chelsea A       17 Tidal Wave-GA        1:11.08         NS  
 -- Ezzell, Kennedy S         15 ASL-GA               1:20.45         NS  
 
Event 88  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              1:05.49    1:04.88  
  2 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              1:07.07    1:06.60  
  3 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        1:07.46    1:07.10  
  4 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        1:08.73    1:07.24  
  5 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA              1:08.69    1:08.14  
  6 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              1:09.40    1:08.52  
  7 Ellard, Weaver            17 SA-GA                1:10.57    1:08.58  
  8 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              1:13.35    1:10.77  
  9 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:13.33    1:10.88  
 10 Stastny, John M           16 SA-GA                1:13.27    1:14.73  
B - Final
 11 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              1:13.70    1:14.16  
 12 Consoli, David C          17 SA-GA                1:15.54    1:15.87  
 13 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        1:15.26    1:16.45  
 14 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        1:27.69    1:25.92  
 
Event 88  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              1:06.16    1:05.49  
  2 Kelley, Thomas W          15 RAYS-GA              1:07.48    1:07.07  
  3 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        1:14.32    1:07.46  
  4 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA              1:06.74    1:08.69  
  5 Len, Richard G            16 Tidal Wave-GA        1:10.43    1:08.73  
  6 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA              1:08.47    1:09.40  
  7 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               1:09.86    1:09.41  
  8 Lockwood, Peyton F        15 SA-GA                1:06.05    1:10.44  
  9 Ellard, Weaver            17 SA-GA                1:09.58    1:10.57  
 10 Schreer, Sammy R          18 RAYS-GA              1:06.60    1:11.95  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Stastny, John M           16 SA-GA                1:14.40    1:13.27  
 12 Zorn, Nick J              17 RAYS-GA              1:12.21    1:13.33  
 13 Chapuis, Eliott R         16 RAYS-GA              1:12.16    1:13.35  
 14 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              1:10.95    1:13.70  
 15 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        1:17.70    1:15.26  
 16 Consoli, David C          17 SA-GA                1:16.85    1:15.54  
 17 Barry, Sam A              18 RAYS-GA              1:20.74    1:22.59  
 18 Smyda, Danny R            15 Tidal Wave-GA        1:30.48    1:27.69  
 -- Smith, Josh R             15 Tidal Wave-GA        1:07.09         DQ  
 -- Dempsey, Caleb P          15 Tidal Wave-GA        1:31.61         NS  
 -- Preston, Merric C         17 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          30.96      30.08  
  2 Green, Molly K            11 RAYS-GA                30.84      30.33  
  3 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA          31.63      30.59  
  4 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                  32.63      31.33  
  5 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA                32.50      31.48  
  6 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA          32.61      31.61  
  7 Rubio, Julia M            12 SA-GA                  32.65      31.65  
  8 Fogle, Skye S             11 SA-GA                  33.09      31.76  
  9 Remick, Payton L          11 RAYS-GA                32.65      31.96  
 10 Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA          34.69      35.02  
B - Final
 11 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA                35.84      34.35  
 12 Barber, Gillian W         12 SA-GA                  37.42      34.76  
 13 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA                36.61      35.35  
 14 Ross, Madison A           11 SA-GA                  36.11      35.78  
 15 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                  38.06      36.76  
 16 Browne, Allie C           12 RAYS-GA                36.79      36.79  
 17 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA                37.90      36.92  
 18 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                  36.47      37.34  
 19 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA                39.94      37.40  
 20 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                  40.29      38.65  
 
Event 89  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Green, Molly K            11 RAYS-GA                30.83      30.84  
  2 Reardon, Olivia L         12 Tidal Wave-GA          31.95      30.96  
  3 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA          31.49      31.63  
  4 McHugh, Caitlyn           12 RAYS-GA                31.67      32.50  
  5 O'Reilly, Mary Liz C      11 Tidal Wave-GA          32.15      32.61  
  6 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                  32.81      32.63  
  7 Rubio, Julia M            12 SA-GA                     NT      32.65  
  7 Remick, Payton L          11 RAYS-GA                33.16      32.65  
  9 Fogle, Skye S             11 SA-GA                  33.41      33.09  
 10 Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA          33.90      34.69  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fishman, Katherine S      11 SA-GA                     NT      35.84  
 11 Morin, Isabella H         12 RAYS-GA                34.79      35.84  
 13 Ross, Madison A           11 SA-GA                  36.90      36.11  
 14 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                  39.35      36.47  
 15 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA                36.51      36.61  
 16 Scalise, Devon A          12 SA-GA                  36.58      36.76  
 17 Browne, Allie C           12 RAYS-GA                36.83      36.79  
 18 Barber, Gillian W         12 SA-GA                  38.77      37.42  
 19 Prestel, Anna M           11 RAYS-GA                39.12      37.90  
 20 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                  38.12      38.06  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Harp, Asha L              11 SA-GA                  37.28      38.65  
 22 Dannemiller, Halley S     12 SA-GA                  38.33      38.78  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA          39.39      38.82  
 24 Churchley, Hannah L       11 RAYS-GA                41.78      39.94  
 25 Newhart, Elizabeth        11 SA-GA                  40.77      40.29  
 26 Percher, Hannah C         11 RAYS-GA                46.13      41.55  
 27 Roels, Aisha M            11 SA-GA                  41.72      42.61  
 28 Wagner, Hannah P          11 RAYS-GA                45.21      42.74  
 29 Noone, Amulya             12 SA-GA                  47.72      42.79  
 30 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                  43.67      43.89  
 31 Demar, Lexi N             12 SA-GA                  45.23      46.54  
 32 Henry, Madison K          11 Tidal Wave-GA             NT      56.43  
 33 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                     NT      57.75  
 34 Burwick, Kirstyn A        11 RAYS-GA              1:01.20    1:00.78  
 -- Thompson, Gracie C        12 RAYS-GA                33.73         NS  
 -- Reidy, Julia M            12 RAYS-GA                54.45         NS  
 -- Schuster, Maddie E        12 SA-GA                     NT         NS  
 -- Wilson, Abigail T         11 Tidal Wave-GA        1:00.85         NS  
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA                31.20      29.72  
  2 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                  32.49      31.52  
  3 Findley, Aidan B          12 SA-GA                  32.56      31.76  
  4 Arnold, Cole K            12 SA-GA                  32.78      32.69  
  5 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA                33.29      33.41  
  6 Peak, Joe S               11 SA-GA                  34.37      34.03  
  7 Yang, Jason X             12 SA-GA                  34.77      34.59  
  8 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                  36.00      36.29  
  9 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA          37.20      36.72  
 10 Moland, Connor E          11 SA-GA                  35.76      37.77  
B - Final
 11 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA          43.87      41.19  
 12 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA                44.62      42.61  
 13 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA          47.50      49.99  
 
Event 90  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bennett, Luke D           12 RAYS-GA                32.06      31.20  
  2 Cooper, Ryan R            11 SA-GA                  33.91      32.49  
  3 Findley, Aidan B          12 SA-GA                  32.58      32.56  
  4 Arnold, Cole K            12 SA-GA                  33.76      32.78  
  5 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA          34.06      32.97  
  6 Harrison, Julienne J      12 RAYS-GA                34.56      33.29  
  7 Peak, Joe S               11 SA-GA                  34.97      34.37  
  8 Yang, Jason X             12 SA-GA                  35.08      34.77  
  9 Moland, Connor E          11 SA-GA                  35.02      35.76  
 10 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                  34.97      36.00  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA          42.02      37.20  
 12 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA          36.91      37.69  
 13 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA          43.45      43.87  
 14 Wilder, Jake A            12 RAYS-GA                43.90      44.62  
 15 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA          50.44      47.50  
 -- Reneau, Jake M            11 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Daniel, Austin C          12 SA-GA                  33.29         NS  
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:23.89    2:20.46  
  2 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:27.85    2:24.85  
  3 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              2:30.38    2:28.92  
  4 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              2:39.27    2:34.04  
  5 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              2:41.56    2:41.55  
  6 Surian, Allison E         13 RAYS-GA              2:42.52    2:43.98  
  7 Gunn, Rebecca G           13 RAYS-GA              2:46.99    2:45.30  
  8 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA              3:00.41    2:51.39  
  9 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              3:02.64    2:57.21  
 
Event 91  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ham, Alexandria R         13 RAYS-GA              2:22.50    2:23.89  
  2 Bristow, Madison          14 RAYS-GA              2:27.55    2:27.85  
  3 Billings, Finley E        14 RAYS-GA              2:21.77    2:30.38  
  4 Valle, Erin B             14 RAYS-GA              2:36.07    2:38.39  
  5 Prestel, Kirby M          14 RAYS-GA              2:34.39    2:39.27  
  6 Almy, Taylor E            13 RAYS-GA              2:44.65    2:41.56  
  7 Surian, Allison E         13 RAYS-GA                   NT    2:42.52  
  8 Gunn, Rebecca G           13 RAYS-GA              2:49.90    2:46.99  
  9 Chvasta, Alyssa J         14 RAYS-GA                   NT    3:00.41  
 10 Hunter, Allison M         13 RAYS-GA                   NT    3:01.27  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Bowen, Brittany           13 RAYS-GA              2:59.43    3:02.64  
 -- Lofton, Anna C            13 RAYS-GA              2:26.19         NS  
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yap, David N              14 RAYS-GA              2:16.77    2:16.95  
  2 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        2:23.94    2:19.90  
  3 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        2:26.22    2:31.44  
  4 Edmondson, David          13 RAYS-GA              2:31.81    2:35.04  
  5 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA        2:50.16    2:47.40  
 -- Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA        3:13.18         NS  
 
Event 92  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yap, David N              14 RAYS-GA              2:18.61    2:16.77  
  2 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA        2:22.63    2:23.94  
  3 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA        2:23.32    2:26.22  
  4 Edmondson, David          13 RAYS-GA              2:41.73    2:31.81  
  5 Butts, Jason W            13 ASL-GA                    NT    2:37.60  
  6 Helms, Nicholas G         13 Tidal Wave-GA             NT    2:50.16  
  7 Dickerson, Ben J          14 SA-GA                     NT    2:50.51  
  8 Stroth, Sam C             13 Tidal Wave-GA             NT    3:13.18  
  9 Wardlaw, Kenny W          13 Tidal Wave-GA             NT    3:35.96  
 -- Mullins, Cory C           14 Tidal Wave-GA        2:24.19         DQ  
 
Event 93  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        2:19.97    2:19.12  
  2 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:28.09    2:27.52  
  3 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               2:32.20    2:28.48  
  4 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              2:30.77    2:30.17  
  5 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              2:38.16    2:32.72  
  6 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              2:53.65    2:50.54  
  7 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              2:51.67    2:52.59  
 
Event 93  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA        2:17.57    2:19.97  
  2 Garrigan, Colleen M       15 RAYS-GA              2:26.72    2:28.09  
  3 Kendall, Madisyn S        15 RAYS-GA              2:28.05    2:30.77  
  4 Lewis, Katy K             15 ASL-GA               2:29.03    2:32.20  
  5 Lehr, Morgan G            17 RAYS-GA              2:33.47    2:38.16  
  6 Bamatraf, Nuna            12 RAYS-GA              2:51.35    2:51.67  
  7 Nastasi, Sarah E          12 RAYS-GA              2:53.73    2:53.65  
 -- Lash, Emily J             18 RAYS-GA              2:26.91         NS  
 -- DU Plessis, Menandie      15 RAYS-GA              2:38.64         NS  
 -- Yanes, Danielle M         15 RAYS-GA              2:53.16         NS  
 -- McGlalshan, Alex S        15 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 94  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                2:13.20    2:09.69  
  2 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        2:11.20    2:10.34  
  3 Barry, Sam A              18 RAYS-GA              2:14.43    2:12.65  
  4 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              2:14.59    2:15.02  
  5 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        2:19.48    2:16.94  
  6 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              2:25.24    2:22.12  
  7 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA              2:27.92    2:26.35  
  8 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA        2:35.44    2:35.44  
 -- Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              2:46.88         NS  
 
Event 94  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Vance, Chandler A         16 Tidal Wave-GA        2:12.32    2:11.20  
  2 Romanos, Hutchinson W     15 SA-GA                2:19.46    2:13.20  
  3 Barry, Sam A              18 RAYS-GA              2:08.62    2:14.43  
  4 Helms, Marshall           15 RAYS-GA              2:10.95    2:14.59  
  5 Wolovick, Ethan L         17 RAYS-GA              2:06.32    2:14.65  
  6 Totherow, Joseph K        16 Tidal Wave-GA        2:24.47    2:19.48  
  7 Petras, Mitchell M        15 ASL-GA               2:16.83    2:21.67  
  8 Hendrickson, Ben F        15 RAYS-GA              2:23.35    2:25.24  
  9 Parke, Mitchell           16 RAYS-GA                   NT    2:27.92  
 10 Syed, Chris               16 Tidal Wave-GA             NT    2:35.44  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Snyder, Danny P           12 RAYS-GA              2:40.72    2:46.88  
 
Event 95  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              1:10.03    1:08.24  
  2 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:11.90    1:09.44  
  3 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        1:11.29    1:10.58  
  4 Scheider, Emma K          11 SA-GA                1:13.43    1:11.19  
  5 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                1:12.84    1:11.51  
  6 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              1:14.60    1:13.63  
  7 Rubio, Julia M            12 SA-GA                1:16.32    1:13.66  
  8 Remick, Payton L          11 RAYS-GA              1:14.92    1:14.78  
  9 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:13.77    1:15.61  
 10 Miller, Amber C           12 RAYS-GA              1:17.17    1:17.39  
B - Final
 11 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:17.66    1:14.55  
 12 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                1:20.56    1:16.09  
 13 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:21.13    1:19.46  
 14 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:20.08    1:19.51  
 15 Doherty, Emma G           11 SA-GA                1:23.08    1:20.03  
 16 Ross, Madison A           11 SA-GA                1:19.36    1:20.37  
 17 Barber, Gillian W         12 SA-GA                1:23.19    1:21.82  
 18 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                1:26.74    1:22.10  
 19 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA              1:22.88    1:22.44  
 20 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA        1:24.34    1:24.94  
 
Event 95  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Justus, Ashley M          11 RAYS-GA              1:11.07    1:10.03  
  2 Cochran, Brynn L          12 Tidal Wave-GA        1:16.60    1:11.29  
  3 Smith, Tatum N            11 SA-GA                1:13.51    1:11.90  
  4 Cohen, Rebecca R          12 SA-GA                1:13.60    1:12.84  
  5 Scheider, Emma K          11 SA-GA                1:15.64    1:13.43  
  6 Cash, Patty A             12 RAYS-GA              1:19.74    1:13.77  
  7 Nastasi, Allison M        12 RAYS-GA              1:22.54    1:14.60  
  8 Remick, Payton L          11 RAYS-GA              1:16.06    1:14.92  
  9 Smith, Abigail R          11 Swim MACON-GA        1:17.63    1:16.24  
 10 Rubio, Julia M            12 SA-GA                     NT    1:16.32  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Miller, Amber C           12 RAYS-GA              1:17.56    1:17.17  
 12 Sorensen, Sarah G         11 RAYS-GA              1:18.15    1:17.66  
 13 Minette, Ellie A          11 Swim MACON-GA        1:18.01    1:18.95  
 14 Ross, Madison A           11 SA-GA                1:20.17    1:19.36  
 15 Buzzelli, Ashley A        12 Tidal Wave-GA        1:19.33    1:20.08  
 16 Underwood, Kayla I        11 SA-GA                1:20.51    1:20.56  
 17 Stanley, Kira R           11 Tidal Wave-GA        1:19.58    1:21.13  
 18 Surian, Aubrey M          11 RAYS-GA              1:40.96    1:22.88  
 19 Doherty, Emma G           11 SA-GA                1:24.91    1:23.08  
 20 Barber, Gillian W         12 SA-GA                1:25.50    1:23.19  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Lewis, Marceline          11 Tidal Wave-GA        1:23.02    1:24.34  
 22 Mahoney, Kayla A          12 SA-GA                1:28.16    1:25.98  
-------------------------------------------------------------------------
 23 Vaccaro, Allie G          12 SA-GA                     NT    1:26.74  
 24 Robinson, Lindsey M       11 SA-GA                     NT    1:27.98  
 25 Thornton, Ashley K        12 SA-GA                1:31.79    1:29.43  
 26 Noone, Amulya             12 SA-GA                     NT    1:31.65  
 27 Sparacino, Elizabeth      11 SA-GA                1:35.97    1:31.88  
 28 Haley, Caitlyn R          11 Tidal Wave-GA        1:32.03    1:33.88  
 29 Weintraub, Kayleigh       11 RAYS-GA              1:55.52    1:39.68  
 30 Estrada, Angelica R       11 Tidal Wave-GA             NT    1:43.17  
 31 Mosley, Dominique D       12 SA-GA                1:55.78    1:50.07  
 32 Donohue, Lauren J         11 RAYS-GA              1:59.47    2:00.06  
 -- Schuster, Maddie E        12 SA-GA                     NT         NS  
 -- Scalise, Devon A          12 SA-GA                1:18.11         NS  
 -- Syed, Katarina A          11 Tidal Wave-GA        2:01.91         NS  
 -- Reidy, Julia M            12 RAYS-GA              1:49.29         NS  
 -- Harris, Sophie H          11 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Provost, Elly G           11 RAYS-GA              1:41.99         NS  
 
Event 96  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              1:11.63    1:09.67  
  2 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:11.39    1:11.49  
  3 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:13.22    1:11.89  
  4 Arnold, Cole K            12 SA-GA                1:15.08    1:12.72  
  5 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              1:13.13    1:12.75  
  6 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              1:15.51    1:14.69  
  7 Deas, Noland R            11 SA-GA                1:17.89    1:14.93  
  8 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:17.30    1:15.84  
  9 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                1:19.00    1:17.78  
 10 Moland, Connor E          11 SA-GA                1:19.75    1:19.69  
B - Final
 11 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:21.31    1:18.82  
 12 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        1:21.81    1:22.00  
 13 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:21.82    1:22.53  
 14 Tsutsumi, Ryota           11 Swim MACON-GA        1:25.94    1:22.70  
 15 Olsen, John C             11 RAYS-GA              1:26.41    1:29.54  
 15 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        1:29.07    1:29.54  
 17 Teverino, Luke A          11 RAYS-GA              1:32.64    1:32.88  
 18 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA        1:39.19    1:42.13  
 
Event 96  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Khosla, Raunak N          11 SA-GA                1:14.12    1:11.39  
  2 Sherlock, Aidan M         11 RAYS-GA              1:12.93    1:11.63  
  3 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA              1:22.07    1:13.13  
  4 Ono, Sage S               12 SA-GA                1:14.03    1:13.22  
  5 Arnold, Cole K            12 SA-GA                1:16.56    1:15.08  
  6 Kalay, Parag M            12 RAYS-GA              1:15.71    1:15.51  
  7 Bowers, Brendan           12 Tidal Wave-GA        1:17.21    1:15.99  
  8 Vance, Barrett L          12 Tidal Wave-GA        1:20.60    1:17.30  
  9 Deas, Noland R            11 SA-GA                1:15.41    1:17.89  
 10 Bried, Jimmy E            11 SA-GA                1:22.59    1:19.00  
-------------------------------------------------------------------------
 11 Moland, Connor E          11 SA-GA                1:19.43    1:19.75  
 12 Cooper, Will J            12 RAYS-GA              1:20.17    1:21.31  
 13 Frisbie, Daniel F         12 Tidal Wave-GA        1:20.73    1:21.42  
 14 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA        1:21.51    1:21.81  
 15 Carden, Seth S            11 Tidal Wave-GA        1:28.39    1:21.82  
 16 Carson, Jake L            12 Tidal Wave-GA        1:17.60    1:22.05  
 17 Tsutsumi, Ryota           11 Swim MACON-GA        1:25.66    1:25.94  
 18 Olsen, John C             11 RAYS-GA              1:27.42    1:26.41  
 19 Madaris, Blake B          11 Tidal Wave-GA        1:32.44    1:29.07  
 20 Teverino, Luke A          11 RAYS-GA                   NT    1:32.64  
-------------------------------------------------------------------------
 21 Tipton, Conar C           11 ASL-GA               1:40.40    1:35.74  
 22 Estrada, Anthony M        11 Tidal Wave-GA             NT    1:39.19  
-------------------------------------------------------------------------
 -- Findley, Aidan B          12 SA-GA                1:13.95         DQ  
 -- Daniel, Austin C          12 SA-GA                1:14.66         NS  
 -- Kemnitz, Nathan W         12 SA-GA                1:11.27         NS  
 -- Moreno, Edgar P           11 RAYS-GA              1:46.66         NS  
 -- Spiers, Tristan E         12 SA-GA                1:12.68         NS  
 -- Kelly, Rylan M            11 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 97  Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Croft, Kelli D            13 RAYS-GA             18:53.89   18:30.22  
  2 Beckwith, Mary E          14 RAYS-GA             18:41.60   18:33.19  
  3 Taylor, Ashley N          16 Tidal Wave-GA       18:09.90   18:34.63  
  4 Jolley, Ryan N            14 RAYS-GA             19:15.64   19:14.17  
  5 Penn, Catesby D           16 RAYS-GA             19:22.77   19:14.61  
  6 Burick, Sierra R          14 Tidal Wave-GA       19:20.84   19:17.69  
  7 Older, Katy E             13 ASL-GA              19:14.50   19:19.85  
  8 Franklin, Cassie E        15 RAYS-GA             19:04.83   19:26.78  
  9 McAree, Lane M            14 SA-GA                     NT   19:28.89  
 10 Ronczkowski, Nicole       14 RAYS-GA             20:32.32   20:07.11  
 11 Austin, Kailey H          13 RAYS-GA             19:31.72   20:07.15  
 12 Merkel, Rachel C          15 GOLD-GA             20:59.03   20:44.23  
 13 Campagna, Micaela R       15 RAYS-GA             20:46.70   20:58.58  
 
Event 98  Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bennett, Landon Stryker   16 RAYS-GA             17:40.28   17:27.74  
  2 Clark, Matt W             14 Tidal Wave-GA       18:03.42   18:02.60  
  3 Yap, David N              14 RAYS-GA             18:30.10   18:08.36  
  4 Brown, Jake J             15 SA-GA               18:17.06   18:10.39  
  5 Sherlock, Cullan E        15 RAYS-GA             18:43.25   18:58.27  
  6 Hichkad, Tristan R        14 Swim MACON-GA       20:16.44   19:04.12  
  7 Stanley, Matt J           14 Tidal Wave-GA       18:58.02   19:09.97  
  8 Freiler, Luke S           13 Tidal Wave-GA       22:30.00   21:04.89  
 
Event 99  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA          36.67      35.90  
  2 Mansell, Savannah N       10 SA-GA                  39.10      36.92  
  3 Parviainen, Anna Claire   10 ASL-GA                 36.12      37.03  
  4 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA                39.21      37.32  
  5 Perry, Caroline E         10 SA-GA                  39.39      37.68  
  6 Lin, Nicole S              9 SA-GA                  40.33      39.04  
  7 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA          37.91      39.09  
  8 Harper, KC C               9 RAYS-GA                41.38      39.61  
  9 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                  43.69      40.55  
 10 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA          43.02      41.35  
 11 Vega, Emma N               9 SA-GA                  43.97      41.52  
 12 Gotfredson, Leigh P       10 SA-GA                  46.88      43.44  
 13 Watson, Halli R           10 RAYS-GA                45.88      43.68  
 14 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA                43.44      43.69  
 15 Nee, Hannah E             10 SA-GA                  45.21      43.80  
 16 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA                44.37      43.90  
 17 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                  44.57      44.96  
 18 Smart, Katharine M        10 RAYS-GA                50.82      46.84  
 19 Lessig, Emma L            10 SA-GA                  47.65      47.14  
 20 Howell, Alison M          10 RAYS-GA                50.43      47.36  
 21 Tavakol, Sophia           10 SA-GA                  51.14      47.54  
 22 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                  48.63      47.61  
 23 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA                49.60      48.00  
 24 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                  46.96      48.37  
 25 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA          48.87      49.10  
 26 Streck, Emily M           10 RAYS-GA                47.82      49.83  
 27 Sheikh, Shanzeh M         10 RAYS-GA                59.91      50.95  
 28 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA          53.83      50.97  
 29 Bates, Megan V             9 SA-GA                  52.49      51.29  
 30 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                  49.98      51.80  
 31 Fader, Riley A             9 SA-GA                  52.78      51.87  
 32 Haim, Valerie V           10 SA-GA                     NT      52.27  
 33 Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT      52.28  
 34 Baer, Olivia N            10 RAYS-GA                57.01      53.49  
 35 Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA                   NT      56.25  
 36 Farley, Anna E             9 RAYS-GA                57.84      58.22  
 37 Cleveland, Kendall R       9 RAYS-GA                58.64      59.39  
 38 Coughlin, Emma E          10 Tidal Wave-GA        1:01.23    1:06.96  
 39 Joshi, Shrusti N           9 RAYS-GA                   NT    1:14.36  
 -- Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA        1:05.61         DQ  
 -- Moore, Carleigh B         10 SA-GA                  47.47         NS  
 -- Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA          49.88         NS  
 -- Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA          53.06         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                  50.21         NS  
 -- Damodaran, Raina L         9 SA-GA                     NT         NS  
 -- Horne, Kami A             10 SA-GA                  42.16         NS  
 -- Faile, London G           10 RAYS-GA                   NT         NS  
 
Event 100  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                  38.63      35.48  
  2 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA          37.64      37.77  
  3 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA          40.41      37.82  
  4 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                  38.93      38.49  
  5 Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA          39.60      38.86  
  6 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA          39.76      39.50  
  7 Bohn, Nicklas J            9 SA-GA                     NT      39.87  
  8 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA          43.67      40.34  
  9 Kahl, Colin C             10 SA-GA                  42.97      42.64  
 10 Brown, Conrad R            9 SA-GA                  42.77      42.73  
 11 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                  46.29      42.85  
 12 Steele, Matthew P          9 SA-GA                  48.26      43.72  
 13 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA          45.03      43.84  
 14 Fawley, Dylan M            9 SA-GA                  51.81      45.65  
 15 Casey, Jack C              9 SA-GA                  45.03      45.90  
 16 Darling, Eric J           10 SA-GA                     NT      45.92  
 17 Le, Alex V                 9 RAYS-GA                46.80      47.15  
 18 Pearce, Luke A            10 Tidal Wave-GA          51.92      47.39  
 19 Doherty, Owen E           10 SA-GA                  48.64      48.28  
 20 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA                49.01      48.53  
 21 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA          52.61      48.85  
 22 Rafferty, Dylan C         10 RAYS-GA                53.16      49.23  
 23 Erickson, Connor D         8 SA-GA                  47.21      49.40  
 24 Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA          51.48      50.36  
 25 Donahoe, Kevin T           9 RAYS-GA                50.16      50.86  
 26 Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA          57.24      51.44  
 27 Guinn, Ayden P             9 SA-GA                  51.84      52.06  
 28 Davis, Carson T            9 SA-GA                  55.33      53.40  
 29 Patt, Cameron N            9 RAYS-GA                   NT      53.60  
 30 Adamson, Brent A          10 RAYS-GA                56.77      55.33  
 31 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA                52.83      56.45  
 32 Mabry, Colin T             9 RAYS-GA              1:01.85      58.63  
 33 Wong, Kendrick H           9 SA-GA                     NT      59.28  
 34 Daugherty, Simon C         9 RAYS-GA                   NT      59.74  
 -- Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA          49.46         DQ  
 -- Rafferty, Michael A       10 RAYS-GA                57.83         DQ  
 -- Hayes, Alexander M         9 SA-GA                  52.59         DQ  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                     NT         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA          52.54         NS  
 -- Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA          51.64         NS  
 -- Gonzalez, Alex S           9 SA-GA                  42.46         NS  
 -- Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA                58.16         NS  
 -- Hong, Nicholas            10 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Alden, Luke E             10 SA-GA                  43.32         NS  
 
Event 101  Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  46.75      41.46  
  2 Horne, Rachael A           8 RAYS-GA                46.82      45.44  
  3 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                   NT      47.70  
  4 Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                     NT      51.10  
  5 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA             NT      52.38  
  6 Watson, Avery E            8 RAYS-GA                54.48      52.82  
  7 Barrow, Callie T           8 SA-GA                  57.20      52.99  
  8 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA             NT      55.33  
  9 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA             NT      55.47  
 10 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                  56.59      55.63  
 11 Bruce, Sasha D             7 SA-GA                1:02.16    1:00.61  
 12 Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA             NT    1:00.94  
 13 Christopher, Riley Kate    7 RAYS-GA                   NT    1:02.57  
 14 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                   NT    1:03.38  
 15 Davis, Riley E             7 SA-GA                1:05.04    1:03.83  
 16 May, Kate G                8 Tidal Wave-GA             NT    1:07.94  
 17 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                   NT    1:09.82  
 -- Serenci, Piper D           8 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Scobee, Rachel A           8 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Stanley, Emma R            7 ASL-GA                 59.35         DQ  
 -- Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Damodaran, Neena L         7 SA-GA                1:08.00         NS  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                  55.85         NS  
 
Event 102  Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  42.05      42.64  
  2 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          48.11      43.85  
  3 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  38.35      46.43  
  4 Donahoe, John R            8 RAYS-GA                48.83      46.84  
  5 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA          49.09      47.27  
  6 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                  56.92      53.88  
  7 Makarishchev, Nickolas A   7 SA-GA                1:00.98      56.36  
  8 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA        1:07.22      56.77  
  9 Portis, Carson W           7 RAYS-GA                   NT      57.20  
 10 Tsutsumi, Yusuke           7 Swim MACON-GA             NT      57.22  
 11 Sturrock, Parker P         8 SA-GA                  51.99    1:01.09  
 12 Streck, William J          8 RAYS-GA              1:12.98    1:01.35  
 13 Clark, Andrew T            6 Tidal Wave-GA        1:59.38    1:02.99  
 14 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT    1:03.72  
 15 Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA        1:11.32    1:04.29  
 16 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA             NT    1:07.84  
 17 Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA        1:29.66    1:22.44  
 -- Rubant, Lathan V           7 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Riley, Jackson P           6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Harvey, Stephen Patrick    6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 
Event 103  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        1:05.77    1:06.49  
  2 Parviainen, Anna Claire   10 ASL-GA               1:09.51    1:09.00  
  3 Perry, Caroline E         10 SA-GA                1:13.76    1:09.02  
  4 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        1:13.73    1:09.26  
  5 Vega, Emma N               9 SA-GA                1:17.44    1:14.26  
  6 Mansell, Savannah N       10 SA-GA                1:19.02    1:15.54  
  7 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA        1:22.50    1:17.42  
  8 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                1:25.65    1:20.80  
  9 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        1:24.20    1:22.70  
 10 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA              1:22.91    1:22.98  
 11 Watson, Halli R           10 RAYS-GA              1:30.93    1:23.41  
 12 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                1:21.00    1:23.89  
 13 Nee, Hannah E             10 SA-GA                1:28.43    1:26.79  
 14 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                1:31.99    1:29.91  
 15 Smart, Katharine M        10 RAYS-GA              1:39.68    1:31.06  
 16 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                1:31.33    1:31.49  
 17 Lessig, Emma L            10 SA-GA                1:34.64    1:32.80  
 18 Streck, Emily M           10 RAYS-GA              1:36.08    1:34.49  
 19 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA             NT    1:34.50  
 20 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                1:30.44    1:36.58  
 21 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA        1:44.93    1:37.31  
 22 Howell, Alison M          10 RAYS-GA              1:37.20    1:37.79  
 23 Haim, Valerie V           10 SA-GA                     NT    1:40.53  
 24 Tavakol, Sophia           10 SA-GA                1:41.27    1:41.72  
 25 Fader, Riley A             9 SA-GA                1:47.58    1:43.89  
 26 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA             NT    1:45.37  
 27 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA              1:41.80    1:47.13  
 28 Sheikh, Shanzeh M         10 RAYS-GA                   NT    1:47.34  
 29 Baer, Olivia N            10 RAYS-GA              1:53.65    1:49.07  
 30 Cleveland, Kendall R       9 RAYS-GA              1:43.60    1:50.85  
 31 Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA             NT    1:52.67  
 32 Farley, Anna E             9 RAYS-GA                   NT    1:56.78  
 33 Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA                   NT    2:01.05  
 34 Coughlin, Emma E          10 Tidal Wave-GA             NT    2:04.72  
 -- Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Horne, Kami A             10 SA-GA                1:21.39         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                1:22.88         NS  
 -- Moore, Carleigh B         10 SA-GA                1:19.61         NS  
 
Event 104  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA              1:05.42    1:03.98  
  2 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                1:09.60    1:08.93  
  3 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA              1:12.94    1:09.90  
  4 Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA        1:12.59    1:10.43  
  5 Song, Samuel W            10 SA-GA                1:12.89    1:10.63  
  6 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA        1:14.38    1:12.88  
  7 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                1:14.22    1:15.67  
  8 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA        1:18.63    1:17.52  
  9 Brown, Conrad R            9 SA-GA                1:26.08    1:19.93  
 10 Wineman, Paul P           10 RAYS-GA                   NT    1:21.67  
 11 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA        1:25.07    1:22.19  
 12 Darling, Eric J           10 SA-GA                1:29.50    1:24.13  
 13 Rafferty, Dylan C         10 RAYS-GA              1:40.35    1:27.46  
 14 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA        1:30.45    1:27.65  
 15 Rafferty, Michael A       10 RAYS-GA              1:35.88    1:29.02  
 16 Fawley, Dylan M            9 SA-GA                1:29.32    1:29.54  
 17 Casey, Jack C              9 SA-GA                1:29.06    1:29.58  
 18 Steele, Matthew P          9 SA-GA                     NT    1:30.34  
 19 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                1:26.88    1:30.69  
 20 Kahl, Colin C             10 SA-GA                1:30.91    1:30.70  
 21 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA        1:37.74    1:31.13  
 22 Shaffer, Evan E            9 ASL-GA               1:31.22    1:31.30  
 23 Erickson, Connor D         8 SA-GA                1:29.44    1:31.94  
 24 Doherty, Owen E           10 SA-GA                1:35.74    1:32.17  
 25 Donahoe, Kevin T           9 RAYS-GA              1:32.40    1:35.53  
 26 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA              1:42.67    1:38.33  
 27 Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA             NT    1:39.56  
 28 Le, Alex V                 9 RAYS-GA                   NT    1:42.55  
 29 Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA        1:42.42    1:42.65  
 30 Mabry, Colin T             9 RAYS-GA              1:52.57    1:48.79  
 31 Davis, Carson T            9 SA-GA                1:40.99    1:49.03  
 32 Hayes, Alexander M         9 SA-GA                1:49.06    1:49.32  
 -- Patt, Cameron N            9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                1:33.97         NS  
 -- Alden, Luke E             10 SA-GA                1:17.51         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Hong, Nicholas            10 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 105  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barrow, Callie T           8 SA-GA                1:41.57    1:37.98  
  2 Serenci, Piper D           8 RAYS-GA                   NT    1:38.73  
  3 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA             NT    1:41.26  
  4 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA             NT    1:43.02  
  5 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA             NT    1:49.10  
  6 Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                1:45.63    1:50.40  
  7 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA             NT    1:54.01  
  8 Bruce, Sasha D             7 SA-GA                2:16.02    1:59.93  
  9 Mosley, Dallas N           7 SA-GA                     NT    2:06.75  
 10 Guinn, GG G                7 SA-GA                2:05.99    2:10.45  
 11 Dwoskin, Eliot L           7 SA-GA                2:26.80    2:10.56  
 12 Scobee, Rachel A           8 SA-GA                2:10.99    2:10.60  
 -- Davis, Riley E             7 SA-GA                2:24.33         DQ  
 -- Damodaran, Neena L         7 SA-GA                     NT         NS  
 -- Watson, Avery E            8 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                1:45.80         NS  
 
Event 106  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                1:20.39    1:19.63  
  2 Bried, Tommy R             8 SA-GA                1:16.70    1:22.04  
  3 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA        1:37.50    1:32.85  
  4 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA        1:40.87    1:35.91  
  5 Donahoe, John R            8 RAYS-GA              1:44.14    1:39.09  
  6 Makarishchev, Nickolas A   7 SA-GA                1:40.98    1:47.04  
  7 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA             NT    1:48.46  
  8 Tsutsumi, Yusuke           7 Swim MACON-GA             NT    1:49.50  
  9 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA             NT    1:51.79  
 10 Sturrock, Parker P         8 SA-GA                1:55.99    1:57.91  
 11 Kazmi, Connor J            8 SA-GA                     NT    1:58.19  
 12 Brown, Brendan R           6 SA-GA                2:05.21    1:59.44  
 13 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                2:22.40    2:13.61  
 -- Rubant, Lathan V           7 SA-GA                     NT         DQ  
 
Event 107  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        1:38.73    1:34.06  
  2 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                1:42.41    1:34.10  
  3 Parviainen, Anna Claire   10 ASL-GA               1:32.70    1:34.37  
  4 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        1:37.46    1:36.83  
  5 Lin, Nicole S              9 SA-GA                1:39.61    1:37.38  
  6 Perry, Caroline E         10 SA-GA                1:39.08    1:39.10  
  7 Harper, KC C               9 RAYS-GA              1:41.27    1:41.24  
  8 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA              1:46.48    1:43.23  
  9 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA              1:45.44    1:44.11  
 10 Gotfredson, Leigh P       10 SA-GA                1:50.99    1:48.02  
 11 Bates, Megan V             9 SA-GA                2:00.44    1:49.31  
 12 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                1:55.89    1:49.91  
 13 Watson, Halli R           10 RAYS-GA              2:02.75    1:50.91  
 14 Smart, Katharine M        10 RAYS-GA                   NT    1:51.47  
 15 Nee, Hannah E             10 SA-GA                1:57.44    1:52.20  
 16 Streck, Emily M           10 RAYS-GA              1:48.14    1:53.36  
 17 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA        2:11.35    1:53.51  
 18 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA             NT    1:54.45  
 19 Haim, Valerie V           10 SA-GA                     NT    1:55.42  
 20 Sheikh, Shanzeh M         10 RAYS-GA                   NT    2:03.53  
 21 Watson, Avery E            8 RAYS-GA                   NT    2:04.28  
 22 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA              2:00.50    2:06.52  
 23 Fader, Riley A             9 SA-GA                     NT    2:09.42  
 24 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                     NT    2:09.85  
 25 Baer, Olivia N            10 RAYS-GA              2:09.94    2:12.84  
 26 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA             NT    2:15.69  
 27 Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA                   NT    2:17.33  
 28 Howell, Alison M          10 RAYS-GA                   NT    2:18.98  
 29 Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA             NT    2:20.34  
 -- Faile, London G           10 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Cleveland, Kendall R       9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        1:27.66         DQ  
 -- Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Farley, Anna E             9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Mansell, Savannah N       10 SA-GA                1:47.21         DQ  
 -- Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Damodaran, Raina L         9 SA-GA                2:09.99         NS  
 -- Moore, Carleigh B         10 SA-GA                1:55.76         NS  
 
Event 108  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Song, Samuel W            10 SA-GA                1:24.67    1:23.00  
  2 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA              1:30.40    1:25.68  
  3 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                1:32.02    1:28.71  
  4 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA        1:27.96    1:29.31  
  5 Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA        1:32.95    1:31.97  
  6 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA        1:32.22    1:32.23  
  7 Pearce, Luke A            10 Tidal Wave-GA             NT    1:40.59  
  8 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                1:49.36    1:43.49  
  9 Kahl, Colin C             10 SA-GA                1:49.97    1:44.85  
 10 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                1:45.82    1:45.49  
 11 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA        1:48.97    1:45.62  
 12 Steele, Matthew P          9 SA-GA                     NT    1:45.98  
 13 Darling, Eric J           10 SA-GA                1:57.23    1:46.14  
 14 Rafferty, Dylan C         10 RAYS-GA              1:57.25    1:47.12  
 15 Fawley, Dylan M            9 SA-GA                1:49.17    1:47.96  
 16 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA              1:47.28    1:51.28  
 17 Rafferty, Michael A       10 RAYS-GA              2:06.97    1:51.98  
 18 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA        1:53.26    1:53.83  
 19 Brown, Conrad R            9 SA-GA                     NT    1:55.40  
 20 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                     NT    1:56.73  
 21 Le, Alex V                 9 RAYS-GA                   NT    2:03.69  
 22 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                2:11.99    2:07.07  
 23 Shaffer, Evan E            9 ASL-GA               2:06.55    2:07.13  
 24 Wong, Kendrick H           9 SA-GA                     NT    2:07.52  
 25 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA              2:07.67    2:12.50  
 26 Donahoe, Kevin T           9 RAYS-GA                   NT    2:14.32  
 27 Mabry, Colin T             9 RAYS-GA              2:20.80    2:17.58  
 28 Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA        2:17.30    2:22.56  
 29 Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA             NT    2:28.00  
 -- Guinn, Ayden P             9 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Patt, Cameron N            9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Daugherty, Simon C         9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Adamson, Brent A          10 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Alden, Luke E             10 SA-GA                1:43.29         NS  
 -- Hong, Nicholas            10 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 -- Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 109  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horne, Rachael A           8 RAYS-GA                22.67      21.25  
  2 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  25.88      22.92  
  3 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                26.45      25.81  
  4 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                  26.99      26.03  
  5 May, Kate G                8 Tidal Wave-GA          27.31      26.24  
  6 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA          27.36      26.95  
  7 Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                     NT      28.07  
  8 Davis, Riley E             7 SA-GA                  33.21      28.69  
  9 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA          33.64      29.04  
 10 Mosley, Dallas N           7 SA-GA                  32.53      29.19  
 11 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                30.65      31.82  
 12 Guinn, GG G                7 SA-GA                  34.95      32.03  
 13 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA             NT      33.43  
 14 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                40.85      36.25  
 15 Leckwold, Aislinn R        8 Tidal Wave-GA          37.36      38.53  
 16 Kothari, Jaina G           8 RAYS-GA                   NT      41.27  
 -- Dwoskin, Eliot L           7 SA-GA                  36.71         DQ  
 -- Scobee, Rachel A           8 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Christopher, Riley Kate    7 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA          26.71         DQ  
 -- Damodaran, Neena L         7 SA-GA                  30.13         NS  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                  30.10         NS  
 
Event 110  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  21.01      21.09  
  2 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  22.87      23.16  
  3 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA             NT      24.43  
  4 Donahoe, John R            8 RAYS-GA                33.04      24.88  
  5 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          27.97      27.43  
  6 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT      28.42  
  7 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA          31.76      29.65  
  8 Brown, Brendan R           6 SA-GA                  29.45      30.20  
  9 Sturrock, Parker P         8 SA-GA                  30.95      30.53  
 10 Streck, William J          8 RAYS-GA                31.73      31.26  
 11 Makarishchev, Nickolas A   7 SA-GA                  32.39      31.55  
 12 Portis, Carson W           7 RAYS-GA                35.95      32.12  
 13 Kazmi, Connor J            8 SA-GA                  40.99      32.51  
 14 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA          33.07      33.31  
 15 Tsutsumi, Yusuke           7 Swim MACON-GA             NT      35.40  
 16 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA          32.86      35.50  
 -- Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA          48.58         DQ  
 -- Rubant, Lathan V           7 SA-GA                     NT         DQ  
 
Event 111  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        1:12.95    1:14.13  
  2 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA              1:18.04    1:15.11  
  3 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        1:20.58    1:21.26  
  4 Lin, Nicole S              9 SA-GA                1:32.34    1:25.48  
  5 Vega, Emma N               9 SA-GA                     NT    1:28.23  
  6 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA        1:34.76    1:30.18  
  7 Gotfredson, Leigh P       10 SA-GA                1:46.14    1:47.12  
  8 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                1:46.71    1:49.72  
  9 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                2:01.34    2:00.38  
 -- Robinson, Shannon E        9 SA-GA                1:50.43         DQ  
 -- Fader, Riley A             9 SA-GA                2:10.62         DQ  
 -- Lessig, Emma L            10 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA        1:51.77         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 112  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA              1:27.64    1:21.65  
  2 Song, Samuel W            10 SA-GA                1:24.65    1:22.01  
  3 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA        1:27.92    1:29.28  
  4 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                1:29.62    1:33.63  
  5 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                     NT    1:38.49  
  6 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA             NT    1:38.72  
  7 Steele, Matthew P          9 SA-GA                     NT    1:39.37  
  8 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA             NT    1:39.54  
  9 Wineman, Paul P           10 RAYS-GA                   NT    1:51.37  
 10 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA             NT    2:20.74  
 -- Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Fawley, Dylan M            9 SA-GA                1:46.77         DQ  
 -- Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 113  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  20.09      18.94  
  2 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                20.66      19.15  
  3 Horne, Rachael A           8 RAYS-GA                22.27      22.45  
  4 Serenci, Piper D           8 RAYS-GA                   NT      22.72  
  5 Barrow, Callie T           8 SA-GA                  27.44      23.58  
  6 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA          24.77      23.85  
  7 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA          25.69      25.32  
  8 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                32.89      26.01  
  9 Christopher, Riley Kate    7 RAYS-GA                   NT      26.31  
 10 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                  30.58      27.65  
 11 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA          27.56      28.74  
 12 Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA          30.63      28.84  
 13 Mosley, Dallas N           7 SA-GA                  32.39      28.95  
 14 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                29.45      29.29  
 15 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA          30.53      29.35  
 16 Lessig, Anne Marie         8 SA-GA                     NT      30.72  
 17 Bruce, Sasha D             7 SA-GA                  30.99      30.80  
 18 Stanley, Emma R            7 ASL-GA                 36.08      34.45  
 19 Davis, Riley E             7 SA-GA                1:02.97      34.48  
 20 Guinn, GG G                7 SA-GA                     NT      34.66  
 21 Dwoskin, Eliot L           7 SA-GA                  37.93      35.81  
 22 Scobee, Rachel A           8 SA-GA                  39.74      46.81  
 -- Leckwold, Aislinn R        8 Tidal Wave-GA             NT         DQ  
 -- May, Kate G                8 Tidal Wave-GA          30.98         DQ  
 -- Courtemanche, Kristen R    8 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 114  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  19.99      18.11  
  2 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          19.17      18.64  
  3 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  19.63      18.92  
  4 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA          24.72      23.34  
  5 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA          27.85      24.80  
  6 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                  25.99      27.41  
  7 Pearce, Jack W             7 Tidal Wave-GA          28.48      27.43  
  8 Brown, Brendan R           6 SA-GA                  30.77      28.84  
  9 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA             NT      30.56  
 10 Kazmi, Connor J            8 SA-GA                     NT      30.92  
 11 Portis, Carson W           7 RAYS-GA                34.38      33.76  
 12 Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA          43.60      35.45  
 13 Streck, William J          8 RAYS-GA                37.45      36.68  
 14 Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA          34.86      38.03  
 15 Clark, Andrew T            6 Tidal Wave-GA          37.79      45.93  
 16 Harvey, Stephen Patrick    6 Tidal Wave-GA             NT      52.61  
 -- Tsutsumi, Yusuke           7 Swim MACON-GA             NT         DQ  
 -- Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA          32.63         DQ  
 -- Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Riley, Jackson P           6 Tidal Wave-GA          29.03         DQ  
 -- Sturrock, Parker P         8 SA-GA                  29.99         DQ  
 
Event 115  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA          29.65      29.71  
  2 Parviainen, Anna Claire   10 ASL-GA                 31.85      31.73  
  3 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA                32.25      31.80  
  4 Perry, Caroline E         10 SA-GA                  32.66      31.86  
  5 Mansell, Savannah N       10 SA-GA                  34.22      32.57  
  6 Gotfredson, Leigh P       10 SA-GA                  33.65      32.76  
  7 Lin, Nicole S              9 SA-GA                  35.53      33.68  
  8 Vega, Emma N               9 SA-GA                  35.10      34.54  
  9 Mosley, Diamond C          9 SA-GA                  36.04      34.60  
 10 Harper, KC C               9 RAYS-GA                34.56      35.61  
 11 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA                35.97      36.31  
 12 Browne, Mary Grace        10 RAYS-GA                36.59      36.84  
 13 Watson, Halli R           10 RAYS-GA                38.00      37.79  
 14 Mayo, Piper L             10 Tidal Wave-GA          39.02      38.64  
 15 Nee, Hannah E             10 SA-GA                  41.09      40.01  
 16 Noyes, Reagan M           10 Tidal Wave-GA          40.56      40.19  
 17 Jerkovic, Elena            9 SA-GA                  38.01      40.88  
 18 Herdegen, Julia A         10 SA-GA                  41.73      41.15  
 19 Robinson, Shannon E        9 SA-GA                  41.01      41.88  
 20 Smart, Katharine M        10 RAYS-GA                42.80      42.04  
 21 Volden, Savannah E        10 Tidal Wave-GA          37.96      42.06  
 22 Howell, Alison M          10 RAYS-GA                   NT      42.94  
 23 Lessig, Emma L            10 SA-GA                     NT      43.13  
 24 Streck, Emily M           10 RAYS-GA                48.52      43.55  
 25 Gray, Elena M             10 Tidal Wave-GA          46.42      43.82  
 26 Haim, Valerie V           10 SA-GA                     NT      44.89  
 27 Sheikh, Shanzeh M         10 RAYS-GA                51.37      46.20  
 28 Burwick, Hayden B          9 RAYS-GA                46.43      47.45  
 29 Faile, London G           10 RAYS-GA                   NT      48.68  
 30 Fader, Riley A             9 SA-GA                  47.60      48.93  
 31 Cleveland, Kendall R       9 RAYS-GA                50.10      50.13  
 32 Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT      50.70  
 33 Baer, Olivia N            10 RAYS-GA                49.30      50.71  
 34 Coughlin, Emma E          10 Tidal Wave-GA        1:09.16      50.78  
 35 Meier, Hallie R            9 Tidal Wave-GA          56.56      50.94  
 36 Farley, Anna E             9 RAYS-GA                56.19      53.08  
 37 Joshi, Shrusti N           9 RAYS-GA                   NT      56.76  
 38 Kothari, Khushi G         10 RAYS-GA                57.45      58.96  
 -- Damodaran, Raina L         9 SA-GA                  52.99         NS  
 -- Courtemanche, Kaitlyn Y   10 SA-GA                  35.34         NS  
 -- Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA          41.58         NS  
 -- Moore, Carleigh B         10 SA-GA                  35.99         NS  
 -- Horne, Kami A             10 SA-GA                  35.63         NS  
 
Event 116  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA                29.63      30.83  
  2 Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA          32.04      32.06  
  3 Williams Jr., AJ A        10 Tidal Wave-GA          32.64      32.78  
  4 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA                32.57      32.82  
  5 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA          33.90      33.09  
  6 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA          34.68      33.23  
  7 Song, Samuel W            10 SA-GA                  32.51      33.37  
  8 Bohn, Nicklas J            9 SA-GA                     NT      34.35  
  9 Brown, Conrad R            9 SA-GA                  36.90      35.06  
 10 Herdegen, Matthew A        9 SA-GA                  34.29      35.35  
 11 Bowers, Nathan             9 Tidal Wave-GA          37.91      37.68  
 12 Steele, Benjamin H         9 SA-GA                  38.08      38.65  
 13 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA                39.44      39.02  
 14 Pearce, Luke A            10 Tidal Wave-GA          45.66      39.12  
 15 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA          37.04      39.28  
 16 Shaffer, Evan E            9 ASL-GA                 40.11      39.71  
 17 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA          42.69      39.96  
 18 Adamson, Brent A          10 RAYS-GA                45.37      39.99  
 19 Rafferty, Dylan C         10 RAYS-GA                47.08      40.03  
 20 Le, Alex V                 9 RAYS-GA                42.65      40.26  
 21 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                  38.35      40.30  
 22 Lowe, Zach F               9 Tidal Wave-GA          42.20      41.01  
 23 Drake, Ryan C              9 Tidal Wave-GA          40.67      41.10  
 24 Doherty, Owen E           10 SA-GA                  43.59      41.40  
 25 Erickson, Connor D         8 SA-GA                  41.92      41.69  
 26 Rafferty, Michael A       10 RAYS-GA                47.20      41.78  
 27 Remick, Hunter W           9 RAYS-GA                43.75      41.98  
 28 Casey, Jack C              9 SA-GA                  38.67      42.06  
 29 Donahoe, Kevin T           9 RAYS-GA                41.35      42.87  
 30 Patt, Cameron N            9 RAYS-GA                   NT      43.11  
 31 Guinn, Ayden P             9 SA-GA                     NT      44.90  
 32 Rhodes, Nathan M          10 Tidal Wave-GA          42.63      45.77  
 33 Davis, Carson T            9 SA-GA                  45.99      46.92  
 34 Daugherty, Simon C         9 RAYS-GA                   NT      47.65  
 35 Hayes, Alexander M         9 SA-GA                  46.29      48.75  
 36 Wong, Kendrick H           9 SA-GA                     NT      48.84  
 37 Mabry, Colin T             9 RAYS-GA                52.32      49.58  
 -- Gonzalez, Alex S           9 SA-GA                  32.27         NS  
 -- Johnson, Christopher M    10 SA-GA                  33.39         NS  
 -- Cochran, Cullen A         10 Tidal Wave-GA          40.15         NS  
 -- Stokes, Michael B         10 Tidal Wave-GA          42.24         NS  
 -- Alden, Luke E             10 SA-GA                  36.42         NS  
 -- Hong, Nicholas            10 RAYS-GA                   NT         NS  
 -- Corcoran, Spencer K        9 RAYS-GA                52.52         NS  
 
Event 117  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Sydney E          8 SA-GA                  38.45      37.46  
  2 Horne, Rachael A           8 RAYS-GA                36.67      39.39  
  3 Watson, Avery E            8 RAYS-GA                46.45      42.05  
  4 Serenci, Piper D           8 RAYS-GA                   NT      42.64  
  5 Pearce, Charlotte Y        8 Tidal Wave-GA             NT      43.72  
  6 Barrow, Callie T           8 SA-GA                  44.12      44.13  
  7 Rhodes, Lauren E           8 RAYS-GA                50.06      44.97  
  8 Austin, Maggie L           8 Tidal Wave-GA             NT      46.68  
  9 Barnick, Hope A            8 Tidal Wave-GA             NT      46.88  
 10 Christopher, Riley Kate    7 RAYS-GA                   NT      49.68  
 11 Lawler, Hannah G           8 Tidal Wave-GA             NT      50.58  
 12 Derebail, Mina A           8 RAYS-GA                   NT      51.76  
 13 Voloschin, Datya R         7 SA-GA                  54.67      52.18  
 14 Srinivasa, Mira A          7 RAYS-GA                   NT      52.42  
 15 Goodwin, Gabrielle H       7 Tidal Wave-GA             NT      58.12  
 16 Stanley, Emma R            7 ASL-GA                 59.56    1:01.07  
 17 May, Kate G                8 Tidal Wave-GA             NT    1:03.04  
 18 Kothari, Jaina G           8 RAYS-GA                   NT    1:09.95  
 19 Leckwold, Aislinn R        8 Tidal Wave-GA             NT    1:21.34  
 
Event 118  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Khoo, Ivan A               8 SA-GA                  35.74      35.74  
  2 Bried, Tommy R             8 SA-GA                  36.23      37.97  
  3 Rossitch, Charlie M        8 Tidal Wave-GA          42.06      39.98  
  4 Jaskwhich, Owen O          8 SA-GA                  45.12      44.86  
  5 Buzzelli, A.J. J           8 Tidal Wave-GA          44.41      44.88  
  6 Donahoe, John R            8 RAYS-GA                44.98      46.71  
  7 Montague, Charlie J        7 Tidal Wave-GA             NT      47.44  
  8 Pearce, Jack W             7 Tidal Wave-GA             NT      49.07  
  9 Portis, Carson W           7 RAYS-GA                56.74      53.82  
 10 Tsutsumi, Yusuke           7 Swim MACON-GA          42.93      54.05  
 11 Harvey, Cole C             8 Tidal Wave-GA        1:02.43      55.18  
 12 Riley, Jackson P           6 Tidal Wave-GA             NT      58.21  
 13 Streck, William J          8 RAYS-GA              1:01.30      59.13  
 14 Jaskwhich, Ryan R          7 SA-GA                     NT      59.28  
 15 Rossitch, Matt A           6 Tidal Wave-GA        1:32.10    1:00.88  
 16 Kazmi, Connor J            8 SA-GA                  56.70    1:02.76  
 17 Pora, Logan J              7 Tidal Wave-GA             NT    1:06.95  
 18 Clark, Andrew T            6 Tidal Wave-GA        1:31.24    1:07.48  
 19 Rubant, Lathan V           7 SA-GA                     NT    1:11.15  
 20 Madaris, Bryant B          7 Tidal Wave-GA        1:19.07    1:23.04  
 21 Harvey, Stephen Patrick    6 Tidal Wave-GA             NT    1:25.37  
 
Event 119  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moss, Rylee E             10 Tidal Wave-GA        2:49.28    2:52.15  
  2 Daugherty, Anna           10 RAYS-GA              3:29.07    2:52.74  
  3 Parviainen, Anna Claire   10 ASL-GA               2:52.81    2:56.10  
  4 Perry, Caroline E         10 SA-GA                     NT    2:58.56  
  5 Lin, Nicole S              9 SA-GA                     NT    3:03.93  
  6 Harper, KC C               9 RAYS-GA              3:20.00    3:11.44  
  7 Auerbach, Gabby V          9 Tidal Wave-GA        3:17.84    3:16.73  
  8 Barrow, Chandler C        10 SA-GA                3:10.44    3:25.37  
  9 McCarthy, Madison R       10 RAYS-GA              3:27.76    3:29.33  
 10 Bates, Megan V             9 SA-GA                3:33.77    3:35.55  
 11 Nee, Hannah E             10 SA-GA                3:40.22    3:43.86  
 -- Gotfredson, Leigh P       10 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Bullock, Addie Rose R     10 Tidal Wave-GA        2:45.34         DQ  
 -- Younts, Sophia E           9 RAYS-GA                   NT         DQ  
 -- Dorsey, Hannah L          10 Tidal Wave-GA             NT         NS  
 
Event 120  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Franklin, Zach C          10 RAYS-GA              2:42.93    2:37.23  
  2 Voloschin, Arie J          9 SA-GA                2:58.99    2:49.02  
  3 Maggio, Carson R          10 RAYS-GA              2:59.64    2:51.55  
  4 Hichkad, Aiden P           9 Swim MACON-GA        3:00.71    2:52.62  
  5 Song, Samuel W            10 SA-GA                2:50.23    2:57.31  
  6 Haigh, Connor E           10 Tidal Wave-GA        2:59.66    2:59.53  
  7 Clark, Daniel W           10 Tidal Wave-GA        2:58.85    3:10.22  
  8 Spackman, Bowen M         10 Tidal Wave-GA        3:57.11    3:16.65  
  9 Palmich, Joseph T         10 SA-GA                3:15.00    3:18.62  
 10 Wineman, Paul P           10 RAYS-GA                   NT    3:29.05  
 11 Fawley, Dylan M            9 SA-GA                3:30.45    3:34.66  
 12 Casey, Jack C              9 SA-GA                3:38.23    3:34.73  
 13 Erickson, Connor D         8 SA-GA                3:40.44    3:34.94  
 14 Buzzelli, Ben J           10 Tidal Wave-GA             NT    3:36.20  
 15 Loubser, Luke R            9 RAYS-GA                   NT    3:39.21  
 -- Shaffer, Evan E            9 ASL-GA                    NT         DQ  
 -- Gonzalez, Alex S           9 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 372  Boys 11-12 50 Yard Backstroke Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Nastasi, Kevin T          12 RAYS-GA                   NT      32.89  
  2 Clark, Joseph B           12 Tidal Wave-GA             NT      33.00