Licensed to Lanier Aquatics, Inc.   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 5/3/2010 02:04 PM
                         Summer Kick-Off II - 5/1/2010                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saxon, Rachel G      7 SA-GA                  20.56      18.48        
  2 Durnell, Isabella    7 SA-GA                     NT      19.24        
  3 Krupit, Jaedyn M     8 SA-GA                     NT      20.85        
  4 Vemulapalli, Divya   8 SA-GA                     NT      23.38        
  5 McGannon, Kirsten    8 SA-GA                     NT      25.57        
  6 Hadley, Marin Clar   5 SA-GA                     NT      32.03        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saxon, Rachel G      7 SA-GA                  21.97      20.80        
  2 Breeze, Bailey S     8 SA-GA                  22.67      22.98        
  3 Durnell, Isabella    7 SA-GA                     NT      25.08        
  4 Krupit, Jaedyn M     8 SA-GA                  23.66      25.57        
  5 Vemulapalli, Divya   8 SA-GA                     NT      25.81        
  6 McGannon, Kirsten    8 SA-GA                     NT      30.88        
  7 Hadley, Marin Clar   5 SA-GA                     NT      31.77        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breeze, Bailey S     8 SA-GA                  25.31      24.43        
  2 Durnell, Isabella    7 SA-GA                     NT      26.64        
  3 Vemulapalli, Divya   8 SA-GA                  30.57      27.91        
  4 McGannon, Kirsten    8 SA-GA                  33.60      32.97        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donaldson, Maya R    8 SA-GA                  19.24      19.27        
  2 Saxon, Rachel G      7 SA-GA                  21.82      19.80        
  3 Hadley, Olivia C     8 SA-GA                  21.30      20.71        
  4 Scalise, Sydney E    7 SA-GA                  30.99      23.96        
  5 Krupit, Jaedyn M     8 SA-GA                     NT      26.26        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geoghan, Erin C     10 SA-GA                  33.87      33.36        
  2 Morgan, Olivia B    10 SA-GA                  35.70      33.68        
  3 Donaldson, Maya R    8 SA-GA                  38.83      39.86        
  4 Underwood, Kayla I  10 SA-GA                  36.56      40.06        
  5 Chesman, Emily E    10 SA-GA                  37.64      40.30        
  6 Toner, Jocelyn M     9 SA-GA                  41.14      40.41        
  7 Imhoff, Celia G     10 SA-GA                  38.51      40.62        
  8 Bucci, Cate M        9 SA-GA                  43.52      40.67        
  9 Morgan, Annah G     10 SA-GA                  43.81      42.53        
 10 Hadley, Olivia C     8 SA-GA                  45.88      42.74        
 11 Self, Haley J        8 SA-GA                  41.23      43.95        
 12 Dontu, Sruthi       10 SA-GA                     NT      44.22        
 13 Kudchikar, Arsheen  10 SA-GA                  46.84      44.52        
 14 Kenkare, Pallavi    10 SA-GA                     NT      44.68        
 15 Hadley, Kate G       9 SA-GA                  43.85      45.11        
 16 Ayscue, Claire E     9 SA-GA                  49.05      45.34        
 17 Scalise, Sydney E    7 SA-GA                  50.67      46.73        
 18 Pagan, Olivia H      9 SA-GA                  47.42      46.84        
 19 Zhang, Ariel O       9 SA-GA                  47.07      47.00        
 20 Douget, Hana A       9 SA-GA                     NT      48.48        
 21 Bartsch, Luisa P     9 SA-GA                     NT      50.84        
 22 Dhillon, Harnoor K   9 SA-GA                     NT      59.76        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geoghan, Erin C     10 SA-GA                  38.37      37.51        
  2 Morgan, Olivia B    10 SA-GA                  47.77      42.08        
  3 Scalise, Devon A    10 SA-GA                  43.86      44.10        
  4 Lou, Mary Y         10 SA-GA                  55.06      44.16        
  5 Chesman, Emily E    10 SA-GA                  44.51      45.95        
  6 Hadley, Olivia C     8 SA-GA                     NT      46.68        
  7 Self, Haley J        8 SA-GA                  48.78      46.88        
  8 Hadley, Kate G       9 SA-GA                  55.71      47.60        
  9 Imhoff, Celia G     10 SA-GA                     NT      48.40        
 10 Burns, Lydia N       9 SA-GA                  50.47      49.00        
 11 Kudchikar, Arsheen  10 SA-GA                     NT      49.12        
 12 Dontu, Sruthi       10 SA-GA                     NT      50.22        
 13 Zhang, Ariel O       9 SA-GA                  52.31      50.70        
 14 Pagan, Olivia H      9 SA-GA                  56.12      53.79        
 15 Douget, Hana A       9 SA-GA                     NT      55.10        
 16 Ayscue, Claire E     9 SA-GA                     NT      55.19        
 17 Bartsch, Luisa P     9 SA-GA                     NT      57.08        
 18 Dhillon, Harnoor K   9 SA-GA                     NT    1:01.59        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geoghan, Erin C     10 SA-GA                  46.62      44.79        
  2 Morgan, Olivia B    10 SA-GA                  52.73      47.19        
  3 Underwood, Kayla I  10 SA-GA                  47.66      47.54        
  4 Burns, Lydia N       9 SA-GA                  49.58      49.03        
  5 Kenkare, Pallavi    10 SA-GA                     NT      51.96        
  6 Lou, Mary Y         10 SA-GA                1:00.52      53.97        
  7 Imhoff, Celia G     10 SA-GA                1:01.74      54.59        
  8 Bucci, Cate M        9 SA-GA                  56.60      54.78        
  9 Pagan, Olivia H      9 SA-GA                  57.66      57.78        
 10 Morgan, Annah G     10 SA-GA                1:01.68      58.11        
 11 Dontu, Sruthi       10 SA-GA                     NT      58.36        
 12 Zhang, Ariel O       9 SA-GA                1:05.82    1:00.29        
 13 Scalise, Sydney E    7 SA-GA                1:09.46    1:02.00        
 14 Ayscue, Claire E     9 SA-GA                1:09.06    1:08.95        
 15 Dhillon, Harnoor K   9 SA-GA                     NT    1:09.55        
 16 Douget, Hana A       9 SA-GA                     NT    1:12.38        
 17 Bartsch, Luisa P     9 SA-GA                     NT    1:16.79        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lou, Mary Y         10 SA-GA                  47.03      41.21        
  2 Scalise, Devon A    10 SA-GA                  42.46      41.46        
  3 Bucci, Cate M        9 SA-GA                  49.95      44.50        
  4 Self, Haley J        8 SA-GA                  51.16      49.13        
  5 Hadley, Kate G       9 SA-GA                     NT      49.79        
  6 Toner, Jocelyn M     9 SA-GA                  47.27      50.60        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Taylor N  12 SA-GA                  31.47      31.33        
  2 Zhang, Clare V      12 SA-GA                  32.40      33.44        
  3 Habegger, Sydney G  12 SA-GA                  33.94      34.55        
  4 Smith, Alexis K     11 SA-GA                  36.69      34.87        
  5 Colton, Clarisa J   11 SA-GA                  34.96      35.01        
  6 Glass, Hannah G     12 SA-GA                  34.75      35.79        
  7 Meyer, Savannah R   12 SA-GA                  36.63      36.17        
  8 Byers, Celeste N    11 SA-GA                     NT      36.56        
  9 Wilkerson, Paige E  11 SA-GA                     NT      38.12        
 10 Trice, Katherine E  11 SA-GA                  38.47      38.86        
 11 Bernardino, Annali  12 SA-GA                  41.70      39.55        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Taylor N  12 SA-GA                  37.54      37.14        
  2 Habegger, Sydney G  12 SA-GA                  40.15      41.72        
  3 Meyer, Savannah R   12 SA-GA                  42.98      41.92        
  4 Glass, Hannah G     12 SA-GA                  41.79      42.09        
  5 Smith, Alexis K     11 SA-GA                     NT      43.71        
  6 Wilkerson, Paige E  11 SA-GA                     NT      43.77        
  7 Douget, Keira J     12 SA-GA                     NT      44.34        
  8 Trice, Katherine E  11 SA-GA                  48.21      45.80        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Alexis K     11 SA-GA                  41.67      42.91        
  2 Byers, Celeste N    11 SA-GA                     NT      45.08        
  3 Habegger, Sydney G  12 SA-GA                  45.58      46.29        
  4 Perreiah, Diana M   11 SA-GA                     NT      47.34        
  5 Colton, Clarisa J   11 SA-GA                  47.04      47.83        
  6 Meyer, Savannah R   12 SA-GA                  48.88      49.29        
  7 Wilkerson, Paige E  11 SA-GA                     NT      50.14        
  8 Douget, Keira J     12 SA-GA                     NT    1:01.58        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glass, Hannah G     12 SA-GA                  37.33      38.49        
  2 Colton, Clarisa J   11 SA-GA                  41.00      40.41        
  3 Perreiah, Diana M   11 SA-GA                  41.81      43.08        
  4 Bernardino, Annali  12 SA-GA                  47.30      46.27        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Taylor N  12 SA-GA                1:09.58    1:08.03        
  2 Walton, Hannah C    13 SA-GA                     NT    1:12.62        
  3 Rockhill, Emily     12 SA-GA                     NT    1:14.52        
  4 Trice, Katherine E  11 SA-GA                     NT    1:20.60        
  5 Webb, Caitlyn S     13 SA-GA                     NT    1:21.16        
  6 Scalise, Devon A    10 SA-GA                1:18.12    1:22.13        
  7 Douget, Keira J     12 SA-GA                     NT    1:32.18        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Clare V      12 SA-GA                1:17.20    1:18.78        
  2 Rockhill, Emily     12 SA-GA                     NT    1:28.04        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walton, Hannah C    13 SA-GA                1:32.29    1:30.95        
  2 Zhang, Clare V      12 SA-GA                1:36.31    1:38.27        
  3 Rockhill, Emily     12 SA-GA                     NT    1:40.63        
  4 Holmecki, Kaitlyn   13 SA-GA                     NT    1:48.92        
  5 Webb, Caitlyn S     13 SA-GA                1:51.70    1:51.95        
 
Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walton, Hannah C    13 SA-GA                1:21.89    1:21.42        
  2 Perreiah, Diana M   11 SA-GA                1:29.70    1:28.23        
  3 Underwood, Kayla I  10 SA-GA                1:35.81    1:34.80        
  4 Chesman, Emily E    10 SA-GA                     NT    1:37.78        
  5 Donaldson, Maya R    8 SA-GA                1:39.86    1:40.73        
  6 Toner, Jocelyn M     9 SA-GA                1:45.28    1:40.75        
  7 Burns, Lydia N       9 SA-GA                1:41.47    1:43.08        
  8 Breeze, Bailey S     8 SA-GA                1:50.10    1:43.58        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, Alex S     8 SA-GA                     NT      18.19        
  2 Brown, Conrad R      8 SA-GA                  19.58      18.48        
  3 Bush, Tucker J       7 SA-GA                  18.69      18.68        
  4 Fareed, Mohammed A   8 SA-GA                     NT      20.28        
  5 Githuku, Ryan A      7 SA-GA                     NT      21.78        
  6 Chesman, Zachary C   7 SA-GA                  23.02      22.11        
  7 Fareed, Ali A        6 SA-GA                     NT      24.11        
  8 Durnell, Elijah      7 SA-GA                     NT      24.82        
  9 Reichman, Gavin C    7 SA-GA                     NT      25.16        
 10 Cauwenberghs, Ryan   7 SA-GA                     NT      26.39        
 11 Slabiak, Connor J    6 SA-GA                  32.77      28.33        
 12 Clayton, Miles M     5 SA-GA                  28.47      29.16        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Conrad R      8 SA-GA                  21.81      22.88        
  1 Bush, Tucker J       7 SA-GA                  22.05      22.88        
  3 Gonzalez, Alex S     8 SA-GA                     NT      23.57        
  4 Slabiak, Connor J    6 SA-GA                  29.50      26.02        
  5 Breeze, Bear H       8 SA-GA                  23.03      26.54        
  6 Reichman, Gavin C    7 SA-GA                     NT      26.65        
  7 Githuku, Ryan A      7 SA-GA                     NT      27.95        
  8 Durnell, Elijah      7 SA-GA                     NT      28.90        
  9 Chesman, Zachary C   7 SA-GA                  26.66      29.47        
 10 Fareed, Ali A        6 SA-GA                     NT      30.65        
 11 Cauwenberghs, Ryan   7 SA-GA                     NT      32.44        
 12 Clayton, Miles M     5 SA-GA                  32.35      33.87        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brown, Conrad R      8 SA-GA                  25.34      26.32        
  2 Durnell, Elijah      7 SA-GA                     NT      27.91        
  3 Gonzalez, Alex S     8 SA-GA                     NT      28.55        
  4 Bush, Tucker J       7 SA-GA                  28.30      30.17        
  5 Slabiak, Connor J    6 SA-GA                  39.38      34.12        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breeze, Bear H       8 SA-GA                  20.38      20.26        
  2 Fareed, Mohammed A   8 SA-GA                     NT      24.76        
  3 Reichman, Gavin C    7 SA-GA                     NT      29.86        
  4 Chesman, Zachary C   7 SA-GA                  30.63      30.86        
  5 Githuku, Ryan A      7 SA-GA                     NT      30.95        
  6 Fareed, Ali A        6 SA-GA                  29.71      33.29        
  7 Cauwenberghs, Ryan   7 SA-GA                     NT      35.37        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesihovic, Sven     10 SA-GA                  35.10      35.83        
  2 Kim, Shaun P         9 SA-GA                  37.22      36.00        
  3 Petree, Benjamin    10 SA-GA                     NT      37.75        
  4 Stephens, Charlie   10 SA-GA                     NT      40.18        
  5 Fareed, Yaseen H    10 SA-GA                  40.17      40.23        
  6 Willis, Jacob P      9 SA-GA                  48.76      41.49        
  7 Paul, Michael W      9 SA-GA                  45.19      46.07        
  8 Balmes, Ben F        9 SA-GA                     NT      46.53        
  9 Quispe, Samuel J     8 SA-GA                     NT      51.44        
 10 Perreiah, Reed L     9 SA-GA                1:02.47      56.24        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mesihovic, Sven     10 SA-GA                  41.86      42.26        
  2 Kim, Shaun P         9 SA-GA                  47.23      44.54        
  3 Smith, Brenden M    10 SA-GA                  42.33      45.20        
  4 Stephens, Charlie   10 SA-GA                     NT      49.06        
  5 Breeze, Brett H      9 SA-GA                     NT      52.02        
  6 Petree, Benjamin    10 SA-GA                     NT      54.54        
  7 Quispe, Samuel J     8 SA-GA                     NT      55.34        
  8 Perreiah, Reed L     9 SA-GA                1:04.99      57.35        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Breeze, Brett H      9 SA-GA                  49.17      50.18        
  2 Mesihovic, Sven     10 SA-GA                  48.51      50.56        
  3 Smith, Brenden M    10 SA-GA                  51.50      50.88        
  4 Willis, Jacob P      9 SA-GA                  52.65      53.59        
  5 Kim, Shaun P         9 SA-GA                  56.86      56.54        
  6 Balmes, Ben F        9 SA-GA                  57.22      57.24        
  7 Paul, Michael W      9 SA-GA                     NT      58.92        
  8 Fareed, Yaseen H    10 SA-GA                     NT      59.52        
  9 Petree, Benjamin    10 SA-GA                     NT    1:02.45        
 10 Fareed, Mohammed A   8 SA-GA                     NT    1:04.47        
 11 Perreiah, Reed L     9 SA-GA                1:09.09    1:05.16        
 12 Quispe, Samuel J     8 SA-GA                     NT    1:34.50        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smith, Brenden M    10 SA-GA                  45.04      47.34        
  2 Song, Samuel W       9 SA-GA                     NT      47.43        
  3 Willis, Jacob P      9 SA-GA                  59.32      48.60        
  4 Paul, Michael W      9 SA-GA                     NT      55.25        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geoghan, Riley J    12 SA-GA                  33.90      32.00        
  2 Bartsch, Hayden M   12 SA-GA                     NT      32.10        
  3 Darsey, Colton F    11 SA-GA                  32.28      32.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartsch, Hayden M   12 SA-GA                     NT      38.32        
  2 Geoghan, Riley J    12 SA-GA                     NT      39.53        
  3 McGee, Kyle K       11 SA-GA                  42.04      42.92        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Geoghan, Riley J    12 SA-GA                  51.37      43.70        
  2 Michell, Christian  12 SA-GA                     NT      44.55        
  3 Darsey, Colton F    11 SA-GA                  45.29      45.13        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Darsey, Colton F    11 SA-GA                  39.14      38.48        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jerkovic, Boris     12 SA-GA                     NT    1:12.20        
  2 Michell, Christian  12 SA-GA                     NT    1:15.38        
  3 McGee, Kyle K       11 SA-GA                1:40.13    1:29.23        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jerkovic, Boris     12 SA-GA                1:30.95    1:28.94        
  2 Michell, Christian  12 SA-GA                     NT    1:37.03        
  3 Song, Samuel W       9 SA-GA                     NT    1:39.34        
 
Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartsch, Hayden M   12 SA-GA                     NT    1:30.12        
  2 Song, Samuel W       9 SA-GA                1:47.52    1:37.83        
  3 Breeze, Brett H      9 SA-GA                1:45.27    1:42.33        
  4 Breeze, Bear H       8 SA-GA                1:47.43    1:51.59        
  5 Balmes, Ben F        9 SA-GA                2:03.33    1:53.86        
  6 Fareed, Yaseen H    10 SA-GA                     NT    1:54.83