Licensed to Auburn University      HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 11/1/2010 12:45 PM
     2010 SE 30th Annual War Eagle Invitational - 10/29/2010 to 10/31/2010     
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                  24.79      24.68  
  2 Wayner, Darby A           13 GCAT-GA                24.63      24.79  
  3 Grover, Katie R           14 SA-GA                  25.14      25.16  
  4 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE          25.39      26.00  
  5 Ives, Carolyn G           14 Bluefins-GA            25.46      26.03  
  6 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE          26.04      26.24  
  7 Spell, Darcy A            14 GCAT-GA                26.18      26.42  
  8 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                  26.66      26.64  
  9 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE          27.08      27.15  
 10 Hoyt, Shea A              14 SA-GA                  28.09      27.32  
 11 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL                27.19      27.43  
 12 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE                 28.03      27.48  
 13 Story, Sydney M           13 SA-GA                  27.98      28.00  
 14 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                  28.31      28.06  
 15 Brown, Anna E             14 Tigersharks-SE         27.29      28.19  
 16 Berto, Blaire A           14 SA-GA                  28.70      28.24  
 17 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE          26.16      28.28  
 18 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                  29.02      28.32  
 19 Quire, Hannah D           13 SA-GA                  30.18      28.42  
 20 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE                28.50      28.54  
 21 Cowper, Emily E           14 AUB-SE                 28.70      28.56  
 22 Wu, Julia                 14 AUB-SE                 29.13      28.61  
 23 King, Mandy M             14 SA-GA                  28.96      28.72  
 24 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                  29.48      28.80  
 24 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                  29.61      28.80  
 26 Popa, Raluca              13 ATAC-FL                29.44      29.37  
 27 Smith, Brennan C          13 AUB-SE                 32.16      29.39  
 28 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE         31.15      29.42  
 29 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE          28.18      29.98  
 30 Raicik, Nicole A          13 SA-GA                  33.28      30.31  
 31 Allen, Bailey B           13 Sharks!-GA             32.45      31.15  
 32 Yates, Molly M            13 DAQ-GA                 32.27      31.37  
 33 Skinner, Morgan M         14 Sharks!-GA             28.18      31.41  
 34 Middleton, Lauren A       13 DAQ-GA                 33.69      31.54  
 35 Donahoo, Tori L           14 AUB-SE                 34.07      31.78  
 36 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA            32.62      32.07  
 37 Thomas, Hannah B          13 Mt.  Valley-SE            NT      32.68  
 38 Eidson, Riley B           13 AUB-SE                 33.72      32.69  
 39 Brennen, Emma G           14 DAQ-GA                 38.56      33.18  
 40 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT      36.67  
 -- Held, Madeline L          14 Birmingham-SE          25.45         NS  
 -- Schuster, Maddie N        13 AUB-SE                 31.99         NS  
 -- Harris, Frances E         14 Unattached-SE          27.15         NS  
 
Event 2  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE          23.50      22.91  
  2 Brooks, Powell P          14 SA-GA                  23.34      23.08  
  3 Beri, Jonah N             14 SA-GA                  23.82      23.35  
  4 Martin, Brett A           13 ATAC-FL                24.57      23.66  
  5 Howard, Robert C          14 AUB-SE                 25.13      24.17  
  6 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA                 25.63      24.58  
  7 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE          24.98      24.88  
  8 Hall, Destin L            14 GCAT-GA                   NT      24.89  
  9 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA             26.05      25.00  
 10 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL                25.36      25.11  
 11 Aguirre, Taylor A         14 SA-GA                  25.32      25.39  
 12 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                  26.23      26.13  
 13 Donaldson, Lane L         14 Unattached-SE          25.87      26.17  
 14 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                  27.10      26.55  
 15 Hill, Joseph L            13 AUB-SE                 26.72      26.58  
 16 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA                 26.70      26.61  
 17 Crouse, Mark M            13 AUB-SE                 28.67      26.66  
 18 Wright, Nate N            13 DAQ-GA                 26.92      26.84  
 19 Henson, Zachary T         13 MYB-SE                 26.22      27.08  
 20 Smith, Daniel B           13 SA-GA                  27.59      27.28  
 21 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE                    NT      27.94  
 22 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE          30.66      28.20  
 23 Coggin, Brandon B         14 AUB-SE                 30.77      28.22  
 24 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE                 29.95      28.23  
 25 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                  30.80      28.78  
 26 Norris, Kyle P            13 Unattached-SE          28.73      29.21  
 27 Traylor, Javarous         14 Sharks!-GA             31.05      29.88  
 28 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE                 32.65      31.08  
 -- Garlow, Adam W            14 DAQ-GA                 25.94         NS  
 -- Boutte, Devan             13 DAQ-GA                 27.64         NS  
 -- Newsom, Grant R           13 SA-GA                  29.25         NS  
 
Event 3  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riordan, Hannah           19 AU-SE                  22.53      23.22  
  2 Vanderpool-Wallace, Aria  20 AU-SE                  22.10      23.63  
  3 Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 23.06      23.86  
  4 Bos, Emily A              18 AU-SE                  22.62      23.87  
  5 Krakoski, Haley E         18 AU-SE                  22.96      24.05  
  6 Geary, Caitlin M          21 AU-SE                  22.91      24.40  
  7 Molnar, Megan K           17 AUB-SE                 23.65      24.41  
  8 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE          23.99      24.50  
  9 Jones, Rebecca L          19 AU-SE                  22.92      24.61  
 10 Reisinger, Erin M         18 AU-SE                  23.10      24.72  
 11 Von Jouanne, Jenny M      21 AU-SE                  23.10      24.77  
 12 Norberg, Lindsey E        19 AU-SE                  23.59      24.85  
 13 Winters, Kelsey A         20 AU-SE                  23.77      24.91  
 14 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE          24.56      24.92  
 15 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE                 24.84      25.25  
 16 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA                25.65      25.45  
 17 Forrester, Patricia D     15 GCAT-GA                24.17      25.47  
 18 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                  25.50      25.58  
 19 Norberg, Lauren A         19 AU-SE                  24.99      25.70  
 20 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA             25.56      25.73  
 21 Smith, Morgan F           19 AU-SE                  25.95      25.76  
 22 Lin, Emily N              17 Unattached-SE          25.52      25.80  
 23 Shook, Mattie M           15 SA-GA                  26.44      25.84  
 23 Brandus, Kate E           17 SA-GA                  25.14      25.84  
 25 Roberts, Melanie K        21 AU-SE                  24.67      25.87  
 26 Breaux, Elise F           15 SA-GA                  24.88      25.91  
 27 Riel, Margaret V          17 SA-GA                  25.11      26.20  
 28 Wright, Savannah R        17 Birmingham-SE          26.10      26.38  
 29 Johnson, Laura L          19 AU-SE                  24.48      26.43  
 30 Bowles, Carly A           16 AUB-SE                 25.77      26.50  
 31 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                  26.75      26.54  
 32 Sills, Ellie H            15 SA-GA                  27.17      26.62  
 32 Bagent, Erin C            16 SA-GA                  26.11      26.62  
 34 Dodero, Megan M           17 SA-GA                  26.97      26.74  
 35 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE          27.08      26.79  
 36 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE          26.45      26.80  
 37 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                  26.35      26.86  
 38 Pitt, Grace C             16 Birmingham-SE          26.07      26.88  
 39 Long, Savannah S          16 SA-GA                  25.49      26.92  
 40 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                  26.50      26.98  
 41 Wilson, Jessica           19 AUB-SE                 27.13      27.00  
 42 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 27.01      27.15  
 42 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                  26.87      27.15  
 44 Hartman, Lydia D          16 GCAT-GA                26.96      27.16  
 45 Allen, Sara C             18 SA-GA                  26.57      27.56  
 46 Black, Aubri M            15 DAQ-GA                 26.84      27.61  
 47 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE                 28.52      27.62  
 48 Donaldson, Hannah R       18 Unattached-SE          27.22      28.11  
 49 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 26.54      28.43  
 50 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE                 26.83      28.50  
 51 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                  28.69      28.88  
 52 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE                 28.20      29.06  
 53 Mernik, Ana               16 Birmingham-SE          28.08      29.55  
 54 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                  28.93      29.77  
 55 Lawrence, Micah M         20 AU-SE                  25.07      30.25  
 56 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 30.42      30.35  
 57 Donaldson, Stephanie L    17 Unattached-SE          29.45      30.38  
 58 Dent, Emily M             15 Unattached-SE             NT      30.55  
 59 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE          29.65      31.12  
 60 Crocker, Laura M          18 AUB-SE                    NT      31.93  
 -- Scott, Olivia J           18 AU-SE                  23.43         NS  
 -- Wozniak, Erika G          17 GCAT-GA                25.40         NS  
 -- Meissner, Erica L         21 AU-SE                  24.86         NS  
 
Event 4  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long, John S              22 Unattached-SE          20.06      20.36  
  2 Andkjaer, Jakob S         25 AUB-SE                 19.93      20.69  
  3 Modrov, Drew A            20 AU-SE                  19.73      20.79  
  4 White, Jared R            21 AU-SE                  19.38      20.80  
  5 Krug, Karl B              21 AU-SE                  19.47      20.99  
  6 Pascale, Joe R            27 UN-PV                  20.77      21.15  
  7 Disney-May, James J       18 AU-SE                  20.57      21.32  
  8 Manning, Chris J          18 AU-SE                  19.58      21.37  
  9 Kiefer, Sam B             20 AU-SE                  21.21      21.95  
 10 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 21.83      22.14  
 11 Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  21.89      22.15  
 12 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 22.16      22.17  
 13 Mitchell, Andrew B        21 AU-SE                  21.74      22.22  
 13 Cox, Tony L               20 AU-SE                  20.69      22.22  
 15 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE          22.51      22.23  
 16 Klein, George A           21 AU-SE                  21.96      22.49  
 17 Ferguson, Stuart G        19 AU-SE                  21.30      22.77  
 18 Bowen, James D            17 ATAC-FL                22.79      22.91  
 19 Lowry, Mac D              18 AUB-SE                 22.45      22.93  
 20 Howe, Teddy D             17 SA-GA                  22.18      23.32  
 21 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE                 23.03      23.38  
 22 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                  23.58      23.63  
 23 Murphy, Max M             20 AU-SE                  20.55      23.70  
 24 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE          23.12      23.77  
 25 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 24.00      23.80  
 26 Haas, Peter H             19 AU-SE                  22.94      23.85  
 27 Cottingham, Garrett G     17 SA-GA                  24.57      23.93  
 28 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA                 23.58      23.98  
 28 Parker, Henry T           16 SA-GA                  24.67      23.98  
 30 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                  23.68      23.99  
 30 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE          23.27      23.99  
 32 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                  24.30      24.11  
 33 Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE                 24.00      24.18  
 34 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                  24.26      24.30  
 35 Xu, Kevin A               17 AUB-SE                 27.56      24.40  
 36 Arnold, Jimmy S           15 GCAT-GA                24.34      24.47  
 37 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE          24.61      24.54  
 38 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE                 24.56      24.59  
 39 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE                 25.48      24.61  
 40 Dai, Darren L             17 AUB-SE                 24.18      24.72  
 40 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE          24.73      24.72  
 42 Long, Carter C            15 SA-GA                  24.50      24.75  
 43 Wilson, Matt M            15 AUB-SE                 25.10      24.76  
 44 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE          24.84      24.96  
 44 Ellard, Weaver            15 SA-GA                  25.95      24.96  
 46 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA                 24.62      24.97  
 47 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE                 25.42      25.14  
 48 Bruce, Travis J           15 SA-GA                  25.41      25.16  
 49 Schaefer, Matthew P       16 SA-GA                  24.01      25.17  
 50 Adams, Mason C            16 SA-GA                  24.07      25.38  
 51 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE          26.25      25.79  
 52 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                  26.03      25.80  
 53 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT      25.89  
 54 Petty, Jared B            18 Unattached-SE             NT      26.00  
 55 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE          26.98      26.12  
 56 Petty, Justin M           17 Unattached-SE          26.88      26.34  
 57 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE          25.42      26.35  
 58 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA                 26.11      26.44  
 59 McAlpin, Christopher L    15 Unattached-SE          27.15      26.66  
 60 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                 28.37      27.04  
 61 Bolling, Marshall T       17 Birmingham-SE          25.49      27.32  
 62 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA                 26.98      27.77  
 63 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE          31.02      27.89  
 64 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE          29.61      30.99  
 -- Leon, TJ J                19 AU-SE                  19.96         NS  
 -- Hayet, Nimrod             19 AU-SE                  21.36         NS  
 -- Higgins, Dimitri L        18 AU-SE                  20.57         NS  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA                 34.04         NS  
 -- Chenier, Mason P          19 AU-SE                  20.78         NS  
 -- Norys, Kohlton J          21 AU-SE                  19.49         NS  
 -- Brown, Adam T             21 AU-SE                  19.03         NS  
 -- Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE          23.40         NS  
 -- Leonard, David J          17 ATAC-FL                25.79         NS  
 
Event 5  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                2:07.43    2:08.36  
  2 Wayner, Darby A           13 GCAT-GA              2:09.96    2:08.47  
  3 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        2:11.69    2:17.62  
  4 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        2:19.88    2:19.92  
  5 Hoyt, Shea A              14 SA-GA                2:23.53    2:20.15  
  6 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        2:21.54    2:21.87  
  7 Pitt, Madeline E          14 Birmingham-SE        2:28.17    2:22.30  
  8 Grover, Katie R           14 SA-GA                2:18.01    2:22.67  
  9 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        2:18.82    2:24.41  
 10 Spell, Darcy A            14 GCAT-GA              2:28.37    2:27.57  
 11 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                2:28.46    2:27.91  
 12 Raicik, Nicole A          13 SA-GA                     NT    2:28.76  
 13 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE        2:20.12    2:29.78  
 14 Johnson, Olivia K         13 SA-GA                2:29.27    2:29.87  
 15 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                2:29.18    2:30.12  
 16 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                2:37.17    2:32.52  
 17 Wu, Julia                 14 AUB-SE               2:35.10    2:33.02  
 18 Berto, Blaire A           14 SA-GA                2:36.70    2:33.27  
 19 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                2:34.72    2:33.50  
 20 Quire, Hannah D           13 SA-GA                2:35.86    2:34.41  
 21 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               2:38.04    2:36.24  
 22 Norton, Maggie A          14 GCAT-GA              2:27.87    2:36.29  
 23 Cowper, Emily E           14 AUB-SE               2:39.64    2:38.54  
 24 Smith, Brennan C          13 AUB-SE               3:09.82    2:45.12  
 25 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE       2:53.87    2:46.11  
 26 Donahoo, Tori L           14 AUB-SE               2:49.89    2:47.34  
 27 Yates, Molly M            13 DAQ-GA                    NT    2:50.41  
 28 Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               3:08.51    3:05.87  
 29 Middleton, Lauren A       13 DAQ-GA               3:38.89    3:14.51  
 30 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT    3:50.21  
 -- Eidson, Riley B           13 AUB-SE               2:50.67         DQ  
 -- Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA               NT         DQ  
 -- Held, Madeline L          14 Birmingham-SE        2:23.54         NS  
 -- Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               2:49.91         NS  
 
Event 6  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                2:06.86    2:05.36  
  2 Beri, Jonah N             14 SA-GA                2:05.72    2:06.20  
  3 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               2:06.79    2:06.44  
  4 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE        2:07.62    2:06.83  
  5 Hall, Destin L            14 GCAT-GA              2:09.81    2:07.20  
  6 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              2:08.16    2:09.02  
  7 Aguirre, Taylor A         14 SA-GA                2:06.31    2:11.13  
  8 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA               2:14.95    2:13.18  
  9 Hansen, Sam G             13 SA-GA                2:20.03    2:13.40  
 10 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              2:20.23    2:17.09  
 11 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                2:21.58    2:17.33  
 12 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE        2:27.12    2:18.30  
 13 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                2:19.29    2:19.11  
 14 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               2:23.24    2:25.76  
 15 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               2:23.44    2:26.98  
 16 Wright, Nate N            13 DAQ-GA               2:43.82    2:27.61  
 17 Smith, Daniel B           13 SA-GA                2:28.78    2:28.51  
 18 Boutte, Devan             13 DAQ-GA               2:45.78    2:35.87  
 19 Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA           2:46.58    2:40.21  
 20 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        2:43.48    2:42.32  
 21 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE               2:48.63    2:43.01  
 22 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                3:13.97    2:45.50  
 23 Coggin, Brandon B         14 AUB-SE                    NT    2:46.70  
 -- Garlow, Adam W            14 DAQ-GA               2:24.98         NS  
 -- Newsom, Grant R           13 SA-GA                     NT         NS  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE               2:33.90         NS  
 
Event 7  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Olivia J           18 AU-SE                2:01.48    2:05.78  
  2 Geary, Caitlin M          21 AU-SE                1:56.52    2:08.64  
  3 Smith, Morgan F           19 AU-SE                2:03.88    2:08.65  
  4 Bos, Emily A              18 AU-SE                2:08.87    2:09.70  
  5 Lawrence, Micah M         20 AU-SE                2:02.98    2:10.10  
  6 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA              2:10.72    2:10.12  
  7 Vanderpool-Wallace, Aria  20 AU-SE                2:09.84    2:10.78  
  8 Jones, Rebecca L          19 AU-SE                2:07.34    2:10.80  
  9 Forrester, Patricia D     15 GCAT-GA              2:11.94    2:10.95  
 10 Riordan, Hannah           19 AU-SE                2:05.00    2:11.46  
 11 Daniels, Katherine E      17 SA-GA                2:08.68    2:11.55  
 12 Roberts, Melanie K        21 AU-SE                1:58.39    2:12.05  
 13 DeVenuto, Siena B         18 AU-SE                2:06.60    2:12.10  
 14 Molnar, Megan K           17 AUB-SE               2:06.02    2:12.16  
 15 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE               2:10.18    2:12.33  
 16 Winters, Kelsey A         20 AU-SE                2:01.93    2:13.02  
 17 Reisinger, Erin M         18 AU-SE                2:03.28    2:13.93  
 18 Horton, Madison A         15 SA-GA                2:11.06    2:13.98  
 19 Redmond, Sara K           16 SA-GA                2:11.54    2:14.27  
 20 Gardocki, Katie L         18 AU-SE                2:05.12    2:14.41  
 21 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE        2:10.72    2:14.48  
 22 Sills, Ellie H            15 SA-GA                2:10.25    2:14.63  
 23 Norberg, Lauren A         19 AU-SE                2:05.26    2:15.27  
 24 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE        2:09.43    2:15.58  
 25 Johnson, Laura L          19 AU-SE                2:03.55    2:15.61  
 26 Lin, Emily N              17 Unattached-SE        2:17.44    2:16.17  
 27 Johnson, Ellen I          16 SA-GA                2:11.06    2:16.18  
 28 Norberg, Lindsey E        19 AU-SE                2:05.27    2:16.57  
 29 Krakoski, Haley E         18 AU-SE                2:08.92    2:16.58  
 30 Von Jouanne, Jenny M      21 AU-SE                2:07.17    2:16.71  
 31 Brandus, Kate E           17 SA-GA                2:15.06    2:17.26  
 32 Shook, Mattie M           15 SA-GA                2:19.66    2:17.63  
 33 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                2:18.45    2:18.72  
 34 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                2:13.57    2:19.11  
 35 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA           2:19.69    2:19.21  
 36 Long, Savannah S          16 SA-GA                2:27.58    2:19.75  
 37 Spanjers, Janelle E       16 SA-GA                2:19.75    2:20.35  
 38 Wright, Savannah R        17 Birmingham-SE        2:21.10    2:20.71  
 39 Bagent, Erin C            16 SA-GA                2:21.62    2:20.79  
 40 Hartman, Lydia D          16 GCAT-GA              2:19.24    2:21.84  
 41 Bowles, Carly A           16 AUB-SE               2:14.64    2:22.51  
 42 Marquez, Yennifer L       20 AU-SE                     NT    2:22.60  
 43 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        2:19.30    2:22.79  
 43 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               2:19.12    2:22.79  
 45 Finn, Mary M              17 SA-GA                2:16.94    2:23.63  
 46 Wine, Sterling A          19 AU-SE                2:10.22    2:24.04  
 47 Carrington, Peyton K      16 SA-GA                2:24.95    2:24.06  
 48 Dodero, Megan M           17 SA-GA                2:18.82    2:24.52  
 49 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        2:22.81    2:25.18  
 50 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                2:24.67    2:25.39  
 51 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                2:28.52    2:25.55  
 52 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               2:30.84    2:25.72  
 53 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                2:18.43    2:26.01  
 54 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                2:27.47    2:26.53  
 55 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               2:23.36    2:31.26  
 56 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               2:38.12    2:37.11  
 57 Black, Aubri M            15 DAQ-GA               2:38.97    2:39.24  
 58 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               2:42.15    2:41.39  
 59 Mernik, Ana               16 Birmingham-SE        2:28.88    2:43.30  
 60 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               2:55.05    2:52.55  
 -- Kelly, Annie K            15 SA-GA                2:13.48         NS  
 -- Meissner, Erica L         21 AU-SE                2:00.47         NS  
 -- Wall, Madison E           15 GCAT-GA                   NT         NS  
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Noble, Evan M             18 AU-SE                1:49.85    1:54.51  
  2 Hayet, Nimrod             19 AU-SE                1:48.15    1:55.10  
  3 Disney-May, James J       18 AU-SE                1:58.00    1:56.44  
  4 Grothe, Zane G            18 AU-SE                1:53.67    1:57.62  
  5 Siemasko, Brandon M       19 AU-SE                1:52.49    1:57.75  
  6 Higgins, Dimitri L        18 AU-SE                1:54.87    1:57.85  
  7 Klein, George A           21 AU-SE                     NT    1:58.38  
  8 Owens, Kyle S             19 AU-SE                1:46.12    1:58.65  
  9 Kramer, Chris J           19 AU-SE                1:55.70    1:58.87  
 10 Bowen, James D            17 ATAC-FL              2:00.68    1:59.51  
 11 Kerns, Spencer A          18 AU-SE                1:52.84    1:59.58  
 12 Brown, Adam T             21 AU-SE                1:58.00    2:00.20  
 13 Mitchell, Andrew B        21 AU-SE                1:45.25    2:00.24  
 14 Modrov, Drew A            20 AU-SE                1:58.00    2:01.18  
 15 Looney, Robert K          21 AU-SE                1:54.81    2:01.33  
 16 Ferguson, Stuart G        19 AU-SE                1:49.19    2:01.45  
 17 Hodgson, Dakota H         19 AU-SE                1:50.45    2:01.82  
 18 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        2:00.42    2:02.28  
 19 Cottingham, Garrett G     17 SA-GA                1:59.61    2:02.77  
 20 Kiefer, Sam B             20 AU-SE                2:05.05    2:02.97  
 21 Cassidy, Nick N           16 SA-GA                1:58.80    2:03.58  
 22 Haas, Peter H             19 AU-SE                1:56.33    2:03.69  
 23 Manning, Chris J          18 AU-SE                1:58.00    2:03.73  
 24 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                2:03.97    2:04.30  
 25 Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                1:50.50    2:04.40  
 26 Price, Carter C           17 SA-GA                2:02.55    2:04.44  
 27 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA               1:56.47    2:04.58  
 28 Krug, Karl B              21 AU-SE                2:03.46    2:04.90  
 29 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                2:10.43    2:05.54  
 30 Cox, Tony L               20 AU-SE                2:06.03    2:06.29  
 31 Talley, JT A              17 DAQ-GA               1:59.09    2:06.30  
 32 Adams, Mason C            16 SA-GA                2:06.88    2:06.35  
 33 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE        2:04.21    2:07.03  
 34 Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA          2:06.17    2:07.05  
 35 Richards, Brad D          15 SA-GA                2:06.26    2:07.83  
 36 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE        2:04.85    2:08.21  
 37 Coggin, Kody J            17 AUB-SE               2:09.26    2:08.45  
 38 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                2:12.14    2:08.87  
 39 Brannon, Todd C           16 SA-GA                2:12.58    2:09.04  
 40 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE        2:02.50    2:09.25  
 41 Parker, Henry T           16 SA-GA                2:14.28    2:10.23  
 42 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE               2:03.77    2:10.89  
 43 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                2:08.58    2:10.92  
 44 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               2:13.61    2:11.28  
 45 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE        2:04.96    2:11.93  
 46 Arnold, Jimmy S           15 GCAT-GA              2:13.46    2:13.56  
 47 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE        2:24.07    2:16.47  
 48 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE        2:15.47    2:17.53  
 48 Long, Carter C            15 SA-GA                     NT    2:17.53  
 50 Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE               2:15.72    2:17.61  
 51 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE               2:14.37    2:18.26  
 52 Ponce, Sean S             18 AUB-SE               2:17.51    2:19.00  
 53 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE               2:04.79    2:20.32  
 54 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               2:26.71    2:20.71  
 55 Bruce, Travis J           15 SA-GA                2:27.72    2:21.33  
 56 Ellard, Weaver            15 SA-GA                2:25.51    2:21.48  
 57 Xu, Kevin A               17 AUB-SE               2:33.98    2:23.59  
 58 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA               2:32.87    2:30.21  
 59 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                    NT    2:31.28  
 60 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE        2:37.76    2:31.82  
 61 Dai, Darren L             17 AUB-SE               2:38.01    2:33.52  
 62 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT    2:44.16  
 -- Norys, Kohlton J          21 AU-SE                1:56.06         DQ  
 -- Warner, Alex B            18 SA-GA                2:10.09         NS  
 -- Dent, Scott S             17 DAQ-GA               2:11.91         NS  
 -- Leonard, Joseph T         16 ATAC-FL              2:11.17         NS  
 
Event 9  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        5:15.17    5:19.10  
  2 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                5:31.25    5:22.55  
  3 Pitt, Madeline E          14 Birmingham-SE        5:17.90    5:22.74  
  4 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        5:35.13    5:24.64  
  5 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE        5:38.53    5:31.39  
  6 Ives, Carolyn G           14 Bluefins-GA          5:36.81    5:36.20  
  7 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL              5:45.59    5:37.91  
  8 Story, Sydney M           13 SA-GA                5:50.00    5:38.84  
  9 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE              5:45.93    5:51.74  
 10 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE        5:43.78    5:52.86  
 11 Norton, Maggie A          14 GCAT-GA              5:39.18    5:58.14  
 12 King, Mandy M             14 SA-GA                6:05.77    6:09.23  
 13 Brown, Anna E             14 Tigersharks-SE       6:25.67    6:11.19  
 
Event 10  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE        4:48.42    4:45.37  
  2 Brooks, Powell P          14 SA-GA                4:43.30    4:55.47  
  3 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE        4:55.45    5:00.23  
  4 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                5:01.71    5:05.33  
  5 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               5:08.05    5:08.40  
  6 Hansen, Sam G             13 SA-GA                5:08.34    5:12.17  
  7 Howard, Robert C          14 AUB-SE               5:18.43    5:15.99  
  8 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              5:26.66    5:23.18  
  9 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              5:28.56    5:23.62  
 10 Craig, Kyle P             13 SA-GA                6:10.04    5:56.70  
 11 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        6:10.44    6:02.82  
 12 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               6:25.97    6:10.58  
 13 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        6:09.38    6:11.81  
 14 Henson, Zachary T         13 MYB-SE               6:17.82    6:18.30  
 15 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               6:31.04    6:30.33  
 
Event 11  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martindale, Micah A       21 AU-SE                4:45.80    5:02.38  
  2 DeVenuto, Siena B         18 AU-SE                4:44.29    5:03.27  
  3 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA              5:02.88    5:04.23  
  4 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        5:03.11    5:07.49  
  5 Gardocki, Katie L         18 AU-SE                4:42.36    5:07.81  
  6 Horton, Madison A         15 SA-GA                4:59.06    5:09.41  
  7 Bell, Caitlin G           16 SA-GA                5:02.73    5:10.54  
  8 Redmond, Sara K           16 SA-GA                5:11.37    5:18.46  
  9 Walsh, Lida E             17 SA-GA                5:03.02    5:18.68  
 10 Breaux, Elise F           15 SA-GA                5:17.31    5:20.36  
 11 Erickson, Devon L         15 SA-GA                5:19.83    5:22.78  
 12 Johnson, Ellen I          16 SA-GA                5:25.69    5:23.61  
 13 Wine, Sterling A          19 AU-SE                4:51.15    5:25.13  
 14 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        5:19.77    5:28.37  
 15 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE        5:36.61    5:30.77  
 16 Allen, Sara C             18 SA-GA                5:20.61    5:31.20  
 17 Pitt, Grace C             16 Birmingham-SE        5:22.24    5:33.58  
 18 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        5:39.82    5:36.81  
 19 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                5:32.75    5:37.34  
 20 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                5:46.30    5:47.73  
 21 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                5:56.00    5:49.91  
 22 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE        5:59.65    6:20.50  
 
Event 12  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowry, Mac D              18 AUB-SE               4:41.70    4:40.35  
  2 Grothe, Zane G            18 AU-SE                4:24.51    4:45.18  
  3 Kramer, Chris J           19 AU-SE                4:28.29    4:48.14  
  4 Looney, Robert K          21 AU-SE                4:19.93    4:51.07  
  5 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        4:56.47    4:52.60  
  6 Kerns, Spencer A          18 AU-SE                4:36.58    4:52.74  
  7 Warner, Alex B            18 SA-GA                4:54.97    4:57.06  
  8 Price, Carter C           17 SA-GA                4:47.36    4:57.85  
  9 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               4:47.42    5:00.11  
 10 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE        4:56.78    5:01.96  
 11 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA               5:11.62    5:02.44  
 12 Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA          5:15.68    5:06.96  
 13 Murphy, Max M             20 AU-SE                4:56.10    5:07.99  
 14 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                5:03.00    5:08.76  
 15 Talley, JT A              17 DAQ-GA               4:53.45    5:09.53  
 16 Siemasko, Brandon M       19 AU-SE                4:33.39    5:09.64  
 17 Owens, Kyle S             19 AU-SE                4:39.58    5:09.87  
 18 Brannon, Todd C           16 SA-GA                5:14.97    5:12.35  
 19 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA               5:04.45    5:14.36  
 20 Schaefer, Matthew P       16 SA-GA                5:06.49    5:18.15  
 21 Richards, Brad D          15 SA-GA                5:13.68    5:20.42  
 22 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE        5:06.90    5:20.57  
 23 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA               5:41.80    5:22.14  
 24 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                5:07.82    5:24.11  
 25 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               5:29.88    5:28.53  
 26 Coggin, Kody J            17 AUB-SE               4:50.32    5:33.53  
 27 Bolling, Marshall T       17 Birmingham-SE        5:29.70    5:55.36  
 28 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA               5:49.26    6:02.99  
 29 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE        6:02.96    6:12.92  
 30 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        5:59.12    7:22.14  
 
Event 13  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dekalb Aquatics-GA  'A'                           2:34.43    2:32.67  
     1) Medford, Lisa R 10              2) Medford, Lydia J 10            
     3) Ledet, Maddie J 10              4) Jarrard, Hope E 10             
  2 Birmingham Swim League-SE  'A'                    2:41.47    2:34.43  
     1) Harrison, Mary E 10             2) Ely, Birch B 10                
     3) Burt, Haley A 9                 4) Welman, Delaney A 10           
  3 Auburn Aquatics-SE  'B'                           3:02.26    2:41.29  
     1) Alexander, Sydney G 10          2) King, Erin M 10                
     3) Phillpott, MACKENZIE P 8        4) Carter, Anna Kate K 10         
  4 Southern Waters Aquatic Team-SE  'A'              2:59.01    2:56.38  
     1) Bailey, Ally V 6                2) Suhs, Rachel M 10              
     3) Meehan, Sarah L 10              4) Bailey, Anna C 10              
  5 Dekalb Aquatics-GA  'B'                                NT    3:01.44  
     1) Seefried, Kendall J 9           2) Moore, Annika R 9              
     3) Edmond, Shani H 8               4) Schroeder, Lindsay P 8         
  6 Birmingham Swim League-SE  'B'                    3:19.17    3:17.71  
     1) Farnlacher, Emma L 8            2) Wakeford, Katie A 9            
     3) Karle, Mia G 9                  4) Breedlove, Olivia W 8          
 -- Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:32.33         DQ  
     1) Dowdle, Peyton P 9              2) Dallas, Annie Frances F 10     
     3) McCombs, Kenley E 10            4) Foster, Mariah F 10            
 -- Auburn Aquatics-SE  'C'                                NT         DQ  
     1) Nichols, Chloe L 10             2) Stabler, Maddie B 9            
     3) Dyal, Hannah E 9                4) Brewer, Peyton L 9             
 -- Dekalb Aquatics-GA  'C'                                NT         NS  
 
Event 14  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brewton Local Area Swim Team-SE  'A'              3:03.12    3:00.70  
     1) Jernigan, Cole C 8              2) Baxter, Mac L 8                
     3) Morris, Colby A 9               4) Flores, Micah A 9              
 -- Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:59.61         DQ  
     1) Kinsaul, Sam H 8                2) Glotov, Ivan D 10              
     3) Chandler, Garrison Q 9          4) Cheong, Denny 9                
 -- Auburn Aquatics-SE  'B'                                NT         DQ  
     1) Chandler, Beckett W 7           2) Crook, Sawyer C 10             
     3) Alexander, Carson C 8           4) Kor, Emre H 7                  
 -- Birmingham Swim League-SE  'A'                    3:20.59         DQ  
     1) Lockhart, Ward E 9              2) Owens, Trent 10                
     3) Wallace, John Robert R 8        4) Henderson, Sam D 9             
 
Event 15  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:04.34    2:03.73  
     1) Pudner, Susanna C 12            2) Borders, Ronni L 12            
     3) Dowdle, Hadley A 11             4) Bagger, Isabel E 11            
  2 Area Tallahassee Aquatic Club-FL  'A'             2:06.71    2:05.10  
     1) Kercheval-Roig, Claire E 12     2) Stevens, Tara Marie M 12       
     3) Joyner, Micah V 11              4) Davis, Maggie D 11             
  3 Dekalb Aquatics-GA  'A'                           2:17.17    2:08.94  
     1) Newman, Anna B 11               2) Olson, Caroline E 12           
     3) Brown, Melissa M 11             4) Kasten, Ella A 12              
  4 Birmingham Swim League-SE  'A'                    2:13.18    2:15.36  
     1) Moers, Anna M 12                2) Duckett, Mary B 12             
     3) Elliott, Hannah M 12            4) Held, Anna Laura L 11          
  5 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:39.32    2:23.53  
     1) Hassett, Rachel L 11            2) Hooker, Anna M 12              
     3) Phillpott, Audrey G 11          4) McGinty, Anna Kate K 11        
  6 Cullman Swim Association-SE  'A'                  2:23.25    2:28.12  
     1) Matz, Morgan R 11               2) Hollingsworth, Callie E 11     
     3) Donaldson, Kacie J 11           4) Peel, Sarah A 11               
  7 Birmingham Swim League-SE  'B'                    2:48.52    2:46.72  
     1) Preston, Alexandra A 11         2) Henderson, Emma C 12           
     3) Breedlove, Anna Grace G 11      4) Jaggard, Sarah T 12            
 -- Dekalb Aquatics-GA  'B'                                NT         DQ  
     1) Evans, Asha B 11                2) Anglin, Myah J 12              
     3) Rosenboro, Chelsea L 12         4) Middleton, Leah A 11           
 -- Southern Waters Aquatic Team-SE  'A'              2:22.13         DQ  
     1) Hardyman, Ansley C 11           2)                                
     3) Kennett, Hailey A 12            4) Shane, Amelia E 11             
 
Event 16  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Area Tallahassee Aquatic Club-FL  'A'             2:04.76    2:04.58  
     1) Chason, Brandon D 12            2) Chambasian, Rafi A 11          
     3) Yambor-Maul, John J 11          4) Foote, Wyatt C 11              
  2 Dekalb Aquatics-GA  'A'                           2:11.95    2:09.83  
     1) Thames, Christopher S 11        2) Farris, Dean N 12              
     3) Mitchell, John P 12             4) Walker, Max 11                 
  3 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:17.35    2:10.25  
     1) Emmett, Tony D 12               2) Duggan, Connor C 11            
     3) Stabler, Brady B 11             4) Padgett, Daniel R 12           
  4 Dekalb Aquatics-GA  'B'                                NT    2:30.63  
     1) Cucchi, Justin M 12             2) Suna, Dylan W 11               
     3) Dent, Lorin R 11                4) Figiel, Daniel C 12            
 
Event 17  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Welman, Delaney A         10 Birmingham-SE          29.74      29.43   20  
  2 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE                 30.61      30.06   17  
  3 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE                30.92      30.42   16  
  4 Foster, Mariah F          10 AUB-SE                 35.39      31.27   15  
  5 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE          31.69      31.64   14  
  6 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                  32.67      31.91   13  
  7 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 31.84      31.97   12  
  8 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE                 34.06      32.33   11  
  9 Richard, Jillian M        10 Cullman-SE             34.09      32.72    9  
 10 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                  33.03      32.82    7  
 11 Medford, Lisa R           10 DAQ-GA                 33.26      33.09    6  
 12 Shoemaker, Tori N         10 GCAT-GA                33.61      33.57    5  
 13 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL                34.97      33.65    4  
 14 Smith, Sammie A            9 SA-GA                  33.21      33.74    3  
 15 Winters, Carly R          10 SA-GA                  35.71      34.10    2  
 16 Braithwaite, Alexandra S  10 SA-GA                  37.15      34.52    1  
 17 King, Erin M              10 AUB-SE                 35.85      35.33  
 18 Burt, Haley A              9 Birmingham-SE          38.38      35.71  
 19 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 35.04      35.80  
 20 Read, Natalie E           10 Birmingham-SE          49.16      35.98  
 21 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE          41.09      36.12  
 22 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE                 40.96      36.21  
 23 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA                 35.69      37.07  
 24 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA                 38.83      37.61  
 25 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT      38.36  
 26 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE                 40.19      38.40  
 27 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA                 40.85      38.43  
 28 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE          42.65      38.79  
 29 Winters, Kayla A           9 SA-GA                  45.38      38.91  
 30 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA             38.58      39.36  
 31 Dawe, Abby J              10 Sharks!-GA             39.93      39.53  
 32 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT      39.88  
 33 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT      39.99  
 34 Pacelli, Tessa M           8 UN-GA                  52.39      40.60  
 35 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA                 42.27      40.74  
 36 Daughtry, Dallas G         9 Unattached-SE             NT      40.88  
 37 Wakeford, Katie A          9 Birmingham-SE          42.52      40.98  
 38 Fortier, Jerilyn M         9 ATAC-FL                44.57      42.36  
 39 Nichols, Chloe L          10 AUB-SE                 51.24      43.61  
 40 Johnson, Evelynn E        10 Sharks!-GA             42.11      43.80  
 41 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE                47.61      44.03  
 42 Breedlove, Olivia W        8 Birmingham-SE          46.70      44.22  
 43 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE                42.22      44.41  
 44 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE          43.86      45.13  
 45 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE                 50.63      46.43  
 46 Martin, Reagan M           8 Cullman-SE             45.38      46.63  
 47 Brewer, Peyton L           9 AUB-SE               1:06.49      47.30  
 48 Van Norman, Caroline G     7 SA-GA                     NT      47.60  
 49 Barrett, Bella R           7 Mt.  Valley-SE            NT      48.97  
 50 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE            NT      50.21  
 51 Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT      51.94  
 52 Cohen, Jeanne M            8 SWAT-SE                   NT      57.64  
 53 Dawe, Beth M               5 Sharks!-GA                NT    1:08.53  
 -- Horlander, Elaina K        9 Sharks!-GA             44.62         NS  
 -- Armstrong, Eliza D        10 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Perrotti, Jordan L         7 Sharks!-GA             59.09         NS  
 -- Heldreth, Elana M         10 Unattached-SE             NT         NS  
 -- Bailey, Ally V             6 SWAT-SE                52.29         NS  
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 28.34      28.57   20  
  2 Norris, Neil G            10 Cullman-SE             30.48      30.35   17  
  3 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL                31.54      31.27   16  
  4 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA            33.66      32.92   15  
  5 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE                 35.23      33.08   14  
  6 Owens, Trent              10 Birmingham-SE          35.45      33.35   13  
  7 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE         35.24      33.65   12  
  8 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE                 34.43      34.75   10  
  8 Coppage, Cole C            9 Unattached-SE          39.54      34.75   10  
 10 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE         37.31      36.23    7  
 11 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE                 43.56      36.53    6  
 12 Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE         39.20      36.80    5  
 13 Adamski, Jack w           10 SWAT-SE                42.42      36.81    4  
 14 Cheong, Denny              9 AUB-SE                 41.38      37.01    3  
 15 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE            NT      37.23    2  
 16 Price, Elijah L           10 Cullman-SE                NT      37.49    1  
 17 Middleton, Trey T          9 DAQ-GA                 39.97      38.84  
 18 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE          40.80      39.05  
 19 McAlpin, Clay C            9 Cullman-SE             42.44      39.63  
 20 Savoie, Kendall J          9 Unattached-SE          52.45      39.92  
 21 Alexander, Carson C        8 AUB-SE                 40.18      40.42  
 22 Rawls, Chales O           10 Unattached-SE          43.72      40.96  
 23 Baxter, Mac L              8 Tigersharks-SE         37.82      41.41  
 24 Brown, Dylan J            10 Sharks!-GA             46.77      41.67  
 25 Wallace, John Robert R     8 Birmingham-SE          44.35      42.16  
 26 Erskine, Jon Robert R      9 DAQ-GA                 43.06      42.43  
 27 Wilkes, Ethan E           10 Unattached-SE             NT      42.49  
 28 Kor, Emre H                7 AUB-SE                 48.98      46.02  
 29 Chandler, Beckett W        7 AUB-SE               1:08.78      46.04  
 30 Henderson, Sam D           9 Birmingham-SE          49.80      48.12  
 31 Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT      48.23  
 32 Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE        1:17.90      51.04  
 33 Taylor, Nathan L           9 Unattached-SE        1:15.73      51.41  
 33 Johnson, Sam L             8 Sharks!-GA             53.82      51.41  
 35 Jernigan, Rider L          9 Tigersharks-SE       1:05.86      52.18  
 36 Pyle, John H              10 SWAT-SE                   NT      54.43  
 37 Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT      55.49  
 38 McCombs, Joshua D          7 AUB-SE                    NT      59.26  
 39 Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT    1:04.88  
 -- Hinkle, Iyan J            10 Unattached-SE             NT         NS  
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          12 AUB-SE                 25.30      25.85   20  
  2 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA                 26.22      26.40   17  
  3 Joyner, Micah V           11 ATAC-FL                26.65      26.62   16  
  4 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL                27.23      27.04   15  
  5 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE          27.16      27.05   14  
  6 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             27.40      27.56   13  
  7 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT      27.89   12  
  8 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE                 28.71      27.96   11  
  9 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE          28.80      28.17    9  
 10 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL                28.63      28.41    7  
 11 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE                 31.70      28.81    6  
 12 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE                 29.34      28.90    5  
 13 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE          30.36      29.35    4  
 14 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA            29.28      29.50    3  
 15 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL                29.96      29.54    2  
 16 Brown, Melissa M          11 DAQ-GA                 30.45      29.75    1  
 17 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE                29.37      29.94  
 18 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                  30.26      30.15  
 19 Rosenboro, Chelsea L      12 DAQ-GA                 30.80      30.28  
 20 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE                 30.54      30.43  
 21 Momtahan, Sara M          12 Bluefins-GA            31.37      30.49  
 22 Elliott, Hannah M         12 Birmingham-SE          29.33      30.52  
 23 Donaldson, Kacie J        11 Cullman-SE             30.67      30.56  
 24 Evans, Asha B             11 DAQ-GA                 33.38      30.59  
 25 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL                30.09      30.60  
 26 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT      30.62  
 27 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE                 34.69      30.77  
 28 Horne, Ally C             11 SA-GA                  31.86      31.03  
 29 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA            29.08      31.07  
 30 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE                 32.65      31.39  
 31 Lorton, Ana T             11 SA-GA                  33.50      31.49  
 32 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA             33.55      31.61  
 33 Hooker, Anna M            12 AUB-SE                 32.97      31.79  
 34 Middleton, Leah A         11 DAQ-GA                 31.22      31.84  
 35 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA            31.17      31.92  
 36 Matz, Morgan R            11 Cullman-SE             31.19      32.33  
 37 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT      32.78  
 38 Baxter, Payton M          12 Tigersharks-SE         33.06      33.15  
 39 Dwier, Christina S        11 SA-GA                  34.71      33.37  
 40 Kruger, Rachel M          12 SA-GA                  35.11      33.49  
 41 Kiser, Jennifer A         12 SA-GA                     NT      33.69  
 42 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE          32.62      33.84  
 43 Peek, Charis J            11 Cullman-SE             34.66      33.88  
 44 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE                37.48      33.92  
 45 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE                36.07      33.97  
 46 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS                33.72      33.99  
 47 Preston, Alexandra A      11 Birmingham-SE          35.22      34.48  
 48 Fisher, Megan G           11 SA-GA                  37.28      35.63  
 49 Williams, Lauren G        12 AUB-SE                 41.94      35.72  
 50 Breedlove, Anna Grace G   11 Birmingham-SE          38.10      36.02  
 51 Alvrus, Maggie N          12 Sharks!-GA             40.87      36.17  
 52 Jaggard, Sarah T          12 Birmingham-SE          38.25      36.27  
 53 Henderson, Emma C         12 Birmingham-SE          36.81      36.76  
 54 Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT      37.99  
 55 Shane, Amelia E           11 SWAT-SE                36.13      38.08  
 56 Kent, Kati E              11 Bluefins-GA            45.70      41.44  
 -- Thomas, Lindsay C         11 SA-GA                  32.52         NS  
 -- Noone, Amulya             11 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA                 24.66      25.12   20  
  2 Landrum, Jack H           12 SA-GA                  28.08      26.53   17  
  3 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                  26.53      27.01   16  
  4 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL                27.88      27.75   15  
  5 Pierce, Christopher A     12 SA-GA                  28.14      27.89   14  
  6 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE          28.60      28.07   13  
  7 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                 29.68      28.24   12  
  8 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL                28.36      28.62   11  
  9 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE                 29.60      28.87    9  
 10 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL                29.41      29.78    7  
 11 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                  31.36      29.90    6  
 12 Duggan, Connor C          11 AUB-SE                 32.13      29.99    5  
 13 Smith, Brian E            11 SA-GA                  29.88      30.09    4  
 14 Emmett, Tony D            12 AUB-SE                 29.95      30.24    3  
 15 Cocklereece, Joe L        12 Bluefins-GA            33.66      30.29    2  
 16 Mitchell, John P          12 DAQ-GA                 28.99      30.30    1  
 17 Spiers, Tristan E         11 SA-GA                  31.31      30.31  
 18 Petty, J.C. C             12 SA-GA                  30.77      30.57  
 19 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                  29.94      30.66  
 20 Walker, Max               11 DAQ-GA                 31.96      31.00  
 21 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA                 32.26      31.25  
 22 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE          32.32      31.40  
 23 Findley, Aidan B          11 SA-GA                     NT      31.43  
 24 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT      31.55  
 25 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA            32.28      31.60  
 26 Mesihovic, Sven           11 SA-GA                  31.38      31.80  
 27 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA                 33.29      31.83  
 28 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA            32.66      32.29  
 29 Kruger, Ross M            12 SA-GA                  34.45      32.61  
 30 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE                 35.98      33.06  
 31 Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA                 34.79      33.46  
 32 Breaux, Leon G            11 SA-GA                  34.92      33.57  
 33 Armstrong, Guthrie M      12 DAQ-GA                    NT      34.53  
 34 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA            33.61      36.55  
 35 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT      37.14  
 36 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA            34.04      37.68  
 37 Whitehead, Will H         12 DAQ-GA                    NT      38.32  
 38 Wood, Wyatt W             11 Sharks!-GA             44.68      39.08  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE         28.09         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA                 55.23         NS  
 
Event 21  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE              1:26.35    1:24.51   20  
  2 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:29.86    1:25.57   17  
  3 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE        1:29.88    1:26.52   16  
  4 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA               1:32.41    1:26.65   15  
  5 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE               1:40.42    1:29.87   14  
  6 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                1:34.78    1:33.13   13  
  7 Richard, Jillian M        10 Cullman-SE           1:44.63    1:34.03   12  
  8 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                1:39.00    1:36.78   11  
  9 Medford, Lydia J          10 DAQ-GA               1:39.75    1:39.06    9  
 10 King, Erin M              10 AUB-SE               1:44.54    1:39.43    7  
 11 Shoemaker, Tori N         10 GCAT-GA              1:37.78    1:40.37    6  
 12 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE              1:47.56    1:43.26    5  
 13 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA               1:48.37    1:43.71    4  
 14 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE             NT    1:44.60    3  
 15 Winters, Kayla A           9 SA-GA                1:58.60    1:45.36    2  
 16 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL              1:48.24    1:45.51    1  
 17 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE        2:05.61    1:48.68  
 18 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT    1:51.30  
 19 Dittamo, Isabelle V       10 SA-GA                1:56.79    1:51.32  
 20 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT    1:52.12  
 21 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA               1:55.18    1:52.28  
 22 Burt, Haley A              9 Birmingham-SE             NT    1:53.23  
 23 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA                NT    1:54.26  
 24 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE               1:57.54    1:54.44  
 25 Jones, Bradi E             9 Unattached-SE             NT    1:55.90  
 26 Wakeford, Katie A          9 Birmingham-SE             NT    1:58.92  
 27 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE              2:05.80    2:00.25  
 28 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE                    NT    2:04.29  
 29 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT    2:07.93  
 30 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA                    NT    2:09.06  
 31 Nichols, Chloe L          10 AUB-SE                    NT    2:09.94  
 32 Breedlove, Olivia W        8 Birmingham-SE        2:36.53    2:12.01  
 33 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE            NT    2:18.02  
 34 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE             NT    2:19.36  
 -- Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Bailey, Abby K             9 SWAT-SE                   NT         DQ  
 -- Winters, Carly R          10 SA-GA                1:37.30         DQ  
 -- Read, Natalie E           10 Birmingham-SE        2:34.10         NS  
 
Event 22  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Dillon L            10 GCAT-GA              1:24.10    1:21.62   20  
  2 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:25.61    1:22.22   17  
  3 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA          1:37.29    1:33.79   16  
  4 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE               1:38.68    1:36.14   15  
  5 Owens, Trent              10 Birmingham-SE             NT    1:39.85   14  
  6 Price, Elijah L           10 Cullman-SE                NT    1:43.28   13  
  7 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE            NT    1:56.73   12  
  8 Baxter, Mac L              8 Tigersharks-SE            NT    2:00.57   11  
  9 Savoie, Kendall J          9 Unattached-SE             NT    2:02.20    9  
 10 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE             NT    2:02.63    7  
 11 Erskine, Jon Robert R      9 DAQ-GA               2:02.52    2:02.95    6  
 12 Kor, Emre H                7 AUB-SE               2:52.75    2:03.38    5  
 13 Wallace, John Robert R     8 Birmingham-SE        2:05.95    2:08.89    4  
 14 Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE             NT    2:22.43    3  
 15 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE            NT    2:22.66    2  
 16 Henderson, Sam D           9 Birmingham-SE             NT    2:38.46    1  
 -- Chandler, Beckett W        7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT         NS  
 
Event 23  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          12 AUB-SE               1:07.86    1:09.10   20  
  2 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:20.47    1:16.39   17  
  3 Schaich, Mackenzie J      12 SA-GA                1:16.28    1:17.51   15.5
  3 Roy, Sophie G             12 SA-GA                1:19.99    1:17.51   15.5
  5 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE        1:20.52    1:17.83   14  
  6 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:25.19    1:22.05   13  
  7 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                1:23.94    1:24.11   12  
  8 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE        1:27.08    1:25.23   11  
  9 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE               1:27.99    1:25.32    9  
 10 Hooker, Anna M            12 AUB-SE               1:30.56    1:25.73    7  
 11 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL              1:25.16    1:26.42    6  
 12 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT    1:28.84    5  
 13 Basic, Tori               11 SA-GA                     NT    1:28.88    4  
 14 Horne, Ally C             11 SA-GA                1:36.95    1:30.75    3  
 15 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE               1:40.59    1:32.07    2  
 16 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT    1:32.73    1  
 17 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE              1:38.60    1:32.89  
 18 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE        1:29.56    1:32.96  
 19 Lorton, Ana T             11 SA-GA                     NT    1:33.18  
 20 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA          1:40.80    1:34.34  
 21 Hollingsworth, Callie E   11 Cullman-SE           1:38.47    1:34.36  
 22 Kiser, Jennifer A         12 SA-GA                1:35.37    1:35.47  
 23 Peel, Sarah A             11 Cullman-SE           1:34.14    1:35.97  
 24 Henderson, Emma C         12 Birmingham-SE        1:42.01    1:36.97  
 25 Middleton, Leah A         11 DAQ-GA               1:48.42    1:37.06  
 26 Moore, Tessa D            12 Unattached-SE             NT    1:37.15  
 27 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE              1:38.11    1:37.51  
 28 Fisher, Megan G           11 SA-GA                     NT    1:37.95  
 29 Momtahan, Sara M          12 Bluefins-GA          1:40.44    1:39.46  
 30 Jaggard, Sarah T          12 Birmingham-SE        1:41.52    1:41.18  
 31 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE              1:48.24    1:43.85  
 32 Shane, Amelia E           11 SWAT-SE              1:36.99    1:43.90  
 33 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS              1:42.97    1:48.17  
 34 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA                NT    1:49.27  
 35 Kent, Kati E              11 Bluefins-GA          2:08.91    2:01.05  
 -- Baxter, Payton M          12 Tigersharks-SE       1:34.64         DQ  
 -- Xin, Lingyi               12 SA-GA                1:20.63         DQ  
 -- Noone, Amulya             11 SA-GA                     NT         NS  
 -- Thomas, Lindsay C         11 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 24  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL              1:15.83    1:15.90   20  
  2 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL              1:16.47    1:18.71   17  
  3 Wong, Justin H            11 SA-GA                1:26.96    1:19.70   16  
  4 Landrum, Jack H           12 SA-GA                     NT    1:20.49   15  
  5 Pierce, Christopher A     12 SA-GA                1:24.31    1:22.51   14  
  6 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE               1:23.12    1:22.89   13  
  7 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                1:24.28    1:23.36   12  
  8 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:24.81    1:25.65   11  
  9 Smith, Brian E            11 SA-GA                1:32.73    1:26.53    9  
 10 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA          1:31.46    1:27.27    7  
 11 Spiers, Tristan E         11 SA-GA                     NT    1:27.78    6  
 12 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA          1:25.93    1:27.96    5  
 13 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                     NT    1:28.11    4  
 14 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA               1:34.53    1:30.32    3  
 15 Kruger, Ross M            12 SA-GA                1:35.96    1:33.66    2  
 16 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT    1:34.45    1  
 17 Hutson, Colby L           11 Cullman-SE           1:54.85    1:35.35  
 18 Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA               1:40.74    1:35.63  
 19 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA          1:42.15    1:38.30  
 20 Armstrong, Guthrie M      12 DAQ-GA                    NT    1:38.55  
 21 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT    2:02.85  
 -- Walker, Max               11 DAQ-GA               1:31.69         DQ  
 -- Cocklereece, Joe L        12 Bluefins-GA               NT         DQ  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE       1:24.50         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA               1:10.56    1:14.03   20  
  2 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE               1:29.19    1:20.85   17  
  3 Medford, Lisa R           10 DAQ-GA               1:23.27    1:25.84   16  
  4 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE                    NT    1:28.63   15  
  5 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:35.35    1:28.65   14  
  6 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:42.67    1:33.58   13  
  7 Foster, Mariah F          10 AUB-SE                    NT    1:34.82   12  
  8 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE                    NT    1:34.91   11  
  9 Medford, Lydia J          10 DAQ-GA               1:27.37    1:35.24    9  
 10 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE              1:54.62    1:42.31    7  
 11 Johnson, Evelynn E        10 Sharks!-GA                NT    1:59.22    6  
 12 Dawe, Abby J              10 Sharks!-GA                NT    2:02.69    5  
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hall, Dillon L            10 GCAT-GA              1:14.23    1:12.64   20  
  2 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE               1:47.93    1:40.43   17  
  3 Cheong, Denny              9 AUB-SE                    NT    1:45.43   16  
  4 Middleton, Trey T          9 DAQ-GA                    NT    2:00.22   15  
 -- Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Brown, Dylan J            10 Sharks!-GA                NT         DQ  
 -- Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE                    NT         DQ  
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joyner, Micah V           11 ATAC-FL              1:04.03    1:02.91   20  
  2 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL              1:04.94    1:06.96   17  
  3 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL              1:08.16    1:08.19   16  
  4 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE               1:19.00    1:08.39   15  
  5 Basic, Peti               12 SA-GA                1:20.08    1:08.75   14  
  6 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA               1:13.24    1:08.99   13  
  7 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE        1:11.19    1:09.55   12  
  8 Borders, Ronni L          12 AUB-SE               1:15.52    1:10.69   11  
  9 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL              1:11.66    1:10.91    9  
 10 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE              1:16.52    1:11.95    7  
 11 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE               1:13.14    1:12.09    6  
 12 Schaich, Mackenzie J      12 SA-GA                1:13.30    1:12.13    5  
 13 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE               1:14.14    1:13.80    4  
 14 Elliott, Hannah M         12 Birmingham-SE        1:19.77    1:15.68    3  
 15 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT    1:16.31    2  
 16 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE               1:29.22    1:16.78    1  
 17 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE              1:23.36    1:18.95  
 18 Cohen, Rebecca R          11 SA-GA                1:21.40    1:19.15  
 19 Newman, Anna B            11 DAQ-GA               1:17.49    1:20.37  
 20 Rosenboro, Chelsea L      12 DAQ-GA               1:21.77    1:20.53  
 21 Brown, Melissa M          11 DAQ-GA               1:24.84    1:21.01  
 22 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA          1:26.17    1:24.67  
 23 Evans, Asha B             11 DAQ-GA               1:38.55    1:25.66  
 24 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA          1:48.54    1:26.19  
 25 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA          1:32.56    1:27.98  
 26 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA                NT    1:29.28  
 27 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE               1:40.94    1:29.33  
 28 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA                NT    1:29.34  
 29 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT    1:31.33  
 30 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE               1:29.54    1:31.97  
 31 Momtahan, Sara M          12 Bluefins-GA          1:29.11    1:33.15  
 32 Moore, Tessa D            12 Unattached-SE             NT    1:34.87  
 33 Breedlove, Anna Grace G   11 Birmingham-SE        1:52.33    1:44.21  
 34 Williams, Lauren G        12 AUB-SE                    NT    1:45.95  
 35 Alvrus, Maggie N          12 Sharks!-GA                NT    2:03.80  
 -- Preston, Alexandra A      11 Birmingham-SE        2:21.60         DQ  
 -- Hooker, Anna M            12 AUB-SE               1:47.07         DQ  
 -- Xin, Lingyi               12 SA-GA                1:13.81         NS  
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL              1:03.19    1:02.75   20  
  2 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE        1:08.56    1:06.61   17  
  3 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                1:09.05    1:07.56   16  
  4 Wong, Justin H            11 SA-GA                1:11.29    1:07.65   15  
  5 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL              1:05.64    1:08.81   14  
  6 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               1:26.84    1:10.23   13  
  7 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                1:08.78    1:10.67   12  
  8 Mitchell, John P          12 DAQ-GA               1:11.25    1:13.47   11  
  9 Petty, J.C. C             12 SA-GA                     NT    1:15.56    9  
 10 Walker, Max               11 DAQ-GA               1:16.90    1:19.47    7  
 11 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                     NT    1:20.30    6  
 12 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                1:14.99    1:20.73    5  
 13 Emmett, Tony D            12 AUB-SE               1:18.37    1:23.17    4  
 14 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE               1:34.21    1:25.21    3  
 15 Dent, Lorin R             11 DAQ-GA               1:29.42    1:25.77    2  
 16 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA               1:32.71    1:25.85    1  
 17 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA          1:32.58    1:29.95  
 18 Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA               1:36.95    1:30.48  
 19 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA          1:28.27    1:33.20  
 20 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE        1:44.11    1:38.82  
 21 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA          1:38.06    1:45.84  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE       1:16.84         NS  
 
Event 29  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE                35.49      36.65   20  
  2 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE                 35.93      36.68   17  
  3 Welman, Delaney A         10 Birmingham-SE          36.89      36.89   16  
  4 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                  38.45      36.97   15  
  5 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE          37.41      37.70   14  
  6 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE                 40.82      39.57   13  
  7 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                  38.45      39.64   12  
  8 Winters, Carly R          10 SA-GA                  43.74      39.96   11  
  9 Medford, Lydia J          10 DAQ-GA                 39.63      40.63    9  
 10 Medford, Lisa R           10 DAQ-GA                 38.51      40.67    7  
 11 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE                 46.05      40.82    6  
 12 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL                41.45      41.14    5  
 13 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE                39.71      41.23    4  
 14 Shoemaker, Tori N         10 GCAT-GA                41.31      41.37    3  
 15 Braithwaite, Alexandra S  10 SA-GA                  43.11      41.52    2  
 16 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 41.96      41.92    1  
 17 Foster, Mariah F          10 AUB-SE                 44.55      42.32  
 18 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA                 48.43      43.72  
 18 Burt, Haley A              9 Birmingham-SE          47.86      43.72  
 20 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA             52.35      43.93  
 21 Smith, Sammie A            9 SA-GA                  43.41      44.20  
 22 King, Erin M              10 AUB-SE                 44.10      44.24  
 23 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT      45.24  
 24 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE             NT      45.84  
 25 Pacelli, Tessa M           8 UN-GA                  58.48      45.89  
 26 Johnson, Evelynn E        10 Sharks!-GA             48.73      46.13  
 27 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE                 51.68      46.44  
 28 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA                 52.49      46.54  
 29 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA                 49.32      46.60  
 30 Winters, Kayla A           9 SA-GA                  48.09      46.78  
 31 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT      47.16  
 32 Dawe, Abby J              10 Sharks!-GA             50.19      47.20  
 33 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE          51.32      47.61  
 34 Dittamo, Isabelle V       10 SA-GA                  46.72      48.99  
 35 Bailey, Ally V             6 SWAT-SE                51.71      50.00  
 36 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE                48.01      50.74  
 37 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE                55.66      50.84  
 38 Fortier, Jerilyn M         9 ATAC-FL                50.41      51.00  
 39 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE                 56.98      51.50  
 40 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT      52.79  
 41 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE          59.00      55.00  
 42 Barrett, Bella R           7 Mt.  Valley-SE            NT      55.50  
 43 Daughtry, Dallas G         9 Unattached-SE             NT      56.32  
 44 Van Norman, Caroline G     7 SA-GA                     NT      56.82  
 45 Breedlove, Olivia W        8 Birmingham-SE        1:03.01      58.22  
 46 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE       1:02.72    1:01.77  
 47 Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT    1:02.44  
 48 Brewer, Peyton L           9 AUB-SE                    NT    1:04.64  
 49 Dawe, Beth M               5 Sharks!-GA                NT    1:17.34  
 50 Cohen, Jeanne M            8 SWAT-SE                   NT    1:28.12  
 -- Nichols, Chloe L          10 AUB-SE               1:04.15         DQ  
 -- Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA                 47.21         DQ  
 -- Wakeford, Katie A          9 Birmingham-SE          49.34         DQ  
 -- Horlander, Elaina K        9 Sharks!-GA             48.52         NS  
 -- Perrotti, Jordan L         7 Sharks!-GA             57.53         NS  
 -- Read, Natalie E           10 Birmingham-SE          50.94         NS  
 -- Armstrong, Eliza D        10 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 33.75      32.80   20  
  2 Hall, Dillon L            10 GCAT-GA                33.79      33.99   17  
  3 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL                36.61      37.00   16  
  4 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA            38.42      38.61   15  
  5 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE         41.56      40.02   14  
  6 Cheong, Denny              9 AUB-SE                 50.48      41.70   13  
  7 Coppage, Cole C            9 Unattached-SE          58.34      43.22   12  
  8 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE                 41.92      43.40   11  
  9 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE                 51.68      43.83    9  
 10 Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE         46.60      44.90    7  
 11 Brown, Dylan J            10 Sharks!-GA             55.26      45.05    6  
 12 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE          49.41      45.15    5  
 13 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE            NT      46.51    4  
 14 Erskine, Jon Robert R      9 DAQ-GA                 48.58      46.82    3  
 15 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE         44.86      47.05    2  
 16 Owens, Trent              10 Birmingham-SE          43.50      47.25    1  
 17 Adamski, Jack w           10 SWAT-SE                50.64      47.80  
 18 Baxter, Mac L              8 Tigersharks-SE         45.48      48.07  
 19 Savoie, Kendall J          9 Unattached-SE          55.15      48.08  
 20 Middleton, Trey T          9 DAQ-GA                 54.72      49.16  
 21 Rawls, Chales O           10 Unattached-SE          58.50      50.95  
 22 Alexander, Carson C        8 AUB-SE                 53.88      52.21  
 23 Wilkes, Ethan E           10 Unattached-SE             NT      53.10  
 24 Chandler, Beckett W        7 AUB-SE               1:14.06      53.94  
 25 McAlpin, Clay C            9 Cullman-SE             52.70      56.50  
 26 Johnson, Sam L             8 Sharks!-GA           1:02.44      56.64  
 27 Henderson, Sam D           9 Birmingham-SE        1:07.63      58.71  
 28 Wallace, John Robert R     8 Birmingham-SE          58.92      59.01  
 29 Taylor, Nathan L           9 Unattached-SE        1:27.33    1:00.43  
 30 Jernigan, Rider L          9 Tigersharks-SE            NT    1:03.56  
 31 Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT    1:04.29  
 32 Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT    1:06.83  
 33 Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE        1:11.72    1:10.36  
 34 Pyle, John H              10 SWAT-SE                   NT    1:12.96  
 -- McCombs, Joshua D          7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Kor, Emre H                7 AUB-SE                 57.62         DQ  
 -- Hinkle, Iyan J            10 Unattached-SE             NT         NS  
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             29.78      29.72   20  
  2 Joyner, Micah V           11 ATAC-FL                30.43      29.75   17  
  3 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL                29.97      29.86   16  
  4 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE          31.00      30.53   15  
  5 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA                 30.56      30.96   14  
  6 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE                 33.15      31.83   13  
  7 Basic, Peti               12 SA-GA                  32.15      31.85   12  
  8 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE                 35.26      33.08   11  
  9 Xin, Lingyi               12 SA-GA                  33.43      33.23    9  
 10 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE          33.58      33.69    7  
 11 Basic, Tori               11 SA-GA                  34.87      33.78    6  
 12 Newman, Anna B            11 DAQ-GA                 33.35      35.31    5  
 13 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                  36.06      35.44    4  
 14 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE                32.87      35.52    3  
 15 Brown, Melissa M          11 DAQ-GA                 35.98      35.56    2  
 16 Rosenboro, Chelsea L      12 DAQ-GA                 36.74      35.78    1  
 17 Cohen, Rebecca R          11 SA-GA                  36.72      35.81  
 18 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                  37.24      36.12  
 19 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA             37.65      36.63  
 20 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE                 37.73      36.65  
 21 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT      36.98  
 22 Evans, Asha B             11 DAQ-GA                 37.78      37.23  
 23 Elliott, Hannah M         12 Birmingham-SE          35.10      37.30  
 24 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT      37.44  
 25 Dwier, Christina S        11 SA-GA                  40.07      37.56  
 26 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE                34.62      37.61  
 27 Matz, Morgan R            11 Cullman-SE             37.17      37.76  
 28 Horne, Ally C             11 SA-GA                  38.91      37.87  
 29 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA            38.14      38.52  
 30 Lorton, Ana T             11 SA-GA                  37.46      38.87  
 31 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA             40.49      39.15  
 32 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT      40.23  
 33 Middleton, Leah A         11 DAQ-GA                 44.25      41.98  
 34 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA            40.19      42.12  
 35 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE                43.08      42.15  
 36 Kruger, Rachel M          12 SA-GA                  42.34      42.44  
 37 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE          38.33      42.56  
 38 Williams, Lauren G        12 AUB-SE                 47.54      42.66  
 39 Baxter, Payton M          12 Tigersharks-SE         40.37      43.10  
 40 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE                42.78      43.57  
 41 Breedlove, Anna Grace G   11 Birmingham-SE          43.89      43.84  
 42 Shane, Amelia E           11 SWAT-SE                43.94      43.91  
 43 Alvrus, Maggie N          12 Sharks!-GA             48.99      44.55  
 44 Henderson, Emma C         12 Birmingham-SE          46.35      44.77  
 45 Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT      44.87  
 46 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS                40.33      45.58  
 47 Preston, Alexandra A      11 Birmingham-SE          44.61      46.29  
 48 Peek, Charis J            11 Cullman-SE             45.54      46.40  
 49 Fisher, Megan G           11 SA-GA                  47.41      47.55  
 50 Jaggard, Sarah T          12 Birmingham-SE          46.35      48.54  
 51 Kent, Kati E              11 Bluefins-GA            54.90      55.57  
 -- Thomas, Lindsay C         11 SA-GA                  42.20         NS  
 -- Noone, Amulya             11 SA-GA                     NT         NS  
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA                 28.16      28.57   20  
  2 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL                31.20      29.84   17  
  3 Landrum, Jack H           12 SA-GA                  31.51      30.28   16  
  4 Mitchell, John P          12 DAQ-GA                 31.23      31.46   15  
  5 Pierce, Christopher A     12 SA-GA                  30.42      31.47   14  
  6 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                  32.00      32.83   13  
  7 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL                34.19      33.92   12  
  8 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA                 34.17      34.05   11  
  9 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE          34.50      34.12    9  
 10 Emmett, Tony D            12 AUB-SE                 34.30      34.30    7  
 11 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                  34.67      34.34    6  
 12 Petty, J.C. C             12 SA-GA                  36.87      35.33    5  
 13 Cocklereece, Joe L        12 Bluefins-GA            37.99      36.49    4  
 14 Walker, Max               11 DAQ-GA                 35.14      36.66    3  
 15 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT      36.69    2  
 16 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE                 41.08      36.88    0.5
 16 Spiers, Tristan E         11 SA-GA                  37.76      36.88    0.5
 18 Kruger, Ross M            12 SA-GA                  38.73      37.59  
 19 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                  38.05      38.21  
 20 Mesihovic, Sven           11 SA-GA                  41.86      38.96  
 21 Dent, Lorin R             11 DAQ-GA                 38.90      39.52  
 22 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE          40.42      40.15  
 23 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA            39.32      40.20  
 24 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA            37.16      40.92  
 25 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT      43.81  
 26 Breaux, Leon G            11 SA-GA                  43.35      45.31  
 27 Wood, Wyatt W             11 Sharks!-GA             51.62      46.96  
 28 Armstrong, Guthrie M      12 DAQ-GA                    NT      50.23  
 -- Whitehead, Will H         12 DAQ-GA                    NT         DQ  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA               1:23.49         NS  
 
Event 33  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE              1:15.62    1:16.44   20  
  2 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA               1:17.39    1:16.93   17  
  3 Welman, Delaney A         10 Birmingham-SE        1:26.45    1:19.17   16  
  4 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                1:27.63    1:20.63   15  
  5 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE               1:29.50    1:25.13   14  
  6 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                1:25.78    1:25.61   13  
  7 Winters, Carly R          10 SA-GA                1:30.14    1:26.38   12  
  8 Medford, Lydia J          10 DAQ-GA               1:24.77    1:26.68   11  
  9 Richard, Jillian M        10 Cullman-SE           1:26.38    1:28.92    9  
 10 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL              1:31.08    1:31.07    7  
 11 Smith, Sammie A            9 SA-GA                1:35.76    1:31.19    6  
 12 King, Erin M              10 AUB-SE               1:37.20    1:31.23    5  
 13 Foster, Mariah F          10 AUB-SE               1:36.74    1:31.33    4  
 14 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE               1:42.61    1:33.60    3  
 15 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE              1:29.96    1:35.17    2  
 16 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA               1:38.17    1:35.58    1  
 17 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE        1:42.17    1:35.70  
 18 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA               1:40.78    1:36.17  
 19 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT    1:36.28  
 20 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA               1:42.03    1:36.77  
 21 Winters, Kayla A           9 SA-GA                1:48.86    1:37.21  
 22 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE               1:54.56    1:37.22  
 23 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE        1:41.30    1:37.73  
 24 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT    1:38.34  
 25 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA           1:43.75    1:39.15  
 26 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE              1:52.80    1:49.92  
 27 Jones, Bradi E             9 Unattached-SE             NT    1:49.99  
 28 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA               1:53.41    1:50.04  
 29 Fortier, Jerilyn M         9 ATAC-FL              1:48.88    1:50.59  
 30 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE              2:02.47    1:52.44  
 31 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT    1:52.60  
 32 Nichols, Chloe L          10 AUB-SE                    NT    1:53.04  
 33 Dittamo, Isabelle V       10 SA-GA                1:46.94    1:54.47  
 34 Martin, Reagan M           8 Cullman-SE           1:50.39    1:58.99  
 35 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE        2:06.15    2:01.50  
 36 Breedlove, Olivia W        8 Birmingham-SE        2:17.53    2:06.01  
 37 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE            NT    2:07.77  
 38 Barrett, Bella R           7 Mt.  Valley-SE            NT    2:10.73  
 -- Brewer, Peyton L           9 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Dyal, Hannah E             9 AUB-SE               1:51.67         DQ  
 -- Wakeford, Katie A          9 Birmingham-SE        2:00.05         DQ  
 -- Burt, Haley A              9 Birmingham-SE             NT         DQ  
 -- Read, Natalie E           10 Birmingham-SE        2:00.66         NS  
 
Event 34  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:11.50    1:10.44   20  
  2 Hall, Dillon L            10 GCAT-GA              1:11.96    1:11.78   17  
  3 Norris, Neil G            10 Cullman-SE           1:20.97    1:19.73   16  
  4 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL              1:22.65    1:24.29   15  
  5 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA          1:23.98    1:24.62   14  
  6 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE               1:31.15    1:27.42   13  
  7 Price, Elijah L           10 Cullman-SE                NT    1:29.73   12  
  8 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE       1:29.37    1:31.46   11  
  9 Owens, Trent              10 Birmingham-SE             NT    1:36.17    9  
 10 Middleton, Trey T          9 DAQ-GA               2:14.84    1:39.88    7  
 11 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE       1:41.34    1:40.02    6  
 12 Alexander, Carson C        8 AUB-SE               1:45.22    1:41.98    5  
 13 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE        2:02.53    1:42.61    4  
 14 Erskine, Jon Robert R      9 DAQ-GA               1:55.03    1:43.70    3  
 15 Baxter, Mac L              8 Tigersharks-SE       1:41.10    1:46.18    2  
 16 Wallace, John Robert R     8 Birmingham-SE        1:55.92    1:59.94    1  
 17 McAlpin, Clay C            9 Cullman-SE                NT    2:04.33  
 18 Henderson, Sam D           9 Birmingham-SE        2:37.53    2:07.88  
 -- Chandler, Beckett W        7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- McCombs, Joshua D          7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Kor, Emre H                7 AUB-SE               2:11.94         DQ  
 -- Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE            NT         DQ  
 -- Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE             NT         DQ  
 -- Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE       1:56.30         DQ  
 -- Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT         NS  
 
Event 35  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          12 AUB-SE               1:05.95    1:06.09   20  
  2 Joyner, Micah V           11 ATAC-FL              1:07.22    1:06.39   17  
  3 Roy, Sophie G             12 SA-GA                1:09.33    1:08.00   16  
  4 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:08.41    1:08.78   15  
  5 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL              1:08.08    1:09.09   14  
  6 Xin, Lingyi               12 SA-GA                1:12.69    1:11.09   13  
  7 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE               1:11.66    1:11.18   12  
  8 Schaich, Mackenzie J      12 SA-GA                1:13.48    1:11.35   11  
  9 Basic, Peti               12 SA-GA                1:09.27    1:11.36    9  
 10 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL              1:11.78    1:11.48    7  
 11 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE        1:18.76    1:14.28    6  
 12 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE               1:14.20    1:14.39    5  
 13 Basic, Tori               11 SA-GA                1:12.39    1:15.61    4  
 14 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE               1:15.76    1:15.67    3  
 15 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:17.38    1:16.18    2  
 16 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE              1:16.00    1:16.44    1  
 17 Donaldson, Kacie J        11 Cullman-SE           1:20.14    1:16.57  
 18 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT    1:16.96  
 19 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL              1:16.05    1:17.06  
 20 Rosenboro, Chelsea L      12 DAQ-GA               1:22.22    1:17.63  
 21 Newman, Anna B            11 DAQ-GA               1:15.29    1:17.71  
 22 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                1:17.45    1:18.16  
 23 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT    1:18.25  
 24 Horne, Ally C             11 SA-GA                1:22.51    1:18.77  
 25 Brown, Melissa M          11 DAQ-GA               1:22.66    1:19.08  
 26 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE              1:20.60    1:19.20  
 27 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA          1:21.79    1:19.62  
 28 Cohen, Rebecca R          11 SA-GA                1:22.44    1:20.31  
 29 Evans, Asha B             11 DAQ-GA               1:26.27    1:22.29  
 30 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA          1:21.28    1:22.39  
 31 Lorton, Ana T             11 SA-GA                1:28.18    1:22.62  
 31 Hooker, Anna M            12 AUB-SE               1:26.32    1:22.62  
 33 Kiser, Jennifer A         12 SA-GA                     NT    1:22.68  
 34 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA           1:25.00    1:23.65  
 35 Dwier, Christina S        11 SA-GA                1:31.65    1:23.92  
 36 Peel, Sarah A             11 Cullman-SE           1:21.48    1:24.65  
 37 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE               1:22.65    1:24.67  
 38 Momtahan, Sara M          12 Bluefins-GA          1:25.70    1:25.84  
 39 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE        1:18.48    1:26.62  
 40 Baxter, Payton M          12 Tigersharks-SE       1:25.52    1:26.85  
 41 Matz, Morgan R            11 Cullman-SE           1:20.87    1:27.27  
 42 Hollingsworth, Callie E   11 Cullman-SE           1:28.58    1:27.49  
 43 Kruger, Rachel M          12 SA-GA                1:31.30    1:28.35  
 44 Middleton, Leah A         11 DAQ-GA               1:33.97    1:28.64  
 45 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE              1:29.70    1:30.02  
 46 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA           1:33.05    1:31.17  
 47 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS              1:25.37    1:32.26  
 48 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE              1:35.00    1:32.51  
 49 Henderson, Emma C         12 Birmingham-SE        1:36.62    1:32.88  
 50 Peek, Charis J            11 Cullman-SE           1:33.58    1:34.29  
 51 Williams, Lauren G        12 AUB-SE               1:50.49    1:35.53  
 52 Shane, Amelia E           11 SWAT-SE              1:28.00    1:35.91  
 53 Breedlove, Anna Grace G   11 Birmingham-SE        1:40.74    1:37.52  
 54 Jaggard, Sarah T          12 Birmingham-SE        1:28.30    1:38.02  
 55 Preston, Alexandra A      11 Birmingham-SE        1:33.94    1:40.05  
 56 Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT    1:43.71  
 57 Kent, Kati E              11 Bluefins-GA          2:01.67    1:58.89  
 -- Hassett, Rachel L         11 AUB-SE               1:19.93         DQ  
 -- Thomas, Lindsay C         11 SA-GA                1:27.53         NS  
 
Event 36  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA               1:02.49    1:02.48   20  
  2 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL              1:08.14    1:08.35   17  
  3 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                1:07.78    1:08.44   16  
  4 Landrum, Jack H           12 SA-GA                1:36.66    1:08.61   15  
  5 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL              1:10.85    1:09.15   14  
  6 Pierce, Christopher A     12 SA-GA                1:08.69    1:11.11   13  
  7 Wong, Justin H            11 SA-GA                1:14.61    1:11.25   12  
  8 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL              1:13.79    1:11.52   11  
  9 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL              1:13.84    1:11.66    9  
 10 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                1:12.67    1:12.93    7  
 11 Petty, J.C. C             12 SA-GA                1:21.97    1:14.59    6  
 12 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE               1:18.63    1:15.57    5  
 13 Smith, Brian E            11 SA-GA                1:14.66    1:16.10    4  
 14 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA               1:23.84    1:18.04    3  
 15 Spiers, Tristan E         11 SA-GA                1:21.85    1:19.51    2  
 16 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                1:22.22    1:20.05    1  
 17 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                1:24.89    1:20.49  
 18 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA               1:23.44    1:20.59  
 19 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT    1:21.13  
 20 Hutson, Colby L           11 Cullman-SE           1:21.95    1:22.62  
 21 Mesihovic, Sven           11 SA-GA                     NT    1:22.78  
 22 Dent, Lorin R             11 DAQ-GA               1:21.68    1:24.26  
 23 Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA               1:28.82    1:24.65  
 24 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA          1:24.95    1:24.91  
 25 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA          1:21.59    1:25.74  
 26 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE               1:31.98    1:27.41  
 27 Cocklereece, Joe L        12 Bluefins-GA          1:33.45    1:27.74  
 28 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE        1:26.36    1:30.05  
 29 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA          1:25.47    1:33.77  
 30 Armstrong, Guthrie M      12 DAQ-GA                    NT    1:36.71  
 31 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT    1:41.59  
 -- Stabler, Brady B          11 AUB-SE               1:20.76         DQ  
 -- Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA          1:29.04         DQ  
 -- Breaux, Leon G            11 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:17.24         NS  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE       1:12.87         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 37  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA               2:25.73    2:27.60   20  
  2 Welman, Delaney A         10 Birmingham-SE        2:41.27    2:28.77   17  
  3 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE        2:32.85    2:32.00   16  
  4 Shoemaker, Tori N         10 GCAT-GA              2:32.47    2:37.42   15  
  5 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               2:38.13    2:39.68   14  
  6 Smith, Sammie A            9 SA-GA                3:18.05    2:41.13   13  
  7 Medford, Lisa R           10 DAQ-GA               2:35.65    2:41.75   12  
  8 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               2:56.57    2:50.03   11  
  9 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA               3:05.00    2:55.98    9  
 
Event 38  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norris, Neil G            10 Cullman-SE           2:42.99    2:25.83   20  
  2 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL              2:31.65    2:28.98   17  
  3 Cheong, Denny              9 AUB-SE               3:07.02    2:49.77   16  
  4 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE               3:08.22    2:49.79   15  
  5 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE       2:51.31    2:50.20   14  
  6 Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE       2:57.77    3:11.68   13  
  7 Alexander, Carson C        8 AUB-SE               3:08.99    3:14.40   12  
 
Event 39  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA               2:05.98    2:07.78   20  
  2 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE        2:11.09    2:09.58   17  
  3 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL              2:12.40    2:10.37   16  
  4 Roy, Sophie G             12 SA-GA                2:10.04    2:12.50   15  
  5 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE        2:18.85    2:12.77   14  
  6 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE               2:17.83    2:12.97   13  
  7 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL              2:13.51    2:14.94   12  
  8 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE        2:23.91    2:15.49   11  
  9 Basic, Peti               12 SA-GA                2:15.33    2:16.15    9  
 10 Elliott, Hannah M         12 Birmingham-SE        2:21.74    2:20.92    7  
 11 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL              2:25.02    2:23.45    6  
 12 Newman, Anna B            11 DAQ-GA               2:25.86    2:23.50    5  
 13 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                2:27.50    2:25.17    4  
 14 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE               2:29.66    2:27.78    3  
 15 Basic, Tori               11 SA-GA                2:30.84    2:28.38    2  
 16 Cohen, Rebecca R          11 SA-GA                2:36.04    2:32.88    1  
 17 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA          2:42.52    2:45.13  
 18 Fisher, Megan G           11 SA-GA                2:43.49    2:53.09  
 
Event 40  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA               1:58.86    2:00.83   20  
  2 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL              2:05.56    2:06.57   17  
  3 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL              2:09.62    2:14.26   16  
  4 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL              2:17.05    2:15.03   15  
  5 Wong, Justin H            11 SA-GA                2:21.37    2:18.63   14  
  6 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               2:28.42    2:18.83   13  
  7 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE        2:32.12    2:19.05   12  
  8 Smith, Brian E            11 SA-GA                2:32.08    2:23.48   11  
  9 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA               2:31.41    2:25.51    9  
 10 Mitchell, John P          12 DAQ-GA               2:16.33    2:28.59    7  
 11 Emmett, Tony D            12 AUB-SE               2:35.92    2:29.60    6  
 12 Dent, Lorin R             11 DAQ-GA               2:31.14    2:33.47    5  
 13 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE               2:39.00    2:40.41    4  
 -- Duggan, Connor C          11 AUB-SE               2:29.38         NS  
 
Event 41  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spell, Darcy A            14 GCAT-GA                31.62      30.14  
  2 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE         31.63      30.30  
  3 Story, Sydney M           13 SA-GA                  31.01      31.67  
  4 Raicik, Nicole A          13 SA-GA                  38.71      32.36  
  5 Brown, Anna E             14 Tigersharks-SE         32.07      32.37  
  6 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                  33.59      32.58  
  7 Freeman, Clara G          13 Unattached-SE          33.11      33.33  
  8 King, Mandy M             14 SA-GA                  38.61      33.89  
  9 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA                 34.33      33.90  
 10 Berto, Blaire A           14 SA-GA                  35.33      33.97  
 11 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL                34.51      34.02  
 12 Donahoo, Tori L           14 AUB-SE                 39.52      35.27  
 13 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE         39.72      36.41  
 14 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA            39.14      36.49  
 15 Middleton, Lauren A       13 DAQ-GA                 41.67      37.09  
 16 Komarova, Polina          13 Birmingham-SE          43.47      37.52  
 17 Thomas, Hannah B          13 Mt.  Valley-SE            NT      39.90  
 18 Brennen, Emma G           14 DAQ-GA                    NT      40.30  
 19 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT      44.08  
 19 Washington, Nyala S       13 DAQ-GA                 49.83      44.08  
 -- Popa, Raluca              13 ATAC-FL                39.34         DQ  
 
Event 42  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA             28.99      28.92  
  2 Wright, Nate N            13 DAQ-GA                 33.91      29.64  
  3 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA                 34.05      29.85  
  4 Boutte, Devan             13 DAQ-GA                 31.99      32.38  
  5 Looney, Van V             13 Birmingham-SE          36.92      33.63  
  6 Henson, Zachary T         13 MYB-SE                 42.80      33.89  
  7 Newsom, Grant R           13 SA-GA                     NT      34.06  
  8 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                     NT      34.34  
  9 Traylor, Javarous         14 Sharks!-GA             36.94      34.54  
 10 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE          37.25      34.73  
 11 Craig, Kyle P             13 SA-GA                  37.72      35.40  
 12 Jerkovic, Boris           13 SA-GA                  39.45      35.49  
 13 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                     NT      36.18  
 14 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE          39.78      37.15  
 15 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE                 39.67      38.86  
 -- Woodfield, Carter B       13 SA-GA                  33.77         NS  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL                32.09         NS  
 
Event 43  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 26.05      26.30  
  2 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA             27.20      28.30  
  3 Wozniak, Erika G          17 GCAT-GA                29.01      29.95  
  4 Erickson, Devon L         15 SA-GA                  32.08      30.39  
  5 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE          29.98      30.48  
  6 Dodero, Megan M           17 SA-GA                  30.23      30.49  
  7 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE                 31.86      31.80  
  8 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                     NT      31.88  
  9 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                  35.55      32.13  
 10 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 31.86      32.22  
 11 Pitt, Grace C             16 Birmingham-SE          32.45      32.60  
 12 Black, Aubri M            15 DAQ-GA                 31.91      32.71  
 13 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 32.37      33.02  
 14 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE          34.28      33.26  
 15 Bowles, Carly A           16 AUB-SE                 34.50      33.68  
 16 Dent, Emily M             15 Unattached-SE             NT      34.64  
 17 Donaldson, Hannah R       18 Unattached-SE          35.20      34.94  
 18 Mernik, Ana               16 Birmingham-SE          39.39      36.67  
 19 York, Megan R             15 Bluefins-GA            37.35      37.06  
 20 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE          35.04      37.27  
 21 Donaldson, Stephanie L    17 Unattached-SE          35.67      37.89  
 22 Anderson, Katie M         15 Unattached-SE             NT      39.44  
 23 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA                 32.96      40.25  
 -- Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 38.72         DQ  
 
Event 44  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  24.80      24.53  
  2 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 26.66      26.00  
  3 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 27.53      26.33  
  4 Adams, Mason C            16 SA-GA                  27.92      26.35  
  5 Salyers, Nicholas D       16 SA-GA                  27.97      26.43  
  6 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 26.00      27.80  
  7 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE          28.77      28.44  
  8 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA                    NT      29.47  
  9 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                     NT      29.73  
 10 Xu, Kevin A               17 AUB-SE                 32.54      29.83  
 11 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE                 29.62      30.14  
 12 Ellard, Weaver            15 SA-GA                     NT      30.20  
 13 Dai, Darren L             17 AUB-SE                 31.50      30.33  
 14 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE          32.10      30.56  
 15 McAlpin, Christopher L    15 Unattached-SE          32.82      30.90  
 16 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE                 32.25      31.94  
 17 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE          31.23      32.18  
 18 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE          38.12      33.13  
 19 Petty, Justin M           17 Unattached-SE          38.45      33.29  
 20 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                 33.30      33.75  
 21 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                    NT      34.13  
 22 Brantley, Brent K         16 SWAT-SE                34.91      35.03  
 23 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA            43.43      40.87  
 -- Kane, Cody M              16 Unattached-SE          33.16         NS  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                  51.84      53.07  
  2 Wayner, Darby A           13 GCAT-GA                52.56      53.63  
  3 Grover, Katie R           14 SA-GA                  54.27      55.23  
  4 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE          54.31      56.53  
  5 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE          58.44      56.85  
  6 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                  57.22      56.99  
  7 Ives, Carolyn G           14 Bluefins-GA            56.20      57.24  
  8 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE         58.29      57.36  
  9 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL                58.03      57.47  
 10 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE          56.56      57.48  
 11 Pitt, Madeline E          14 Birmingham-SE          59.39      58.51  
 12 Warner, Sophia Z          13 Birmingham-SE          58.93      58.84  
 13 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE          58.59      59.24  
 14 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA                 59.94      59.77  
 15 Story, Sydney M           13 SA-GA                  59.51    1:00.07  
 16 Brown, Anna E             14 Tigersharks-SE       1:00.44    1:00.27  
 17 Sims, Georgia E           13 SA-GA                1:01.45    1:00.29  
 18 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       1:03.66    1:00.36  
 19 Smith, Amanda K           14 SA-GA                1:02.07    1:00.47  
 20 Spell, Darcy A            14 GCAT-GA                59.00    1:00.55  
 21 Quire, Hannah D           13 SA-GA                1:04.05    1:00.71  
 22 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE              1:01.00    1:00.84  
 23 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                1:01.82    1:00.95  
 24 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE          57.45    1:01.21  
 25 Berto, Blaire A           14 SA-GA                1:03.34    1:01.47  
 26 Harris, Frances E         14 Unattached-SE          59.82    1:01.70  
 27 Wu, Julia                 14 AUB-SE               1:03.08    1:02.12  
 28 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               1:01.53    1:02.22  
 29 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                1:02.11    1:02.23  
 30 Norton, Maggie A          14 GCAT-GA                   NT    1:02.74  
 31 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA               1:04.02    1:02.86  
 32 King, Mandy M             14 SA-GA                1:02.98    1:03.18  
 33 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                1:04.21    1:03.32  
 33 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE        1:02.22    1:03.32  
 35 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                1:03.12    1:03.61  
 36 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                1:05.10    1:04.12  
 37 Freeman, Clara G          13 Unattached-SE        1:05.75    1:04.24  
 38 Smith, Brennan C          13 AUB-SE               1:13.68    1:04.91  
 39 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE       1:07.60    1:05.45  
 40 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE              1:07.11    1:05.82  
 41 Popa, Raluca              13 ATAC-FL              1:06.19    1:05.96  
 42 Hillis, Christyl D        13 Unattached-SE        1:09.49    1:07.35  
 43 Raicik, Nicole A          13 SA-GA                1:13.51    1:07.56  
 44 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               1:10.23    1:07.57  
 45 Allen, Bailey B           13 Sharks!-GA           1:11.58    1:07.63  
 46 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE       1:10.05    1:09.19  
 47 Donahoo, Tori L           14 AUB-SE               1:14.71    1:10.00  
 48 Skinner, Morgan M         14 Sharks!-GA           1:11.86    1:10.18  
 49 Yates, Molly M            13 DAQ-GA               1:10.75    1:10.21  
 50 Eidson, Riley B           13 AUB-SE               1:13.12    1:10.83  
 51 Komarova, Polina          13 Birmingham-SE        1:24.15    1:11.06  
 52 Middleton, Lauren A       13 DAQ-GA               1:15.82    1:11.14  
 53 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA          1:16.31    1:11.16  
 54 Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               1:21.02    1:14.47  
 55 Thomas, Hannah B          13 Mt.  Valley-SE            NT    1:18.62  
 56 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT    1:26.57  
 57 Washington, Nyala S       13 DAQ-GA               1:30.19    1:26.83  
 58 Bellin, Ashlen R          13 Cullman-SE           1:31.00    1:30.15  
 -- Cowper, Emily E           14 AUB-SE               1:02.22         DQ  
 -- Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE                58.31         DQ  
 -- Mullins, Lydia D          13 Birmingham-SE        1:11.38         NS  
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE          49.92      49.80  
  2 Beri, Jonah N             14 SA-GA                  51.58      50.92  
  3 Brooks, Powell P          14 SA-GA                  49.08      50.95  
  4 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA                 52.75      52.68  
  5 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE          51.86      53.07  
  5 Hall, Destin L            14 GCAT-GA                54.76      53.07  
  7 Lin, Alex W               14 DAQ-GA                 55.18      53.57  
  8 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA             54.99      53.94  
  9 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE          58.86      54.52  
 10 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA                    NT      54.64  
 11 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE          57.89      55.02  
 12 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL                54.91      55.08  
 13 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                  58.29      56.44  
 14 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA                 58.79      56.81  
 15 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               1:00.15      57.64  
 16 Hill, Joseph L            13 AUB-SE                 59.61      57.95  
 17 Wright, Nate N            13 DAQ-GA                 58.26      57.99  
 18 Woodfield, Carter B       13 SA-GA                1:00.72      59.56  
 19 Boutte, Devan             13 DAQ-GA               1:02.13    1:00.25  
 20 Henson, Zachary T         13 MYB-SE               1:03.67    1:01.60  
 21 Fernandez, Alex R         13 Sharks!-GA             59.91    1:02.03  
 22 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                1:04.41    1:02.50  
 23 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        1:07.51    1:02.75  
 24 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               1:06.53    1:03.19  
 25 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                1:04.42    1:03.33  
 26 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE                    NT    1:03.92  
 27 Craig, Kyle P             13 SA-GA                1:05.20    1:04.14  
 28 Norris, Kyle P            13 Unattached-SE        1:03.58    1:04.34  
 29 Jerkovic, Boris           13 SA-GA                1:06.54    1:04.52  
 30 McGrath, Leo P            14 GCAT-GA              1:02.95    1:04.72  
 31 Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA           1:04.29    1:04.80  
 32 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        1:05.37    1:05.27  
 33 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                1:05.57    1:05.33  
 34 Newsom, Grant R           13 SA-GA                1:03.96    1:05.35  
 35 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        1:09.70    1:09.89  
 36 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               1:11.60    1:10.79  
 37 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        1:16.67    1:16.12  
 -- Smith, Daniel B           13 SA-GA                  59.19         DQ  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE               1:02.69         NS  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL                59.37         NS  
 
Event 47  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 51.09      52.15  
  2 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE          52.97      53.68  
  3 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE          53.92      54.08  
  4 Molnar, Megan K           17 AUB-SE                 52.65      54.16  
  5 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA                54.03      54.21  
  6 Forrester, Patricia D     15 GCAT-GA                51.25      54.59  
  7 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE                 52.66      54.78  
  8 Wozniak, Erika G          17 GCAT-GA                53.37      55.02  
  9 Brandus, Kate E           17 SA-GA                  53.44      55.04  
 10 Bell, Caitlin G           16 SA-GA                  54.11      55.39  
 11 Daniels, Katherine E      17 SA-GA                  52.01      55.41  
 12 Breaux, Elise F           15 SA-GA                  53.38      55.44  
 13 Riel, Margaret V          17 SA-GA                  54.38      55.69  
 14 Horton, Madison A         15 SA-GA                  54.26      55.95  
 15 Wall, Madison E           15 GCAT-GA                57.05      56.03  
 16 Wright, Savannah R        17 Birmingham-SE          55.72      56.22  
 17 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                  55.03      56.37  
 18 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA             56.40      56.41  
 19 Shook, Mattie M           15 SA-GA                  57.03      56.62  
 20 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE          56.08      56.64  
 21 Bagent, Erin C            16 SA-GA                  56.84      57.18  
 21 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                  55.11      57.18  
 23 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE          57.66      57.49  
 24 Walsh, Lida E             17 SA-GA                  58.41      57.55  
 25 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                  57.01      57.71  
 26 Long, Savannah S          16 SA-GA                  54.79      57.92  
 27 Pitt, Grace C             16 Birmingham-SE          56.80      58.14  
 28 Allen, Sara C             18 SA-GA                  57.19      58.28  
 29 Dodero, Megan M           17 SA-GA                  57.24      58.53  
 30 Wilson, Jessica           19 AUB-SE                 56.76      58.62  
 31 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                  56.81      58.73  
 32 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE          56.30      58.86  
 33 Finn, Mary M              17 SA-GA                  55.53      59.20  
 34 Spanjers, Janelle E       16 SA-GA                  57.97      59.33  
 35 Hartman, Lydia D          16 GCAT-GA                58.07      59.43  
 36 Bowles, Carly A           16 AUB-SE                 55.42      59.49  
 37 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE          57.65      59.56  
 38 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 58.55      59.85  
 39 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                  57.62      59.87  
 40 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 59.18    1:00.25  
 41 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               1:01.48    1:00.41  
 42 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE          58.51    1:00.75  
 43 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               1:02.92    1:01.36  
 44 Black, Aubri M            15 DAQ-GA                 59.98    1:01.75  
 45 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                1:01.85    1:02.68  
 46 Mernik, Ana               16 Birmingham-SE          59.79    1:03.76  
 47 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA               1:03.58    1:04.22  
 48 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               1:01.01    1:04.39  
 49 Palmich, Ginny B          15 SA-GA                1:04.83    1:05.64  
 50 York, Megan R             15 Bluefins-GA          1:05.67    1:06.31  
 51 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                1:06.15    1:07.32  
 52 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:07.32    1:07.75  
 53 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE        1:04.58    1:07.94  
 54 Anderson, Katie M         15 Unattached-SE             NT    1:12.30  
 55 Dent, Emily M             15 Unattached-SE        1:15.56    1:12.61  
 -- Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                1:02.56         NS  
 -- Roy, Taylor F             16 SA-GA                  51.65         NS  
 
Event 48  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long, John S              22 Unattached-SE          43.77      44.85  
  2 Andkjaer, Jakob S         25 AUB-SE                 44.14      45.99  
  3 Duda, Andrejs             28 SA-GA                  44.18      46.05  
  4 Pascale, Joe R            27 UN-PV                  47.90      47.35  
  5 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 47.52      47.88  
  6 Lowry, Mac D              18 AUB-SE                 47.91      48.38  
  7 Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  48.70      48.45  
  8 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 48.23      48.65  
  9 Bowen, James D            17 ATAC-FL                49.48      48.92  
 10 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE          50.08      49.12  
 11 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA                 48.63      49.93  
 12 Salyers, Nicholas D       16 SA-GA                  48.35      49.94  
 13 Russell, Derek T          15 Unattached-SE          51.35      50.40  
 14 Howe, Teddy D             17 SA-GA                  48.25      50.55  
 15 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                  50.65      50.69  
 16 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE          50.70      51.09  
 17 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE          51.19      51.32  
 18 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE          51.24      51.65  
 19 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE          50.34      51.68  
 20 Warner, Alex B            18 SA-GA                  51.89      51.93  
 20 Talley, JT A              17 DAQ-GA                 49.03      51.93  
 22 Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE                 50.00      52.21  
 23 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                  51.72      52.36  
 24 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                  51.90      52.42  
 25 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE          53.60      52.45  
 26 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                  52.42      52.49  
 27 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 54.00      52.51  
 28 Parker, Henry T           16 SA-GA                  52.87      52.54  
 29 Arnold, Jimmy S           15 GCAT-GA                53.40      52.65  
 29 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA                 52.28      52.65  
 31 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE                 50.57      52.78  
 32 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                  50.94      53.01  
 33 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE                 54.45      53.53  
 34 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE                 53.10      53.66  
 35 Richards, Brad D          15 SA-GA                  53.21      54.13  
 36 Xu, Kevin A               17 AUB-SE               1:00.44      54.26  
 37 Long, Carter C            15 SA-GA                  54.09      54.44  
 38 Ellard, Weaver            15 SA-GA                  57.71      54.63  
 38 Wilson, Matt M            15 AUB-SE                 55.19      54.63  
 40 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA                 54.27      54.79  
 41 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE          55.85      54.89  
 42 Schaefer, Matthew P       16 SA-GA                  53.00      55.08  
 43 Bruce, Travis J           15 SA-GA                  55.57      55.59  
 44 Dai, Darren L             17 AUB-SE                 55.92      55.89  
 45 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE          53.35      55.96  
 46 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                  56.73      55.99  
 47 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE          52.84      56.60  
 48 Banfill, Grant P          15 ATAC-FL                56.92      56.85  
 49 Petty, Justin M           17 Unattached-SE        1:01.12      57.69  
 50 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA                 58.59      57.71  
 51 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE                 55.56      58.17  
 52 Petty, Jared B            18 Unattached-SE        1:00.69      58.28  
 53 McAlpin, Christopher L    15 Unattached-SE        1:01.36      58.57  
 54 McCombs, Randy K          16 AUB-SE               1:00.25      59.08  
 55 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA                 59.12      59.24  
 56 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE        1:01.19      59.99  
 57 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE               1:01.84    1:00.85  
 58 Brantley, Brent K         16 SWAT-SE              1:03.38    1:02.21  
 59 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE        1:04.81    1:02.31  
 60 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        1:02.83    1:06.93  
 61 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA          1:24.02    1:16.66  
 -- Leonard, David J          17 ATAC-FL                57.84         NS  
 -- Leonard, Joseph T         16 ATAC-FL                53.32         NS  
 -- Dent, Scott S             17 DAQ-GA                 54.55         NS  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA               1:22.92         NS  
 
Event 49  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                2:05.62    2:06.77  
  2 Wayner, Darby A           13 GCAT-GA              2:12.44    2:12.80  
  3 Bennett, MACKENZIE P      14 SA-GA                2:16.57    2:15.61  
  4 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        2:21.69    2:18.38  
  5 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        2:22.57    2:18.64  
  6 Ives, Carolyn G           14 Bluefins-GA          2:33.70    2:23.14  
  7 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        2:24.07    2:23.27  
  8 Pitt, Madeline E          14 Birmingham-SE        3:01.01    2:23.91  
  9 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              2:21.76    2:29.05  
 10 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                2:33.71    2:29.71  
 11 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE        2:25.60    2:31.88  
 12 Wu, Julia                 14 AUB-SE               2:42.12    2:32.58  
 13 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        2:28.30    2:33.10  
 14 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                2:32.59    2:33.66  
 15 Raicik, Nicole A          13 SA-GA                     NT    2:35.77  
 16 Johnson, Olivia K         13 SA-GA                     NT    2:36.12  
 17 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE             NT    2:52.05  
 18 Smith, Brennan C          13 AUB-SE                    NT    2:59.00  
 19 Eidson, Riley B           13 AUB-SE               3:10.47    2:59.65  
 
Event 50  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              2:02.66    2:00.73  
  2 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE        2:06.56    2:01.89  
  3 Brooks, Powell P          14 SA-GA                1:58.14    2:02.70  
  4 Hall, Destin L            14 GCAT-GA              2:12.87    2:08.61  
  5 Aguirre, Taylor A         14 SA-GA                2:15.72    2:09.25  
  6 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              2:13.38    2:10.09  
  7 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE             NT    2:11.55  
  8 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA                    NT    2:11.82  
  9 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                2:15.57    2:13.82  
 10 Hansen, Sam G             13 SA-GA                2:19.00    2:13.96  
 11 Schaich, Noah C           14 SA-GA                2:18.44    2:16.34  
 12 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              2:19.13    2:19.07  
 13 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA                NT    2:21.34  
 14 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               2:42.86    2:34.14  
 15 Fernandez, Alex R         13 Sharks!-GA                NT    2:37.85  
 16 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               2:36.88    2:41.18  
 17 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               2:50.97    2:43.48  
 18 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        2:50.69    2:47.31  
 19 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               3:27.74    3:22.03  
 -- Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA                NT         DQ  
 -- Carbone, Kevin L          14 SA-GA                2:23.07         DQ  
 
Event 51  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Forrester, Patricia D     15 GCAT-GA              2:00.64    2:05.52  
  2 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE        2:03.87    2:08.13  
  3 Daniels, Katherine E      17 SA-GA                2:04.31    2:09.66  
  4 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA              2:08.89    2:10.66  
  5 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE               2:10.22    2:10.84  
  6 Redmond, Sara K           16 SA-GA                2:08.94    2:11.04  
  7 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                2:09.79    2:12.92  
  8 Shook, Mattie M           15 SA-GA                2:19.15    2:14.28  
  9 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        2:11.81    2:15.10  
 10 Brandus, Kate E           17 SA-GA                2:07.36    2:15.77  
 11 Sills, Ellie H            15 SA-GA                2:07.97    2:17.44  
 12 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE        2:23.77    2:18.90  
 13 Wall, Madison E           15 GCAT-GA              2:27.69    2:19.35  
 14 Erickson, Devon L         15 SA-GA                2:14.40    2:20.31  
 15 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        2:19.83    2:20.52  
 16 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        2:17.53    2:23.65  
 17 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               2:15.37    2:24.11  
 18 Kelly, Annie K            15 SA-GA                2:20.13    2:25.79  
 19 Townsend, Paige Y         15 Mt.  Valley-SE       2:26.23    2:28.98  
 20 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               2:19.80    2:29.16  
 21 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                2:31.70    2:31.45  
 -- Bowles, Carly A           16 AUB-SE               2:38.20         NS  
 -- Legg, Hannah G            16 Unattached-SE        2:11.21         NS  
 -- Roy, Taylor F             16 SA-GA                2:06.72         NS  
 
Event 52  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowry, Mac D              18 AUB-SE               1:53.44    1:57.53  
  2 Bowen, James D            17 ATAC-FL              2:11.42    1:58.63  
  3 Cottingham, Garrett G     17 SA-GA                2:03.69    2:00.70  
  4 Warner, Alex B            18 SA-GA                1:57.81    2:00.80  
  5 Price, Carter C           17 SA-GA                1:57.87    2:02.88  
  6 Adams, Mason C            16 SA-GA                2:04.77    2:03.08  
  7 Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA          1:59.43    2:03.32  
  8 Parker, Henry T           16 SA-GA                2:02.84    2:04.43  
  9 Cassidy, Nick N           16 SA-GA                2:01.34    2:06.39  
 10 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE        2:04.83    2:06.84  
 11 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE        2:03.80    2:07.53  
 12 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE        2:01.71    2:07.66  
 13 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE        2:27.31    2:10.96  
 14 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE               2:05.44    2:11.87  
 15 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               2:21.20    2:17.04  
 16 Long, Carter C            15 SA-GA                2:06.39    2:17.88  
 17 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               2:14.65    2:19.88  
 -- Dent, Scott S             17 DAQ-GA               2:09.04         NS  
 -- Leonard, Joseph T         16 ATAC-FL              2:03.69         NS  
 -- Talley, JT A              17 DAQ-GA               1:58.13         NS  
 
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoyt, Shea A              14 SA-GA                1:10.83    1:10.76  
  2 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                1:11.14    1:11.16  
  3 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE       1:13.95    1:14.48  
  3 Warner, Sophia Z          13 Birmingham-SE        1:15.80    1:14.48  
  5 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              1:12.22    1:14.98  
  6 Ives, Carolyn G           14 Bluefins-GA          1:12.42    1:16.08  
  7 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        1:12.75    1:16.68  
  8 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        1:14.18    1:16.99  
  9 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       1:21.41    1:17.74  
 10 Sims, Georgia E           13 SA-GA                1:16.75    1:18.03  
 11 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE       1:27.45    1:18.35  
 12 Pitt, Madeline E          14 Birmingham-SE        1:16.66    1:18.39  
 13 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                1:18.05    1:18.95  
 14 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                1:20.76    1:19.14  
 15 Quire, Hannah D           13 SA-GA                1:17.85    1:19.72  
 16 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE        1:17.90    1:20.20  
 17 Johnson, Olivia K         13 SA-GA                1:16.45    1:20.29  
 18 Smith, Amanda K           14 SA-GA                1:22.19    1:20.54  
 19 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE              1:24.74    1:21.05  
 20 Norton, Maggie A          14 GCAT-GA              1:21.77    1:21.58  
 21 Wu, Julia                 14 AUB-SE               1:21.76    1:21.72  
 22 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                1:23.04    1:22.49  
 23 Raicik, Nicole A          13 SA-GA                1:24.37    1:22.80  
 24 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA               1:22.74    1:22.83  
 25 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                1:24.04    1:23.75  
 26 Berto, Blaire A           14 SA-GA                1:21.50    1:23.79  
 27 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        1:16.15    1:23.95  
 28 Cowper, Emily E           14 AUB-SE               1:23.57    1:24.22  
 29 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA               1:21.23    1:25.19  
 30 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               1:32.20    1:25.57  
 31 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE              1:22.57    1:25.70  
 32 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE       1:31.10    1:26.47  
 33 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               1:24.72    1:27.60  
 34 Hillis, Christyl D        13 Unattached-SE        1:25.73    1:28.54  
 35 Smith, Brennan C          13 AUB-SE               1:42.78    1:28.79  
 36 Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               1:37.98    1:31.66  
 37 Yates, Molly M            13 DAQ-GA               1:38.72    1:32.29  
 38 Donahoo, Tori L           14 AUB-SE               1:34.28    1:33.63  
 39 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA               NT    1:36.37  
 40 Komarova, Polina          13 Birmingham-SE        1:51.82    1:39.72  
 41 Middleton, Lauren A       13 DAQ-GA               1:53.81    1:44.53  
 42 Washington, Nyala S       13 DAQ-GA               1:59.77    1:49.88  
 43 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT    1:52.55  
 44 Bellin, Ashlen R          13 Cullman-SE                NT    1:55.66  
 -- Thomas, Hannah B          13 Mt.  Valley-SE            NT         DQ  
 -- Kane, Nikki E             13 Unattached-SE        1:34.28         NS  
 -- Mullins, Lydia D          13 Birmingham-SE        1:23.61         NS  
 
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Taylor A         14 SA-GA                1:02.11    1:03.84  
  2 Hall, Destin L            14 GCAT-GA              1:04.83    1:04.18  
  3 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                1:07.87    1:04.89  
  4 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA               1:08.31    1:05.46  
  5 Lin, Alex W               14 DAQ-GA               1:09.07    1:06.75  
  6 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               1:08.47    1:07.24  
  7 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                1:10.61    1:10.63  
  8 Schaich, Noah C           14 SA-GA                1:11.25    1:10.69  
  9 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE        1:10.20    1:11.43  
 10 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               1:14.01    1:11.74  
 11 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE        1:11.98    1:11.77  
 12 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               1:12.81    1:11.94  
 13 Donaldson, Lane L         14 Unattached-SE        1:22.29    1:15.88  
 14 Hansen, Sam G             13 SA-GA                1:22.88    1:15.97  
 15 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                1:16.71    1:16.00  
 16 Wright, Nate N            13 DAQ-GA               1:15.79    1:16.01  
 17 Boutte, Devan             13 DAQ-GA               1:19.44    1:16.35  
 18 McGrath, Leo P            14 GCAT-GA              1:14.30    1:16.62  
 19 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              1:18.07    1:16.63  
 20 Woodfield, Carter B       13 SA-GA                1:21.85    1:17.89  
 21 Smith, Daniel B           13 SA-GA                1:18.03    1:18.40  
 22 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              1:21.87    1:19.31  
 23 Jerkovic, Boris           13 SA-GA                1:24.40    1:19.60  
 24 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE                    NT    1:19.96  
 25 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                1:26.82    1:21.57  
 26 Craig, Kyle P             13 SA-GA                1:23.94    1:21.92  
 27 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        1:27.19    1:22.61  
 28 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                1:25.76    1:23.11  
 29 Henson, Zachary T         13 MYB-SE               1:23.54    1:24.41  
 30 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT    1:26.26  
 31 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        1:34.73    1:27.84  
 32 Norris, Kyle P            13 Unattached-SE        1:28.20    1:28.50  
 33 Newsom, Grant R           13 SA-GA                     NT    1:29.92  
 34 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                1:32.04    1:32.17  
 35 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        1:31.54    1:34.46  
 36 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        1:33.12    1:40.10  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL              1:24.96         NS  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE               1:21.69         NS  
 
Event 55  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horton, Madison A         15 SA-GA                1:05.25    1:07.42  
  2 Johnson, Ellen I          16 SA-GA                1:06.88    1:10.10  
  3 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        1:07.86    1:10.12  
  4 Bowles, Carly A           16 AUB-SE               1:07.46    1:10.47  
  5 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE        1:11.27    1:11.95  
  6 Wright, Savannah R        17 Birmingham-SE        1:09.40    1:12.80  
  7 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                1:10.38    1:13.59  
  8 Bagent, Erin C            16 SA-GA                1:11.99    1:13.68  
  9 Hartman, Lydia D          16 GCAT-GA              1:11.79    1:14.20  
 10 Legg, Hannah G            16 Unattached-SE        1:09.95    1:14.30  
 11 Spanjers, Janelle E       16 SA-GA                1:11.23    1:14.41  
 12 Kelly, Annie K            15 SA-GA                1:08.57    1:15.81  
 13 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               1:14.18    1:16.00  
 14 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                1:11.31    1:16.56  
 15 Carrington, Peyton K      16 SA-GA                1:16.13    1:16.80  
 16 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        1:16.23    1:17.21  
 17 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                1:16.97    1:18.18  
 18 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                1:17.93    1:19.15  
 19 Black, Aubri M            15 DAQ-GA               1:17.58    1:20.01  
 20 Long, Savannah S          16 SA-GA                1:23.01    1:20.64  
 21 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               1:19.94    1:21.20  
 22 Pitt, Grace C             16 Birmingham-SE        1:22.97    1:23.10  
 23 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:21.14    1:23.80  
 24 Mernik, Ana               16 Birmingham-SE        1:17.06    1:23.99  
 25 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               1:22.73    1:24.66  
 26 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA               1:22.89    1:25.02  
 27 Palmich, Ginny B          15 SA-GA                1:26.40    1:27.44  
 28 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE        1:21.14    1:27.81  
 29 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                1:27.08    1:29.02  
 30 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:42.83    1:34.17  
 31 York, Megan R             15 Bluefins-GA          1:29.57    1:34.30  
 -- Anderson, Katie M         15 Unattached-SE             NT         NS  
 -- Molnar, Megan K           17 AUB-SE               1:01.26         NS  
 
Event 56  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  56.86    1:00.17  
  2 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                  59.27    1:00.49  
  3 Cottingham, Garrett G     17 SA-GA                  58.17    1:00.90  
  4 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA                 58.41    1:01.46  
  5 Bowen, James D            17 ATAC-FL                59.49    1:02.49  
  6 Lowry, Mac D              18 AUB-SE               1:02.63    1:03.31  
  7 Cassidy, Nick N           16 SA-GA                1:01.12    1:03.75  
  8 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        1:04.05    1:04.70  
  9 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE        1:01.99    1:05.21  
 10 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                1:06.47    1:06.17  
 11 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE               1:01.90    1:06.21  
 12 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE        1:02.31    1:06.32  
 13 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                1:09.82    1:06.42  
 14 Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA          1:03.11    1:06.59  
 15 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE               1:02.48    1:07.02  
 16 Brannon, Todd C           16 SA-GA                1:06.97    1:07.18  
 17 Adams, Mason C            16 SA-GA                1:03.72    1:07.30  
 18 Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE               1:06.59    1:07.34  
 19 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE        1:04.57    1:08.01  
 20 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                1:10.28    1:08.59  
 21 Salyers, Nicholas D       16 SA-GA                1:10.35    1:08.68  
 22 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               1:08.92    1:08.96  
 23 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               1:10.01    1:09.87  
 24 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE               1:08.70    1:10.24  
 25 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                1:07.01    1:10.40  
 26 Schaefer, Matthew P       16 SA-GA                1:09.92    1:11.33  
 27 Ellard, Weaver            15 SA-GA                1:14.88    1:12.03  
 28 Parker, Henry T           16 SA-GA                1:13.91    1:12.04  
 29 Banfill, Grant P          15 ATAC-FL              1:13.64    1:12.59  
 30 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:19.10    1:13.74  
 31 Arnold, Jimmy S           15 GCAT-GA              1:14.62    1:14.21  
 32 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE        1:22.00    1:16.75  
 33 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA               1:18.55    1:17.33  
 34 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA               1:15.75    1:17.49  
 35 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE               1:25.35    1:17.56  
 36 Xu, Kevin A               17 AUB-SE               1:28.76    1:18.65  
 37 Brantley, Brent K         16 SWAT-SE              1:29.56    1:26.90  
 38 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT    1:28.85  
 39 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA          1:43.52    1:31.63  
 40 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        1:29.06    1:33.81  
 -- Byron, Eric D             15 Birmingham-SE        1:02.18         NS  
 -- Kane, Cody M              16 Unattached-SE             NT         NS  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA               1:33.22         NS  
 -- Dai, Darren L             17 AUB-SE               1:35.35         NS  
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        2:08.08    2:12.33  
  2 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                2:11.90    2:13.63  
  3 Grover, Katie R           14 SA-GA                2:16.46    2:14.24  
  4 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE       2:20.59    2:19.46  
  5 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        2:14.48    2:19.76  
  6 Spell, Darcy A            14 GCAT-GA              2:25.88    2:21.96  
  7 Warner, Sophia Z          13 Birmingham-SE             NT    2:23.18  
  8 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                2:27.39    2:23.63  
  9 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE        2:16.18    2:23.74  
 10 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        2:20.46    2:23.78  
 11 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        2:17.95    2:24.69  
 12 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE             NT    2:25.23  
 13 Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE                   NT    2:25.42  
 14 Story, Sydney M           13 SA-GA                2:28.53    2:27.99  
 15 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       2:26.30    2:29.32  
 16 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA               2:30.69    2:29.36  
 17 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                2:35.23    2:29.49  
 18 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              2:28.64    2:30.34  
 19 Sims, Georgia E           13 SA-GA                     NT    2:30.41  
 20 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                2:36.54    2:30.45  
 21 Freeman, Clara G          13 Unattached-SE        2:35.32    2:31.04  
 22 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL              2:30.92    2:31.65  
 23 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               2:34.97    2:32.26  
 24 Brown, Anna E             14 Tigersharks-SE       2:36.39    2:33.25  
 25 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE                   NT    2:37.27  
 26 King, Mandy M             14 SA-GA                2:38.61    2:37.66  
 27 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA               2:33.42    2:38.17  
 28 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE             NT    2:38.84  
 29 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE                   NT    2:41.63  
 30 Cowper, Emily E           14 AUB-SE               2:39.07    2:41.75  
 31 Norton, Maggie A          14 GCAT-GA              2:30.44    2:43.15  
 32 Smith, Brennan C          13 AUB-SE                    NT    2:44.77  
 33 Eidson, Riley B           13 AUB-SE               2:48.75    2:46.39  
 34 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               2:53.44    2:49.19  
 35 Donahoo, Tori L           14 AUB-SE               3:00.75    2:51.15  
 36 Yates, Molly M            13 DAQ-GA               3:02.49    2:54.53  
 37 Komarova, Polina          13 Birmingham-SE             NT    2:56.84  
 38 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA               NT    2:57.85  
 39 Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               3:31.07    3:15.10  
 -- Mullins, Lydia D          13 Birmingham-SE        3:00.96         NS  
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hansen, Sam G             13 SA-GA                1:59.27    2:00.32  
  2 Beri, Jonah N             14 SA-GA                1:58.83    2:01.86  
  3 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE        2:00.94    2:01.96  
  4 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               2:04.69    2:04.01  
  5 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                2:09.63    2:05.22  
  6 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE        2:12.61    2:07.16  
  7 Hall, Destin L            14 GCAT-GA              2:15.99    2:12.78  
  8 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              2:11.54    2:13.55  
  9 Lin, Alex W               14 DAQ-GA               2:12.31    2:13.58  
 10 Carbone, Kevin L          14 SA-GA                2:25.09    2:16.13  
 11 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA               2:27.86    2:23.97  
 12 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               2:26.95    2:25.10  
 13 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE        2:46.98    2:30.82  
 14 Woodfield, Carter B       13 SA-GA                     NT    2:31.81  
 15 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT    2:31.88  
 16 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        2:38.76    2:35.18  
 17 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               2:44.59    2:37.40  
 18 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        2:52.82    2:41.98  
 19 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE               2:53.03    2:48.32  
 20 McGrath, Leo P            14 GCAT-GA              2:46.93    2:52.20  
 21 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        3:04.41    2:57.37  
 22 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE             NT    3:06.54  
 -- Dickerson, Ben J          13 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA                NT         DQ  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE                    NT         NS  
 
Event 59  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE               2:02.94    2:07.26  
  2 Legg, Hannah G            16 Unattached-SE        2:02.54    2:08.20  
  3 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE        2:05.81    2:09.10  
  4 Bell, Caitlin G           16 SA-GA                2:08.48    2:11.12  
  5 Wozniak, Erika G          17 GCAT-GA              2:08.84    2:11.38  
  6 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA           2:09.30    2:12.62  
  7 Sills, Ellie H            15 SA-GA                2:08.05    2:14.25  
  8 Breaux, Elise F           15 SA-GA                2:19.76    2:16.03  
  9 Walsh, Lida E             17 SA-GA                2:12.41    2:16.06  
 10 Riel, Margaret V          17 SA-GA                2:10.20    2:16.17  
 11 Johnson, Ellen I          16 SA-GA                2:16.15    2:16.27  
 12 Long, Savannah S          16 SA-GA                2:11.52    2:17.01  
 13 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                2:15.89    2:17.36  
 14 Dodero, Megan M           17 SA-GA                2:14.08    2:18.37  
 15 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                2:14.91    2:19.52  
 16 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE        2:17.23    2:19.59  
 17 Wall, Madison E           15 GCAT-GA              2:20.86    2:19.77  
 18 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        2:19.93    2:19.83  
 19 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                2:21.18    2:21.11  
 20 Finn, Mary M              17 SA-GA                2:14.33    2:21.24  
 21 Wright, Savannah R        17 Birmingham-SE        2:21.22    2:23.50  
 22 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                2:16.31    2:23.76  
 23 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               2:22.65    2:24.30  
 24 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                2:18.77    2:24.90  
 25 Townsend, Paige Y         15 Mt.  Valley-SE       2:21.72    2:25.26  
 26 Pitt, Grace C             16 Birmingham-SE        2:21.57    2:25.87  
 27 Carrington, Peyton K      16 SA-GA                2:25.34    2:26.74  
 28 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                2:22.42    2:27.34  
 29 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               2:18.79    2:28.49  
 30 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        2:31.26    2:29.58  
 31 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                2:38.07    2:32.34  
 32 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               2:37.38    2:40.47  
 33 Palmich, Ginny B          15 SA-GA                     NT    2:42.75  
 34 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA               2:54.86    2:59.54  
 -- Roy, Taylor F             16 SA-GA                2:11.53         NS  
 -- Forrester, Patricia D     15 GCAT-GA              2:06.14         NS  
 
Event 60  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Andrejs             28 SA-GA                1:44.15    1:49.37  
  2 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                1:59.62    1:58.69  
  3 Salyers, Nicholas D       16 SA-GA                1:55.05    1:59.42  
  4 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE        2:00.14    2:00.01  
  5 Warner, Alex B            18 SA-GA                1:58.78    2:01.34  
  6 Brannon, Todd C           16 SA-GA                2:06.53    2:03.37  
  7 Price, Carter C           17 SA-GA                2:00.02    2:04.34  
  8 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE        1:59.85    2:04.50  
  9 Adams, Mason C            16 SA-GA                2:04.59    2:04.64  
 10 Talley, JT A              17 DAQ-GA               1:58.01    2:05.16  
 11 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA               2:13.33    2:05.66  
 12 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                2:04.33    2:05.84  
 13 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE        2:00.87    2:06.03  
 14 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA               2:03.43    2:07.11  
 15 Richards, Brad D          15 SA-GA                2:07.37    2:07.82  
 16 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               2:04.57    2:08.12  
 17 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE        2:05.23    2:08.81  
 18 Howe, Teddy D             17 SA-GA                2:01.13    2:09.04  
 19 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                2:21.35    2:11.78  
 20 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE        2:14.64    2:12.38  
 21 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE        2:10.52    2:13.44  
 22 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                2:20.70    2:14.05  
 23 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE        2:09.08    2:14.60  
 24 Arnold, Jimmy S           15 GCAT-GA              2:20.42    2:14.81  
 25 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE        2:10.82    2:15.49  
 26 Ellard, Weaver            15 SA-GA                     NT    2:15.89  
 27 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               2:14.37    2:15.90  
 28 Ponce, Sean S             18 AUB-SE               2:18.27    2:17.78  
 29 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA               2:16.69    2:17.79  
 30 Bruce, Travis J           15 SA-GA                2:26.18    2:19.38  
 31 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE        2:18.80    2:23.74  
 32 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               2:30.06    2:26.19  
 33 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA               2:42.87    2:29.82  
 34 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE        2:36.89    2:36.45  
 35 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA               2:35.85    2:38.52  
 36 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        2:35.36    2:49.04  
 -- Dent, Scott S             17 DAQ-GA               2:06.20         NS  
 -- Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                1:50.05         NS  
 
Event 61  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grover, Katie R           14 SA-GA                  27.63      27.12  
  2 Wayner, Darby A           13 GCAT-GA                26.43      27.18  
  3 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE          28.07      28.50  
  4 Spell, Darcy A            14 GCAT-GA                30.02      29.21  
  5 Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE                32.09      30.19  
  6 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE         31.41      30.53  
  7 Story, Sydney M           13 SA-GA                  30.21      30.69  
  8 Brown, Anna E             14 Tigersharks-SE         31.04      30.76  
  9 Smith, Amanda K           14 SA-GA                  33.49      30.95  
 10 Quire, Hannah D           13 SA-GA                  36.37      31.75  
 11 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                  33.99      31.93  
 12 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE                31.41      32.13  
 13 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE          30.85      32.20  
 14 Popa, Raluca              13 ATAC-FL                32.94      32.58  
 15 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE         34.96      33.21  
 16 Hillis, Christyl D        13 Unattached-SE          33.84      33.45  
 17 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE                35.11      33.63  
 18 Allen, Bailey B           13 Sharks!-GA             35.67      33.85  
 19 King, Mandy M             14 SA-GA                  42.39      34.33  
 20 Yates, Molly M            13 DAQ-GA                 38.03      34.65  
 21 Skinner, Morgan M         14 Sharks!-GA             36.52      35.57  
 22 Eidson, Riley B           13 AUB-SE                 35.82      35.77  
 23 Thomas, Hannah B          13 Mt.  Valley-SE            NT      37.45  
 24 Middleton, Lauren A       13 DAQ-GA                 42.81      37.95  
 25 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE                 41.13      38.62  
 26 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT      44.07  
 27 Washington, Nyala S       13 DAQ-GA                 49.57      44.89  
 28 Bellin, Ashlen R          13 Cullman-SE                NT      47.84  
 -- Mullins, Lydia D          13 Birmingham-SE          36.85         NS  
 -- Berto, Blaire A           14 SA-GA                  31.88         NS  
 -- Kane, Nikki E             13 Unattached-SE          43.22         NS  
 
Event 62  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Brett A           13 ATAC-FL                25.89      25.58  
  2 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA             27.78      27.05  
  3 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA                    NT      27.72  
  4 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE          28.87      28.03  
  5 Wright, Nate N            13 DAQ-GA                 31.99      28.53  
  6 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                     NT      28.61  
  7 Fernandez, Alex R         13 Sharks!-GA             28.09      28.95  
  8 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL                29.54      29.15  
  9 Donaldson, Lane L         14 Unattached-SE          28.43      29.18  
 10 Henson, Zachary T         13 MYB-SE                 31.15      30.30  
 11 Boutte, Devan             13 DAQ-GA                 32.50      32.21  
 12 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT      33.00  
 13 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                     NT      33.07  
 14 Newsom, Grant R           13 SA-GA                  34.36      33.10  
 15 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE                    NT      33.48  
 16 Jerkovic, Boris           13 SA-GA                     NT      33.61  
 17 McGrath, Leo P            14 GCAT-GA                33.92      33.65  
 18 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE                 38.68      34.39  
 19 Traylor, Javarous         14 Sharks!-GA             39.22      35.20  
 20 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                  40.92      35.73  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL                31.11         NS  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE                 34.43         NS  
 -- Utesch, Phillip K         14 SA-GA                  30.04         NS  
 
Event 63  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 27.74      25.79  
  2 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA                28.51      27.64  
  3 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE          31.09      28.93  
  4 Redmond, Sara K           16 SA-GA                  32.50      28.94  
  5 Dodero, Megan M           17 SA-GA                     NT      29.05  
  6 Hartman, Lydia D          16 GCAT-GA                30.26      29.88  
  7 Wilson, Jessica           19 AUB-SE                 28.68      30.18  
  8 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                     NT      30.19  
  9 Donaldson, Hannah R       18 Unattached-SE          29.41      30.21  
 10 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE                 32.16      30.87  
 11 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 31.69      31.10  
 12 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE          31.48      31.39  
 13 Jones, Barri A            15 DAQ-GA                 31.47      32.15  
 14 Black, Aubri M            15 DAQ-GA                 31.31      32.19  
 15 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 30.69      32.40  
 16 Donaldson, Stephanie L    17 Unattached-SE          31.67      32.98  
 17 Palmich, Ginny B          15 SA-GA                  35.27      33.01  
 18 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 35.37      35.92  
 19 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE          37.19      36.73  
 20 York, Megan R             15 Bluefins-GA            37.59      37.16  
 -- Wright, Savannah R        17 Birmingham-SE          30.32         NS  
 -- Anderson, Katie M         15 Unattached-SE             NT         NS  
 -- Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                  31.32         NS  
 -- Feeney, Meghan E          17 SA-GA                  29.88         NS  
 
Event 64  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Andrejs             28 SA-GA                  23.04      22.61  
  2 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 24.77      24.42  
  3 Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA            25.30      25.70  
  4 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 26.00      26.32  
  5 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA                    NT      26.52  
  6 Dai, Darren L             17 AUB-SE                 28.75      26.58  
  7 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE                 26.04      26.98  
  8 Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE                 26.40      27.00  
  8 Wilson, Matt M            15 AUB-SE                 27.59      27.00  
 10 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE                 25.86      27.19  
 11 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE          29.14      27.45  
 12 Xu, Kevin A               17 AUB-SE                 32.43      27.77  
 13 Arnold, Jimmy S           15 GCAT-GA                28.97      27.78  
 14 McAlpin, Christopher L    15 Unattached-SE          28.40      28.39  
 15 Petty, Justin M           17 Unattached-SE          41.52      28.59  
 15 Petty, Jared B            18 Unattached-SE             NT      28.59  
 17 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE          30.28      29.06  
 18 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA                 34.03      30.44  
 19 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE          29.78      30.68  
 20 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE          34.42      30.79  
 21 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                    NT      31.80  
 22 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT      33.53  
 23 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE          34.56      36.94  
 24 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA                 35.00      37.31  
 25 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA            40.62      38.48  
 -- Kane, Cody M              16 Unattached-SE          30.11         NS  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Leonard, David J          17 ATAC-FL                27.12         NS  
 
Event 65  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wayner, Darby A           13 GCAT-GA              4:33.15    4:33.55  
  2 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        4:38.65    4:47.05  
  3 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        4:56.26    4:54.30  
  4 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        4:56.53    4:55.23  
  5 Hoyt, Shea A              14 SA-GA                5:11.49    4:55.77  
  6 Pitt, Madeline E          14 Birmingham-SE        5:03.56    4:56.47  
  7 Bennett, MACKENZIE P      14 SA-GA                4:51.08    4:57.52  
  8 Warner, Sophia Z          13 Birmingham-SE        5:25.25    4:59.81  
  9 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        4:52.58    5:00.83  
 10 Ives, Carolyn G           14 Bluefins-GA          5:11.94    5:02.88  
 11 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              5:02.86    5:10.60  
 12 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                5:19.00    5:13.64  
 13 Smith, Amanda K           14 SA-GA                5:27.39    5:18.17  
 14 Johnson, Olivia K         13 SA-GA                5:18.49    5:20.13  
 15 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                5:32.32    5:22.37  
 16 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                5:26.38    5:24.04  
 17 Wu, Julia                 14 AUB-SE               6:11.20    5:30.54  
 18 Norton, Maggie A          14 GCAT-GA              5:06.09    5:34.43  
 19 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               6:11.20    5:46.42  
 -- Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA               5:12.68         DQ  
 -- Cowper, Emily E           14 AUB-SE               6:11.22         NS  
 
Event 66  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooks, Powell P          14 SA-GA                4:28.50    4:20.35  
  2 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                4:27.00    4:20.62  
  3 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              4:28.16    4:27.18  
  4 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE        4:30.25    4:27.60  
  5 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               4:32.49    4:30.00  
  6 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE        4:35.56    4:30.59  
  7 Beri, Jonah N             14 SA-GA                4:29.20    4:34.05  
  8 Lin, Alex W               14 DAQ-GA               4:58.00    4:36.31  
  9 Hansen, Sam G             13 SA-GA                4:39.94    4:41.80  
 10 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              4:48.55    4:43.56  
 11 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA               4:59.00    4:43.80  
 12 Carbone, Kevin L          14 SA-GA                4:55.26    4:45.00  
 13 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                4:48.86    4:47.15  
 14 Schaich, Noah C           14 SA-GA                4:49.85    4:49.50  
 15 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE        4:50.82    4:51.23  
 16 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              5:09.47    4:55.97  
 17 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               5:13.64    5:06.81  
 18 Smith, Daniel B           13 SA-GA                5:51.51    5:11.55  
 19 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               5:51.22    5:23.64  
 
Event 67  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Katherine E      17 SA-GA                4:31.40    4:36.06  
  2 Cuda, Josie M             16 GCAT-GA              4:32.47    4:37.17  
  3 Forrester, Patricia D     15 GCAT-GA              4:37.91    4:37.46  
  4 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE        4:33.89    4:39.34  
  5 Wozniak, Erika G          17 GCAT-GA              4:30.20    4:39.59  
  6 Bell, Caitlin G           16 SA-GA                4:32.86    4:41.25  
  7 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE               4:41.20    4:42.84  
  8 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        4:36.68    4:44.57  
  9 Redmond, Sara K           16 SA-GA                4:33.50    4:46.37  
 10 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE        4:43.62    4:46.97  
 11 Johnson, Ellen I          16 SA-GA                4:36.40    4:47.46  
 12 Sills, Ellie H            15 SA-GA                4:45.24    4:50.01  
 13 Walsh, Lida E             17 SA-GA                4:41.86    4:51.24  
 14 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                6:06.49    4:51.70  
 15 Erickson, Devon L         15 SA-GA                4:49.28    4:53.96  
 16 Kelly, Annie K            15 SA-GA                4:42.40    4:56.60  
 17 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        4:55.23    4:56.92  
 18 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        4:51.64    5:03.07  
 19 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                5:05.49    5:05.56  
 20 Hartman, Lydia D          16 GCAT-GA              4:51.26    5:06.67  
 21 Townsend, Paige Y         15 Mt.  Valley-SE       5:06.87    5:10.76  
 22 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               6:00.00    5:14.90  
 
Event 68  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowry, Mac D              18 AUB-SE               4:17.64    4:15.02  
  2 Price, Carter C           17 SA-GA                4:08.09    4:20.96  
  3 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        4:20.84    4:22.74  
  4 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                4:25.00    4:24.85  
  5 Cassidy, Nick N           16 SA-GA                4:16.99    4:25.50  
  6 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                4:35.73    4:26.01  
  7 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE        4:31.40    4:28.11  
  8 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                4:35.31    4:29.49  
  9 Brannon, Todd C           16 SA-GA                4:33.33    4:30.62  
 10 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA               4:15.41    4:32.11  
 11 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE        4:23.73    4:33.51  
 12 Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA          4:24.92    4:34.84  
 13 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE        4:28.67    4:38.47  
 14 Richards, Brad D          15 SA-GA                4:30.41    4:40.15  
 15 Talley, JT A              17 DAQ-GA               4:19.51    4:40.69  
 16 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE        4:38.40    4:42.57  
 17 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE        4:49.07    4:43.44  
 18 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE        4:37.29    4:54.31  
 19 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               5:01.00    4:57.40  
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:11.55    2:05.81  
     1) Dowdle, Peyton P 9              2) Dallas, Annie Frances F 10     
     3) Foster, Mariah F 10             4) McCombs, Kenley E 10           
  2 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:42.06    2:22.18  
     1) King, Erin M 10                 2) Alexander, Sydney G 10         
     3) Carter, Anna Kate K 10          4) Phillpott, MACKENZIE P 8       
  3 Birmingham Swim League-SE  'A'                    2:20.90    2:23.30  
     1) Ely, Birch B 10                 2) Harrison, Mary E 10            
     3) Burt, Haley A 9                 4) Karle, Mia G 9                 
  4 Dekalb Aquatics-GA  'A'                           2:14.89    2:24.64  
     1) Ledet, Maddie J 10              2) Jarrard, Hope E 10             
     3) Seefried, Kendall J 9           4) Schroeder, Lindsay P 8         
  5 Southern Waters Aquatic Team-SE  'A'              2:38.91    2:35.76  
     1) Meehan, Sarah L 10              2) Bailey, Abby K 9               
     3) Suhs, Rachel M 10               4) Bailey, Anna C 10              
  6 Auburn Aquatics-SE  'C'                                NT    2:58.56  
     1) Stabler, Maddie B 9             2) Nichols, Chloe L 10            
     3) Dyal, Hannah E 9                4) Brewer, Peyton L 9             
 -- Dekalb Aquatics-GA  'B'                                NT         DQ  
     1) Moore, Annika R 9               2) Edmond, Shani H 8              
     3) Wright, Storm M 9               4) Gladmon, Jaila Q 9             
 -- Birmingham Swim League-SE  'B'                    2:55.73         NS  
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:31.22    2:23.18  
     1) Glotov, Ivan D 10               2) Chandler, Garrison Q 9         
     3) Kinsaul, Sam H 8                4) Cheong, Denny 9                
  2 Brewton Local Area Swim Team-SE  'A'              2:31.37    2:40.78  
     1) Jernigan, Cole C 8              2) Jernigan, Rider L 9            
     3) Flores, Micah A 9               4) Morris, Colby A 9              
  3 Auburn Aquatics-SE  'B'                                NT    2:58.75  
     1) Alexander, Carson C 8           2) Kor, Emre H 7                  
     3) Chandler, Beckett W 7           4) Crook, Sawyer C 10             
 -- Birmingham Swim League-SE  'A'                    2:50.40         NS  
 
Event 71  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           1:53.89    1:49.30  
     1) Bagger, Isabel E 11             2) Dowdle, Hadley A 11            
     3) Pudner, Susanna C 12            4) Borders, Ronni L 12            
  2 Dekalb Aquatics-GA  'A'                           2:00.01    1:55.99  
     1) Olson, Caroline E 12            2) Newman, Anna B 11              
     3) Evans, Asha B 11                4) Kasten, Ella A 12              
  3 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:22.25    2:06.53  
     1) Phillpott, Audrey G 11          2) Hassett, Rachel L 11           
     3) McGinty, Anna Kate K 11         4) Hooker, Anna M 12              
  4 Cullman Swim Association-SE  'A'                  2:06.73    2:10.50  
     1) Peel, Sarah A 11                2) Hollingsworth, Callie E 11     
     3) Matz, Morgan R 11               4) Donaldson, Kacie J 11          
 -- Southern Waters Aquatic Team-SE  'A'              2:08.61         DQ  
     1)                                 2) Shane, Amelia E 11             
     3) Hardyman, Ansley C 11           4) Kennett, Hailey A 12           
 -- Area Tallahassee Aquatic Club-FL  'A'             1:52.47         DQ  
     1) Kercheval-Roig, Claire E 12     2) Davis, Maggie D 11             
     3) Chorpening, Jessica M 12        4) Joyner, Micah V 11             
 -- Birmingham Swim League-SE  'B'                    2:28.38         NS  
 -- Birmingham Swim League-SE  'A'                    1:57.91         NS  
 
Event 72  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Area Tallahassee Aquatic Club-FL  'A'             1:53.24    1:52.40  
     1) Chason, Brandon D 12            2) Foote, Wyatt C 11              
     3) Chambasian, Rafi A 11           4) Yambor-Maul, John J 11         
  2 Dekalb Aquatics-GA  'A'                           1:57.87    1:53.24  
     1) Farris, Dean N 12               2) Walker, Max 11                 
     3) Thames, Christopher S 11        4) Mitchell, John P 12            
  3 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:01.36    1:59.01  
     1) Padgett, Daniel R 12            2) Duggan, Connor C 11            
     3) Kinsaul, Larsen J 11            4) Stabler, Brady B 11            
 -- Dekalb Aquatics-GA  'B'                                NT         NS  
 
Event 73  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA                 32.70      32.96   20  
  2 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE                 35.58      34.59   17  
  3 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                  36.36      35.19   16  
  4 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE                34.96      35.24   15  
  5 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE                 45.26      36.70   14  
  6 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 40.01      36.83   13  
  7 Braithwaite, Alexandra S  10 SA-GA                  43.23      36.91   12  
  8 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL                40.54      39.02   11  
  9 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                  39.87      39.13    9  
 10 Foster, Mariah F          10 AUB-SE                 46.07      39.18    7  
 11 Heldreth, Elana M         10 Unattached-SE             NT      39.71    6  
 12 Winters, Carly R          10 SA-GA                  40.97      40.30    5  
 13 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT      40.63    4  
 14 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE                44.24      40.90    3  
 15 Smith, Sammie A            9 SA-GA                  47.12      41.14    2  
 16 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 42.87      41.43    1  
 17 Gladmon, Jaila Q           9 DAQ-GA                    NT      41.50  
 18 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE                 46.21      41.90  
 19 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA                 45.57      42.93  
 20 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA                 47.25      43.54  
 21 King, Erin M              10 AUB-SE                 45.44      44.14  
 22 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE          46.76      44.44  
 23 Burt, Haley A              9 Birmingham-SE          49.97      44.65  
 24 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT      45.73  
 25 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE                 48.90      46.18  
 26 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE          48.64      46.68  
 27 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA             57.79      46.81  
 28 Pacelli, Tessa M           8 UN-GA                1:12.00      47.29  
 29 Fortier, Jerilyn M         9 ATAC-FL                49.45      47.45  
 30 Dawe, Abby J              10 Sharks!-GA             50.78      49.07  
 31 Wright, Storm M            9 DAQ-GA                    NT      49.26  
 32 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA                 50.63      50.41  
 33 Martin, Reagan M           8 Cullman-SE             48.90      53.10  
 34 Perrotti, Jordan L         7 Sharks!-GA                NT      56.39  
 35 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA                 57.81      56.45  
 36 Bailey, Ally V             6 SWAT-SE                   NT      57.37  
 37 Nichols, Chloe L          10 AUB-SE                    NT      57.76  
 38 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE                   NT      58.12  
 39 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE          54.90      58.66  
 40 Dittamo, Isabelle V       10 SA-GA                  53.34      58.83  
 41 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT      59.90  
 42 Johnson, Erin Rose R       9 DAQ-GA                    NT    1:00.19  
 43 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE                    NT    1:09.96  
 -- Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Brewer, Peyton L           9 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE                   NT         NS  
 -- Stewart, Kimsey J          9 Birmingham-SE             NT         NS  
 -- Horlander, Elaina K        9 Sharks!-GA             57.49         NS  
 -- Medford, Lydia J          10 DAQ-GA                 41.48         NS  
 -- Medford, Lisa R           10 DAQ-GA                 38.55         NS  
 
Event 74  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 31.12      31.52   20  
  2 Norris, Neil G            10 Cullman-SE             36.22      34.12   17  
  3 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL                38.08      37.44   16  
  4 Carbone, Jared J          10 SA-GA                  40.03      37.66   15  
  5 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA            40.47      40.10   14  
  6 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE                 46.48      41.59   13  
  7 Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE         47.24      42.83   12  
  8 Owens, Trent              10 Birmingham-SE          49.80      43.87   11  
  9 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE         44.41      44.74    9  
 10 Coppage, Cole C            9 Unattached-SE             NT      45.63    7  
 11 Cheong, Denny              9 AUB-SE                 54.20      47.30    6  
 12 McLaughlin, Nate J         9 Bluefins-GA            53.39      48.27    5  
 13 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE             NT      49.74    4  
 14 Adamski, Jack w           10 SWAT-SE                51.55      50.22    3  
 15 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE         52.56      51.27    2  
 16 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE               1:00.24      52.63    1  
 17 Kor, Emre H                7 AUB-SE               1:13.34    1:01.07  
 18 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE         53.61    1:06.16  
 -- Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Brown, Dylan J            10 Sharks!-GA           1:17.27         DQ  
 -- Chandler, Beckett W        7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Jernigan, Rider L          9 Tigersharks-SE            NT         DQ  
 -- Thompson, Mike A           8 Birmingham-SE             NT         NS  
 -- Gershon, Nati              9 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Joyner, Micah V           11 ATAC-FL                29.35      28.52   20  
  2 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA                 28.99      28.71   17  
  3 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL                29.63      29.32   16  
  4 Borders, Ronni L          12 AUB-SE                 31.70      29.86   15  
  5 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             30.55      30.40   14  
  6 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE                 31.26      31.12   13  
  7 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL                31.06      31.31   12  
  8 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE          31.97      31.42   11  
  9 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE                 32.41      31.45    9  
 10 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE                31.36      31.77    7  
 11 Xin, Lingyi               12 SA-GA                  32.14      31.92    6  
 12 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE                 31.27      32.04    5  
 13 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT      32.23    4  
 14 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL                34.55      32.60    3  
 15 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE                 35.45      32.95    2  
 16 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA            39.56      33.83    1  
 17 Donaldson, Kacie J        11 Cullman-SE             33.12      34.33  
 18 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL                36.60      34.48  
 19 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE          36.59      34.51  
 20 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA            33.97      34.79  
 21 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE                35.13      35.54  
 22 Newman, Anna B            11 DAQ-GA                 34.77      35.60  
 23 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT      36.06  
 24 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE                 37.55      36.60  
 25 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE          36.35      36.63  
 26 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA             37.58      36.94  
 27 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA            37.76      37.24  
 28 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA             43.34      37.26  
 29 Dwier, Christina S        11 SA-GA                  38.70      37.39  
 29 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                  37.71      37.39  
 31 Peel, Sarah A             11 Cullman-SE             39.10      38.37  
 32 Evans, Asha B             11 DAQ-GA                 43.34      38.70  
 33 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT      38.88  
 34 Matz, Morgan R            11 Cullman-SE             41.17      40.31  
 35 Peek, Charis J            11 Cullman-SE             41.22      40.35  
 36 Hooker, Anna M            12 AUB-SE                 40.75      40.38  
 37 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE                 41.36      40.53  
 38 Kruger, Rachel M          12 SA-GA                  46.50      43.45  
 39 Williams, Lauren G        12 AUB-SE                 52.18      43.99  
 40 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE                43.91      44.35  
 41 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE                47.44      45.61  
 42 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS                40.21      46.24  
 43 Alvrus, Maggie N          12 Sharks!-GA             51.79      50.20  
 -- Gershon, Danielle M       12 DAQ-GA                 36.70         NS  
 -- Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA                 27.22      27.72   20  
  2 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL                29.82      29.53   17  
  3 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE          30.26      29.57   16  
  4 Wong, Justin H            11 SA-GA                  30.98      30.16   15  
  5 Landrum, Jack H           12 SA-GA                  34.94      30.34   14  
  6 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                  31.34      30.77   13  
  7 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL                29.31      30.79   12  
  8 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                  30.60      30.94   11  
  9 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                 33.60      31.20    9  
 10 Mitchell, John P          12 DAQ-GA                 30.50      31.58    7  
 11 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL                34.12      31.83    6  
 12 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                  31.45      32.64    5  
 13 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL                33.04      33.07    4  
 14 Petty, J.C. C             12 SA-GA                  34.37      33.34    3  
 15 Smith, Brian E            11 SA-GA                  32.79      33.46    2  
 16 Walker, Max               11 DAQ-GA                 33.78      33.51    1  
 17 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                  33.92      33.94  
 18 Hutson, Colby L           11 Cullman-SE             34.54      34.22  
 19 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA                 40.46      34.23  
 20 Kruger, Ross M            12 SA-GA                  36.39      35.20  
 21 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE                 37.33      35.30  
 22 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA                 40.07      35.73  
 23 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT      37.26  
 24 Mesihovic, Sven           11 SA-GA                  59.39      37.75  
 25 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA            37.73      37.97  
 26 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA            37.27      38.51  
 27 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA            38.15      39.26  
 28 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE          43.53      39.39  
 29 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE                 43.23      41.22  
 30 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA            37.81      43.10  
 31 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT      46.60  
 -- Findley, Aidan B          11 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Whitehead, Will H         12 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA                 40.31         NS  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE         31.89         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA               1:06.41         NS  
 
Event 77  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE               1:24.09    1:15.75   20  
  2 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA               1:19.36    1:16.46   17  
  3 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE              1:15.47    1:17.37   16  
  4 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE        1:21.41    1:20.09   15  
  5 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                1:22.90    1:20.12   14  
  6 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL              1:31.58    1:23.25   13  
  7 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                1:22.78    1:23.44   12  
  8 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE               1:31.63    1:24.32   11  
  9 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE              1:26.29    1:25.77    9  
 10 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:30.30    1:26.55    7  
 11 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE               1:45.25    1:27.71    6  
 12 Foster, Mariah F          10 AUB-SE                    NT    1:28.24    5  
 13 King, Erin M              10 AUB-SE               1:36.38    1:30.77    4  
 14 Smith, Sammie A            9 SA-GA                1:39.37    1:32.08    3  
 15 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA           2:00.63    1:33.49    2  
 16 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA               1:39.99    1:33.65    1  
 17 Winters, Kayla A           9 SA-GA                     NT    1:34.69  
 18 Wright, Storm M            9 DAQ-GA                    NT    1:34.84  
 18 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT    1:34.84  
 20 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT    1:34.89  
 21 Burt, Haley A              9 Birmingham-SE             NT    1:35.41  
 22 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA               1:39.37    1:35.65  
 23 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA               1:46.70    1:35.97  
 24 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE             NT    1:38.53  
 25 Gladmon, Jaila Q           9 DAQ-GA                    NT    1:38.62  
 26 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE               1:57.87    1:41.78  
 27 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA               1:56.89    1:42.36  
 28 Dittamo, Isabelle V       10 SA-GA                1:42.23    1:42.98  
 29 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE              1:43.81    1:43.18  
 30 Pacelli, Tessa M           8 UN-GA                     NT    1:43.84  
 31 Dawe, Abby J              10 Sharks!-GA           1:50.49    1:44.82  
 32 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE        2:14.70    1:46.13  
 33 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE               2:05.12    1:48.93  
 34 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE                   NT    1:50.80  
 35 Perrotti, Jordan L         7 Sharks!-GA                NT    1:56.86  
 36 Nichols, Chloe L          10 AUB-SE               2:15.20    1:59.78  
 37 Barrett, Bella R           7 Mt.  Valley-SE            NT    2:04.89  
 38 Brewer, Peyton L           9 AUB-SE                    NT    2:05.50  
 39 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE             NT    2:08.30  
 40 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE            NT    2:09.11  
 41 Stewart, Kimsey J          9 Birmingham-SE             NT    2:09.56  
 42 Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT    2:18.26  
 -- Jones, Bradi E             9 Unattached-SE             NT         DQ  
 -- Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Medford, Lisa R           10 DAQ-GA               1:24.15         NS  
 -- Medford, Lydia J          10 DAQ-GA               1:23.23         NS  
 -- Horlander, Elaina K        9 Sharks!-GA           1:51.63         NS  
 -- Johnson, Erin Rose R       9 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 78  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:15.10    1:13.95   20  
  2 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL              1:21.04    1:18.36   17  
  3 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA          1:23.77    1:24.59   16  
  4 Carbone, Jared J          10 SA-GA                     NT    1:29.44   15  
  5 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE               1:47.39    1:30.08   14  
  6 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE            NT    1:35.31   13  
  7 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE             NT    1:35.95   12  
  8 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE       1:29.95    1:36.93   11  
  9 Owens, Trent              10 Birmingham-SE             NT    1:38.65    9  
 10 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE               1:55.48    1:39.95    7  
 11 Kor, Emre H                7 AUB-SE                    NT    1:43.05    6  
 12 Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE            NT    1:44.07    5  
 13 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE       1:47.12    1:45.37    4  
 14 McLaughlin, Nate J         9 Bluefins-GA          1:52.55    1:46.93    3  
 15 Alexander, Carson C        8 AUB-SE               1:55.59    1:54.94    2  
 16 Chandler, Beckett W        7 AUB-SE                    NT    1:56.00    1  
 17 Johnson, Sam L             8 Sharks!-GA                NT    1:59.78  
 -- Brown, Dylan J            10 Sharks!-GA                NT         DQ  
 -- Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT         NS  
 -- McCombs, Joshua D          7 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Thompson, Mike A           8 Birmingham-SE             NT         NS  
 -- Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE             NT         NS  
 
Event 79  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL              1:02.53    1:02.28   20  
  2 Joyner, Micah V           11 ATAC-FL              1:02.09    1:03.52   17  
  3 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE        1:07.26    1:06.03   16  
  4 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:05.43    1:06.73   15  
  5 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA               1:05.08    1:06.76   14  
  6 Roy, Sophie G             12 SA-GA                1:10.77    1:07.40   13  
  7 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE               1:10.82    1:10.24   12  
  8 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE        1:13.18    1:10.84   11  
  9 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE               1:19.00    1:11.05    9  
 10 Xin, Lingyi               12 SA-GA                1:12.40    1:11.44    7  
 11 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE               1:18.51    1:14.21    6  
 12 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:18.30    1:14.23    5  
 13 Newman, Anna B            11 DAQ-GA               1:12.15    1:14.43    4  
 14 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL              1:18.30    1:15.15    3  
 15 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL              1:15.47    1:15.58    2  
 16 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE              1:13.73    1:17.69    1  
 17 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA                NT    1:19.66  
 18 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE               1:31.27    1:19.68  
 19 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE              1:20.85    1:19.92  
 20 Evans, Asha B             11 DAQ-GA               1:21.56    1:20.36  
 21 Horne, Ally C             11 SA-GA                1:21.52    1:20.79  
 22 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT    1:21.43  
 23 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA          1:46.48    1:23.18  
 24 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT    1:23.25  
 25 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA          1:26.87    1:23.47  
 26 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE               1:25.33    1:23.87  
 27 Hooker, Anna M            12 AUB-SE               1:28.91    1:23.92  
 28 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA           1:32.83    1:24.72  
 29 Matz, Morgan R            11 Cullman-SE           1:24.66    1:24.79  
 30 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE        1:22.32    1:26.08  
 31 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA          1:25.44    1:30.25  
 32 Williams, Lauren G        12 AUB-SE               1:45.45    1:31.61  
 33 Shane, Amelia E           11 SWAT-SE              1:38.40    1:36.21  
 34 Alvrus, Maggie N          12 Sharks!-GA           2:01.43    1:39.46  
 -- Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 80  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA               1:01.99    1:01.09   20  
  2 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL              1:03.70    1:03.40   17  
  3 Landrum, Jack H           12 SA-GA                1:14.05    1:04.82   16  
  4 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                1:09.78    1:08.42   15  
  5 Wong, Justin H            11 SA-GA                1:13.89    1:10.67   14  
  6 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                1:13.27    1:11.26   13  
  7 Mitchell, John P          12 DAQ-GA               1:09.04    1:11.30   12  
  8 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA               1:18.00    1:11.91   11  
  9 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               1:20.03    1:13.04    9  
 10 Petty, J.C. C             12 SA-GA                     NT    1:14.94    7  
 11 Smith, Brian E            11 SA-GA                1:17.72    1:15.23    6  
 12 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL              1:13.69    1:15.79    5  
 13 Walker, Max               11 DAQ-GA               1:15.02    1:16.04    4  
 14 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE        1:16.28    1:16.61    3  
 15 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT    1:16.79    2  
 16 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                1:27.47    1:18.31    1  
 17 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE               1:24.01    1:19.65  
 18 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                     NT    1:20.85  
 19 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE               1:22.66    1:22.18  
 20 Hutson, Colby L           11 Cullman-SE                NT    1:25.05  
 21 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA          1:20.45    1:25.36  
 22 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE        1:29.81    1:26.03  
 23 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT    1:30.54  
 24 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA          1:35.06    1:40.21  
 25 Wood, Wyatt W             11 Sharks!-GA                NT    1:40.25  
 -- Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:24.79         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA               1:32.18         NS  
 -- Whitehead, Will H         12 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 81  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 40.89      39.30   20  
  2 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE          39.44      39.62   17  
  3 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE                40.62      39.94   16  
  4 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA                 41.50      40.38   15  
  5 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                  42.06      40.66   14  
  6 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE                 41.09      41.08   13  
  7 Winters, Carly R          10 SA-GA                  43.12      42.01   12  
  8 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                  43.72      42.71   11  
  9 Richard, Jillian M        10 Cullman-SE             44.48      42.92    9  
 10 Braithwaite, Alexandra S  10 SA-GA                  45.39      44.33    7  
 11 Gladmon, Jaila Q           9 DAQ-GA                    NT      46.39    6  
 12 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA                 50.40      47.25    5  
 13 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE          50.08      47.44    4  
 14 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE                50.18      47.85    3  
 15 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL                49.61      48.15    1.5
 15 Winters, Kayla A           9 SA-GA                  52.84      48.15    1.5
 17 King, Erin M              10 AUB-SE                 47.92      48.87  
 18 Jones, Bradi E             9 Unattached-SE             NT      49.63  
 19 Foster, Mariah F          10 AUB-SE                 54.16      50.23  
 20 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT      50.42  
 20 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 50.99      50.42  
 22 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE          50.81      50.90  
 23 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA                 55.01      51.01  
 24 Dittamo, Isabelle V       10 SA-GA                  52.01      52.23  
 25 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT      52.63  
 26 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE                54.82      53.20  
 27 Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA           1:01.26      53.42  
 28 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA                 56.20      53.97  
 29 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE              1:04.66      54.42  
 30 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE               1:00.01      54.98  
 31 Fortier, Jerilyn M         9 ATAC-FL                57.47      55.88  
 32 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE                 56.56      56.24  
 33 Heldreth, Elana M         10 Unattached-SE             NT      58.15  
 34 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT      58.32  
 35 Wright, Storm M            9 DAQ-GA                    NT      59.37  
 36 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA                    NT      59.45  
 37 Stewart, Kimsey J          9 Birmingham-SE             NT    1:00.53  
 38 Brewer, Peyton L           9 AUB-SE                    NT    1:01.27  
 39 Bailey, Ally V             6 SWAT-SE                   NT    1:04.00  
 40 Martin, Reagan M           8 Cullman-SE           1:12.69    1:04.75  
 41 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE            NT    1:05.44  
 42 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE        1:06.32    1:05.69  
 43 Barrett, Bella R           7 Mt.  Valley-SE            NT    1:06.12  
 -- Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Burt, Haley A              9 Birmingham-SE          58.48         DQ  
 -- Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE                 54.49         DQ  
 -- Nichols, Chloe L          10 AUB-SE               1:17.75         DQ  
 -- Johnson, Erin Rose R       9 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Medford, Lydia J          10 DAQ-GA                 47.53         NS  
 
Event 82  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 37.30      38.09   20  
  2 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA            42.50      42.31   17  
  3 Carbone, Jared J          10 SA-GA                  44.90      42.42   16  
  4 Norris, Neil G            10 Cullman-SE             45.34      43.44   15  
  5 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE                 45.24      43.46   14  
  6 Owens, Trent              10 Birmingham-SE          48.06      47.96   13  
  7 Cheong, Denny              9 AUB-SE                 53.67      48.75   12  
  8 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE         51.42      52.41   11  
  9 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE               1:01.37      53.24    9  
 10 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE         56.20      54.49    7  
 11 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE             NT      55.84    6  
 12 Savoie, Kendall J          9 Unattached-SE             NT      55.98    5  
 13 Gershon, Nati              9 DAQ-GA                    NT      56.98    4  
 14 McLaughlin, Nate J         9 Bluefins-GA            57.11      57.68    3  
 15 Alexander, Carson C        8 AUB-SE                 57.28      58.20    2  
 16 McAlpin, Clay C            9 Cullman-SE                NT    1:06.26    1  
 17 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE            NT    1:06.69  
 -- Chandler, Beckett W        7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Kor, Emre H                7 AUB-SE               1:12.38         DQ  
 -- McCombs, Joshua D          7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE        1:09.58         NS  
 -- Thompson, Mike A           8 Birmingham-SE             NT         NS  
 -- Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT         NS  
 
Event 83  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          12 AUB-SE                 30.58      31.62   20  
  2 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             34.71      35.29   17  
  3 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE          35.11      35.31   16  
  4 Xin, Lingyi               12 SA-GA                  37.11      36.19   15  
  5 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE                 39.87      37.92   14  
  6 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE                 38.16      38.15   13  
  7 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE          40.35      38.30   12  
  8 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE                 40.66      38.87   11  
  9 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL                39.03      38.92    9  
 10 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL                40.53      39.32    7  
 11 Donaldson, Kacie J        11 Cullman-SE             40.00      39.81    6  
 12 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT      40.31    5  
 13 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT      40.43    4  
 14 Hooker, Anna M            12 AUB-SE                 42.10      40.67    3  
 15 Kiser, Jennifer A         12 SA-GA                     NT      41.35    2  
 16 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE                 42.23      41.59    1  
 17 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE                42.62      41.90  
 18 Peel, Sarah A             11 Cullman-SE             40.39      42.08  
 19 Hollingsworth, Callie E   11 Cullman-SE             42.29      42.16  
 20 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE          40.88      42.41  
 21 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA            45.53      42.83  
 22 Horne, Ally C             11 SA-GA                  43.41      42.89  
 23 Evans, Asha B             11 DAQ-GA                 50.37      43.07  
 24 Gershon, Danielle M       12 DAQ-GA                 44.42      43.15  
 25 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE                44.44      44.31  
 26 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE                43.31      44.91  
 27 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA                NT      45.96  
 28 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS                47.98      47.62  
 29 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE                48.47      47.94  
 30 Shane, Amelia E           11 SWAT-SE                46.43      48.03  
 31 Dwier, Christina S        11 SA-GA                  49.01      48.41  
 32 Williams, Lauren G        12 AUB-SE                 53.94      48.71  
 33 Kruger, Rachel M          12 SA-GA                  45.83      49.09  
 34 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA                NT      53.74  
 35 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA            56.32      59.14  
 -- Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT         DQ  
 -- Moore, Tessa D            12 Unattached-SE             NT         DQ  
 -- Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 84  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                  35.22      34.98   20  
  2 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL                   NT      35.24   17  
  3 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL                35.89      36.25   16  
  4 Landrum, Jack H           12 SA-GA                  38.35      36.45   15  
  5 Wong, Justin H            11 SA-GA                  39.21      37.12   14  
  6 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE                 37.93      37.44   13  
  7 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                  38.66      38.00   12  
  8 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA            39.20      38.43   11  
  9 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA            39.32      38.59    9  
 10 Duggan, Connor C          11 AUB-SE                 39.85      38.61    7  
 11 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                  39.38      39.77    6  
 12 Petty, J.C. C             12 SA-GA                  40.79      40.39    5  
 13 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA                 42.89      41.24    4  
 14 Walker, Max               11 DAQ-GA                 43.01      42.07    3  
 15 Kruger, Ross M            12 SA-GA                  43.42      42.36    2  
 16 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT      43.27    1  
 17 Mesihovic, Sven           11 SA-GA                  43.86      45.05  
 18 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA            45.83      45.79  
 19 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA                 50.50      45.97  
 20 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE                 49.66      46.41  
 21 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE          48.44      46.93  
 22 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA            50.17      50.73  
 23 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT      53.92  
 -- Breaux, Leon G            11 SA-GA                  46.88         DQ  
 -- Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA                 46.88         NS  
 -- Whitehead, Will H         12 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA               1:01.67         NS  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE         39.79         NS  
 
Event 85  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCombs, Kenley E         10 AUB-SE               1:05.28    1:05.40   20  
  2 Foster, Mariah F          10 AUB-SE               1:24.52    1:10.76   17  
  3 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE        1:09.76    1:10.86   16  
  4 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:12.87    1:11.12   15  
  5 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE               1:16.50    1:11.35   14  
  6 Sterneld, Mei M            9 SA-GA                1:12.00    1:11.69   13  
  7 Van Norman, Claire E      10 SA-GA                1:12.28    1:12.45   12  
  8 Richard, Jillian M        10 Cullman-SE           1:16.55    1:15.42   11  
  9 Smith, Sammie A            9 SA-GA                1:20.27    1:16.32    9  
 10 Winters, Carly R          10 SA-GA                1:27.57    1:17.53    7  
 11 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:20.23    1:19.71    6  
 12 Carter, Anna Kate K       10 AUB-SE               1:33.43    1:19.89    5  
 13 King, Erin M              10 AUB-SE               1:19.38    1:20.46    4  
 14 Kercheval-Roig, Olivia A  10 ATAC-FL              1:23.31    1:21.23    3  
 15 Burt, Haley A              9 Birmingham-SE        1:26.45    1:22.94    2  
 16 Harrison, Mary E          10 Birmingham-SE        1:30.36    1:24.51    1  
 17 Wright, Storm M            9 DAQ-GA                    NT    1:24.62  
 18 Bailey, Anna C            10 SWAT-SE              1:22.50    1:24.82  
 19 Phillpott, MACKENZIE P     8 AUB-SE               1:37.55    1:25.34  
 20 Jarrard, Hope E           10 DAQ-GA               1:32.22    1:25.78  
 21 Schroeder, Lindsay P       8 DAQ-GA               1:29.43    1:26.47  
 22 Seefried, Kendall J        9 DAQ-GA               1:30.29    1:26.75  
 23 Karle, Mia G               9 Birmingham-SE        1:44.01    1:29.04  
 24 Barrett, Emerson R         9 Mt.  Valley-SE            NT    1:29.44  
 25 Winters, Kayla A           9 SA-GA                1:41.51    1:29.66  
 26 Gladmon, Jaila Q           9 DAQ-GA                    NT    1:33.49  
 27 Moore, Annika R            9 DAQ-GA                    NT    1:35.32  
 28 Fortier, Jerilyn M         9 ATAC-FL              1:33.23    1:36.15  
 29 Suhs, Rachel M            10 SWAT-SE              1:43.63    1:37.81  
 30 Edmond, Shani H            8 DAQ-GA               1:42.93    1:39.36  
 31 Nichols, Chloe L          10 AUB-SE               1:53.59    1:39.57  
 32 Farnlacher, Emma L         8 Birmingham-SE        1:41.39    1:39.67  
 33 Dyal, Hannah E             9 AUB-SE               1:53.49    1:40.30  
 34 Bailey, Abby K             9 SWAT-SE                   NT    1:41.57  
 35 Stabler, Maddie B          9 AUB-SE                    NT    1:42.48  
 36 Pacelli, Tessa M           8 UN-GA                     NT    1:42.67  
 37 Dawe, Abby J              10 Sharks!-GA           1:36.77    1:42.87  
 38 Martin, Reagan M           8 Cullman-SE                NT    1:43.01  
 39 Brewer, Peyton L           9 AUB-SE               2:37.72    1:46.19  
 40 Stewart, Kimsey J          9 Birmingham-SE             NT    1:49.18  
 41 Barrett, Bella R           7 Mt.  Valley-SE            NT    1:53.17  
 42 Perrotti, Jordan L         7 Sharks!-GA           3:01.41    1:55.33  
 43 Smith, Sailor S            7 Tigersharks-SE       1:58.89    2:04.69  
 44 Kennedy, Kylie E           8 AUB-SE                    NT    2:16.61  
 -- Medford, Lisa R           10 DAQ-GA               1:13.71         NS  
 -- Johnson, Erin Rose R       9 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Medford, Lydia J          10 DAQ-GA               1:18.83         NS  
 -- Klekot, Cassie M           8 Sharks!-GA           1:41.61         NS  
 -- Horlander, Elaina K        9 Sharks!-GA           1:41.38         NS  
 
Event 86  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:04.04    1:03.10   20  
  2 Norris, Neil G            10 Cullman-SE           1:06.63    1:06.13   17  
  3 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL              1:09.45    1:12.98   16  
  4 Carbone, Jared J          10 SA-GA                1:36.40    1:15.92   15  
  5 Crews, Jaxson J           10 Bluefins-GA          1:16.42    1:17.15   14  
  6 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE               1:17.39    1:18.20   13  
  7 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE               1:23.51    1:18.58   12  
  8 Cheong, Denny              9 AUB-SE               1:35.18    1:19.04   11  
  9 Morris, Colby A            9 Tigersharks-SE       1:18.02    1:22.22    9  
 10 Jernigan, Cole C           8 Tigersharks-SE       1:25.13    1:22.24    7  
 11 Coppage, Cole C            9 Unattached-SE        1:31.22    1:23.07    6  
 12 Adamski, Jack w           10 SWAT-SE              1:34.45    1:25.12    5  
 13 Owens, Trent              10 Birmingham-SE        1:22.13    1:25.49    4  
 14 Flores, Micah A            9 Tigersharks-SE            NT    1:27.38    3  
 15 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE               1:37.48    1:27.59    2  
 16 Stewart, Samuel E          8 Mt.  Valley-SE       1:24.88    1:29.18    1  
 17 McLaughlin, Nate J         9 Bluefins-GA          1:30.74    1:32.18  
 18 Lockhart, Ward E           9 Birmingham-SE        1:36.70    1:32.80  
 19 Rawls, Chales O           10 Unattached-SE        1:46.58    1:32.93  
 20 Savoie, Kendall J          9 Unattached-SE        1:48.00    1:33.17  
 21 Alexander, Carson C        8 AUB-SE               1:34.97    1:33.56  
 22 Brown, Dylan J            10 Sharks!-GA           2:14.68    1:39.42  
 23 Kor, Emre H                7 AUB-SE               1:53.83    1:41.75  
 24 Chandler, Beckett W        7 AUB-SE                    NT    1:43.38  
 25 Crook, Sawyer C           10 AUB-SE                    NT    1:51.99  
 26 Jernigan, Rider L          9 Tigersharks-SE       2:54.52    1:57.03  
 27 Taylor, Nathan L           9 Unattached-SE             NT    1:58.93  
 28 Johnson, Sam L             8 Sharks!-GA           2:35.48    2:03.62  
 29 McCombs, Joshua D          7 AUB-SE                    NT    2:16.73  
 -- Bartels, Davis D           7 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Quindry, Calvin C         10 AUB-SE                    NT         NS  
 -- Zhang, Jason D             7 Birmingham-SE             NT         NS  
 -- Thompson, Mike A           8 Birmingham-SE        1:52.41         NS  
 -- Hinkle, Iyan J            10 Unattached-SE             NT         NS  
 
Event 87  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA                 56.60      56.92   20  
  2 Kercheval-Roig, Claire E  12 ATAC-FL                57.82      57.49   17  
  3 Borders, Ronni L          12 AUB-SE                 57.74      57.95   16  
  4 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE          59.89      59.00   15  
  5 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE        1:01.32      59.98   14  
  6 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE               1:03.09    1:00.85   13  
  7 Dowdle, Hadley A          11 AUB-SE               1:04.45    1:01.30   12  
  8 Roy, Sophie G             12 SA-GA                1:01.11    1:01.43   11  
  9 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL              1:03.36    1:03.18    9  
 10 Bagger, Isabel E          11 AUB-SE               1:08.00    1:03.87    7  
 11 Xin, Lingyi               12 SA-GA                1:02.92    1:04.12    6  
 12 Davis, Maggie D           11 ATAC-FL              1:02.01    1:04.19    5  
 13 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE        1:05.72    1:04.80    4  
 14 Rippe, Megan T            12 SA-GA                     NT    1:04.93    3  
 15 Newman, Anna B            11 DAQ-GA               1:08.16    1:05.48    2  
 16 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE               1:06.77    1:06.72    1  
 17 Kennett, Hailey A         12 SWAT-SE              1:06.15    1:06.85  
 18 Stevens, Tara Marie M     12 ATAC-FL              1:05.86    1:06.89  
 19 Donaldson, Kacie J        11 Cullman-SE           1:06.80    1:07.56  
 20 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:08.48    1:07.87  
 21 Lee, Hanna                11 Bluefins-GA          1:09.49    1:07.88  
 22 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE               1:09.04    1:08.75  
 23 Horne, Ally C             11 SA-GA                1:10.09    1:09.24  
 24 Gershon, Danielle M       12 DAQ-GA               1:11.04    1:09.58  
 25 Kasten, Ella A            12 DAQ-GA                    NT    1:09.91  
 26 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA          1:09.49    1:11.73  
 27 Hardyman, Ansley C        11 SWAT-SE              1:12.26    1:11.82  
 28 Evans, Asha B             11 DAQ-GA               1:15.78    1:12.43  
 29 Griffies, Erica L         11 Bluefins-GA               NT    1:12.74  
 30 Turner, Caitlyn S         12 Sharks!-GA           1:17.58    1:13.03  
 31 Dwier, Christina S        11 SA-GA                1:12.45    1:13.10  
 32 Hooker, Anna M            12 AUB-SE               1:14.83    1:13.11  
 33 McGinty, Anna Kate K      11 AUB-SE               1:16.04    1:13.49  
 34 Rooks, Becca L            12 Bluefins-GA          1:08.79    1:15.10  
 35 Caldwell, Sarah Catherin  11 SWAT-SE              1:25.72    1:16.25  
 36 Held, Anna Laura L        11 Birmingham-SE        1:10.05    1:17.67  
 37 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS              1:20.12    1:18.15  
 38 Hollingsworth, Callie E   11 Cullman-SE           1:18.44    1:18.38  
 39 Lyons, Olivia G           11 SWAT-SE              1:21.29    1:18.60  
 39 Peek, Charis J            11 Cullman-SE           1:23.01    1:18.60  
 41 Kiser, Jennifer A         12 SA-GA                1:18.29    1:18.68  
 42 Kruger, Rachel M          12 SA-GA                1:17.38    1:21.28  
 43 Mauldin, Sydney J         11 Sharks!-GA           1:41.01    1:21.39  
 44 Williams, Lauren G        12 AUB-SE               1:36.11    1:21.75  
 45 Alvrus, Maggie N          12 Sharks!-GA           1:40.86    1:27.02  
 -- Shane, Amelia E           11 SWAT-SE              1:21.21         NS  
 -- Anglin, Myah J            12 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Joyner, Micah V           11 ATAC-FL                58.31         NS  
 
Event 88  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA                 53.54      54.19   20  
  2 Sterneld, Eric Q          12 SA-GA                  58.47      57.50   17  
  3 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL                59.47      57.89   16  
  4 Landrum, Jack H           12 SA-GA                1:01.91      59.36   15  
  5 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL                59.71    1:01.54   14  
  6 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL              1:03.57    1:02.19   13  
  7 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE        1:02.61    1:02.30   12  
  8 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               1:10.12    1:03.25   11  
  9 Mitchell, John P          12 DAQ-GA               1:03.52    1:04.12    9  
 10 Smith, Brian E            11 SA-GA                1:05.04    1:06.19    7  
 11 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:08.34    1:07.00    6  
 12 Petty, J.C. C             12 SA-GA                1:08.28    1:07.47    5  
 13 Padgett, Daniel R         12 AUB-SE               1:06.89    1:08.30    4  
 14 Thames, Christopher S     11 DAQ-GA               1:10.90    1:08.55    3  
 15 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                1:07.65    1:08.83    2  
 16 Whitmoyer, Drew R         11 SA-GA                1:08.75    1:08.90    1  
 17 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA               1:14.35    1:09.70  
 18 Farnlacher, Nathan T      12 Birmingham-SE        1:14.13    1:10.16  
 19 Mesihovic, Sven           11 SA-GA                1:11.38    1:11.17  
 20 Cucchi, Justin M          12 DAQ-GA                    NT    1:12.74  
 21 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA          1:11.00    1:14.25  
 22 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA          1:14.44    1:14.35  
 23 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE               1:15.96    1:14.43  
 24 Kruger, Ross M            12 SA-GA                1:19.23    1:15.19  
 25 Breaux, Leon G            11 SA-GA                     NT    1:17.16  
 26 Hutson, Colby L           11 Cullman-SE           1:15.99    1:17.64  
 27 Shiver, Andrew R          11 Bluefins-GA          1:16.10    1:24.53  
 28 Cargal, Kirby A           12 Bluefins-GA          1:17.83    1:24.94  
 29 Wood, Wyatt W             11 Sharks!-GA           1:38.91    1:30.58  
 30 Stallworth, Grant G       11 AUB-SE                    NT    1:32.24  
 -- Whitehead, Will H         12 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE       1:03.13         NS  
 -- Figiel, Daniel C          12 DAQ-GA               1:14.21         NS  
 -- Watts, Syrrpauhl J        11 DAQ-GA               3:20.32         NS  
 
Event 89  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Meehan, Sarah L           10 SWAT-SE              2:46.04    2:42.90   20  
  2 Ledet, Maddie J           10 DAQ-GA               2:42.69    2:43.21   17  
  3 Ely, Birch B              10 Birmingham-SE        2:55.21    2:52.56   16  
  4 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               2:47.13    2:54.98   15  
  5 Dowdle, Peyton P           9 AUB-SE               3:02.27    3:00.82   14  
  6 Smith, Sammie A            9 SA-GA                3:40.41    3:13.40   13  
 
Event 90  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bosque, Christian A       10 ATAC-FL              2:55.42    3:04.18   20  
  2 Glotov, Ivan D            10 AUB-SE               3:08.32    3:06.75   17  
  3 Cheong, Denny              9 AUB-SE               3:39.10    3:14.24   16  
  4 Chandler, Garrison Q       9 AUB-SE               3:39.20    3:24.91   15  
  5 Alexander, Carson C        8 AUB-SE               3:39.22    3:41.89   14  
 
Event 91  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roy, Sophie G             12 SA-GA                2:24.76    2:23.96   20  
  2 Moers, Anna M             12 Birmingham-SE        2:27.82    2:24.70   17  
  3 Olson, Caroline E         12 DAQ-GA               2:27.05    2:25.77   16  
  4 Borders, Ronni L          12 AUB-SE               2:30.49    2:26.58   15  
  5 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           2:36.07    2:29.95   14  
  6 Duckett, Mary B           12 Birmingham-SE        2:41.12    2:30.02   13  
  7 Pudner, Susanna C         12 AUB-SE               2:43.50    2:36.66   12  
  8 Chorpening, Jessica M     12 ATAC-FL              2:39.42    2:40.65   11  
  9 Newman, Anna B            11 DAQ-GA               2:40.30    2:41.50    9  
 10 Shane, Ramsey S           12 Unattached-SE        2:48.20    2:41.70    7  
 11 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                2:48.06    2:42.38    6  
 12 Phillpott, Audrey G       11 AUB-SE               2:51.62    2:45.90    5  
 13 Hassett, Rachel L         11 AUB-SE               3:03.22    2:56.71    4  
 14 Denney, Katherine C       12 Bluefins-GA          3:00.59    2:58.40    3  
 15 Gershon, Danielle M       12 DAQ-GA               2:56.93    2:59.40    2  
 16 Niolon, Pieper C          11 BEST-MS              3:02.47    3:13.52    1  
 17 Moore, Tessa D            12 Unattached-SE        3:04.01    3:16.51  
 -- Davis, Maggie D           11 ATAC-FL              2:28.29         DQ  
 -- Joyner, Micah V           11 ATAC-FL              2:22.10         NS  
 
Event 92  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Farris, Dean N            12 DAQ-GA               2:15.30    2:17.52   20  
  2 Chason, Brandon D         12 ATAC-FL              2:23.00    2:22.52   17  
  3 Foote, Wyatt C            11 ATAC-FL              2:31.33    2:28.10   16  
  4 Wong, Justin H            11 SA-GA                2:34.60    2:28.74   15  
  5 Chambasian, Rafi A        11 ATAC-FL              2:30.02    2:31.74   14  
  6 Dittamo, Paul V           12 SA-GA                2:35.65    2:33.84   13  
  7 Yambor-Maul, John J       11 ATAC-FL              2:41.28    2:36.05   12  
  8 Tucker, Jack W            12 Birmingham-SE        2:52.49    2:38.03   11  
  9 Mitchell, John P          12 DAQ-GA               2:39.74    2:40.63    9  
 10 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               2:55.54    2:40.73    7  
 11 Smith, Brian E            11 SA-GA                2:53.66    2:44.61    6  
 12 Walker, Max               11 DAQ-GA               2:47.02    2:48.06    5  
 13 Suna, Dylan W             11 DAQ-GA               3:00.14    2:57.32    4  
 14 Sener, Donald R           11 Bluefins-GA          3:02.73    3:03.02    3  
 15 Crews, Cade C             11 Bluefins-GA          3:01.51    3:07.04    2  
 -- Overbeek, Cade C          11 Mt.  Valley-SE       2:37.77         NS  
 
Event 93  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE       1:05.59    1:05.66  
  1 Grover, Katie R           14 SA-GA                1:03.31    1:05.66  
  3 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       1:11.34    1:07.55  
  4 Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE              1:12.28    1:08.18  
  5 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              1:05.07    1:08.91  
  6 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE              1:15.11    1:12.32  
  7 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                     NT    1:12.57  
  8 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE        1:11.72    1:13.26  
  9 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE       1:18.42    1:14.06  
 10 Freeman, Clara G          13 Unattached-SE        1:14.33    1:15.09  
 11 Smith, Brennan C          13 AUB-SE               1:27.33    1:15.25  
 12 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE       1:19.78    1:15.36  
 13 Hillis, Christyl D        13 Unattached-SE        1:20.33    1:15.98  
 14 Popa, Raluca              13 ATAC-FL              1:20.59    1:19.85  
 15 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA          1:27.01    1:20.01  
 16 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT    1:38.97  
 -- Eidson, Riley B           13 AUB-SE               1:24.23         DQ  
 -- Yates, Molly M            13 DAQ-GA               1:27.54         NS  
 -- Quire, Hannah D           13 SA-GA                1:12.33         NS  
 
Event 94  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              1:00.79    1:00.18  
  2 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA           1:07.36    1:05.45  
  3 Howard, Robert C          14 AUB-SE               1:06.34    1:08.34  
  4 Woodfield, Carter B       13 SA-GA                1:13.32    1:08.35  
  5 Boutte, Devan             13 DAQ-GA               1:12.86    1:08.40  
  6 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                     NT    1:09.21  
  7 Brown, Jake J             14 SA-GA                1:17.26    1:09.79  
  8 Henson, Zachary T         13 MYB-SE               1:13.17    1:10.53  
  9 Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA           1:18.67    1:14.76  
 10 Newsom, Grant R           13 SA-GA                1:20.40    1:16.12  
 11 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                1:24.81    1:18.11  
 12 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        1:16.92    1:22.05  
 13 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               1:29.48    1:26.06  
 -- Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL              1:11.11         NS  
 
Event 95  Girls 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molnar, Megan K           17 AUB-SE                 59.88    1:01.94  
  2 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA           1:01.57    1:03.94  
  3 Redmond, Sara K           16 SA-GA                1:12.78    1:04.61  
  4 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        1:09.71    1:07.02  
  5 Dodero, Megan M           17 SA-GA                1:08.00    1:07.12  
  6 Bowles, Carly A           16 AUB-SE               1:04.93    1:07.89  
  7 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE                    NT    1:08.11  
  8 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               1:05.24    1:08.63  
  9 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               1:15.00    1:09.36  
 10 Townsend, Paige Y         15 Mt.  Valley-SE       1:08.64    1:09.98  
 11 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:09.08    1:11.28  
 12 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:10.08    1:12.22  
 13 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               1:11.52    1:12.89  
 14 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                1:25.68    1:17.55  
 15 Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE        1:16.71    1:17.91  
 16 York, Megan R             15 Bluefins-GA          1:23.68    1:20.52  
 17 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:23.08    1:21.42  
 18 Anderson, Katie M         15 Unattached-SE             NT    1:26.98  
 -- Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 59.90         DQ  
 -- Weatherby, Britt L        16 Bluefins-GA          1:17.23         NS  
 
Event 96  Boys 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowry, Mac D              18 AUB-SE                 55.57      56.16  
  2 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 56.36      56.70  
  3 Adams, Mason C            16 SA-GA                1:00.73      57.22  
  4 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        1:01.07      57.66  
  5 Talley, JT A              17 DAQ-GA               1:01.09      58.16  
  6 Parker, Henry T           16 SA-GA                1:01.75    1:00.41  
  7 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE               1:03.12    1:00.48  
  8 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 59.00    1:01.97  
  9 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE               1:14.73    1:04.92  
 10 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:04.41    1:05.76  
 11 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                1:09.45    1:06.67  
 12 McAlpin, Christopher L    15 Unattached-SE             NT    1:07.51  
 13 Dai, Darren L             17 AUB-SE               1:07.88    1:07.71  
 14 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE             NT    1:07.72  
 15 Bolling, Marshall T       17 Birmingham-SE        1:15.49    1:09.96  
 16 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                    NT    1:10.52  
 17 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT    1:12.18  
 18 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        1:20.49    1:18.51  
 19 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA          1:28.52    1:26.16  
 -- Coggin, Kody J            17 AUB-SE                 59.36         DQ  
 -- Xu, Kevin A               17 AUB-SE               1:13.84         DQ  
 -- Leonard, Joseph T         16 ATAC-FL              1:03.13         NS  
 -- Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA            56.04         NS  
 -- Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE                 59.41         NS  
 
Event 97  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                1:50.84    1:54.10  
  2 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        1:57.40    2:00.55  
  3 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL              2:07.65    2:03.00  
  4 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                2:01.08    2:03.25  
  5 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE        2:09.63    2:04.13  
  6 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        2:09.07    2:05.14  
  7 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        2:05.30    2:05.17  
  8 Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE              2:09.24    2:05.54  
  9 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        2:07.70    2:07.34  
 10 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE       2:04.85    2:08.64  
 11 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA               2:09.44    2:09.48  
 12 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                2:12.82    2:10.07  
 13 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE              2:10.29    2:11.21  
 13 Bennett, MACKENZIE P      14 SA-GA                2:06.65    2:11.21  
 15 Sims, Georgia E           13 SA-GA                2:16.40    2:12.13  
 16 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE        2:01.38    2:13.15  
 17 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       2:13.12    2:13.63  
 18 Quire, Hannah D           13 SA-GA                2:18.72    2:13.88  
 19 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        2:11.71    2:14.11  
 20 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                2:16.41    2:15.01  
 21 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE        2:11.33    2:15.61  
 22 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                2:19.47    2:16.39  
 23 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                2:20.40    2:17.31  
 24 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA               2:16.59    2:17.70  
 25 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                2:28.70    2:18.33  
 26 Smith, Brennan C          13 AUB-SE               2:53.52    2:20.34  
 27 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               2:17.84    2:20.90  
 28 Wu, Julia                 14 AUB-SE               2:22.67    2:21.88  
 29 Cowper, Emily E           14 AUB-SE               2:20.52    2:23.21  
 30 Popa, Raluca              13 ATAC-FL              2:25.99    2:25.88  
 31 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               2:34.44    2:26.78  
 32 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE       2:39.50    2:28.14  
 33 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE       2:35.77    2:30.25  
 34 Allen, Bailey B           13 Sharks!-GA                NT    2:32.21  
 35 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA               NT    2:35.66  
 36 Eidson, Riley B           13 AUB-SE               2:40.33    2:37.90  
 37 Skinner, Morgan M         14 Sharks!-GA                NT    2:38.92  
 38 Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT    3:22.60  
 -- Yates, Molly M            13 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               3:05.91         NS  
 
Event 98  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE        1:47.35    1:46.18  
  2 Brooks, Powell P          14 SA-GA                1:45.38    1:50.48  
  3 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE        1:51.19    1:50.83  
  4 Beri, Jonah N             14 SA-GA                1:51.92    1:53.26  
  5 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               1:53.54    1:54.88  
  6 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                1:54.25    1:54.97  
  7 Howard, Robert C          14 AUB-SE               1:57.25    1:55.10  
  8 Hansen, Sam G             13 SA-GA                1:55.84    1:55.28  
  9 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              2:02.44    1:56.08  
 10 Lin, Alex W               14 DAQ-GA               1:58.00    1:57.40  
 11 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA                    NT    1:57.76  
 12 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              2:03.21    1:59.92  
 13 Aguirre, Taylor A         14 SA-GA                2:01.53    2:01.62  
 14 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              2:00.83    2:01.86  
 15 Carbone, Kevin L          14 SA-GA                2:08.89    2:02.18  
 16 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE        2:10.15    2:02.99  
 17 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA               2:12.65    2:06.52  
 18 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                2:07.25    2:07.09  
 19 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               2:13.17    2:07.34  
 20 Smith, Daniel B           13 SA-GA                2:10.26    2:10.41  
 21 Woodfield, Carter B       13 SA-GA                2:14.46    2:10.68  
 22 Brown, Jake J             14 SA-GA                2:17.39    2:11.83  
 23 Wright, Nate N            13 DAQ-GA               2:19.04    2:13.07  
 24 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT    2:13.95  
 25 Craig, Kyle P             13 SA-GA                2:26.67    2:15.02  
 26 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        2:22.45    2:16.80  
 27 Norris, Kyle P            13 Unattached-SE             NT    2:17.80  
 28 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                     NT    2:18.73  
 29 Henson, Zachary T         13 MYB-SE               2:20.67    2:20.79  
 30 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               2:26.13    2:22.46  
 31 Coggin, Brandon B         14 AUB-SE               2:26.41    2:23.55  
 32 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        2:21.84    2:24.40  
 33 Fernandez, Alex R         13 Sharks!-GA                NT    2:24.48  
 34 Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA           2:31.29    2:25.50  
 35 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        2:32.10    2:27.24  
 36 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                2:48.57    2:28.08  
 37 Newsom, Grant R           13 SA-GA                2:32.33    2:28.81  
 38 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE               2:34.96    2:29.19  
 39 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               2:33.30    2:32.34  
 40 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        2:57.35    2:42.09  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL              2:07.41         NS  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE               2:22.72         NS  
 
Event 99  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE        1:54.76    1:55.91  
  2 Daniels, Katherine E      17 SA-GA                1:51.86    1:56.23  
  3 Horton, Madison A         15 SA-GA                1:54.19    1:57.22  
  4 Bell, Caitlin G           16 SA-GA                1:53.60    1:57.25  
  5 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        1:55.78    1:57.88  
  6 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE               1:55.43    1:58.36  
  7 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE        2:01.75    1:58.66  
  8 Lin, Emily N              17 Unattached-SE        2:01.97    1:58.93  
  9 Breaux, Elise F           15 SA-GA                1:55.42    2:00.23  
 10 Legg, Hannah G            16 Unattached-SE        2:02.67    2:00.39  
 11 Walsh, Lida E             17 SA-GA                1:57.68    2:00.84  
 12 Erickson, Devon L         15 SA-GA                2:00.60    2:01.00  
 13 Long, Savannah S          16 SA-GA                1:56.18    2:01.17  
 14 Molnar, Megan K           17 AUB-SE               1:56.55    2:01.25  
 15 Riel, Margaret V          17 SA-GA                1:59.63    2:01.36  
 16 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                1:59.39    2:01.50  
 17 Redmond, Sara K           16 SA-GA                2:01.40    2:01.96  
 18 Shook, Mattie M           15 SA-GA                2:05.30    2:02.46  
 19 Allen, Sara C             18 SA-GA                2:01.12    2:03.66  
 20 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                2:02.81    2:03.74  
 21 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                2:07.78    2:03.86  
 22 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE        2:06.71    2:04.39  
 23 Kelly, Annie K            15 SA-GA                2:00.29    2:06.39  
 24 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        2:07.03    2:06.77  
 25 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                2:05.68    2:06.82  
 26 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        2:02.76    2:08.99  
 27 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               1:59.98    2:10.30  
 28 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        2:11.18    2:10.74  
 29 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                2:04.58    2:11.88  
 30 Bowles, Carly A           16 AUB-SE               2:04.31    2:12.59  
 31 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                2:12.77    2:13.16  
 32 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               2:16.09    2:14.23  
 33 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               2:10.00    2:14.64  
 34 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               2:12.78    2:18.07  
 35 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               2:11.30    2:18.29  
 36 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA               2:23.99    2:21.05  
 37 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               2:20.13    2:21.13  
 38 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               2:26.71    2:21.88  
 39 Black, Aubri M            15 DAQ-GA               2:17.93    2:23.47  
 40 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                2:27.97    2:24.63  
 41 York, Megan R             15 Bluefins-GA          2:22.61    2:28.68  
 42 Taylor, Jocelyn V         16 DAQ-GA                    NT    2:58.57  
 -- Roy, Taylor F             16 SA-GA                1:48.03         NS  
 -- Weatherby, Britt L        16 Bluefins-GA          2:28.35         NS  
 
Event 100  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long, John S              22 Unattached-SE        1:40.50    1:40.19  
  2 Lowry, Mac D              18 AUB-SE               1:42.69    1:44.42  
  3 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA               1:47.59    1:44.84  
  4 Bowen, James D            17 ATAC-FL              1:47.01    1:46.24  
  5 Andkjaer, Jakob S         25 AUB-SE               1:44.45    1:47.50  
  6 Salyers, Nicholas D       16 SA-GA                1:45.98    1:48.03  
  7 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE        1:48.50    1:49.34  
  8 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               1:45.79    1:49.69  
  9 Howe, Teddy D             17 SA-GA                1:45.91    1:50.09  
 10 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA               1:46.84    1:50.90  
 11 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        1:49.15    1:51.25  
 12 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE        1:53.47    1:51.74  
 13 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                1:50.95    1:51.82  
 14 Warner, Alex B            18 SA-GA                1:55.29    1:51.95  
 15 Price, Carter C           17 SA-GA                1:47.72    1:52.55  
 16 Coggin, Kody J            17 AUB-SE               1:44.41    1:52.82  
 17 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                1:51.98    1:53.01  
 18 Talley, JT A              17 DAQ-GA               1:47.46    1:53.04  
 19 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE        1:52.79    1:53.19  
 20 Parker, Henry T           16 SA-GA                1:54.29    1:54.17  
 21 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                1:52.98    1:54.28  
 22 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE        1:56.14    1:55.05  
 23 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                1:51.55    1:55.18  
 24 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE        1:56.16    1:55.29  
 25 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE        1:56.92    1:55.34  
 26 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA               1:55.31    1:55.78  
 27 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               1:57.75    1:56.97  
 28 Long, Carter C            15 SA-GA                2:02.99    1:57.46  
 29 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE        1:53.89    1:58.51  
 30 Richards, Brad D          15 SA-GA                1:55.59    1:59.03  
 31 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE        2:02.19    1:59.33  
 32 Ponce, Sean S             18 AUB-SE               2:03.88    1:59.45  
 33 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               2:00.57    2:00.01  
 34 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE        1:56.31    2:00.37  
 35 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                2:03.05    2:00.78  
 36 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE               1:55.07    2:01.01  
 37 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE               1:58.03    2:01.94  
 38 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE        2:01.42    2:01.95  
 39 Bruce, Travis J           15 SA-GA                2:07.69    2:02.17  
 40 Ellard, Weaver            15 SA-GA                2:09.10    2:02.74  
 41 Schaefer, Matthew P       16 SA-GA                1:54.15    2:03.57  
 42 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA               2:09.68    2:08.47  
 43 Bolling, Marshall T       17 Birmingham-SE        2:02.08    2:08.63  
 44 Xu, Kevin A               17 AUB-SE               2:16.28    2:08.71  
 45 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA               2:21.74    2:10.26  
 46 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE               2:01.83    2:11.12  
 47 Dai, Darren L             17 AUB-SE               2:21.78    2:12.57  
 48 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                    NT    2:18.28  
 49 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE        2:25.60    2:18.39  
 50 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT    2:19.31  
 51 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        2:17.36    2:22.58  
 52 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA          3:11.01    2:56.60  
 -- Leonard, Joseph T         16 ATAC-FL              1:52.28         NS  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE               1:58.58         NS  
 
Event 101  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                  56.32      57.23  
  2 Grover, Katie R           14 SA-GA                  59.17    1:01.09  
  3 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        1:03.52    1:02.71  
  4 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        1:00.65    1:03.10  
  5 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE        1:04.66    1:03.49  
  6 Bennett, MACKENZIE P      14 SA-GA                1:02.84    1:03.80  
  7 Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        1:01.06    1:03.94  
  8 Wu, Julia                 14 AUB-SE               1:07.62    1:05.64  
  9 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        1:07.96    1:06.02  
 10 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        1:03.75    1:06.78  
 11 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                1:12.39    1:07.49  
 12 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE       1:07.77    1:07.69  
 13 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE        1:02.08    1:07.70  
 14 Johnson, Olivia K         13 SA-GA                1:11.63    1:07.83  
 15 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                1:08.40    1:07.97  
 16 Hoyt, Shea A              14 SA-GA                1:07.22    1:08.20  
 17 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              1:04.61    1:08.33  
 18 Sims, Georgia E           13 SA-GA                1:12.51    1:09.50  
 19 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL              1:09.44    1:09.77  
 20 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                1:09.93    1:09.92  
 21 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       1:12.30    1:10.40  
 22 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                1:15.52    1:12.68  
 23 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               1:14.20    1:13.82  
 24 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE        1:08.64    1:15.19  
 24 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE              1:19.12    1:15.19  
 26 Popa, Raluca              13 ATAC-FL              1:14.96    1:15.73  
 27 Cowper, Emily E           14 AUB-SE               1:20.40    1:16.58  
 28 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE       1:25.55    1:16.60  
 29 Hillis, Christyl D        13 Unattached-SE        1:19.32    1:17.25  
 30 Allen, Bailey B           13 Sharks!-GA                NT    1:18.96  
 31 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE              1:17.91    1:19.57  
 32 Smith, Brennan C          13 AUB-SE                    NT    1:22.05  
 33 Eidson, Riley B           13 AUB-SE               1:22.58    1:22.80  
 34 Skinner, Morgan M         14 Sharks!-GA                NT    1:24.33  
 35 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               1:46.95    1:30.00  
 36 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA               NT    1:31.43  
 -- Freeman, Clara G          13 Unattached-SE        1:17.26         NS  
 
Event 102  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE          56.45      55.66  
  2 Brooks, Powell P          14 SA-GA                  53.18      55.86  
  3 Beri, Jonah N             14 SA-GA                  58.90      57.48  
  4 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                  59.21      57.74  
  5 Martin, Brett A           13 ATAC-FL                55.34      58.34  
  6 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA               1:02.49      58.89  
  7 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE        1:00.98      59.21  
  8 Lin, Alex W               14 DAQ-GA               1:00.20      59.23  
  9 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              1:02.59      59.94  
 10 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA           1:04.17    1:00.46  
 11 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               1:01.29    1:00.98  
 12 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                1:01.59    1:01.19  
 13 Hansen, Sam G             13 SA-GA                1:01.20    1:01.31  
 14 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE        1:08.74    1:02.17  
 15 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              1:01.69    1:02.27  
 16 Carbone, Kevin L          14 SA-GA                1:03.48    1:03.17  
 17 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA                    NT    1:03.87  
 18 Wright, Nate N            13 DAQ-GA               1:08.60    1:04.35  
 19 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               1:08.90    1:05.29  
 20 Fernandez, Alex R         13 Sharks!-GA           1:08.97    1:05.71  
 21 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                1:12.57    1:08.06  
 22 Henson, Zachary T         13 MYB-SE               1:10.46    1:08.25  
 23 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               1:11.55    1:09.34  
 24 Howard, Robert C          14 AUB-SE               1:07.80    1:11.01  
 25 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT    1:11.72  
 26 Boutte, Devan             13 DAQ-GA               1:12.23    1:12.66  
 27 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               1:14.50    1:12.84  
 28 Gynther, Josh M           14 Sharks!-GA           1:15.19    1:13.18  
 29 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        1:16.30    1:13.91  
 30 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE                    NT    1:17.69  
 31 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        1:47.24    1:19.76  
 32 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               1:40.56    1:20.21  
 33 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        1:29.01    1:21.03  
 34 Coggin, Brandon B         14 AUB-SE                    NT    1:23.32  
 35 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        1:33.15    1:30.78  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE               1:15.51         NS  
 
Event 103  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 54.60      57.08  
  2 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE          56.94      57.78  
  3 Brandus, Kate E           17 SA-GA                  57.01      58.24  
  4 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE                 57.00      58.65  
  5 Daniels, Katherine E      17 SA-GA                  57.29      59.69  
  6 Shook, Mattie M           15 SA-GA                1:00.43    1:00.77  
  7 Sills, Ellie H            15 SA-GA                  58.26    1:00.83  
  8 Redmond, Sara K           16 SA-GA                  58.65    1:01.77  
  9 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE          58.95    1:01.91  
 10 Erickson, Devon L         15 SA-GA                  59.66    1:02.50  
 11 Lin, Emily N              17 Unattached-SE        1:02.73    1:03.12  
 12 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                  59.08    1:03.13  
 13 Bagent, Erin C            16 SA-GA                1:01.93    1:03.48  
 14 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                1:01.77    1:03.63  
 15 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        1:04.21    1:04.03  
 16 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               1:00.78    1:04.20  
 17 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        1:03.05    1:04.58  
 18 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                1:04.29    1:04.71  
 19 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        1:02.01    1:04.83  
 20 Molnar, Megan K           17 AUB-SE                 58.37    1:04.93  
 21 Dodero, Megan M           17 SA-GA                1:06.22    1:05.04  
 22 Long, Savannah S          16 SA-GA                1:02.18    1:05.31  
 23 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               1:04.13    1:06.42  
 24 Allen, Sara C             18 SA-GA                1:04.10    1:06.53  
 25 Walsh, Lida E             17 SA-GA                1:02.89    1:06.60  
 26 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:04.05    1:07.03  
 27 Breaux, Elise F           15 SA-GA                1:03.12    1:07.12  
 28 Carrington, Peyton K      16 SA-GA                1:07.17    1:07.24  
 29 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                1:07.37    1:07.31  
 30 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                1:03.41    1:07.54  
 31 Townsend, Paige Y         15 Mt.  Valley-SE       1:05.71    1:07.61  
 32 Spanjers, Janelle E       16 SA-GA                1:05.31    1:08.06  
 33 Kelly, Annie K            15 SA-GA                1:04.20    1:08.18  
 34 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                1:07.36    1:08.79  
 35 Bowles, Carly A           16 AUB-SE               1:04.21    1:09.62  
 36 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE        1:05.86    1:09.72  
 37 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               1:08.57    1:09.84  
 38 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                1:08.74    1:09.88  
 39 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:13.51    1:18.96  
 40 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                1:16.68    1:19.39  
 41 Taylor, Jocelyn V         16 DAQ-GA                    NT    1:26.07  
 -- Legg, Hannah G            16 Unattached-SE        1:01.15         NS  
 -- Finn, Mary M              17 SA-GA                1:02.60         NS  
 -- Roy, Taylor F             16 SA-GA                  58.51         NS  
 -- Weatherby, Britt L        16 Bluefins-GA          1:19.78         NS  
 
Event 104  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Andrejs             28 SA-GA                  46.71      48.60  
  2 Bowen, James D            17 ATAC-FL                51.19      52.55  
  3 Lowry, Mac D              18 AUB-SE                 52.09      53.28  
  4 Adams, Mason C            16 SA-GA                  53.01      53.78  
  5 Parker, Henry T           16 SA-GA                  52.53      54.20  
  6 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE          54.98      54.80  
  7 Coggin, Kody J            17 AUB-SE                 53.78      54.92  
  8 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 54.98      55.01  
  9 Cottingham, Garrett G     17 SA-GA                  53.74      55.11  
 10 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE          57.33      55.49  
 11 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE          55.15      55.66  
 12 Warner, Alex B            18 SA-GA                  54.14      55.80  
 13 Talley, JT A              17 DAQ-GA                 51.79      55.85  
 14 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE          55.68      56.08  
 15 Price, Carter C           17 SA-GA                  55.52      57.02  
 16 Cassidy, Nick N           16 SA-GA                  54.71      57.30  
 17 Grodhaus, Matt M          16 SA-GA                  57.49      57.50  
 18 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                  57.47      57.56  
 19 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 58.45      57.99  
 20 Long, Carter C            15 SA-GA                  57.08      58.03  
 21 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE          58.90      58.59  
 22 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                1:01.08      59.55  
 23 Howe, Teddy D             17 SA-GA                  57.84      59.83  
 24 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA                    NT    1:00.35  
 25 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE                 55.02    1:00.65  
 26 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:01.68    1:01.37  
 27 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               1:05.03    1:01.64  
 28 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               1:05.04    1:01.68  
 29 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE        1:04.91    1:01.75  
 30 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE                 56.76    1:01.78  
 31 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                1:02.93    1:02.30  
 32 Schaefer, Matthew P       16 SA-GA                  59.57    1:03.09  
 33 Ellard, Weaver            15 SA-GA                1:05.57    1:03.13  
 34 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 59.00    1:03.14  
 35 Richards, Brad D          15 SA-GA                1:00.90    1:03.40  
 36 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE        1:03.61    1:03.65  
 37 McAlpin, Christopher L    15 Unattached-SE             NT    1:04.73  
 38 Dai, Darren L             17 AUB-SE               1:09.17    1:06.15  
 39 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE        1:06.62    1:06.53  
 40 Bruce, Travis J           15 SA-GA                1:06.92    1:07.36  
 41 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                1:13.00    1:10.84  
 42 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        1:13.62    1:21.79  
 43 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA               NT    1:35.79  
 -- Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  50.05         NS  
 -- Butler, Mac M             18 Birmingham-SE        1:21.15         NS  
 -- Leonard, David J          17 ATAC-FL                59.30         NS  
 -- Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA            54.48         NS  
 
Event 105  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoyt, Shea A              14 SA-GA                2:32.71    2:34.62  
  2 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        2:39.91    2:39.67  
  3 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              2:32.54    2:42.28  
  4 Johnson, Olivia K         13 SA-GA                2:45.78    2:45.86  
  5 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        2:38.23    2:47.34  
  6 Sims, Georgia E           13 SA-GA                     NT    2:48.02  
  7 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                2:49.50    2:48.98  
  8 Hogan, Kelly A            13 SA-GA                2:50.26    2:49.67  
  9 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE                   NT    2:49.94  
 10 Bennett, MACKENZIE P      14 SA-GA                     NT    2:50.60  
 11 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE            NT    2:52.02  
 12 Quire, Hannah D           13 SA-GA                2:49.55    2:52.05  
 13 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        2:44.44    2:53.21  
 14 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                3:00.24    2:54.64  
 15 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA               2:49.66    2:54.89  
 16 Wu, Julia                 14 AUB-SE                    NT    2:56.07  
 17 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA               2:56.44    2:58.42  
 18 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE                   NT    3:00.51  
 19 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               3:10.40    3:04.16  
 20 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE                    NT    3:11.89  
 -- Cowper, Emily E           14 AUB-SE               2:58.65         DQ  
 -- Soufi, Mariam W           14 SA-GA                2:37.36         NS  
 -- Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               3:30.99         NS  
 -- Yates, Molly M            13 DAQ-GA               3:20.56         NS  
 -- Chapman, Katrina G        13 Birmingham-SE        2:41.56         NS  
 
Event 106  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aguirre, Taylor A         14 SA-GA                2:13.68    2:18.70  
  2 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                2:27.71    2:19.54  
  3 Lin, Alex W               14 DAQ-GA               2:28.03    2:21.93  
  4 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA                    NT    2:25.13  
  5 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA               2:33.46    2:26.89  
  6 Carbone, Kevin L          14 SA-GA                2:30.77    2:28.13  
  7 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE        2:33.72    2:32.90  
  8 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE             NT    2:33.46  
  9 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               2:35.05    2:35.39  
 10 Martin, Brett A           13 ATAC-FL              2:29.99    2:35.41  
 11 Utesch, Phillip K         14 SA-GA                2:34.37    2:37.03  
 12 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE        2:43.24    2:38.55  
 13 Hansen, Sam G             13 SA-GA                2:49.05    2:39.33  
 14 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                2:45.12    2:40.11  
 15 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               2:42.51    2:40.56  
 16 Wright, Nate N            13 DAQ-GA               2:44.98    2:41.88  
 17 Brown, Jake J             14 SA-GA                2:52.62    2:42.23  
 18 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE             NT    2:42.68  
 19 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              2:48.26    2:42.90  
 20 Calderon, Mauricio A      13 ATAC-FL              2:48.43    2:43.01  
 21 Smith, Daniel B           13 SA-GA                     NT    2:46.23  
 22 Woodfield, Carter B       13 SA-GA                     NT    2:48.22  
 23 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE               3:02.20    2:52.76  
 24 Craig, Kyle P             13 SA-GA                3:20.73    2:54.92  
 25 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT    2:58.02  
 26 Boutte, Devan             13 DAQ-GA                    NT    2:59.94  
 27 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                3:11.77    3:00.06  
 28 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        3:06.22    3:01.54  
 29 Coggin, Brandon B         14 AUB-SE               3:07.55    3:04.72  
 30 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE                    NT    3:04.89  
 31 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                     NT    3:08.29  
 32 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        3:27.08    3:10.63  
 33 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        3:38.40    3:17.54  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE                    NT         NS  
 
Event 107  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horton, Madison A         15 SA-GA                2:21.84    2:23.92  
  2 Johnson, Ellen I          16 SA-GA                2:24.81    2:26.90  
  3 Molnar, Megan K           17 AUB-SE               2:15.38    2:29.48  
  4 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE        2:28.18    2:31.11  
  5 Legg, Hannah G            16 Unattached-SE        2:28.25    2:36.92  
  6 Bowles, Carly A           16 AUB-SE               2:28.26    2:38.26  
  7 Sher, Roxanne M           15 SA-GA                2:30.80    2:38.82  
  8 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE        2:35.25    2:39.03  
  9 Kelly, Annie K            15 SA-GA                2:25.48    2:39.10  
 10 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        2:35.45    2:39.19  
 11 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE               2:38.65    2:40.13  
 12 Bagent, Erin C            16 SA-GA                     NT    2:40.27  
 13 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE               2:40.62    2:41.75  
 14 Carrington, Peyton K      16 SA-GA                2:39.22    2:41.98  
 15 Lin, Emily N              17 Unattached-SE        2:39.73    2:42.91  
 16 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                2:40.81    2:43.70  
 17 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE        2:42.83    2:44.00  
 18 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        2:40.50    2:45.62  
 19 Spanjers, Janelle E       16 SA-GA                2:34.27    2:45.85  
 20 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               2:51.47    2:50.70  
 21 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE                    NT    2:52.75  
 22 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA               2:56.95    2:57.22  
 23 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        3:00.80    3:01.76  
 24 York, Megan R             15 Bluefins-GA               NT    3:24.35  
 -- Black, Aubri M            15 DAQ-GA               2:46.70         DQ  
 
Event 108  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rabstejnek, Alan J        15 SA-GA                2:09.49    2:11.63  
  2 Cottingham, Garrett G     17 SA-GA                2:06.05    2:12.67  
  3 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA               2:08.22    2:15.96  
  4 Bowen, James D            17 ATAC-FL              2:12.03    2:18.28  
  5 Russell, Derek T          15 Unattached-SE        2:16.80    2:18.72  
  6 Lowry, Mac D              18 AUB-SE               2:20.02    2:20.80  
  7 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE        2:20.00    2:23.78  
  8 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE        2:18.38    2:23.89  
  9 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE        2:18.68    2:25.03  
 10 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE        2:19.57    2:25.43  
 11 Brannon, Todd C           16 SA-GA                2:24.31    2:26.14  
 12 Mallard, Kevin A          15 SA-GA                2:24.47    2:27.17  
 13 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE        2:28.58    2:29.50  
 14 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA               2:29.20    2:31.71  
 15 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               2:31.59    2:31.84  
 16 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE             NT    2:32.06  
 17 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE               2:18.64    2:33.83  
 18 Steltenpohl, Greg F       17 AUB-SE               2:18.03    2:36.53  
 19 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE        2:43.96    2:41.77  
 20 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA               2:44.50    2:49.23  
 21 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA               2:59.55    2:49.80  
 22 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE             NT    2:52.02  
 -- Cassidy, Nick N           16 SA-GA                2:15.88         DQ  
 -- Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA          2:17.72         NS  
 
Event 109  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soufi, Mariam W           14 SA-GA                1:02.17    1:01.06  
  2 Hudson, Olivia J          14 Unattached-SE        1:00.36    1:02.22  
  3 Jones, Aubrey L           14 SA-GA                1:03.14    1:03.00  
  4 Grover, Katie R           14 SA-GA                1:01.27    1:03.72  
  5 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE        1:02.50    1:05.05  
  6 Isom, Abigail F           13 Mt.  Valley-SE       1:05.38    1:05.53  
  7 Phillips, Meredith F      14 Unattached-SE        1:02.98    1:05.96  
  8 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE        1:07.55    1:07.64  
  9 Winters, Kelcie J         13 SA-GA                1:08.38    1:08.06  
 10 Phelps, Trista D          14 Unattached-SE        1:04.75    1:08.27  
 11 Sims, Georgia E           13 SA-GA                1:08.51    1:08.37  
 12 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                1:12.59    1:08.85  
 13 Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE              1:10.25    1:08.91  
 14 Graves, Laura A           13 Mt.  Valley-SE       1:08.63    1:09.26  
 15 Harris, Frances E         14 Unattached-SE        1:03.75    1:09.42  
 16 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA               1:10.39    1:10.22  
 17 Bennett, MACKENZIE P      14 SA-GA                1:10.38    1:10.59  
 18 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                1:12.73    1:10.94  
 18 Phelps, Kate C            13 SWAT-SE              1:10.18    1:10.94  
 20 Wu, Julia                 14 AUB-SE               1:10.31    1:11.09  
 21 Wallace, MACKENZIE A      14 SA-GA                1:11.60    1:11.22  
 22 Alley-Baktoo, Zahra A     14 AUB-SE               1:10.72    1:11.37  
 23 Peavy, Lauren A           13 ATAC-FL              1:08.68    1:11.44  
 24 Freeman, Clara G          13 Unattached-SE        1:09.38    1:11.50  
 25 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL              1:10.80    1:11.55  
 26 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA               1:12.82    1:14.87  
 27 Cowper, Emily E           14 AUB-SE               1:17.44    1:15.56  
 28 Bilek, Jessica O          13 Birmingham-SE        1:13.00    1:15.94  
 29 Eidson, Riley B           13 AUB-SE               1:23.70    1:16.86  
 30 Suhs, Tara A              13 SWAT-SE              1:17.35    1:17.16  
 31 Smith, Brennan C          13 AUB-SE               1:24.17    1:17.45  
 32 Schuster, Maddie N        13 AUB-SE               1:18.14    1:17.94  
 33 Skinner, Morgan M         14 Sharks!-GA           1:32.88    1:20.13  
 34 Crenshaw, Shyla D         13 Bluefins-GA               NT    1:20.66  
 35 Allen, Bailey B           13 Sharks!-GA           1:26.67    1:24.09  
 -- Yates, Molly M            13 DAQ-GA               1:31.72         NS  
 -- Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Brennen, Emma G           14 DAQ-GA               1:41.36         NS  
 -- Hogan, Kelly A            13 SA-GA                1:11.51         NS  
 
Event 110  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beri, Jonah N             14 SA-GA                  55.48      55.57  
  2 Hansen, Sam G             13 SA-GA                  56.11      56.02  
  3 Lin, Alex W               14 DAQ-GA                 59.01      57.62  
  4 Tunks, Jackson H          13 Unattached-SE          56.84      57.94  
  5 Taylor, Alex J            13 DAQ-GA                 58.05      59.18  
  6 Freeman, Will J           14 Birmingham-SE          59.61      59.86  
  7 Peribonio, Tom A          14 SA-GA                1:00.86    1:00.38  
  8 Lee, Junhan               13 Sharks!-GA           1:04.31    1:01.96  
  9 Howard, Robert C          14 AUB-SE               1:06.45    1:04.50  
 10 Tharpe, Jackson J         14 Unattached-SE        1:08.95    1:04.76  
 11 Davis, Ryan W             14 ATAC-FL              1:05.59    1:05.19  
 12 Carbone, Kevin L          14 SA-GA                1:05.29    1:05.38  
 13 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA               1:06.90    1:06.17  
 14 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA               1:09.79    1:06.94  
 15 Wright, Nate N            13 DAQ-GA               1:17.29    1:07.30  
 16 Palmer, Jackson C         14 SA-GA                1:07.94    1:07.59  
 17 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE        1:11.68    1:08.52  
 18 Keith, Taylor A           14 Unattached-SE             NT    1:09.41  
 19 Hill, Joseph L            13 AUB-SE               1:11.52    1:11.34  
 20 Brown, Jake J             14 SA-GA                1:14.14    1:13.45  
 21 Looney, Van V             13 Birmingham-SE        1:14.27    1:14.48  
 22 Traylor, Javarous         14 Sharks!-GA                NT    1:14.66  
 23 Newsom, Grant R           13 SA-GA                1:14.42    1:15.42  
 24 Kobzyev, Kyrylo O         13 AUB-SE               1:18.39    1:15.51  
 25 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                1:18.88    1:16.25  
 26 Smolin, Joseph R          14 Birmingham-SE        1:17.69    1:16.67  
 27 Hayworth, Luke K          14 AUB-SE                    NT    1:17.87  
 28 Dickerson, Ben J          13 SA-GA                1:21.84    1:19.25  
 29 Winter, Harrison C        14 Birmingham-SE        1:29.00    1:23.15  
 30 Zumbiel, Samuel G         13 AUB-SE               1:25.92    1:25.14  
 31 Coggin, Brandon B         14 AUB-SE               1:31.29    1:26.89  
 32 Lutomski, Mark S          14 Birmingham-SE        1:39.41    1:28.46  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL              1:11.53         NS  
 -- Crouse, Mark M            13 AUB-SE               1:20.50         NS  
 -- Smith, Daniel B           13 SA-GA                1:12.07         NS  
 
Event 111  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 55.29      57.74  
  2 Middleton, Aimee R        18 AUB-SE                 56.50      58.64  
  3 Pittman, Genny G          15 Birmingham-SE          56.52      58.87  
  4 Legg, Hannah G            16 Unattached-SE          57.97      59.89  
  5 Chapman, Angelica J       17 Birmingham-SE          57.80    1:00.61  
  6 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA             59.77    1:00.83  
  7 Brandus, Kate E           17 SA-GA                  58.88    1:01.57  
  8 Bell, Caitlin G           16 SA-GA                1:01.00    1:03.22  
  9 Riel, Margaret V          17 SA-GA                1:00.91    1:03.41  
 10 Wheeler, Brooke A         18 SA-GA                1:04.03    1:03.55  
 11 Stanley, Sam L            17 Birmingham-SE        1:03.43    1:03.61  
 12 Sills, Ellie H            15 SA-GA                1:00.11    1:03.80  
 13 Lin, Emily N              17 Unattached-SE        1:04.83    1:04.28  
 14 Dodero, Megan M           17 SA-GA                1:03.12    1:04.58  
 15 Long, Savannah S          16 SA-GA                1:00.89    1:04.85  
 16 Feeney, Meghan E          17 SA-GA                1:03.05    1:05.59  
 17 Erickson, Devon L         15 SA-GA                1:03.21    1:05.88  
 18 Finkle, Caroline K        15 SA-GA                1:03.30    1:06.06  
 19 Hogan, Lindsay M          15 SA-GA                1:05.18    1:06.49  
 20 Bagent, Erin C            16 SA-GA                1:02.63    1:06.78  
 21 Walsh, Lida E             17 SA-GA                1:04.26    1:07.06  
 22 Townsend, Paige Y         15 Mt.  Valley-SE       1:06.55    1:07.38  
 23 Wacker, Lindsey M         17 SA-GA                1:03.93    1:07.42  
 23 Sensenbrenner, Kaitlin L  15 SA-GA                1:04.15    1:07.42  
 25 Cash, Mary C              16 Birmingham-SE        1:05.53    1:07.78  
 26 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:05.12    1:07.88  
 27 Wilson, Jessica           19 AUB-SE               1:06.19    1:08.15  
 28 Mathias, Mallory J        16 Birmingham-SE        1:08.16    1:08.25  
 29 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               1:05.89    1:08.69  
 29 Carrington, Peyton K      16 SA-GA                1:07.27    1:08.69  
 31 Barrows, Kimmy M          15 SA-GA                1:10.23    1:09.72  
 32 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               1:11.33    1:12.11  
 33 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:11.04    1:12.77  
 34 Macrina, Caitlin M        15 SA-GA                1:13.43    1:12.91  
 35 Judd, Anna K              17 Birmingham-SE        1:12.55    1:12.94  
 36 Black, Aubri M            15 DAQ-GA               1:12.07    1:13.13  
 37 Jones, Barri A            15 DAQ-GA               1:15.29    1:14.97  
 38 York, Megan R             15 Bluefins-GA          1:20.35    1:21.34  
 39 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA               1:23.99    1:25.44  
 40 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:25.39    1:27.06  
 41 Anderson, Katie M         15 Unattached-SE             NT    1:28.49  
 42 Taylor, Jocelyn V         16 DAQ-GA                    NT    1:35.03  
 -- Johnson, Ellen I          16 SA-GA                1:04.03         NS  
 -- Weatherby, Britt L        16 Bluefins-GA          1:18.27         NS  
 -- Breaux, Elise F           15 SA-GA                1:03.86         NS  
 -- Roy, Taylor F             16 SA-GA                1:03.60         NS  
 -- Finn, Mary M              17 SA-GA                1:03.19         NS  
 -- Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE        1:15.33         NS  
 
Event 112  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duda, Andrejs             28 SA-GA                  47.35      49.91  
  2 Long, John S              22 Unattached-SE          51.00      50.20  
  3 Salyers, Nicholas D       16 SA-GA                  53.15      54.38  
  4 Holmes, Corey J           15 Birmingham-SE          55.21      55.89  
  5 Talley, JT A              17 DAQ-GA                 52.93      56.51  
  6 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                  56.66      56.53  
  7 Adams, Mason C            16 SA-GA                  56.00      56.56  
  8 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 59.64      56.70  
  9 Phelps, Tyler J           16 Unattached-SE          55.09      57.57  
 10 Morseth, Ben G            17 Unattached-SE          56.08      57.71  
 11 Warner, Alex B            18 SA-GA                  55.53      58.17  
 12 Brannon, Todd C           16 SA-GA                  57.95      58.28  
 13 Howe, Teddy D             17 SA-GA                  56.40      58.59  
 14 Price, Carter C           17 SA-GA                  57.27      58.76  
 15 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 55.93      59.20  
 16 Hudson, Ross R            16 Unattached-SE          57.67      59.32  
 17 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA                 55.19      59.38  
 18 Pollard, Kevin C          15 Unattached-SE          56.18      59.59  
 19 Frinak, Kevin M           15 AUB-SE               1:01.68    1:00.36  
 20 Richards, Brad D          15 SA-GA                  59.77    1:00.48  
 21 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                  58.61    1:00.49  
 22 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE        1:00.98    1:01.47  
 23 Coggin, Kody J            17 AUB-SE               1:02.16    1:01.54  
 24 Lutomski, David A         17 Birmingham-SE          59.05    1:01.89  
 25 Long, Carter C            15 SA-GA                1:03.24    1:02.47  
 26 Dickerson, Ted E          15 SA-GA                1:06.99    1:02.81  
 27 Ellard, Weaver            15 SA-GA                1:04.52    1:02.85  
 28 Ponce, Sean S             18 AUB-SE                 59.00    1:02.87  
 29 Ruska, Clarke C           17 DAQ-GA               1:02.20    1:03.18  
 30 Xu, Kevin A               17 AUB-SE               1:12.60    1:04.14  
 31 Bruce, Travis J           15 SA-GA                1:05.32    1:04.60  
 32 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE               1:01.45    1:04.96  
 33 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE        1:09.62    1:07.61  
 34 Shane, Thomas A           17 Unattached-SE        1:09.45    1:08.32  
 35 Dai, Darren L             17 AUB-SE               1:11.15    1:08.78  
 36 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA               1:14.12    1:09.01  
 37 Morris, Sean D            17 Birmingham-SE        1:04.33    1:09.13  
 38 Butler, Mac M             18 Birmingham-SE        1:10.81    1:09.75  
 39 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:10.11    1:10.10  
 40 Bolling, Marshall T       17 Birmingham-SE        1:06.84    1:11.07  
 41 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                    NT    1:15.63  
 42 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA               1:14.82    1:15.88  
 43 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                    NT    1:15.90  
 44 Smolin, Nathan I          17 Birmingham-SE        1:07.05    1:17.57  
 45 Wilkerson, David J        15 Bluefins-GA          1:41.60    1:27.50  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA               1:38.24         NS  
 -- Leonard, David J          17 ATAC-FL              1:02.66         NS  
 -- Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  51.60         NS  
 
Event 113  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schultz, Sissy H          13 Birmingham-SE          33.12      35.58  
  2 Edwards, Ryleigh B        13 Mt.  Valley-SE         37.28      35.98  
  3 Quire, Hannah D           13 SA-GA                  37.55      36.66  
  4 Wohlfarth, Maddie E       14 Birmingham-SE          36.62      36.79  
  5 Weissgerber, Ashlynn B    13 SWAT-SE                38.62      37.19  
  6 Riggs, Maddie E           14 DAQ-GA                 38.26      38.74  
  7 Gutekunst, Naomie L       13 DAQ-GA                 37.32      38.93  
  8 Pereda, Cristina N        13 ATAC-FL                40.13      39.23  
  9 Morelan, Kasey N          13 Mt.  Valley-SE         41.56      39.77  
 10 Hillis, Christyl D        13 Unattached-SE          39.81      40.12  
 -- Brennen, Emma G           14 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Allen, Soni A             13 DAQ-GA                    NT         NS  
 
Event 114  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Samuel M             13 DAQ-GA                 31.42      30.39  
  2 Cheak, Noah C             14 Birmingham-SE          32.19      31.48  
  3 Jordan, Jacob V           13 DAQ-GA                 33.81      33.97  
  4 Boutte, Devan             13 DAQ-GA                 37.28      35.42  
  5 Garlow, Adam W            14 DAQ-GA                    NT      35.79  
  6 Henson, Zachary T         13 MYB-SE                 38.53      37.62  
  7 Romanos, Hutchinson W     14 SA-GA                     NT      37.72  
  8 Bonneville, Jacob M       14 SA-GA                     NT      38.22  
 -- Newsom, Grant R           13 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Craig, Kyle P             13 SA-GA                  40.68         NS  
 -- Smith, Daniel B           13 SA-GA                  34.83         NS  
 -- Sutton, Duncan M          13 ATAC-FL                38.53         NS  
 
Event 115  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Emily A            16 Birmingham-SE          33.58      32.54  
  2 Paschal, Maddie L         15 Sharks!-GA             34.74      34.80  
  3 Harbison, Meredith E      18 AUB-SE                 35.61      35.64  
  4 Black, Aubri M            15 DAQ-GA                 36.65      37.09  
  5 Gutekunst, Malaika H      18 DAQ-GA                 38.29      39.10  
  6 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 37.62      39.56  
  7 Taylor, Jocelyn V         16 DAQ-GA                    NT      46.61  
 -- Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 46.21         DQ  
 -- Bass, Kelsey N            17 Birmingham-SE          40.85         NS  
 -- Dillette, Alana K         22 AUB-SE                 32.00         NS  
 
Event 116  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hughes, Devyn J           16 DAQ-GA                 29.06      29.39  
  2 Hoerlein, Benjamin H      16 AUB-SE                 27.79      30.94  
  3 Byron, Eric D             15 Birmingham-SE             NT      31.00  
  4 Padgett, Mitchell T       17 AUB-SE                 31.96      31.68  
  5 Boutte', D.J. P           16 DAQ-GA                 33.71      32.22  
  6 Leonardo, Christian G     15 DAQ-GA                 33.39      32.34  
  7 Coleman, Nick A           17 DAQ-GA                 34.54      35.11  
  8 Denize, Dmitrius H        16 DAQ-GA                 36.53      35.43  
  9 Lockhart, Drew A          16 Birmingham-SE          37.60      35.89  
 10 McElroy, Jay R            16 Birmingham-SE          36.42      36.23  
 11 Wilton, Dylan D           16 AUB-SE                 40.24      36.81  
 12 Xu, Kevin A               17 AUB-SE                 41.42      37.37  
 13 McCombs, Randy K          16 AUB-SE                 37.56      39.20  
 -- Brown, Xavier C           15 DAQ-GA                    NT         NS  
 -- Grover, Joshua P          15 Bluefins-GA            29.59         NS  
 -- Randolph, Maxwell J       21 UN-GA                  26.20         NS  
 -- Bolling, Marshall T       17 Birmingham-SE          36.89         NS  
 -- Trotman, Isaiah R         19 AUB-SE                 30.46         NS