Licensed to Auburn University       HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 2/2/2010 08:04 PM
            2010 SE Ralph Crocker Classic - 1/29/2010 to 1/31/2010             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geary, Caitlin M          20 AU-SE                  24.75      23.44  
  2 Dillette, Alana K         22 Unattached-SE          23.89      23.56  
  3 Schick, Taylor R          15 DYNA-GA                23.41      23.69  
  4 Von Jouanne, Jenny M      20 AU-SE                     NT      24.13  
  5 Marshall, Christine I     23 Unattached-SE          23.50      24.14  
  5 Molnar, Megan K           16 AUB-SE                 23.65      24.14  
  7 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE                 25.48      25.32  
  8 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE                 24.79      25.73  
  9 Berger, Kelly M           15 CTA-SE                 26.00      25.78  
 10 Fishback, Darcy L         18 AU-SE                  24.50      26.39  
 11 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE                 26.13      26.46  
 12 Myers, Hope H             18 HSAS-MS                26.57      26.51  
 13 Waters, Winston K         16 MYB-SE                 25.21      26.57  
 14 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 26.54      26.79  
 15 Bowles, Carly A           15 AUB-SE                 25.77      26.80  
 16 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE                 26.27      26.83  
 17 Myers, Holly M            18 HSAS-MS                25.70      27.11  
 18 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE                 27.20      27.22  
 19 Wilson, Jessica           18 AUB-SE                 27.13      27.23  
 20 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 28.37      27.24  
 21 Jones, Jeni R             15 Blast-LA               26.37      27.27  
 22 Langley, Peyton R         16 PSL-SE                 25.99      27.28  
 23 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE                27.41      27.51  
 24 Turner, Jesse A           17 Sharks!-GA             27.25      27.68  
 25 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE        28.46      28.17  
 26 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE                 27.00      28.26  
 27 Johnson, Laura L          19 AU-SE                  24.50      30.64  
 28 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 30.42      30.95  
 29 Brown, Macy K             16 PSL-SE                 30.50      31.26  
 -- Hamme, Mandy M            15 AUB-SE                 30.46         DQ  
 
Event 2  Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bovell, George R          26 AUB-SE                    NT      19.87  
  2 Lundquist, Bryan J        24 UN-GA                  19.76      20.30  
  3 McGill, Tyler T           22 AU-SE                     NT      20.38  
  4 Fox, Christopher K        20 AU-SE                     NT      20.68  
  5 Chenier, Mason P          18 AU-SE                  20.50      21.07  
  6 Modrov, Drew A            20 Unattached-SE          21.00      21.19  
  7 Gangloff, Mark D          27 AUB-SE                 20.88      21.22  
  8 Maese, Kyle O             21 AU-SE                  20.82      21.38  
  9 Cox, Tony L               19 AU-SE                  20.50      21.43  
 10 Targett, Matthew S        24 AUB-SE                 19.73      21.81  
 11 Ruffing, Andrew M         19 Unattached-SE          20.50      21.99  
 12 Clark, David S            19 Unattached-SE          20.50      22.02  
 13 Rutherford, Evan D        19 AU-SE                  20.50      22.22  
 14 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 22.16      22.38  
 15 Essary, Tyler J           17 PSL-SE                 22.44      22.53  
 16 Hughey, Austin L          19 AUB-SE                 22.03      22.54  
 17 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 23.08      22.81  
 18 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 21.85      22.83  
 19 Howell, Marshall M        15 SA-GA                  23.42      22.87  
 20 Kiefer, Sam B             19 AU-SE                  21.21      22.90  
 21 Mason, Connor P           17 SA-GA                     NT      22.93  
 22 Lowry, Mac D              17 AUB-SE                 22.45      23.04  
 23 Raymond, Michael T        15 GPAC-SE                23.30      23.10  
 24 Miller, Logan L           18 HSAS-MS                23.39      23.22  
 25 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE                23.12      23.28  
 26 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE                 24.01      23.37  
 27 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                  23.82      23.38  
 28 Nelson, Jonathan W        17 Sharks!-GA             23.65      23.47  
 29 Middleton, Aaron M        19 AU-SE                  22.48      23.50  
 30 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE     23.82      23.51  
 31 Coggin, Kody J            16 AUB-SE                 23.03      23.53  
 31 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE                 23.03      23.53  
 33 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE                23.51      23.58  
 34 Posess, Bert A            19 AUB-SE                 24.39      23.64  
 35 Brooks, Austin A          16 SA-GA                  26.53      23.82  
 36 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE                 23.88      23.84  
 37 Cade, Josh B              16 SA-GA                  23.42      24.07  
 38 Murray, Brent E           16 SA-GA                  20.82      24.13  
 39 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE                 24.10      24.24  
 40 Montague, Josh L          15 HSAS-MS                24.83      24.47  
 41 Bynum, Stone S            15 Swim B'Ham YMCA-SE     25.19      24.59  
 42 Dolan, Ian M              17 PSL-SE                 24.68      24.62  
 43 Dunne, PJ J               15 GPAC-SE                24.52      24.64  
 44 Parker, Henry T           15 SA-GA                  24.69      24.67  
 45 Brewster, Forrest T       17 CMSA-SE                24.85      24.71  
 46 Watkins, Luke J           17 PSL-SE                 23.99      24.85  
 47 Jones, Andrew M           17 Blast-LA               25.04      24.93  
 48 Wilson, Matt M            15 AUB-SE                 25.44      25.10  
 49 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE                 25.84      25.24  
 50 Gmehlin, Cameron G        18 MYB-SE                 25.22      25.28  
 51 Dai, Darren L             16 AUB-SE                    NT      26.16  
 52 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE                 25.42      26.20  
 53 Damato, Michael A         15 PSL-SE                 26.53      26.44  
 54 Prono, Genaro M           20 AU-SE                  25.90      26.47  
 
Event 3  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                  24.50      24.87  
  2 Grover, Katie R           14 SA-GA                  25.57      25.42  
  3 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE     25.73      25.48  
  4 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                  25.60      25.87  
  5 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE                25.90      25.90  
  6 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE             25.92      26.21  
  7 Erickson, Devon L         14 SA-GA                  26.12      26.47  
  8 Higby, Leigh M            14 CMSA-SE                26.36      26.55  
  9 Tangen, Katie M           14 SA-GA                  26.23      26.63  
 10 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                  27.26      26.75  
 11 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                  26.62      26.94  
 12 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS                26.78      26.97  
 13 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT      27.07  
 14 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                  27.48      27.35  
 15 El-Hamaki, Sahra I        14 TNT-SE                 26.89      27.40  
 16 Schunk, Catherine A       14 SA-GA                  27.00      27.46  
 17 Parker, Catherine Ann A   13 SA-GA                  28.74      27.66  
 18 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE                27.08      27.68  
 19 Gibson, Madison G         14 SA-GA                  27.67      27.75  
 20 Rice, Rachel N            13 SA-GA                  28.96      27.80  
 21 White, Avery K            13 SA-GA                  28.37      27.83  
 22 Flint, Tinsley G          14 SA-GA                  27.77      27.87  
 23 Doran, Caitlin L          14 SA-GA                  27.85      27.91  
 24 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS                28.91      28.28  
 25 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE                28.02      28.31  
 26 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE                 28.03      28.34  
 27 Cowper, Emily E           13 AUB-SE                 29.00      28.70  
 28 Conroy, Megan             13 SA-GA                  27.80      28.74  
 29 Freeman, Beth M           14 SA-GA                  29.73      28.81  
 30 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE                28.91      28.97  
 31 Arnold, Tori N            13 MYB-SE                 28.68      29.01  
 32 Traikovich, Demi N        13 SA-GA                  29.73      29.17  
 33 Neas, Katie A             14 SA-GA                  29.41      29.20  
 34 Treadway, Alex K          13 SA-GA                  30.38      29.68  
 35 Hutto, Meredith A         13 CTA-SE                 30.29      30.06  
 36 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE                 31.04      30.76  
 37 Gunder, Holly A           13 SA-GA                  30.73      31.00  
 38 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                  31.53      31.32  
 39 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE                33.06      33.33  
 
Event 4  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE             23.50      23.83  
  2 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                  24.19      24.10  
  3 Tona, Jack C              14 GPAC-SE                23.62      24.24  
  4 Ballard, Foster W         13 MYB-SE                 25.07      24.59  
  5 Cannon, Cole A            14 SA-GA                  25.02      25.14  
  6 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                  28.00      25.44  
  7 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE                 26.04      25.48  
  8 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS                   NT      25.67  
  9 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                  25.55      25.76  
 10 Portillo, JP E            13 SA-GA                  25.58      25.81  
 11 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE                 25.82      25.97  
 12 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE                26.19      26.21  
 13 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                  26.04      26.24  
 14 Howard, Robert C          13 AUB-SE                 26.10      26.54  
 15 Gray, Zion A              13 SA-GA                  30.51      26.60  
 16 Stalker, Altan T          13 SA-GA                  26.85      26.67  
 17 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE             28.77      27.48  
 18 Waldis, Zach D            13 SA-GA                  27.87      27.60  
 19 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                  27.62      27.64  
 20 Estrada, Mark A           14 AUB-SE                 28.78      28.92  
 21 Mathews, Jack W           13 CTA-SE                 28.09      29.42  
 
Event 5  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              2:36.43    2:32.58   20  
                  33.77     1:13.40 (39.63)     1:58.45 (45.05)     2:32.58 (34.13)
  2 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               2:37.89    2:34.75   17  
                  34.21     1:12.47 (38.26)     2:00.71 (48.24)     2:34.75 (34.04)
  3 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               2:43.27    2:36.83   16  
                  34.67     1:15.35 (40.68)     2:02.30 (46.95)     2:36.83 (34.53)
  4 Basic, Tori               10 SA-GA                2:54.29    2:42.30   15  
                  34.17     1:16.43 (42.26)     2:07.72 (51.29)     2:42.30 (34.58)
  5 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                2:47.16    2:44.34   14  
                  33.74     1:15.13 (41.39)     2:07.87 (52.74)     2:44.34 (36.47)
  6 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE              2:45.64    2:44.86   13  
                  33.53     1:14.79 (41.26)     2:08.36 (53.57)     2:44.86 (36.50)
  7 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               2:49.39    2:45.03   12  
                  34.50     1:18.13 (43.63)     2:09.23 (51.10)     2:45.03 (35.80)
  8 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               2:53.30    2:51.62   11  
                  35.38     1:21.43 (46.05)     2:13.54 (52.11)     2:51.62 (38.08)
  9 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE              2:58.35    2:51.80    9  
                  43.44     1:23.62 (40.18)     2:14.02 (50.40)     2:51.80 (37.78)
 10 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE               3:01.57    2:53.99    7  
                  37.30     1:21.57 (44.27)     2:13.36 (51.79)     2:53.99 (40.63)
 11 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE               3:08.84    2:58.61    6  
                  39.12     1:23.66 (44.54)     2:16.70 (53.04)     2:58.61 (41.91)
 12 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               3:41.59    3:02.93    5  
                  43.76     1:32.88 (49.12)     2:23.76 (50.88)     3:02.93 (39.17)
 13 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                3:15.72    3:03.05    4  
                  41.14     1:27.26 (46.12)     2:25.61 (58.35)     3:03.05 (37.44)
 14 Sill, Grace X             10 GPAC-SE              3:04.96    3:04.17    3  
                  41.18     1:25.42 (44.24)     2:19.69 (54.27)     3:04.17 (44.48)
 15 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE              3:18.43    3:05.73    2  
                  41.50     1:28.48 (46.98)     2:26.97 (58.49)     3:05.73 (38.76)
 16 Price, Ashley N            8 GPAC-SE              3:16.80    3:06.74    1  
                  14.31       41.68 (27.37)     1:29.47 (47.79)   3:06.74 (1:37.27)
 17 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE              3:11.52    3:09.41  
                  42.87     1:30.80 (47.93)     2:26.79 (55.99)     3:09.41 (42.62)
 18 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE   3:13.78    3:11.99  
                  49.05     1:37.11 (48.06)     2:29.43 (52.32)     3:11.99 (42.56)
 19 Scalise, Devon A          10 SA-GA                3:15.18    3:17.33  
                  48.55     1:38.06 (49.51)     2:33.41 (55.35)     3:17.33 (43.92)
 20 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               3:41.20    3:17.42  
                  46.20     1:36.05 (49.85)     2:34.32 (58.27)     3:17.42 (43.10)
 21 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE        3:32.47    3:20.52  
                  45.54     1:36.38 (50.84)   2:37.06 (1:00.68)     3:20.52 (43.46)
 22 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS              3:20.83    3:21.87  
                  43.82     1:35.07 (51.25)   2:36.52 (1:01.45)     3:21.87 (45.35)
 23 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS              3:22.51    3:22.79  
                  47.08     1:40.87 (53.79)     2:37.76 (56.89)     3:22.79 (45.03)
 24 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE               3:24.59    3:36.29  
                  54.88     1:47.58 (52.70)   2:51.70 (1:04.12)     3:36.29 (44.59)
 25 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE               3:42.59    3:39.50  
                  50.99     1:47.73 (56.74)     2:47.02 (59.29)     3:39.50 (52.48)
 26 Neas, Ashley S             9 SA-GA                3:42.69    3:47.56  
                  39.56   2:28.52 (1:48.96)     3:18.50 (49.98)     3:47.56 (29.06)
 
Event 5  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                2:22.38    2:18.41   20  
                  30.65     1:06.59 (35.94)     1:47.28 (40.69)     2:18.41 (31.13)
  2 McInerny, Haley B         12 SA-GA                2:17.42    2:19.00   17  
                  28.86     1:03.07 (34.21)     1:46.02 (42.95)     2:19.00 (32.98)
  3 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                2:27.02    2:25.05   16  
                  31.69     1:09.56 (37.87)     1:50.94 (41.38)     2:25.05 (34.11)
  4 Brown, Madison K          12 PSL-SE               2:28.30    2:28.06   15  
                  31.79     1:08.70 (36.91)     1:53.12 (44.42)     2:28.06 (34.94)
  5 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE              2:26.60    2:28.42   14  
                  32.17     1:08.41 (36.24)     1:54.82 (46.41)     2:28.42 (33.60)
  6 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              2:26.42    2:29.03   13  
                  32.48     1:09.96 (37.48)     1:55.15 (45.19)     2:29.03 (33.88)
  7 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE              2:35.89    2:30.83   12  
                  33.89     1:13.52 (39.63)     1:56.63 (43.11)     2:30.83 (34.20)
  8 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                2:33.04    2:32.64   11  
                  33.31     1:12.91 (39.60)     1:57.65 (44.74)     2:32.64 (34.99)
  9 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              2:35.02    2:33.52    9  
                  34.70     1:13.26 (38.56)     1:59.07 (45.81)     2:33.52 (34.45)
 10 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                2:36.12    2:34.42    7  
                  33.89     1:12.78 (38.89)     1:57.57 (44.79)     2:34.42 (36.85)
 11 Sims, Georgia E           12 SA-GA                2:36.39    2:35.26    6  
                  33.49     1:13.53 (40.04)     1:59.77 (46.24)     2:35.26 (35.49)
 12 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE              2:35.39    2:35.32    5  
                  32.48     1:11.04 (38.56)     1:58.32 (47.28)     2:35.32 (37.00)
 13 Rose, Anna M              12 Marlins-SE           2:40.32    2:35.54    4  
                  33.07     1:13.43 (40.36)     2:00.80 (47.37)     2:35.54 (34.74)
 14 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               2:45.82    2:35.62    3  
                  32.99     1:12.86 (39.87)     1:59.00 (46.14)     2:35.62 (36.62)
 15 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE               2:40.52    2:36.48    2  
                  33.79     1:15.83 (42.04)     2:02.61 (46.78)     2:36.48 (33.87)
 16 Collins, Emi M            12 SA-GA                2:38.76    2:37.08    1  
                  36.23     1:13.73 (37.50)     2:03.02 (49.29)     2:37.08 (34.06)
 17 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                2:42.50    2:37.17  
                  35.82     1:14.50 (38.68)     2:01.32 (46.82)     2:37.17 (35.85)
 18 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                2:51.17    2:40.06  
                  36.08     1:17.41 (41.33)     2:05.74 (48.33)     2:40.06 (34.32)
 19 Hans, Dalaney J           11 SA-GA                2:44.38    2:42.37  
                  37.06     1:17.30 (40.24)     2:04.44 (47.14)     2:42.37 (37.93)
 20 Sledge, Frances M         12 TNT-SE               2:41.82    2:42.83  
                  35.28     1:18.12 (42.84)     2:07.33 (49.21)     2:42.83 (35.50)
 21 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE               2:50.27    2:43.50  
                  36.90     1:15.73 (38.83)     2:08.23 (52.50)     2:43.50 (35.27)
 22 Moss, Riha B              11 SA-GA                2:47.54    2:44.26  
                  37.04     1:18.83 (41.79)     2:07.64 (48.81)     2:44.26 (36.62)
 23 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE              2:42.18    2:47.17  
                  38.28     1:20.96 (42.68)     2:12.54 (51.58)     2:47.17 (34.63)
 24 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              2:54.01    2:47.45  
                  36.79     1:19.64 (42.85)     2:10.80 (51.16)     2:47.45 (36.65)
 25 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE           2:51.69    2:50.03  
                1:21.50     2:12.91 (51.41)     2:50.03 (37.12)                    
 26 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE               2:49.07    2:50.89  
                  36.00   2:10.19 (1:34.19)     2:50.89 (40.70)                    
 27 Langley, Ryder R          12 PSL-SE               2:55.17    2:52.61  
                  33.02     1:20.82 (47.80)     2:15.50 (54.68)     2:52.61 (37.11)
 28 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                2:58.89    2:53.47  
                  38.47     1:20.43 (41.96)     2:14.71 (54.28)     2:53.47 (38.76)
 29 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              3:08.17    2:54.07  
                  40.93     1:26.69 (45.76)                             2:17.43 ( )
        2:54.07 (36.64)                                                            
 30 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE              3:02.52    2:55.44  
                  39.25     1:21.25 (42.00)                             2:18.03 ( )
        2:55.44 (37.41)                                                            
 31 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE              3:04.24    2:57.09  
                  13.75       37.42 (23.67)     1:21.11 (43.69)   2:57.09 (1:35.98)
 32 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE               3:41.20    2:57.37  
                  50.57   1:51.88 (1:01.31)   2:57.37 (1:05.49)                    
 33 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE               3:42.59    2:57.67  
                  43.52     1:26.32 (42.80)     2:17.11 (50.79)     2:57.67 (40.56)
 34 Hooker, Anna M            11 AUB-SE               3:14.59    3:00.68  
                  40.75     1:28.09 (47.34)     2:18.62 (50.53)     3:00.68 (42.06)
 35 Eidson, Riley B           12 AUB-SE               3:42.59    3:02.02  
                  39.72     1:25.27 (45.55)     2:23.99 (58.72)     3:02.02 (38.03)
 36 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE              3:12.34    3:06.07  
                  42.77     1:30.59 (47.82)     2:23.05 (52.46)     3:06.07 (43.02)
 37 Filan, Allie M            11 SA-GA                3:09.26    3:06.99  
                  41.33     1:29.72 (48.39)     2:26.59 (56.87)     3:06.99 (40.40)
 38 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                3:10.35    3:09.08  
                  44.15     1:35.29 (51.14)     2:30.79 (55.50)     3:09.08 (38.29)
 39 Smith, Brennan C          12 AUB-SE               3:41.20    3:09.82  
                  46.71     1:35.29 (48.58)     2:29.79 (54.50)     3:09.82 (40.03)
 
Event 6  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   2:35.00    2:28.99   20  
                  30.89     1:07.22 (36.33)     1:55.00 (47.78)     2:28.99 (33.99)
  2 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE              2:54.58    2:48.20   17  
                  38.20     1:22.17 (43.97)     2:12.76 (50.59)     2:48.20 (35.44)
  3 Davis, Jackson B          10 AUB-SE               3:39.59    2:57.65   16  
                  41.57     1:26.43 (44.86)     2:17.88 (51.45)     2:57.65 (39.77)
  4 Neel, Garret C             9 GPAC-SE              3:00.14    2:57.69   15  
                  40.35     1:22.73 (42.38)     2:19.60 (56.87)     2:57.69 (38.09)
  5 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE              3:24.90    3:04.40   14  
                  41.83     1:28.00 (46.17)     2:25.64 (57.64)     3:04.40 (38.76)
  6 Anderson, Logan W          8 SSA-SE               3:25.92    3:26.35   13  
                  50.28     1:43.81 (53.53)     2:42.98 (59.17)     3:26.35 (43.37)
  7 Myers, Joshua A           10 Swim B'Ham YMCA-SE   3:28.09    3:26.49   12  
                  43.46     1:33.01 (49.55)   2:45.24 (1:12.23)     3:26.49 (41.25)
 -- Glotov, Ivan D             9 AUB-SE               3:38.50         DQ  
                  46.70     1:34.97 (48.27)     2:29.70 (54.73)          DQ (42.98)
 
Event 6  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE              2:13.30    2:11.37   20  
                  28.62     1:00.94 (32.32)     1:41.60 (40.66)     2:11.37 (29.77)
  2 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS              2:12.95    2:15.55   17  
                  29.74     1:03.61 (33.87)     1:45.40 (41.79)     2:15.55 (30.15)
  3 Williams, Jake P          12 SA-GA                2:19.97    2:15.80   16  
                  29.74     1:03.41 (33.67)     1:44.61 (41.20)     2:15.80 (31.19)
  4 Delk, Taylor T            12 SA-GA                2:25.05    2:23.18   15  
                  31.84     1:07.51 (35.67)     1:51.03 (43.52)     2:23.18 (32.15)
  5 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                2:29.86    2:25.55   14  
                  33.44     1:11.30 (37.86)     1:54.49 (43.19)     2:25.55 (31.06)
  6 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE               2:31.26    2:26.16   13  
                  32.57     1:07.83 (35.26)     1:52.48 (44.65)     2:26.16 (33.68)
  7 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE              2:28.23    2:26.30   12  
                  31.80     1:07.31 (35.51)     1:55.13 (47.82)     2:26.30 (31.17)
  8 Hill, Joseph L            12 AUB-SE               2:28.78    2:27.30   11  
                  29.75     1:07.73 (37.98)     1:52.51 (44.78)     2:27.30 (34.79)
  9 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE               2:41.41    2:29.92    9  
                  32.96     1:10.56 (37.60)     1:55.90 (45.34)     2:29.92 (34.02)
 10 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS              2:30.76    2:33.26    7  
                  35.87     1:12.09 (36.22)     1:57.95 (45.86)     2:33.26 (35.31)
 11 Jordan, Will R            12 SA-GA                2:48.62    2:33.83    6  
                  32.78     1:11.13 (38.35)     2:01.16 (50.03)     2:33.83 (32.67)
 12 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE              2:38.93    2:33.87    5  
                  35.03     1:14.00 (38.97)     2:01.04 (47.04)     2:33.87 (32.83)
 13 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               2:56.13    2:38.17    4  
                  37.33     1:18.32 (40.99)     2:03.29 (44.97)     2:38.17 (34.88)
 14 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE               2:39.90    2:38.88    3  
                  34.20     1:14.86 (40.66)     2:03.26 (48.40)     2:38.88 (35.62)
 15 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               2:59.71    2:38.94    2  
                  34.94     1:18.01 (43.07)     2:04.96 (46.95)     2:38.94 (33.98)
 16 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                2:44.62    2:38.95    1  
                  33.68     1:13.12 (39.44)     2:01.08 (47.96)     2:38.95 (37.87)
 17 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE               3:39.99    2:43.78  
                  34.71     1:16.83 (42.12)     2:07.93 (51.10)     2:43.78 (35.85)
 18 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE               2:59.27    2:47.63  
                  38.34     1:21.96 (43.62)   2:47.63 (1:25.67)                    
 19 Price, Ian M              12 GPAC-SE              2:37.60    2:48.96  
                  39.16     1:17.44 (38.28)     2:10.34 (52.90)     2:48.96 (38.62)
 20 Henson, Zach T            12 MYB-SE               2:47.28    2:52.23  
                  38.16     1:23.77 (45.61)     2:14.02 (50.25)     2:52.23 (38.21)
 21 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               3:40.59    2:55.54  
                  38.24     1:22.52 (44.28)     2:17.31 (54.79)     2:55.54 (38.23)
 22 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE               3:38.22    3:12.40  
                  42.73     1:30.90 (48.17)   2:33.39 (1:02.49)     3:12.40 (39.01)
 23 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                3:13.97    3:28.41  
                  47.50     1:42.41 (54.91)     2:41.22 (58.81)     3:28.41 (47.19)
 -- Yang, Kent B              12 SA-GA                2:11.72         DQ  
                  28.67     1:04.55 (35.88)     1:45.29 (40.74)          DQ (31.92)
 -- Emmett, Tony D            11 AUB-SE               3:40.59         DQ  
                  39.87     1:25.88 (46.01)     2:21.24 (55.36)          DQ (40.04)
 
Event 7  Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Taylor R          15 DYNA-GA              2:08.07    2:06.89  
                  28.00       59.93 (31.93)     1:38.50 (38.57)     2:06.89 (28.39)
  2 Johnson, Laura L          19 AU-SE                2:02.00    2:09.42  
                  27.85     1:00.84 (32.99)     1:38.06 (37.22)     2:09.42 (31.36)
  3 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               2:06.41    2:09.46  
                  28.58     1:02.89 (34.31)     1:38.58 (35.69)     2:09.46 (30.88)
  4 Smith, Morgan F           18 AU-SE                     NT    2:10.91  
                  28.63     1:00.62 (31.99)     1:39.75 (39.13)     2:10.91 (31.16)
  5 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               2:12.86    2:11.51  
                  26.71       57.71 (31.00)     1:39.07 (41.36)     2:11.51 (32.44)
  6 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE               2:10.42    2:13.32  
                  28.38     1:00.16 (31.78)     1:42.56 (42.40)     2:13.32 (30.76)
  7 Berger, Kelly M           15 CTA-SE               2:10.25    2:14.39  
                  30.25     1:04.90 (34.65)     1:43.97 (39.07)     2:14.39 (30.42)
  8 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               2:16.35    2:18.19  
                  29.73     1:06.08 (36.35)     1:47.94 (41.86)     2:18.19 (30.25)
  9 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               2:14.64    2:18.76  
                  28.93     1:06.80 (37.87)     1:46.22 (39.42)     2:18.76 (32.54)
 10 Petersen, Meghan N        17 HSAS-MS              2:21.48    2:20.01  
                  30.14     1:06.40 (36.26)     1:46.80 (40.40)     2:20.01 (33.21)
 11 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              2:19.22    2:20.72  
                  29.80     1:04.09 (34.29)     1:46.87 (42.78)     2:20.72 (33.85)
 12 Waters, Winston K         16 MYB-SE               2:17.72    2:21.50  
                  29.98     1:07.72 (37.74)     1:49.98 (42.26)     2:21.50 (31.52)
 13 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               2:23.97    2:22.45  
                  30.66     1:06.18 (35.52)     1:49.10 (42.92)     2:22.45 (33.35)
 14 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               2:19.12    2:24.36  
                  30.53     1:08.25 (37.72)     1:50.94 (42.69)     2:24.36 (33.42)
 15 Langley, Peyton R         16 PSL-SE               2:26.29    2:26.34  
                  31.66     1:10.13 (38.47)     1:53.19 (43.06)     2:26.34 (33.15)
 16 Collins, Shelby L         16 MYB-SE               2:26.47    2:26.90  
                  32.12     1:09.96 (37.84)     1:51.88 (41.92)     2:26.90 (35.02)
 17 Jones, Jeni R             15 Blast-LA             2:28.03    2:27.88  
                  32.92     1:09.63 (36.71)     1:54.14 (44.51)     2:27.88 (33.74)
 18 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               2:34.95    2:29.40  
                  30.73     1:07.67 (36.94)     1:53.95 (46.28)     2:29.40 (35.45)
 19 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               2:22.00    2:32.10  
                  32.29     1:10.69 (38.40)     1:55.95 (45.26)     2:32.10 (36.15)
 20 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              2:28.79    2:32.37  
                  32.88     1:09.86 (36.98)     1:57.51 (47.65)     2:32.37 (34.86)
 21 Felso, Val M              16 SA-GA                2:29.62    2:35.96  
                  33.84     1:16.64 (42.80)     1:59.14 (42.50)     2:35.96 (36.82)
 22 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              2:34.50    2:37.47  
                  34.79     1:13.52 (38.73)     2:00.75 (47.23)     2:37.47 (36.72)
 23 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               2:38.73    2:38.12  
                  31.45     1:12.11 (40.66)     2:01.01 (48.90)     2:38.12 (37.11)
 24 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               2:42.21    2:42.15  
                  35.86     1:13.34 (37.48)     2:08.53 (55.19)     2:42.15 (33.62)
 25 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               2:41.74    2:51.47  
                  36.36     1:20.37 (44.01)     2:08.46 (48.09)     2:51.47 (43.01)
 26 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                    NT    2:55.05  
                  38.22     1:23.67 (45.45)     2:16.67 (53.00)     2:55.05 (38.38)
 27 Brown, Macy K             16 PSL-SE               3:05.49    3:06.47  
                  36.21     1:25.23 (49.02)     2:23.41 (58.18)     3:06.47 (43.06)
 
Event 8  Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gangloff, Mark D          27 AUB-SE               1:44.45    1:53.09  
                  24.66       53.40 (28.74)     1:26.27 (32.87)     1:53.09 (26.82)
  2 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              1:53.35    1:54.62  
                  25.32       55.26 (29.94)     1:27.66 (32.40)     1:54.62 (26.96)
  3 Joye, Woody L             18 MYB-SE               1:47.09    2:00.12  
                  24.67       54.28 (29.61)     1:30.60 (36.32)     2:00.12 (29.52)
  4 Munger, Graham E          19 DYNA-GA              1:54.10    2:00.85  
                  26.52       57.99 (31.47)     1:33.19 (35.20)     2:00.85 (27.66)
  5 Howell, Marshall M        15 SA-GA                2:03.96    2:03.45  
                  26.32       58.42 (32.10)     1:34.31 (35.89)     2:03.45 (29.14)
  6 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE               2:03.34    2:04.11  
                  26.06       57.02 (30.96)     1:36.27 (39.25)     2:04.11 (27.84)
  7 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE               2:03.05    2:05.61  
                  26.58       57.37 (30.79)     1:36.01 (38.64)     2:05.61 (29.60)
  8 Anderson, Will C          15 TNT-SE               2:03.14    2:05.92  
                  26.49       57.32 (30.83)     1:36.74 (39.42)     2:05.92 (29.18)
  9 Hughey, Austin L          19 AUB-SE               2:07.89    2:07.12  
                  25.93       56.97 (31.04)     1:37.59 (40.62)     2:07.12 (29.53)
 10 Abigt, Austin J           18 MYB-SE               2:04.88    2:07.25  
                  28.26     1:01.08 (32.82)     1:36.41 (35.33)     2:07.25 (30.84)
 11 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               2:03.77    2:07.29  
                  26.87     1:00.87 (34.00)     1:36.84 (35.97)     2:07.29 (30.45)
 12 Gmehlin, Cameron G        18 MYB-SE               2:08.27    2:07.58  
                  28.03     1:00.57 (32.54)     1:37.31 (36.74)     2:07.58 (30.27)
 13 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE              1:57.17    2:07.79  
                  26.42       57.71 (31.29)     1:37.69 (39.98)     2:07.79 (30.10)
 14 Miller, Logan L           18 HSAS-MS              2:09.53    2:10.13  
                  27.32     1:00.27 (32.95)     1:39.52 (39.25)     2:10.13 (30.61)
 15 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE               2:06.52    2:12.30  
                  29.00     1:03.51 (34.51)     1:39.84 (36.33)     2:12.30 (32.46)
 16 Raymond, Michael T        15 GPAC-SE              2:13.95    2:12.82  
                  26.62     1:00.34 (33.72)     1:40.46 (40.12)     2:12.82 (32.36)
 17 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE               2:04.79    2:13.62  
                  27.19     1:04.96 (37.77)     1:40.78 (35.82)     2:13.62 (32.84)
 18 Parker, Henry T           15 SA-GA                2:17.19    2:14.28  
                  26.75     1:01.80 (35.05)     1:42.76 (40.96)     2:14.28 (31.52)
 19 Cade, Josh B              16 SA-GA                2:15.69    2:15.28  
                  27.79     1:00.77 (32.98)     1:45.50 (44.73)     2:15.28 (29.78)
 20 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS              2:17.66    2:15.90  
                  30.49     1:05.98 (35.49)     1:45.14 (39.16)     2:15.90 (30.76)
 21 Bynum, Stone S            15 Swim B'Ham YMCA-SE   2:19.81    2:18.12  
                  30.15     1:05.42 (35.27)     1:47.49 (42.07)     2:18.12 (30.63)
 22 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE   2:17.19    2:18.25  
                  28.82     1:05.39 (36.57)     1:47.94 (42.55)     2:18.25 (30.31)
 23 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE               2:15.72    2:20.30  
                  30.17     1:09.54 (39.37)     1:46.91 (37.37)     2:20.30 (33.39)
 24 Jones, Andrew M           17 Blast-LA             2:23.27    2:20.71  
                  28.44     1:02.62 (34.18)     1:46.61 (43.99)     2:20.71 (34.10)
 25 Watkins, Luke J           17 PSL-SE               2:17.54    2:29.40  
                  29.90     1:06.33 (36.43)     1:53.90 (47.57)     2:29.40 (35.50)
 -- Dolan, Ian M              17 PSL-SE               2:22.51         DQ  
                  28.69     1:05.23 (36.54)     1:49.23 (44.00)          DQ (33.80)
 
Event 9  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Kylie N          13 UN-GA                2:10.77    2:14.08  
                  28.47     1:01.46 (32.99)     1:42.54 (41.08)     2:14.08 (31.54)
  2 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                2:23.98    2:16.99  
                  29.36     1:03.93 (34.57)     1:45.71 (41.78)     2:16.99 (31.28)
  3 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               2:20.42    2:18.40  
                  31.82     1:09.13 (37.31)     1:47.06 (37.93)     2:18.40 (31.34)
  4 Grover, Katie R           14 SA-GA                2:21.58    2:19.16  
                  30.79     1:05.42 (34.63)     1:48.15 (42.73)     2:19.16 (31.01)
  5 Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                2:16.76    2:19.19  
                  28.39     1:05.13 (36.74)     1:48.05 (42.92)     2:19.19 (31.14)
  6 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               2:20.13    2:19.22  
                  30.12     1:04.85 (34.73)     1:47.27 (42.42)     2:19.22 (31.95)
  7 Higby, Leigh M            14 CMSA-SE              2:26.67    2:21.66  
                  30.87     1:08.51 (37.64)     1:49.52 (41.01)     2:21.66 (32.14)
  8 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              2:23.35    2:22.18  
                  31.06     1:06.97 (35.91)     1:50.13 (43.16)     2:22.18 (32.05)
  9 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE   2:23.85    2:22.45  
                  29.88     1:05.92 (36.04)     1:50.39 (44.47)     2:22.45 (32.06)
 10 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              2:20.50    2:22.89  
                  31.08     1:06.40 (35.32)     1:49.67 (43.27)     2:22.89 (33.22)
 11 Litke, Brittany E         13 SA-GA                2:26.73    2:23.52  
                  30.50     1:05.52 (35.02)     1:49.09 (43.57)     2:23.52 (34.43)
 12 White, Avery K            13 SA-GA                2:26.97    2:24.58  
                  32.54     1:08.74 (36.20)     1:51.96 (43.22)     2:24.58 (32.62)
 13 El-Hamaki, Sahra I        14 TNT-SE               2:22.19    2:26.82  
                  31.14     1:10.94 (39.80)     1:54.61 (43.67)     2:26.82 (32.21)
 14 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                2:23.47    2:27.12  
                  31.10     1:09.07 (37.97)     1:54.61 (45.54)     2:27.12 (32.51)
 15 Gibson, Madison G         14 SA-GA                     NT    2:27.95  
                  30.63     1:06.74 (36.11)     1:51.71 (44.97)     2:27.95 (36.24)
 16 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                2:20.00    2:29.25  
                  30.22     1:06.82 (36.60)     1:54.24 (47.42)     2:29.25 (35.01)
 17 Schunk, Catherine A       14 SA-GA                2:23.65    2:31.85  
                  32.13     1:09.06 (36.93)     1:56.16 (47.10)     2:31.85 (35.69)
 18 Tangen, Katie M           14 SA-GA                2:28.66    2:32.54  
                  32.39     1:10.39 (38.00)     1:59.26 (48.87)     2:32.54 (33.28)
 19 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              2:34.43    2:32.61  
                1:11.87     1:57.09 (45.22)     2:32.61 (35.52)                    
 20 Rice, Rachel N            13 SA-GA                2:38.11    2:33.36  
                  31.83     1:10.65 (38.82)     1:58.46 (47.81)     2:33.36 (34.90)
 21 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                2:39.61    2:35.97  
                  32.42     1:11.38 (38.96)     1:59.04 (47.66)     2:35.97 (36.93)
 22 Filan, Caroline E         13 SA-GA                2:38.35    2:36.51  
                  34.19     1:12.06 (37.87)     2:02.00 (49.94)     2:36.51 (34.51)
 23 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              2:35.27    2:36.98  
                  32.99     1:15.48 (42.49)     2:04.03 (48.55)     2:36.98 (32.95)
 24 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              2:30.07    2:37.45  
                  33.29     1:14.78 (41.49)     1:59.33 (44.55)     2:37.45 (38.12)
 25 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               2:40.91    2:38.70  
                  33.41     1:13.79 (40.38)     2:03.37 (49.58)     2:38.70 (35.33)
 26 Neas, Katie A             14 SA-GA                2:41.73    2:40.02  
                  36.95     1:18.24 (41.29)     2:02.09 (43.85)     2:40.02 (37.93)
 27 Conroy, Megan             13 SA-GA                2:38.58    2:40.22  
                  33.45     1:14.45 (41.00)     2:03.38 (48.93)     2:40.22 (36.84)
 28 Hutto, Meredith A         13 CTA-SE               2:45.31    2:41.41  
                  36.52     1:17.66 (41.14)     2:03.98 (46.32)     2:41.41 (37.43)
 29 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               2:42.17    2:41.45  
                  35.85     1:19.88 (44.03)     2:07.04 (47.16)     2:41.45 (34.41)
 30 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               2:43.62    2:42.02  
                  34.12     1:14.79 (40.67)     2:04.80 (50.01)     2:42.02 (37.22)
 31 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE           2:47.06    2:43.32  
                  30.75     1:10.67 (39.92)     2:07.53 (56.86)     2:43.32 (35.79)
 32 Parker, Catherine Ann A   13 SA-GA                     NT    2:43.44  
                  35.47     1:16.87 (41.40)     2:06.35 (49.48)     2:43.44 (37.09)
 33 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               2:47.60    2:45.01  
                  34.17     1:18.25 (44.08)     2:08.07 (49.82)     2:45.01 (36.94)
 34 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE              2:42.61    2:45.21  
                  31.35     1:12.50 (41.15)     2:08.20 (55.70)     2:45.21 (37.01)
 35 Gunder, Holly A           13 SA-GA                2:46.90    2:46.59  
                  35.22     1:18.50 (43.28)     2:08.30 (49.80)     2:46.59 (38.29)
 36 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                2:44.31    2:47.07  
                  37.45     1:18.68 (41.23)     2:08.43 (49.75)     2:47.07 (38.64)
 37 Traikovich, Demi N        13 SA-GA                2:52.75    2:53.89  
                  33.68     1:18.75 (45.07)     2:13.69 (54.94)     2:53.89 (40.20)
 38 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT    2:54.08  
                  38.32     1:23.10 (44.78)     2:13.96 (50.86)     2:54.08 (40.12)
 39 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              3:02.03    3:00.87  
                  39.19     1:27.29 (48.10)     2:19.19 (51.90)     3:00.87 (41.68)
 
Event 10  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Beri, Jonah N             13 SA-GA                2:08.42    2:08.97   20  
                  28.12     1:00.11 (31.99)     1:39.75 (39.64)     2:08.97 (29.22)
  2 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                2:12.12    2:10.60   17  
                  28.28     1:01.95 (33.67)     1:40.91 (38.96)     2:10.60 (29.69)
  3 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                2:09.59    2:13.37   16  
                  27.74     1:00.89 (33.15)     1:43.12 (42.23)     2:13.37 (30.25)
  4 Ballard, Foster W         13 MYB-SE               2:18.43    2:13.62   15  
                  28.59     1:04.43 (35.84)     1:43.40 (38.97)     2:13.62 (30.22)
  5 Portillo, JP E            13 SA-GA                2:16.25    2:13.64   14  
                  29.15     1:04.00 (34.85)     1:43.08 (39.08)     2:13.64 (30.56)
  6 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               2:13.61    2:14.40   13  
                  29.14     1:03.66 (34.52)     1:43.53 (39.87)     2:14.40 (30.87)
  7 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE           2:17.25    2:17.18   12  
                  28.74     1:04.88 (36.14)     1:45.25 (40.37)     2:17.18 (31.93)
  8 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE               2:18.62    2:18.07   11  
                  30.09     1:03.89 (33.80)     1:46.43 (42.54)     2:18.07 (31.64)
  9 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS                   NT    2:19.41    9  
 10 Gray, Zion A              13 SA-GA                2:37.99    2:23.49    7  
                                1:50.57 ( )     2:23.49 (32.92)                    
 11 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              2:22.92    2:24.03    6  
                                1:52.50 ( )     2:24.03 (31.53)                    
 12 Stalker, Altan T          13 SA-GA                2:28.84    2:26.59    5  
                                1:53.67 ( )     2:26.59 (32.92)                    
 13 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE                NT    2:44.12    4  
                1:18.44     2:06.15 (47.71)     2:44.12 (37.97)                    
 14 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               2:47.05    2:47.28    3  
                1:18.70     2:08.00 (49.30)     2:47.28 (39.28)                    
 15 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                2:27.94    2:52.66    2  
                1:53.95     2:28.37 (34.42)     2:52.66 (24.29)                    
 -- D'Urso, Robert M          13 SA-GA                2:30.00         DQ  
                1:54.43     2:28.35 (33.92)          DQ (20.32)                    
 
Event 11  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               2:17.91    2:16.64   20  
                  31.47     1:06.49 (35.02)     1:42.42 (35.93)     2:16.64 (34.22)
  2 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               2:22.30    2:20.97   17  
                  32.33     1:08.61 (36.28)     1:46.00 (37.39)     2:20.97 (34.97)
  3 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                2:21.92    2:23.58   16  
                  31.64     1:07.87 (36.23)     1:47.21 (39.34)     2:23.58 (36.37)
  4 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              2:21.38    2:23.94   15  
                  32.88     1:10.26 (37.38)     1:48.92 (38.66)     2:23.94 (35.02)
  5 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE              2:26.97    2:26.51   14  
                  34.41     1:12.36 (37.95)     1:49.76 (37.40)     2:26.51 (36.75)
  6 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               2:25.76    2:29.00   13  
                  33.65     1:13.31 (39.66)     1:52.91 (39.60)     2:29.00 (36.09)
  7 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               2:40.14    2:29.66   12  
                  34.20     1:13.31 (39.11)     1:52.89 (39.58)     2:29.66 (36.77)
  8 Basic, Tori               10 SA-GA                2:35.96    2:31.53   11  
                  32.66     1:11.61 (38.95)     1:51.50 (39.89)     2:31.53 (40.03)
  9 Skipper, Bailey           10 PSL-SE               2:42.00    2:32.21    9  
                  35.33     1:14.92 (39.59)     1:55.00 (40.08)     2:32.21 (37.21)
 10 Snellgrove, Sara Catheri  10 Unattached-SE        2:39.33    2:33.21    7  
                  35.17     1:15.25 (40.08)     1:56.74 (41.49)     2:33.21 (36.47)
 11 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE              2:34.55    2:33.72    6  
                  33.70     1:12.82 (39.12)     1:53.97 (41.15)     2:33.72 (39.75)
 12 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE              2:42.02    2:37.74    5  
                  35.69     1:16.23 (40.54)     1:59.03 (42.80)     2:37.74 (38.71)
 13 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE               2:40.82    2:40.15    4  
                  37.54     1:18.98 (41.44)     2:01.89 (42.91)     2:40.15 (38.26)
 14 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE               2:49.97    2:40.85    3  
                  37.58     1:18.04 (40.46)     1:59.78 (41.74)     2:40.85 (41.07)
 15 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               2:47.16    2:41.37    2  
                  36.91     1:18.68 (41.77)     2:01.58 (42.90)     2:41.37 (39.79)
 16 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                2:48.04    2:49.46    1  
                  38.66     1:24.03 (45.37)     2:09.14 (45.11)     2:49.46 (40.32)
 17 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE               3:20.18    2:49.98  
                  35.71     1:20.51 (44.80)     2:06.30 (45.79)     2:49.98 (43.68)
 18 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE              2:50.41    2:50.16  
                  38.12     1:21.80 (43.68)     2:07.59 (45.79)     2:50.16 (42.57)
 19 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE   2:52.86    2:52.41  
                  14.26       38.96 (24.70)     1:24.43 (45.47)   2:52.41 (1:27.98)
 20 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                3:01.13    2:53.43  
                  39.06     1:24.73 (45.67)     2:11.04 (46.31)     2:53.43 (42.39)
 21 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE               3:01.46    2:53.82  
                  39.78     1:26.27 (46.49)     2:12.93 (46.66)     2:53.82 (40.89)
 22 Scalise, Devon A          10 SA-GA                2:46.59    2:54.75  
                  38.61     1:24.01 (45.40)     2:10.13 (46.12)     2:54.75 (44.62)
 23 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               3:00.42    2:56.57  
                  39.54     1:24.46 (44.92)     2:11.68 (47.22)     2:56.57 (44.89)
 24 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE        2:56.39    2:56.85  
                  38.27     1:26.25 (47.98)     2:13.59 (47.34)     2:56.85 (43.26)
 25 Sill, Grace X             10 GPAC-SE              2:55.83    2:57.61  
                  41.59     1:27.66 (46.07)     2:15.39 (47.73)     2:57.61 (42.22)
 26 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE              3:11.81    3:00.33  
                  40.11     1:26.16 (46.05)     2:13.63 (47.47)     3:00.33 (46.70)
 27 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS              2:58.01    3:06.19  
                  44.01     1:32.12 (48.11)     2:19.85 (47.73)     3:06.19 (46.34)
 28 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE               3:19.59    3:30.83  
                  48.47     1:42.84 (54.37)     2:37.66 (54.82)     3:30.83 (53.17)
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                2:00.63    2:00.90   20  
                  27.79       57.90 (30.11)     1:29.56 (31.66)     2:00.90 (31.34)
  2 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              2:08.42    2:08.85   17  
                  29.64     1:01.82 (32.18)     1:35.54 (33.72)     2:08.85 (33.31)
  3 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE              2:09.03    2:09.40   16  
                  28.49     1:01.10 (32.61)     1:35.52 (34.42)     2:09.40 (33.88)
  4 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA           2:14.18    2:12.79   15  
                  29.20     1:03.24 (34.04)     1:38.27 (35.03)     2:12.79 (34.52)
  5 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               2:17.36    2:13.69   14  
                  29.30     1:03.61 (34.31)     1:39.45 (35.84)     2:13.69 (34.24)
  6 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE               2:18.50    2:14.65   13  
                  30.09     1:05.00 (34.91)     1:41.56 (36.56)     2:14.65 (33.09)
  7 Reed, Maria D             11 Marlins-SE           2:19.00    2:15.21   12  
                  30.84     1:05.81 (34.97)     1:41.75 (35.94)     2:15.21 (33.46)
  8 Collins, Emi M            12 SA-GA                2:15.35    2:15.27   11  
                  31.81     1:06.56 (34.75)     1:42.03 (35.47)     2:15.27 (33.24)
  9 Basic, Peti               11 SA-GA                2:21.14    2:15.33    9  
                  30.11     1:04.69 (34.58)     1:40.69 (36.00)     2:15.33 (34.64)
 10 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                2:11.51    2:15.76    7  
                  30.90     1:05.70 (34.80)     1:40.68 (34.98)     2:15.76 (35.08)
 11 Sims, Georgia E           12 SA-GA                2:17.08    2:16.40    6  
                  30.72     1:06.04 (35.32)     1:42.63 (36.59)     2:16.40 (33.77)
 12 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE              2:20.78    2:17.21    5  
                  33.02     1:08.78 (35.76)     1:43.44 (34.66)     2:17.21 (33.77)
 13 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              2:20.79    2:18.90    4  
                  32.18     1:07.69 (35.51)     1:43.75 (36.06)     2:18.90 (35.15)
 14 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                2:21.63    2:19.47    3  
                  32.12     1:07.62 (35.50)     1:44.15 (36.53)     2:19.47 (35.32)
 15 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                2:23.30    2:20.16    2  
                  30.66     1:06.21 (35.55)     1:42.70 (36.49)     2:20.16 (37.46)
 16 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE               2:19.06    2:20.24    1  
                  31.56     1:07.12 (35.56)     1:43.96 (36.84)     2:20.24 (36.28)
 17 Sledge, Frances M         12 TNT-SE               2:19.30    2:20.84  
                  31.88     1:07.87 (35.99)     1:45.01 (37.14)     2:20.84 (35.83)
 18 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE              2:21.99    2:21.88  
                  33.40     1:10.35 (36.95)     1:47.26 (36.91)     2:21.88 (34.62)
 19 Langley, Ryder R          12 PSL-SE                    NT    2:23.45  
                  32.97     1:10.30 (37.33)     1:47.73 (37.43)     2:23.45 (35.72)
 20 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE               2:21.02    2:24.24  
                  32.12     1:09.58 (37.46)     1:48.47 (38.89)     2:24.24 (35.77)
 21 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              2:24.14    2:25.89  
                  31.64     1:09.59 (37.95)     1:48.33 (38.74)     2:25.89 (37.56)
 22 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE              2:22.86    2:26.01  
                  33.05     1:11.36 (38.31)     1:50.29 (38.93)     2:26.01 (35.72)
 23 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                2:36.82    2:28.66  
                  33.21     1:10.21 (37.00)     1:50.01 (39.80)     2:28.66 (38.65)
 24 Moss, Riha B              11 SA-GA                2:29.58    2:29.16  
                  35.00     1:13.41 (38.41)     1:52.06 (38.65)     2:29.16 (37.10)
 25 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE              2:42.43    2:30.33  
                  33.93     1:12.53 (38.60)     1:52.26 (39.73)     2:30.33 (38.07)
 26 Donoho, Megan J           12 SA-GA                2:28.31    2:32.21  
                  34.09     1:13.23 (39.14)     1:54.47 (41.24)     2:32.21 (37.74)
 27 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE              2:37.47    2:35.17  
                  34.76     1:16.39 (41.63)     1:58.26 (41.87)     2:35.17 (36.91)
 28 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE              2:42.55    2:36.21  
                  35.84     1:15.30 (39.46)     1:56.97 (41.67)     2:36.21 (39.24)
 28 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE               2:39.84    2:36.21  
                  36.09     1:16.45 (40.36)     1:57.52 (41.07)     2:36.21 (38.69)
 30 Filan, Allie M            11 SA-GA                2:42.57    2:37.37  
                  34.87     1:15.36 (40.49)     1:56.81 (41.45)     2:37.37 (40.56)
 31 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                2:41.01    2:38.91  
                  36.50     1:18.31 (41.81)     1:59.91 (41.60)     2:38.91 (39.00)
 32 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              2:38.49    2:40.77  
                  36.70     1:18.03 (41.33)     1:59.63 (41.60)     2:40.77 (41.14)
 33 Cramer, Caley A           11 SA-GA                2:47.86    2:41.40  
                  34.29     1:15.46 (41.17)     1:59.76 (44.30)     2:41.40 (41.64)
 34 Eidson, Riley B           12 AUB-SE               2:46.81    2:42.61  
                  35.88     1:17.44 (41.56)     2:00.62 (43.18)     2:42.61 (41.99)
 35 Hooker, Anna M            11 AUB-SE               2:58.57    2:43.53  
                  35.06     1:17.77 (42.71)     2:02.30 (44.53)     2:43.53 (41.23)
 36 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                2:44.32    2:47.00  
                  36.85     1:22.01 (45.16)     2:06.87 (44.86)     2:47.00 (40.13)
 37 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE              2:55.75    2:53.40  
                  37.46     1:22.26 (44.80)     2:06.75 (44.49)     2:53.40 (46.65)
 38 Smith, Brennan C          12 AUB-SE               2:54.60    2:53.52  
                  40.46     1:26.51 (46.05)     2:13.21 (46.70)     2:53.52 (40.31)
 
Event 12  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   2:18.53    2:10.11   20  
                  29.13     1:02.23 (33.10)     1:36.49 (34.26)     2:10.11 (33.62)
  2 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE              2:24.37    2:24.01   17  
                  33.62     1:10.50 (36.88)     1:47.45 (36.95)     2:24.01 (36.56)
  3 McInerny, Connor J        10 SA-GA                2:25.21    2:24.76   16  
                  31.32     1:06.94 (35.62)     1:43.46 (36.52)     2:24.76 (41.30)
  4 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE               2:23.92    2:26.44   15  
                  32.58     1:10.01 (37.43)     1:50.00 (39.99)     2:26.44 (36.44)
  5 Neel, Garret C             9 GPAC-SE              2:36.39    2:34.07   14  
                  35.46     1:15.68 (40.22)     1:56.22 (40.54)     2:34.07 (37.85)
  6 Davis, Jackson B          10 AUB-SE               2:45.35    2:42.96   13  
                  37.59     1:21.68 (44.09)     2:04.43 (42.75)     2:42.96 (38.53)
  7 Myers, Joshua A           10 Swim B'Ham YMCA-SE   2:49.91    2:45.11   12  
                  38.62     1:22.76 (44.14)     2:05.90 (43.14)     2:45.11 (39.21)
  8 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE              2:30.99    2:45.23   11  
                  36.21     1:18.61 (42.40)     2:01.91 (43.30)     2:45.23 (43.32)
  9 McInerny, Evan P           8 SA-GA                2:52.21    2:49.65    9  
                  36.64     1:22.43 (45.79)     2:08.30 (45.87)     2:49.65 (41.35)
 10 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE               3:03.59    2:54.57    7  
                  40.04     1:25.82 (45.78)     2:12.49 (46.67)     2:54.57 (42.08)
 11 Filan, Jack L              9 SA-GA                3:09.89    2:55.32    6  
                  38.98     1:24.79 (45.81)     2:11.43 (46.64)     2:55.32 (43.89)
 12 Anderson, Logan W          8 SSA-SE               2:56.12    2:59.63    5  
                  40.13     1:27.21 (47.08)     2:14.05 (46.84)     2:59.63 (45.58)
 13 Rester, Haydn L           10 CTA-SE               3:09.89    3:08.85    4  
                  42.12     1:32.01 (49.89)     2:22.20 (50.19)     3:08.85 (46.65)
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE              1:52.76    1:55.53   20  
                  26.53       55.93 (29.40)     1:26.36 (30.43)     1:55.53 (29.17)
  2 Williams, Jake P          12 SA-GA                2:09.74    2:03.14   17  
                  28.24       59.43 (31.19)     1:31.47 (32.04)     2:03.14 (31.67)
  3 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS              1:59.69    2:03.76   16  
                  28.60       59.75 (31.15)     1:32.10 (32.35)     2:03.76 (31.66)
  4 Delk, Taylor T            12 SA-GA                2:04.83    2:05.90   15  
                  29.21     1:01.78 (32.57)     1:34.41 (32.63)     2:05.90 (31.49)
  5 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE              2:08.11    2:06.38   14  
                  29.33     1:02.02 (32.69)     1:34.80 (32.78)     2:06.38 (31.58)
  6 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                2:06.04    2:06.65   13  
                  29.18     1:01.47 (32.29)     1:34.69 (33.22)     2:06.65 (31.96)
  7 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE               2:14.90    2:07.80   12  
                  29.36     1:02.57 (33.21)     1:35.90 (33.33)     2:07.80 (31.90)
  8 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS              2:12.61    2:14.50   11  
                  31.71     1:05.98 (34.27)     1:40.79 (34.81)     2:14.50 (33.71)
  9 Hill, Joseph L            12 AUB-SE               2:13.17    2:15.94    9  
                  30.05     1:04.92 (34.87)     1:40.11 (35.19)     2:15.94 (35.83)
 10 Wellington, Ben A         12 SA-GA                2:19.09    2:19.26    7  
                  29.98     1:03.95 (33.97)     1:41.32 (37.37)     2:19.26 (37.94)
 11 Price, Ian M              12 GPAC-SE              2:20.16    2:21.72    6  
                  31.85     1:07.93 (36.08)     1:44.86 (36.93)     2:21.72 (36.86)
 12 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               2:25.69    2:22.72    5  
                  31.81     1:07.76 (35.95)     1:46.27 (38.51)     2:22.72 (36.45)
 13 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE               2:24.92    2:24.69    4  
                  32.76     1:10.14 (37.38)     1:48.73 (38.59)     2:24.69 (35.96)
 14 Jordan, Will R            12 SA-GA                2:26.67    2:29.66    3  
                  31.24     1:06.49 (35.25)     1:41.43 (34.94)     2:29.66 (48.23)
 15 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE               3:09.80    2:29.74    2  
                  32.97     1:13.25 (40.28)     1:52.95 (39.70)     2:29.74 (36.79)
 16 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                2:31.00    2:30.16    1  
                  31.30     1:09.98 (38.68)     1:52.06 (42.08)     2:30.16 (38.10)
 17 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE               2:45.94    2:32.54  
                  31.74     1:09.39 (37.65)     1:51.13 (41.74)     2:32.54 (41.41)
 18 Stabler, Brady B          11 AUB-SE               2:43.16    2:33.53  
                  35.21     1:15.62 (40.41)     1:56.36 (40.74)     2:33.53 (37.17)
 19 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               2:29.38    2:35.77  
                  34.52     1:15.38 (40.86)     1:55.76 (40.38)     2:35.77 (40.01)
 20 Murphy, Mark P            11 SA-GA                2:33.77    2:36.92  
                  34.41     1:14.81 (40.40)     1:57.37 (42.56)     2:36.92 (39.55)
 21 Emmett, Tony D            11 AUB-SE               2:48.19    2:43.29  
                  39.42     1:22.88 (43.46)     2:05.46 (42.58)     2:43.29 (37.83)
 22 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE               2:49.22    2:44.47  
                  38.40     1:23.39 (44.99)     2:05.30 (41.91)     2:44.47 (39.17)
 23 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                2:48.57    3:04.34  
                  38.17     1:25.80 (47.63)     2:15.27 (49.47)     3:04.34 (49.07)
 
Event 13  Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wine, Sterling A          18 AU-SE                4:55.00    5:10.54  
                  28.08       58.69 (30.61)     1:29.88 (31.19)     2:01.28 (31.40)
        2:32.79 (31.51)     3:04.32 (31.53)     3:35.95 (31.63)     4:07.71 (31.76)
        4:39.55 (31.84)     5:10.54 (30.99)                                        
  2 Myers, Holly M            18 HSAS-MS              5:25.51    5:26.01  
                  29.55     1:02.74 (33.19)     1:35.71 (32.97)     2:08.98 (33.27)
        2:41.85 (32.87)     3:14.56 (32.71)     3:47.71 (33.15)     4:20.96 (33.25)
        4:54.32 (33.36)     5:26.01 (31.69)                                        
  3 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               5:19.86    5:37.22  
                  28.97     1:01.61 (32.64)     1:35.02 (33.41)     2:09.49 (34.47)
        2:43.62 (34.13)     3:18.52 (34.90)     3:53.18 (34.66)     4:28.17 (34.99)
        5:03.46 (35.29)     5:37.22 (33.76)                                        
  4 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE               5:37.65    5:37.58  
                  29.09     1:01.25 (32.16)     1:34.52 (33.27)     2:08.56 (34.04)
        2:42.54 (33.98)     3:17.20 (34.66)     3:52.06 (34.86)     4:27.34 (35.28)
        5:03.01 (35.67)     5:37.58 (34.57)                                        
  5 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               5:42.07    5:39.96  
                  30.28     1:03.69 (33.41)     1:37.61 (33.92)     2:12.23 (34.62)
        2:46.82 (34.59)     3:22.14 (35.32)     3:57.22 (35.08)     4:31.87 (34.65)
        5:06.74 (34.87)     5:39.96 (33.22)                                        
  6 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      5:59.26    5:50.65  
                  30.42     1:05.12 (34.70)     1:40.65 (35.53)     2:16.15 (35.50)
        2:51.99 (35.84)     3:27.96 (35.97)     4:03.71 (35.75)     4:39.98 (36.27)
        5:15.81 (35.83)     5:50.65 (34.84)                                        
  7 Geiss, Katelyn C          16 FAST-SE              6:05.70    5:57.79  
                  30.91     1:05.66 (34.75)     1:41.68 (36.02)     2:18.05 (36.37)
        2:54.67 (36.62)     3:31.60 (36.93)     4:09.13 (37.53)     4:46.26 (37.13)
        5:23.03 (36.77)     5:57.79 (34.76)                                        
  8 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              5:52.38    5:58.63  
                  32.34     1:08.23 (35.89)     1:45.24 (37.01)     2:22.07 (36.83)
        2:58.28 (36.21)     3:34.68 (36.40)     4:10.89 (36.21)     4:47.34 (36.45)
        5:23.48 (36.14)     5:58.63 (35.15)                                        
  9 Felso, Val M              16 SA-GA                5:58.05    6:00.09  
                  32.74     1:08.04 (35.30)     1:44.52 (36.48)     2:21.35 (36.83)
        2:57.91 (36.56)     3:34.84 (36.93)     4:11.74 (36.90)     4:48.40 (36.66)
        5:24.57 (36.17)     6:00.09 (35.52)                                        
 10 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              5:51.39    6:17.58  
                  31.24     1:08.97 (37.73)     1:47.31 (38.34)     2:25.97 (38.66)
        3:04.40 (38.43)     3:43.22 (38.82)     4:22.24 (39.02)     5:01.33 (39.09)
        5:40.10 (38.77)     6:17.58 (37.48)                                        
 
Event 14  Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              4:42.45    4:39.06  
                  25.70       53.81 (28.11)     1:22.52 (28.71)     1:51.22 (28.70)
        2:19.74 (28.52)     2:48.62 (28.88)     3:17.00 (28.38)     3:45.02 (28.02)
        4:12.56 (27.54)     4:39.06 (26.50)                                        
  2 Siemasko, Brandon M       18 AU-SE                4:40.00    4:39.55  
                  25.38       53.09 (27.71)     1:21.51 (28.42)     1:50.29 (28.78)
        2:18.91 (28.62)     2:47.66 (28.75)     3:16.60 (28.94)     3:44.95 (28.35)
        4:13.08 (28.13)     4:39.55 (26.47)                                        
  3 Munger, Graham E          19 DYNA-GA              4:25.92    4:40.19  
                  25.58       53.53 (27.95)     1:21.80 (28.27)     1:50.54 (28.74)
        2:19.44 (28.90)     2:47.57 (28.13)     3:15.85 (28.28)     3:44.18 (28.33)
        4:12.52 (28.34)     4:40.19 (27.67)                                        
  4 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                4:36.08    4:40.97  
                  25.43       53.12 (27.69)     1:21.66 (28.54)     1:50.44 (28.78)
        2:19.27 (28.83)     2:47.98 (28.71)     3:16.61 (28.63)     3:45.21 (28.60)
        4:13.61 (28.40)     4:40.97 (27.36)                                        
  5 Hussong, Austin K         18 AUB-SE               4:49.18    4:45.20  
                  24.99       52.64 (27.65)     1:21.19 (28.55)     1:50.14 (28.95)
        2:19.42 (29.28)     2:48.57 (29.15)     3:17.75 (29.18)     3:46.54 (28.79)
        4:16.13 (29.59)     4:45.20 (29.07)                                        
  6 Lowry, Mac D              17 AUB-SE               4:44.85    4:55.16  
                  25.85       54.65 (28.80)     1:22.98 (28.33)     1:52.04 (29.06)
        2:21.14 (29.10)     2:50.82 (29.68)     3:21.78 (30.96)     3:52.65 (30.87)
        4:24.20 (31.55)     4:55.16 (30.96)                                        
  7 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE              5:01.54    4:55.41  
                  25.94       55.56 (29.62)     1:25.86 (30.30)     1:56.22 (30.36)
        2:27.02 (30.80)     2:57.42 (30.40)     3:27.11 (29.69)     3:56.95 (29.84)
        4:26.80 (29.85)     4:55.41 (28.61)                                        
  8 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE               4:59.28    4:58.04  
                  26.55       55.51 (28.96)     1:25.72 (30.21)     1:56.31 (30.59)
        2:26.96 (30.65)     2:58.01 (31.05)     3:28.99 (30.98)     3:59.26 (30.27)
        4:28.93 (29.67)     4:58.04 (29.11)                                        
  9 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE               4:59.65    5:00.62  
                  26.20       55.67 (29.47)     1:25.97 (30.30)     1:56.45 (30.48)
        2:27.36 (30.91)     2:57.95 (30.59)     3:28.69 (30.74)     3:59.80 (31.11)
        4:30.74 (30.94)     5:00.62 (29.88)                                        
 10 Essary, Tyler J           17 PSL-SE               5:19.42    5:02.69  
                  26.63       56.87 (30.24)     1:27.48 (30.61)     1:58.17 (30.69)
        2:28.98 (30.81)     2:59.89 (30.91)     3:31.01 (31.12)     4:02.25 (31.24)
        4:33.11 (30.86)     5:02.69 (29.58)                                        
 11 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               4:55.31    5:03.96  
                  26.62       55.31 (28.69)     1:25.35 (30.04)     1:55.76 (30.41)
        2:26.27 (30.51)     2:57.32 (31.05)     3:29.26 (31.94)     4:01.80 (32.54)
        4:33.47 (31.67)     5:03.96 (30.49)                                        
 12 Anderson, Will C          15 TNT-SE               5:06.35    5:05.73  
                  26.76       56.36 (29.60)     1:26.83 (30.47)     1:57.46 (30.63)
        2:28.38 (30.92)     2:59.55 (31.17)     3:31.17 (31.62)     4:02.66 (31.49)
        4:34.43 (31.77)     5:05.73 (31.30)                                        
 13 Coggin, Kody J            16 AUB-SE               4:50.32    5:06.60  
                  25.95       54.87 (28.92)     1:24.78 (29.91)     1:55.83 (31.05)
        2:27.82 (31.99)     2:59.95 (32.13)     3:32.13 (32.18)     4:04.00 (31.87)
        4:35.77 (31.77)     5:06.60 (30.83)                                        
 14 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE               5:30.33    5:17.56  
                  28.44     1:00.51 (32.07)     1:32.42 (31.91)     2:04.24 (31.82)
        2:36.56 (32.32)     3:09.25 (32.69)     3:41.53 (32.28)     4:14.21 (32.68)
        4:46.47 (32.26)     5:17.56 (31.09)                                        
 15 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               5:27.92    5:24.24  
                  28.10       59.21 (31.11)     1:31.18 (31.97)     2:03.80 (32.62)
        2:36.68 (32.88)     3:09.89 (33.21)     3:43.60 (33.71)     4:17.55 (33.95)
        4:51.26 (33.71)     5:24.24 (32.98)                                        
 16 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS              5:34.22    5:26.58  
                  29.57     1:01.77 (32.20)     1:34.87 (33.10)     2:08.71 (33.84)
        2:43.05 (34.34)     3:15.52 (32.47)     3:48.10 (32.58)     4:21.11 (33.01)
        4:54.40 (33.29)     5:26.58 (32.18)                                        
 17 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               5:45.99    5:30.86  
                  29.60     1:03.10 (33.50)     1:37.28 (34.18)     2:11.14 (33.86)
        2:44.50 (33.36)     3:18.61 (34.11)     3:52.69 (34.08)     4:26.17 (33.48)
        4:59.94 (33.77)     5:30.86 (30.92)                                        
 18 Montague, Josh L          15 HSAS-MS              5:31.43    5:31.01  
                  29.65     1:02.97 (33.32)     1:36.97 (34.00)     2:10.72 (33.75)
        2:43.84 (33.12)     3:17.45 (33.61)     3:50.88 (33.43)     4:25.11 (34.23)
        4:58.94 (33.83)     5:31.01 (32.07)                                        
 19 Dunne, PJ J               15 GPAC-SE              5:12.93    5:33.70  
                  27.77     1:00.33 (32.56)     1:34.74 (34.41)     2:10.29 (35.55)
        2:44.74 (34.45)     3:18.00 (33.26)     3:52.02 (34.02)     4:26.74 (34.72)
        5:01.14 (34.40)     5:33.70 (32.56)                                        
 20 Damato, Michael A         15 PSL-SE               5:54.29    5:59.86  
                  32.20     1:07.98 (35.78)     1:44.23 (36.25)     2:21.72 (37.49)
        2:59.48 (37.76)     3:36.91 (37.43)     4:12.32 (35.41)     4:48.97 (36.65)
        5:25.62 (36.65)     5:59.86 (34.24)                                        
 
Event 15  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                5:12.09    5:09.96  
                  29.58     1:00.85 (31.27)     1:32.34 (31.49)     2:04.06 (31.72)
        2:35.34 (31.28)     3:06.41 (31.07)     3:37.23 (30.82)     4:08.20 (30.97)
        4:39.80 (31.60)     5:09.96 (30.16)                                        
  1 Stewart, Kylie N          13 UN-GA                5:01.96    5:09.96  
                  28.64       59.99 (31.35)     1:31.37 (31.38)     2:02.55 (31.18)
        2:34.07 (31.52)     3:05.17 (31.10)     3:36.59 (31.42)     4:08.19 (31.60)
        4:39.85 (31.66)     5:09.96 (30.11)                                        
  3 Chandler, Allison V       13 SA-GA                5:36.31    5:26.80  
                  30.15     1:03.54 (33.39)     1:36.34 (32.80)     2:10.09 (33.75)
        2:43.26 (33.17)     3:16.56 (33.30)     3:50.27 (33.71)     4:22.60 (32.33)
        4:55.11 (32.51)     5:26.80 (31.69)                                        
  4 Erickson, Devon L         14 SA-GA                5:21.93    5:27.00  
                  29.60     1:02.02 (32.42)     1:34.56 (32.54)     2:07.56 (33.00)
        2:40.47 (32.91)     3:13.98 (33.51)     3:47.50 (33.52)     4:20.89 (33.39)
        4:54.66 (33.77)     5:27.00 (32.34)                                        
  5 Flint, Tinsley G          14 SA-GA                5:27.91    5:28.60  
                  29.77     1:02.51 (32.74)     1:35.77 (33.26)     2:09.39 (33.62)
        2:43.12 (33.73)     3:17.07 (33.95)     3:50.67 (33.60)     4:24.33 (33.66)
        4:56.89 (32.56)     5:28.60 (31.71)                                        
  6 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               5:38.76    5:33.26  
                  29.70     1:02.78 (33.08)     1:36.31 (33.53)     2:10.12 (33.81)
        2:44.52 (34.40)     3:19.11 (34.59)     3:53.68 (34.57)     4:27.98 (34.30)
        5:01.85 (33.87)     5:33.26 (31.41)                                        
  7 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               5:29.87    5:33.42  
                  30.07     1:03.36 (33.29)     1:37.29 (33.93)     2:10.67 (33.38)
        2:44.98 (34.31)     3:19.14 (34.16)     3:53.56 (34.42)     4:27.93 (34.37)
        5:01.51 (33.58)     5:33.42 (31.91)                                        
  8 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                5:54.11    5:39.02  
                  30.22     1:03.00 (32.78)     1:37.11 (34.11)     2:11.53 (34.42)
        2:46.26 (34.73)     3:21.17 (34.91)     3:56.29 (35.12)     4:31.69 (35.40)
        5:06.66 (34.97)     5:39.02 (32.36)                                        
  9 Doran, Caitlin L          14 SA-GA                5:39.79    5:40.64  
                  29.49     1:01.81 (32.32)     1:35.21 (33.40)     2:09.44 (34.23)
        2:44.19 (34.75)     3:19.59 (35.40)     3:54.91 (35.32)     4:30.57 (35.66)
        5:06.35 (35.78)     5:40.64 (34.29)                                        
 10 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              5:34.35    5:47.98  
                  31.07     1:06.57 (35.50)     1:41.75 (35.18)     2:16.17 (34.42)
        2:54.01 (37.84)     3:29.34 (35.33)     4:03.92 (34.58)     4:39.85 (35.93)
        5:14.01 (34.16)     5:47.98 (33.97)                                        
 11 Filan, Caroline E         13 SA-GA                6:00.95    5:55.48  
                  31.60     1:06.54 (34.94)     1:42.03 (35.49)     2:18.34 (36.31)
        2:55.00 (36.66)     3:31.80 (36.80)     4:08.55 (36.75)     4:45.39 (36.84)
        5:20.88 (35.49)     5:55.48 (34.60)                                        
 12 Treadway, Alex K          13 SA-GA                6:29.57    6:10.97  
                  31.43     1:07.43 (36.00)     1:44.70 (37.27)     2:22.46 (37.76)
        3:01.05 (38.59)     3:39.66 (38.61)     4:18.36 (38.70)     4:56.95 (38.59)
        5:34.62 (37.67)     6:10.97 (36.35)                                        
 13 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                6:16.32    6:14.89  
                  33.92     1:11.52 (37.60)     1:49.21 (37.69)     2:26.93 (37.72)
        3:04.73 (37.80)     3:43.10 (38.37)     4:21.12 (38.02)     4:59.50 (38.38)
        5:38.07 (38.57)     6:14.89 (36.82)                                        
 14 Freeman, Beth M           14 SA-GA                6:51.78    6:43.17  
                  33.82     1:13.89 (40.07)     1:54.88 (40.99)     2:36.40 (41.52)
        3:18.86 (42.46)     4:00.53 (41.67)     4:42.46 (41.93)     5:25.12 (42.66)
        6:06.66 (41.54)     6:43.17 (36.51)                                        
 
Event 16  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tona, Jack C              14 GPAC-SE              5:02.10    5:03.65  
                  27.03       57.00 (29.97)     1:27.92 (30.92)     1:58.60 (30.68)
        2:29.42 (30.82)     3:00.55 (31.13)     3:31.63 (31.08)     4:02.84 (31.21)
        4:33.90 (31.06)     5:03.65 (29.75)                                        
  2 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                5:10.83    5:10.41  
                  28.87     1:00.37 (31.50)     1:32.18 (31.81)     2:03.51 (31.33)
        2:35.06 (31.55)     3:06.75 (31.69)     3:38.35 (31.60)     4:09.85 (31.50)
        4:40.91 (31.06)     5:10.41 (29.50)                                        
  3 Beri, Jonah N             13 SA-GA                5:16.53    5:10.47  
                  27.93       59.04 (31.11)     1:31.23 (32.19)     2:03.42 (32.19)
        2:35.34 (31.92)     3:07.19 (31.85)     3:39.33 (32.14)     4:10.68 (31.35)
        4:41.60 (30.92)     5:10.47 (28.87)                                        
  4 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                5:19.67    5:18.32  
                  28.70     1:00.56 (31.86)     1:32.94 (32.38)     2:05.30 (32.36)
        2:37.62 (32.32)     3:09.65 (32.03)     3:42.41 (32.76)     4:14.78 (32.37)
        4:47.01 (32.23)     5:18.32 (31.31)                                        
  5 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                5:07.82    5:33.54  
                  29.08     1:01.98 (32.90)     1:35.15 (33.17)     2:09.34 (34.19)
        2:43.70 (34.36)     3:18.07 (34.37)     3:52.79 (34.72)     4:27.32 (34.53)
        5:01.19 (33.87)     5:33.54 (32.35)                                        
  6 Howard, Robert C          13 AUB-SE               5:50.73    5:38.16  
                  29.64     1:03.22 (33.58)     1:37.72 (34.50)     2:12.83 (35.11)
        2:46.96 (34.13)     3:21.66 (34.70)     3:56.09 (34.43)     4:30.79 (34.70)
        5:04.83 (34.04)     5:38.16 (33.33)                                        
  7 Waldis, Zach D            13 SA-GA                5:52.48    5:44.46  
                  30.89     1:06.66 (35.77)     1:41.97 (35.31)     2:17.07 (35.10)
        2:52.25 (35.18)     3:27.83 (35.58)     4:03.46 (35.63)     4:38.24 (34.78)
        5:12.10 (33.86)     5:44.46 (32.36)                                        
  8 Kimbrell, Josh M          13 CMSA-SE              5:53.85    5:48.39  
                  31.08     1:05.30 (34.22)     1:40.69 (35.39)     2:16.29 (35.60)
        2:51.75 (35.46)     3:27.16 (35.41)     4:03.45 (36.29)     4:38.12 (34.67)
        5:12.79 (34.67)     5:48.39 (35.60)                                        
  9 Kalenik, Jonathan W       13 SA-GA                6:12.64    5:56.07  
                  31.52     1:07.20 (35.68)     1:43.35 (36.15)     2:20.01 (36.66)
        2:56.30 (36.29)     3:33.21 (36.91)     4:10.00 (36.79)     4:45.98 (35.98)
        5:22.06 (36.08)     5:56.07 (34.01)                                        
 
Event 17  Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:30.27    2:24.54  
     1) McCombs, Kenley E 9             2) Dallas, Annie Frances F 10     
     3) Phillpott, Audrey G 10          4) Dowdle, Hadley A 10            
                  39.27     1:21.22 (41.95)     1:55.46 (34.24)     2:24.54 (29.08)
  2 City of Mobile Swim Associatio-SE  'A'            2:30.17    2:27.13  
     1) Smith, Olivia R 9               2) Smith, Emily A 9               
     3) Whiston, Gracie C 10            4) Wagnon, Alexandra R 9          
  3 Scottsboro Swim Association-SE  'A'               2:33.17    2:30.57  
                  39.89     1:21.76 (41.87)     1:57.43 (35.67)     2:30.57 (33.14)
  4 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            2:30.80    2:31.29  
     1) Sill, Grace X 10                2) Lundgren, Anna R 10            
     3) Rush, Sydney M 9                4) Menzies, Grace E 10            
                  41.03     1:18.70 (37.67)     1:57.80 (39.10)     2:31.29 (33.49)
  5 West Mobile Marlins-SE  'A'                       2:32.14    2:31.50  
     1) Kennedy, Aleah M 9              2) Thompson, Elizabeth H 10       
     3) Clark, Grace L 9                4) Rose, Ellen O 9                
                  39.87                             1:57.03 ( )     2:31.50 (34.47)
  6 Prattville YMCA-SE  'A'                           2:45.40    2:43.75  
     1) Skipper, Bailey 10              2) Boles, Emma Ruth 10            
     3) Edwards, Hannah K 10            4) Thompson, Riley L 10           
                  37.32     1:26.32 (49.00)     2:03.50 (37.18)     2:43.75 (40.25)
  7 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:40.55    2:47.16  
     1) Boyd, Brooke A 10               2) Alford, Hannah L 10            
     3) Dussich, Georgia V 9            4) Sexton, Maggie Z 10            
                  44.44     1:34.71 (50.27)     2:10.82 (36.11)     2:47.16 (36.34)
  8 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:53.79    2:52.67  
     1) Dowdle, Peyton P 8              2) McGinty, Anna Kate K 10        
     3) Daniel, Weslee P 9              4) Alexander, Sydney G 10         
                  41.92     1:29.33 (47.41)     2:17.01 (47.68)     2:52.67 (35.66)
  9 Scottsboro Swim Association-SE  'B'               3:05.32    3:01.85  
                1:00.36     1:44.75 (44.39)     2:25.90 (41.15)     3:01.85 (35.95)
 10 West Mobile Marlins-SE  'B'                       3:02.58    3:02.86  
     1) Moe, Madison M 9                2) McNair, Molly W 8              
     3) Alvarez, Mariajose 8            4) Mitchell, Jordan M 10          
                  47.17     1:41.71 (54.54)     2:24.42 (42.71)     3:02.86 (38.44)
 11 Auburn Aquatics-SE  'C'                           3:17.77    3:03.40  
     1) Carter, Anna Kate K 9           2) Lawrence, Julia E 9            
     3) Phillpott, MACKENZIE P 7        4) Foster, Mariah F 9             
                  47.39     1:43.40 (56.01)     2:31.60 (48.20)     3:03.40 (31.80)
 12 Swim Birmingham YMCA-SE  'B'                      3:06.46    3:06.64  
     1) Mixon, Macy C 9                 2) Linder, Rebecca A 10           
     3) Shaver, Wesley K 8              4) Ryals, Crossan C 10            
                  45.00     1:37.36 (52.36)     2:26.00 (48.64)     3:06.64 (40.64)
 13 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'B'            3:14.06    3:12.36  
     1) Hanson, Sage E 10               2) Hanson, Avery C 9              
     3) Boyum, Lydia R 9                4) Price, Ashley N 8              
                  56.41     1:52.26 (55.85)     2:36.83 (44.57)     3:12.36 (35.53)
 -- Auburn Aquatics-SE  'D'                                NT         DQ  
     1) Wikle, Katie R 10               2) Fairley, Kyra K 10             
     3) Dyal, Hannah E 8                4) Taber, Emily E 9               
                  50.83   2:00.21 (1:09.38)   3:05.86 (1:05.65)          DQ (43.83)
 -- Crimson Tide Aquatics-SE  'A'                     2:23.35         DQ  
     1) Harris, Jewels A 10             2) Gilbert, Larsen A 10           
     3) Osborn, Peyton M 10             4) Kullmann, Leonie 10            
                  33.04     1:15.87 (42.83)     1:49.77 (33.90)          DQ (31.67)
 
Event 18  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:30.64    2:32.74  
     1) Moses, E.J. J 9                 2) Gooden, Brandt W 9             
     3) McKeen, Sadler S 10             4) Myers, Joshua A 10             
                  39.24     1:26.05 (46.81)     1:56.73 (30.68)     2:32.74 (36.01)
  2 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            2:35.43    2:35.48  
     1) Neel, Garret C 9                2) Bindi, Nikolas C 10            
     3) Petruska, Nicholas G 10         4) Jones, Cameron S 8             
                  37.95     1:25.70 (47.75)     2:02.98 (37.28)     2:35.48 (32.50)
  3 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:47.48    2:50.79  
     1) Chandler, Garrison Q 8          2) Glotov, Ivan D 9               
     3) Davis, Jackson B 10             4) Alexander, Carson C 7          
                  46.42     1:28.65 (42.23)     2:05.68 (37.03)     2:50.79 (45.11)
  4 Swim Birmingham YMCA-SE  'B'                      2:55.39    2:58.10  
     1) Dillard, Thomas B 10            2) Bradley, Will R 8              
     3) Knox, Caleb C 10                4) Icimsoy, Jakob I 9             
                  42.83     1:37.12 (54.29)     2:22.57 (45.45)     2:58.10 (35.53)
  5 Swim Birmingham YMCA-SE  'C'                      3:23.39    3:09.53  
     1) Ponce, William A 9              2) Zhang, Justin R 9              
     3) Cassell, Brady N 9              4) Casey, Ashton B 9              
                  43.17     1:40.37 (57.20)     2:33.94 (53.57)     3:09.53 (35.59)
 -- West Mobile Marlins-SE  'A'                       3:01.66         DQ  
     1) Reed, Nicholas A 8              2) Smith, Addison E 9             
     3) Chavers, Lance L 8              4) Fulton, Wyatt C 8              
                  48.52     1:35.56 (47.04)     2:21.32 (45.76)          DQ (45.85)
 
Event 19  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            2:06.35    2:08.31  
     1) McNamara, Lexi S 12             2) Bindi, Victoria E 11           
     3) Rush, Laurel N 12               4) Goram, Abby L 12               
                  31.75     1:09.44 (37.69)     1:41.19 (31.75)     2:08.31 (27.12)
  2 Prattville YMCA-SE  'A'                           2:18.72    2:08.83  
     1) Langley, Ryder R 12             2) Brown, Madison K 12            
     3) Chambliss, Sarah Dalton D 11    4) Chambliss, Lauren E 11         
                                1:07.93 ( )     1:38.76 (30.83)     2:08.83 (30.07)
  3 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:17.93    2:12.81  
     1) Pudner, Susanna C 11            2) Borders, Ronni L 11            
     3) Eidson, Riley B 12              4) Schuster, Maddie N 12          
                  33.76     1:05.29 (31.53)     1:40.94 (35.65)     2:12.81 (31.87)
  4 West Mobile Marlins-SE  'A'                       2:17.25    2:18.90  
     1) Rose, Anna M 12                 2) Grace, Mattie K 11             
     3) Mangum, Maddie M 11             4) Reed, Maria D 11               
                  34.00     1:15.32 (41.32)     1:51.49 (36.17)     2:18.90 (27.41)
  5 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'B'            2:19.30    2:18.96  
     1) Diagne, Sophia C 11             2) Jones, Meryl E 11              
     3) Parra, Peyton P 11              4) Petruska, Catherine M 12       
                  33.73     1:16.20 (42.47)     1:48.26 (32.06)     2:18.96 (30.70)
  6 City of Mobile Swim Associatio-SE  'A'            2:15.62    2:27.13  
     1) Holbrook, Hollie M 11           2) Wing, Madeline A 11            
     3) Mendez, Monet M 11              4) Wagnon, Rachel M 12            
                                1:19.05 ( )     1:54.76 (35.71)     2:27.13 (32.37)
  7 Prattville YMCA-SE  'B'                           2:32.07    2:32.15  
     1) Brown, Mackenzie K 11           2) Weaver, Savannah D 11          
     3) Wheaton, Pia L 12               4) Moseley, Savannah G 11         
                                                    1:56.19 ( )     2:32.15 (35.96)
 -- Auburn Aquatics-SE  'B'                           3:04.01         DQ  
     1) Williams, Lauren G 11           2) Hooker, Anna M 11              
     3) Smith, Brennan C 12             4) Alverson, Annah Beth E 11      
                  48.44     1:29.87 (41.43)     2:12.29 (42.42)          DQ (40.32)
 
Event 20  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:16.90    2:11.65  
     1) Crouse, Mark M 12               2) Hill, Joseph L 12              
     3) Kobzyev, Kyrylo O 12            4) Stabler, Brady B 11            
                  36.31     1:09.93 (33.62)     1:42.97 (33.04)     2:11.65 (28.68)
  2 Tnt Swimming-SE  'A'                                   NT    2:16.21  
     1) Simpson, Ryan N 12              2) Schmidt, Connor P 11           
     3) Szydel, Andrew K 12             4) Hester, Labon K 11             
                                1:12.06 ( )     1:40.80 (28.74)     2:16.21 (35.41)
  3 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            2:19.80    2:16.53  
     1) Crowdis, Jett P 12              2) Mead, Logan T 12               
     3) Hernandez, Alex T 11            4) Price, Ian M 12                
                                1:13.27 ( )     1:46.03 (32.76)     2:16.53 (30.50)
  4 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:33.15    2:22.58  
     1) Emmett, Tony D 11               2) Padgett, Daniel R 11           
     3) Zumbiel, Samuel G 12            4) Duggan, Connor C 11            
                  35.62     1:12.56 (36.94)     1:51.72 (39.16)     2:22.58 (30.86)
  5 Prattville YMCA-SE  'A'                           2:29.59    2:24.74  
     1) Dennis, Jacob T 11              2) Andrews, Harrison D 12         
     3) McDougal, Caleb J 12            4) Troup, Joshua S 11             
                  35.38     1:16.48 (41.10)     1:50.42 (33.94)     2:24.74 (34.32)
  6 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:35.22    2:39.16  
     1) Alford, Daniel J 12             2) Knox, Benjamin A 11            
     3) McKay, Luke L 12                4) Harvill, Quinton D 12          
                  38.92     1:30.08 (51.16)     2:06.14 (36.06)     2:39.16 (33.02)
 
Event 21  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                  29.34      28.69   20  
  2 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE                28.80      28.70   17  
  3 Harris, Jewels A          10 CTA-SE                 29.57      29.20   16  
  4 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE                 30.23      29.34   15  
  5 Parker, McAuley M         10 MYB-SE                 30.24      29.58   14  
  6 Basic, Tori               10 SA-GA                  30.18      30.29   13  
  7 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE                 31.56      30.54   12  
  8 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE                 30.76      30.72   11  
  9 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                  32.50      30.80    9  
 10 Snellgrove, Sara Catheri  10 Unattached-SE          31.83      30.84    7  
 11 Skipper, Bailey           10 PSL-SE                 31.48      30.87    6  
 12 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE             31.85      31.07    5  
 13 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE                 32.89      31.21    4  
 14 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE                 32.08      31.96    3  
 15 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE                 32.48      32.34    2  
 16 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE                31.86      32.56    1  
 17 Arner, Haley P             9 SA-GA                  33.44      32.58  
 18 Copeland, Kristin M       10 SSA-SE                 32.45      32.84  
 19 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE                33.34      32.85  
 20 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                  34.69      33.03  
 21 Richard, Anna C           10 SSA-SE                 32.56      33.18  
 22 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE                 33.16      33.32  
 23 Kullmann, Leonie          10 CTA-SE                 33.18      33.61  
 24 Coleman, Reagan           10 SA-GA                  41.43      33.62  
 25 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE          34.29      33.74  
 26 Knox, Nikki N             10 Sharks!-GA             36.98      33.76  
 27 Gregory, Payton A         10 SA-GA                  34.67      33.86  
 28 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE             34.34      33.94  
 29 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE                 35.48      33.96  
 30 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE                 34.63      33.98  
 31 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                  34.02      34.08  
 32 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 34.75      34.09  
 33 Scalise, Devon A          10 SA-GA                  33.94      34.24  
 34 Sill, Grace X             10 GPAC-SE                34.91      34.46  
 35 Clark, Grace L             9 Marlins-SE             35.24      34.63  
 36 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS                33.94      34.67  
 37 Smith, Emily A             9 CMSA-SE                36.41      34.84  
 38 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE             34.91      34.95  
 39 Cranney, Emily B          10 SA-GA                  41.08      34.97  
 40 Rains, Elizabeth M        10 SSA-SE                 33.86      35.02  
 41 Foster, Mariah F           9 AUB-SE                    NT      35.39  
 42 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE                 36.15      35.51  
 43 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE     34.64      35.63  
 44 Alford, Hannah L          10 Swim B'Ham YMCA-SE     34.54      35.71  
 45 Smith, Sammie A            8 SA-GA                  37.26      35.72  
 46 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE     35.75      35.73  
 47 Price, Ashley N            8 GPAC-SE                35.15      35.80  
 48 Evans, Lydia G             9 SA-GA                  37.09      35.87  
 49 Kim, Joyce                 9 SA-GA                  38.93      35.92  
 50 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT      35.95  
 51 Winters, Carly R           9 SA-GA                  37.52      35.96  
 52 Hill, Madeline S          10 SA-GA                     NT      36.01  
 53 Koch, Mary G              10 SA-GA                  35.36      36.11  
 54 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE                37.20      36.14  
 55 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 36.64      36.22  
 56 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE                 37.63      36.33  
 57 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE                35.57      36.43  
 58 Capel, Andi E             10 SA-GA                     NT      36.57  
 59 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                  36.74      36.58  
 60 Neas, Ashley S             9 SA-GA                  36.89      36.65  
 60 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE     34.82      36.65  
 62 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE                38.60      36.68  
 63 Atkins, Katie K           10 CTA-SE                 42.53      37.13  
 64 Smith, Megan L            10 SA-GA                  38.77      37.29  
 64 Thompson, Sarah Grace G    7 SA-GA                  38.49      37.29  
 66 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE                 34.75      37.33  
 67 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                  40.82      37.66  
 68 Barnard, Hannah            9 SA-GA                     NT      37.69  
 69 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE                 37.91      37.86  
 70 Bevil, Sarah L            10 SA-GA                  39.85      37.90  
 71 Suharno, Michelle G        9 Barracudas-GA          38.62      37.99  
 72 Luskus, Mallory L          8 SA-GA                  41.55      38.20  
 73 Kovac, Elena C            10 SSA-SE                 37.50      38.23  
 74 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE                39.13      38.45  
 75 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                  39.81      38.56  
 76 Jonasen, Caitlin A         9 MYB-SE                 39.50      38.62  
 77 Donaldson, Maya R          8 SA-GA                  39.38      38.83  
 78 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS                38.38      38.97  
 79 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE     37.95      39.04  
 80 Boles, Emma Ruth          10 PSL-SE                 38.56      39.09  
 81 Babington, Marilee M       8 MYB-SE                 41.26      39.22  
 82 Voskamp, Sarah M           9 SA-GA                     NT      39.24  
 83 Mitchell, Jordan M        10 Marlins-SE             42.00      39.34  
 84 Muncher, Carlee J          8 JST-SE                 37.47      39.38  
 85 Brooks, Gianna G           9 SA-GA                  39.46      39.58  
 86 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE                 40.85      39.92  
 87 Vosen, Megan J             8 SSA-SE                 44.90      40.13  
 88 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE                 41.85      40.19  
 89 Guynes, Kathryn E          8 SA-GA                  43.54      40.27  
 90 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE                43.33      40.28  
 91 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE     41.50      40.43  
 92 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE     40.97      40.47  
 93 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE                 43.70      40.82  
 94 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE                40.54      40.90  
 95 Sexton, Maggie Z          10 Swim B'Ham YMCA-SE     43.73      40.96  
 96 Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT      41.33  
 97 Alvarez, Mariajose         8 Marlins-SE             41.28      41.50  
 98 Crim, Baylie E             8 Marlins-SE             45.41      41.52  
 99 May, Hensley M             8 Marlins-SE             43.36      41.86  
100 McNair, Molly W            8 Marlins-SE             43.24      42.10  
101 Thompson, Riley L         10 PSL-SE                 40.00      42.13  
102 Blish, Isabel T            8 Swim B'Ham YMCA-SE     46.32      42.22  
103 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE                41.12      42.89  
104 Wortham, Cady C            9 Sharks!-GA             41.86      42.90  
105 Norton, Rachel M           9 Barracudas-GA          55.36      42.96  
106 Sweeney, Reagan N          6 SA-GA                  45.90      43.41  
107 Kovac, Rebecca Y           8 SSA-SE                 43.56      43.65  
108 Waldrop, Ann G             7 JST-SE                 44.73      43.77  
109 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE     48.60      43.86  
110 Pope, Macy E               9 MYB-SE                 51.28      43.97  
111 Cox, Sarah Beth           10 PSL-SE                 46.86      43.99  
112 Hutto, Eva E              10 CTA-SE                 53.19      44.42  
113 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE                 45.11      44.82  
114 Ainsworth, Lauren E        9 Marlins-SE                NT      44.92  
115 Parker, Elley E            8 MYB-SE                 45.96      45.06  
116 Patterson, Regan M         9 MYB-SE                 45.23      45.26  
117 Winters, Kayla A           8 SA-GA                  46.40      45.38  
118 Klekot, Cassie M           7 Sharks!-GA             48.46      45.79  
119 Schirle, Olivia G          9 JST-SE               1:18.60      46.12  
120 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE                 42.14      46.19  
121 Miles, Sailor J            9 MYB-SE                 46.70      46.28  
122 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE                   NT      46.97  
123 Evans, Eileen              8 SA-GA                  52.68      47.48  
124 Wood, Lyndsey M           10 Unattached-SE          56.78      47.60  
125 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE                   NT      48.05  
126 Holloway, Megan E          9 Marlins-SE             47.91      48.07  
127 DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE          51.39      48.12  
128 Taber, Emily E             9 AUB-SE                 51.23      49.87  
129 Patterson, Beth E          9 Unattached-SE          57.66      51.17  
130 Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT      51.24  
131 Jackson, Marilou L         9 Unattached-SE          45.46      51.38  
132 Carter, Brannen K          7 MYB-SE                    NT      51.45  
133 Stewart, Jackie F          7 Marlins-SE                NT      51.62  
134 Diehl, Gabby J             7 GPAC-SE                53.77      52.81  
135 Stephens, Hayden R         9 Unattached-SE          54.50      52.93  
136 Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT      52.94  
137 Maloney, Barrett O         8 AUB-SE                    NT      53.58  
138 Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT      54.23  
139 Hanson, Reese C            7 GPAC-SE              1:07.73    1:04.60  
140 Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT    1:06.49  
141 Bradford, Julia C          7 Barracudas-GA             NT    1:21.67  
142 Maloney, Ellie B           5 AUB-SE                    NT    1:46.33  
 
Event 22  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE     28.46      28.17   20  
  2 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE                 29.38      29.53   17  
  3 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 29.67      29.75   16  
  4 Smith, Brian E            10 SA-GA                  31.25      30.46   15  
  5 McInerny, Connor J        10 SA-GA                  30.04      30.52   14  
  6 Luskus, Noah J            10 SA-GA                  31.23      31.00   13  
  7 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE                32.16      31.12   12  
  8 Goeckel, Philip P         10 SA-GA                  31.88      31.32   11  
  9 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE     32.05      31.56    9  
 10 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE                36.00      31.58    7  
 11 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                  31.18      31.68    6  
 12 Grier, Drew O              9 SA-GA                  39.44      31.80    5  
 13 Smith, Zachary J           9 CTA-SE                 32.03      31.95    4  
 14 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                  34.29      32.14    3  
 15 Talati, Nick R             9 MYB-SE                 33.70      32.25    2  
 16 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE                32.72      32.37    1  
 17 Gimbert, Hank H           10 SA-GA                  32.51      32.43  
 18 Dunham, Bradley T          9 SA-GA                  32.24      32.81  
 19 Neel, Garret C             9 GPAC-SE                32.56      33.16  
 20 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                  35.30      33.17  
 21 Smith, Addison E           9 Marlins-SE             35.07      33.32  
 22 Davis, Jackson B          10 AUB-SE                 33.82      33.33  
 23 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE     34.60      33.51  
 24 Schertell, Jake M         10 SA-GA                  33.89      33.86  
 25 Myers, Joshua A           10 Swim B'Ham YMCA-SE     34.31      34.06  
 26 McInerny, Evan P           8 SA-GA                  34.14      34.65  
 27 Anderson, Logan W          8 SSA-SE                 34.59      35.07  
 28 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE                 36.57      35.23  
 29 Evans, Jack               10 SA-GA                  36.93      35.26  
 30 Ponce, William A           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      35.29  
 31 Troup, Jonah M             8 PSL-SE                 35.88      35.36  
 32 Rester, Haydn L           10 CTA-SE                 37.14      35.47  
 33 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                  35.49      35.51  
 34 Kalenik, Nicholas A        8 SA-GA                  36.81      36.04  
 35 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE     34.98      36.05  
 36 Dillard, Thomas B         10 Swim B'Ham YMCA-SE     36.92      36.10  
 37 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE     35.07      36.14  
 38 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE                35.18      36.21  
 39 Casey, Ashton B            9 Swim B'Ham YMCA-SE     38.90      36.23  
 40 Hargrove, Thomas T         9 MYB-SE                 38.23      36.30  
 41 DenBrok, Sebastian J      10 SA-GA                  35.86      36.35  
 42 Smith, Matthias J         10 MYB-SE                 36.25      36.54  
 43 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE     38.94      37.61  
 44 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE     36.75      37.71  
 45 Freeman, Brad J           10 SA-GA                     NT      38.24  
 46 Morgan, Walker W           7 MYB-SE                 37.85      38.60  
 47 Chavers, Lance L           8 Marlins-SE             38.29      38.71  
 48 Tarantino, Troy W         10 SA-GA                  41.37      39.60  
 49 Stokes, Brady Y            8 Wave Runners-SE        37.89      39.71  
 50 Scott, Dylan J             8 SA-GA                  40.97      39.86  
 51 McGuire, Trey P           10 MYB-SE                 37.44      39.88  
 52 Coppage, Cole C            8 Unattached-SE          39.54      40.10  
 53 Daymude, Caden             8 SA-GA                  39.96      40.18  
 54 Parish, Preston S          7 CMSA-SE              1:06.47      40.50  
 55 Peters, Bryan C            9 PSL-SE                 42.35      40.70  
 56 Magahey, Jake M            8 SA-GA                  48.73      41.04  
 57 McKeen, Carson A           7 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      41.15  
 58 Smith, Colton N            8 MYB-SE                 46.41      41.59  
 59 Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE                 43.91      41.68  
 60 Oliver, Ryan R             8 SA-GA                  48.69      41.96  
 61 Reed, Nicholas A           8 Marlins-SE             38.66      41.97  
 62 Houston, Christopher J    10 TNT-SE                 42.09      42.03  
 63 Collins, Gered S           8 SA-GA                  46.16      42.28  
 64 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE     46.40      42.42  
 65 Rawls, Charles O           9 Unattached-SE          43.72      42.95  
 66 Kaderli, Jake O            9 SA-GA                  46.28      43.42  
 67 Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      43.60  
 68 Smith, Nick K              9 TNT-SE                 48.41      45.03  
 69 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE     47.48      45.44  
 70 Norton, Issac W            8 Barracudas-GA             NT      46.21  
 71 Savoie, Kendall J          8 Unattached-SE          52.45      46.67  
 72 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE                43.66      47.00  
 73 Dunlop, Sam C              8 AUB-SE                    NT      47.34  
 74 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE     44.31      47.39  
 75 Long, Derrick P            8 MYB-SE                 49.83      47.99  
 76 Patterson, Reggie L        7 MYB-SE                 45.78      48.14  
 77 Fulton, Wyatt C            8 Marlins-SE             42.35      48.53  
 78 Brookshaw, Gordon F        9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      48.56  
 79 Kor, Emre H                7 AUB-SE                 54.18      48.98  
 80 Alexander, Carson C        7 AUB-SE                 45.73      50.47  
 81 Ganti, Khushil C           8 TNT-SE                 50.97      51.23  
 82 Bembry, Holden S           8 Swim B'Ham YMCA-SE     49.14      51.57  
 83 Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE     54.47      53.03  
 84 Daniels, John C            7 CMSA-SE                57.98      53.83  
 85 Brewbaker, James A         7 MYB-SE                    NT      55.82  
 86 O'Brien, Baxter W          9 Marlins-SE             56.24      56.20  
 87 Thornton, Sage E           9 Barracudas-GA          59.98    1:00.05  
 88 Suharno, Joseph M          6 Barracudas-GA        1:15.94    1:07.49  
 89 Jackson, Morris R          7 Unattached-SE             NT    1:09.89  
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          11 AUB-SE                 26.89      25.91   20  
  2 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                  26.31      26.33   17  
  3 McInerny, Haley B         12 SA-GA                  27.11      26.70   16  
  4 Brown, Madison K          12 PSL-SE                 27.29      26.83   15  
  5 Scott, Erin G             11 SA-GA                  27.69      27.04   14  
  6 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                  27.64      27.05   13  
  7 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE                 28.49      27.35   12  
  8 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                  28.75      27.41   11  
  9 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE                28.03      27.47    9  
 10 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                  28.98      27.61    7  
 11 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             27.40      27.65    6  
 12 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE                27.42      27.68    5  
 13 Goram, Abby L             12 GPAC-SE                27.83      27.74    4  
 14 Sims, Georgia E           12 SA-GA                  28.21      27.98    3  
 15 Reed, Maria D             11 Marlins-SE             28.11      28.08    2  
 16 Wright, Taylor R          12 SA-GA                  28.74      28.10    1  
 17 Odle, Katherine N         12 JST-SE                 28.14      28.15  
 18 Addison, Hannah E         11 JST-SE                 28.48      28.19  
 19 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE                 29.41      28.28  
 20 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE                29.05      28.42  
 21 Basic, Peti               11 SA-GA                  29.16      28.53  
 22 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE                28.13      28.61  
 23 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE                 30.09      28.79  
 24 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE                 29.65      28.89  
 25 Langley, Ryder R          12 PSL-SE                 29.85      28.99  
 26 Rose, Anna M              12 Marlins-SE             28.87      29.00  
 27 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE                30.03      29.15  
 28 Perkins, Avery M          12 SA-GA                  30.05      29.38  
 29 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE                29.15      29.49  
 30 Murillo, Stephanie M      11 SA-GA                  30.64      29.51  
 31 Powell, Kara G            12 SA-GA                  30.04      29.53  
 32 Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                  31.48      29.58  
 33 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                  31.74      29.60  
 34 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                  30.58      29.61  
 35 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE                29.89      29.66  
 36 Sledge, Frances M         12 TNT-SE                 29.47      29.68  
 37 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE                29.33      29.75  
 38 Babington, Murray M       11 MYB-SE                 30.55      29.77  
 39 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                  29.87      29.80  
 40 Collins, Emi M            12 SA-GA                  29.71      30.07  
 41 Donoho, Megan J           12 SA-GA                  30.11      30.10  
 42 Anderson, Laine E         12 SA-GA                  31.51      30.55  
 43 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE                 30.84      30.62  
 44 Franke, Catherine L       12 SA-GA                  31.82      30.63  
 45 Medrea, Ashley S          12 SA-GA                  31.63      30.65  
 46 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE                31.76      30.75  
 47 Conrad, Jenna L           11 Sharks!-GA             32.12      30.84  
 48 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE     30.70      30.89  
 49 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE             31.46      31.05  
 50 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                  34.64      31.07  
 51 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                  34.27      31.13  
 52 Parker, Katherine         11 SA-GA                  29.44      31.14  
 53 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                  31.43      31.15  
 54 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                  32.27      31.20  
 55 Anderson, Carly T         11 SA-GA                  32.33      31.21  
 56 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS                31.93      31.23  
 57 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                  30.85      31.35  
 57 Dehart, Lydia E           12 Swim B'Ham YMCA-SE     30.72      31.35  
 59 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE                31.95      31.47  
 60 Cramer, Caley A           11 SA-GA                  31.59      31.53  
 60 Moss, Riha B              11 SA-GA                  32.68      31.53  
 62 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE                30.14      31.54  
 63 Talati, Haley E           12 MYB-SE                 32.46      31.65  
 64 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                  32.33      31.67  
 65 Filan, Allie M            11 SA-GA                  33.24      31.99  
 65 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE                 32.59      31.99  
 67 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE                33.29      32.12  
 68 Smith, Brennan C          12 AUB-SE                 33.97      32.16  
 69 Wheaton, Pia L            12 PSL-SE                 32.07      32.23  
 70 Ainsworth, Emily E        12 Marlins-SE             33.52      32.32  
 71 Denham, Hannah E          11 TNT-SE                 32.73      32.49  
 71 Durden, Katie L           11 SA-GA                  33.13      32.49  
 73 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE                33.82      32.53  
 74 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE                32.05      32.67  
 75 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE                32.34      32.70  
 76 Allen, Bailey B           12 Sharks!-GA             35.99      32.79  
 77 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                  33.14      32.82  
 78 Hooker, Anna M            11 AUB-SE                 34.74      32.97  
 79 Turner, Claire A          11 TNT-SE                 36.27      33.35  
 80 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                  36.35      33.68  
 81 Capel, Sara Kate K        12 SA-GA                     NT      33.93  
 81 Wortham, Abby A           12 Sharks!-GA             33.72      33.93  
 83 Eidson, Riley B           12 AUB-SE                 33.72      33.97  
 84 Hill, Katie E             12 SA-GA                  34.29      34.26  
 85 Smith, Amaris J           12 MYB-SE                 36.37      34.34  
 86 Vincent, Courtney R       12 SA-GA                  35.70      34.36  
 87 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE                 31.55      34.74  
 88 Petithomme, Caroline R    11 MYB-SE                 37.04      35.03  
 89 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                  32.83      35.22  
 90 Moseley, Savannah G       11 PSL-SE                 36.93      35.75  
 91 Crane, Lexi               11 TNT-SE                 39.37      35.76  
 92 Reid, Abby M              12 PSL-SE                 37.93      35.84  
 93 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT      36.02  
 94 Byelick, Megan R          12 SA-GA                  37.67      36.07  
 95 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE                 36.39      36.16  
 95 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE             36.23      36.16  
 97 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE                35.05      36.50  
 98 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                  33.72      36.80  
 99 Dreyfus, Sol J            12 TNT-SE                    NT      37.06  
100 Youdell, Elizabeth A      12 SA-GA                     NT      37.73  
101 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE                 37.31      39.18  
102 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE                 41.61      41.08  
103 Williams, Lauren G        11 AUB-SE                 42.96      41.94  
104 Adams, Leslie E           11 AUB-SE                 45.39      42.38  
105 Bettis Shelly, Alexandri  11 Barracudas-GA          47.25      43.87  
 -- Culberson, McKay G        12 SA-GA                  30.11         DQ  
 
Event 24  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE                24.30      24.94   20  
  2 Yang, Kent B              12 SA-GA                  25.14      25.36   17  
  3 Williams, Jake P          12 SA-GA                  25.42      25.60   16  
  4 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA             26.74      26.05   15  
  5 Delk, Taylor T            12 SA-GA                  27.58      26.71   14  
  6 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                  27.91      26.75   13  
  7 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE                 27.77      27.04   12  
  8 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE                 27.61      27.14   11  
  9 Hill, Joseph L            12 AUB-SE                 27.37      27.17    9  
 10 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                  28.59      27.24    7  
 11 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE                27.75      27.25    6  
 12 Lawson, Devin J           11 SA-GA                  27.56      27.29    5  
 13 Wellington, Ben A         12 SA-GA                  27.70      27.35    4  
 14 Smith, Daniel B           12 SA-GA                  28.41      27.59    3  
 15 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE                29.07      27.77    2  
 16 Daymude, Caleb            12 SA-GA                  27.94      28.01    1  
 17 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS                28.51      28.13  
 18 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE        29.32      28.42  
 19 Fernandez, Alex R         12 Sharks!-GA             28.86      28.64  
 20 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE                 29.34      28.72  
 21 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE                 28.90      28.79  
 22 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE             28.91      28.91  
 23 Crouse, Mark M            12 AUB-SE                 29.35      29.04  
 24 Jordan, Will R            12 SA-GA                  30.81      29.05  
 25 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS                29.47      29.08  
 26 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                  29.98      29.35  
 27 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE     29.49      29.50  
 27 Kovac, Stefan             11 MYB-SE                 30.67      29.50  
 29 Robinson, Will J          12 HSAS-MS                29.23      29.59  
 30 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE                 31.25      29.60  
 31 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE        29.38      29.69  
 32 Henson, Zach T            12 MYB-SE                 29.84      29.73  
 33 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE                 30.79      29.95  
 34 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT      29.97  
 35 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE                29.38      30.07  
 36 Price, Ian M              12 GPAC-SE                29.48      30.29  
 37 Shelton, Matthew B        11 SA-GA                  32.12      30.31  
 38 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE                 30.42      30.58  
 39 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE                 30.96      30.62  
 40 Smith, Alex M             11 CTA-SE                 31.18      30.63  
 41 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE                 32.53      30.65  
 42 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                  32.53      30.80  
 43 Murphy, Mark P            11 SA-GA                  31.15      30.92  
 44 Kearney, Dylan J          12 SA-GA                  31.85      31.04  
 45 Morgan, Winston W         11 MYB-SE                 30.89      31.07  
 46 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                  31.27      31.30  
 47 Miller, Drew A            11 SA-GA                  37.56      31.45  
 48 Clance, Jared J           11 SA-GA                  31.14      31.58  
 49 Emmett, Tony D            11 AUB-SE                 33.06      31.59  
 50 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA             31.78      32.01  
 51 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                  32.59      32.29  
 52 Duggan, Connor C          11 AUB-SE                 32.13      32.36  
 53 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE     32.78      32.74  
 55 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE          33.69      33.03  
 56 Villhauer, Cooper J       11 SA-GA                  34.50      33.18  
 57 Mead, Logan T             12 GPAC-SE                32.39      33.42  
 58 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE                 34.20      33.79  
 59 Troup, Joshua S           11 PSL-SE                 33.89      34.45  
 60 Beaty, Patrick D          12 MYB-SE                 35.99      34.88  
 61 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS                36.50      35.46  
 62 Hester, Labon K           11 TNT-SE                 38.36      36.31  
 63 Mahoney, Nicholas P       11 SA-GA                  38.24      36.53  
 64 Kay, Dakotah C            11 SA-GA                  42.39      37.00  
 65 Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE     44.08      41.20  
 66 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE     39.72      41.40  
 67 Deno, Joseph G            11 Unattached-SE          43.11      44.58  
 68 DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE          55.64      50.47  
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              1:20.97    1:22.22   20  
                  38.33     1:22.22 (43.89)                                        
  2 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               1:33.34    1:27.99   17  
                  43.45     1:27.99 (44.54)                                        
  3 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               1:27.90    1:28.55   16  
                  42.39     1:28.55 (46.16)                                        
  4 Parker, McAuley M         10 MYB-SE               1:26.84    1:28.72   15  
                  41.44     1:28.72 (47.28)                                        
  5 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE               1:30.67    1:28.90   14  
                  42.41     1:28.90 (46.49)                                        
  6 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               1:33.64    1:29.56   13  
                  42.97     1:29.56 (46.59)                                        
  7 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE           1:32.21    1:30.28   12  
                  43.07     1:30.28 (47.21)                                        
  8 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE               1:31.66    1:30.87   11  
                  41.65     1:30.87 (49.22)                                        
  9 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:35.85    1:31.74    9  
                  43.59     1:31.74 (48.15)                                        
 10 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:32.33    1:31.98    7  
                  43.58     1:31.98 (48.40)                                        
 11 Smith, Emily A             9 CMSA-SE              1:33.89    1:32.48    6  
                  44.59     1:32.48 (47.89)                                        
 12 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                1:38.12    1:32.94    5  
                  43.69     1:32.94 (49.25)                                        
 13 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                1:38.99    1:33.20    4  
                  43.03     1:33.20 (50.17)                                        
 14 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE               1:35.49    1:33.33    3  
                  42.99     1:33.33 (50.34)                                        
 15 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE              1:32.80    1:35.21    2  
                  46.36     1:35.21 (48.85)                                        
 16 Winters, Carly R           9 SA-GA                1:43.33    1:37.30    1  
                  44.40     1:37.30 (52.90)                                        
 17 Alford, Hannah L          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:35.16    1:37.85  
                  46.09     1:37.85 (51.76)                                        
 18 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                1:40.24    1:38.10  
                  47.09     1:38.10 (51.01)                                        
 19 Neas, Ashley S             9 SA-GA                     NT    1:40.66  
                  47.76     1:40.66 (52.90)                                        
 20 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                     NT    1:40.90  
                  48.65     1:40.90 (52.25)                                        
 21 Colon, Jaqueline S         9 SA-GA                     NT    1:41.03  
                  47.54     1:41.03 (53.49)                                        
 22 Cranney, Emily B          10 SA-GA                     NT    1:42.11  
                  48.36     1:42.11 (53.75)                                        
 23 Jonasen, Caitlin A         9 MYB-SE               1:43.44    1:43.54  
                  48.12     1:43.54 (55.42)                                        
 24 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                     NT    1:43.99  
                  49.48     1:43.99 (54.51)                                        
 25 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE              1:43.79    1:44.28  
                  49.14     1:44.28 (55.14)                                        
 26 Capel, Andi E             10 SA-GA                     NT    1:44.36  
                  47.49     1:44.36 (56.87)                                        
 27 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE              1:45.52    1:44.48  
                  49.01     1:44.48 (55.47)                                        
 28 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:45.38    1:44.79  
                  48.73     1:44.79 (56.06)                                        
 29 Smith, Megan L            10 SA-GA                1:44.72    1:44.97  
                  48.77     1:44.97 (56.20)                                        
 29 Eason, Haley A            10 SA-GA                1:53.21    1:44.97  
                  48.65     1:44.97 (56.32)                                        
 31 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE              1:51.39    1:45.05  
                  50.65     1:45.05 (54.40)                                        
 32 Koch, Mary G              10 SA-GA                1:44.13    1:45.07  
                  49.12     1:45.07 (55.95)                                        
 33 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                1:45.92    1:45.34  
                  50.49     1:45.34 (54.85)                                        
 34 Price, Ashley N            8 GPAC-SE              1:51.49    1:46.51  
                  49.78     1:46.51 (56.73)                                        
 35 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE              1:47.83    1:46.59  
                  50.30     1:46.59 (56.29)                                        
 36 Knox, Nikki N             10 Sharks!-GA           1:43.15    1:46.66  
                  50.24     1:46.66 (56.42)                                        
 37 Boles, Emma Ruth          10 PSL-SE               1:43.73    1:47.50  
                  52.09     1:47.50 (55.41)                                        
 38 Kim, Joyce                 9 SA-GA                     NT    1:47.69  
                  51.46     1:47.69 (56.23)                                        
 39 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                1:50.31    1:48.00  
                  53.57     1:48.00 (54.43)                                        
 39 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS              1:43.44    1:48.00  
                  52.76     1:48.00 (55.24)                                        
 41 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:58.11    1:48.01  
                  51.07     1:48.01 (56.94)                                        
 42 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE               2:01.66    1:48.08  
                  51.46     1:48.08 (56.62)                                        
 43 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE              1:56.02    1:48.65  
                  51.04     1:48.65 (57.61)                                        
 44 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE               2:03.20    1:50.24  
                  52.91     1:50.24 (57.33)                                        
 45 Rains, Elizabeth M        10 SSA-SE               1:53.87    1:50.72  
                  53.73     1:50.72 (56.99)                                        
 46 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE                   NT    1:52.24  
                  52.70     1:52.24 (59.54)                                        
 47 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE              2:00.09    1:53.37  
                  53.49     1:53.37 (59.88)                                        
 48 Suharno, Michelle G        9 Barracudas-GA             NT    1:53.80  
                  51.56   1:53.80 (1:02.24)                                        
 49 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE        1:49.28    1:54.16  
                  53.10   1:54.16 (1:01.06)                                        
 50 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE               2:00.94    1:54.73  
                  54.51   1:54.73 (1:00.22)                                        
 51 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:54.45    1:56.43  
                  55.67   1:56.43 (1:00.76)                                        
 52 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE               1:59.62    1:57.54  
                  56.89   1:57.54 (1:00.65)                                        
 53 Dittamo, Isabelle V        9 SA-GA                2:03.98    1:58.79  
                  55.08   1:58.79 (1:03.71)                                        
 54 Winters, Kayla A           8 SA-GA                     NT    1:59.04  
                  56.54   1:59.04 (1:02.50)                                        
 55 Evans, Lydia G             9 SA-GA                2:01.96    2:00.15  
                  54.15   2:00.15 (1:06.00)                                        
 56 Crim, Baylie E             8 Marlins-SE                NT    2:00.17  
                  55.51   2:00.17 (1:04.66)                                        
 57 Atkins, Katie K           10 CTA-SE               2:22.58    2:00.60  
                  55.60   2:00.60 (1:05.00)                                        
 58 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE              1:58.11    2:00.97  
                  56.63   2:00.97 (1:04.34)                                        
 59 Holloway, Megan E          9 Marlins-SE                NT    2:01.18  
                  56.54   2:01.18 (1:04.64)                                        
 60 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE   2:02.23    2:02.93  
                  58.95   2:02.93 (1:03.98)                                        
 61 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT    2:03.86  
                  57.63   2:03.86 (1:06.23)                                        
 62 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE                    NT    2:04.02  
                1:00.13   2:04.02 (1:03.89)                                        
 63 Donaldson, Maya R          8 SA-GA                     NT    2:04.46  
                  58.57   2:04.46 (1:05.89)                                        
 64 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:04.72  
                  57.32   2:04.72 (1:07.40)                                        
 65 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE                   NT    2:05.30  
                  56.60   2:05.30 (1:08.70)                                        
 66 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE               2:03.33    2:05.98  
                  59.86   2:05.98 (1:06.12)                                        
 67 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE               2:14.03    2:07.38  
                1:00.01   2:07.38 (1:07.37)                                        
 68 Parker, Elley E            8 MYB-SE               2:11.06    2:07.87  
                1:02.28   2:07.87 (1:05.59)                                        
 69 Bistritz, Lauren A         9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:09.04  
                  59.01   2:09.04 (1:10.03)                                        
 70 Wood, Lyndsey M           10 Unattached-SE             NT    2:11.23  
                1:03.09   2:11.23 (1:08.14)                                        
 71 DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE             NT    2:11.55  
                  58.71   2:11.55 (1:12.84)                                        
 72 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE               2:33.96    2:12.12  
                1:02.88   2:12.12 (1:09.24)                                        
 73 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:13.89  
                1:02.51   2:13.89 (1:11.38)                                        
 74 Blish, Isabel T            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:14.93  
                1:02.72   2:14.93 (1:12.21)                                        
 75 Thompson, Riley L         10 PSL-SE               2:07.30    2:16.50  
                1:02.61   2:16.50 (1:13.89)                                        
 76 Hutto, Eva E              10 CTA-SE                    NT    2:17.96  
                1:04.62   2:17.96 (1:13.34)                                        
 77 Babington, Marilee M       8 MYB-SE                    NT    2:25.93  
                1:09.77   2:25.93 (1:16.16)                                        
 78 Patterson, Regan M         9 MYB-SE               2:38.07    2:26.48  
                1:09.78   2:26.48 (1:16.70)                                        
 79 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE                    NT    2:27.46  
                1:06.51   2:27.46 (1:20.95)                                        
 80 Pope, Macy E               9 MYB-SE                    NT    2:29.03  
                1:09.22   2:29.03 (1:19.81)                                        
 81 Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT    2:30.40  
                1:10.39   2:30.40 (1:20.01)                                        
 82 Reeves, Kaitlyn M          9 HSAS-MS                   NT    2:30.41  
                1:10.96   2:30.41 (1:19.45)                                        
 -- Hanson, Avery C            9 GPAC-SE              2:01.19         DQ  
                  58.37        DQ (1:05.15)                                        
 -- Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT         DQ  
                  54.70        DQ (1:00.75)                                        
 -- Bevil, Sarah L            10 SA-GA                1:56.32         DQ  
                  50.80          DQ (56.34)                                        
 -- Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE           1:50.48         DQ  
                  52.88          DQ (54.57)                                        
 -- Kullmann, Leonie          10 CTA-SE               1:45.10         DQ  
                  44.12          DQ (50.00)                                        
 -- Maloney, Barrett O         8 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:24.35        DQ (1:36.23)                                        
 -- Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:21.88        DQ (1:35.52)                                        
 -- Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE                   NT         DQ  
                  55.74        DQ (1:04.47)                                        
 -- Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:06.80        DQ (1:09.49)                                        
 -- Ainsworth, Lauren E        9 Marlins-SE                NT         DQ  
                  54.05        DQ (1:06.19)                                        
 -- Hill, Madeline S          10 SA-GA                     NT         DQ  
                  50.43          DQ (54.63)                                        
 -- Taber, Emily E             9 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:07.28        DQ (1:21.03)                                        
 -- Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:15.36        DQ (1:23.77)                                        
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McInerny, Connor J        10 SA-GA                1:24.33    1:25.12   20  
                  40.46     1:25.12 (44.66)                                        
  2 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE               1:27.94    1:25.58   17  
                  39.90     1:25.58 (45.68)                                        
  3 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:29.51    1:26.63   16  
                  41.09     1:26.63 (45.54)                                        
  4 Smith, Brian E            10 SA-GA                1:32.01    1:32.73   15  
                  41.87     1:32.73 (50.86)                                        
  5 Davis, Jackson B          10 AUB-SE               1:37.23    1:32.90   14  
                  44.20     1:32.90 (48.70)                                        
  6 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                1:39.79    1:34.93   13  
                  44.55     1:34.93 (50.38)                                        
  7 Smith, Zachary J           9 CTA-SE               1:39.76    1:35.34   12  
                  44.28     1:35.34 (51.06)                                        
  8 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE                   NT    1:36.61   11  
                  44.35     1:36.61 (52.26)                                        
  9 McGuire, Trey P           10 MYB-SE               1:44.02    1:36.86    9  
                  45.42     1:36.86 (51.44)                                        
 10 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                1:43.24    1:38.09    7  
                  46.99     1:38.09 (51.10)                                        
 11 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE              1:39.99    1:38.14    6  
                  45.60     1:38.14 (52.54)                                        
 12 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE               1:44.47    1:38.68    5  
                  47.24     1:38.68 (51.44)                                        
 13 Evans, Jack               10 SA-GA                1:42.67    1:42.03    4  
                  49.31     1:42.03 (52.72)                                        
 14 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:47.44    1:44.67    3  
                  48.44     1:44.67 (56.23)                                        
 15 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                1:52.22    1:44.93    2  
                  51.76     1:44.93 (53.17)                                        
 16 Smith, Addison E           9 Marlins-SE           1:43.99    1:46.67    1  
                  50.83     1:46.67 (55.84)                                        
 17 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE              1:46.92    1:49.26  
                  50.48     1:49.26 (58.78)                                        
 18 Hargrove, Thomas T         9 MYB-SE               1:55.60    1:51.01  
                  50.66   1:51.01 (1:00.35)                                        
 19 Houston, Christopher J    10 TNT-SE               1:59.73    1:53.10  
                  52.82   1:53.10 (1:00.28)                                        
 20 Casey, Ashton B            9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:53.12  
                  52.23   1:53.12 (1:00.89)                                        
 21 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:53.74    1:54.06  
                  54.40     1:54.06 (59.66)                                        
 22 Scott, Dylan J             8 SA-GA                2:02.29    1:54.65  
                  54.78     1:54.65 (59.87)                                        
 23 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:56.90  
                  53.60   1:56.90 (1:03.30)                                        
 24 DenBrok, Sebastian J      10 SA-GA                     NT    1:57.01  
                  55.26   1:57.01 (1:01.75)                                        
 25 Anderson, Logan W          8 SSA-SE               2:06.65    1:58.97  
                  56.23   1:58.97 (1:02.74)                                        
 26 Troup, Jonah M             8 PSL-SE                    NT    1:59.76  
                  58.17   1:59.76 (1:01.59)                                        
 27 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE   2:08.24    2:02.11  
                  56.78   2:02.11 (1:05.33)                                        
 28 Dillard, Thomas B         10 Swim B'Ham YMCA-SE   2:08.68    2:03.55  
                  57.28   2:03.55 (1:06.27)                                        
 29 Peters, Bryan C            9 PSL-SE               2:15.20    2:04.94  
                  59.62   2:04.94 (1:05.32)                                        
 30 Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE                    NT    2:08.18  
                1:01.37   2:08.18 (1:06.81)                                        
 31 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:08.77  
                1:00.19   2:08.77 (1:08.58)                                        
 32 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE              1:59.99    2:10.71  
                1:01.76   2:10.71 (1:08.95)                                        
 33 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:15.19  
                1:04.69   2:15.19 (1:10.50)                                        
 34 O'Brien, Baxter W          9 Marlins-SE           2:09.22    2:16.44  
                1:01.12   2:16.44 (1:15.32)                                        
 35 Morgan, Walker W           7 MYB-SE               2:17.81    2:17.30  
                1:03.88   2:17.30 (1:13.42)                                        
 36 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:19.20  
                1:06.53   2:19.20 (1:12.67)                                        
 37 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:23.82  
                1:06.84   2:23.82 (1:16.98)                                        
 38 Brookshaw, Gordon F        9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:26.95  
                1:07.82   2:26.95 (1:19.13)                                        
 39 Bembry, Holden S           8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:28.02  
                1:07.93   2:28.02 (1:20.09)                                        
 40 Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:29.35  
                1:12.40   2:29.35 (1:16.95)                                        
 41 Dunlop, Sam C              8 AUB-SE                    NT    2:42.48  
                1:17.73   2:42.48 (1:24.75)                                        
 -- Ganti, Khushil C           8 TNT-SE                    NT         DQ  
                1:47.72        DQ (1:36.93)                                        
 -- Freeman, Brad J           10 SA-GA                     NT         DQ  
                1:10.05                                                            
 -- Smith, Colton N            8 MYB-SE                    NT         DQ  
                  55.20        DQ (1:01.29)                                        
 -- Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT         DQ  
                1:02.26        DQ (1:11.85)                                        
 -- Kor, Emre H                7 AUB-SE               2:52.75         DQ  
                1:12.61        DQ (1:22.06)                                        
 -- Balmes, Ben F              8 SA-GA                     NT         DQ  
                  58.73        DQ (1:14.53)                                        
 
Event 27  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               1:14.34    1:11.13   20  
                  32.96     1:11.13 (38.17)                                        
  2 Brown, Madison K          12 PSL-SE               1:14.80    1:13.87   17  
                  34.90     1:13.87 (38.97)                                        
  3 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                1:15.05    1:14.38   16  
                  35.07     1:14.38 (39.31)                                        
  4 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                1:16.01    1:16.01   15  
                  35.94     1:16.01 (40.07)                                        
  5 Scott, Erin G             11 SA-GA                1:14.81    1:16.13   14  
                  35.26     1:16.13 (40.87)                                        
  6 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE              1:18.23    1:18.12   13  
                  37.14     1:18.12 (40.98)                                        
  7 Odle, Katherine N         12 JST-SE               1:20.55    1:18.75   12  
                  37.05     1:18.75 (41.70)                                        
  8 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE              1:20.36    1:19.30   11  
                  37.82     1:19.30 (41.48)                                        
  9 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:21.70    1:20.09    9  
                  38.09     1:20.09 (42.00)                                        
 10 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:22.00    1:20.47    7  
                  37.54     1:20.47 (42.93)                                        
 11 Sims, Georgia E           12 SA-GA                1:17.90    1:20.82    6  
                  37.44     1:20.82 (43.38)                                        
 12 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA           1:20.61    1:20.85    5  
                  37.79     1:20.85 (43.06)                                        
 13 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                1:21.54    1:21.19    4  
                  37.86     1:21.19 (43.33)                                        
 14 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE               1:21.45    1:21.43    3  
                  38.90     1:21.43 (42.53)                                        
 15 Balmes, Rylie M           12 SA-GA                1:21.43    1:21.81    2  
                  39.72     1:21.81 (42.09)                                        
 16 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE              1:23.96    1:21.94    1  
                  39.30     1:21.94 (42.64)                                        
 17 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                1:23.07    1:22.69  
                  39.38     1:22.69 (43.31)                                        
 18 Reed, Maria D             11 Marlins-SE           1:23.77    1:23.25  
                  39.32     1:23.25 (43.93)                                        
 19 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                1:23.04    1:23.87  
                  40.30     1:23.87 (43.57)                                        
 20 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                1:28.32    1:23.94  
                  40.18     1:23.94 (43.76)                                        
 21 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE               1:25.56    1:24.00  
                  39.88     1:24.00 (44.12)                                        
 22 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              1:26.77    1:24.03  
                  40.21     1:24.03 (43.82)                                        
 23 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                1:29.90    1:24.62  
                  40.15     1:24.62 (44.47)                                        
 24 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                1:30.09    1:24.82  
                  40.92     1:24.82 (43.90)                                        
 25 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              1:27.41    1:24.84  
                  41.89     1:24.84 (42.95)                                        
 26 Hans, Dalaney J           11 SA-GA                1:25.60    1:24.87  
                  40.43     1:24.87 (44.44)                                        
 27 Culberson, McKay G        12 SA-GA                1:27.60    1:24.94  
                  41.31     1:24.94 (43.63)                                        
 28 Perkins, Avery M          12 SA-GA                1:30.00    1:25.64  
                  40.67     1:25.64 (44.97)                                        
 29 Goram, Abby L             12 GPAC-SE              1:27.09    1:25.78  
                  40.87     1:25.78 (44.91)                                        
 30 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:25.80    1:26.16  
                  40.83     1:26.16 (45.33)                                        
 31 Rose, Anna M              12 Marlins-SE           1:24.80    1:26.26  
                  40.70     1:26.26 (45.56)                                        
 32 Powell, Kara G            12 SA-GA                     NT    1:27.79  
                  41.18     1:27.79 (46.61)                                        
 33 Franke, Catherine L       12 SA-GA                1:27.16    1:27.87  
                  42.56     1:27.87 (45.31)                                        
 34 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE              1:27.22    1:28.23  
                  41.99     1:28.23 (46.24)                                        
 35 Moss, Riha B              11 SA-GA                1:27.58    1:28.36  
                  42.65     1:28.36 (45.71)                                        
 36 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS              1:29.56    1:28.39  
                  42.47     1:28.39 (45.92)                                        
 37 Sledge, Frances M         12 TNT-SE               1:30.19    1:28.48  
                  40.98     1:28.48 (47.50)                                        
 38 Vincent, Courtney R       12 SA-GA                1:33.92    1:29.03  
                  42.46     1:29.03 (46.57)                                        
 39 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE              1:27.57    1:29.10  
                  42.30     1:29.10 (46.80)                                        
 40 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE               1:29.88    1:29.31  
                  42.76     1:29.31 (46.55)                                        
 41 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                1:31.56    1:29.58  
                  42.48     1:29.58 (47.10)                                        
 42 Hooker, Anna M            11 AUB-SE               1:35.47    1:30.56  
                  42.40     1:30.56 (48.16)                                        
 43 Denham, Hannah E          11 TNT-SE               1:26.73    1:30.69  
                  42.21     1:30.69 (48.48)                                        
 44 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                1:33.28    1:31.08  
                  42.88     1:31.08 (48.20)                                        
 45 Smith, Amaris J           12 MYB-SE               1:34.74    1:31.09  
                  42.84     1:31.09 (48.25)                                        
 46 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE           1:31.08    1:31.40  
                  44.09     1:31.40 (47.31)                                        
 47 Conrad, Jenna L           11 Sharks!-GA           1:32.63    1:31.62  
                  44.23     1:31.62 (47.39)                                        
 48 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE               1:33.59    1:32.20  
                  43.24     1:32.20 (48.96)                                        
 49 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                1:35.07    1:32.28  
                  42.99     1:32.28 (49.29)                                        
 50 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              1:33.03    1:32.71  
                  43.59     1:32.71 (49.12)                                        
 51 Swenton, Syd P            11 SA-GA                1:36.59    1:33.26  
                  44.84     1:33.26 (48.42)                                        
 52 Talati, Haley E           12 MYB-SE               1:36.28    1:34.60  
                  44.47     1:34.60 (50.13)                                        
 53 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                     NT    1:35.89  
                  43.65     1:35.89 (52.24)                                        
 54 Wortham, Abby A           12 Sharks!-GA           1:37.66    1:36.14  
                  46.10     1:36.14 (50.04)                                        
 55 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                1:57.08    1:36.21  
                  45.94     1:36.21 (50.27)                                        
 56 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE              1:35.51    1:36.81  
                  45.69     1:36.81 (51.12)                                        
 57 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              1:34.64    1:37.23  
                  44.39     1:37.23 (52.84)                                        
 58 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT    1:37.49  
                  44.49     1:37.49 (53.00)                                        
 59 Capel, Sara Kate K        12 SA-GA                     NT    1:38.32  
                  44.77     1:38.32 (53.55)                                        
 60 Detjen, Nicole N          11 SA-GA                     NT    1:39.46  
                  46.12     1:39.46 (53.34)                                        
 61 Petithomme, Caroline R    11 MYB-SE               1:43.98    1:39.60  
                  46.06     1:39.60 (53.54)                                        
 62 Bettis Shelly, Alexandri  11 Barracudas-GA             NT    1:39.65  
                  47.09     1:39.65 (52.56)                                        
 63 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE              1:42.95    1:40.49  
                  47.74     1:40.49 (52.75)                                        
 64 Wheaton, Pia L            12 PSL-SE                    NT    1:40.59  
                  47.32     1:40.59 (53.27)                                        
 65 Turner, Claire A          11 TNT-SE                    NT    1:40.86  
                  46.87     1:40.86 (53.99)                                        
 66 Byelick, Megan R          12 SA-GA                1:41.84    1:41.47  
                  47.44     1:41.47 (54.03)                                        
 67 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE               1:37.24    1:42.11  
                  48.09     1:42.11 (54.02)                                        
 68 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE              1:42.86    1:42.34  
                  48.71     1:42.34 (53.63)                                        
 69 Ainsworth, Emily E        12 Marlins-SE           1:46.77    1:42.55  
                  48.49     1:42.55 (54.06)                                        
 70 Moseley, Savannah G       11 PSL-SE               1:42.59    1:42.59  
                  48.20     1:42.59 (54.39)                                        
 71 Smith, Brennan C          12 AUB-SE               1:53.89    1:42.78  
                  48.68     1:42.78 (54.10)                                        
 72 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE               1:41.39    1:44.59  
                  51.56     1:44.59 (53.03)                                        
 73 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:47.93    1:45.03  
                  49.64     1:45.03 (55.39)                                        
 74 Hill, Katie E             12 SA-GA                1:49.09    1:45.68  
                  48.58     1:45.68 (57.10)                                        
 75 Youdell, Elizabeth A      12 SA-GA                     NT    1:46.59  
                  47.84     1:46.59 (58.75)                                        
 76 Crane, Lexi               11 TNT-SE               1:53.69    1:47.17  
                  51.02     1:47.17 (56.15)                                        
 77 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE               1:43.40    1:48.54  
                  49.39     1:48.54 (59.15)                                        
 78 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE               2:16.40    2:01.16  
                  56.42   2:01.16 (1:04.74)                                        
 79 Williams, Lauren G        11 AUB-SE               2:06.55    2:01.36  
                  53.94   2:01.36 (1:07.42)                                        
 80 Adams, Leslie E           11 AUB-SE               2:34.83    2:13.45  
                1:00.21   2:13.45 (1:13.24)                                        
 81 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                     NT    2:40.83  
                1:17.51   2:40.83 (1:23.32)                                        
 -- Reid, Abby M              12 PSL-SE                    NT         DQ  
                  56.04        DQ (1:02.41)                                        
 
Event 28  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Jake P          12 SA-GA                1:15.09    1:11.08   20  
                  34.75     1:11.08 (36.33)                                        
  2 Yang, Kent B              12 SA-GA                1:10.25    1:11.45   17  
                  32.86     1:11.45 (38.59)                                        
  3 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS              1:14.90    1:13.75   16  
                  34.72     1:13.75 (39.03)                                        
  4 Hill, Joseph L            12 AUB-SE               1:15.09    1:14.57   15  
                  34.68     1:14.57 (39.89)                                        
  5 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE               1:20.40    1:15.95   14  
                  35.88     1:15.95 (40.07)                                        
  6 Delk, Taylor T            12 SA-GA                1:18.04    1:16.81   13  
                  36.09     1:16.81 (40.72)                                        
  7 Smith, Daniel B           12 SA-GA                1:21.17    1:18.03   12  
                  36.48     1:18.03 (41.55)                                        
  8 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE               1:22.00    1:19.46   11  
                  38.22     1:19.46 (41.24)                                        
  9 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                1:23.56    1:20.77    9  
                  37.76     1:20.77 (43.01)                                        
 10 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE              1:25.21    1:23.79    7  
                  39.68     1:23.79 (44.11)                                        
 11 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE      1:26.13    1:23.96    6  
                  39.09     1:23.96 (44.87)                                        
 12 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE               1:28.15    1:24.04    5  
 13 Kovac, Stefan             11 MYB-SE               1:26.61    1:24.30    4  
                  39.39     1:24.30 (44.91)                                        
 14 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:30.24    1:24.81    2.5
                  41.28     1:24.81 (43.53)                                        
 14 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               1:25.38    1:24.81    2.5
                  40.14     1:24.81 (44.67)                                        
 16 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS              1:20.29    1:24.82    1  
                  40.27     1:24.82 (44.55)                                        
 17 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE      1:27.75    1:24.86  
 18 Price, Ian M              12 GPAC-SE              1:29.51    1:26.06  
 19 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE               1:28.37    1:26.97  
 20 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:32.50    1:27.28  
                  41.22     1:27.28 (46.06)                                        
 21 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                1:29.61    1:27.52  
 22 Clance, Jared J           11 SA-GA                1:28.27    1:27.95  
 23 Wellington, Ben A         12 SA-GA                1:29.09    1:28.56  
 24 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS              1:29.25    1:30.09  
 25 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                1:32.00    1:30.26  
                  42.04     1:30.26 (48.22)                                        
 26 Smith, Alex M             11 CTA-SE               1:32.39    1:31.76  
                  43.65     1:31.76 (48.11)                                        
 27 Villhauer, Cooper J       11 SA-GA                1:36.39    1:32.72  
                  44.33     1:32.72 (48.39)                                        
 28 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE               1:32.03    1:33.02  
                  45.53     1:33.02 (47.49)                                        
 29 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE               1:36.51    1:33.03  
                  44.12     1:33.03 (48.91)                                        
 30 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE               1:36.83    1:33.15  
                  45.22     1:33.15 (47.93)                                        
 31 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE        1:35.60    1:33.71  
                  44.11     1:33.71 (49.60)                                        
 32 Morgan, Winston W         11 MYB-SE               1:32.16    1:33.97  
                  44.73     1:33.97 (49.24)                                        
 33 Mead, Logan T             12 GPAC-SE              1:38.59    1:36.56  
                  45.10     1:36.56 (51.46)                                        
 34 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE               1:35.84    1:36.93  
                  44.54     1:36.93 (52.39)                                        
 35 Emmett, Tony D            11 AUB-SE               1:44.35    1:40.66  
                  48.41     1:40.66 (52.25)                                        
 36 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                1:52.78    1:43.02  
                  46.88     1:43.02 (56.14)                                        
 37 Troup, Joshua S           11 PSL-SE               1:44.39    1:45.17  
                  48.85     1:45.17 (56.32)                                        
 38 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS              1:45.81    1:45.62  
                  49.88     1:45.62 (55.74)                                        
 39 Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:52.34    1:46.90  
                  50.79     1:46.90 (56.11)                                        
 40 Hester, Labon K           11 TNT-SE                    NT    1:50.44  
                  51.00     1:50.44 (59.44)                                        
 41 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:54.89    1:52.25  
                  52.26     1:52.25 (59.99)                                        
 42 DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE             NT    1:55.92  
                  56.11     1:55.92 (59.81)                                        
 43 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:59.73  
                  55.14   1:59.73 (1:04.59)                                        
 
Event 29  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               1:15.17    1:12.86   20  
                  33.94     1:12.86 (38.92)                                        
  2 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              1:15.05    1:14.55   17  
                  34.27     1:14.55 (40.28)                                        
  3 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               1:15.24    1:15.29   16  
                  35.40     1:15.29 (39.89)                                        
  4 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               1:18.33    1:17.89   15  
                  36.20     1:17.89 (41.69)                                        
  5 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               1:17.23    1:18.20   14  
                  35.56     1:18.20 (42.64)                                        
  6 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE               1:25.66    1:24.62   13  
                  37.91     1:24.62 (46.71)                                        
  7 Skipper, Bailey           10 PSL-SE               1:36.18    1:26.97   12  
                  38.62     1:26.97 (48.35)                                        
  8 Richard, Anna C           10 SSA-SE               1:28.90    1:27.98   11  
                  39.65     1:27.98 (48.33)                                        
  9 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE               1:32.73    1:29.19    9  
                  39.81     1:29.19 (49.38)                                        
 10 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE              1:29.82    1:30.01    7  
                  42.04     1:30.01 (47.97)                                        
 11 Eason, Haley A            10 SA-GA                     NT    1:35.11    6  
                  41.58     1:35.11 (53.53)                                        
 12 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                1:33.48    1:35.61    5  
                  44.23     1:35.61 (51.38)                                        
 13 Clark, Grace L             9 Marlins-SE           1:30.77    1:37.56    4  
                  40.73     1:37.56 (56.83)                                        
 14 Sill, Grace X             10 GPAC-SE              1:36.36    1:37.84    3  
                  44.34     1:37.84 (53.50)                                        
 15 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE              1:42.47    1:38.24    2  
 16 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE                    NT    1:38.97    1  
                  45.49     1:38.97 (53.48)                                        
 17 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE           1:42.53    1:39.07  
                  45.98     1:39.07 (53.09)                                        
 18 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:43.94  
                  46.06     1:43.94 (57.88)                                        
 19 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:42.67    1:44.58  
                  49.15     1:44.58 (55.43)                                        
 20 Smith, Sammie A            8 SA-GA                     NT    1:48.84  
                  47.26   1:48.84 (1:01.58)                                        
 21 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS              1:33.99    1:50.17  
                  48.58   1:50.17 (1:01.59)                                        
 22 Voskamp, Sarah M           9 SA-GA                     NT    1:54.12  
                  51.38   1:54.12 (1:02.74)                                        
 23 Bistritz, Lauren A         9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:08.98  
                  57.67   2:08.98 (1:11.31)                                        
 24 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:19.92  
                1:01.15   2:19.92 (1:18.77)                                        
 
Event 30  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:10.59    1:07.51   20  
                  31.32     1:07.51 (36.19)                                        
  2 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:21.86    1:21.36   17  
                  38.22     1:21.36 (43.14)                                        
  3 Talati, Nick R             9 MYB-SE               1:25.96    1:22.85   16  
                  37.84     1:22.85 (45.01)                                        
  4 Smith, Brian E            10 SA-GA                1:17.86    1:23.11   15  
                  36.95     1:23.11 (46.16)                                        
  5 Smith, Zachary J           9 CTA-SE               1:25.31    1:23.30   14  
                  37.63     1:23.30 (45.67)                                        
  6 McInerny, Evan P           8 SA-GA                     NT    1:26.67   13  
                  39.64     1:26.67 (47.03)                                        
  7 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE              1:30.77    1:27.09   12  
                  39.18     1:27.09 (47.91)                                        
  8 Neel, Garret C             9 GPAC-SE              1:30.07    1:27.46   11  
                  42.24     1:27.46 (45.22)                                        
  9 Schertell, Jake M         10 SA-GA                1:32.51    1:36.99    9  
                  42.81     1:36.99 (54.18)                                        
 10 Smith, Addison E           9 Marlins-SE           1:37.39    1:38.52    7  
                  44.96     1:38.52 (53.56)                                        
 11 Myers, Joshua A           10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:29.94    1:43.91    6  
                  47.27     1:43.91 (56.64)                                        
 12 Rester, Haydn L           10 CTA-SE               1:49.59    1:46.59    5  
                  48.35     1:46.59 (58.24)                                        
 13 Smith, Matthias J         10 MYB-SE               1:57.62    1:54.73    4  
                  52.03   1:54.73 (1:02.70)                                        
 -- Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                1:32.88         DQ  
                  36.05          DQ (43.16)                                        
 
Event 31  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McInerny, Haley B         12 SA-GA                1:01.02    1:01.87   20  
                  28.42     1:01.87 (33.45)                                        
  2 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                1:07.58    1:07.10   17  
                  31.28     1:07.10 (35.82)                                        
  3 Brown, Madison K          12 PSL-SE               1:09.96    1:08.13   16  
                  31.67     1:08.13 (36.46)                                        
  4 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE               1:11.68    1:08.32   15  
                  32.64     1:08.32 (35.68)                                        
  5 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA           1:08.79    1:09.29   14  
                  31.88     1:09.29 (37.41)                                        
  6 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE              1:10.41    1:09.60   13  
                  31.60     1:09.60 (38.00)                                        
  7 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                1:11.88    1:09.81   12  
                  32.42     1:09.81 (37.39)                                        
  8 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                1:19.69    1:09.83   11  
                  32.66     1:09.83 (37.17)                                        
  9 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              1:08.06    1:10.29    9  
                  32.38     1:10.29 (37.91)                                        
 10 Reed, Maria D             11 Marlins-SE           1:13.25    1:11.63    7  
                  32.86     1:11.63 (38.77)                                        
 11 Wright, Taylor R          12 SA-GA                1:12.86    1:13.65    6  
                  34.05     1:13.65 (39.60)                                        
 12 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                1:14.87    1:13.75    5  
                  34.27     1:13.75 (39.48)                                        
 13 Addison, Hannah E         11 JST-SE               1:14.54    1:14.63    4  
                  33.46     1:14.63 (41.17)                                        
 14 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                1:15.88    1:14.82    3  
                  33.64     1:14.82 (41.18)                                        
 15 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE               1:16.72    1:15.40    2  
                  36.34     1:15.40 (39.06)                                        
 16 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE               1:14.65    1:15.56    1  
                  35.23     1:15.56 (40.33)                                        
 17 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              1:13.86    1:15.87  
                  36.09     1:15.87 (39.78)                                        
 18 Babington, Murray M       11 MYB-SE               1:18.92    1:17.99  
                  35.90     1:17.99 (42.09)                                        
 19 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               1:24.01    1:18.60  
                  34.73     1:18.60 (43.87)                                        
 20 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS              1:20.23    1:18.96  
                  37.28     1:18.96 (41.68)                                        
 21 Langley, Ryder R          12 PSL-SE               1:24.35    1:19.05  
                  35.72     1:19.05 (43.33)                                        
 22 Parker, Katherine         11 SA-GA                     NT    1:19.31  
                  32.64     1:19.31 (46.67)                                        
 23 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE              1:18.32    1:20.09  
                  36.83     1:20.09 (43.26)                                        
 24 Franke, Catherine L       12 SA-GA                1:21.68    1:20.42  
                  37.12     1:20.42 (43.30)                                        
 25 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE              1:28.36    1:20.45  
                  35.93     1:20.45 (44.52)                                        
 26 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                1:28.40    1:21.26  
                  36.52     1:21.26 (44.74)                                        
 27 Eidson, Riley B           12 AUB-SE               1:28.56    1:22.58  
                  37.96     1:22.58 (44.62)                                        
 28 Hans, Dalaney J           11 SA-GA                1:27.27    1:23.39  
                  38.66     1:23.39 (44.73)                                        
 29 Culberson, McKay G        12 SA-GA                     NT    1:23.65  
                  38.16     1:23.65 (45.49)                                        
 30 Anderson, Carly T         11 SA-GA                     NT    1:24.25  
                  35.30     1:24.25 (48.95)                                        
 31 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE              1:29.62    1:24.68  
                  38.15     1:24.68 (46.53)                                        
 32 Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                     NT    1:25.91  
                  38.58     1:25.91 (47.33)                                        
 33 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE           1:26.39    1:26.57  
                  40.21     1:26.57 (46.36)                                        
 34 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE               1:21.97    1:26.65  
                  36.51     1:26.65 (50.14)                                        
 35 Durden, Katie L           11 SA-GA                1:26.56    1:27.15  
                  40.51     1:27.15 (46.64)                                        
 36 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE               1:29.22    1:29.88  
 37 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                1:27.29    1:31.29  
                  39.51     1:31.29 (51.78)                                        
 38 Filan, Allie M            11 SA-GA                     NT    1:33.13  
                  41.83     1:33.13 (51.30)                                        
 39 Cramer, Caley A           11 SA-GA                1:35.80    1:33.24  
                  38.39     1:33.24 (54.85)                                        
 40 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              1:30.71    1:34.33  
                  41.93     1:34.33 (52.40)                                        
 41 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:33.66    1:40.30  
                  48.57     1:40.30 (51.73)                                        
 42 Byelick, Megan R          12 SA-GA                     NT    1:42.83  
                  47.42     1:42.83 (55.41)                                        
 43 Reid, Abby M              12 PSL-SE               1:53.84    1:47.69  
                  50.17     1:47.69 (57.52)                                        
 
Event 32  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE                58.47    1:00.42   20  
                  28.49     1:00.42 (31.93)                                        
  2 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS              1:01.74    1:01.75   17  
                  29.37     1:01.75 (32.38)                                        
  3 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA           1:07.65    1:05.81   16  
                  31.23     1:05.81 (34.58)                                        
  4 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE              1:08.90    1:08.02   15  
                  32.08     1:08.02 (35.94)                                        
  5 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                1:11.91    1:08.30   14  
                  32.74     1:08.30 (35.56)                                        
  6 Fernandez, Alex R         12 Sharks!-GA           1:13.25    1:10.08   13  
                  30.67     1:10.08 (39.41)                                        
  7 Jordan, Will R            12 SA-GA                1:20.59    1:11.38   12  
                  33.39     1:11.38 (37.99)                                        
  8 Hill, Joseph L            12 AUB-SE               1:11.55    1:12.26   11  
                  30.90     1:12.26 (41.36)                                        
  9 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                1:12.84    1:13.09    9  
                  34.31     1:13.09 (38.78)                                        
 10 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE               1:18.73    1:14.50    7  
                  34.82     1:14.50 (39.68)                                        
 11 Lawson, Devin J           11 SA-GA                1:16.31    1:16.37    6  
                  33.66     1:16.37 (42.71)                                        
 12 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE              1:16.21    1:16.54    5  
                  35.70     1:16.54 (40.84)                                        
 13 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE      1:17.60    1:16.91    4  
                  36.39     1:16.91 (40.52)                                        
 14 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               1:21.31    1:18.01    3  
                  36.00     1:18.01 (42.01)                                        
 15 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                1:21.79    1:18.58    2  
                  36.11     1:18.58 (42.47)                                        
 16 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE           1:24.20    1:21.38    1  
                  35.85     1:21.38 (45.53)                                        
 17 Smith, Alex M             11 CTA-SE               1:22.05    1:22.46  
                  38.84     1:22.46 (43.62)                                        
 18 Henson, Zach T            12 MYB-SE               1:23.77    1:23.70  
                  37.23     1:23.70 (46.47)                                        
 19 Murphy, Mark P            11 SA-GA                     NT    1:24.96  
                  40.60     1:24.96 (44.36)                                        
 20 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA           1:43.46    1:25.01  
                  39.88     1:25.01 (45.13)                                        
 21 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT    1:26.84  
                  38.89     1:26.84 (47.95)                                        
 23 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE               1:36.50    1:33.79  
                  41.32     1:33.79 (52.47)                                        
 24 Miller, Drew A            11 SA-GA                     NT    1:33.97  
 25 Mead, Logan T             12 GPAC-SE              1:42.86    1:37.54  
                  44.37     1:37.54 (53.17)                                        
 26 Burke, Jacob A            12 MYB-SE                    NT    1:39.63  
                  42.87     1:39.63 (56.76)                                        
 27 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE               1:40.83    1:40.56  
                  45.40     1:40.56 (55.16)                                        
 -- Kearney, Dylan J          12 SA-GA                     NT         DQ  
                  31.03          DQ (36.67)                                        
 
Event 33  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                  33.43      33.99   20  
  2 Parker, McAuley M         10 MYB-SE                 34.90      34.11   17  
  3 Harris, Jewels A          10 CTA-SE                 33.16      34.49   16  
  4 Basic, Tori               10 SA-GA                  35.51      35.54   15  
  5 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE                35.70      36.38   14  
  6 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE             37.47      36.91   12.5
  6 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE                 37.89      36.91   12.5
  8 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                  39.00      37.11   11  
  9 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE                37.33      38.31    9  
 10 Gregory, Payton A         10 SA-GA                  39.95      38.57    7  
 11 Copeland, Kristin M       10 SSA-SE                 38.81      39.18    6  
 12 Skipper, Bailey           10 PSL-SE                 40.03      39.32    5  
 13 Arner, Haley P             9 SA-GA                  40.66      39.53    4  
 14 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE                 42.00      39.62    3  
 15 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE                 39.19      39.99    2  
 16 Sill, Grace X             10 GPAC-SE                39.20      40.36    0.5
 16 Knox, Nikki N             10 Sharks!-GA             43.19      40.36    0.5
 18 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS                39.99      40.65  
 19 Richard, Anna C           10 SSA-SE                 39.59      40.68  
 20 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE             40.47      40.90  
 21 Coleman, Reagan           10 SA-GA                     NT      40.99  
 22 Clark, Grace L             9 Marlins-SE             39.81      41.14  
 23 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE                41.66      41.15  
 24 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE                 41.18      41.19  
 25 Snellgrove, Sara Catheri  10 Unattached-SE          41.38      41.21  
 26 Kullmann, Leonie          10 CTA-SE                 42.94      41.24  
 26 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE                42.35      41.24  
 28 Smith, Emily A             9 CMSA-SE                42.60      41.25  
 29 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                  41.38      41.60  
 30 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE                 44.31      41.80  
 31 Kim, Joyce                 9 SA-GA                  41.06      42.19  
 32 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE             42.81      42.26  
 33 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE          40.30      42.27  
 34 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE                43.09      42.35  
 35 Colon, Jaqueline S         9 SA-GA                     NT      42.44  
 36 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                  43.24      42.63  
 37 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                  43.09      42.77  
 38 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE     45.30      42.93  
 39 Price, Ashley N            8 GPAC-SE                43.03      43.15  
 40 Guynes, Kathryn E          8 SA-GA                  48.92      43.57  
 41 Winters, Carly R           9 SA-GA                  44.13      43.74  
 42 Kovac, Elena C            10 SSA-SE                 47.28      43.88  
 43 Bevil, Sarah L            10 SA-GA                  44.32      43.91  
 44 Scalise, Devon A          10 SA-GA                  43.86      44.04  
 45 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE                 43.06      44.05  
 46 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 47.05      44.36  
 47 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                  44.17      44.49  
 48 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE                46.84      44.51  
 49 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 44.18      44.52  
 50 Foster, Mariah F           9 AUB-SE                    NT      44.55  
 51 Sexton, Maggie Z          10 Swim B'Ham YMCA-SE     50.92      44.59  
 52 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                  47.18      44.63  
 53 Mitchell, Jordan M        10 Marlins-SE             51.50      44.64  
 54 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE                47.29      44.93  
 55 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE                 43.74      45.07  
 56 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE                 48.67      45.23  
 57 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE     46.84      45.62  
 58 Neas, Ashley S             9 SA-GA                     NT      45.96  
 59 Muncher, Carlee J          8 JST-SE                 47.19      46.11  
 60 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE     46.80      46.12  
 61 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE     47.83      46.36  
 62 Smith, Megan L            10 SA-GA                  46.92      46.46  
 63 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE                49.47      46.52  
 64 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE                 51.13      46.78  
 65 Barnard, Hannah            9 SA-GA                     NT      46.94  
 66 Smith, Sammie A            8 SA-GA                  43.41      47.02  
 67 Donaldson, Maya R          8 SA-GA                     NT      47.05  
 68 Luskus, Mallory L          8 SA-GA                     NT      47.30  
 68 Boles, Emma Ruth          10 PSL-SE                 47.47      47.30  
 70 Voskamp, Sarah M           9 SA-GA                     NT      47.32  
 71 Eason, Haley A            10 SA-GA                  46.10      47.35  
 72 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE                 52.16      47.39  
 73 Suharno, Michelle G        9 Barracudas-GA          49.13      47.63  
 74 Alvarez, Mariajose         8 Marlins-SE             47.04      47.81  
 75 Jonasen, Caitlin A         9 MYB-SE                 48.80      48.09  
 76 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT      48.32  
 77 Hill, Madeline S          10 SA-GA                  50.34      48.45  
 78 Evans, Lydia G             9 SA-GA                  53.70      49.08  
 79 Atkins, Katie K           10 CTA-SE                 50.45      49.32  
 80 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE     48.93      49.37  
 81 Dittamo, Isabelle V        9 SA-GA                  48.92      49.58  
 82 Vosen, Megan J             8 SSA-SE                    NT      49.67  
 83 Waldrop, Ann G             7 JST-SE                    NT      49.87  
 84 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE                 53.71      50.01  
 85 May, Hensley M             8 Marlins-SE             47.25      50.26  
 86 Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT      50.27  
 87 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE                 48.79      50.48  
 88 Brooks, Gianna G           9 SA-GA                  49.42      50.94  
 89 Thompson, Riley L         10 PSL-SE                 44.69      51.11  
 90 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE                49.09      51.27  
 91 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE                48.98      51.30  
 92 Cox, Sarah Beth           10 PSL-SE                 55.55      51.65  
 93 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE                 51.77      51.68  
 94 Crim, Baylie E             8 Marlins-SE             57.07      51.73  
 95 Winters, Kayla A           8 SA-GA                  53.65      52.24  
 96 Sweeney, Reagan N          6 SA-GA                  48.84      52.35  
 97 Blish, Isabel T            8 Swim B'Ham YMCA-SE     53.64      52.49  
 97 McNair, Molly W            8 Marlins-SE             53.65      52.49  
 99 Parker, Elley E            8 MYB-SE                 52.00      52.53  
100 Babington, Marilee M       8 MYB-SE                 50.16      52.77  
101 Klekot, Cassie M           7 Sharks!-GA           1:00.37      53.08  
102 Kovac, Rebecca Y           8 SSA-SE                 54.74      53.35  
103 Schirle, Olivia G          9 JST-SE                    NT      53.77  
104 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE                   NT      53.85  
105 Holloway, Megan E          9 Marlins-SE                NT      53.95  
106 Miles, Sailor J            9 MYB-SE                 53.18      54.44  
107 Jackson, Marilou L         9 Unattached-SE          57.90      54.69  
108 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE     59.41      54.80  
109 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE                 53.42      54.99  
110 Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT      56.98  
111 Patterson, Beth E          9 Unattached-SE          59.61      57.10  
112 Wood, Lyndsey M           10 Unattached-SE          54.89      57.53  
113 Wortham, Cady C            9 Sharks!-GA             53.33      57.60  
114 Maloney, Barrett O         8 AUB-SE                    NT      57.73  
115 Evans, Eileen              8 SA-GA                  58.67      58.28  
116 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE                51.92      58.34  
117 Taber, Emily E             9 AUB-SE               1:02.23      58.67  
118 Diehl, Gabby J             7 GPAC-SE                59.32      58.99  
119 Norton, Rachel M           9 Barracudas-GA             NT      59.47  
120 DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE        1:05.13      59.67  
121 Carter, Brannen K          7 MYB-SE                    NT    1:01.16  
122 Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT    1:04.15  
123 Stewart, Jackie F          7 Marlins-SE                NT    1:05.28  
124 Patterson, Regan M         9 MYB-SE                 55.72    1:05.86  
125 Ainsworth, Lauren E        9 Marlins-SE                NT    1:06.89  
126 Hanson, Reese C            7 GPAC-SE                   NT    1:09.77  
127 Stephens, Hayden R         9 Unattached-SE        1:20.79    1:23.54  
128 Bradford, Julia C          7 Barracudas-GA        1:26.51    1:31.81  
129 Maloney, Ellie B           5 AUB-SE                    NT    1:45.95  
 -- Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Arnold, Rachel K          10 MYB-SE                 37.91         DQ  
 -- Capel, Andi E             10 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Pope, Macy E               9 MYB-SE                 53.25         DQ  
 
Event 34  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE     33.73      31.81   20  
  2 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 36.52      34.82   17  
  3 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE                 35.47      35.18   16  
  4 McInerny, Connor J        10 SA-GA                  35.44      35.30   15  
  5 Smith, Brian E            10 SA-GA                  37.60      36.06   14  
  6 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                  35.12      36.36   13  
  7 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                  38.04      37.60   12  
  8 Neel, Garret C             9 GPAC-SE                37.64      37.84   11  
  9 Goeckel, Philip P         10 SA-GA                  39.34      37.96    9  
 10 Luskus, Noah J            10 SA-GA                  38.83      38.35    7  
 11 Davis, Jackson B          10 AUB-SE                 38.94      38.36    6  
 12 Schertell, Jake M         10 SA-GA                  37.21      38.97    5  
 13 Gimbert, Hank H           10 SA-GA                  40.28      39.12    4  
 14 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE                37.05      39.21    3  
 15 Dunham, Bradley T          9 SA-GA                  38.17      39.66    2  
 16 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE                39.52      39.70    1  
 17 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                  42.63      39.92  
 18 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE                42.44      40.38  
 19 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE     39.11      40.44  
 20 Rester, Haydn L           10 CTA-SE                 44.51      41.37  
 21 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE                 43.00      41.49  
 22 Talati, Nick R             9 MYB-SE                 41.49      41.92  
 23 McInerny, Evan P           8 SA-GA                  41.61      42.09  
 24 McGuire, Trey P           10 MYB-SE                 43.48      42.24  
 25 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE     47.56      42.35  
 26 Dillard, Thomas B         10 Swim B'Ham YMCA-SE     41.77      42.69  
 27 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                  43.58      43.12  
 28 Tarantino, Troy W         10 SA-GA                  41.21      43.14  
 29 Anderson, Logan W          8 SSA-SE                 43.16      43.21  
 30 Grier, Drew O              9 SA-GA                     NT      43.26  
 31 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE                40.69      43.39  
 32 Chavers, Lance L           8 Marlins-SE             46.06      43.96  
 33 Evans, Jack               10 SA-GA                     NT      44.10  
 34 Stokes, Brady Y            8 Wave Runners-SE        46.49      44.25  
 35 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE     44.90      45.44  
 36 Morgan, Walker W           7 MYB-SE                 52.97      45.57  
 37 Smith, Matthias J         10 MYB-SE                 45.51      45.65  
 38 Myers, Joshua A           10 Swim B'Ham YMCA-SE     41.59      46.26  
 39 Troup, Jonah M             8 PSL-SE                 44.68      47.22  
 40 DenBrok, Sebastian J      10 SA-GA                  47.62      47.29  
 41 Scott, Dylan J             8 SA-GA                  50.30      47.99  
 42 Houston, Christopher J    10 TNT-SE                 45.32      48.11  
 43 Parish, Preston S          7 CMSA-SE                   NT      48.48  
 44 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE     49.09      48.81  
 45 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE     48.48      49.15  
 46 Magahey, Jake M            8 SA-GA                     NT      49.18  
 47 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE     52.46      49.75  
 48 Oliver, Ryan R             8 SA-GA                     NT      49.80  
 49 Kaderli, Jake O            9 SA-GA                  54.32      50.06  
 50 Peters, Bryan C            9 PSL-SE                 53.69      50.52  
 51 Smith, Colton N            8 MYB-SE                 51.92      50.66  
 52 Collins, Gered S           8 SA-GA                  56.26      50.73  
 53 Smith, Nick K              9 TNT-SE                 53.29      51.16  
 54 Savoie, Kendall J          8 Unattached-SE          55.15      52.98  
 55 Brewbaker, James A         7 MYB-SE                    NT      53.02  
 56 Coppage, Cole C            8 Unattached-SE          58.34      53.05  
 57 Balmes, Ben F              8 SA-GA                     NT      53.25  
 58 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE     53.73      53.82  
 59 Casey, Ashton B            9 Swim B'Ham YMCA-SE     54.89      54.25  
 60 Daniels, John C            7 CMSA-SE              1:06.36      54.84  
 61 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:02.36      55.06  
 62 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE     54.94      55.15  
 63 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE                54.75      55.50  
 64 Fulton, Wyatt C            8 Marlins-SE             52.81      57.25  
 65 Kor, Emre H                7 AUB-SE               1:12.50      57.62  
 66 Norton, Issac W            8 Barracudas-GA             NT    1:01.35  
 67 O'Brien, Baxter W          9 Marlins-SE             57.66    1:04.22  
 68 Bembry, Holden S           8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:13.29    1:06.90  
 69 Dunlop, Sam C              8 AUB-SE                    NT    1:06.92  
 70 Ganti, Khushil C           8 TNT-SE               1:05.45    1:09.33  
 71 Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:12.26  
 72 Thornton, Sage E           9 Barracudas-GA        1:09.74    1:14.13  
 73 Jackson, Morris R          7 Unattached-SE             NT    1:19.76  
 74 Suharno, Joseph M          6 Barracudas-GA             NT    1:22.36  
 75 Long, Derrick P            8 MYB-SE                    NT    1:24.78  
 -- Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE                 50.02         DQ  
 -- Patterson, Reggie L        7 MYB-SE               1:00.16         DQ  
 -- Rawls, Charles O           9 Unattached-SE          58.50         DQ  
 -- Reed, Nicholas A           8 Marlins-SE             47.22         DQ  
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             30.06      29.78   20  
  2 McInerny, Haley B         12 SA-GA                  29.68      30.13   17  
  3 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                  32.69      30.41   16  
  4 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE                 31.28      31.08   15  
  5 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE                29.64      31.34   14  
  6 Powell, Kara G            12 SA-GA                  33.60      31.55   13  
  7 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                  31.85      31.77   12  
  8 Sims, Georgia E           12 SA-GA                  32.34      32.04   11  
  9 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE                32.72      32.34    9  
 10 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                  31.59      32.45    7  
 11 Addison, Hannah E         11 JST-SE                 32.70      33.09    6  
 12 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE                 33.53      33.15    5  
 13 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE                 33.23      33.26    4  
 14 Collins, Emi M            12 SA-GA                  33.90      33.33    3  
 15 Langley, Ryder R          12 PSL-SE                 34.94      33.88    2  
 16 Odle, Katherine N         12 JST-SE                 33.63      33.92    1  
 17 Parker, Katherine         11 SA-GA                  37.79      34.37  
 18 Rose, Anna M              12 Marlins-SE             33.63      34.48  
 19 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE                33.09      34.56  
 20 Wright, Taylor R          12 SA-GA                  35.00      34.62  
 21 Basic, Peti               11 SA-GA                  33.18      34.67  
 22 Scott, Erin G             11 SA-GA                  35.71      34.81  
 23 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE                36.69      34.87  
 23 Babington, Murray M       11 MYB-SE                 36.12      34.87  
 25 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                  36.61      34.98  
 26 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                  34.48      35.02  
 27 Goram, Abby L             12 GPAC-SE                35.11      35.11  
 28 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA             36.09      35.23  
 29 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                  36.11      35.30  
 30 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE                 37.43      35.34  
 31 Anderson, Laine E         12 SA-GA                  36.17      35.38  
 32 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE                36.11      35.43  
 33 Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                  38.07      35.48  
 34 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                  38.95      35.76  
 35 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE                36.92      35.99  
 36 Murillo, Stephanie M      11 SA-GA                  37.04      36.43  
 37 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE                37.64      36.51  
 38 Donoho, Megan J           12 SA-GA                  35.57      36.69  
 39 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                  37.97      36.87  
 40 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE     39.54      37.04  
 41 Moss, Riha B              11 SA-GA                  38.39      37.12  
 42 Talati, Haley E           12 MYB-SE                 37.12      37.14  
 43 Wheaton, Pia L            12 PSL-SE                 35.75      37.53  
 44 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                  36.91      37.65  
 45 Perkins, Avery M          12 SA-GA                  38.00      37.69  
 46 Sledge, Frances M         12 TNT-SE                 38.21      37.74  
 47 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                  37.98      37.78  
 48 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE                 39.73      37.87  
 49 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE             36.97      37.92  
 50 Denham, Hannah E          11 TNT-SE                 37.16      38.10  
 51 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                  37.49      38.11  
 52 Anderson, Carly T         11 SA-GA                  38.43      38.57  
 53 Cramer, Caley A           11 SA-GA                  38.69      38.60  
 54 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                  39.70      38.78  
 55 Detjen, Nicole N          11 SA-GA                     NT      38.85  
 56 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                  38.96      39.12  
 57 Allen, Bailey B           12 Sharks!-GA             43.91      39.24  
 58 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                  41.38      39.29  
 59 Dehart, Lydia E           12 Swim B'Ham YMCA-SE     39.25      39.45  
 60 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE                39.88      39.48  
 61 Conrad, Jenna L           11 Sharks!-GA             37.79      39.52  
 62 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE             41.87      39.53  
 63 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                  43.13      39.71  
 64 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE                41.11      39.81  
 65 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE     41.44      39.87  
 66 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE                43.25      40.02  
 67 Smith, Brennan C          12 AUB-SE                 48.46      40.07  
 68 Eidson, Riley B           12 AUB-SE                 40.57      40.30  
 69 Capel, Sara Kate K        12 SA-GA                     NT      40.62  
 70 Filan, Allie M            11 SA-GA                  41.44      40.79  
 71 Hooker, Anna M            11 AUB-SE                 42.82      41.11  
 72 Wortham, Abby A           12 Sharks!-GA             40.45      41.33  
 73 Hill, Katie E             12 SA-GA                  43.56      42.30  
 74 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                  45.16      42.63  
 75 Ainsworth, Emily E        12 Marlins-SE             46.22      42.74  
 76 Swenton, Syd P            11 SA-GA                  43.78      42.93  
 77 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE                 43.95      43.35  
 78 Moseley, Savannah G       11 PSL-SE                 46.40      43.87  
 79 Smith, Amaris J           12 MYB-SE                 43.40      43.95  
 80 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT      44.04  
 81 Petithomme, Caroline R    11 MYB-SE                 45.35      44.09  
 82 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE     45.33      44.11  
 83 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE                43.53      44.64  
 84 Gooden, Allie M           11 Swim B'Ham YMCA-SE     48.74      45.77  
 85 Youdell, Elizabeth A      12 SA-GA                  45.54      45.85  
 86 Crane, Lexi               11 TNT-SE                 44.07      45.98  
 87 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE                 43.65      47.40  
 88 Williams, Lauren G        11 AUB-SE                 54.76      47.54  
 89 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                  47.85      47.67  
 90 Reid, Abby M              12 PSL-SE                 46.08      47.80  
 91 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE                 48.75      48.73  
 92 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE                 54.86      56.54  
 93 Jackson, Mattie P         11 Unattached-SE          53.63      57.04  
 94 Bettis Shelly, Alexandri  11 Barracudas-GA        1:00.19    1:01.92  
 -- Adams, Leslie E           11 AUB-SE               1:03.46         DQ  
 
Event 36  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE                27.49      28.27   20  
  2 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS                29.05      28.70   17  
  3 Delk, Taylor T            12 SA-GA                  29.42      29.41   16  
  4 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE                 30.51      29.67   15  
  5 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA             30.46      29.95   14  
  6 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE                31.83      31.66   13  
  7 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS                32.31      32.56   12  
  8 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS                32.90      32.95   11  
  9 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE                 33.33      33.32    9  
 10 Price, Ian M              12 GPAC-SE                34.65      33.37    7  
 11 Jordan, Will R            12 SA-GA                  35.93      33.53    6  
 12 Wellington, Ben A         12 SA-GA                  33.07      33.69    5  
 13 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE                33.94      33.78    4  
 14 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE                 39.44      34.17    3  
 15 Lawson, Devin J           11 SA-GA                  34.12      34.41    2  
 16 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                  36.00      34.63    1  
 17 Fernandez, Alex R         12 Sharks!-GA             35.71      34.65  
 18 Daymude, Caleb            12 SA-GA                  34.00      34.79  
 19 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE                 35.25      34.85  
 20 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE                 35.37      34.86  
 21 Emmett, Tony D            11 AUB-SE                 36.96      34.90  
 22 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE        34.75      35.03  
 23 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE                35.33      35.34  
 24 Kovac, Stefan             11 MYB-SE                 35.95      35.35  
 25 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE             34.87      35.56  
 26 Robinson, Will J          12 HSAS-MS                37.45      35.94  
 27 Murphy, Mark P            11 SA-GA                  37.16      36.07  
 28 Kearney, Dylan J          12 SA-GA                  35.95      36.36  
 29 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE                 37.70      36.59  
 30 Smith, Alex M             11 CTA-SE                 37.37      36.62  
 31 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE          36.40      37.28  
 32 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE     36.80      37.54  
 33 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE                 38.06      37.65  
 34 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT      37.90  
 35 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA             38.63      37.92  
 36 Morgan, Winston W         11 MYB-SE                 38.18      38.24  
 37 Shelton, Matthew B        11 SA-GA                  38.82      38.61  
 38 Duggan, Connor C          11 AUB-SE                 40.91      39.34  
 39 Alford, Daniel J          12 Swim B'Ham YMCA-SE     39.29      39.55  
 40 Miller, Drew A            11 SA-GA                  48.11      39.65  
 41 Henson, Zach T            12 MYB-SE                 39.06      39.71  
 42 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                  37.52      39.75  
 43 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                  38.99      39.90  
 44 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE                 40.27      40.45  
 45 Mead, Logan T             12 GPAC-SE                38.35      40.52  
 46 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE                 40.51      40.84  
 47 Hester, Labon K           11 TNT-SE                 44.71      40.88  
 48 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS                42.88      40.97  
 49 Troup, Joshua S           11 PSL-SE                 41.96      42.33  
 50 Mahoney, Nicholas P       11 SA-GA                  41.00      42.77  
 51 Villhauer, Cooper J       11 SA-GA                     NT      43.65  
 53 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE     42.74      43.98  
 54 Burke, Jacob A            12 MYB-SE                 40.80      44.23  
 55 Beaty, Patrick D          12 MYB-SE                 48.24      44.59  
 56 Ponce, Brent A            11 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      44.80  
 57 Kay, Dakotah C            11 SA-GA                  48.27      45.54  
 58 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:00.08      48.54  
 59 Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE     58.85      56.43  
 60 Deno, Joseph G            11 Unattached-SE             NT    1:00.61  
 61 DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE        1:03.80    1:01.38  
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              1:12.94    1:12.84   20  
                  34.54     1:12.84 (38.30)                                        
  2 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               1:14.27    1:14.01   17  
                  34.06     1:14.01 (39.95)                                        
  3 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                1:16.56    1:15.34   16  
                  33.82     1:15.34 (41.52)                                        
  4 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               1:19.33    1:15.38   15  
                  35.58     1:15.38 (39.80)                                        
  5 Basic, Tori               10 SA-GA                1:17.74    1:15.62   14  
                  34.52     1:15.62 (41.10)                                        
  6 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               1:17.79    1:15.79   13  
                  35.62     1:15.79 (40.17)                                        
  7 Parker, McAuley M         10 MYB-SE               1:16.25    1:17.64   12  
                  35.65     1:17.64 (41.99)                                        
  8 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE              1:17.12    1:19.50   11  
                  36.13     1:19.50 (43.37)                                        
  9 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               1:20.47    1:19.75    9  
                  37.34     1:19.75 (42.41)                                        
 10 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE               1:19.94    1:21.44    7  
                  37.17     1:21.44 (44.27)                                        
 11 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                1:24.93    1:21.73    6  
                  37.30     1:21.73 (44.43)                                        
 12 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE               1:18.98    1:21.93    5  
                  37.28     1:21.93 (44.65)                                        
 13 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE           1:20.84    1:23.49    4  
                  39.25     1:23.49 (44.24)                                        
 14 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE              1:22.19    1:24.91    3  
                  40.08     1:24.91 (44.83)                                        
 15 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:24.94    1:25.37    2  
                  42.33     1:25.37 (43.04)                                        
 16 Alford, Hannah L          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:26.66    1:25.75    1  
                  40.29     1:25.75 (45.46)                                        
 17 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE               1:24.48    1:26.03  
                  41.42     1:26.03 (44.61)                                        
 18 Sill, Grace X             10 GPAC-SE              1:29.41    1:26.40  
                  41.16     1:26.40 (45.24)                                        
 19 Gregory, Payton A         10 SA-GA                1:27.52    1:27.14  
                  39.58     1:27.14 (47.56)                                        
 20 Arner, Haley P             9 SA-GA                1:26.20    1:27.96  
                  40.86     1:27.96 (47.10)                                        
 21 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE               1:47.06    1:28.06  
                  38.33     1:28.06 (49.73)                                        
 21 Kullmann, Leonie          10 CTA-SE               1:30.85    1:28.06  
                  42.04     1:28.06 (46.02)                                        
 23 Smith, Emily A             9 CMSA-SE              1:33.02    1:28.07  
                  43.85     1:28.07 (44.22)                                        
 24 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE               1:25.08    1:28.32  
                  41.15     1:28.32 (47.17)                                        
 25 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                1:28.55    1:28.57  
                  41.67     1:28.57 (46.90)                                        
 26 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE              1:30.95    1:29.47  
                  41.91     1:29.47 (47.56)                                        
 27 Richard, Anna C           10 SSA-SE               1:27.30    1:29.98  
                  39.83     1:29.98 (50.15)                                        
 28 Price, Ashley N            8 GPAC-SE              1:27.29    1:30.88  
                  43.41     1:30.88 (47.47)                                        
 29 Clark, Grace L             9 Marlins-SE           1:26.42    1:31.00  
                  40.88     1:31.00 (50.12)                                        
 30 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE           1:32.72    1:31.22  
                  43.58     1:31.22 (47.64)                                        
 31 Cranney, Emily B          10 SA-GA                1:32.76    1:31.33  
                  43.52     1:31.33 (47.81)                                        
 32 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:33.28    1:31.46  
                  46.60     1:31.46 (44.86)                                        
 33 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE              1:40.14    1:31.94  
                  43.14     1:31.94 (48.80)                                        
 34 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE        1:34.10    1:32.01  
                  41.34     1:32.01 (50.67)                                        
 35 Neas, Ashley S             9 SA-GA                     NT    1:32.17  
                  42.55     1:32.17 (49.62)                                        
 36 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:36.62    1:32.20  
                  44.97     1:32.20 (47.23)                                        
 37 Coleman, Reagan           10 SA-GA                1:47.29    1:32.74  
                  41.23     1:32.74 (51.51)                                        
 38 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:29.21    1:32.81  
                  44.24     1:32.81 (48.57)                                        
 39 Eason, Haley A            10 SA-GA                1:38.36    1:32.88  
                  42.91     1:32.88 (49.97)                                        
 40 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE              1:41.94    1:32.95  
                  42.65     1:32.95 (50.30)                                        
 40 Colon, Jaqueline S         9 SA-GA                     NT    1:32.95  
                  42.46     1:32.95 (50.49)                                        
 42 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                1:34.43    1:33.05  
                  44.84     1:33.05 (48.21)                                        
 43 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE               1:34.11    1:33.19  
                  48.51     1:33.19 (44.68)                                        
 44 Knox, Nikki N             10 Sharks!-GA           1:35.55    1:33.28  
                  41.98     1:33.28 (51.30)                                        
 45 Kim, Joyce                 9 SA-GA                1:42.06    1:33.50  
                  42.63     1:33.50 (50.87)                                        
 46 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:31.94    1:33.55  
                  44.19     1:33.55 (49.36)                                        
 47 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE               1:39.27    1:33.65  
                  44.64     1:33.65 (49.01)                                        
 48 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                1:40.11    1:34.51  
                  45.34     1:34.51 (49.17)                                        
 49 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE               1:32.90    1:34.58  
                  42.77     1:34.58 (51.81)                                        
 50 Bevil, Sarah L            10 SA-GA                1:40.26    1:35.62  
                  45.46     1:35.62 (50.16)                                        
 51 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS              1:31.04    1:36.08  
                  46.40     1:36.08 (49.68)                                        
 52 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE           1:33.28    1:36.48  
                  44.99     1:36.48 (51.49)                                        
 53 Rains, Elizabeth M        10 SSA-SE               1:31.52    1:36.61  
                  46.89     1:36.61 (49.72)                                        
 54 Foster, Mariah F           9 AUB-SE                    NT    1:36.74  
                  45.08     1:36.74 (51.66)                                        
 55 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE              1:43.88    1:36.78  
                  45.41     1:36.78 (51.37)                                        
 56 Koch, Mary G              10 SA-GA                     NT    1:36.91  
                  45.97     1:36.91 (50.94)                                        
 57 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:32.94    1:37.06  
                  46.85     1:37.06 (50.21)                                        
 58 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS              1:29.71    1:37.18  
                  43.51     1:37.18 (53.67)                                        
 59 Capel, Andi E             10 SA-GA                     NT    1:37.24  
                  46.43     1:37.24 (50.81)                                        
 60 Winters, Carly R           9 SA-GA                1:36.39    1:38.08  
                  48.19     1:38.08 (49.89)                                        
 61 Kovac, Elena C            10 SSA-SE               1:37.78    1:38.57  
                  44.63     1:38.57 (53.94)                                        
 62 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE               1:35.06    1:38.72  
                  47.65     1:38.72 (51.07)                                        
 63 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                1:39.80    1:38.84  
                  47.54     1:38.84 (51.30)                                        
 64 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE               1:42.43    1:38.87  
                  45.15     1:38.87 (53.72)                                        
 65 Hill, Madeline S          10 SA-GA                1:39.23    1:39.74  
                  48.19     1:39.74 (51.55)                                        
 66 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT    1:40.20  
                  48.56     1:40.20 (51.64)                                        
 67 Boles, Emma Ruth          10 PSL-SE               1:38.78    1:40.29  
                  48.64     1:40.29 (51.65)                                        
 68 Muncher, Carlee J          8 JST-SE               1:42.42    1:40.46  
                  48.51     1:40.46 (51.95)                                        
 69 Jonasen, Caitlin A         9 MYB-SE               1:35.42    1:40.86  
                  47.84     1:40.86 (53.02)                                        
 70 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE              1:45.47    1:40.96  
                  47.16     1:40.96 (53.80)                                        
 71 Evans, Lydia G             9 SA-GA                1:41.69    1:41.12  
                  49.58     1:41.12 (51.54)                                        
 72 Luskus, Mallory L          8 SA-GA                1:42.53    1:41.79  
                  48.30     1:41.79 (53.49)                                        
 73 Guynes, Kathryn E          8 SA-GA                1:45.63    1:42.81  
                  46.56     1:42.81 (56.25)                                        
 74 Thompson, Sarah Grace G    7 SA-GA                1:45.62    1:43.58  
                  46.80     1:43.58 (56.78)                                        
 75 Sexton, Maggie Z          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:55.74    1:44.27  
                  44.42     1:44.27 (59.85)                                        
 76 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE               1:51.78    1:44.62  
                  52.04     1:44.62 (52.58)                                        
 77 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:39.69    1:44.63  
 78 Barnard, Hannah            9 SA-GA                     NT    1:44.69  
                  50.13     1:44.69 (54.56)                                        
 79 Suharno, Michelle G        9 Barracudas-GA        1:48.15    1:45.33  
                  48.00     1:45.33 (57.33)                                        
 80 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:59.67    1:45.95  
                  52.72     1:45.95 (53.23)                                        
 81 May, Hensley M             8 Marlins-SE           1:49.04    1:45.97  
                  46.91     1:45.97 (59.06)                                        
 82 Voskamp, Sarah M           9 SA-GA                     NT    1:46.31  
                  47.98     1:46.31 (58.33)                                        
 83 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE              1:53.66    1:47.38  
                  50.43     1:47.38 (56.95)                                        
 84 McNair, Molly W            8 Marlins-SE           1:53.89    1:47.83  
                  48.01     1:47.83 (59.82)                                        
 85 Babington, Marilee M       8 MYB-SE               1:41.41    1:48.04  
                  48.70     1:48.04 (59.34)                                        
 86 Alvarez, Mariajose         8 Marlins-SE           1:41.74    1:48.15  
                  47.60   1:48.15 (1:00.55)                                        
 87 Atkins, Katie K           10 CTA-SE                    NT    1:51.22  
                  53.17     1:51.22 (58.05)                                        
 88 Winters, Kayla A           8 SA-GA                1:56.20    1:51.39  
                  53.60     1:51.39 (57.79)                                        
 89 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:45.51    1:51.75  
                  50.97   1:51.75 (1:00.78)                                        
 90 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE              1:50.36    1:51.78  
 91 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE               1:54.40    1:52.04  
                  50.61   1:52.04 (1:01.43)                                        
 92 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE               1:56.20    1:52.20  
                  56.23     1:52.20 (55.97)                                        
 93 Parker, Elley E            8 MYB-SE               1:53.88    1:53.21  
 94 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE               1:58.48    1:53.24  
                  51.87   1:53.24 (1:01.37)                                        
 95 Bistritz, Lauren A         9 Swim B'Ham YMCA-SE   2:15.55    1:54.17  
                  53.18   1:54.17 (1:00.99)                                        
 96 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE               1:55.54    1:54.56  
                  52.42   1:54.56 (1:02.14)                                        
 97 Thompson, Riley L         10 PSL-SE               1:52.70    1:54.83  
                  51.57   1:54.83 (1:03.26)                                        
 98 Brooks, Gianna G           9 SA-GA                     NT    1:55.16  
                  56.03     1:55.16 (59.13)                                        
 99 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE              1:49.18    1:55.56  
                  52.72   1:55.56 (1:02.84)                                        
100 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE              1:56.59    1:55.69  
                  55.80     1:55.69 (59.89)                                        
101 Wortham, Cady C            9 Sharks!-GA           1:53.53    1:55.82  
                  59.28     1:55.82 (56.54)                                        
102 Dittamo, Isabelle V        9 SA-GA                1:54.20    1:57.15  
                  55.26   1:57.15 (1:01.89)                                        
103 Kovac, Rebecca Y           8 SSA-SE               1:56.95    1:57.56  
                  57.30   1:57.56 (1:00.26)                                        
104 Ainsworth, Lauren E        9 Marlins-SE                NT    1:57.57  
                  57.56   1:57.57 (1:00.01)                                        
105 Klekot, Cassie M           7 Sharks!-GA           2:14.00    1:58.78  
                  55.84   1:58.78 (1:02.94)                                        
106 Blish, Isabel T            8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:53.25    1:58.88  
107 Miles, Sailor J            9 MYB-SE               2:05.95    2:03.83  
                1:01.74   2:03.83 (1:02.09)                                        
108 Hutto, Eva E              10 CTA-SE                    NT    2:04.14  
                  55.41   2:04.14 (1:08.73)                                        
109 Taber, Emily E             9 AUB-SE                    NT    2:10.40  
110 Wood, Lyndsey M           10 Unattached-SE        2:19.38    2:11.81  
                1:03.07   2:11.81 (1:08.74)                                        
111 Stewart, Jackie F          7 Marlins-SE                NT    2:12.87  
                1:04.96   2:12.87 (1:07.91)                                        
112 Diehl, Gabby J             7 GPAC-SE              2:07.24    2:13.18  
113 DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE             NT    2:14.20  
                1:08.55   2:14.20 (1:05.65)                                        
114 Patterson, Beth E          9 Unattached-SE        2:37.00    2:14.75  
                1:02.42   2:14.75 (1:12.33)                                        
115 Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT    2:19.90  
                1:07.27   2:19.90 (1:12.63)                                        
116 Cox, Sarah Beth           10 PSL-SE               2:21.92    2:24.79  
                  19.31   2:24.79 (2:05.48)                                        
 -- Norton, Rachel M           9 Barracudas-GA             NT         DQ  
                  59.49        DQ (1:12.62)                                        
 -- Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT         DQ  
                  15.16        DQ (1:40.52)                                        
 -- Jackson, Marilou L         9 Unattached-SE             NT         DQ  
                1:09.43        DQ (1:25.35)                                        
 -- Mitchell, Jordan M        10 Marlins-SE           2:03.49         DQ  
                  45.81        DQ (1:00.02)                                        
 -- Holloway, Megan E          9 Marlins-SE                NT         DQ  
                  56.13        DQ (1:01.57)                                        
 -- Schirle, Olivia G          9 JST-SE                    NT         DQ  
                1:06.27        DQ (1:20.96)                                        
 -- Pope, Macy E               9 MYB-SE                    NT         DQ  
 -- Hanson, Reese C            7 GPAC-SE                   NT         DQ  
                1:19.36        DQ (1:28.48)                                        
 -- Patterson, Regan M         9 MYB-SE               2:06.15         DQ  
                1:01.18        DQ (1:07.23)                                        
 -- Maloney, Barrett O         8 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:05.84        DQ (1:19.82)                                        
 -- Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT         DQ  
                  57.85        DQ (1:04.34)                                        
 -- Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:13.74        DQ (1:16.05)                                        
 -- Crim, Baylie E             8 Marlins-SE           1:53.91         DQ  
                  52.84          DQ (59.25)                                        
 -- Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE              1:46.43         DQ  
                  47.47          DQ (54.23)                                        
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:14.04    1:11.24   20  
                  31.80     1:11.24 (39.44)                                        
  2 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:17.91    1:14.40   17  
                  34.87     1:14.40 (39.53)                                        
  3 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE               1:16.04    1:14.94   16  
                  34.13     1:14.94 (40.81)                                        
  4 McInerny, Connor J        10 SA-GA                1:15.20    1:15.37   15  
                  35.34     1:15.37 (40.03)                                        
  5 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                1:18.12    1:18.85   14  
                  35.43     1:18.85 (43.42)                                        
  6 Luskus, Noah J            10 SA-GA                1:20.41    1:19.92   13  
                  36.85     1:19.92 (43.07)                                        
  7 Davis, Jackson B          10 AUB-SE               1:22.59    1:20.60   12  
                  37.58     1:20.60 (43.02)                                        
  8 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE              1:18.85    1:20.68   11  
                  37.94     1:20.68 (42.74)                                        
  9 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:26.51    1:22.94    9  
                  37.97     1:22.94 (44.97)                                        
 10 Neel, Garret C             9 GPAC-SE              1:24.87    1:23.84    7  
                  38.52     1:23.84 (45.32)                                        
 11 Goeckel, Philip P         10 SA-GA                1:23.17    1:24.73    6  
                  38.05     1:24.73 (46.68)                                        
 12 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                1:25.31    1:24.86    5  
                  38.99     1:24.86 (45.87)                                        
 13 Talati, Nick R             9 MYB-SE               1:23.32    1:25.56    4  
                  38.99     1:25.56 (46.57)                                        
 14 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE              1:24.90    1:25.80    3  
                  40.21     1:25.80 (45.59)                                        
 15 Gimbert, Hank H           10 SA-GA                1:27.92    1:25.93    1.5
                  39.62     1:25.93 (46.31)                                        
 15 Dunham, Bradley T          9 SA-GA                1:22.00    1:25.93    1.5
                  39.91     1:25.93 (46.02)                                        
 17 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                1:27.35    1:28.61  
                  43.33     1:28.61 (45.28)                                        
 18 Smith, Addison E           9 Marlins-SE           1:28.45    1:29.12  
                  39.70     1:29.12 (49.42)                                        
 19 McInerny, Evan P           8 SA-GA                1:25.08    1:30.26  
 20 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                1:37.93    1:30.79  
                  42.57     1:30.79 (48.22)                                        
 21 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE               1:34.46    1:31.15  
                  42.73     1:31.15 (48.42)                                        
 22 Grier, Drew O              9 SA-GA                     NT    1:31.94  
                  41.66     1:31.94 (50.28)                                        
 23 McGuire, Trey P           10 MYB-SE               1:30.33    1:32.11  
                  44.40     1:32.11 (47.71)                                        
 24 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:32.86    1:32.65  
                  42.21     1:32.65 (50.44)                                        
 25 Kalenik, Nicholas A        8 SA-GA                1:39.10    1:32.79  
                  16.62   1:32.79 (1:16.17)                                        
 26 DenBrok, Sebastian J      10 SA-GA                1:43.70    1:34.44  
                  44.45     1:34.44 (49.99)                                        
 27 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE              1:34.41    1:34.91  
                  44.28     1:34.91 (50.63)                                        
 28 Smith, Matthias J         10 MYB-SE               1:49.57    1:35.38  
 29 Myers, Joshua A           10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:34.65    1:36.29  
                  40.78     1:36.29 (55.51)                                        
 30 Dillard, Thomas B         10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:39.19    1:37.54  
                  42.57     1:37.54 (54.97)                                        
 31 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:38.27    1:38.09  
                  45.37     1:38.09 (52.72)                                        
 32 Reed, Nicholas A           8 Marlins-SE           1:42.27    1:40.28  
                  46.76     1:40.28 (53.52)                                        
 33 Scott, Dylan J             8 SA-GA                     NT    1:40.29  
                  48.56     1:40.29 (51.73)                                        
 34 Troup, Jonah M             8 PSL-SE               1:41.58    1:41.96  
                  50.14     1:41.96 (51.82)                                        
 35 Casey, Ashton B            9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:58.62    1:42.36  
                  47.66     1:42.36 (54.70)                                        
 36 Anderson, Logan W          8 SSA-SE               1:37.21    1:42.87  
                  47.15     1:42.87 (55.72)                                        
 37 Houston, Christopher J    10 TNT-SE               1:44.97    1:43.40  
                  46.77     1:43.40 (56.63)                                        
 38 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:45.99    1:43.80  
                  50.02     1:43.80 (53.78)                                        
 39 Parish, Preston S          7 CMSA-SE              2:52.24    1:48.81  
                  54.27     1:48.81 (54.54)                                        
 40 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:49.63  
                  51.89     1:49.63 (57.74)                                        
 41 Peters, Bryan C            9 PSL-SE               1:58.85    1:50.40  
                  52.03     1:50.40 (58.37)                                        
 42 Morgan, Walker W           7 MYB-SE               1:46.83    1:50.89  
 43 McKeen, Carson A           7 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:55.68  
                  53.33   1:55.68 (1:02.35)                                        
 44 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:58.78    1:58.66  
                  56.59   1:58.66 (1:02.07)                                        
 45 Stokes, Brady Y            8 Wave Runners-SE      1:49.91    1:58.67  
                  52.19   1:58.67 (1:06.48)                                        
 46 Balmes, Ben F              8 SA-GA                     NT    2:03.33  
                  56.05   2:03.33 (1:07.28)                                        
 47 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:07.52  
                1:00.49   2:07.52 (1:07.03)                                        
 48 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE   2:05.78    2:08.66  
                1:03.75   2:08.66 (1:04.91)                                        
 49 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE              2:02.42    2:10.07  
                1:06.11   2:10.07 (1:03.96)                                        
 50 Kor, Emre H                7 AUB-SE                    NT    2:11.94  
                1:03.42   2:11.94 (1:08.52)                                        
 51 Patterson, Reggie L        7 MYB-SE               2:13.02    2:14.83  
                1:07.09   2:14.83 (1:07.74)                                        
 52 Norton, Issac W            8 Barracudas-GA             NT    2:15.62  
                1:06.31   2:15.62 (1:09.31)                                        
 53 Oliver, Ryan R             8 SA-GA                     NT    2:23.88  
                1:48.49     2:23.88 (35.39)                                        
 -- Chavers, Lance L           8 Marlins-SE           1:40.61         DQ  
                  46.87          DQ (55.46)                                        
 -- Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE   2:03.22         DQ  
                  54.82          DQ (58.59)                                        
 -- Dunlop, Sam C              8 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:07.68        DQ (1:09.79)                                        
 -- Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE                    NT         DQ  
                  54.50          DQ (54.07)                                        
 -- Parish, Patrick D         10 CMSA-SE              1:33.07         DQ  
                  39.45          DQ (45.96)                                        
 -- Thornton, Sage E           9 Barracudas-GA             NT         DQ  
                1:26.49        DQ (1:28.48)                                        
 -- Ganti, Khushil C           8 TNT-SE                    NT         DQ  
                1:06.59        DQ (1:23.94)                                        
 -- Brewbaker, James A         7 MYB-SE                    NT         DQ  
 -- Tarantino, Troy W         10 SA-GA                     NT         DQ  
                  47.18          DQ (58.66)                                        
 -- Schertell, Jake M         10 SA-GA                1:30.24         DQ  
                  41.65          DQ (52.96)                                        
 -- Smith, Colton N            8 MYB-SE                    NT         DQ  
                1:56.70          DQ (35.39)                                        
 -- Ponce, William A           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT         DQ  
                  42.68          DQ (50.00)                                        
 -- Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE   2:27.98         DQ  
                1:10.49        DQ (1:08.16)                                        
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McInerny, Haley B         12 SA-GA                1:03.99    1:05.15   20  
                  29.07     1:05.15 (36.08)                                        
  2 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                1:07.18    1:06.69   17  
                  31.22     1:06.69 (35.47)                                        
  3 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                1:07.38    1:06.92   16  
                  32.21     1:06.92 (34.71)                                        
  4 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               1:11.86    1:08.24   15  
                  32.21     1:08.24 (36.03)                                        
  5 Brown, Madison K          12 PSL-SE               1:09.60    1:08.36   14  
                  31.40     1:08.36 (36.96)                                        
  6 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE              1:11.01    1:08.74   13  
                  32.11     1:08.74 (36.63)                                        
  7 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE              1:09.98    1:09.03   12  
                  31.02     1:09.03 (38.01)                                        
  8 Scott, Erin G             11 SA-GA                1:07.52    1:09.28   11  
                  32.53     1:09.28 (36.75)                                        
  9 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                1:09.14    1:09.54    9  
                  31.99     1:09.54 (37.55)                                        
 10 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:10.73    1:10.06    7  
                  31.10     1:10.06 (38.96)                                        
 11 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              1:10.65    1:10.20    6  
                  32.38     1:10.20 (37.82)                                        
 12 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                1:15.30    1:11.05    4.5
                  31.72     1:11.05 (39.33)                                        
 12 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE              1:13.39    1:11.05    4.5
                  34.36     1:11.05 (36.69)                                        
 14 Odle, Katherine N         12 JST-SE               1:12.27    1:11.10    3  
                  33.48     1:11.10 (37.62)                                        
 15 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA           1:12.78    1:11.48    2  
                  33.35     1:11.48 (38.13)                                        
 16 Sims, Georgia E           12 SA-GA                1:09.72    1:12.06    1  
                  32.71     1:12.06 (39.35)                                        
 17 Addison, Hannah E         11 JST-SE               1:12.65    1:12.26  
                  33.59     1:12.26 (38.67)                                        
 18 Powell, Kara G            12 SA-GA                1:13.62    1:12.31  
                  32.24     1:12.31 (40.07)                                        
 19 Basic, Peti               11 SA-GA                1:15.14    1:12.65  
                  32.25     1:12.65 (40.40)                                        
 20 Reed, Maria D             11 Marlins-SE           1:14.01    1:12.75  
                  33.82     1:12.75 (38.93)                                        
 21 Goram, Abby L             12 GPAC-SE              1:13.65    1:12.86  
                  34.67     1:12.86 (38.19)                                        
 22 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                1:13.12    1:13.10  
                  33.76     1:13.10 (39.34)                                        
 23 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE               1:12.83    1:13.24  
                  34.58     1:13.24 (38.66)                                        
 24 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE               1:13.78    1:13.36  
                  34.45     1:13.36 (38.91)                                        
 25 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                1:13.20    1:13.38  
                  34.02     1:13.38 (39.36)                                        
 26 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                1:15.93    1:13.60  
                  33.78     1:13.60 (39.82)                                        
 27 Langley, Ryder R          12 PSL-SE               1:15.73    1:14.04  
                  33.26     1:14.04 (40.78)                                        
 28 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              1:13.71    1:14.45  
                  35.37     1:14.45 (39.08)                                        
 29 Wright, Taylor R          12 SA-GA                1:13.74    1:14.60  
                  34.71     1:14.60 (39.89)                                        
 30 Rose, Anna M              12 Marlins-SE           1:12.06    1:14.95  
                  34.85     1:14.95 (40.10)                                        
 31 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                1:17.56    1:15.02  
                  35.32     1:15.02 (39.70)                                        
 32 Babington, Murray M       11 MYB-SE               1:16.27    1:15.05  
                  35.26     1:15.05 (39.79)                                        
 33 Collins, Emi M            12 SA-GA                1:14.97    1:16.13  
                  34.75     1:16.13 (41.38)                                        
 34 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                1:17.00    1:16.46  
                  35.71     1:16.46 (40.75)                                        
 35 Murillo, Stephanie M      11 SA-GA                1:18.65    1:16.53  
                  33.98     1:16.53 (42.55)                                        
 36 Hans, Dalaney J           11 SA-GA                1:16.79    1:16.99  
                  36.60     1:16.99 (40.39)                                        
 37 Sledge, Frances M         12 TNT-SE               1:17.09    1:17.06  
                  35.61     1:17.06 (41.45)                                        
 38 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE               1:18.95    1:17.10  
                  33.97     1:17.10 (43.13)                                        
 39 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                1:21.87    1:17.12  
                  35.76     1:17.12 (41.36)                                        
 40 Culberson, McKay G        12 SA-GA                1:20.95    1:17.16  
                  37.39     1:17.16 (39.77)                                        
 41 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE              1:15.71    1:17.19  
                  35.78     1:17.19 (41.41)                                        
 42 Moss, Riha B              11 SA-GA                1:18.82    1:17.47  
                  35.95     1:17.47 (41.52)                                        
 43 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:20.14    1:17.69  
                  36.82     1:17.69 (40.87)                                        
 44 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE               1:18.76    1:17.74  
                  34.69     1:17.74 (43.05)                                        
 45 Franke, Catherine L       12 SA-GA                1:16.23    1:18.23  
                  36.82     1:18.23 (41.41)                                        
 46 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE               1:18.86    1:18.25  
                  35.56     1:18.25 (42.69)                                        
 47 Anderson, Laine E         12 SA-GA                1:19.15    1:18.62  
                  35.67     1:18.62 (42.95)                                        
 48 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:18.62    1:18.95  
                  38.08     1:18.95 (40.87)                                        
 49 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              1:22.18    1:19.49  
                  35.94     1:19.49 (43.55)                                        
 50 Medrea, Ashley S          12 SA-GA                1:21.22    1:19.64  
                  37.49     1:19.64 (42.15)                                        
 51 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                1:19.36    1:19.97  
                  37.90     1:19.97 (42.07)                                        
 52 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE              1:16.44    1:20.26  
                  37.22     1:20.26 (43.04)                                        
 53 Balmes, Rylie M           12 SA-GA                1:18.85    1:20.40  
                  38.96     1:20.40 (41.44)                                        
 54 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                1:24.50    1:20.70  
                  38.00     1:20.70 (42.70)                                        
 55 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE              1:25.42    1:20.86  
                  36.46     1:20.86 (44.40)                                        
 56 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE           1:23.44    1:21.18  
                  39.57     1:21.18 (41.61)                                        
 57 Cramer, Caley A           11 SA-GA                1:22.39    1:21.21  
                  37.49     1:21.21 (43.72)                                        
 58 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS              1:19.76    1:21.27  
                  37.79     1:21.27 (43.48)                                        
 59 Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                1:19.50    1:21.65  
                  37.22     1:21.65 (44.43)                                        
 60 Conrad, Jenna L           11 Sharks!-GA           1:22.00    1:22.45  
                  37.48     1:22.45 (44.97)                                        
 61 Talati, Haley E           12 MYB-SE               1:21.77    1:22.65  
                  39.12     1:22.65 (43.53)                                        
 62 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                1:24.00    1:22.71  
                  40.23     1:22.71 (42.48)                                        
 63 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                1:24.55    1:22.93  
                  38.07     1:22.93 (44.86)                                        
 64 Denham, Hannah E          11 TNT-SE               1:23.52    1:22.98  
                  38.80     1:22.98 (44.18)                                        
 65 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE               1:26.15    1:23.22  
                  40.05     1:23.22 (43.17)                                        
 66 Vincent, Courtney R       12 SA-GA                1:27.24    1:23.41  
                  39.77     1:23.41 (43.64)                                        
 67 Durden, Katie L           11 SA-GA                1:24.21    1:23.58  
                  38.26     1:23.58 (45.32)                                        
 68 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE              1:28.44    1:23.68  
                  39.26     1:23.68 (44.42)                                        
 69 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE              1:23.94    1:23.98  
                  39.45     1:23.98 (44.53)                                        
 70 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE              1:25.48    1:23.99  
                  36.97     1:23.99 (47.02)                                        
 71 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE              1:27.43    1:24.18  
                  39.06     1:24.18 (45.12)                                        
 72 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                1:28.34    1:24.62  
                  41.25     1:24.62 (43.37)                                        
 72 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              1:22.64    1:24.62  
                  40.46     1:24.62 (44.16)                                        
 74 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                1:28.29    1:24.93  
                  38.70     1:24.93 (46.23)                                        
 75 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE           1:29.64    1:25.52  
                  39.82     1:25.52 (45.70)                                        
 76 Dehart, Lydia E           12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:26.46    1:25.88  
                  38.67     1:25.88 (47.21)                                        
 77 Hooker, Anna M            11 AUB-SE               1:31.12    1:26.32  
                  40.61     1:26.32 (45.71)                                        
 78 Smith, Brennan C          12 AUB-SE               1:30.01    1:27.33  
                  42.35     1:27.33 (44.98)                                        
 79 Ainsworth, Emily E        12 Marlins-SE           1:28.99    1:27.43  
                  41.39     1:27.43 (46.04)                                        
 80 Eidson, Riley B           12 AUB-SE               1:30.07    1:27.53  
                  40.22     1:27.53 (47.31)                                        
 81 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:27.02    1:28.58  
                  41.94     1:28.58 (46.64)                                        
 82 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE              1:29.15    1:29.20  
                  43.45     1:29.20 (45.75)                                        
 83 Filan, Allie M            11 SA-GA                1:30.70    1:29.67  
                  42.81     1:29.67 (46.86)                                        
 84 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                1:30.39    1:29.69  
                  44.50     1:29.69 (45.19)                                        
 85 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT    1:29.91  
                  42.02     1:29.91 (47.89)                                        
 86 Turner, Claire A          11 TNT-SE               1:31.84    1:30.29  
                  42.10     1:30.29 (48.19)                                        
 87 Wheaton, Pia L            12 PSL-SE               1:23.67    1:30.46  
                  39.74     1:30.46 (50.72)                                        
 88 Polikoff, Lizzie N        12 SA-GA                     NT    1:31.14  
                  41.79     1:31.14 (49.35)                                        
 89 Smith, Amaris J           12 MYB-SE               1:36.85    1:31.42  
                  44.59     1:31.42 (46.83)                                        
 90 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE               1:36.42    1:32.25  
                  45.54     1:32.25 (46.71)                                        
 91 Hill, Katie E             12 SA-GA                1:38.88    1:32.63  
                  42.75     1:32.63 (49.88)                                        
 92 Byelick, Megan R          12 SA-GA                1:39.71    1:35.06  
 93 Gossman, Shelley I        12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:39.71    1:35.18  
                  43.99     1:35.18 (51.19)                                        
 94 Moseley, Savannah G       11 PSL-SE               1:36.77    1:35.29  
                  47.78     1:35.29 (47.51)                                        
 95 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE               1:38.41    1:37.50  
                  51.04     1:37.50 (46.46)                                        
 96 Dreyfus, Sol J            12 TNT-SE                    NT    1:37.59  
                  48.76     1:37.59 (48.83)                                        
 97 Gooden, Allie M           11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:45.68    1:39.08  
                  46.71     1:39.08 (52.37)                                        
 98 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:32.97    1:39.35  
                  47.70     1:39.35 (51.65)                                        
 99 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE               1:36.35    1:44.50  
                  50.09     1:44.50 (54.41)                                        
100 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE               1:58.84    1:53.32  
                  55.06     1:53.32 (58.26)                                        
101 Adams, Leslie E           11 AUB-SE                    NT    2:03.88  
                  58.26   2:03.88 (1:05.62)                                        
 -- Williams, Lauren G        11 AUB-SE               1:50.49         DQ  
                  49.79          DQ (59.11)                                        
 -- Jackson, Mattie P         11 Unattached-SE             NT         DQ  
                1:01.59        DQ (1:14.07)                                        
 -- Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE               1:15.15         DQ  
                  31.73          DQ (41.99)                                        
 -- Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                1:20.19         DQ  
                  37.14          DQ (41.17)                                        
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yang, Kent B              12 SA-GA                1:00.89    1:02.60   20  
                  28.75     1:02.60 (33.85)                                        
  2 Williams, Jake P          12 SA-GA                1:03.29    1:03.11   17  
                  28.66     1:03.11 (34.45)                                        
  3 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS              1:06.25    1:04.11   16  
                  29.51     1:04.11 (34.60)                                        
  4 Delk, Taylor T            12 SA-GA                1:06.21    1:06.94   15  
                  30.57     1:06.94 (36.37)                                        
  5 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA           1:09.51    1:08.25   14  
                  30.76     1:08.25 (37.49)                                        
  6 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE               1:11.07    1:08.70   13  
                  30.69     1:08.70 (38.01)                                        
  7 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                1:11.72    1:08.75   12  
                  32.71     1:08.75 (36.04)                                        
  8 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE               1:15.73    1:08.88   11  
                  31.99     1:08.88 (36.89)                                        
  9 Hill, Joseph L            12 AUB-SE               1:06.56    1:08.96    9  
                  31.55     1:08.96 (37.41)                                        
 10 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE              1:11.63    1:09.58    7  
                  32.48     1:09.58 (37.10)                                        
 11 Smith, Daniel B           12 SA-GA                1:12.48    1:10.29    6  
                  33.40     1:10.29 (36.89)                                        
 12 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE              1:14.10    1:12.52    5  
                  33.65     1:12.52 (38.87)                                        
 13 Daymude, Caleb            12 SA-GA                1:13.05    1:12.66    4  
                  34.85     1:12.66 (37.81)                                        
 14 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                1:14.53    1:12.76    3  
                  32.49     1:12.76 (40.27)                                        
 15 Jordan, Will R            12 SA-GA                1:16.10    1:13.59    2  
                  34.17     1:13.59 (39.42)                                        
 16 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS              1:13.76    1:13.66    1  
                  34.41     1:13.66 (39.25)                                        
 17 Wellington, Ben A         12 SA-GA                1:12.78    1:13.91  
                  33.55     1:13.91 (40.36)                                        
 18 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE      1:15.29    1:13.93  
                  34.05     1:13.93 (39.88)                                        
 19 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE      1:14.27    1:14.24  
                  34.91     1:14.24 (39.33)                                        
 20 Kovac, Stefan             11 MYB-SE               1:17.06    1:14.66  
                  34.69     1:14.66 (39.97)                                        
 21 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               1:15.30    1:14.88  
                  35.78     1:14.88 (39.10)                                        
 22 Lawson, Devin J           11 SA-GA                1:12.89    1:15.02  
                  33.88     1:15.02 (41.14)                                        
 23 Price, Ian M              12 GPAC-SE              1:18.24    1:15.16  
                  37.02     1:15.16 (38.14)                                        
 24 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE               1:16.09    1:15.20  
                  35.34     1:15.20 (39.86)                                        
 25 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                1:17.20    1:15.26  
                  34.76     1:15.26 (40.50)                                        
 26 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE               1:19.69    1:16.97  
                  35.62     1:16.97 (41.35)                                        
 27 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:18.64    1:17.24  
                  37.74     1:17.24 (39.50)                                        
 28 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:17.56    1:17.34  
                  35.49     1:17.34 (41.85)                                        
 29 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS              1:19.66    1:17.42  
                  36.15     1:17.42 (41.27)                                        
 30 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                1:20.00    1:17.45  
                  36.01     1:17.45 (41.44)                                        
 31 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE               1:19.48    1:18.63  
                  37.35     1:18.63 (41.28)                                        
 32 Robinson, Will J          12 HSAS-MS              1:25.59    1:18.87  
                  37.57     1:18.87 (41.30)                                        
 33 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE               1:18.53    1:19.16  
                  36.48     1:19.16 (42.68)                                        
 34 Henson, Zach T            12 MYB-SE               1:17.83    1:19.32  
                  37.81     1:19.32 (41.51)                                        
 35 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                1:19.15    1:20.71  
                  36.71     1:20.71 (44.00)                                        
 36 Morgan, Winston W         11 MYB-SE               1:20.40    1:20.80  
                  38.63     1:20.80 (42.17)                                        
 37 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE               1:20.96    1:20.96  
                  39.28     1:20.96 (41.68)                                        
 38 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE        1:21.70    1:21.94  
                  38.70     1:21.94 (43.24)                                        
 39 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT    1:22.12  
                  36.91     1:22.12 (45.21)                                        
 40 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                1:24.63    1:22.22  
                  37.94     1:22.22 (44.28)                                        
 41 Emmett, Tony D            11 AUB-SE               1:25.72    1:22.46  
                  37.85     1:22.46 (44.61)                                        
 42 Clance, Jared J           11 SA-GA                1:26.15    1:22.72  
                  40.02     1:22.72 (42.70)                                        
 43 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE               1:26.02    1:23.00  
                  38.69     1:23.00 (44.31)                                        
 44 Kearney, Dylan J          12 SA-GA                1:23.10    1:23.14  
                  37.53     1:23.14 (45.61)                                        
 45 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE               1:26.33    1:23.80  
                  39.65     1:23.80 (44.15)                                        
 46 Murphy, Mark P            11 SA-GA                1:20.53    1:24.05  
                  38.35     1:24.05 (45.70)                                        
 47 Beaty, Patrick D          12 MYB-SE                    NT    1:24.21  
                  41.43     1:24.21 (42.78)                                        
 48 Alford, Daniel J          12 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:25.69  
                  38.59     1:25.69 (47.10)                                        
 49 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA           1:25.32    1:25.74  
                  39.90     1:25.74 (45.84)                                        
 50 Shelton, Matthew B        11 SA-GA                1:26.45    1:26.83  
                  38.72     1:26.83 (48.11)                                        
 51 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                1:29.83    1:28.53  
                  41.08     1:28.53 (47.45)                                        
 52 Miller, Drew A            11 SA-GA                1:34.98    1:29.14  
                  40.08     1:29.14 (49.06)                                        
 54 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS              1:46.41    1:31.93  
                  41.71     1:31.93 (50.22)                                        
 55 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE               1:29.48    1:31.96  
                  42.39     1:31.96 (49.57)                                        
 56 Burke, Jacob A            12 MYB-SE               1:28.01    1:33.17  
                  43.11     1:33.17 (50.06)                                        
 57 Hester, Labon K           11 TNT-SE               1:48.41    1:33.68  
                  42.51     1:33.68 (51.17)                                        
 58 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:39.30    1:34.10  
                  44.57     1:34.10 (49.53)                                        
 59 Mahoney, Nicholas P       11 SA-GA                1:32.18    1:38.55  
                  44.08     1:38.55 (54.47)                                        
 60 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE   2:13.16    1:44.61  
                  50.56     1:44.61 (54.05)                                        
 61 Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE   2:05.69    2:00.72  
                1:01.48     2:00.72 (59.24)                                        
 62 Deno, Joseph G            11 Unattached-SE             NT    2:07.95  
                1:02.35   2:07.95 (1:05.60)                                        
 -- DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE             NT         DQ  
                1:06.47          DQ (58.87)                                        
 -- Fowler, Luke B            12 Marlins-SE           1:20.68         DQ  
                  36.83          DQ (42.77)                                        
 
Event 41  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      30.29  
  2 Crow, Cadie A             13 SA-GA                  30.47      30.38  
  3 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT      31.39  
  4 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE     32.75      31.64  
  5 Doran, Caitlin L          14 SA-GA                  35.00      31.91  
  6 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE                32.57      32.20  
  7 Parker, Catherine Ann A   13 SA-GA                  34.46      32.91  
  8 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE             34.41      33.18  
  9 Filan, Caroline E         13 SA-GA                  34.06      33.28  
 10 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE                 33.93      33.58  
 11 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                  33.68      33.59  
 12 Treadway, Alex K          13 SA-GA                  35.50      34.59  
 13 Pekkalainen, Annika H     13 SA-GA                  34.48      34.64  
 14 Conroy, Megan             13 SA-GA                  41.47      34.65  
 15 Neas, Katie A             14 SA-GA                  35.87      35.37  
 16 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                  37.26      35.44  
 17 Goelz, Alyssa L           13 SA-GA                  35.25      35.59  
 18 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE                 38.17      35.81  
 19 Cheek, Summer N           13 SA-GA                     NT      35.95  
 20 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE     36.47      36.22  
 21 Encardes, Nicole A        13 SA-GA                     NT      36.34  
 22 Gunder, Holly A           13 SA-GA                  37.12      36.47  
 23 Traikovich, Demi N        13 SA-GA                     NT      36.90  
 24 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE                 37.34      36.91  
 25 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                  38.15      37.33  
 26 Wallace, Kady E           13 Swim B'Ham YMCA-SE     37.48      37.42  
 27 Park, Georgia Claire C    13 Swim B'Ham YMCA-SE     39.15      38.53  
 28 Dunn, Danielle N          14 SA-GA                     NT      38.95  
 29 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                  43.20      39.47  
 30 Lawrence, Kendall L       13 Swim B'Ham YMCA-SE     39.75      39.60  
 31 Alexander, Hannah G       14 PSL-SE                 39.54      40.87  
 32 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE                44.06      41.30  
 33 Freeman, Beth M           14 SA-GA                  43.25      41.83  
 34 Petithomme, Catherine E   14 MYB-SE                 41.24      41.93  
 35 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE                 45.94      42.07  
 36 Calo, Neryzza L           14 Unattached-SE          44.66      42.99  
 37 Willimon, Evelyn P        13 Sharks!-GA             43.55      45.24  
 38 Evans, Elizabeth E        14 Barracudas-GA             NT      48.21  
 
Event 42  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                  29.72      28.16  
  2 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE                 29.73      28.65  
  3 Ballard, Foster W         13 MYB-SE                 33.20      28.78  
  4 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                  30.33      29.49  
  5 Reichle, Zach M           13 SSA-SE                 30.96      31.15  
  6 Stalker, Altan T          13 SA-GA                  33.16      31.71  
  7 Pekkalainen, Michael A    13 SA-GA                  33.91      32.08  
  8 Waldis, Zach D            13 SA-GA                  32.16      32.49  
  9 Richard, Mark M           13 SSA-SE                 32.50      32.77  
 10 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                  39.00      32.92  
 11 Kalenik, Jonathan W       13 SA-GA                  35.96      33.89  
 12 Mathews, Jack W           13 CTA-SE                 34.05      34.65  
 13 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE             38.46      35.02  
 13 Dixon, Mikhail K          13 HSAS-MS                42.40      35.02  
 15 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                     NT      35.97  
 16 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                  36.71      36.25  
 17 Estrada, Mark A           14 AUB-SE                 38.13      37.06  
 18 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE                    NT      40.32  
 
Event 43  Girls 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillette, Alana K         22 Unattached-SE          25.00      26.05  
  2 Smith, Morgan F           18 AU-SE                  25.00      28.19  
  3 Andrews, Mary Allison A   16 HSAS-MS                32.81      29.32  
  4 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE                 22.30      29.67  
  5 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE                 30.24      30.66  
  6 Jones, Jeni R             15 Blast-LA               31.22      31.45  
  7 Havrilla, Alexis G        17 SA-GA                  31.84      31.55  
  8 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 32.36      31.86  
  8 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE                 32.00      31.86  
 10 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 32.37      33.18  
 11 Felso, Val M              16 SA-GA                     NT      38.57  
 12 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 40.03      38.72  
 13 Brown, Macy K             16 PSL-SE                 40.69      41.86  
 
Event 44  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cox, Tony L               19 AU-SE                  21.00      22.76  
  2 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 24.14      24.88  
  3 Clark, David S            19 Unattached-SE             NT      25.14  
  4 Latoni, Justin D          22 SA-GA                  25.00      25.83  
  5 Hughey, Austin L          19 AUB-SE                 25.93      25.90  
  6 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 26.20      25.96  
  7 Mason, Connor P           17 SA-GA                     NT      26.94  
  8 Miller, Logan L           18 HSAS-MS                28.18      27.17  
  9 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE     30.87      27.41  
 10 Jones, Andrew M           17 Blast-LA                  NT      28.86  
 11 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE                 29.99      29.62  
 12 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS                31.00      29.71  
 13 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE                 31.12      29.88  
 14 Bynum, Stone S            15 Swim B'Ham YMCA-SE     33.31      30.89  
 15 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE     31.50      32.57  
 16 Evans, Payden A           16 Barracudas-GA          37.83      33.96  
 17 Lovern, Jonathan L        15 Barracudas-GA          36.32      34.14  
 18 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE     37.04      35.31  
 19 Petty, Justin M           16 Unattached-SE          38.45      35.44  
 20 Ditchfield, Caleb O       15 Barracudas-GA          44.20      39.02  
 21 Pearson, Joshua T         15 Unattached-SE          42.15      42.27  
 -- Brewster, Forrest T       17 CMSA-SE                34.03         DQ  
 
Event 45  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Kylie N          13 UN-GA                2:01.84    2:04.38  
                  29.74     1:00.91 (31.17)     1:32.60 (31.69)     2:04.38 (31.78)
  2 Page, Caroline M          14 GPAC-SE              2:07.44    2:07.51  
                  30.30     1:02.14 (31.84)     1:34.97 (32.83)     2:07.51 (32.54)
  3 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               2:16.73    2:11.87  
                  32.06     1:05.31 (33.25)     1:38.98 (33.67)     2:11.87 (32.89)
  4 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA           2:10.10    2:11.92  
                  30.66     1:04.08 (33.42)     1:37.94 (33.86)     2:11.92 (33.98)
  5 Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                2:14.26    2:13.91  
                  32.47     1:06.93 (34.46)     1:41.48 (34.55)     2:13.91 (32.43)
  6 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                2:12.79    2:14.64  
                  32.86     1:07.03 (34.17)     1:41.03 (34.00)     2:14.64 (33.61)
  7 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              2:13.86    2:14.81  
                  30.81     1:04.75 (33.94)     1:40.00 (35.25)     2:14.81 (34.81)
  8 Chandler, Allison V       13 SA-GA                2:24.14    2:15.62  
                  32.79     1:06.52 (33.73)     1:41.29 (34.77)     2:15.62 (34.33)
  9 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                2:22.40    2:17.24  
                  32.83     1:07.38 (34.55)     1:42.46 (35.08)     2:17.24 (34.78)
 10 Grover, Katie R           14 SA-GA                2:26.52    2:19.74  
                  33.08     1:07.85 (34.77)     1:43.51 (35.66)     2:19.74 (36.23)
 11 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              2:24.52    2:19.88  
                  32.54     1:08.00 (35.46)     1:44.09 (36.09)     2:19.88 (35.79)
 12 Anderson, Maggie G        13 SA-GA                2:23.06    2:20.21  
                  33.68     1:08.98 (35.30)     1:45.51 (36.53)     2:20.21 (34.70)
 13 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               2:22.15    2:21.58  
                  34.08     1:10.45 (36.37)     1:47.24 (36.79)     2:21.58 (34.34)
 14 White, Avery K            13 SA-GA                2:30.00    2:22.17  
                  34.09     1:10.08 (35.99)     1:46.15 (36.07)     2:22.17 (36.02)
 15 Tangen, Katie M           14 SA-GA                2:22.52    2:22.79  
                  31.88     1:07.78 (35.90)     1:46.15 (38.37)     2:22.79 (36.64)
 16 Litke, Brittany E         13 SA-GA                2:24.22    2:23.00  
                  33.70     1:10.40 (36.70)     1:47.60 (37.20)     2:23.00 (35.40)
 17 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                2:28.31    2:23.02  
                  33.85     1:10.15 (36.30)     1:47.51 (37.36)     2:23.02 (35.51)
 18 Schunk, Catherine A       14 SA-GA                     NT    2:23.17  
                  33.21     1:09.30 (36.09)     1:46.25 (36.95)     2:23.17 (36.92)
 19 Newton, Maryellen D       14 Swim B'Ham YMCA-SE   2:26.10    2:23.46  
                  33.47     1:09.72 (36.25)     1:47.06 (37.34)     2:23.46 (36.40)
 20 Doran, Caitlin L          14 SA-GA                2:25.28    2:23.56  
                  34.08     1:09.76 (35.68)     1:46.49 (36.73)     2:23.56 (37.07)
 21 Hans, Channing O          14 SA-GA                2:28.66    2:24.29  
                  33.71     1:09.82 (36.11)     1:47.18 (37.36)     2:24.29 (37.11)
 22 Bell, Annie L             14 HSAS-MS              2:20.84    2:25.37  
                  34.23     1:12.09 (37.86)     1:49.09 (37.00)     2:25.37 (36.28)
 23 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                2:28.26    2:25.87  
                  35.00     1:11.98 (36.98)     1:49.11 (37.13)     2:25.87 (36.76)
 24 Barrows, Kimmy M          14 SA-GA                2:26.03    2:26.19  
                  35.14     1:11.68 (36.54)     1:49.21 (37.53)     2:26.19 (36.98)
 25 Filan, Caroline E         13 SA-GA                2:25.56    2:26.26  
                  35.29     1:12.16 (36.87)     1:49.88 (37.72)     2:26.26 (36.38)
 26 Gibson, Madison G         14 SA-GA                2:29.06    2:27.92  
                  33.51     1:10.77 (37.26)     1:48.98 (38.21)     2:27.92 (38.94)
 27 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                2:17.00    2:28.37  
                  35.20     1:12.05 (36.85)     1:49.98 (37.93)     2:28.37 (38.39)
 28 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              2:34.33    2:30.25  
                  35.02     1:13.33 (38.31)     1:52.09 (38.76)     2:30.25 (38.16)
 29 Vincent, Alexis B         14 SA-GA                     NT    2:31.94  
                  35.26     1:13.60 (38.34)     1:53.41 (39.81)     2:31.94 (38.53)
 30 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                2:41.02    2:35.74  
                  37.14     1:16.62 (39.48)     1:56.76 (40.14)     2:35.74 (38.98)
 31 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                2:40.99    2:36.54  
                  36.93     1:16.56 (39.63)     1:57.30 (40.74)     2:36.54 (39.24)
 32 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                2:37.18    2:36.71  
                  36.92     1:16.38 (39.46)     1:57.19 (40.81)     2:36.71 (39.52)
 33 Hutto, Meredith A         13 CTA-SE               2:45.19    2:38.71  
                  36.60     1:16.43 (39.83)     1:57.96 (41.53)     2:38.71 (40.75)
 34 Cowper, Emily E           13 AUB-SE                    NT    2:39.07  
                  37.56     1:17.71 (40.15)     1:58.91 (41.20)     2:39.07 (40.16)
 35 Parker, Catherine Ann A   13 SA-GA                     NT    2:39.57  
                  37.12     1:17.23 (40.11)     1:58.73 (41.50)     2:39.57 (40.84)
 36 Treadway, Alex K          13 SA-GA                     NT    2:42.36  
                  38.07     1:19.53 (41.46)     2:02.74 (43.21)     2:42.36 (39.62)
 37 Arnold, Tori N            13 MYB-SE                    NT    2:43.96  
                  38.35     1:19.86 (41.51)     2:03.06 (43.20)     2:43.96 (40.90)
 38 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                     NT    2:48.29  
                  39.84     1:22.35 (42.51)     2:05.62 (43.27)     2:48.29 (42.67)
 39 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               2:51.57    2:48.37  
                  38.18     1:20.61 (42.43)     2:05.17 (44.56)     2:48.37 (43.20)
 40 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               2:43.33    2:49.02  
                  38.93     1:21.99 (43.06)     2:06.37 (44.38)     2:49.02 (42.65)
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beri, Jonah N             13 SA-GA                2:02.75    2:02.23  
                  29.61     1:00.88 (31.27)     1:31.97 (31.09)     2:02.23 (30.26)
  2 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE              2:01.96    2:04.24  
                  29.11     1:00.34 (31.23)     1:32.80 (32.46)     2:04.24 (31.44)
  3 Hansen, Sam G             13 SA-GA                2:06.51    2:04.79  
                  29.69     1:00.25 (30.56)     1:32.46 (32.21)     2:04.79 (32.33)
  4 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE              2:04.32    2:06.57  
                  29.49     1:01.12 (31.63)     1:33.55 (32.43)     2:06.57 (33.02)
  5 Tona, Jack C              14 GPAC-SE              2:03.53    2:06.62  
                  28.78     1:00.36 (31.58)     1:33.37 (33.01)     2:06.62 (33.25)
  6 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                2:14.98    2:12.02  
                  31.57     1:05.12 (33.55)     1:39.28 (34.16)     2:12.02 (32.74)
  7 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               2:20.32    2:15.86  
                  31.42     1:05.62 (34.20)     1:41.11 (35.49)     2:15.86 (34.75)
  8 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE           2:17.00    2:16.19  
                  30.93     1:05.41 (34.48)     1:40.83 (35.42)     2:16.19 (35.36)
  9 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE               2:19.10    2:16.83  
                  31.85     1:06.68 (34.83)     1:42.07 (35.39)     2:16.83 (34.76)
 10 Karstens, Walker W        14 HSAS-MS              2:22.47    2:18.53  
                  32.97     1:08.12 (35.15)     1:43.92 (35.80)     2:18.53 (34.61)
 11 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS              2:25.17    2:19.00  
                  32.51     1:07.51 (35.00)     1:43.68 (36.17)     2:19.00 (35.32)
 12 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                2:20.88    2:21.69  
                  34.33     1:10.21 (35.88)     1:46.62 (36.41)     2:21.69 (35.07)
 13 Bowers, Han S             14 Swim B'Ham YMCA-SE   2:28.31    2:27.46  
                  33.21     1:10.27 (37.06)     1:49.50 (39.23)     2:27.46 (37.96)
 14 Howard, Robert C          13 AUB-SE                    NT    2:27.71  
                  33.76     1:11.27 (37.51)     1:49.73 (38.46)     2:27.71 (37.98)
 15 McFarland, Parker P       14 GPAC-SE              2:30.92    2:31.40  
                  36.08     1:13.99 (37.91)     1:52.54 (38.55)     2:31.40 (38.86)
 16 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE              2:46.87    2:38.60  
                  36.02     1:16.08 (40.06)     1:57.41 (41.33)     2:38.60 (41.19)
 17 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               2:50.73    2:42.39  
                  38.10     1:19.20 (41.10)     2:00.79 (41.59)     2:42.39 (41.60)
 -- Smith, Josiah A           14 MYB-SE               2:46.84         DQ  
                  34.58     1:13.42 (38.84)     1:53.39 (39.97)          DQ (39.08)
 -- Kimbrell, Josh M          13 CMSA-SE              2:27.31         DQ  
                  35.00     1:13.70 (38.70)     1:52.61 (38.91)          DQ (37.61)
 
Event 47  Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               2:02.94    2:03.35  
                  28.67       59.18 (30.51)     1:30.61 (31.43)     2:03.35 (32.74)
  2 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE               2:02.17    2:05.86  
                  29.59     1:01.92 (32.33)     1:33.96 (32.04)     2:05.86 (31.90)
  3 Schick, Taylor R          15 DYNA-GA              2:08.76    2:07.15  
                  30.57     1:02.91 (32.34)     1:35.40 (32.49)     2:07.15 (31.75)
  4 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE              2:03.58    2:08.44  
                  30.87     1:03.07 (32.20)     1:35.61 (32.54)     2:08.44 (32.83)
  5 Myers, Holly M            18 HSAS-MS              2:09.38    2:11.73  
                  30.90     1:03.99 (33.09)     1:37.95 (33.96)     2:11.73 (33.78)
  6 Smith, Morgan F           18 AU-SE                2:00.00    2:11.91  
                  29.82     1:02.82 (33.00)     1:37.29 (34.47)     2:11.91 (34.62)
  7 Berger, Kelly M           15 CTA-SE               2:15.67    2:13.08  
                  31.21     1:05.01 (33.80)     1:39.30 (34.29)     2:13.08 (33.78)
  8 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               2:19.52    2:16.65  
                  32.48     1:07.16 (34.68)     1:42.35 (35.19)     2:16.65 (34.30)
  9 Young, Sarah C            15 MYB-SE               2:13.85    2:17.96  
                  31.57     1:05.55 (33.98)     1:41.47 (35.92)     2:17.96 (36.49)
 10 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE               2:18.16    2:18.56  
                  32.88     1:07.55 (34.67)     1:43.47 (35.92)     2:18.56 (35.09)
 11 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              2:16.67    2:20.22  
                  33.27     1:08.27 (35.00)     1:44.05 (35.78)     2:20.22 (36.17)
 12 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE               2:12.30    2:20.39  
                  32.58     1:07.67 (35.09)     1:43.89 (36.22)     2:20.39 (36.50)
 13 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               2:19.66    2:21.15  
                  34.04     1:08.76 (34.72)     1:45.09 (36.33)     2:21.15 (36.06)
 14 Havrilla, Alexis G        17 SA-GA                2:20.42    2:21.35  
                  33.34     1:08.41 (35.07)     1:45.11 (36.70)     2:21.35 (36.24)
 15 Jones, Jeni R             15 Blast-LA             2:22.45    2:21.65  
                  33.36     1:09.36 (36.00)     1:45.97 (36.61)     2:21.65 (35.68)
 16 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              2:23.77    2:21.90  
                  32.93     1:08.61 (35.68)     1:45.64 (37.03)     2:21.90 (36.26)
 17 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               2:38.93    2:24.84  
                  32.55     1:08.13 (35.58)     1:45.87 (37.74)     2:24.84 (38.97)
 18 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      2:28.45    2:27.51  
                  34.63     1:11.29 (36.66)     1:49.46 (38.17)     2:27.51 (38.05)
 19 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               2:20.00    2:29.55  
                  34.63     1:11.98 (37.35)     1:50.53 (38.55)     2:29.55 (39.02)
 20 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              2:31.50    2:34.92  
                  36.63     1:15.86 (39.23)     1:55.56 (39.70)     2:34.92 (39.36)
 21 Hernandez, Alexa          15 MYB-SE               2:30.32    2:34.98  
                  35.16     1:13.61 (38.45)   2:34.98 (1:21.37)                    
 22 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                    NT    2:39.28  
                  34.62     1:15.44 (40.82)     1:57.64 (42.20)     2:39.28 (41.64)
 23 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               2:39.93    2:42.71  
                  37.46     1:18.82 (41.36)     2:01.12 (42.30)     2:42.71 (41.59)
 
Event 48  Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              1:50.51    1:53.34  
                  26.56       54.92 (28.36)     1:24.33 (29.41)     1:53.34 (29.01)
  2 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE               1:58.15    1:56.23  
                  28.02       57.85 (29.83)     1:27.16 (29.31)     1:56.23 (29.07)
  3 Hussong, Austin K         18 AUB-SE               1:57.44    1:56.34  
                  26.48       55.04 (28.56)     1:25.32 (30.28)     1:56.34 (31.02)
  4 Latoni, Justin D          22 SA-GA                1:59.01    1:58.04  
                  28.51       58.30 (29.79)     1:28.69 (30.39)     1:58.04 (29.35)
  5 Anderson, Will C          15 TNT-SE               2:01.67    1:59.58  
                  28.26       58.13 (29.87)     1:28.61 (30.48)     1:59.58 (30.97)
  6 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE               1:59.68    2:01.01  
                  27.74       57.37 (29.63)     1:28.31 (30.94)     2:01.01 (32.70)
  7 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE              2:00.08    2:01.22  
                  28.78     1:00.42 (31.64)     1:31.13 (30.71)     2:01.22 (30.09)
  8 Munger, Graham E          19 DYNA-GA              1:56.89    2:03.35  
                  28.94       59.81 (30.87)     1:31.50 (31.69)     2:03.35 (31.85)
  9 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE              2:01.03    2:03.40  
                  28.78       59.56 (30.78)     1:31.60 (32.04)     2:03.40 (31.80)
 10 Essary, Tyler J           17 PSL-SE               2:05.01    2:04.17  
                  30.12     1:02.37 (32.25)     1:33.88 (31.51)     2:04.17 (30.29)
 11 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE              2:00.60    2:04.32  
                  28.50       59.55 (31.05)     1:31.48 (31.93)     2:04.32 (32.84)
 12 Hughey, Austin L          19 AUB-SE               2:04.53    2:06.65  
                  28.30       59.40 (31.10)     1:32.67 (33.27)     2:06.65 (33.98)
 13 Danley, Adam C            16 GPAC-SE              2:04.63    2:06.67  
                  29.08     1:00.42 (31.34)     1:33.56 (33.14)     2:06.67 (33.11)
 14 Cade, Josh B              16 SA-GA                2:12.69    2:09.14  
                  31.35     1:03.24 (31.89)     1:36.82 (33.58)     2:09.14 (32.32)
 15 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               2:06.97    2:09.59  
                  30.39     1:02.81 (32.42)     1:36.18 (33.37)     2:09.59 (33.41)
 16 Montague, Josh L          15 HSAS-MS              2:11.60    2:10.63  
                  31.70     1:04.58 (32.88)     1:37.81 (33.23)     2:10.63 (32.82)
 17 Middleton, Aaron M        19 AU-SE                1:49.25    2:11.18  
                  24.33       50.99 (26.66)     1:34.37 (43.38)     2:11.18 (36.81)
 18 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               2:15.35    2:11.92  
                  32.80     1:05.58 (32.78)     1:38.90 (33.32)     2:11.92 (33.02)
 19 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE               2:26.70    2:15.43  
                  31.47     1:05.33 (33.86)     1:40.50 (35.17)     2:15.43 (34.93)
 20 Vincent, Dustin           16 SA-GA                     NT    2:16.90  
                  32.61     1:07.71 (35.10)     1:42.96 (35.25)     2:16.90 (33.94)
 21 Jones, Andrew M           17 Blast-LA             2:28.92    2:17.43  
                  30.98     1:05.81 (34.83)     1:42.32 (36.51)     2:17.43 (35.11)
 22 Damato, Michael A         15 PSL-SE               2:22.11    2:23.92  
                  33.55   1:46.91 (1:13.36)     2:23.92 (37.01)                    
 23 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE               2:24.53    2:25.65  
                  33.29     1:10.98 (37.69)     1:49.45 (38.47)     2:25.65 (36.20)
 24 Toohey, Henry F           15 MYB-SE               2:38.09    2:26.26  
                  33.04     1:10.64 (37.60)     1:49.01 (38.37)     2:26.26 (37.25)
 25 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE              2:29.54    2:27.25  
                  33.48     1:10.62 (37.14)     1:49.29 (38.67)     2:27.25 (37.96)
 26 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               2:33.24    2:27.45  
                  33.89     1:11.79 (37.90)     1:50.39 (38.60)     2:27.45 (37.06)
 27 Brusoski, Michael D       17 GPAC-SE              2:36.25    2:29.50  
                  34.19     1:11.57 (37.38)   2:29.50 (1:17.93)                    
 -- Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              2:18.65         DQ  
                  31.77     1:05.35 (33.58)     1:39.24 (33.89)          DQ (35.09)
 
Event 49  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Kylie N          13 UN-GA                  52.50      53.55  
                  26.15       53.55 (27.40)                                        
  2 Page, Caroline M          14 GPAC-SE                52.56      53.66  
                  25.82       53.66 (27.84)                                        
  3 Grover, Katie R           14 SA-GA                  55.67      54.74  
                  26.60       54.74 (28.14)                                        
  4 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                  54.30      55.06  
                  27.14       55.06 (27.92)                                        
  5 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                  55.04      55.73  
                  27.30       55.73 (28.43)                                        
  6 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE     56.31      55.94  
                  26.86       55.94 (29.08)                                        
  7 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE                 57.76      56.18  
                  27.31       56.18 (28.87)                                        
  8 Erickson, Devon L         14 SA-GA                  55.88      56.44  
                  27.14       56.44 (29.30)                                        
  9 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE     58.53      56.77  
                  27.34       56.77 (29.43)                                        
 10 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE                 55.12      57.02  
                  27.04       57.02 (29.98)                                        
 11 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                  59.18      57.49  
                  28.27       57.49 (29.22)                                        
 12 Crow, Cadie A             13 SA-GA                  59.37      57.61  
                  27.54       57.61 (30.07)                                        
 13 Higby, Leigh M            14 CMSA-SE                57.47      57.65  
                  27.81       57.65 (29.84)                                        
 14 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                  57.30      57.68  
                  27.59       57.68 (30.09)                                        
 15 Chandler, Allison V       13 SA-GA                  59.88      57.91  
                  28.73       57.91 (29.18)                                        
 16 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE                58.17      58.11  
                  27.93       58.11 (30.18)                                        
 17 Tangen, Katie M           14 SA-GA                  57.72      58.20  
                  27.57       58.20 (30.63)                                        
 18 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS                58.48      58.29  
                  27.99       58.29 (30.30)                                        
 19 Bell, Annie L             14 HSAS-MS                58.72      58.41  
                  28.22       58.41 (30.19)                                        
 20 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                  59.07      58.70  
                  28.42       58.70 (30.28)                                        
 21 Flint, Tinsley G          14 SA-GA                  59.26      59.35  
                  28.64       59.35 (30.71)                                        
 22 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA             56.88      59.53  
                  28.97       59.53 (30.56)                                        
 23 White, Avery K            13 SA-GA                1:00.48      59.82  
                  28.73       59.82 (31.09)                                        
 24 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT    1:00.47  
                  29.33     1:00.47 (31.14)                                        
 25 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              1:00.80    1:00.55  
                  29.12     1:00.55 (31.43)                                        
 26 Rice, Rachel N            13 SA-GA                1:03.71    1:00.73  
                  28.76     1:00.73 (31.97)                                        
 27 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              1:02.66    1:00.90  
                  29.70     1:00.90 (31.20)                                        
 28 Newton, Maryellen D       14 Swim B'Ham YMCA-SE     59.49    1:01.08  
                  29.26     1:01.08 (31.82)                                        
 29 Gibson, Madison G         14 SA-GA                1:00.54    1:01.09  
                  29.11     1:01.09 (31.98)                                        
 30 Schunk, Catherine A       14 SA-GA                  58.94    1:01.39  
                  28.80     1:01.39 (32.59)                                        
 31 Parker, Catherine Ann A   13 SA-GA                1:03.36    1:01.47  
                  28.89     1:01.47 (32.58)                                        
 32 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE           1:01.58    1:01.50  
                  27.56     1:01.50 (33.94)                                        
 33 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               1:02.94    1:01.53  
                  28.82     1:01.53 (32.71)                                        
 34 Vincent, Alexis B         14 SA-GA                1:00.67    1:01.68  
                  29.50     1:01.68 (32.18)                                        
 35 Conroy, Megan             13 SA-GA                1:03.80    1:01.95  
                  29.71     1:01.95 (32.24)                                        
 36 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              1:04.24    1:01.97  
                  29.48     1:01.97 (32.49)                                        
 37 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               1:03.94    1:02.22  
                  29.66     1:02.22 (32.56)                                        
 38 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:05.04    1:02.62  
                  29.86     1:02.62 (32.76)                                        
 39 Wu, Julia                 13 AUB-SE               1:03.74    1:03.08  
                  29.96     1:03.08 (33.12)                                        
 40 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               1:05.41    1:03.60  
                  30.55     1:03.60 (33.05)                                        
 41 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               1:03.47    1:03.97  
                  29.88     1:03.97 (34.09)                                        
 42 Filan, Caroline E         13 SA-GA                1:03.72    1:04.05  
                  31.34     1:04.05 (32.71)                                        
 43 Neas, Katie A             14 SA-GA                1:05.59    1:05.08  
                  31.16     1:05.08 (33.92)                                        
 44 Traikovich, Demi N        13 SA-GA                1:07.89    1:05.09  
                  31.22     1:05.09 (33.87)                                        
 45 Freeman, Beth M           14 SA-GA                1:07.02    1:05.12  
                  31.51     1:05.12 (33.61)                                        
 46 Dunn, Danielle N          14 SA-GA                1:11.35    1:05.48  
                  31.79     1:05.48 (33.69)                                        
 47 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                1:04.34    1:05.50  
                  32.12     1:05.50 (33.38)                                        
 48 Pekkalainen, Annika H     13 SA-GA                1:08.54    1:05.69  
                  31.27     1:05.69 (34.42)                                        
 49 Treadway, Alex K          13 SA-GA                1:08.56    1:05.85  
                  31.72     1:05.85 (34.13)                                        
 50 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               1:09.52    1:06.05  
                  32.91     1:06.05 (33.14)                                        
 51 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                1:06.00    1:06.22  
                  32.11     1:06.22 (34.11)                                        
 52 Cheek, Summer N           13 SA-GA                1:07.30    1:06.47  
                  32.82     1:06.47 (33.65)                                        
 53 Gunder, Holly A           13 SA-GA                1:05.91    1:06.58  
                  32.12     1:06.58 (34.46)                                        
 54 Hutto, Meredith A         13 CTA-SE               1:07.94    1:07.40  
                  32.43     1:07.40 (34.97)                                        
 55 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               1:06.95    1:08.26  
                  32.76     1:08.26 (35.50)                                        
 56 Encardes, Nicole A        13 SA-GA                     NT    1:09.07  
                  33.57     1:09.07 (35.50)                                        
 57 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                1:10.13    1:09.11  
                  32.92     1:09.11 (36.19)                                        
 58 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE               1:10.77    1:09.25  
                  32.34     1:09.25 (36.91)                                        
 59 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                1:08.89    1:09.40  
                  32.87     1:09.40 (36.53)                                        
 60 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT    1:09.75  
                  33.40     1:09.75 (36.35)                                        
 61 Wallace, Kady E           13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:11.70    1:11.70  
                  33.48     1:11.70 (38.22)                                        
 62 Goelz, Alyssa L           13 SA-GA                1:11.88    1:11.77  
                  34.35     1:11.77 (37.42)                                        
 63 Calo, Neryzza L           14 Unattached-SE        1:12.87    1:13.10  
                  34.88     1:13.10 (38.22)                                        
 64 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              1:16.39    1:13.43  
                  35.74     1:13.43 (37.69)                                        
 65 Lawrence, Kendall L       13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:12.31    1:14.14  
                  35.56     1:14.14 (38.58)                                        
 66 Willimon, Evelyn P        13 Sharks!-GA           1:15.82    1:14.91  
                  36.00     1:14.91 (38.91)                                        
 67 Petithomme, Catherine E   14 MYB-SE               1:17.10    1:15.19  
                  35.74     1:15.19 (39.45)                                        
 68 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                1:24.00    1:16.64  
                  35.92     1:16.64 (40.72)                                        
 69 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE               1:25.02    1:18.46  
                  38.26     1:18.46 (40.20)                                        
 70 Park, Georgia Claire C    13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:20.37    1:19.24  
                  37.15     1:19.24 (42.09)                                        
 71 Evans, Elizabeth E        14 Barracudas-GA             NT    1:19.46  
                  36.84     1:19.46 (42.62)                                        
 72 Alexander, Hannah G       14 PSL-SE               1:22.79    1:20.79  
                  37.17     1:20.79 (43.62)                                        
 73 Roberts, Haysten S        13 Barracudas-GA             NT    1:47.60  
                  46.57   1:47.60 (1:01.03)                                        
 -- Turner, Ozell D           13 CMSA-SE              1:01.71         DQ  
                  29.91          DQ (32.87)                                        
 -- Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                  54.57         DQ  
                  26.60          DQ (28.70)                                        
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beri, Jonah N             13 SA-GA                  52.44      51.58  
                  25.23       51.58 (26.35)                                        
  2 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE                52.16      51.69  
                  25.05       51.69 (26.64)                                        
  3 Tona, Jack C              14 GPAC-SE                51.86      51.77  
                  25.08       51.77 (26.69)                                        
  4 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                  52.22      52.09  
                  25.03       52.09 (27.06)                                        
  5 Sun, Bryful A             14 MYB-SE                 53.64      52.23  
                  24.99       52.23 (27.24)                                        
  6 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE             54.50      52.69  
                  25.01       52.69 (27.68)                                        
  7 Ballard, Foster W         13 MYB-SE                 56.20      53.59  
                  25.89       53.59 (27.70)                                        
  8 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE                53.60      53.96  
                  26.17       53.96 (27.79)                                        
  9 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                  54.41      54.13  
                  26.00       54.13 (28.13)                                        
 10 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS                55.41      54.65  
                  26.29       54.65 (28.36)                                        
 10 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE                 56.72      54.65  
                  26.39       54.65 (28.26)                                        
 12 Portillo, JP E            13 SA-GA                  54.88      55.04  
                  26.49       55.04 (28.55)                                        
 13 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                  55.35      55.05  
                  26.57       55.05 (28.48)                                        
 14 Karstens, Walker W        14 HSAS-MS                55.19      56.10  
                  26.70       56.10 (29.40)                                        
 15 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE                 56.35      56.23  
                  27.24       56.23 (28.99)                                        
 16 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                  56.73      56.78  
                  27.55       56.78 (29.23)                                        
 17 Bowers, Han S             14 Swim B'Ham YMCA-SE     58.21      56.80  
                  27.89       56.80 (28.91)                                        
 18 Cannon, Cole A            14 SA-GA                  56.00      57.04  
                  26.38       57.04 (30.66)                                        
 19 Howard, Robert C          13 AUB-SE                 57.80      57.18  
                  27.52       57.18 (29.66)                                        
 20 Gray, Zion A              13 SA-GA                  59.03      57.71  
                  27.38       57.71 (30.33)                                        
 21 Stalker, Altan T          13 SA-GA                  59.54      58.41  
                  27.91       58.41 (30.50)                                        
 22 Pekkalainen, Michael A    13 SA-GA                1:00.64      58.62  
                  28.36       58.62 (30.26)                                        
 23 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE                58.86      58.66  
                  27.89       58.66 (30.77)                                        
 24 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                  58.00      58.81  
                  28.04       58.81 (30.77)                                        
 25 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE                59.93      58.94  
                  28.78       58.94 (30.16)                                        
 26 McFarland, Parker P       14 GPAC-SE              1:02.07      59.00  
                  28.55       59.00 (30.45)                                        
 27 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                1:01.19      59.77  
                  28.45       59.77 (31.32)                                        
 28 Waldis, Zach D            13 SA-GA                  59.47      59.97  
                  28.97       59.97 (31.00)                                        
 29 Reichle, Zach M           13 SSA-SE                 59.47    1:00.39  
                  28.52     1:00.39 (31.87)                                        
 30 Smith, Josiah A           14 MYB-SE               1:02.78    1:01.01  
                  28.54     1:01.01 (32.47)                                        
 31 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE           1:04.69    1:01.76  
                  28.91     1:01.76 (32.85)                                        
 32 Andrews, Logan L          14 HSAS-MS              1:03.30    1:02.27  
                  29.98     1:02.27 (32.29)                                        
 33 Dixon, Mikhail K          13 HSAS-MS              1:04.04    1:02.37  
                  29.17     1:02.37 (33.20)                                        
 34 Lee, Charlie P            13 Marlins-SE           1:04.51    1:02.52  
                  30.67     1:02.52 (31.85)                                        
 35 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                1:10.40    1:04.74  
                  31.43     1:04.74 (33.31)                                        
 36 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                1:07.95    1:06.35  
                  31.61     1:06.35 (34.74)                                        
 37 Brookshaw, Chris S        13 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:06.81  
                  31.78     1:06.81 (35.03)                                        
 38 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE               1:12.63    1:06.87  
                  30.77     1:06.87 (36.10)                                        
 39 Estrada, Mark A           14 AUB-SE               1:04.32    1:06.91  
                  30.41     1:06.91 (36.50)                                        
 40 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               1:07.57    1:07.36  
                  31.30     1:07.36 (36.06)                                        
 41 Gynther, Josh M           13 Sharks!-GA           1:09.99    1:08.00  
                  31.92     1:08.00 (36.08)                                        
 42 Manuel, Spencer T         13 SA-GA                1:15.56    1:08.56  
                  31.32     1:08.56 (37.24)                                        
 
Event 51  Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Taylor R          15 DYNA-GA                51.72      51.90  
                  25.14       51.90 (26.76)                                        
  2 Dillette, Alana K         22 Unattached-SE          50.00      52.56  
                  25.62       52.56 (26.94)                                        
  3 Molnar, Megan K           16 AUB-SE                 52.65      53.34  
                  25.60       53.34 (27.74)                                        
  4 Saint, Liz L              17 SA-GA                  52.76      53.81  
                  26.09       53.81 (27.72)                                        
  5 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE                 52.96      54.31  
                  26.42       54.31 (27.89)                                        
  6 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE                 55.38      54.46  
                  26.28       54.46 (28.18)                                        
  7 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE                 52.66      54.98  
                  26.41       54.98 (28.57)                                        
  8 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE                52.65      55.48  
                  26.68       55.48 (28.80)                                        
  9 Berger, Kelly M           15 CTA-SE                 56.48      55.73  
                  26.72       55.73 (29.01)                                        
 10 Marshall, Christine I     23 Unattached-SE          50.00      55.90  
                  26.21       55.90 (29.69)                                        
 11 Myers, Holly M            18 HSAS-MS                54.70      55.96  
                  27.06       55.96 (28.90)                                        
 12 Myers, Hope H             18 HSAS-MS                56.71      56.61  
                  27.42       56.61 (29.19)                                        
 13 Wilson, Jessica           18 AUB-SE                 56.76      57.12  
                  27.57       57.12 (29.55)                                        
 14 Bowles, Carly A           15 AUB-SE                 56.67      57.28  
                  27.72       57.28 (29.56)                                        
 15 Petersen, Meghan N        17 HSAS-MS                58.45      57.52  
                  27.35       57.52 (30.17)                                        
 16 Andrews, Mary Allison A   16 HSAS-MS                56.83      57.63  
                  27.69       57.63 (29.94)                                        
 17 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE                 57.12      57.91  
                  27.76       57.91 (30.15)                                        
 18 Young, Sarah C            15 MYB-SE                 59.22      59.07  
                  28.67       59.07 (30.40)                                        
 19 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE                 59.52      59.41  
                  27.80       59.41 (31.61)                                        
 20 Fishback, Darcy L         18 AU-SE                  51.00      59.42  
                  26.96       59.42 (32.46)                                        
 21 Jones, Jeni R             15 Blast-LA               59.37      59.95  
                  28.94       59.95 (31.01)                                        
 22 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 59.18    1:00.11  
                  28.73     1:00.11 (31.38)                                        
 23 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE                 55.81    1:00.17  
                  28.76     1:00.17 (31.41)                                        
 24 Collins, Shelby L         16 MYB-SE                    NT    1:00.46  
                  29.13     1:00.46 (31.33)                                        
 25 Rhyne, Austin B           17 SA-GA                1:00.00    1:00.61  
                  29.16     1:00.61 (31.45)                                        
 26 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:01.15    1:00.64  
                  28.92     1:00.64 (31.72)                                        
 27 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE                59.03    1:01.15  
                  28.76     1:01.15 (32.39)                                        
 28 Riordan, Hannah           18 AU-SE                     NT    1:01.44  
                  23.49     1:01.44 (37.95)                                        
 29 Geiss, Katelyn C          16 FAST-SE              1:03.77    1:02.68  
                  29.86     1:02.68 (32.82)                                        
 30 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               1:02.00    1:02.92  
                  30.29     1:02.92 (32.63)                                        
 31 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              1:04.50    1:04.47  
                  31.30     1:04.47 (33.17)                                        
 32 Esters, Svenja            16 Sharks!-GA           1:06.25    1:08.19  
                  31.11     1:08.19 (37.08)                                        
 33 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:07.32    1:08.22  
                  33.15     1:08.22 (35.07)                                        
 34 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               1:08.40    1:09.17  
                  31.96     1:09.17 (37.21)                                        
 35 Brown, Macy K             16 PSL-SE               1:09.29    1:11.55  
                  32.97     1:11.55 (38.58)                                        
 -- Clance, Emily S           16 SA-GA                     NT         DQ  
                  33.60          DQ (37.43)                                        
 
Event 52  Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lundquist, Bryan J        24 UN-GA                  42.75      44.63  
                  21.15       44.63 (23.48)                                        
  2 Modrov, Drew A            20 Unattached-SE          47.00      46.87  
                  22.37       46.87 (24.50)                                        
  3 Gangloff, Mark D          27 AUB-SE                    NT      47.49  
                  22.97       47.49 (24.52)                                        
  4 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 49.08      48.31  
                  23.49       48.31 (24.82)                                        
  5 Rutherford, Evan D        19 AU-SE                  46.00      48.38  
                  23.41       48.38 (24.97)                                        
  6 Clark, David S            19 Unattached-SE          46.00      48.54  
                  23.16       48.54 (25.38)                                        
  7 Lowry, Mac D              17 AUB-SE                 47.91      48.67  
                  23.53       48.67 (25.14)                                        
  8 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                  48.09      48.73  
                  23.51       48.73 (25.22)                                        
  9 Munger, Graham E          19 DYNA-GA                48.74      48.85  
                  23.66       48.85 (25.19)                                        
 10 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 48.42      48.97  
                  23.84       48.97 (25.13)                                        
 11 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE                48.13      49.35  
                  23.95       49.35 (25.40)                                        
 12 Kiefer, Sam B             19 AU-SE                  46.71      49.66  
                  23.06       49.66 (26.60)                                        
 13 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE                 50.37      50.01  
                  24.32       50.01 (25.69)                                        
 14 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 48.75      50.04  
                  23.52       50.04 (26.52)                                        
 15 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE                49.78      50.13  
                  24.04       50.13 (26.09)                                        
 16 Coggin, Kody J            16 AUB-SE                 49.68      50.36  
                  24.02       50.36 (26.34)                                        
 17 Miller, Logan L           18 HSAS-MS                50.70      50.54  
                  24.27       50.54 (26.27)                                        
 18 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE                 53.07      50.64  
                  23.96       50.64 (26.68)                                        
 19 Ruffing, Andrew M         19 Unattached-SE             NT      50.66  
                  23.56       50.66 (27.10)                                        
 20 Howell, Marshall M        15 SA-GA                  50.28      50.74  
                  24.37       50.74 (26.37)                                        
 21 Raymond, Michael T        15 GPAC-SE                51.99      51.04  
                  23.97       51.04 (27.07)                                        
 22 Nelson, Jonathan W        17 Sharks!-GA             50.59      51.24  
                  24.30       51.24 (26.94)                                        
 23 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE                51.94      51.27  
                  25.22       51.27 (26.05)                                        
 24 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE                 51.99      51.57  
                  24.72       51.57 (26.85)                                        
 25 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE                 51.59      51.63  
                  24.76       51.63 (26.87)                                        
 26 Hughey, Austin L          19 AUB-SE                 48.94      51.73  
                  23.86       51.73 (27.87)                                        
 27 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE                 50.57      51.88  
                  24.42       51.88 (27.46)                                        
 28 Brooks, Austin A          16 SA-GA                  55.45      51.93  
                  24.92       51.93 (27.01)                                        
 29 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE                51.34      52.08  
                  24.62       52.08 (27.46)                                        
 30 Mason, Connor P           17 SA-GA                     NT      52.24  
                  25.38       52.24 (26.86)                                        
 31 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE     53.53      52.36  
                  25.24       52.36 (27.12)                                        
 32 Anderson, Will C          15 TNT-SE                 52.48      52.38  
                  25.27       52.38 (27.11)                                        
 33 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE                 52.26      52.78  
                  25.13       52.78 (27.65)                                        
 34 Cade, Josh B              16 SA-GA                  52.28      52.79  
                  25.52       52.79 (27.27)                                        
 35 Latoni, Justin D          22 SA-GA                  50.29      52.92  
                  25.52       52.92 (27.40)                                        
 36 Mangum, Ryan R            17 MYB-SE                 51.69      53.15  
                  25.21       53.15 (27.94)                                        
 37 Gmehlin, Cameron G        18 MYB-SE                 52.88      53.32  
                  24.91       53.32 (28.41)                                        
 38 Mangum, Ian E             19 MYB-SE                 54.34      53.56  
                  25.81       53.56 (27.75)                                        
 39 Parker, Henry T           15 SA-GA                  54.67      53.70  
                  26.13       53.70 (27.57)                                        
 40 Montague, Josh L          15 HSAS-MS                54.02      54.13  
                  26.05       54.13 (28.08)                                        
 41 Danley, Adam C            16 GPAC-SE                53.21      54.14  
                  25.48       54.14 (28.66)                                        
 42 Brewster, Forrest T       17 CMSA-SE                51.96      54.24  
                  26.23       54.24 (28.01)                                        
 43 Bynum, Stone S            15 Swim B'Ham YMCA-SE     55.27      54.64  
                  26.21       54.64 (28.43)                                        
 44 Alford, John R            15 Swim B'Ham YMCA-SE     56.93      54.70  
                  25.50       54.70 (29.20)                                        
 45 Wilson, Matt M            15 AUB-SE                 58.41      55.19  
                  26.65       55.19 (28.54)                                        
 46 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS                56.46      55.28  
                  26.60       55.28 (28.68)                                        
 47 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE                 57.21      55.31  
                  26.42       55.31 (28.89)                                        
 48 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE                56.47      55.43  
                  26.79       55.43 (28.64)                                        
 49 Smith, Seth M             16 MYB-SE                 55.45      55.58  
                  26.25       55.58 (29.33)                                        
 50 Jones, Andrew M           17 Blast-LA               55.58      55.61  
                  26.90       55.61 (28.71)                                        
 51 Vincent, Dustin           16 SA-GA                  52.97      55.74  
                  26.76       55.74 (28.98)                                        
 52 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE                 55.56      55.81  
                  26.81       55.81 (29.00)                                        
 53 Dai, Darren L             16 AUB-SE                    NT      55.92  
                  27.30       55.92 (28.62)                                        
 54 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE                55.55      56.04  
                  27.29       56.04 (28.75)                                        
 55 Posess, Bert A            19 AUB-SE                 54.36      57.73  
                  23.56       57.73 (34.17)                                        
 56 Brusoski, Michael D       17 GPAC-SE                58.12      57.74  
                  26.97       57.74 (30.77)                                        
 57 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS                58.73      58.40  
                  27.94       58.40 (30.46)                                        
 58 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE     57.66      58.77  
                  27.88       58.77 (30.89)                                        
 59 Damato, Michael A         15 PSL-SE                 59.38      59.01  
                  28.89       59.01 (30.12)                                        
 60 Prono, Genaro M           20 AU-SE                     NT      59.17  
                  27.13       59.17 (32.04)                                        
 61 Evans, Payden A           16 Barracudas-GA        1:02.73      59.36  
                  29.18       59.36 (30.18)                                        
 62 Lovern, Jonathan L        15 Barracudas-GA        1:03.80    1:00.41  
                  28.69     1:00.41 (31.72)                                        
 63 Petty, Justin M           16 Unattached-SE        1:17.20    1:01.30  
                  30.01     1:01.30 (31.29)                                        
 64 Ditchfield, Caleb O       15 Barracudas-GA        1:06.39    1:03.82  
                  30.71     1:03.82 (33.11)                                        
 65 Burke, Taylor T           15 MYB-SE               1:08.25    1:06.68  
                  30.71     1:06.68 (35.97)                                        
 66 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE   1:09.03    1:07.37  
                  31.23     1:07.37 (36.14)                                        
 67 Pearson, Joshua T         15 Unattached-SE        1:19.49    1:16.60  
                  34.96     1:16.60 (41.64)                                        
 68 Sexton, Mack J            15 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:17.21  
                  36.72     1:17.21 (40.49)                                        
 
Event 53  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               2:33.07    2:17.72  
                  31.11     1:05.92 (34.81)     1:43.17 (37.25)     2:17.72 (34.55)
  2 Erickson, Devon L         14 SA-GA                2:14.40    2:18.02  
                  32.12     1:07.43 (35.31)     1:43.24 (35.81)     2:18.02 (34.78)
  3 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                2:23.84    2:18.59  
                  33.41     1:09.50 (36.09)     1:45.30 (35.80)     2:18.59 (33.29)
  4 Chandler, Allison V       13 SA-GA                2:23.39    2:19.94  
                  31.49     1:06.79 (35.30)     1:43.67 (36.88)     2:19.94 (36.27)
  5 Anderson, Maggie G        13 SA-GA                2:26.39    2:21.79  
                  31.53     1:07.22 (35.69)     1:44.83 (37.61)     2:21.79 (36.96)
  6 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              2:29.93    2:31.07  
                  32.64     1:11.80 (39.16)     1:52.30 (40.50)     2:31.07 (38.77)
  7 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              2:35.86    2:31.56  
                  31.75     1:11.91 (40.16)     1:52.39 (40.48)     2:31.56 (39.17)
  8 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                2:35.09    2:32.59  
                  33.49     1:12.33 (38.84)     1:52.47 (40.14)     2:32.59 (40.12)
  9 Gibson, Madison G         14 SA-GA                     NT    2:33.19  
                  33.15     1:11.13 (37.98)     1:51.97 (40.84)     2:33.19 (41.22)
 10 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               2:29.63    2:35.54  
                  33.46     1:13.51 (40.05)     1:55.16 (41.65)     2:35.54 (40.38)
 -- Wu, Julia                 13 AUB-SE               2:42.12         DQ  
                  32.12     1:08.67 (36.55)     1:49.86 (41.19)          DQ (46.27)
 -- Penrose, Courtney M       13 SA-GA                     NT         DQ  
                  42.16     1:34.92 (52.76)     2:29.71 (54.79)          DQ (52.31)
 
Event 54  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tona, Jack C              14 GPAC-SE              2:04.45    2:05.54  
                  27.64       59.10 (31.46)     1:31.45 (32.35)     2:05.54 (34.09)
  2 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                2:07.25    2:06.09  
                  29.17     1:01.63 (32.46)     1:33.69 (32.06)     2:06.09 (32.40)
  3 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE              2:08.77    2:07.08  
                  28.20     1:00.90 (32.70)     1:34.24 (33.34)     2:07.08 (32.84)
  4 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE              2:06.96    2:07.20  
                  28.35     1:00.81 (32.46)     1:34.28 (33.47)     2:07.20 (32.92)
  5 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS              2:22.72    2:16.57  
                  29.74     1:04.66 (34.92)     1:40.41 (35.75)     2:16.57 (36.16)
  6 Hansen, Sam G             13 SA-GA                     NT    2:21.48  
                  29.59     1:04.94 (35.35)     1:42.93 (37.99)     2:21.48 (38.55)
  7 Gray, Zion A              13 SA-GA                2:30.31    2:27.41  
                  29.85     1:05.64 (35.79)     1:47.03 (41.39)     2:27.41 (40.38)
  8 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                2:27.12    2:28.46  
                  31.62     1:08.68 (37.06)     1:48.41 (39.73)     2:28.46 (40.05)
  9 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              2:31.99    2:37.94  
                  32.98     1:13.47 (40.49)     1:57.25 (43.78)     2:37.94 (40.69)
 10 Manuel, Spencer T         13 SA-GA                     NT    2:53.84  
                  35.32     1:18.46 (43.14)     2:06.07 (47.61)     2:53.84 (47.77)
 
Event 55  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               2:10.22    2:13.07  
                  28.42     1:01.36 (32.94)     1:36.34 (34.98)     2:13.07 (36.73)
  2 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               2:17.21    2:15.99  
                  31.25     1:05.90 (34.65)     1:40.93 (35.03)     2:15.99 (35.06)
  3 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE              2:10.20    2:17.51  
                  30.50     1:04.95 (34.45)     1:40.99 (36.04)     2:17.51 (36.52)
  4 Young, Rebecca A          17 MYB-SE               2:12.92    2:20.49  
                  30.85     1:07.02 (36.17)     1:43.77 (36.75)     2:20.49 (36.72)
  5 Myers, Holly M            18 HSAS-MS              2:14.07    2:21.94  
                  31.94     1:07.62 (35.68)     1:44.88 (37.26)     2:21.94 (37.06)
  6 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               2:15.37    2:24.25  
                  30.54     1:06.75 (36.21)     1:45.94 (39.19)     2:24.25 (38.31)
  7 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE               2:19.06    2:26.82  
                  30.85     1:08.42 (37.57)     1:47.90 (39.48)     2:26.82 (38.92)
  8 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               2:47.43    2:29.69  
                  31.42     1:08.37 (36.95)     1:48.97 (40.60)     2:29.69 (40.72)
  9 Felso, Val M              16 SA-GA                2:21.15    2:29.97  
                  33.31     1:10.82 (37.51)     1:50.11 (39.29)     2:29.97 (39.86)
 10 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      2:38.50    2:32.06  
                  32.40     1:11.22 (38.82)     1:51.71 (40.49)     2:32.06 (40.35)
 11 Hernandez, Alexa          15 MYB-SE               2:37.98    2:53.81  
                  33.81     1:14.45 (40.64)     2:03.55 (49.10)     2:53.81 (50.26)
 
Event 56  Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              1:58.88    1:55.69  
                  25.98       55.08 (29.10)     1:24.99 (29.91)     1:55.69 (30.70)
  2 Lowry, Mac D              17 AUB-SE               1:54.88    1:58.05  
                  26.33       57.04 (30.71)     1:27.47 (30.43)     1:58.05 (30.58)
  3 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE              2:02.01    2:02.09  
                  27.51       57.94 (30.43)     1:29.47 (31.53)     2:02.09 (32.62)
  4 Coggin, Kody J            16 AUB-SE               2:02.65    2:03.14  
                  28.96     1:01.17 (32.21)     1:32.11 (30.94)     2:03.14 (31.03)
  5 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE               2:02.89    2:03.94  
                  27.75       59.54 (31.79)     1:31.54 (32.00)     2:03.94 (32.40)
  6 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE              2:00.24    2:05.06  
                  27.92     1:00.45 (32.53)     1:33.33 (32.88)     2:05.06 (31.73)
  7 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE              2:02.23    2:07.79  
                  27.37       59.57 (32.20)     1:33.67 (34.10)     2:07.79 (34.12)
  8 Anderson, Will C          15 TNT-SE               2:23.12    2:08.72  
                  28.40     1:00.28 (31.88)     1:33.84 (33.56)     2:08.72 (34.88)
  9 Parker, Henry T           15 SA-GA                2:04.20    2:09.40  
                  27.50       59.00 (31.50)     1:31.69 (32.69)     2:09.40 (37.71)
 10 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               2:05.44    2:09.93  
                  27.93     1:01.03 (33.10)     1:34.93 (33.90)     2:09.93 (35.00)
 11 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE               2:21.73    2:11.26  
                  28.77     1:01.52 (32.75)     1:36.10 (34.58)     2:11.26 (35.16)
 12 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE              2:13.01    2:11.58  
                  28.41     1:01.57 (33.16)     1:36.21 (34.64)     2:11.58 (35.37)
 13 Mangum, Ryan R            17 MYB-SE               2:06.48    2:11.97  
                  28.48     1:01.53 (33.05)     1:36.72 (35.19)     2:11.97 (35.25)
 14 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE               2:17.63    2:12.62  
                  29.08     1:02.38 (33.30)     1:37.47 (35.09)     2:12.62 (35.15)
 15 Danley, Adam C            16 GPAC-SE              2:07.88    2:13.05  
                  28.93     1:02.02 (33.09)     1:37.09 (35.07)     2:13.05 (35.96)
 16 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               2:24.44    2:23.96  
                  29.38     1:04.66 (35.28)     1:44.41 (39.75)     2:23.96 (39.55)
 17 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS              3:26.01    2:30.83  
                  32.28     1:09.59 (37.31)     1:49.66 (40.07)     2:30.83 (41.17)
 18 Toohey, Henry F           15 MYB-SE               2:31.81    2:31.04  
                  30.10     1:07.28 (37.18)     1:49.97 (42.69)     2:31.04 (41.07)
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Higby, Leigh M            14 CMSA-SE              1:12.78    1:13.00  
                  34.44     1:13.00 (38.56)                                        
  2 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                1:15.49    1:13.45  
                  34.68     1:13.45 (38.77)                                        
  3 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              1:13.89    1:14.91  
                  35.59     1:14.91 (39.32)                                        
  4 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                1:16.41    1:15.16  
                  35.68     1:15.16 (39.48)                                        
  5 Page, Caroline M          14 GPAC-SE              1:16.93    1:15.76  
                  36.37     1:15.76 (39.39)                                        
  6 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA           1:16.55    1:15.83  
                  36.59     1:15.83 (39.24)                                        
  7 Neas, Katie A             14 SA-GA                1:15.33    1:16.60  
                  35.97     1:16.60 (40.63)                                        
  8 Bell, Annie L             14 HSAS-MS              1:15.77    1:16.86  
                  36.68     1:16.86 (40.18)                                        
  8 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                1:18.71    1:16.86  
                  36.72     1:16.86 (40.14)                                        
 10 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT    1:16.98  
                  36.33     1:16.98 (40.65)                                        
 11 Barrows, Kimmy M          14 SA-GA                1:16.97    1:17.90  
                  37.09     1:17.90 (40.81)                                        
 12 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              1:19.39    1:17.97  
                  37.56     1:17.97 (40.41)                                        
 13 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              1:19.62    1:18.25  
                  37.03     1:18.25 (41.22)                                        
 14 White, Avery K            13 SA-GA                1:17.68    1:18.47  
                  37.40     1:18.47 (41.07)                                        
 15 Gibson, Madison G         14 SA-GA                1:18.34    1:19.20  
                  37.17     1:19.20 (42.03)                                        
 16 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              1:19.95    1:20.31  
                  37.66     1:20.31 (42.65)                                        
 17 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                1:21.00    1:20.45  
                  37.15     1:20.45 (43.30)                                        
 18 Litke, Brittany E         13 SA-GA                1:18.36    1:20.75  
                  38.22     1:20.75 (42.53)                                        
 19 Hutto, Meredith A         13 CTA-SE               1:21.85    1:21.27  
                  38.48     1:21.27 (42.79)                                        
 20 Conroy, Megan             13 SA-GA                1:23.61    1:21.92  
                  38.24     1:21.92 (43.68)                                        
 21 Flint, Tinsley G          14 SA-GA                1:19.21    1:21.98  
                  38.47     1:21.98 (43.51)                                        
 22 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               1:24.50    1:22.12  
                  38.43     1:22.12 (43.69)                                        
 23 Wu, Julia                 13 AUB-SE               1:21.76    1:22.40  
                  38.47     1:22.40 (43.93)                                        
 24 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               1:26.63    1:24.72  
                  39.88     1:24.72 (44.84)                                        
 25 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               1:23.57    1:24.90  
                  40.76     1:24.90 (44.14)                                        
 26 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                1:26.28    1:25.14  
                  40.57     1:25.14 (44.57)                                        
 27 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:27.50    1:25.20  
                  40.48     1:25.20 (44.72)                                        
 28 Dodd, Kaely E             13 SA-GA                     NT    1:27.52  
                  40.95     1:27.52 (46.57)                                        
 29 Freeman, Beth M           14 SA-GA                1:32.41    1:27.69  
                  41.57     1:27.69 (46.12)                                        
 30 Gunder, Holly A           13 SA-GA                1:30.30    1:28.02  
                  42.19     1:28.02 (45.83)                                        
 31 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               1:28.49    1:28.23  
                  41.19     1:28.23 (47.04)                                        
 32 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                1:29.34    1:28.31  
                  41.26     1:28.31 (47.05)                                        
 33 Pekkalainen, Annika H     13 SA-GA                1:37.36    1:28.49  
                  42.05     1:28.49 (46.44)                                        
 34 Cheek, Summer N           13 SA-GA                1:29.75    1:28.50  
                  42.09     1:28.50 (46.41)                                        
 35 Treadway, Alex K          13 SA-GA                1:31.53    1:28.92  
                  42.30     1:28.92 (46.62)                                        
 36 Wallace, Kady E           13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:36.25    1:29.37  
                  42.48     1:29.37 (46.89)                                        
 37 Dunn, Danielle N          14 SA-GA                1:34.00    1:30.30  
                  42.41     1:30.30 (47.89)                                        
 38 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE               1:34.39    1:30.78  
                  42.86     1:30.78 (47.92)                                        
 39 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               1:36.52    1:30.91  
                  42.79     1:30.91 (48.12)                                        
 40 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT    1:32.75  
                  44.31     1:32.75 (48.44)                                        
 41 Traikovich, Demi N        13 SA-GA                1:34.91    1:34.51  
                  45.04     1:34.51 (49.47)                                        
 42 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               1:32.54    1:34.82  
                  43.66     1:34.82 (51.16)                                        
 43 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              1:39.74    1:35.37  
                  45.35     1:35.37 (50.02)                                        
 44 Petithomme, Catherine E   14 MYB-SE               1:36.91    1:35.41  
                  45.56     1:35.41 (49.85)                                        
 45 Calo, Neryzza L           14 Unattached-SE             NT    1:37.38  
                  45.21     1:37.38 (52.17)                                        
 46 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                     NT    1:37.43  
                  46.14     1:37.43 (51.29)                                        
 47 Goelz, Alyssa L           13 SA-GA                1:42.00    1:38.70  
                  46.62     1:38.70 (52.08)                                        
 48 Lawrence, Kendall L       13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:35.81    1:40.57  
                  47.20     1:40.57 (53.37)                                        
 49 Alexander, Hannah G       14 PSL-SE               1:48.00    1:49.72  
                  50.97     1:49.72 (58.75)                                        
 50 Roberts, Haysten S        13 Barracudas-GA             NT    2:02.06  
 51 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE               2:18.84    2:08.69  
                1:00.26   2:08.69 (1:08.43)                                        
 -- Willimon, Evelyn P        13 Sharks!-GA           1:50.86         DQ  
                  46.73          DQ (53.05)                                        
 -- Vincent, Alexis B         14 SA-GA                1:21.93         DQ  
                  40.87          DQ (44.30)                                        
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Bryful A             14 MYB-SE               1:02.40    1:02.19  
                  29.20     1:02.19 (32.99)                                        
  2 Tona, Jack C              14 GPAC-SE              1:06.18    1:07.31  
                  31.99     1:07.31 (35.32)                                        
  3 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE              1:07.42    1:07.47  
                  31.54     1:07.47 (35.93)                                        
  4 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               1:09.40    1:08.92  
                  32.35     1:08.92 (36.57)                                        
  5 Ballard, Foster W         13 MYB-SE               1:12.58    1:09.34  
                  33.03     1:09.34 (36.31)                                        
  6 Portillo, JP E            13 SA-GA                1:11.68    1:09.53  
                  33.24     1:09.53 (36.29)                                        
  7 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS              1:12.92    1:12.03  
                  33.07     1:12.03 (38.96)                                        
  8 Andrews, Logan L          14 HSAS-MS              1:14.35    1:12.15  
                  34.50     1:12.15 (37.65)                                        
  9 Reichle, Zach M           13 SSA-SE               1:12.23    1:14.71  
                  34.77     1:14.71 (39.94)                                        
 10 Stalker, Altan T          13 SA-GA                1:15.75    1:15.20  
                  35.37     1:15.20 (39.83)                                        
 11 Smith, Josiah A           14 MYB-SE               1:17.35    1:15.23  
                  35.25     1:15.23 (39.98)                                        
 12 Cannon, Cole A            14 SA-GA                1:13.05    1:15.72  
                  35.03     1:15.72 (40.69)                                        
 13 Bowers, Han S             14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:20.47    1:16.27  
                  35.45     1:16.27 (40.82)                                        
 14 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE               1:24.70    1:16.59  
                  36.35     1:16.59 (40.24)                                        
 15 Gray, Zion A              13 SA-GA                1:19.83    1:18.31  
                  36.99     1:18.31 (41.32)                                        
 16 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              1:18.66    1:18.38  
                  37.79     1:18.38 (40.59)                                        
 17 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                1:25.46    1:19.49  
                  36.44     1:19.49 (43.05)                                        
 18 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE              1:23.55    1:19.55  
                  37.51     1:19.55 (42.04)                                        
 19 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                1:16.00    1:19.91  
                  37.97     1:19.91 (41.94)                                        
 20 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                1:22.03    1:20.22  
                  37.97     1:20.22 (42.25)                                        
 21 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE           1:23.08    1:20.28  
                  37.39     1:20.28 (42.89)                                        
 22 Karstens, Walker W        14 HSAS-MS                   NT    1:21.44  
                  38.81     1:21.44 (42.63)                                        
 23 Kalenik, Jonathan W       13 SA-GA                     NT    1:21.58  
                  39.11     1:21.58 (42.47)                                        
 24 Lee, Charlie P            13 Marlins-SE           1:29.28    1:21.74  
                  39.17     1:21.74 (42.57)                                        
 25 Howard, Robert C          13 AUB-SE               1:29.29    1:24.86  
                  38.54     1:24.86 (46.32)                                        
 26 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE               1:29.03    1:26.79  
                  40.42     1:26.79 (46.37)                                        
 27 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               1:28.92    1:27.04  
                  40.68     1:27.04 (46.36)                                        
 28 Brookshaw, Chris S        13 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:29.19  
                  42.27     1:29.19 (46.92)                                        
 29 Dixon, Mikhail K          13 HSAS-MS              1:36.60    1:31.42  
                  42.64     1:31.42 (48.78)                                        
 30 Manuel, Spencer T         13 SA-GA                     NT    1:33.75  
                  42.65     1:33.75 (51.10)                                        
 
Event 59  Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               1:01.37    1:03.89  
                  30.37     1:03.89 (33.52)                                        
  2 Berger, Kelly M           15 CTA-SE               1:07.70    1:08.86  
                  32.51     1:08.86 (36.35)                                        
  3 Schick, Taylor R          15 DYNA-GA              1:07.48    1:09.42  
                  32.79     1:09.42 (36.63)                                        
  4 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               1:07.49    1:10.15  
                  33.31     1:10.15 (36.84)                                        
  5 Petersen, Meghan N        17 HSAS-MS              1:12.79    1:12.04  
                  33.61     1:12.04 (38.43)                                        
  6 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               1:12.29    1:13.51  
                  35.09     1:13.51 (38.42)                                        
  7 Collins, Shelby L         16 MYB-SE               1:16.72    1:15.72  
                  35.95     1:15.72 (39.77)                                        
  8 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              1:13.72    1:15.76  
                  35.66     1:15.76 (40.10)                                        
  9 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               1:16.17    1:15.88  
                  35.76     1:15.88 (40.12)                                        
 10 Esters, Svenja            16 Sharks!-GA           1:19.74    1:16.48  
                  36.55     1:16.48 (39.93)                                        
 11 Young, Sarah C            15 MYB-SE               1:13.13    1:16.73  
                  36.61     1:16.73 (40.12)                                        
 12 Rhyne, Austin B           17 SA-GA                1:11.00    1:17.16  
                  36.26     1:17.16 (40.90)                                        
 13 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               1:16.72    1:17.60  
                  36.40     1:17.60 (41.20)                                        
 14 Felso, Val M              16 SA-GA                1:13.20    1:17.72  
                  37.30     1:17.72 (40.42)                                        
 15 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      1:19.90    1:19.97  
                  37.55     1:19.97 (42.42)                                        
 16 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              1:19.11    1:21.87  
                  38.13     1:21.87 (43.74)                                        
 17 Jones, Jeni R             15 Blast-LA             1:21.95    1:22.09  
                  38.24     1:22.09 (43.85)                                        
 18 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               1:23.90    1:22.73  
                  38.89     1:22.73 (43.84)                                        
 19 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              1:24.44    1:24.11  
                  39.79     1:24.11 (44.32)                                        
 20 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:21.14    1:24.48  
                  37.80     1:24.48 (46.68)                                        
 21 Clance, Emily S           16 SA-GA                     NT    1:29.01  
                  41.42     1:29.01 (47.59)                                        
 22 Brown, Macy K             16 PSL-SE               1:40.28    1:39.57  
                  47.20     1:39.57 (52.37)                                        
 23 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:44.01    1:42.83  
                  48.17     1:42.83 (54.66)                                        
 
Event 60  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE               1:01.65    1:00.00  
                  28.28     1:00.00 (31.72)                                        
  2 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              1:01.13    1:00.69  
                  29.15     1:00.69 (31.54)                                        
  3 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE              1:01.03    1:01.94  
                  28.95     1:01.94 (32.99)                                        
  4 Munger, Graham E          19 DYNA-GA                58.02    1:02.00  
                  29.05     1:02.00 (32.95)                                        
  5 Howell, Marshall M        15 SA-GA                1:02.61    1:03.62  
                  29.96     1:03.62 (33.66)                                        
  6 Lowry, Mac D              17 AUB-SE               1:03.63    1:03.80  
                  30.21     1:03.80 (33.59)                                        
  6 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE               1:02.52    1:03.80  
                  30.06     1:03.80 (33.74)                                        
  8 Mangum, Ian E             19 MYB-SE               1:00.53    1:04.21  
                  30.68     1:04.21 (33.53)                                        
  9 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              1:02.66    1:04.27  
                  30.27     1:04.27 (34.00)                                        
 10 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               1:01.90    1:04.73  
                  30.43     1:04.73 (34.30)                                        
 11 Miller, Logan L           18 HSAS-MS              1:07.60    1:06.30  
                  31.51     1:06.30 (34.79)                                        
 12 Gmehlin, Cameron G        18 MYB-SE               1:05.96    1:06.42  
                  31.25     1:06.42 (35.17)                                        
 13 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE               1:09.00    1:06.59  
                  30.91     1:06.59 (35.68)                                        
 14 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE              1:05.25    1:06.85  
                  31.15     1:06.85 (35.70)                                        
 15 Smith, Seth M             16 MYB-SE               1:10.74    1:07.33  
                  32.11     1:07.33 (35.22)                                        
 16 Coggin, Kody J            16 AUB-SE               1:05.28    1:10.16  
                  33.27     1:10.16 (36.89)                                        
 17 Raymond, Michael T        15 GPAC-SE              1:10.27    1:10.30  
                  32.65     1:10.30 (37.65)                                        
 18 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE   1:10.71    1:10.94  
                  32.81     1:10.94 (38.13)                                        
 19 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS              1:10.56    1:10.99  
                  33.84     1:10.99 (37.15)                                        
 20 Brusoski, Michael D       17 GPAC-SE              1:08.11    1:11.36  
                  33.22     1:11.36 (38.14)                                        
 21 Vincent, Dustin           16 SA-GA                1:10.77    1:11.55  
                  33.96     1:11.55 (37.59)                                        
 21 Bynum, Stone S            15 Swim B'Ham YMCA-SE   1:10.25    1:11.55  
                  34.06     1:11.55 (37.49)                                        
 23 Montague, Josh L          15 HSAS-MS              1:12.03    1:11.67  
                  34.74     1:11.67 (36.93)                                        
 24 Alford, John R            15 Swim B'Ham YMCA-SE   1:15.32    1:12.05  
                  33.65     1:12.05 (38.40)                                        
 25 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE   1:12.06    1:13.36  
                  34.21     1:13.36 (39.15)                                        
 26 Brooks, Austin A          16 SA-GA                1:17.37    1:14.58  
                  34.51     1:14.58 (40.07)                                        
 27 Parker, Henry T           15 SA-GA                1:15.09    1:15.95  
                  35.76     1:15.95 (40.19)                                        
 28 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE   1:18.47    1:18.43  
                  37.47     1:18.43 (40.96)                                        
 29 Damato, Michael A         15 PSL-SE               1:18.45    1:19.72  
                  36.97     1:19.72 (42.75)                                        
 30 Evans, Payden A           16 Barracudas-GA        1:22.23    1:20.69  
                  38.30     1:20.69 (42.39)                                        
 31 Lovern, Jonathan L        15 Barracudas-GA        1:26.13    1:22.66  
                  37.20     1:22.66 (45.46)                                        
 32 Burke, Taylor T           15 MYB-SE               1:37.14    1:26.66  
                  39.98     1:26.66 (46.68)                                        
 32 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE               1:27.59    1:26.66  
                  41.21     1:26.66 (45.45)                                        
 34 Pearson, Joshua T         15 Unattached-SE             NT    1:37.51  
                  43.20     1:37.51 (54.31)                                        
 
Event 61  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Kylie N          13 UN-GA                  26.50      27.19  
  2 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE     30.00      27.56  
  3 Grover, Katie R           14 SA-GA                  27.81      27.63  
  4 Crow, Cadie A             13 SA-GA                  27.96      27.78  
  5 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE     30.22      27.96  
  6 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA             27.94      28.41  
  7 Anderson, Maggie G        13 SA-GA                  29.22      28.59  
  8 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE             31.97      29.10  
  9 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE                30.37      29.51  
 10 Wu, Julia                 13 AUB-SE                 30.98      30.69  
 11 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS                32.16      30.72  
 12 Traikovich, Demi N        13 SA-GA                  34.51      31.93  
 13 Conroy, Megan             13 SA-GA                  37.80      32.10  
 14 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE                 32.57      32.70  
 15 Arnold, Tori N            13 MYB-SE                 32.64      32.76  
 16 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE     34.44      32.82  
 17 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE                 34.13      32.95  
 18 Parker, Catherine Ann A   13 SA-GA                     NT      34.14  
 19 Cowper, Emily E           13 AUB-SE                 35.56      34.30  
 20 Wallace, Sarah E          14 SA-GA                  33.99      34.68  
 21 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                  37.98      34.85  
 22 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE                 35.02      35.64  
 23 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE                 36.54      36.32  
 24 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT      36.50  
 25 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                     NT      37.70  
 26 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE                44.70      38.46  
 27 Wallace, Kady E           13 Swim B'Ham YMCA-SE     40.66      39.05  
 28 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE                 44.79      39.96  
 29 Park, Georgia Claire C    13 Swim B'Ham YMCA-SE     38.94      40.36  
 30 Alexander, Hannah G       14 PSL-SE                 38.51      42.60  
 31 Lawrence, Kendall L       13 Swim B'Ham YMCA-SE     40.93      42.74  
 32 Calo, Neryzza L           14 Unattached-SE          43.93      43.14  
 33 Evans, Elizabeth E        14 Barracudas-GA             NT      51.61  
 
Event 62  Boys 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Bryful A             14 MYB-SE                 30.05      26.97  
  2 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                  28.64      27.06  
  3 Ballard, Foster W         13 MYB-SE                 28.89      27.41  
  4 Hansen, Sam G             13 SA-GA                  27.03      27.87  
  5 Gray, Zion A              13 SA-GA                  31.84      28.79  
  6 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                  30.00      29.26  
  7 Reichle, Zach M           13 SSA-SE                 30.17      29.98  
  8 Howard, Robert C          13 AUB-SE                 32.29      30.23  
  9 Stalker, Altan T          13 SA-GA                  31.07      31.51  
 10 Richard, Mark M           13 SSA-SE                 30.07      32.12  
 11 Karstens, Walker W        14 HSAS-MS                   NT      32.36  
 12 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                  32.72      32.67  
 13 Lee, Charlie P            13 Marlins-SE             41.14      32.83  
 14 Dixon, Mikhail K          13 HSAS-MS                33.98      33.06  
 15 Gynther, Josh M           13 Sharks!-GA             35.75      33.37  
 16 Pekkalainen, Michael A    13 SA-GA                  36.98      33.72  
 17 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                  34.78      34.45  
 18 Manuel, Spencer T         13 SA-GA                  35.85      34.70  
 19 Estrada, Mark A           14 AUB-SE                 36.02      35.19  
 20 Brookshaw, Chris S        13 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      35.40  
 21 Waldis, Zach D            13 SA-GA                  33.27      35.71  
 
Event 63  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schick, Taylor R          15 DYNA-GA                   NT      26.50  
  2 Molnar, Megan K           16 AUB-SE                 26.99      27.26  
  3 Andrews, Mary Allison A   16 HSAS-MS                29.18      27.80  
  4 Wilson, Jessica           18 AUB-SE                 28.68      28.84  
  5 Bowles, Carly A           15 AUB-SE                 29.23      29.05  
  6 Myers, Holly M            18 HSAS-MS                29.34      29.07  
  7 Geiss, Katelyn C          16 FAST-SE                30.84      30.05  
  8 Havrilla, Alexis G        17 SA-GA                  32.28      31.22  
  9 Hernandez, Alexa          15 MYB-SE                 31.24      31.62  
 10 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 32.94      31.69  
 11 Esters, Svenja            16 Sharks!-GA             33.18      32.39  
 12 Rhyne, Austin B           17 SA-GA                  30.00      33.36  
 13 Brown, Macy K             16 PSL-SE                 35.03      34.88  
 14 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE                 36.26      35.74  
 15 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 35.37      37.67  
 
Event 64  Boys 15 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lundquist, Bryan J        24 UN-GA                  20.50      21.75  
  2 Essary, Tyler J           17 PSL-SE                 24.76      24.74  
  3 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 25.00      25.20  
  4 Coggin, Kody J            16 AUB-SE                 25.04      25.22  
  5 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 24.75      25.24  
  6 Mangum, Ryan R            17 MYB-SE                 26.15      25.27  
  7 Miller, Logan L           18 HSAS-MS                25.24      25.28  
  8 Parker, Henry T           15 SA-GA                  25.87      25.30  
  9 Nelson, Jonathan W        17 Sharks!-GA             24.78      25.57  
 10 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE     27.04      25.96  
 11 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE                 26.60      26.40  
 12 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 26.80      26.72  
 13 Posess, Bert A            19 AUB-SE                 28.42      26.93  
 14 Brusoski, Michael D       17 GPAC-SE                27.73      27.36  
 15 Alford, John R            15 Swim B'Ham YMCA-SE     28.72      27.56  
 16 Wilson, Matt M            15 AUB-SE                 28.70      27.59  
 17 Jones, Andrew M           17 Blast-LA               27.56      27.74  
 18 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE                28.11      27.79  
 19 Dai, Darren L             16 AUB-SE                    NT      28.75  
 20 Smith, Seth M             16 MYB-SE                 30.33      29.08  
 21 Montague, Josh L          15 HSAS-MS                29.50      29.82  
 22 Evans, Payden A           16 Barracudas-GA          34.96      30.18  
 23 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS                31.45      30.31  
 24 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE     30.22      30.60  
 24 Damato, Michael A         15 PSL-SE                 29.83      30.60  
 26 Petty, Justin M           16 Unattached-SE          41.52      31.67  
 27 Lovern, Jonathan L        15 Barracudas-GA          38.76      33.09  
 28 Pearson, Joshua T         15 Unattached-SE          35.93      35.55  
 29 Ditchfield, Caleb O       15 Barracudas-GA          45.91      37.69  
 30 Burke, Taylor T           15 MYB-SE                 41.39      38.92  
 31 Sexton, Mack J            15 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      44.03  
 -- Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE     33.19         DQ  
 
Event 65  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                4:46.04    4:45.56  
                  29.56     1:03.64 (34.08)     1:39.64 (36.00)     2:14.86 (35.22)
        2:58.00 (43.14)     3:41.75 (43.75)     4:14.41 (32.66)     4:45.56 (31.15)
  2 Bell, Annie L             14 HSAS-MS              4:49.92    4:55.76  
                  31.45     1:07.21 (35.76)     1:45.01 (37.80)     2:22.13 (37.12)
        3:05.48 (43.35)     3:48.67 (43.19)     4:22.75 (34.08)     4:55.76 (33.01)
  3 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               4:56.26    4:56.71  
                  33.01     1:12.03 (39.02)     1:51.14 (39.11)     2:29.22 (38.08)
        3:10.71 (41.49)     3:52.36 (41.65)     4:25.55 (33.19)     4:56.71 (31.16)
  4 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              4:53.62    5:02.56  
                  32.05     1:09.83 (37.78)     1:47.06 (37.23)     2:24.61 (37.55)
        3:08.96 (44.35)     3:54.48 (45.52)     4:29.12 (34.64)     5:02.56 (33.44)
  5 Newton, Maryellen D       14 Swim B'Ham YMCA-SE   5:12.43    5:04.82  
                  32.97     1:10.51 (37.54)     1:46.99 (36.48)     2:24.23 (37.24)
        3:09.27 (45.04)     3:55.95 (46.68)     4:31.40 (35.45)     5:04.82 (33.42)
  6 Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                5:08.85    5:05.14  
                  31.22     1:07.36 (36.14)     1:48.78 (41.42)     2:29.59 (40.81)
        3:13.42 (43.83)     3:56.90 (43.48)     4:31.98 (35.08)     5:05.14 (33.16)
  7 Barrows, Kimmy M          14 SA-GA                5:05.49    5:08.15  
                  35.14     1:16.07 (40.93)     1:54.46 (38.39)     2:32.44 (37.98)
        3:15.53 (43.09)     3:59.04 (43.51)     4:34.35 (35.31)     5:08.15 (33.80)
  8 Higby, Leigh M            14 CMSA-SE              5:15.31    5:12.00  
                  31.52     1:09.02 (37.50)     1:49.70 (40.68)     2:29.48 (39.78)
        3:15.35 (45.87)     4:01.39 (46.04)     4:37.97 (36.58)     5:12.00 (34.03)
  9 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              5:18.27    5:18.23  
                  31.88     1:09.99 (38.11)     1:52.45 (42.46)     2:33.92 (41.47)
        3:19.89 (45.97)     4:07.93 (48.04)     4:43.87 (35.94)     5:18.23 (34.36)
 10 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              5:18.82    5:19.63  
                  34.57     1:15.27 (40.70)     1:59.48 (44.21)     2:41.63 (42.15)
        3:24.76 (43.13)     4:08.35 (43.59)     4:45.18 (36.83)     5:19.63 (34.45)
 11 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              5:40.99    5:26.04  
                  35.48     1:19.17 (43.69)     2:00.84 (41.67)     2:40.01 (39.17)
        3:26.18 (46.17)     4:12.32 (46.14)     4:50.19 (37.87)     5:26.04 (35.85)
 12 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                5:32.93    5:26.38  
                  32.76     1:11.97 (39.21)     1:53.70 (41.73)     2:34.21 (40.51)
        3:23.20 (48.99)     4:11.61 (48.41)     4:49.97 (38.36)     5:26.38 (36.41)
 13 Rice, Rachel N            13 SA-GA                5:45.32    5:30.11  
                  32.66     1:12.19 (39.53)     1:52.89 (40.70)     2:33.95 (41.06)
        3:24.95 (51.00)     4:13.61 (48.66)     4:51.37 (37.76)     5:30.11 (38.74)
 -- Erickson, Devon L         14 SA-GA                4:57.42         DQ  
                  30.88     1:06.36 (35.48)     1:43.82 (37.46)     2:20.88 (37.06)
        3:04.71 (43.83)     3:49.60 (44.89)     4:23.82 (34.22)          DQ (33.02)
 
Event 66  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE              4:33.55    4:31.75  
                  28.15     1:00.68 (32.53)     1:35.09 (34.41)     2:08.07 (32.98)
        2:48.51 (40.44)     3:29.52 (41.01)     4:01.46 (31.94)     4:31.75 (30.29)
  2 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                4:34.87    4:34.25  
                  29.09     1:01.62 (32.53)     1:37.76 (36.14)     2:12.89 (35.13)
        2:52.91 (40.02)     3:33.36 (40.45)     4:04.90 (31.54)     4:34.25 (29.35)
  3 Beri, Jonah N             13 SA-GA                4:37.96    4:39.37  
                  29.14     1:04.38 (35.24)     1:39.70 (35.32)     2:13.95 (34.25)
        2:55.10 (41.15)     3:36.50 (41.40)     4:09.00 (32.50)     4:39.37 (30.37)
  4 Sun, Bryful A             14 MYB-SE               4:45.33    4:40.67  
                  29.33     1:04.87 (35.54)     1:43.17 (38.30)     2:20.67 (37.50)
        2:58.13 (37.46)     3:36.91 (38.78)     4:09.79 (32.88)     4:40.67 (30.88)
  5 Portillo, JP E            13 SA-GA                4:43.41    4:41.00  
                  29.87     1:04.12 (34.25)     1:41.21 (37.09)     2:17.76 (36.55)
        2:57.49 (39.73)     3:37.57 (40.08)     4:09.65 (32.08)     4:41.00 (31.35)
  6 Hansen, Sam G             13 SA-GA                5:52.79    4:56.24  
                  30.23     1:06.16 (35.93)     1:42.27 (36.11)     2:17.28 (35.01)
        3:01.52 (44.24)     3:47.66 (46.14)     4:23.10 (35.44)     4:56.24 (33.14)
  7 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              5:07.00    5:04.85  
                  33.13     1:12.82 (39.69)     1:51.18 (38.36)     2:28.72 (37.54)
        3:12.50 (43.78)     3:56.42 (43.92)     4:31.61 (35.19)     5:04.85 (33.24)
 
Event 67  Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Kelly M           15 CTA-SE               4:44.49    4:38.89  
                  31.88     1:09.34 (37.46)     1:45.01 (35.67)     2:20.85 (35.84)
        2:59.54 (38.69)     3:38.16 (38.62)     4:08.72 (30.56)     4:38.89 (30.17)
  2 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE               4:48.85    4:41.31  
                  30.35     1:05.30 (34.95)     1:38.90 (33.60)     2:12.06 (33.16)
        2:55.12 (43.06)     3:37.65 (42.53)     4:09.21 (31.56)     4:41.31 (32.10)
  3 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               4:41.20    4:47.10  
                  28.58     1:02.08 (33.50)     1:36.70 (34.62)     2:11.14 (34.44)
        2:55.87 (44.73)     3:40.57 (44.70)     4:14.11 (33.54)     4:47.10 (32.99)
  4 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               4:48.56    4:47.88  
                  30.52     1:05.81 (35.29)     1:43.47 (37.66)     2:20.84 (37.37)
        3:02.98 (42.14)     3:45.44 (42.46)     4:17.53 (32.09)     4:47.88 (30.35)
  5 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE              4:35.19    4:48.49  
                  30.56     1:05.62 (35.06)     1:40.88 (35.26)     2:15.77 (34.89)
        2:59.80 (44.03)     3:43.28 (43.48)     4:16.70 (33.42)     4:48.49 (31.79)
  6 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              4:58.71    4:51.90  
                  31.12     1:06.47 (35.35)     1:43.10 (36.63)     2:18.38 (35.28)
        3:01.72 (43.34)     3:46.08 (44.36)     4:19.56 (33.48)     4:51.90 (32.34)
  7 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               5:12.65    5:03.27  
                  31.19     1:08.68 (37.49)     1:51.12 (42.44)     2:31.35 (40.23)
        3:12.81 (41.46)     3:55.88 (43.07)     4:30.50 (34.62)     5:03.27 (32.77)
  8 Petersen, Meghan N        17 HSAS-MS              5:07.98    5:08.13  
                  32.56     1:10.47 (37.91)     1:50.04 (39.57)     2:28.53 (38.49)
        3:12.62 (44.09)     3:56.70 (44.08)     4:32.94 (36.24)     5:08.13 (35.19)
  9 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               4:49.90    5:09.10  
                  30.77     1:07.54 (36.77)     1:47.88 (40.34)     2:28.41 (40.53)
        3:12.45 (44.04)     3:57.97 (45.52)     4:33.63 (35.66)     5:09.10 (35.47)
 10 Collins, Shelby L         16 MYB-SE               5:10.46    5:09.31  
                  33.07     1:12.82 (39.75)     1:52.34 (39.52)     2:31.51 (39.17)
        3:14.05 (42.54)     3:58.15 (44.10)     4:34.11 (35.96)     5:09.31 (35.20)
 11 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      5:21.66    5:13.05  
                  33.75     1:14.12 (40.37)     1:53.91 (39.79)     2:32.08 (38.17)
        3:17.77 (45.69)     4:02.43 (44.66)     4:37.86 (35.43)     5:13.05 (35.19)
 12 Felso, Val M              16 SA-GA                5:15.44    5:18.66  
                  33.71     1:11.84 (38.13)     1:56.07 (44.23)     2:39.51 (43.44)
        3:22.10 (42.59)     4:04.74 (42.64)     4:41.97 (37.23)     5:18.66 (36.69)
 13 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              5:17.63    5:28.91  
                  35.89     1:20.98 (45.09)     2:02.58 (41.60)     2:43.36 (40.78)
        3:29.91 (46.55)     4:16.63 (46.72)     4:53.51 (36.88)     5:28.91 (35.40)
 
Event 68  Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              4:02.48    4:07.34  
                  26.75       57.31 (30.56)     1:28.94 (31.63)     2:00.22 (31.28)
        2:35.65 (35.43)     3:11.28 (35.63)     3:40.01 (28.73)     4:07.34 (27.33)
  2 Munger, Graham E          19 DYNA-GA              4:01.76    4:11.71  
                  27.02       58.59 (31.57)     1:31.35 (32.76)     2:03.72 (32.37)
        2:38.87 (35.15)     3:14.92 (36.05)     3:44.00 (29.08)     4:11.71 (27.71)
  3 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE              4:14.28    4:22.71  
                  27.60     1:00.56 (32.96)     1:34.44 (33.88)     2:07.05 (32.61)
        2:47.36 (40.31)     3:25.75 (38.39)     3:55.69 (29.94)     4:22.71 (27.02)
  3 Lowry, Mac D              17 AUB-SE               4:17.64    4:22.71  
                  26.31       58.01 (31.70)     1:34.96 (36.95)     2:09.69 (34.73)
        2:48.46 (38.77)     3:27.78 (39.32)     3:56.52 (28.74)     4:22.71 (26.19)
  5 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE              4:26.20    4:23.52  
                  28.65     1:02.56 (33.91)     1:37.39 (34.83)     2:12.68 (35.29)
        2:47.76 (35.08)     3:24.53 (36.77)     3:54.70 (30.17)     4:23.52 (28.82)
  6 Essary, Tyler J           17 PSL-SE               4:33.65    4:30.12  
                  28.06     1:01.66 (33.60)     1:35.40 (33.74)     2:08.56 (33.16)
        2:50.54 (41.98)     3:32.66 (42.12)     4:02.28 (29.62)     4:30.12 (27.84)
  7 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE               4:33.43    4:30.26  
                  28.41     1:01.28 (32.87)     1:36.14 (34.86)     2:10.57 (34.43)
        2:50.92 (40.35)     3:31.05 (40.13)     4:00.99 (29.94)     4:30.26 (29.27)
  8 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE              4:15.75    4:33.26  
                  27.44       58.36 (30.92)     1:32.13 (33.77)     2:05.93 (33.80)
        2:47.17 (41.24)     3:28.97 (41.80)     4:00.83 (31.86)     4:33.26 (32.43)
  9 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               4:33.20    4:34.62  
                  28.81     1:02.88 (34.07)     1:38.38 (35.50)     2:13.50 (35.12)
        2:54.75 (41.25)     3:35.85 (41.10)     4:05.57 (29.72)     4:34.62 (29.05)
 10 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE               4:44.70    4:36.74  
                  29.48     1:04.28 (34.80)     1:39.69 (35.41)     2:14.44 (34.75)
        2:52.01 (37.57)     3:30.20 (38.19)     4:04.56 (34.36)     4:36.74 (32.18)
 11 Mangum, Ian E             19 MYB-SE               4:34.18    4:39.48  
                  30.65     1:05.11 (34.46)     1:43.71 (38.60)     2:20.35 (36.64)
        2:57.74 (37.39)     3:35.58 (37.84)     4:08.20 (32.62)     4:39.48 (31.28)
 12 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               4:33.16    4:40.43  
                  28.57     1:03.15 (34.58)     1:40.92 (37.77)     2:18.07 (37.15)
        2:55.05 (36.98)     3:32.77 (37.72)     4:07.12 (34.35)     4:40.43 (33.31)
 13 Danley, Adam C            16 GPAC-SE              4:36.85    4:41.68  
                  29.00     1:02.91 (33.91)     1:37.22 (34.31)     2:10.91 (33.69)
        2:53.36 (42.45)     3:36.47 (43.11)     4:09.91 (33.44)     4:41.68 (31.77)
 14 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE               4:45.05    4:47.38  
                  29.07     1:03.24 (34.17)     1:43.68 (40.44)     2:23.56 (39.88)
        3:00.72 (37.16)     3:39.47 (38.75)     4:13.79 (34.32)     4:47.38 (33.59)
 15 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS              4:49.73    4:52.59  
                  32.45     1:09.67 (37.22)     1:48.42 (38.75)     2:25.61 (37.19)
        3:06.34 (40.73)     3:47.70 (41.36)     4:21.28 (33.58)     4:52.59 (31.31)
 16 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              5:01.23    4:55.98  
                  31.50     1:10.25 (38.75)     1:48.20 (37.95)     2:25.94 (37.74)
        3:05.69 (39.75)     3:44.95 (39.26)     4:23.07 (38.12)     4:55.98 (32.91)
 17 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE               5:32.14    5:05.84  
                  30.19     1:06.15 (35.96)     1:45.47 (39.32)     2:24.26 (38.79)
        3:12.15 (47.89)     4:00.50 (48.35)     4:33.99 (33.49)     5:05.84 (31.85)
 18 Toohey, Henry F           15 MYB-SE               5:26.58    5:16.22  
                  31.14     1:07.34 (36.20)     1:50.17 (42.83)     2:32.04 (41.87)
        3:20.20 (48.16)     4:07.79 (47.59)     4:42.63 (34.84)     5:16.22 (33.59)
 19 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS              5:17.41    5:16.73  
                  33.09     1:12.10 (39.01)     1:54.24 (42.14)     2:34.44 (40.20)
        3:22.75 (48.31)     4:10.12 (47.37)     4:44.94 (34.82)     5:16.73 (31.79)
 
Event 69  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:10.42    2:05.22  
     1) McCombs, Kenley E 9             2) McGinty, Anna Kate K 10        
     3) Phillpott, Audrey G 10          4) Dowdle, Hadley A 10            
                  31.73     1:04.65 (32.92)     1:35.63 (30.98)     2:05.22 (29.59)
  2 Scottsboro Swim Association-SE  'A'               2:11.35    2:10.41  
                  33.03     1:06.70 (33.67)     1:39.79 (33.09)     2:10.41 (30.62)
  3 City of Mobile Swim Associatio-SE  'A'            2:16.89    2:12.43  
     1) Wagnon, Alexandra R 9           2) Smith, Olivia R 9              
     3) Smith, Emily A 9                4) Whiston, Gracie C 10           
                  33.94     1:08.91 (34.97)     1:42.62 (33.71)     2:12.43 (29.81)
  4 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            2:14.00    2:12.98  
     1) Menzies, Grace E 10             2) Rush, Sydney M 9               
     3) Sill, Grace X 10                4) Lundgren, Anna R 10            
                  32.87     1:08.78 (35.91)     1:48.48 (39.70)     2:12.98 (24.50)
  5 West Mobile Marlins-SE  'A'                       2:16.34    2:15.34  
     1) Thompson, Elizabeth H 10        2) Kennedy, Aleah M 9             
     3) Rose, Ellen O 9                 4) Clark, Grace L 9               
                  31.86     1:06.32 (34.46)     1:41.05 (34.73)     2:15.34 (34.29)
  6 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:19.75    2:24.59  
     1) Boyd, Brooke A 10               2)                                
     3) Dussich, Georgia V 9            4) Alford, Hannah L 10            
                  36.13     1:11.79 (35.66)     1:48.23 (36.44)     2:24.59 (36.36)
  7 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:26.76    2:25.31  
     1) Dallas, Annie Frances F 10      2) Foster, Mariah F 9             
     3) Dowdle, Peyton P 8              4) Alexander, Sydney G 10         
                  33.01     1:11.77 (38.76)     1:47.95 (36.18)     2:25.31 (37.36)
  8 Swim Birmingham YMCA-SE  'B'                      2:32.06    2:33.30  
     1) Ryals, Crossan C 10             2) Mixon, Macy C 9                
     3) Linder, Rebecca A 10            4) Lummis, Katie C 9              
                1:15.71                             1:54.89 ( )     2:33.30 (38.41)
  9 Scottsboro Swim Association-SE  'B'               2:39.21    2:40.75  
                  39.41                             2:03.78 ( )     2:40.75 (36.97)
 10 West Mobile Marlins-SE  'B'                       2:44.47    2:41.13  
     1) Mitchell, Jordan M 10           2) McNair, Molly W 8              
     3) May, Hensley M 8                4) Alvarez, Mariajose 8           
                  41.07     1:21.88 (40.81)     2:02.00 (40.12)     2:41.13 (39.13)
 11 Auburn Aquatics-SE  'C'                           2:43.70    2:44.76  
     1) Phillpott, MACKENZIE P 7        2) Lawrence, Julia E 9            
     3) Wikle, Katie R 10               4) Daniel, Weslee P 9             
                  42.66     1:23.76 (41.10)     2:06.63 (42.87)     2:44.76 (38.13)
 12 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'B'                 NT    3:05.19  
     1) Boyum, Lydia R 9                2) Diehl, Gabby J 7               
     3) Hanson, Avery C 9               4) Hanson, Sage E 10              
                  37.98     1:22.58 (44.60)     2:17.99 (55.41)     3:05.19 (47.20)
 13 Auburn Aquatics-SE  'D'                                NT    3:15.82  
     1) Taber, Emily E 9                2) Carter, Anna Kate K 9          
     3) Nichols, Chloe L 9              4) Dyal, Hannah E 8               
                  55.11     1:33.20 (38.09)     2:27.22 (54.02)     3:15.82 (48.60)
 
Event 70  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:09.42    2:09.50  
     1) Moses, E.J. J 9                 2) Ponce, William A 9             
     3) Gooden, Brandt W 9              4) McKeen, Sadler S 10            
                  31.62     1:05.88 (34.26)     1:40.90 (35.02)     2:09.50 (28.60)
  2 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            2:12.62    2:15.64  
     1) Neel, Garret C 9                2) Bindi, Nikolas C 10            
     3) Jones, Cameron S 8              4) Petruska, Nicholas G 10        
                  33.88     1:10.69 (36.81)     1:43.42 (32.73)     2:15.64 (32.22)
  3 Swim Birmingham YMCA-SE  'B'                      2:25.74    2:29.57  
     1) Icimsoy, Jakob I 9              2) Cassell, Brady N 9             
     3) Bradley, Will R 8               4) Knox, Caleb C 10               
                                1:14.18 ( )     1:52.58 (38.40)     2:29.57 (36.99)
  4 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:26.04    2:36.41  
     1) Stabler, Brady B 11             2) Davis, Jackson B 10            
     3) Glotov, Ivan D 9                4) Chandler, Garrison Q 8         
                  33.52                             1:53.89 ( )     2:36.41 (42.52)
  5 West Mobile Marlins-SE  'A'                       2:34.37    2:58.75  
     1) Smith, Addison E 9              2) Chavers, Lance L 8             
     3) Reed, Nicholas A 8              4) O'Brien, Baxter W 9            
                  35.64     1:13.80 (38.16)     1:58.15 (44.35)   2:58.75 (1:00.60)
  6 Swim Birmingham YMCA-SE  'C'                      3:07.33    3:13.10  
     1) Desocio, Carson A 8             2) Bembry, Holden S 8             
     3) Bryant, Bobby E 8               4) Whitfield, Corbin M 8          
                                1:36.34 ( )     2:35.91 (59.57)     3:13.10 (37.19)
 
Event 71  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            1:51.41    1:52.25  
     1) Goram, Abby L 12                2) Rush, Laurel N 12              
     3) Bindi, Victoria E 11            4) McNamara, Lexi S 12            
                  28.26       56.77 (28.51)     1:24.74 (27.97)     1:52.25 (27.51)
  2 Prattville YMCA-SE  'A'                           1:56.03    1:52.79  
     1) Langley, Ryder R 12             2) Brown, Mackenzie K 11          
     3) Chambliss, Sarah Dalton D 11    4) Brown, Madison K 12            
                  29.32                             1:25.94 ( )     1:52.79 (26.85)
  3 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:03.31    1:59.01  
     1) Pudner, Susanna C 11            2) Smith, Brennan C 12            
     3) Schuster, Maddie N 12           4) Borders, Ronni L 11            
                  28.86     1:00.39 (31.53)     1:32.73 (32.34)     1:59.01 (26.28)
  4 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'B'            2:00.38    2:01.53  
     1) Parra, Peyton P 11              2) Matthews, Noah B 11            
     3) Petruska, Catherine M 12        4) Diagne, Sophia C 11            
                  29.80     1:00.95 (31.15)     1:31.72 (30.77)     2:01.53 (29.81)
  5 West Mobile Marlins-SE  'A'                       2:01.96    2:02.50  
     1) Reed, Maria D 11                2) Rose, Anna M 12                
     3) Grace, Mattie K 11              4) Ainsworth, Emily E 12          
                                                      57.46 ( )         1:29.41 ( )
        2:02.50 (33.09)                                                            
  6 City of Mobile Swim Associatio-SE  'A'            2:00.92    2:03.15  
     1) Wagnon, Rachel M 12             2) Daniels, Allison C 11          
     3) Mendez, Monet M 11              4) Holbrook, Hollie M 11          
                  29.77     1:02.63 (32.86)     1:32.77 (30.14)     2:03.15 (30.38)
  7 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:07.44    2:13.96  
     1) Dehart, Lydia E 12              2) Bolvig, Emily L 11             
     3) Bradley, Emily T 11             4) Cunningham, Rachel B 11        
                  32.52     1:07.78 (35.26)     1:42.23 (34.45)     2:13.96 (31.73)
  8 Tnt Swimming-SE  'A'                                   NT    2:15.90  
     1) Sledge, Frances M 12            2) Denham, Hannah E 11            
     3) Turner, Claire A 11             4) Crane, Lexi 11                 
                  30.11                                                 1:38.10 ( )
        2:15.90 (37.80)                                                            
  9 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:34.09    2:28.35  
     1) Eidson, Riley B 12              2) Alverson, Annah Beth E 11      
     3) Williams, Lauren G 11           4) Hooker, Anna M 11              
                                                                        1:14.31 ( )
        1:54.64 (40.33)   2:28.35 (1:14.04)                                        
 
Event 72  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Auburn Aquatics-SE  'A'                           2:00.49    1:53.29  
     1) Crouse, Mark M 12               2) Stabler, Brady B 11            
     3) Padgett, Daniel R 11            4) Hill, Joseph L 12              
                  29.31       58.59 (29.28)     1:27.26 (28.67)     1:53.29 (26.03)
  2 Greater Pensacola Aquatic Club-SE  'A'            1:59.11    1:55.73  
     1) Hernandez, Alex T 11            2) Mead, Logan T 12               
     3) Price, Ian M 12                 4) Crowdis, Jett P 12             
                  29.56       57.91 (28.35)     1:28.65 (30.74)     1:55.73 (27.08)
  3 Tnt Swimming-SE  'A'                                   NT    2:01.61  
     1) Szydel, Andrew K 12             2) Simpson, Ryan N 12             
     3) Schmidt, Connor P 11            4) Hester, Labon K 11             
                  27.35                             1:25.84 ( )     2:01.61 (35.77)
  4 Prattville YMCA-SE  'A'                           2:04.17    2:04.16  
     1) McDougal, Caleb J 12            2) Troup, Joshua S 11             
     3) Andrews, Harrison D 12          4) Dennis, Jacob T 11             
                  28.59     1:03.44 (34.85)     1:34.30 (30.86)     2:04.16 (29.86)
  5 Scottsboro Swim Association-SE  'A'               1:58.04    2:10.54  
                  30.00     1:06.40 (36.40)     1:41.19 (34.79)     2:10.54 (29.35)
  6 Auburn Aquatics-SE  'B'                           2:15.66    2:13.63  
     1) Emmett, Tony D 11               2) Zumbiel, Samuel G 12           
     3) Duggan, Connor C 11             4) Kinsaul, Larsen J 11           
                  31.01     1:06.42 (35.41)     1:38.62 (32.20)     2:13.63 (35.01)
  7 Swim Birmingham YMCA-SE  'A'                      2:14.32    2:22.33  
     1) Alford, Daniel J 12             2) Higey, Justin A 11             
     3) Harvill, Quinton D 12           4) McKay, Luke L 12               
                  33.44     1:16.68 (43.24)     1:50.89 (34.21)     2:22.33 (31.44)
 
Event 73  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Parker, McAuley M         10 MYB-SE                 34.28      31.55   20  
  2 Harris, Jewels A          10 CTA-SE                 33.62      32.85   17  
  3 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE                33.91      32.95   16  
  4 Basic, Tori               10 SA-GA                  35.54      33.07   15  
  5 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE                 33.93      33.11   14  
  6 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE                 34.56      33.19   13  
  7 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE                 34.96      33.40   12  
  8 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE                 34.57      34.17   11  
  9 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                  33.63      34.45    9  
 10 Del Carmen, Catharine M   10 MYB-SE                    NT      34.64    7  
 11 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE                 36.45      35.29    6  
 12 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                  36.87      35.53    5  
 13 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE                 36.41      35.60    4  
 14 Skipper, Bailey           10 PSL-SE                 38.19      37.78    3  
 15 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE             38.63      37.81    2  
 16 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE                 39.04      38.11    1  
 17 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS                36.94      38.36  
 18 Arner, Haley P             9 SA-GA                  37.19      38.52  
 19 Clark, Grace L             9 Marlins-SE             36.33      38.61  
 20 Richard, Anna C           10 SSA-SE                 36.65      38.73  
 21 Carr, Scottlyn M          10 AUB-SE                 45.15      39.14  
 22 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE                 36.25      39.25  
 23 Eason, Haley A            10 SA-GA                  39.90      39.36  
 24 Coleman, Reagan           10 SA-GA                     NT      39.74  
 25 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 41.55      40.01  
 26 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                  41.04      40.22  
 27 Colon, Jaqueline S         9 SA-GA                     NT      40.25  
 28 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE                39.49      40.73  
 29 Neas, Ashley S             9 SA-GA                     NT      40.91  
 30 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE                 49.38      40.93  
 31 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE     39.38      40.96  
 31 Rains, Elizabeth M        10 SSA-SE                 41.61      40.96  
 33 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE             41.46      41.02  
 34 Cranney, Emily B          10 SA-GA                  44.39      41.33  
 35 Winters, Carly R           9 SA-GA                  45.90      41.42  
 36 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE                45.47      41.47  
 37 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                  38.86      41.55  
 38 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE          39.89      41.70  
 39 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE                44.39      41.86  
 40 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE                41.74      41.89  
 41 Mitchell, Jordan M        10 Marlins-SE             50.80      42.71  
 42 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE                 43.86      42.85  
 43 Sill, Grace X             10 GPAC-SE                40.65      43.14  
 44 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE             42.71      43.16  
 45 Ryals, Crossan C          10 Swim B'Ham YMCA-SE     46.32      43.30  
 46 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                  45.35      43.34  
 47 McNair, Molly W            8 Marlins-SE             50.72      43.35  
 48 Copeland, Kristin M       10 SSA-SE                 58.72      43.36  
 49 Lummis, Katie C            9 Swim B'Ham YMCA-SE     41.20      43.89  
 50 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE                47.71      43.98  
 51 Alvarez, Mariajose         8 Marlins-SE             46.16      44.40  
 52 Fouty, Anna D             10 TNT-SE                 48.68      44.73  
 53 Kovac, Elena C            10 SSA-SE                 40.97      44.85  
 54 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE                 45.80      45.26  
 55 Scalise, Devon A          10 SA-GA                  42.46      45.33  
 56 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT      45.43  
 57 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 47.65      45.48  
 58 Smith, Emily A             9 CMSA-SE                45.09      45.51  
 59 Foster, Mariah F           9 AUB-SE                    NT      46.07  
 60 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                  46.40      46.13  
 61 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE                 53.18      46.21  
 62 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE     45.76      46.76  
 63 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE                 45.05      47.35  
 63 May, Hensley M             8 Marlins-SE             48.75      47.35  
 65 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE                47.69      47.37  
 66 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE                   NT      47.64  
 67 Smith, Sammie A            8 SA-GA                  47.12      47.66  
 68 Yin, Martha L              9 MYB-SE                    NT      48.54  
 69 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE                49.29      48.56  
 70 Evans, Lydia G             9 SA-GA                  48.25      48.77  
 71 Barnard, Hannah            9 SA-GA                     NT      48.90  
 71 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE                 54.10      48.90  
 73 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE     48.93      49.20  
 74 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE                   NT      49.73  
 75 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE     49.41      50.24  
 76 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE                    NT      50.50  
 77 Sweeney, Reagan N          6 SA-GA                  49.19      50.89  
 78 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE     51.32      51.29  
 79 Babington, Marilee M       8 MYB-SE                 51.95      51.33  
 80 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE                57.02      51.38  
 81 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE                 53.50      51.92  
 82 Guynes, Kathryn E          8 SA-GA                  55.18      51.95  
 83 Vosen, Megan J             8 SSA-SE                    NT      52.33  
 84 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE                54.83      52.73  
 85 Crim, Baylie E             8 Marlins-SE           1:02.88      53.29  
 86 Patterson, Regan M         9 MYB-SE                 55.82      53.90  
 87 Waldrop, Ann G             7 JST-SE                    NT      54.07  
 88 Kovac, Rebecca Y           8 SSA-SE                 57.30      54.15  
 89 Brooks, Gianna G           9 SA-GA                  47.81      54.88  
 90 Winters, Kayla A           8 SA-GA                  59.80      55.20  
 91 Holloway, Megan E          9 Marlins-SE                NT      55.38  
 92 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE                 58.57      55.71  
 93 Parker, Elley E            8 MYB-SE                 59.75      56.27  
 94 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:07.20      58.38  
 95 Patterson, Beth E          9 Unattached-SE             NT    1:05.40  
 96 Schirle, Olivia G          9 JST-SE                    NT    1:10.04  
 -- Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                  44.01         DQ  
 -- Hidalgo Lopez, Camila      7 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT         DQ  
 -- Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT         DQ  
 
Event 74  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE     31.92      30.90   20  
  2 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 32.48      31.67   17  
  3 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE                 34.13      32.49   16  
  4 Smith, Brian E            10 SA-GA                  35.18      33.73   15  
  5 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                  34.07      33.79   14  
  6 McInerny, Connor J        10 SA-GA                  34.36      34.45   13  
  7 Smith, Zachary J           9 CTA-SE                 37.04      34.93   12  
  8 Luskus, Noah J            10 SA-GA                  35.83      35.20   11  
  9 Talati, Nick R             9 MYB-SE                 37.59      35.64    9  
 10 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE     37.96      36.40    7  
 11 Dunham, Bradley T          9 SA-GA                  35.61      36.76    6  
 12 Grier, Drew O              9 SA-GA                  45.06      37.34    5  
 13 Neel, Garret C             9 GPAC-SE                39.06      38.66    4  
 14 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE                42.63      38.78    3  
 15 Davis, Jackson B          10 AUB-SE                 39.83      38.87    2  
 16 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                  41.00      39.03    1  
 17 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                  42.72      39.08  
 18 Goeckel, Philip P         10 SA-GA                     NT      39.17  
 19 Smith, Addison E           9 Marlins-SE             38.56      39.77  
 20 McInerny, Evan P           8 SA-GA                  38.60      39.94  
 21 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE                37.51      39.97  
 22 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE                40.17      40.07  
 23 Rester, Haydn L           10 CTA-SE                 45.67      41.24  
 24 Reed, Nicholas A           8 Marlins-SE             48.95      43.60  
 25 Filan, Jack L              9 SA-GA                     NT      43.77  
 26 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE     44.29      43.82  
 27 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                  46.46      44.54  
 28 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE     48.23      45.16  
 29 Peck, Adam J              10 MYB-SE                 45.57      45.33  
 30 Chavers, Lance L           8 Marlins-SE             46.58      45.52  
 31 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE     44.72      45.63  
 32 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE                 46.77      46.48  
 33 Cooper, Curtis C           7 SSA-SE                 52.04      47.10  
 34 Scott, Dylan J             8 SA-GA                  49.05      47.28  
 35 McGuire, Trey P           10 MYB-SE                 51.88      47.61  
 36 Anderson, Logan W          8 SSA-SE                 49.72      48.05  
 37 Meyer, Jacob R             9 PSL-SE                 47.59      48.27  
 38 Morgan, Walker W           7 MYB-SE                 50.61      48.37  
 39 Troup, Jonah M             8 PSL-SE                 50.13      49.53  
 40 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE     48.79      50.55  
 41 Houston, Christopher J    10 TNT-SE                 52.35      50.89  
 42 Balmes, Ben F              8 SA-GA                     NT      51.07  
 43 Tarantino, Troy W         10 SA-GA                     NT      52.01  
 44 Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      52.17  
 45 Alexander, Carson C        7 AUB-SE                    NT      52.31  
 46 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE     49.98      55.40  
 47 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      55.63  
 48 Peters, Bryan C            9 PSL-SE               1:03.48      56.47  
 49 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE               1:01.45    1:00.24  
 50 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:04.33    1:00.27  
 51 Parish, Preston S          7 CMSA-SE                   NT    1:00.90  
 52 Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE               1:01.65    1:00.95  
 53 Smith, Colton N            8 MYB-SE                 58.35    1:01.34  
 54 Ganti, Khushil C           8 TNT-SE                    NT    1:06.14  
 55 Bembry, Holden S           8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:06.54  
 56 Patterson, Reggie L        7 MYB-SE               1:06.36    1:09.40  
 57 Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:10.16  
 58 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE              1:00.99    1:11.24  
 59 Kor, Emre H                7 AUB-SE               1:23.02    1:13.34  
 60 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:13.74  
 -- O'Brien, Baxter W          9 Marlins-SE                NT         DQ  
 -- Kelly, Mason M             8 Swim B'Ham YMCA-SE     58.85         DQ  
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McInerny, Haley B         12 SA-GA                  27.48      28.39   20  
  2 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                  30.22      29.43   17  
  3 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE                30.26      29.71   16  
  4 Reed, Maria D             11 Marlins-SE             31.01      30.23   15  
  5 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA             31.38      30.28   14  
  6 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE                 30.94      30.40   13  
  7 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                  31.14      30.68   12  
  8 Powell, Kara G            12 SA-GA                  32.33      31.18   11  
  9 Langley, Ryder R          12 PSL-SE                 32.67      31.31    9  
 10 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             31.57      31.38    7  
 11 Addison, Hannah E         11 JST-SE                 31.04      31.53    6  
 12 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE                32.17      31.62    5  
 13 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                  30.73      31.65    4  
 14 Wright, Taylor R          12 SA-GA                  32.32      31.95    3  
 15 Basic, Peti               11 SA-GA                  31.37      32.03    2  
 16 Borders, Ronni L          11 AUB-SE                 33.08      32.20    1  
 17 Murillo, Stephanie M      11 SA-GA                  34.36      32.57  
 18 Babington, Murray M       11 MYB-SE                 33.88      32.59  
 19 Goram, Abby L             12 GPAC-SE                33.71      32.61  
 19 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE                 32.18      32.61  
 21 Scott, Erin G             11 SA-GA                  32.97      32.67  
 21 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                  32.72      32.67  
 23 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE                33.55      32.73  
 24 Rose, Anna M              12 Marlins-SE             31.24      32.74  
 25 Sims, Georgia E           12 SA-GA                  31.75      32.97  
 26 Parker, Katherine         11 SA-GA                  34.34      33.01  
 27 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE                 34.42      33.17  
 28 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE                 35.75      33.18  
 29 Hagood, Abigail S         12 MYB-SE                 33.75      33.25  
 30 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE                33.73      33.44  
 31 Collins, Emi M            12 SA-GA                  33.55      33.76  
 32 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                  32.93      33.87  
 33 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE                33.82      33.95  
 33 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                  34.03      33.95  
 35 Franke, Catherine L       12 SA-GA                  33.38      34.03  
 36 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE             34.38      34.70  
 37 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS                35.64      34.79  
 38 Sledge, Frances M         12 TNT-SE                 34.11      34.95  
 39 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE             35.03      35.08  
 40 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                  37.95      35.20  
 41 Anderson, Carly T         11 SA-GA                  36.83      35.33  
 42 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE     36.47      35.47  
 43 Culberson, McKay G        12 SA-GA                  36.25      35.57  
 44 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE                 36.72      35.59  
 45 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                  34.53      35.67  
 46 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                     NT      35.81  
 47 Dehart, Lydia E           12 Swim B'Ham YMCA-SE     37.39      35.87  
 48 Balmes, Rylie M           12 SA-GA                  36.07      36.05  
 49 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE                38.17      36.12  
 50 Durden, Katie L           11 SA-GA                  36.65      36.32  
 51 Perkins, Avery M          12 SA-GA                  38.90      36.37  
 52 Medrea, Ashley S          12 SA-GA                     NT      36.43  
 53 Anderson, Laine E         12 SA-GA                  38.12      36.60  
 54 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE                39.25      36.68  
 55 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE                38.15      36.71  
 56 Cramer, Caley A           11 SA-GA                  36.74      36.72  
 57 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                  38.84      36.92  
 58 Talati, Haley E           12 MYB-SE                 37.20      36.94  
 59 Denham, Hannah E          11 TNT-SE                 38.81      37.10  
 60 Eidson, Riley B           12 AUB-SE                 38.12      37.30  
 61 Allen, Bailey B           12 Sharks!-GA             42.57      37.75  
 62 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE                36.70      37.89  
 63 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE     37.18      38.26  
 64 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE                38.14      38.55  
 65 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE                38.85      38.60  
 66 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                  38.62      38.67  
 67 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                  43.81      38.75  
 68 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                     NT      39.14  
 69 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                  44.34      39.76  
 70 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE                40.68      39.85  
 71 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                  39.05      39.87  
 72 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                  39.59      39.96  
 73 Filan, Allie M            11 SA-GA                  47.78      40.99  
 74 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE                 44.89      41.13  
 75 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE                41.59      41.26  
 76 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                  46.86      41.93  
 77 Turner, Claire A          11 TNT-SE                 41.00      41.96  
 78 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE                43.34      42.07  
 79 Hooker, Anna M            11 AUB-SE                 51.15      42.39  
 80 Byelick, Megan R          12 SA-GA                  44.41      42.87  
 81 Hill, Katie E             12 SA-GA                  47.80      43.21  
 82 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT      43.34  
 83 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE                 48.20      43.56  
 84 Smith, Brennan C          12 AUB-SE                 45.09      44.83  
 85 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE     44.90      46.31  
 86 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE                 45.72      48.24  
 87 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE                 52.46      49.64  
 88 Dreyfus, Sol J            12 TNT-SE                    NT      50.00  
 89 Williams, Lauren G        11 AUB-SE                    NT      52.18  
 90 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE                 58.56      54.88  
 -- Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                  37.43         DQ  
 -- Brown, Madison K          12 PSL-SE                 31.41         DQ  
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE                26.81      27.23   20  
  2 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS                28.11      27.38   17  
  3 Yang, Kent B              12 SA-GA                  28.26      28.01   16  
  4 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                  29.67      29.20   15  
  5 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA             29.42      29.34   14  
  6 Hill, Joseph L            12 AUB-SE                 30.37      29.46   13  
  7 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE                 33.80      29.48   12  
  8 Fernandez, Alex R         12 Sharks!-GA             32.15      30.43   11  
  9 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE                 32.90      30.69    9  
 10 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE                32.12      30.82    7  
 11 Jockers, Brian W          11 GPAC-SE                30.66      31.10    6  
 12 Lawson, Devin J           11 SA-GA                  32.07      31.22    5  
 13 Jordan, Will R            12 SA-GA                  33.01      31.90    4  
 14 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE                 32.48      31.97    3  
 15 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                  34.28      32.21    2  
 16 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE             33.28      32.25    1  
 17 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                  33.57      32.34  
 18 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE        33.34      32.38  
 19 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE                33.62      32.89  
 20 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                  33.55      33.12  
 21 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE        34.78      33.29  
 22 Cooper, Cole C            11 SSA-SE                 33.38      33.59  
 23 Henson, Zach T            12 MYB-SE                 34.93      33.86  
 24 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT      34.14  
 25 Kearney, Dylan J          12 SA-GA                  35.37      34.29  
 26 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE     34.67      34.61  
 27 Murphy, Mark P            11 SA-GA                  34.61      34.74  
 28 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                  35.19      34.99  
 29 Price, Ian M              12 GPAC-SE                35.94      35.00  
 30 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS                35.86      35.09  
 31 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE                 36.56      35.15  
 32 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS                34.20      35.19  
 33 Crouse, Mark M            12 AUB-SE                 36.68      35.26  
 34 Kovac, Stefan             11 MYB-SE                 37.04      35.46  
 35 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA             36.44      35.61  
 36 Shelton, Matthew B        11 SA-GA                  35.08      35.62  
 37 Morgan, Winston W         11 MYB-SE                 37.99      35.63  
 38 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                  37.62      35.64  
 39 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE                 37.51      35.73  
 40 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE          37.28      36.23  
 41 Smith, Alex M             11 CTA-SE                 38.03      36.69  
 42 Robinson, Will J          12 HSAS-MS                36.79      36.76  
 43 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE                 39.03      37.01  
 44 Emmett, Tony D            11 AUB-SE                 38.91      37.29  
 45 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE                 37.33      37.38  
 46 Miller, Drew A            11 SA-GA                  42.50      37.66  
 47 Alford, Daniel J          12 Swim B'Ham YMCA-SE     38.51      38.41  
 48 Burke, Jacob A            12 MYB-SE                 44.37      39.11  
 49 Villhauer, Cooper J       11 SA-GA                  40.12      39.29  
 50 Clance, Jared J           11 SA-GA                  40.62      39.92  
 51 Duggan, Connor C          11 AUB-SE                 38.11      40.39  
 52 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE     45.39      40.80  
 53 Troup, Joshua S           11 PSL-SE                 46.17      42.01  
 54 Mead, Logan T             12 GPAC-SE                47.03      42.06  
 55 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE                 39.36      42.44  
 56 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS                42.77      42.46  
 57 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE                 47.94      43.23  
 58 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                  50.49      47.59  
 59 Mahoney, Nicholas P       11 SA-GA                  42.58      47.91  
 60 Hester, Labon K           11 TNT-SE                 52.62      47.94  
 61 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE     52.72      54.92  
 -- Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:09.55         DQ  
 
Event 77  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               1:13.53    1:11.80   20  
                  34.94     1:11.80 (36.86)                                        
  2 Parker, McAuley M         10 MYB-SE               1:16.97    1:13.26   17  
                  35.56     1:13.26 (37.70)                                        
  3 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                1:15.20    1:15.07   16  
                  35.76     1:15.07 (39.31)                                        
  4 Basic, Tori               10 SA-GA                1:18.88    1:15.98   15  
                  37.20     1:15.98 (38.78)                                        
  5 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              1:14.32    1:16.60   14  
                  37.36     1:16.60 (39.24)                                        
  6 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE              1:16.96    1:16.86   13  
                  37.30     1:16.86 (39.56)                                        
  7 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               1:23.04    1:18.51   12  
                  38.29     1:18.51 (40.22)                                        
  8 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE               1:21.32    1:19.26   11  
                  38.26     1:19.26 (41.00)                                        
  9 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE               1:16.93    1:19.63    9  
                  38.76     1:19.63 (40.87)                                        
 10 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE                NT    1:20.01    7  
                  37.41     1:20.01 (42.60)                                        
 11 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE              1:19.71    1:20.22    6  
                  38.94     1:20.22 (41.28)                                        
 12 Skipper, Bailey           10 PSL-SE               1:32.61    1:22.11    5  
                  39.87     1:22.11 (42.24)                                        
 13 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE               1:28.36    1:24.09    4  
                  40.75     1:24.09 (43.34)                                        
 14 Gregory, Payton A         10 SA-GA                1:23.76    1:24.16    3  
                  40.36     1:24.16 (43.80)                                        
 15 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                1:26.98    1:24.20    2  
                  38.36     1:24.20 (45.84)                                        
 16 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               1:26.15    1:24.30    1  
                  41.50     1:24.30 (42.80)                                        
 17 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE               1:25.29    1:25.85  
                  41.80     1:25.85 (44.05)                                        
 18 Clark, Grace L             9 Marlins-SE           1:27.20    1:26.39  
                  39.96     1:26.39 (46.43)                                        
 19 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE              1:25.99    1:26.75  
                  41.89     1:26.75 (44.86)                                        
 20 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:34.53    1:27.05  
                  43.44     1:27.05 (43.61)                                        
 21 Richard, Anna C           10 SSA-SE               1:25.19    1:27.87  
                  43.32     1:27.87 (44.55)                                        
 22 Sill, Grace X             10 GPAC-SE              1:27.11    1:27.95  
                  42.73     1:27.95 (45.22)                                        
 22 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE               1:32.66    1:27.95  
                  42.74     1:27.95 (45.21)                                        
 24 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE           1:31.17    1:28.69  
                  43.80     1:28.69 (44.89)                                        
 25 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                1:32.03    1:28.70  
 26 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE           1:32.64    1:29.09  
                  42.20     1:29.09 (46.89)                                        
 27 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE              1:38.66    1:29.89  
                  43.04     1:29.89 (46.85)                                        
 28 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE        1:31.79    1:30.26  
                  42.90     1:30.26 (47.36)                                        
 29 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:33.95    1:30.30  
                  44.54     1:30.30 (45.76)                                        
 30 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                     NT    1:30.50  
                  43.69     1:30.50 (46.81)                                        
 31 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                1:31.48    1:30.80  
                  44.32     1:30.80 (46.48)                                        
 32 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE              1:32.48    1:32.50  
                  45.13     1:32.50 (47.37)                                        
 33 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE               1:36.70    1:32.61  
                  43.76     1:32.61 (48.85)                                        
 34 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:38.04    1:32.95  
                  45.53     1:32.95 (47.42)                                        
 35 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS              1:27.42    1:33.01  
                  44.35     1:33.01 (48.66)                                        
 36 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE               1:31.63    1:33.08  
                  44.08     1:33.08 (49.00)                                        
 37 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE              1:33.84    1:33.13  
                  47.05     1:33.13 (46.08)                                        
 38 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:44.64    1:33.50  
                  46.45     1:33.50 (47.05)                                        
 39 Eason, Haley A            10 SA-GA                     NT    1:34.86  
                  45.28     1:34.86 (49.58)                                        
 40 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE                    NT    1:35.26  
                  48.32     1:35.26 (46.94)                                        
 41 Winters, Carly R           9 SA-GA                     NT    1:35.34  
                  45.96     1:35.34 (49.38)                                        
 42 Smith, Emily A             9 CMSA-SE              1:38.78    1:36.48  
                  46.62     1:36.48 (49.86)                                        
 43 Ryals, Crossan C          10 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:37.25  
                  48.97     1:37.25 (48.28)                                        
 44 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:37.79  
 45 Sexton, Maggie Z          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:49.06    1:38.42  
                  47.02     1:38.42 (51.40)                                        
 46 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE                   NT    1:38.87  
                  47.41     1:38.87 (51.46)                                        
 47 Fouty, Anna D             10 TNT-SE               1:37.19    1:39.06  
                  45.08     1:39.06 (53.98)                                        
 48 Smith, Sammie A            8 SA-GA                1:59.32    1:39.37  
                  48.02     1:39.37 (51.35)                                        
 49 Bevil, Sarah L            10 SA-GA                1:40.15    1:39.61  
 50 Carr, Scottlyn M          10 AUB-SE               1:56.40    1:39.81  
                  48.58     1:39.81 (51.23)                                        
 51 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:54.77    1:40.70  
                  51.48     1:40.70 (49.22)                                        
 52 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE                    NT    1:41.68  
                  48.18     1:41.68 (53.50)                                        
 53 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:45.04    1:43.05  
                  50.11     1:43.05 (52.94)                                        
 54 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:45.25  
                  49.96     1:45.25 (55.29)                                        
 54 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE               1:55.81    1:45.25  
                  50.56     1:45.25 (54.69)                                        
 56 Babington, Marilee M       8 MYB-SE                    NT    1:46.10  
                  52.17     1:46.10 (53.93)                                        
 57 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE              1:48.16    1:46.91  
                  50.22     1:46.91 (56.69)                                        
 58 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE                    NT    1:48.02  
                  51.92     1:48.02 (56.10)                                        
 59 Dittamo, Isabelle V        9 SA-GA                1:50.45    1:48.89  
                  51.81     1:48.89 (57.08)                                        
 60 Parker, Elley E            8 MYB-SE                    NT    1:49.18  
                  54.63     1:49.18 (54.55)                                        
 61 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE                    NT    1:49.44  
                  52.85     1:49.44 (56.59)                                        
 62 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE              1:52.80    1:50.40  
                  53.37     1:50.40 (57.03)                                        
 63 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE                   NT    1:50.86  
                  52.68     1:50.86 (58.18)                                        
 64 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE                   NT    1:52.78  
                  51.19   1:52.78 (1:01.59)                                        
 65 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE              2:01.22    1:52.88  
                  53.64     1:52.88 (59.24)                                        
 66 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:54.14  
                  54.14   1:54.14 (1:00.00)                                        
 67 Sweeney, Reagan N          6 SA-GA                1:49.73    1:55.39  
                  54.10   1:55.39 (1:01.29)                                        
 68 Taber, Emily E             9 AUB-SE               2:21.09    1:55.63  
                  53.26   1:55.63 (1:02.37)                                        
 69 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE               1:57.25    1:57.53  
                  59.48     1:57.53 (58.05)                                        
 70 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE                    NT    1:57.87  
                  57.25   1:57.87 (1:00.62)                                        
 71 Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT    2:01.57  
 72 Patterson, Beth E          9 Unattached-SE             NT    2:01.86  
                  57.24   2:01.86 (1:04.62)                                        
 73 Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT    2:05.12  
                1:01.75   2:05.12 (1:03.37)                                        
 74 Patterson, Regan M         9 MYB-SE               2:09.78    2:11.81  
                1:04.61   2:11.81 (1:07.20)                                        
 75 Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT    2:15.20  
                1:05.67   2:15.20 (1:09.53)                                        
 -- DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE             NT         DQ  
                  58.03        DQ (1:03.91)                                        
 -- Hidalgo Lopez, Camila      7 SA-GA                     NT         DQ  
 -- Schirle, Olivia G          9 JST-SE                    NT         DQ  
                1:01.52        DQ (1:10.94)                                        
 -- Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:10.37        DQ (1:10.86)                                        
 -- Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT         DQ  
                1:10.12        DQ (1:17.82)                                        
 
Event 78  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:13.49    1:09.04   20  
                  33.47     1:09.04 (35.57)                                        
  2 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE               1:18.39    1:14.90   17  
                  36.63     1:14.90 (38.27)                                        
  3 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:18.73    1:15.10   16  
                  35.94     1:15.10 (39.16)                                        
  4 McInerny, Connor J        10 SA-GA                1:15.28    1:16.09   15  
                  37.47     1:16.09 (38.62)                                        
  5 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                1:18.23    1:16.78   14  
                  36.75     1:16.78 (40.03)                                        
  6 Smith, Brian E            10 SA-GA                1:22.45    1:17.72   13  
                  37.51     1:17.72 (40.21)                                        
  7 Neel, Garret C             9 GPAC-SE              1:19.15    1:17.97   12  
                  38.63     1:17.97 (39.34)                                        
  8 Gimbert, Hank H           10 SA-GA                1:24.71    1:20.05   11  
                  39.50     1:20.05 (40.55)                                        
  9 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                1:25.00    1:21.35    9  
                  40.03     1:21.35 (41.32)                                        
 10 Davis, Jackson B          10 AUB-SE               1:25.99    1:22.19    7  
                  39.73     1:22.19 (42.46)                                        
 11 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE                   NT    1:23.80    6  
                  41.59     1:23.80 (42.21)                                        
 12 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE              1:33.01    1:24.06    5  
                  40.00     1:24.06 (44.06)                                        
 13 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:24.96    1:24.64    4  
                  41.43     1:24.64 (43.21)                                        
 14 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE              1:19.50    1:25.15    3  
                  42.29     1:25.15 (42.86)                                        
 15 Talati, Nick R             9 MYB-SE               1:28.44    1:25.39    2  
                  41.15     1:25.39 (44.24)                                        
 16 Filan, Jack L              9 SA-GA                     NT    1:28.66    1  
                  42.72     1:28.66 (45.94)                                        
 17 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                     NT    1:28.87  
                  42.92     1:28.87 (45.95)                                        
 18 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE              1:27.12    1:29.22  
                  42.56     1:29.22 (46.66)                                        
 19 McInerny, Evan P           8 SA-GA                1:29.05    1:30.11  
                  44.93     1:30.11 (45.18)                                        
 20 McGuire, Trey P           10 MYB-SE               1:35.29    1:30.88  
                  44.65     1:30.88 (46.23)                                        
 21 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE               1:34.44    1:30.99  
                  43.39     1:30.99 (47.60)                                        
 22 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                1:35.66    1:32.14  
                  44.25     1:32.14 (47.89)                                        
 23 Anderson, Logan W          8 SSA-SE               1:36.94    1:34.12  
                  45.29     1:34.12 (48.83)                                        
 24 Rester, Haydn L           10 CTA-SE               1:32.91    1:36.56  
                  46.44     1:36.56 (50.12)                                        
 25 Chavers, Lance L           8 Marlins-SE           1:45.00    1:37.08  
                  47.86     1:37.08 (49.22)                                        
 26 Houston, Christopher J    10 TNT-SE               1:42.27    1:37.54  
                  45.69     1:37.54 (51.85)                                        
 27 Morgan, Walker W           7 MYB-SE               1:54.20    1:38.25  
                  46.45     1:38.25 (51.80)                                        
 28 Troup, Jonah M             8 PSL-SE                    NT    1:41.13  
 29 Scott, Dylan J             8 SA-GA                     NT    1:43.79  
                  49.79     1:43.79 (54.00)                                        
 30 Peters, Bryan C            9 PSL-SE               1:53.06    1:44.34  
                  52.01     1:44.34 (52.33)                                        
 31 Meyer, Jacob R             9 PSL-SE               1:46.16    1:44.91  
                  50.34     1:44.91 (54.57)                                        
 32 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:46.59  
                  51.82     1:46.59 (54.77)                                        
 33 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:51.22    1:46.88  
                  51.13     1:46.88 (55.75)                                        
 34 Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE               1:49.97    1:47.39  
                  53.41     1:47.39 (53.98)                                        
 35 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE               2:11.03    1:55.48  
                  55.01   1:55.48 (1:00.47)                                        
 36 Alexander, Carson C        7 AUB-SE               1:56.81    1:55.59  
                  55.72     1:55.59 (59.87)                                        
 37 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:00.58  
                  59.32   2:00.58 (1:01.26)                                        
 38 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:02.25  
                  58.46   2:02.25 (1:03.79)                                        
 39 Ganti, Khushil C           8 TNT-SE                    NT    2:28.85  
                1:15.83   2:28.85 (1:13.02)                                        
 -- Peck, Adam J              10 MYB-SE               1:43.13         DQ  
                  51.06          DQ (54.51)                                        
 -- Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE              1:59.99         DQ  
                  54.25          DQ (56.77)                                        
 -- Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT         DQ  
                  54.62          DQ (56.28)                                        
 -- Kor, Emre H                7 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT         DQ  
                1:00.22        DQ (1:00.76)                                        
 
Event 79  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McInerny, Haley B         12 SA-GA                1:02.53    1:04.20   20  
                  30.87     1:04.20 (33.33)                                        
  2 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:06.59    1:05.43   17  
                  31.19     1:05.43 (34.24)                                        
  3 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE              1:07.44    1:06.64   16  
                  31.99     1:06.64 (34.65)                                        
  4 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE               1:09.13    1:06.94   15  
                  32.71     1:06.94 (34.23)                                        
  5 Brown, Madison K          12 PSL-SE               1:10.04    1:07.65   14  
                  33.31     1:07.65 (34.34)                                        
  6 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                1:13.03    1:07.99   13  
  7 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                1:08.82    1:08.38   12  
                  33.44     1:08.38 (34.94)                                        
  8 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE              1:11.85    1:09.12   11  
                  34.07     1:09.12 (35.05)                                        
  9 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                1:08.30    1:09.21    9  
                  34.12     1:09.21 (35.09)                                        
 10 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              1:09.34    1:09.53    7  
                  33.89     1:09.53 (35.64)                                        
 11 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE               1:10.09    1:10.47    6  
                  34.80     1:10.47 (35.67)                                        
 12 Addison, Hannah E         11 JST-SE               1:11.46    1:10.98    5  
                  34.50     1:10.98 (36.48)                                        
 13 Sims, Georgia E           12 SA-GA                1:09.09    1:11.20    4  
                  34.23     1:11.20 (36.97)                                        
 14 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE               1:10.82    1:11.62    3  
                  34.77     1:11.62 (36.85)                                        
 15 Odle, Katherine N         12 JST-SE               1:12.40    1:11.67    2  
                  34.85     1:11.67 (36.82)                                        
 16 Wright, Taylor R          12 SA-GA                1:14.00    1:11.78    1  
                  35.06     1:11.78 (36.72)                                        
 17 Collins, Emi M            12 SA-GA                1:12.66    1:11.94  
                  35.61     1:11.94 (36.33)                                        
 18 Basic, Peti               11 SA-GA                1:11.74    1:12.26  
                  35.53     1:12.26 (36.73)                                        
 19 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                1:14.15    1:13.99  
                  36.23     1:13.99 (37.76)                                        
 20 Reed, Maria D             11 Marlins-SE           1:15.63    1:14.07  
                  35.14     1:14.07 (38.93)                                        
 21 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE               1:15.95    1:14.19  
                  36.49     1:14.19 (37.70)                                        
 22 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               1:17.29    1:14.31  
                  35.64     1:14.31 (38.67)                                        
 23 Goram, Abby L             12 GPAC-SE              1:15.49    1:14.33  
                  36.23     1:14.33 (38.10)                                        
 24 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                1:23.49    1:14.55  
                  35.66     1:14.55 (38.89)                                        
 25 Rose, Anna M              12 Marlins-SE           1:14.83    1:14.58  
                  36.53     1:14.58 (38.05)                                        
 26 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                1:15.17    1:14.90  
                  37.49     1:14.90 (37.41)                                        
 27 Babington, Murray M       11 MYB-SE               1:16.51    1:16.06  
                  37.13     1:16.06 (38.93)                                        
 28 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE              1:18.45    1:16.32  
                  36.61     1:16.32 (39.71)                                        
 29 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE              1:14.21    1:16.44  
                  36.18     1:16.44 (40.26)                                        
 30 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE               1:19.17    1:16.63  
                  36.61     1:16.63 (40.02)                                        
 31 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                     NT    1:17.04  
                  38.52     1:17.04 (38.52)                                        
 32 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              1:19.80    1:17.15  
                  37.57     1:17.15 (39.58)                                        
 33 Moss, Riha B              11 SA-GA                1:19.66    1:17.16  
                  38.31     1:17.16 (38.85)                                        
 34 Anderson, Laine E         12 SA-GA                1:16.63    1:17.18  
                  38.39     1:17.18 (38.79)                                        
 35 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE               1:19.56    1:17.21  
                  37.49     1:17.21 (39.72)                                        
 36 Langley, Ryder R          12 PSL-SE               1:20.55    1:17.56  
                  38.44     1:17.56 (39.12)                                        
 37 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                1:25.18    1:17.65  
                  38.41     1:17.65 (39.24)                                        
 38 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE              1:17.39    1:17.97  
                  37.93     1:17.97 (40.04)                                        
 39 Donoho, Megan J           12 SA-GA                1:18.13    1:18.03  
                  38.25     1:18.03 (39.78)                                        
 39 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE              1:18.46    1:18.03  
                  38.64     1:18.03 (39.39)                                        
 41 Talati, Haley E           12 MYB-SE               1:20.82    1:18.49  
                  39.45     1:18.49 (39.04)                                        
 42 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:18.30    1:18.66  
                  38.75     1:18.66 (39.91)                                        
 43 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                1:23.39    1:18.97  
                  39.77     1:18.97 (39.20)                                        
 44 Perkins, Avery M          12 SA-GA                1:22.90    1:19.27  
                  38.93     1:19.27 (40.34)                                        
 45 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE               1:25.12    1:19.91  
                  39.11     1:19.91 (40.80)                                        
 46 Denham, Hannah E          11 TNT-SE               1:23.74    1:20.27  
                  39.61     1:20.27 (40.66)                                        
 47 Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                     NT    1:20.44  
                  39.04     1:20.44 (41.40)                                        
 48 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                1:21.27    1:20.96  
                  38.59     1:20.96 (42.37)                                        
 49 Hagood, Abigail S         12 MYB-SE               1:21.59    1:21.76  
                  40.47     1:21.76 (41.29)                                        
 50 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:28.13    1:22.07  
                  43.18     1:22.07 (38.89)                                        
 51 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                1:27.89    1:22.88  
                  41.00     1:22.88 (41.88)                                        
 52 Anderson, Carly T         11 SA-GA                     NT    1:23.38  
                  41.12     1:23.38 (42.26)                                        
 53 Eidson, Riley B           12 AUB-SE               1:27.71    1:23.70  
                  41.24     1:23.70 (42.46)                                        
 54 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE           1:24.55    1:23.71  
                  41.61     1:23.71 (42.10)                                        
 55 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE              1:29.76    1:23.99  
                  42.46     1:23.99 (41.53)                                        
 56 Smith, Brennan C          12 AUB-SE               1:34.44    1:24.17  
                  41.06     1:24.17 (43.11)                                        
 57 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE              1:27.82    1:24.25  
                  40.32     1:24.25 (43.93)                                        
 58 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                1:23.88    1:24.51  
                  40.82     1:24.51 (43.69)                                        
 59 Filan, Allie M            11 SA-GA                1:26.92    1:25.51  
                  41.91     1:25.51 (43.60)                                        
 60 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE              1:30.06    1:25.69  
                  41.79     1:25.69 (43.90)                                        
 61 Allen, Bailey B           12 Sharks!-GA                NT    1:26.67  
 62 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              1:28.94    1:28.26  
                  42.86     1:28.26 (45.40)                                        
 63 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE           1:35.05    1:28.36  
                  42.63     1:28.36 (45.73)                                        
 64 Hooker, Anna M            11 AUB-SE               1:35.06    1:28.91  
                  43.16     1:28.91 (45.75)                                        
 65 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                1:35.58    1:31.63  
                  44.78     1:31.63 (46.85)                                        
 66 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:40.00    1:34.81  
                  46.61     1:34.81 (48.20)                                        
 67 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE              1:33.44    1:35.35  
                  46.22     1:35.35 (49.13)                                        
 68 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE               1:37.25    1:36.15  
                  46.46     1:36.15 (49.69)                                        
 69 Hill, Katie E             12 SA-GA                1:37.90    1:37.48  
                  45.64     1:37.48 (51.84)                                        
 70 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT    1:41.20  
                  49.09     1:41.20 (52.11)                                        
 71 Crane, Lexi               11 TNT-SE                    NT    1:41.72  
                  49.75     1:41.72 (51.97)                                        
 72 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE               1:42.92    1:44.27  
                  50.94     1:44.27 (53.33)                                        
 73 Williams, Lauren G        11 AUB-SE                    NT    1:45.45  
                  49.37     1:45.45 (56.08)                                        
 74 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE               1:52.77    1:56.51  
                  56.41   1:56.51 (1:00.10)                                        
 -- Parker, Katherine         11 SA-GA                     NT         DQ  
                  35.22          DQ (42.57)                                        
 -- Sanders, Kianna L         11 SA-GA                     NT         DQ  
 
Event 80  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE                59.35      58.20   20  
                  28.78       58.20 (29.42)                                        
  2 Williams, Jake P          12 SA-GA                1:01.10      59.89   17  
                  28.97       59.89 (30.92)                                        
  3 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS                59.98    1:00.83   16  
                  29.68     1:00.83 (31.15)                                        
  4 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE               1:03.77    1:02.20   15  
                  30.24     1:02.20 (31.96)                                        
  5 Delk, Taylor T            12 SA-GA                1:02.85    1:02.26   14  
                  30.79     1:02.26 (31.47)                                        
  6 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA           1:17.33    1:05.99   13  
                  31.64     1:05.99 (34.35)                                        
  7 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE              1:08.70    1:07.15   12  
                  32.71     1:07.15 (34.44)                                        
  8 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS              1:08.53    1:08.32   11  
                  34.10     1:08.32 (34.22)                                        
  9 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE               1:13.80    1:10.46    9  
                  35.85     1:10.46 (34.61)                                        
 10 Jockers, Brian W          11 GPAC-SE              1:14.16    1:12.50    7  
                  36.16     1:12.50 (36.34)                                        
 11 Jordan, Will R            12 SA-GA                1:19.43    1:12.56    6  
                  35.54     1:12.56 (37.02)                                        
 12 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE      1:16.26    1:13.32    5  
                  35.70     1:13.32 (37.62)                                        
 13 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS              1:12.54    1:13.34    4  
                  36.00     1:13.34 (37.34)                                        
 14 Wellington, Ben A         12 SA-GA                1:12.04    1:13.56    3  
                  35.48     1:13.56 (38.08)                                        
 15 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                1:18.00    1:13.96    2  
                  36.07     1:13.96 (37.89)                                        
 16 Daymude, Caleb            12 SA-GA                     NT    1:15.17    1  
                  36.38     1:15.17 (38.79)                                        
 17 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE               1:17.26    1:15.34  
                  36.73     1:15.34 (38.61)                                        
 18 Fernandez, Alex R         12 Sharks!-GA           1:21.09    1:15.47  
                  36.60     1:15.47 (38.87)                                        
 19 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE              1:15.39    1:16.02  
                  37.79     1:16.02 (38.23)                                        
 20 Kovac, Stefan             11 MYB-SE               1:19.10    1:16.07  
                  36.51     1:16.07 (39.56)                                        
 21 Cooper, Crossan C         11 SSA-SE               1:18.60    1:16.88  
                  36.99     1:16.88 (39.89)                                        
 22 Smith, Alex M             11 CTA-SE               1:18.23    1:17.06  
                  37.83     1:17.06 (39.23)                                        
 23 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE               1:16.69    1:17.30  
                  38.09     1:17.30 (39.21)                                        
 24 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE               1:19.16    1:18.64  
                  38.46     1:18.64 (40.18)                                        
 25 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE             NT    1:19.25  
                  38.33     1:19.25 (40.92)                                        
 26 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE           1:22.58    1:19.58  
                  38.26     1:19.58 (41.32)                                        
 27 Kearney, Dylan J          12 SA-GA                1:21.69    1:20.02  
                  39.21     1:20.02 (40.81)                                        
 28 Robinson, Will J          12 HSAS-MS              1:20.35    1:20.05  
                  39.00     1:20.05 (41.05)                                        
 29 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               1:22.92    1:20.50  
                  39.73     1:20.50 (40.77)                                        
 30 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                1:24.99    1:20.59  
                  39.34     1:20.59 (41.25)                                        
 31 Emmett, Tony D            11 AUB-SE               1:24.23    1:20.69  
                  40.50     1:20.69 (40.19)                                        
 32 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT    1:21.42  
                  39.53     1:21.42 (41.89)                                        
 33 Cooper, Cole C            11 SSA-SE               1:22.25    1:21.68  
                  40.57     1:21.68 (41.11)                                        
 34 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:24.81    1:21.70  
                  40.43     1:21.70 (41.27)                                        
 35 Mead, Logan T             12 GPAC-SE              1:22.13    1:22.08  
                  38.79     1:22.08 (43.29)                                        
 36 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA           1:23.45    1:22.36  
                  39.30     1:22.36 (43.06)                                        
 37 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE               1:23.24    1:22.66  
                  39.41     1:22.66 (43.25)                                        
 38 Morgan, Winston W         11 MYB-SE               1:24.30    1:23.50  
                  40.95     1:23.50 (42.55)                                        
 39 Henson, Zach T            12 MYB-SE               1:27.26    1:23.75  
                  41.35     1:23.75 (42.40)                                        
 40 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE               1:25.88    1:24.01  
                  41.08     1:24.01 (42.93)                                        
 41 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE               1:26.78    1:26.68  
                  41.51     1:26.68 (45.17)                                        
 42 Murphy, Mark P            11 SA-GA                1:23.00    1:26.90  
 43 Mahoney, Nicholas P       11 SA-GA                1:29.97    1:28.03  
                  43.36     1:28.03 (44.67)                                        
 44 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE               1:27.48    1:28.74  
                  43.38     1:28.74 (45.36)                                        
 45 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS              1:31.46    1:29.46  
                  44.87     1:29.46 (44.59)                                        
 46 Miller, Drew A            11 SA-GA                     NT    1:30.52  
                  43.15     1:30.52 (47.37)                                        
 47 Burke, Jacob A            12 MYB-SE               1:34.79    1:30.68  
                  44.84     1:30.68 (45.84)                                        
 48 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:34.72    1:33.18  
                  47.05     1:33.18 (46.13)                                        
 49 Hester, Labon K           11 TNT-SE               1:43.05    1:33.31  
 50 Troup, Joshua S           11 PSL-SE               1:26.75    1:33.83  
 51 Kay, Dakotah C            11 SA-GA                1:48.98    1:35.72  
                  46.95     1:35.72 (48.77)                                        
 52 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                     NT    1:42.05  
                  48.57     1:42.05 (53.48)                                        
 53 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:50.00    1:54.09  
                  55.61     1:54.09 (58.48)                                        
 54 Kobzyev, Kyrylo O         12 AUB-SE               1:18.39    2:00.04  
 55 DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE             NT    2:08.05  
                1:01.09   2:08.05 (1:06.96)                                        
 
Event 81  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE                37.09      37.71   20  
  2 Parker, McAuley M         10 MYB-SE                 39.65      38.96   17  
  3 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE                 40.82      39.11   16  
  4 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE                 40.98      39.85   15  
  5 Thompson, Elizabeth H     10 Marlins-SE             40.43      40.76   14  
  6 Smith, Emily A             9 CMSA-SE                42.22      40.84   13  
  7 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE                 40.59      41.14   12  
  8 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE                 42.89      41.37   11  
  9 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE                 43.28      42.10    9  
 10 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                  42.69      42.14    7  
 11 Copeland, Kristin M       10 SSA-SE                 43.47      42.50    6  
 12 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                  44.16      42.53    5  
 13 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE                 44.12      42.80    4  
 14 Alford, Hannah L          10 Swim B'Ham YMCA-SE     43.32      43.10    3  
 15 Winters, Carly R           9 SA-GA                  43.25      43.12    2  
 16 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE                 42.44      43.16    1  
 17 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE                41.94      43.47  
 18 Fouty, Anna D             10 TNT-SE                 47.58      44.67  
 19 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                  45.40      45.11  
 20 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE     45.20      45.13  
 21 Neas, Ashley S             9 SA-GA                     NT      45.19  
 22 Clark, Grace L             9 Marlins-SE             46.06      45.27  
 23 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                  47.62      45.51  
 24 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE                 46.31      45.63  
 25 Yin, Martha L              9 MYB-SE                    NT      45.85  
 26 Sill, Grace X             10 GPAC-SE                45.63      45.96  
 27 Arner, Haley P             9 SA-GA                  45.09      45.97  
 28 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE                50.99      46.25  
 29 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE     46.98      46.32  
 30 Scalise, Devon A          10 SA-GA                  47.70      46.38  
 31 Rains, Elizabeth M        10 SSA-SE                 46.87      46.41  
 32 Colon, Jaqueline S         9 SA-GA                     NT      46.46  
 33 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE                 46.29      46.77  
 34 Koch, Mary G              10 SA-GA                  50.27      47.01  
 35 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE                51.22      47.26  
 36 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE             48.95      47.42  
 37 Eason, Haley A            10 SA-GA                  53.07      47.67  
 38 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS                49.70      47.74  
 39 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE             49.60      47.97  
 40 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                  49.05      48.21  
 41 Hill, Madeline S          10 SA-GA                  51.22      48.37  
 42 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                  49.22      48.60  
 43 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE                 51.12      49.02  
 44 Cranney, Emily B          10 SA-GA                  49.54      49.06  
 44 Lummis, Katie C            9 Swim B'Ham YMCA-SE     49.46      49.06  
 46 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE                50.70      49.24  
 47 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE                 48.94      49.31  
 48 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE     51.73      49.80  
 48 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS                51.85      49.80  
 50 Kovac, Elena C            10 SSA-SE                 50.41      50.04  
 51 Ryals, Crossan C          10 Swim B'Ham YMCA-SE     51.42      50.09  
 52 Mitchell, Jordan M        10 Marlins-SE             57.87      51.01  
 53 McNair, Molly W            8 Marlins-SE             52.16      51.20  
 54 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE                51.73      51.29  
 55 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE                51.14      51.31  
 56 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE          58.42      51.99  
 57 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE                 53.46      52.61  
 58 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE                 51.97      52.75  
 59 Smith, Sammie A            8 SA-GA                  52.51      52.79  
 60 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE                53.18      52.81  
 61 Winters, Kayla A           8 SA-GA                  56.02      52.84  
 62 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE                 52.70      53.05  
 63 Thompson, Sarah Grace G    7 SA-GA                  56.49      53.13  
 64 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE                54.73      53.43  
 65 Crim, Baylie E             8 Marlins-SE             57.22      53.46  
 66 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                  53.30      53.60  
 67 Evans, Lydia G             9 SA-GA                  52.17      53.62  
 68 Guynes, Kathryn E          8 SA-GA                  56.57      53.68  
 69 Muncher, Carlee J          8 JST-SE                 55.91      53.90  
 70 Carr, Scottlyn M          10 AUB-SE               1:09.02      53.93  
 71 Foster, Mariah F           9 AUB-SE                    NT      54.16  
 72 Luskus, Mallory L          8 SA-GA                  54.78      54.18  
 73 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE              1:00.50      54.33  
 74 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE                 54.02      54.43  
 75 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE                 56.34      54.49  
 76 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE                54.15      54.67  
 77 Alvarez, Mariajose         8 Marlins-SE             57.26      55.72  
 78 Vosen, Megan J             8 SSA-SE                    NT      55.84  
 79 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE                 56.99      55.91  
 80 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE     52.18      56.13  
 81 May, Hensley M             8 Marlins-SE             56.76      56.15  
 82 Barnard, Hannah            9 SA-GA                     NT      56.34  
 83 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT      56.67  
 84 DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE             NT      56.74  
 85 Holloway, Megan E          9 Marlins-SE             58.62      56.81  
 86 Kovac, Rebecca Y           8 SSA-SE               1:00.31      56.82  
 87 Dittamo, Isabelle V        9 SA-GA                  52.60      57.65  
 88 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE                56.45      58.12  
 89 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE     57.62      58.41  
 90 Brooks, Gianna G           9 SA-GA                  59.59      58.61  
 91 Blish, Isabel T            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      58.71  
 92 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE     57.69      59.43  
 93 Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT    1:00.03  
 94 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:01.14    1:01.30  
 95 Parker, Elley E            8 MYB-SE               1:02.83    1:01.38  
 96 Diehl, Gabby J             7 GPAC-SE              1:01.77    1:01.78  
 97 Babington, Marilee M       8 MYB-SE               1:01.98    1:03.56  
 98 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE               1:06.31    1:03.89  
 99 Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT    1:04.66  
100 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE               1:07.17    1:05.95  
101 Hidalgo Lopez, Camila      7 SA-GA                     NT    1:08.29  
102 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE               1:01.75    1:10.99  
103 Patterson, Regan M         9 MYB-SE               1:15.74    1:11.22  
104 Carter, Brannen K          7 MYB-SE                    NT    1:12.97  
105 Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT    1:17.75  
106 Schirle, Olivia G          9 JST-SE                    NT    1:20.58  
 -- Taber, Emily E             9 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Bevil, Sarah L            10 SA-GA                  50.12         DQ  
 -- Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Hanson, Reese C            7 GPAC-SE                   NT         DQ  
 
Event 82  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE                 39.88      38.63   20  
  2 Willingham, Jayce W       10 JST-SE                 40.21      39.66   17  
  3 McInerny, Connor J        10 SA-GA                  38.80      40.02   16  
  4 Smith, Brian E            10 SA-GA                  40.57      40.71   15  
  5 Davis, Jackson B          10 AUB-SE                 43.31      42.85   14  
  6 Smith, Zachary J           9 CTA-SE                 44.74      43.93   13  
  7 Talati, Nick R             9 MYB-SE                 44.78      43.99   12  
  8 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                  43.80      44.40   11  
  9 Luskus, Noah J            10 SA-GA                  45.02      44.95    9  
 10 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE                49.00      45.02    7  
 11 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE                 48.76      45.24    6  
 12 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                  48.01      45.87    5  
 13 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE                47.49      46.20    4  
 14 Dunham, Bradley T          9 SA-GA                  49.78      46.47    3  
 15 Smith, Addison E           9 Marlins-SE             45.51      46.94    2  
 16 McGuire, Trey P           10 MYB-SE                 46.55      47.31    1  
 17 McInerny, Evan P           8 SA-GA                  45.29      47.61  
 18 Neel, Garret C             9 GPAC-SE                48.28      47.98  
 19 Goeckel, Philip P         10 SA-GA                     NT      48.22  
 20 Kalenik, Nicholas A        8 SA-GA                  51.88      48.33  
 21 Grier, Drew O              9 SA-GA                  51.80      48.96  
 22 Peck, Adam J              10 MYB-SE                 48.90      49.02  
 23 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE     47.84      49.05  
 24 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE                47.56      49.41  
 25 Rester, Haydn L           10 CTA-SE                 55.36      50.95  
 26 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                  51.36      50.99  
 27 Troup, Jonah M             8 PSL-SE                 50.82      51.04  
 28 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE     51.54      51.36  
 29 Anderson, Logan W          8 SSA-SE                 48.11      52.12  
 30 Meyer, Jacob R             9 PSL-SE                 49.33      52.60  
 31 Parish, Preston S          7 CMSA-SE              1:17.98      53.55  
 32 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE     53.83      53.69  
 33 Houston, Christopher J    10 TNT-SE                 57.26      54.23  
 34 Ponce, William A           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      55.03  
 35 Scott, Dylan J             8 SA-GA                  53.17      55.84  
 36 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE     57.56      56.19  
 36 Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:00.78      56.19  
 38 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE                58.58      56.51  
 39 Balmes, Ben F              8 SA-GA                     NT      57.22  
 40 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:01.23      57.34  
 41 Smith, Colton N            8 MYB-SE                 59.14      57.44  
 42 Cooper, Curtis C           7 SSA-SE               1:02.96      57.49  
 43 Peters, Bryan C            9 PSL-SE               1:02.51      59.35  
 44 Chavers, Lance L           8 Marlins-SE             57.25      59.54  
 45 Alexander, Carson C        7 AUB-SE                 58.07      59.68  
 46 O'Brien, Baxter W          9 Marlins-SE           1:01.65    1:00.30  
 47 Bembry, Holden S           8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:00.49  
 48 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:05.23    1:00.76  
 49 Kaderli, Jake O            9 SA-GA                1:07.71    1:02.56  
 50 McKeen, Carson A           7 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:03.18  
 51 Morgan, Walker W           7 MYB-SE               1:01.79    1:03.74  
 52 Freeman, Brad J           10 SA-GA                     NT    1:05.71  
 53 Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE   1:18.15    1:05.82  
 54 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:06.37  
 55 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:08.74    1:06.92  
 56 Daniels, John C            7 CMSA-SE              1:11.66    1:07.13  
 57 Kelly, Mason M             8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:10.21    1:07.15  
 58 Collins, Gered S           8 SA-GA                1:10.10    1:07.30  
 59 Kor, Emre H                7 AUB-SE               1:20.56    1:12.38  
 -- Patterson, Reggie L        7 MYB-SE                    NT         DQ  
 -- Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE                    NT         DQ  
 -- Ganti, Khushil C           8 TNT-SE                    NT         DQ  
 -- Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE                    NT         DQ  
 
Event 83  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Borders, Ronni L          11 AUB-SE                 32.84      32.50   20  
  2 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                  34.73      35.56   17  
  3 Scott, Erin G             11 SA-GA                  34.58      35.63   16  
  4 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                  35.78      35.92   15  
  5 McInerny, Haley B         12 SA-GA                  36.03      36.01   14  
  6 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE     37.25      36.15   13  
  7 Sims, Georgia E           12 SA-GA                  35.45      36.39   12  
  8 Odle, Katherine N         12 JST-SE                 36.13      36.55   11  
  9 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE                36.83      36.67    9  
 10 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE                37.97      36.72    7  
 11 Balmes, Rylie M           12 SA-GA                  37.88      37.00    6  
 12 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA             37.27      37.01    5  
 13 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA             37.00      37.03    4  
 14 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE                 37.90      37.30    3  
 15 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                  36.97      37.42    2  
 16 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE                39.11      37.56    1  
 17 Reed, Maria D             11 Marlins-SE             37.65      38.11  
 18 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE                37.51      38.15  
 19 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                  40.88      38.37  
 20 Jaeger, Hannah M          11 SA-GA                  40.40      38.57  
 21 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                  40.22      38.68  
 22 Culberson, McKay G        12 SA-GA                  39.11      38.73  
 23 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                  39.67      38.76  
 24 Franke, Catherine L       12 SA-GA                  39.29      38.93  
 25 Hans, Dalaney J           11 SA-GA                  40.22      38.97  
 26 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE                40.11      39.07  
 27 Rose, Anna M              12 Marlins-SE             38.11      39.27  
 28 Perkins, Avery M          12 SA-GA                  40.00      39.29  
 29 Addison, Hannah E         11 JST-SE                 39.55      39.41  
 30 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                  38.90      39.43  
 31 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                  41.50      39.88  
 32 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE                40.62      39.92  
 33 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE                40.86      40.00  
 34 Denham, Hannah E          11 TNT-SE                 39.32      40.11  
 35 Langley, Ryder R          12 PSL-SE                 40.80      40.24  
 36 Wright, Taylor R          12 SA-GA                  40.28      40.27  
 37 Vincent, Courtney R       12 SA-GA                  42.20      40.33  
 38 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS                40.94      40.37  
 39 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE                40.64      40.41  
 40 Goram, Abby L             12 GPAC-SE                40.11      40.43  
 41 Powell, Kara G            12 SA-GA                  41.84      40.92  
 42 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE                 41.14      41.04  
 43 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                  42.53      41.22  
 44 Sledge, Frances M         12 TNT-SE                 39.76      41.28  
 44 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                  43.80      41.28  
 46 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE             40.48      41.30  
 47 Moss, Riha B              11 SA-GA                  42.00      41.37  
 48 Babington, Murray M       11 MYB-SE                 42.33      41.44  
 49 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                  42.34      41.63  
 50 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                  43.24      41.85  
 51 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                  42.88      41.94  
 52 Swenton, Syd P            11 SA-GA                  42.55      42.08  
 53 Hooker, Anna M            11 AUB-SE                 42.30      42.10  
 54 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                  44.09      42.37  
 55 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE                 42.59      43.14  
 56 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE             45.84      43.15  
 57 Cramer, Caley A           11 SA-GA                  43.59      43.22  
 58 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE                43.74      43.37  
 59 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE                43.36      43.54  
 60 Anderson, Laine E         12 SA-GA                  43.84      43.71  
 61 Talati, Haley E           12 MYB-SE                 44.05      43.78  
 62 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                  45.46      44.15  
 63 Anderson, Carly T         11 SA-GA                     NT      44.19  
 64 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT      44.27  
 65 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE                 44.97      45.02  
 65 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE                47.59      45.02  
 67 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE                 45.68      46.05  
 68 Smith, Brennan C          12 AUB-SE                 46.62      46.44  
 69 Turner, Claire A          11 TNT-SE                 45.34      46.45  
 70 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE                47.39      46.79  
 71 Hill, Katie E             12 SA-GA                  49.40      47.19  
 72 Byelick, Megan R          12 SA-GA                  46.83      47.66  
 73 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                  47.86      48.47  
 74 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE     49.25      48.56  
 75 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE                 46.35      48.82  
 76 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE     49.65      49.63  
 77 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE                 48.18      50.29  
 78 Eidson, Riley B           12 AUB-SE                 53.50      50.66  
 79 Dehart, Lydia E           12 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      50.76  
 80 Crane, Lexi               11 TNT-SE                 50.63      50.87  
 81 Williams, Lauren G        11 AUB-SE                 59.24      55.40  
 82 Gooden, Allie M           11 Swim B'Ham YMCA-SE     53.56      55.71  
 83 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE               1:01.63      58.14  
 -- Dreyfus, Sol J            12 TNT-SE                    NT         DQ  
 
Event 84  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Yang, Kent B              12 SA-GA                  32.45      32.33   20  
  2 Hill, Joseph L            12 AUB-SE                 34.22      33.83   17  
  3 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE                 40.87      35.21   16  
  4 Lawson, Devin J           11 SA-GA                  37.62      35.54   15  
  5 Delk, Taylor T            12 SA-GA                  38.71      35.74   14  
  6 Smith, Daniel B           12 SA-GA                  36.70      36.27   13  
  7 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE                40.23      36.91   12  
  8 Kovac, Stefan             11 MYB-SE                 38.42      37.52   11  
  9 Daymude, Caleb            12 SA-GA                  36.71      37.60    9  
 10 Crouse, Mark M            12 AUB-SE                 39.39      37.77    7  
 11 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE        38.82      37.82    6  
 12 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                  40.77      38.43    5  
 13 Jockers, Brian W          11 GPAC-SE                37.32      38.49    4  
 14 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE                 39.16      38.51    3  
 15 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS                37.77      38.87    2  
 16 Cooper, Crossan C         11 SSA-SE                 39.24      39.74    1  
 17 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE     40.66      39.86  
 18 Henson, Zach T            12 MYB-SE                 40.53      40.02  
 19 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                  41.61      40.19  
 20 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE        41.03      40.56  
 21 Price, Ian M              12 GPAC-SE                40.47      40.86  
 22 Duggan, Connor C          11 AUB-SE                 41.44      41.10  
 23 Clance, Jared J           11 SA-GA                  39.47      41.28  
 24 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS                40.08      41.37  
 25 Villhauer, Cooper J       11 SA-GA                  43.99      41.65  
 26 Robinson, Will J          12 HSAS-MS                41.50      41.75  
 27 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE                 44.11      41.94  
 28 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE                 42.47      42.17  
 29 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE                 43.77      42.31  
 30 Cooper, Cole C            11 SSA-SE                 40.42      42.50  
 31 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE          43.71      42.53  
 32 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE                 44.26      42.67  
 33 Smith, Alex M             11 CTA-SE                 42.59      42.70  
 34 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE                 40.89      42.80  
 35 Morgan, Winston W         11 MYB-SE                 43.40      43.55  
 36 Murphy, Mark P            11 SA-GA                  40.96      43.69  
 37 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE             42.64      43.82  
 38 Mead, Logan T             12 GPAC-SE                44.59      45.04  
 39 Miller, Drew A            11 SA-GA                  50.76      45.25  
 40 Shelton, Matthew B        11 SA-GA                  44.41      46.40  
 41 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                  48.92      46.60  
 42 Emmett, Tony D            11 AUB-SE                 47.40      47.62  
 43 Ponce, Brent A            11 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      48.70  
 44 Kay, Dakotah C            11 SA-GA                  54.14      48.92  
 45 Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE     48.48      49.29  
 46 Burke, Jacob A            12 MYB-SE                 50.22      50.55  
 47 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE                 50.61      50.61  
 48 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS                49.79      50.84  
 49 Hester, Labon K           11 TNT-SE                 53.45      51.90  
 50 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE                 52.89      55.71  
 51 DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE          57.05      55.80  
 52 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE     55.74      57.83  
 -- Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE     51.19         DQ  
 -- Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                  48.88         DQ  
 -- Wellington, Ben A         12 SA-GA                  39.29         DQ  
 
Event 85  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               1:03.42    1:03.81   20  
                  31.50     1:03.81 (32.31)                                        
  2 Cohen, Madeline F         10 SA-GA                1:04.39    1:04.43   17  
                  31.47     1:04.43 (32.96)                                        
  3 Lundgren, Anna R          10 GPAC-SE              1:03.54    1:05.45   16  
                  31.70     1:05.45 (33.75)                                        
  4 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               1:07.07    1:05.94   15  
                  32.12     1:05.94 (33.82)                                        
  5 Dowdle, Hadley A          10 AUB-SE               1:07.62    1:06.18   14  
                  32.09     1:06.18 (34.09)                                        
  6 Parker, McAuley M         10 MYB-SE               1:07.86    1:06.51   13  
                  31.80     1:06.51 (34.71)                                        
  7 Whiston, Gracie C         10 CMSA-SE              1:07.08    1:06.88   12  
                  32.72     1:06.88 (34.16)                                        
  8 Basic, Tori               10 SA-GA                1:08.09    1:07.39   11  
                  32.50     1:07.39 (34.89)                                        
  9 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                1:12.20    1:09.87    9  
                  32.57     1:09.87 (37.30)                                        
 10 Phillpott, Audrey G       10 AUB-SE               1:10.33    1:09.99    7  
                  34.05     1:09.99 (35.94)                                        
 11 Meehan, Sarah L            9 TNT-SE               1:12.42    1:10.75    5.5
                  34.07     1:10.75 (36.68)                                        
 11 Snellgrove, Sara Catheri  10 Unattached-SE        1:11.11    1:10.75    5.5
                  34.28     1:10.75 (36.47)                                        
 13 Skipper, Bailey           10 PSL-SE               1:17.33    1:11.72    4  
                  34.30     1:11.72 (37.42)                                        
 14 McCombs, Kenley E          9 AUB-SE               1:15.11    1:11.85    3  
                  35.54     1:11.85 (36.31)                                        
 15 Arnold, Rachel K          10 MYB-SE               1:12.48    1:12.04    2  
                  33.91     1:12.04 (38.13)                                        
 16 Dallas, Annie Frances F   10 AUB-SE               1:14.59    1:12.87    1  
                  35.61     1:12.87 (37.26)                                        
 17 Menzies, Grace E          10 GPAC-SE              1:11.87    1:13.00  
 18 Richard, Anna C           10 SSA-SE               1:14.34    1:14.07  
                  36.31     1:14.07 (37.76)                                        
 19 Del Carmen, Catharine M   10 MYB-SE                    NT    1:16.27  
                  36.02     1:16.27 (40.25)                                        
 20 Duncan, Jessica M         10 SSA-SE               1:16.57    1:16.32  
                  36.42     1:16.32 (39.90)                                        
 21 Sweeney, Tegan R           9 SA-GA                1:15.18    1:16.60  
                  36.33     1:16.60 (40.27)                                        
 22 Wagnon, Alexandra R        9 CMSA-SE              1:16.70    1:17.37  
                  35.78     1:17.37 (41.59)                                        
 23 Coleman, Reagan           10 SA-GA                1:33.67    1:18.20  
                  37.05     1:18.20 (41.15)                                        
 23 Mattson, Hannah M          8 Unattached-SE        1:22.55    1:18.20  
                  37.07     1:18.20 (41.13)                                        
 25 Clark, Grace L             9 Marlins-SE           1:20.78    1:18.21  
                  36.26     1:18.21 (41.95)                                        
 26 Rains, Elizabeth M        10 SSA-SE               1:15.74    1:18.35  
                  38.06     1:18.35 (40.29)                                        
 27 McGinty, Anna Kate K      10 AUB-SE               1:26.37    1:18.74  
                  36.16     1:18.74 (42.58)                                        
 28 Edwards, Hannah K         10 PSL-SE               1:24.08    1:18.89  
                  37.09     1:18.89 (41.80)                                        
 29 Tillman, Lauryn D          9 SA-GA                1:19.76    1:18.98  
                  36.92     1:18.98 (42.06)                                        
 30 Rose, Ellen O              9 Marlins-SE           1:19.60    1:19.11  
                  36.67     1:19.11 (42.44)                                        
 31 Mazurek, Chloe H           9 SA-GA                1:22.52    1:19.12  
                  37.33     1:19.12 (41.79)                                        
 32 Rush, Sydney M             9 GPAC-SE              1:21.08    1:19.85  
                  37.65     1:19.85 (42.20)                                        
 33 Sill, Grace X             10 GPAC-SE              1:21.38    1:20.04  
                  37.60     1:20.04 (42.44)                                        
 34 Smith, Emily A             9 CMSA-SE              1:23.16    1:20.48  
                  39.35     1:20.48 (41.13)                                        
 35 Boyd, Brooke A            10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:20.32    1:21.02  
                  38.76     1:21.02 (42.26)                                        
 36 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:18.12    1:21.67  
                  38.59     1:21.67 (43.08)                                        
 37 Dowdle, Peyton P           8 AUB-SE               1:22.21    1:21.85  
                  38.81     1:21.85 (43.04)                                        
 38 Koch, Mary G              10 SA-GA                1:21.17    1:22.02  
                  37.66     1:22.02 (44.36)                                        
 38 Alexander, Sydney G       10 AUB-SE               1:21.50    1:22.02  
                  39.40     1:22.02 (42.62)                                        
 40 Carter, Leanna H           9 HSAS-MS              1:22.83    1:22.24  
                  39.70     1:22.24 (42.54)                                        
 41 Smith, Olivia R            9 CMSA-SE              1:27.42    1:22.31  
                  39.81     1:22.31 (42.50)                                        
 42 Smith, Sammie A            8 SA-GA                1:20.27    1:22.39  
                  39.12     1:22.39 (43.27)                                        
 43 Carr, Scottlyn M          10 AUB-SE               1:30.34    1:22.49  
                  38.23     1:22.49 (44.26)                                        
 44 Hargrove, Prather Anne A   7 MYB-SE               1:27.31    1:22.52  
                  41.03     1:22.52 (41.49)                                        
 45 Eguia, Madi L              9 HSAS-MS              1:22.52    1:22.63  
                  38.73     1:22.63 (43.90)                                        
 46 Cranney, Emily B          10 SA-GA                     NT    1:23.23  
                  42.07     1:23.23 (41.16)                                        
 47 Ryals, Crossan C          10 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:23.38  
                  39.27     1:23.38 (44.11)                                        
 48 Reichle, Kyla G            8 SSA-SE               1:30.39    1:23.54  
                  39.97     1:23.54 (43.57)                                        
 49 Kennedy, Aleah M           9 Marlins-SE           1:21.43    1:23.67  
                  39.84     1:23.67 (43.83)                                        
 50 Colon, Jaqueline S         9 SA-GA                     NT    1:23.84  
                  39.42     1:23.84 (44.42)                                        
 51 Gilbert, Larsen A         10 CTA-SE               1:23.26    1:24.39  
                  40.30     1:24.39 (44.09)                                        
 52 Foster, Mariah F           9 AUB-SE                    NT    1:24.52  
                  38.54     1:24.52 (45.98)                                        
 53 Jones, Kelly A            10 SA-GA                     NT    1:24.63  
                  39.78     1:24.63 (44.85)                                        
 54 Dussich, Georgia V         9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:22.03    1:24.78  
                  40.83     1:24.78 (43.95)                                        
 55 Boyum, Lydia R             9 GPAC-SE              1:27.38    1:24.98  
                  40.02     1:24.98 (44.96)                                        
 56 Bowers, Song N             9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:23.61    1:25.79  
                  41.01     1:25.79 (44.78)                                        
 57 Daniel, Weslee P           9 AUB-SE               1:29.49    1:25.92  
                  41.47     1:25.92 (44.45)                                        
 58 Oldenburg, Brantley R     10 CMSA-SE              1:24.90    1:26.06  
                  40.98     1:26.06 (45.08)                                        
 59 Muncher, Carlee J          8 JST-SE               1:24.98    1:26.24  
                  39.41     1:26.24 (46.83)                                        
 60 Hill, Madeline S          10 SA-GA                1:32.25    1:27.40  
                  43.96     1:27.40 (43.44)                                        
 61 Winters, Carly R           9 SA-GA                1:24.94    1:27.57  
                  39.90     1:27.57 (47.67)                                        
 62 Thompson, Sarah Grace G    7 SA-GA                1:29.96    1:27.61  
                  40.72     1:27.61 (46.89)                                        
 63 Evans, Lydia G             9 SA-GA                1:27.90    1:27.65  
                  39.44     1:27.65 (48.21)                                        
 64 Fouty, Anna D             10 TNT-SE               1:25.70    1:29.40  
                  40.82     1:29.40 (48.58)                                        
 65 Cohen, Emma Claire C       8 SA-GA                1:32.51    1:29.73  
                  43.44     1:29.73 (46.29)                                        
 66 Lummis, Katie C            9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:35.29    1:30.27  
                  42.19     1:30.27 (48.08)                                        
 67 Luskus, Mallory L          8 SA-GA                1:29.83    1:30.61  
                  43.52     1:30.61 (47.09)                                        
 68 Eason, Haley A            10 SA-GA                     NT    1:32.02  
                  43.60     1:32.02 (48.42)                                        
 69 Shaver, Wesley K           8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:35.89    1:32.59  
                  44.40     1:32.59 (48.19)                                        
 70 Babington, Marilee M       8 MYB-SE               1:30.51    1:32.93  
                  42.68     1:32.93 (50.25)                                        
 71 Alvarez, Mariajose         8 Marlins-SE           1:31.48    1:33.13  
                  44.20     1:33.13 (48.93)                                        
 72 Carter, Anna Kate K        9 AUB-SE               1:36.95    1:33.43  
                  45.22     1:33.43 (48.21)                                        
 73 Brooks, Gianna G           9 SA-GA                1:27.44    1:33.64  
                  44.95     1:33.64 (48.69)                                        
 74 Stephen, Sydney E          9 SA-GA                1:36.82    1:33.75  
                  44.37     1:33.75 (49.38)                                        
 75 Mixon, Macy C              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:36.16    1:33.85  
                  45.55     1:33.85 (48.30)                                        
 75 Singleton, Mary Howard H   8 CMSA-SE                   NT    1:33.85  
                  43.56     1:33.85 (50.29)                                        
 77 Robinson, Hartley H       10 CMSA-SE              1:34.18    1:34.10  
                  44.58     1:34.10 (49.52)                                        
 78 Crim, Baylie E             8 Marlins-SE           1:40.90    1:34.59  
                  44.47     1:34.59 (50.12)                                        
 79 Kirby, Libby E             8 CMSA-SE              1:36.40    1:34.69  
                  18.39   1:34.69 (1:16.30)                                        
 80 Blish, Isabel T            8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:37.70    1:35.18  
                  45.41     1:35.18 (49.77)                                        
 81 McNair, Molly W            8 Marlins-SE                NT    1:35.25  
                  43.60     1:35.25 (51.65)                                        
 82 May, Hensley M             8 Marlins-SE           1:41.12    1:35.60  
                  44.77     1:35.60 (50.83)                                        
 83 Guynes, Kathryn E          8 SA-GA                1:37.19    1:35.72  
                  46.19     1:35.72 (49.53)                                        
 84 Parker, Elley E            8 MYB-SE               1:37.92    1:35.82  
                  45.16     1:35.82 (50.66)                                        
 85 Yin, Martha L              9 MYB-SE                    NT    1:36.10  
                  43.05     1:36.10 (53.05)                                        
 86 Linder, Rebecca A         10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:32.46    1:36.29  
                  45.63     1:36.29 (50.66)                                        
 87 Mitchell, Jordan M        10 Marlins-SE           1:49.81    1:36.81  
                  43.37     1:36.81 (53.44)                                        
 88 Phillpott, MACKENZIE P     7 AUB-SE               1:39.57    1:37.55  
                  45.50     1:37.55 (52.05)                                        
 89 Kovac, Elena C            10 SSA-SE               1:35.51    1:38.06  
                  44.25     1:38.06 (53.81)                                        
 90 Lawrence, Julia E          9 AUB-SE               1:40.33    1:38.55  
                  46.92     1:38.55 (51.63)                                        
 91 Sexton, Maggie Z          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:48.91    1:38.69  
                  44.32     1:38.69 (54.37)                                        
 92 Patterson, Regan M         9 MYB-SE               1:49.88    1:39.90  
                  46.05     1:39.90 (53.85)                                        
 93 Kovac, Rebecca Y           8 SSA-SE                    NT    1:40.10  
                  48.02     1:40.10 (52.08)                                        
 94 Wikle, Katie R            10 AUB-SE                    NT    1:40.42  
                  46.28     1:40.42 (54.14)                                        
 95 Johnston, Caroline C       8 CMSA-SE              1:43.45    1:41.24  
                  46.50     1:41.24 (54.74)                                        
 96 Winters, Kayla A           8 SA-GA                1:49.43    1:41.51  
                  49.39     1:41.51 (52.12)                                        
 97 Chambliss, Madison L       9 PSL-SE               1:39.31    1:43.34  
                  49.32     1:43.34 (54.02)                                        
 98 Sweeney, Reagan N          6 SA-GA                1:41.92    1:43.35  
                  47.29     1:43.35 (56.06)                                        
 99 Hanson, Avery C            9 GPAC-SE              1:39.61    1:46.53  
                  48.56     1:46.53 (57.97)                                        
100 Holloway, Megan E          9 Marlins-SE                NT    1:48.31  
                  48.44     1:48.31 (59.87)                                        
101 DiValentin, Nina J        10 Unattached-SE        1:46.10    1:51.99  
                  16.92   1:51.99 (1:35.07)                                        
102 Dyal, Hannah E             8 AUB-SE                    NT    1:53.49  
                  53.24   1:53.49 (1:00.25)                                        
103 Nichols, Chloe L           9 AUB-SE                    NT    1:53.59  
                  54.38     1:53.59 (59.21)                                        
104 Carter, Brannen K          7 MYB-SE                    NT    1:53.85  
                  54.20     1:53.85 (59.65)                                        
105 Schirle, Olivia G          9 JST-SE                    NT    1:54.44  
                  53.23   1:54.44 (1:01.21)                                        
106 Taber, Emily E             9 AUB-SE               2:03.52    1:58.01  
107 Patterson, Beth E          9 Unattached-SE        2:01.96    1:59.01  
108 Burdett, Julia N           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    2:00.87  
                  55.03   2:00.87 (1:05.84)                                        
109 Hanson, Sage E            10 GPAC-SE              1:49.30    2:02.94  
                  55.63   2:02.94 (1:07.31)                                        
110 Fairley, Kyra K           10 AUB-SE                    NT    2:03.01  
                  56.71   2:03.01 (1:06.30)                                        
111 Diehl, Gabby J             7 GPAC-SE              2:00.27    2:05.15  
                  56.94   2:05.15 (1:08.21)                                        
112 Hanson, Reese C            7 GPAC-SE                   NT    2:32.39  
                1:09.60   2:32.39 (1:22.79)                                        
113 Brewer, Peyton L           8 AUB-SE                    NT    2:37.72  
                1:15.65   2:37.72 (1:22.07)                                        
 
Event 86  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:02.32    1:02.09   20  
                  29.63     1:02.09 (32.46)                                        
  2 Willingham, Jayce W       10 JST-SE               1:08.79    1:04.65   17  
                  30.41     1:04.65 (34.24)                                        
  3 McInerny, Connor J        10 SA-GA                1:05.72    1:04.91   16  
                  31.20     1:04.91 (33.71)                                        
  4 Vosen, Kyle R             10 SSA-SE               1:04.41    1:05.07   15  
                  30.99     1:05.07 (34.08)                                        
  5 Petruska, Nicholas G      10 GPAC-SE              1:07.19    1:08.46   14  
                  31.91     1:08.46 (36.55)                                        
  6 Smith, Brian E            10 SA-GA                1:09.77    1:08.79   13  
                  32.19     1:08.79 (36.60)                                        
  7 Luskus, Noah J            10 SA-GA                1:09.91    1:09.22   12  
                  33.08     1:09.22 (36.14)                                        
  8 Gimbert, Hank H           10 SA-GA                1:12.54    1:10.00   11  
                  34.22     1:10.00 (35.78)                                        
  9 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                1:08.44    1:10.35    9  
                  32.85     1:10.35 (37.50)                                        
 10 Parish, Patrick D         10 CMSA-SE              1:23.07    1:10.89    7  
                  33.93     1:10.89 (36.96)                                        
 11 Moses, E.J. J              9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:09.28    1:10.98    6  
                  33.39     1:10.98 (37.59)                                        
 12 Talati, Nick R             9 MYB-SE               1:15.24    1:11.24    5  
                  33.59     1:11.24 (37.65)                                        
 13 Neel, Garret C             9 GPAC-SE              1:13.20    1:11.32    4  
                  34.35     1:11.32 (36.97)                                        
 14 Davis, Jackson B          10 AUB-SE               1:14.68    1:12.48    3  
                  34.52     1:12.48 (37.96)                                        
 15 Anderson, Benjamin W      10 SA-GA                1:15.77    1:14.06    2  
                  34.69     1:14.06 (39.37)                                        
 16 Jones, Cameron S           8 GPAC-SE              1:12.06    1:15.65    1  
                  34.89     1:15.65 (40.76)                                        
 17 Ponce, William A           9 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:17.34  
                  38.39     1:17.34 (38.95)                                        
 18 Kalenik, Nicholas A        8 SA-GA                1:23.79    1:17.62  
                  36.73     1:17.62 (40.89)                                        
 19 Walsh, Keegan J           10 SA-GA                1:22.46    1:18.02  
                  36.63     1:18.02 (41.39)                                        
 20 Smith, Zachary J           9 CTA-SE               1:16.31    1:18.07  
                  36.38     1:18.07 (41.69)                                        
 21 Dunham, Bradley T          9 SA-GA                     NT    1:18.97  
                  36.97     1:18.97 (42.00)                                        
 22 Bindi, Nikolas C          10 GPAC-SE              1:20.24    1:19.31  
                  37.29     1:19.31 (42.02)                                        
 23 Smith, Addison E           9 Marlins-SE           1:18.38    1:20.05  
                  37.97     1:20.05 (42.08)                                        
 24 Anderson, Logan W          8 SSA-SE               1:20.41    1:21.74  
                  38.63     1:21.74 (43.11)                                        
 25 McInerny, Evan P           8 SA-GA                1:19.13    1:22.28  
                  38.83     1:22.28 (43.45)                                        
 26 Filan, Jack L              9 SA-GA                     NT    1:22.41  
                  37.57     1:22.41 (44.84)                                        
 27 Dawidowicz, Ethan C        8 SA-GA                1:22.27    1:22.47  
                  37.95     1:22.47 (44.52)                                        
 28 Gooden, Brandt W           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:20.14    1:23.01  
                  38.90     1:23.01 (44.11)                                        
 29 Rester, Haydn L           10 CTA-SE               1:24.80    1:23.35  
                  38.87     1:23.35 (44.48)                                        
 30 Glotov, Ivan D             9 AUB-SE               1:23.51    1:23.52  
                  38.44     1:23.52 (45.08)                                        
 31 Peck, Adam J              10 MYB-SE               1:16.25    1:23.65  
                  38.78     1:23.65 (44.87)                                        
 32 Knox, Caleb C             10 Swim B'Ham YMCA-SE   1:21.48    1:25.21  
                  39.13     1:25.21 (46.08)                                        
 33 McGuire, Trey P           10 MYB-SE               1:20.83    1:25.48  
                  42.07     1:25.48 (43.41)                                        
 34 Bradley, Will R            8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:23.84    1:27.55  
                  40.84     1:27.55 (46.71)                                        
 35 Troup, Jonah M             8 PSL-SE               1:26.95    1:28.08  
                  41.17     1:28.08 (46.91)                                        
 36 Morgan, Walker W           7 MYB-SE               1:28.43    1:28.22  
                  40.80     1:28.22 (47.42)                                        
 37 Daymude, Caden             8 SA-GA                     NT    1:28.72  
                  42.60     1:28.72 (46.12)                                        
 38 Cassell, Brady N           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:33.16    1:28.75  
                  39.76     1:28.75 (48.99)                                        
 39 Tarantino, Troy W         10 SA-GA                1:30.48    1:29.66  
                  41.85     1:29.66 (47.81)                                        
 40 Smith, Colton N            8 MYB-SE               1:38.26    1:29.68  
                2:34.45         1:29.68 ( )                                        
 41 Icimsoy, Jakob I           9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:24.52    1:29.74  
                  39.13     1:29.74 (50.61)                                        
 42 Freeman, Brad J           10 SA-GA                     NT    1:29.84  
                  44.35     1:29.84 (45.49)                                        
 43 Reed, Nicholas A           8 Marlins-SE           1:39.73    1:30.39  
                2:34.77         1:30.39 ( )                                        
 44 Scott, Dylan J             8 SA-GA                1:35.39    1:30.65  
                  42.63     1:30.65 (48.02)                                        
 45 Peters, Bryan C            9 PSL-SE               1:37.39    1:31.31  
                  43.80     1:31.31 (47.51)                                        
 46 Meyer, Jacob R             9 PSL-SE               1:33.65    1:31.78  
                  44.37     1:31.78 (47.41)                                        
 47 Chavers, Lance L           8 Marlins-SE           1:31.32    1:32.05  
                  43.58     1:32.05 (48.47)                                        
 48 Houston, Christopher J    10 TNT-SE               1:37.89    1:33.19  
                2:34.94         1:33.19 ( )                                        
 49 Coppage, Cole C            8 Unattached-SE        1:31.22    1:33.70  
                  42.96     1:33.70 (50.74)                                        
 50 Chandler, Garrison Q       8 AUB-SE               1:39.19    1:36.78  
                2:35.41         1:36.78 ( )                                        
 51 Kinsaul, Sam H             8 AUB-SE               1:52.73    1:37.48  
                  43.56     1:37.48 (53.92)                                        
 52 Kaderli, Jake O            9 SA-GA                1:46.78    1:39.08  
                  46.52     1:39.08 (52.56)                                        
 53 Parish, Preston S          7 CMSA-SE              2:24.90    1:39.46  
                  46.33     1:39.46 (53.13)                                        
 54 Grier, Drew O              9 SA-GA                     NT    1:40.46  
                1:17.81     1:40.46 (22.65)                                        
 55 McKeen, Carson A           7 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:40.54  
                  46.45     1:40.54 (54.09)                                        
 56 Rawls, Charles O           9 Unattached-SE        1:46.58    1:40.59  
                  46.43     1:40.59 (54.16)                                        
 57 Desocio, Carson A          8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:50.22    1:42.96  
                  45.97     1:42.96 (56.99)                                        
 58 Patterson, Reggie L        7 MYB-SE               1:53.12    1:43.25  
                  49.54     1:43.25 (53.71)                                        
 59 Alexander, Carson C        7 AUB-SE               1:44.28    1:44.28  
                2:34.04         1:44.28 ( )                                        
 60 Zhang, Justin R            9 Swim B'Ham YMCA-SE   1:42.09    1:45.00  
                2:34.07         1:45.00 ( )                                        
 61 Bryant, Bobby E            8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:51.85    1:45.44  
                  50.27     1:45.44 (55.17)                                        
 62 Beaver, Ethan S            7 GPAC-SE              1:48.07    1:45.71  
                  49.67     1:45.71 (56.04)                                        
 63 Whitfield, Corbin M        8 Swim B'Ham YMCA-SE   2:02.33    1:48.60  
                  50.50     1:48.60 (58.10)                                        
 64 Savoie, Kendall J          8 Unattached-SE        1:48.00    1:50.36  
                  48.04   1:50.36 (1:02.32)                                        
 65 Kor, Emre H                7 AUB-SE                    NT    1:53.83  
                  51.84   1:53.83 (1:01.99)                                        
 66 Ganti, Khushil C           8 TNT-SE               2:12.39    2:06.62  
                1:01.65   2:06.62 (1:04.97)                                        
 67 Knox, Nathan E             6 Swim B'Ham YMCA-SE   2:07.21    2:07.47  
                1:02.38   2:07.47 (1:05.09)                                        
 68 Kelly, Mason M             8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:57.59    2:07.51  
                1:00.83   2:07.51 (1:06.68)                                        
 69 Bembry, Holden S           8 Swim B'Ham YMCA-SE   1:52.05    2:10.72  
                  58.01   2:10.72 (1:12.71)                                        
 
Event 87  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                  56.38      57.26   20  
                  27.77       57.26 (29.49)                                        
  2 McInerny, Haley B         12 SA-GA                  57.55      57.53   17  
                  27.49       57.53 (30.04)                                        
  3 Bindi, Victoria E         11 GPAC-SE              1:00.55      58.69   16  
                  28.79       58.69 (29.90)                                        
  4 Borders, Ronni L          11 AUB-SE               1:00.40      58.81   15  
                  27.88       58.81 (30.93)                                        
  5 Brown, Madison K          12 PSL-SE                 59.52      58.93   14  
                  27.95       58.93 (30.98)                                        
  6 Keeline, Johanna C        12 SA-GA                1:00.33      59.04   13  
                  28.46       59.04 (30.58)                                        
  7 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE                59.61    1:00.24   12  
                  28.45     1:00.24 (31.79)                                        
  8 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              1:00.68    1:00.30   11  
                  29.12     1:00.30 (31.18)                                        
  9 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE               1:02.61    1:00.50    8  
                  28.78     1:00.50 (31.72)                                        
  9 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                1:00.45    1:00.50    8  
                  29.16     1:00.50 (31.34)                                        
 11 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA           1:02.02    1:01.16    6  
                  29.43     1:01.16 (31.73)                                        
 12 Goram, Abby L             12 GPAC-SE              1:03.09    1:01.46    5  
                  30.09     1:01.46 (31.37)                                        
 13 Odle, Katherine N         12 JST-SE               1:01.44    1:01.54    4  
                  29.30     1:01.54 (32.24)                                        
 14 Reed, Maria D             11 Marlins-SE           1:02.06    1:01.60    3  
                  29.90     1:01.60 (31.70)                                        
 15 Addison, Hannah E         11 JST-SE               1:02.00    1:01.64    2  
                  29.59     1:01.64 (32.05)                                        
 16 Wright, Taylor R          12 SA-GA                1:03.31    1:02.07    1  
                  30.10     1:02.07 (31.97)                                        
 17 Sims, Georgia E           12 SA-GA                1:02.55    1:02.82  
                  30.08     1:02.82 (32.74)                                        
 18 Brown, Mackenzie K        11 PSL-SE               1:05.12    1:03.06  
                  29.66     1:03.06 (33.40)                                        
 19 Guynes, AnnaGrace G       12 SA-GA                1:04.24    1:03.14  
                  29.63     1:03.14 (33.51)                                        
 20 Muncher, Caitlyn J        11 JST-SE               1:02.48    1:03.23  
                  30.72     1:03.23 (32.51)                                        
 21 Murillo, Stephanie M      11 SA-GA                1:05.44    1:03.24  
                  30.07     1:03.24 (33.17)                                        
 22 Basic, Peti               11 SA-GA                1:05.62    1:03.29  
                  30.56     1:03.29 (32.73)                                        
 23 Paschal, Allie L          11 Sharks!-GA           1:02.86    1:03.57  
                  30.12     1:03.57 (33.45)                                        
 24 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE              1:04.93    1:04.04  
                  30.33     1:04.04 (33.71)                                        
 25 Pudner, Susanna C         11 AUB-SE               1:04.25    1:04.10  
                  30.79     1:04.10 (33.31)                                        
 26 Dixon, Haylie M           12 SA-GA                1:04.14    1:04.16  
                  31.28     1:04.16 (32.88)                                        
 27 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              1:05.86    1:04.34  
                  30.83     1:04.34 (33.51)                                        
 28 Powell, Kara G            12 SA-GA                1:06.97    1:04.35  
                  31.22     1:04.35 (33.13)                                        
 29 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE              1:06.31    1:04.49  
                  31.24     1:04.49 (33.25)                                        
 30 Rose, Anna M              12 Marlins-SE           1:03.11    1:04.88  
                  31.43     1:04.88 (33.45)                                        
 31 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                1:07.25    1:05.10  
                  31.61     1:05.10 (33.49)                                        
 32 Scott, Erin G             11 SA-GA                  59.44    1:05.15  
                  30.58     1:05.15 (34.57)                                        
 33 Bouwman, Kelsey M         12 SA-GA                1:07.12    1:05.19  
                  31.42     1:05.19 (33.77)                                        
 34 Langley, Ryder R          12 PSL-SE               1:07.01    1:05.29  
                  31.29     1:05.29 (34.00)                                        
 35 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              1:04.27    1:05.41  
                  31.32     1:05.41 (34.09)                                        
 36 Collins, Emi M            12 SA-GA                1:06.38    1:05.95  
                  32.50     1:05.95 (33.45)                                        
 37 Sledge, Frances M         12 TNT-SE               1:06.10    1:06.02  
                  31.79     1:06.02 (34.23)                                        
 38 Altonji, Hannah E         12 SSA-SE               1:05.32    1:06.21  
                  31.47     1:06.21 (34.74)                                        
 39 Holbrook, Hollie M        11 CMSA-SE              1:06.66    1:06.30  
                  32.01     1:06.30 (34.29)                                        
 40 Donoho, Megan J           12 SA-GA                1:04.68    1:07.03  
                  31.97     1:07.03 (35.06)                                        
 41 Perkins, Avery M          12 SA-GA                1:12.90    1:07.14  
                  31.93     1:07.14 (35.21)                                        
 42 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:09.30    1:07.69  
                  32.50     1:07.69 (35.19)                                        
 43 Babington, Murray M       11 MYB-SE               1:07.97    1:07.96  
                  32.88     1:07.96 (35.08)                                        
 44 Matthews, Noah B          11 GPAC-SE              1:12.44    1:08.02  
                  31.78     1:08.02 (36.24)                                        
 45 Anderson, Laine E         12 SA-GA                1:07.75    1:08.12  
                  32.93     1:08.12 (35.19)                                        
 46 Medrea, Ashley S          12 SA-GA                1:17.78    1:08.14  
                  32.49     1:08.14 (35.65)                                        
 47 Parker, Katherine         11 SA-GA                1:12.32    1:08.27  
                  31.81     1:08.27 (36.46)                                        
 48 Stanesic, Kirby A         11 SA-GA                1:12.50    1:08.75  
                  33.20     1:08.75 (35.55)                                        
 49 Houghton, Samantha N      11 SA-GA                1:10.92    1:09.16  
                  33.57     1:09.16 (35.59)                                        
 50 Amidon, Lauren A          12 SA-GA                1:08.19    1:09.44  
                  33.07     1:09.44 (36.37)                                        
 51 Anderson, Carly T         11 SA-GA                1:12.93    1:09.45  
                  33.04     1:09.45 (36.41)                                        
 52 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS              1:08.41    1:09.46  
                  33.25     1:09.46 (36.21)                                        
 53 Franke, Catherine L       12 SA-GA                1:10.31    1:09.92  
                  33.74     1:09.92 (36.18)                                        
 54 Dehart, Lydia E           12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:12.78    1:10.22  
                  34.84     1:10.22 (35.38)                                        
 55 Cramer, Caley A           11 SA-GA                1:11.62    1:10.25  
                  34.25     1:10.25 (36.00)                                        
 56 Pontalti, Emma M          11 SA-GA                1:13.45    1:10.40  
                  34.23     1:10.40 (36.17)                                        
 57 Chambliss, Lauren E       11 PSL-SE               1:09.47    1:10.41  
                  34.17     1:10.41 (36.24)                                        
 58 Hagood, Abigail S         12 MYB-SE               1:09.67    1:10.69  
                  34.21     1:10.69 (36.48)                                        
 59 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                1:17.15    1:10.77  
                  33.56     1:10.77 (37.21)                                        
 60 Talati, Haley E           12 MYB-SE               1:11.97    1:11.13  
                  34.27     1:11.13 (36.86)                                        
 61 Schuster, Maddie N        12 AUB-SE               1:14.57    1:11.23  
                  34.99     1:11.23 (36.24)                                        
 62 Grace, Mattie K           11 Marlins-SE           1:11.91    1:11.37  
                  34.88     1:11.37 (36.49)                                        
 63 Tillman, Kamryn V         11 SA-GA                1:10.62    1:11.41  
                  33.87     1:11.41 (37.54)                                        
 64 Sanders, Kianna L         11 SA-GA                1:11.87    1:11.44  
                  35.46     1:11.44 (35.98)                                        
 64 Daniels, Allison C        11 CMSA-SE              1:11.43    1:11.44  
                  33.94     1:11.44 (37.50)                                        
 66 Wrolson, Lindsey B        11 SA-GA                1:13.02    1:11.47  
                  34.02     1:11.47 (37.45)                                        
 67 Miller, Morgan G          12 CMSA-SE              1:14.06    1:11.48  
                  35.28     1:11.48 (36.20)                                        
 68 Filan, Allie M            11 SA-GA                1:16.46    1:11.75  
                  33.96     1:11.75 (37.79)                                        
 69 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                1:13.64    1:11.76  
                  34.05     1:11.76 (37.71)                                        
 70 Aziz, Caroline H          12 SA-GA                1:13.88    1:12.30  
                  35.55     1:12.30 (36.75)                                        
 71 Smith, Brennan C          12 AUB-SE               1:16.44    1:13.68  
                  35.56     1:13.68 (38.12)                                        
 72 Denham, Hannah E          11 TNT-SE               1:11.20    1:14.14  
                  35.21     1:14.14 (38.93)                                        
 73 Torraca, Brooke P         12 GPAC-SE              1:13.25    1:14.36  
                  35.04     1:14.36 (39.32)                                        
 74 Jones, Meryl E            11 GPAC-SE              1:14.35    1:14.51  
                  36.06     1:14.51 (38.45)                                        
 75 Eidson, Riley B           12 AUB-SE               1:15.63    1:14.67  
                  35.53     1:14.67 (39.14)                                        
 76 Hooker, Anna M            11 AUB-SE               1:18.72    1:14.83  
                  34.42     1:14.83 (40.41)                                        
 77 Durden, Katie L           11 SA-GA                1:13.57    1:14.89  
                  36.30     1:14.89 (38.59)                                        
 78 Allen, Bailey B           12 Sharks!-GA           1:20.81    1:14.98  
                  35.08     1:14.98 (39.90)                                        
 79 Wing, Madeline A          11 CMSA-SE              1:18.42    1:14.99  
                  35.40     1:14.99 (39.59)                                        
 80 Mangum, Maddie M          11 Marlins-SE           1:24.93    1:16.50  
                  38.47     1:16.50 (38.03)                                        
 81 Vincent, Courtney R       12 SA-GA                1:21.22    1:16.96  
                  36.35     1:16.96 (40.61)                                        
 82 Bradley, Emily T          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:14.81    1:17.76  
                  37.92     1:17.76 (39.84)                                        
 83 Bosso, Cassidy S          11 GPAC-SE              1:21.73    1:19.79  
                  38.23     1:19.79 (41.56)                                        
 84 Sparkman, Rebekah M       11 JST-SE               1:24.30    1:20.57  
                  38.82     1:20.57 (41.75)                                        
 85 Weaver, Savannah D        11 PSL-SE               1:24.62    1:20.82  
                  38.15     1:20.82 (42.67)                                        
 86 Swenton, Syd P            11 SA-GA                     NT    1:21.35  
                  38.44     1:21.35 (42.91)                                        
 87 Thornton, Samantha T      11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:24.48    1:21.61  
                  39.49     1:21.61 (42.12)                                        
 88 Turner, Claire A          11 TNT-SE                    NT    1:21.89  
                  38.05     1:21.89 (43.84)                                        
 89 Murphy, Chelsea A         11 SA-GA                1:32.35    1:23.19  
                  39.44     1:23.19 (43.75)                                        
 90 Gooden, Allie M           11 Swim B'Ham YMCA-SE        NT    1:23.40  
                  40.22     1:23.40 (43.18)                                        
 91 Woods, Peyton J           11 SA-GA                     NT    1:24.81  
                  39.88     1:24.81 (44.93)                                        
 92 Dreyfus, Sol J            12 TNT-SE                    NT    1:24.87  
                  40.17     1:24.87 (44.70)                                        
 93 Hill, Katie E             12 SA-GA                1:20.16    1:25.57  
                  40.79     1:25.57 (44.78)                                        
 94 Byelick, Megan R          12 SA-GA                1:33.09    1:26.23  
                  39.91     1:26.23 (46.32)                                        
 95 Crane, Lexi               11 TNT-SE               1:32.65    1:30.91  
                  43.93     1:30.91 (46.98)                                        
 96 Alverson, Annah Beth E    11 AUB-SE               1:37.32    1:32.30  
                  44.53     1:32.30 (47.77)                                        
 97 Duncan, Cassidy R         11 MYB-SE               1:28.05    1:32.62  
                  43.21     1:32.62 (49.41)                                        
 98 Williams, Lauren G        11 AUB-SE                    NT    1:36.11  
                  45.28     1:36.11 (50.83)                                        
 
Event 88  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE                53.85      53.32   20  
                  25.91       53.32 (27.41)                                        
  2 Yang, Kent B              12 SA-GA                  53.76      54.87   17  
                  26.33       54.87 (28.54)                                        
  3 Williams, Jake P          12 SA-GA                  56.67      55.23   16  
                  26.63       55.23 (28.60)                                        
  4 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS                56.71      56.71   15  
                  27.33       56.71 (29.38)                                        
  5 Lee, Junhan               12 Sharks!-GA             58.38      56.95   14  
                  27.63       56.95 (29.32)                                        
  6 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE                 59.04      57.90   13  
                  27.82       57.90 (30.08)                                        
  7 Delk, Taylor T            12 SA-GA                  58.41      58.75   12  
                  28.39       58.75 (30.36)                                        
  8 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE                59.27      58.76   11  
                  28.57       58.76 (30.19)                                        
  9 Szydel, Andrew K          12 TNT-SE               1:05.12      59.36    9  
                  29.03       59.36 (30.33)                                        
 10 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                  59.22      59.43    7  
                  29.03       59.43 (30.40)                                        
 11 Hill, Joseph L            12 AUB-SE                 59.61      59.76    6  
                  28.22       59.76 (31.54)                                        
 12 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                1:02.66      59.99    5  
                  29.12       59.99 (30.87)                                        
 13 Smith, Daniel B           12 SA-GA                1:01.29    1:00.57    4  
                  28.80     1:00.57 (31.77)                                        
 14 Petersen, Chase B         12 HSAS-MS              1:02.14    1:01.05    3  
                  29.57     1:01.05 (31.48)                                        
 15 Wellington, Ben A         12 SA-GA                1:02.50    1:01.06    2  
                  28.35     1:01.06 (32.71)                                        
 16 Oldenburg, Asher P        12 CMSA-SE              1:03.49    1:01.37    1  
                  29.55     1:01.37 (31.82)                                        
 17 Daymude, Caleb            12 SA-GA                1:00.81    1:01.64  
                  29.55     1:01.64 (32.09)                                        
 18 Jockers, Brian W          11 GPAC-SE                59.59    1:02.79  
                  31.07     1:02.79 (31.72)                                        
 19 Fernandez, Alex R         12 Sharks!-GA           1:06.49    1:04.12  
                  30.52     1:04.12 (33.60)                                        
 20 Johnston, Alex A          11 Wave Runners-SE      1:04.75    1:04.21  
                  31.20     1:04.21 (33.01)                                        
 21 McKenzie, Jack P          11 CTA-SE               1:04.51    1:04.37  
                  30.88     1:04.37 (33.49)                                        
 22 Crouse, Mark M            12 AUB-SE               1:03.55    1:04.59  
                  30.70     1:04.59 (33.89)                                        
 23 Jordan, Will R            12 SA-GA                1:06.99    1:04.64  
                  31.16     1:04.64 (33.48)                                        
 24 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                1:07.00    1:05.00  
                  31.39     1:05.00 (33.61)                                        
 25 Fowler, Luke B            12 Marlins-SE           1:05.36    1:05.16  
                  31.24     1:05.16 (33.92)                                        
 26 Price, Ian M              12 GPAC-SE              1:04.15    1:05.71  
                  31.23     1:05.71 (34.48)                                        
 27 McKay, Luke L             12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:06.62    1:05.78  
                  31.13     1:05.78 (34.65)                                        
 28 St. Louis, Spencer M      11 HSAS-MS              1:05.96    1:05.97  
                  31.97     1:05.97 (34.00)                                        
 29 Johnston, Tucker T        12 Wave Runners-SE      1:05.70    1:06.00  
                  31.42     1:06.00 (34.58)                                        
 30 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE              1:04.56    1:06.30  
                  31.56     1:06.30 (34.74)                                        
 31 Padgett, Daniel R         11 AUB-SE               1:08.95    1:06.89  
                  30.61     1:06.89 (36.28)                                        
 32 McDougal, Caleb J         12 PSL-SE               1:06.17    1:07.09  
                  31.10     1:07.09 (35.99)                                        
 33 Dennis, Jacob T           11 PSL-SE               1:10.53    1:07.31  
                  33.46     1:07.31 (33.85)                                        
 34 Robinson, Will J          12 HSAS-MS              1:06.64    1:08.16  
                  32.71     1:08.16 (35.45)                                        
 35 Morgan, Winston W         11 MYB-SE               1:07.55    1:08.20  
                  33.38     1:08.20 (34.82)                                        
 36 Andrews, Harrison D       12 PSL-SE               1:09.26    1:08.38  
                  32.39     1:08.38 (35.99)                                        
 37 Painter, Bailey C         11 Sharks!-GA           1:11.16    1:08.70  
                  32.63     1:08.70 (36.07)                                        
 38 Henson, Zach T            12 MYB-SE               1:07.20    1:09.20  
                  31.73     1:09.20 (37.47)                                        
 39 Kovac, Stefan             11 MYB-SE               1:09.81    1:09.29  
                  32.64     1:09.29 (36.65)                                        
 40 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                1:09.48    1:09.40  
                  32.63     1:09.40 (36.77)                                        
 41 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE               1:08.95    1:09.52  
                  33.50     1:09.52 (36.02)                                        
 42 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               1:08.34    1:10.47  
                  34.19     1:10.47 (36.28)                                        
 43 Kearney, Dylan J          12 SA-GA                1:11.55    1:10.83  
                  33.83     1:10.83 (37.00)                                        
 44 Alford, Daniel J          12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:12.40    1:11.03  
                  33.87     1:11.03 (37.16)                                        
 45 Mead, Logan T             12 GPAC-SE              1:13.22    1:11.64  
                  34.11     1:11.64 (37.53)                                        
 46 Villhauer, Cooper J       11 SA-GA                1:16.30    1:12.48  
                  35.38     1:12.48 (37.10)                                        
 47 Emmett, Tony D            11 AUB-SE               1:15.49    1:12.73  
                  36.30     1:12.73 (36.43)                                        
 48 Deliyiannis, Mihalis      11 SA-GA                1:12.72    1:13.16  
                  34.61     1:13.16 (38.55)                                        
 49 Cao-Nifong, Huy N         11 Unattached-SE        1:24.96    1:13.17  
                  34.61     1:13.17 (38.56)                                        
 50 Shelton, Matthew B        11 SA-GA                1:17.56    1:13.72  
                  34.93     1:13.72 (38.79)                                        
 51 Murphy, Mark P            11 SA-GA                1:09.92    1:13.74  
                  34.18     1:13.74 (39.56)                                        
 52 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT    1:13.91  
                  35.35     1:13.91 (38.56)                                        
 53 Miller, Drew A            11 SA-GA                1:24.14    1:15.25  
                  35.54     1:15.25 (39.71)                                        
 54 Zumbiel, Samuel G         12 AUB-SE               1:19.72    1:15.41  
                  37.16     1:15.41 (38.25)                                        
 55 Burke, Jacob A            12 MYB-SE               1:15.11    1:15.50  
                  36.22     1:15.50 (39.28)                                        
 56 Troup, Joshua S           11 PSL-SE               1:20.15    1:19.22  
                  37.55     1:19.22 (41.67)                                        
 57 Kinsaul, Larsen J         11 AUB-SE               1:15.96    1:19.92  
                  37.41     1:19.92 (42.51)                                        
 58 Dickerson, Ben J          12 SA-GA                1:14.95    1:20.47  
                  36.00     1:20.47 (44.47)                                        
 59 Harvill, Quinton D        12 Swim B'Ham YMCA-SE   1:21.44    1:22.07  
                  38.01     1:22.07 (44.06)                                        
 60 Sisson, Cole R            12 HSAS-MS              1:22.81    1:23.44  
                  39.87     1:23.44 (43.57)                                        
 61 Kay, Dakotah C            11 SA-GA                1:35.55    1:25.24  
                  40.90     1:25.24 (44.34)                                        
 62 Hester, Labon K           11 TNT-SE                    NT    1:29.52  
                  40.85     1:29.52 (48.67)                                        
 63 Higey, Justin A           11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:30.43    1:39.29  
                  47.69     1:39.29 (51.60)                                        
 64 Knox, Benjamin A          11 Swim B'Ham YMCA-SE   1:41.20    1:42.48  
                  46.60     1:42.48 (55.88)                                        
 65 Mahoney, Nicholas P       11 SA-GA                1:28.70    1:59.61  
                1:28.83     1:59.61 (30.78)                                        
 66 DiValentin, Carlisle V    12 Unattached-SE        2:06.71    2:06.57  
                  59.60   2:06.57 (1:06.97)                                        
 
Event 89  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harris, Jewels A          10 CTA-SE               6:00.70    5:58.92   20  
                  31.20     1:06.41 (35.21)     1:42.44 (36.03)     2:19.04 (36.60)
        2:55.99 (36.95)     3:33.17 (37.18)     4:10.09 (36.92)     4:47.08 (36.99)
        5:24.05 (36.97)     5:58.92 (34.87)                                        
  2 Osborn, Peyton M          10 CTA-SE               6:11.79    6:14.20   17  
                  32.02     1:08.01 (35.99)     1:45.11 (37.10)     2:23.20 (38.09)
        3:01.27 (38.07)     3:40.60 (39.33)     4:19.66 (39.06)     4:58.58 (38.92)
        5:37.76 (39.18)     6:14.20 (36.44)                                        
 
Event 90  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeen, Sadler S          10 Swim B'Ham YMCA-SE   5:51.18    5:49.01   20  
                  29.89     1:03.82 (33.93)     1:39.30 (35.48)     2:15.24 (35.94)
        2:51.16 (35.92)     3:27.58 (36.42)     4:03.27 (35.69)     4:38.93 (35.66)
        5:14.74 (35.81)     5:49.01 (34.27)                                        
  2 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                7:02.95    6:56.28   17  
                  36.34     1:15.63 (39.29)     1:56.85 (41.22)     2:39.42 (42.57)
        3:22.50 (43.08)     4:05.19 (42.69)     4:48.79 (43.60)     5:32.59 (43.80)
        6:14.78 (42.19)     6:56.28 (41.50)                                        
  3 Smith, Zachary J           9 CTA-SE               7:05.45    7:05.52   16  
                  37.04     1:18.66 (41.62)     2:01.83 (43.17)     2:44.95 (43.12)
        3:28.05 (43.10)     4:11.86 (43.81)     4:56.29 (44.43)     5:41.52 (45.23)
        6:24.81 (43.29)     7:05.52 (40.71)                                        
 
Event 91  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Terranova, Hannah E       12 SA-GA                5:15.19    5:21.63   20  
                  28.86     1:00.26 (31.40)     1:32.22 (31.96)     2:04.95 (32.73)
        2:37.90 (32.95)     3:10.86 (32.96)     3:44.07 (33.21)     4:16.96 (32.89)
        4:49.68 (32.72)     5:21.63 (31.95)                                        
  2 Rush, Laurel N            12 GPAC-SE              5:33.97    5:36.94   17  
                  30.73     1:03.85 (33.12)     1:37.77 (33.92)     2:12.17 (34.40)
        2:46.33 (34.16)     3:20.42 (34.09)     3:54.70 (34.28)     4:29.06 (34.36)
        5:03.43 (34.37)     5:36.94 (33.51)                                        
  3 McNamara, Lexi S          12 GPAC-SE              6:00.74    5:45.33   16  
                  30.37     1:04.49 (34.12)     1:39.63 (35.14)     2:14.72 (35.09)
        2:49.94 (35.22)     3:25.22 (35.28)     4:00.81 (35.59)     4:36.20 (35.39)
        5:11.42 (35.22)     5:45.33 (33.91)                                        
  4 Sweeney, Devan M          11 SA-GA                5:53.50    5:48.44   15  
                  31.15     1:05.18 (34.03)     1:39.99 (34.81)     2:14.58 (34.59)
        2:49.70 (35.12)     3:25.37 (35.67)     4:01.19 (35.82)     4:36.98 (35.79)
        5:12.81 (35.83)     5:48.44 (35.63)                                        
  5 McKillip, Carlye C        12 SA-GA                5:58.17    5:53.23   14  
                  31.71     1:07.11 (35.40)     1:42.28 (35.17)     2:18.51 (36.23)
        2:53.26 (34.75)     3:29.22 (35.96)     4:05.71 (36.49)     4:42.80 (37.09)
        5:18.21 (35.41)     5:53.23 (35.02)                                        
  6 Odle, Katherine N         12 JST-SE               6:02.18    5:58.15   13  
                  31.48     1:06.57 (35.09)     1:42.54 (35.97)     2:18.64 (36.10)
        2:55.45 (36.81)     3:32.36 (36.91)     4:09.63 (37.27)     4:46.66 (37.03)
        5:23.19 (36.53)     5:58.15 (34.96)                                        
  7 Yin, Christine M          11 Sharks!-GA           6:07.53    6:00.16   12  
                  30.33     1:05.59 (35.26)     1:43.10 (37.51)     2:20.05 (36.95)
        2:57.25 (37.20)     3:34.81 (37.56)     4:12.35 (37.54)     4:49.49 (37.14)
        5:25.98 (36.49)     6:00.16 (34.18)                                        
  8 Parra, Peyton P           11 GPAC-SE              6:05.18    6:03.08   11  
                  32.62     1:09.16 (36.54)     1:46.21 (37.05)     2:24.01 (37.80)
        3:01.53 (37.52)     3:38.86 (37.33)     4:15.90 (37.04)     4:53.46 (37.56)
        5:29.29 (35.83)     6:03.08 (33.79)                                        
  9 Mendez, Monet M           11 CMSA-SE              6:06.54    6:03.56    9  
                  33.17     1:09.54 (36.37)     1:46.95 (37.41)     2:24.40 (37.45)
        3:01.69 (37.29)     3:38.79 (37.10)     4:15.62 (36.83)     4:52.81 (37.19)
        5:29.68 (36.87)     6:03.56 (33.88)                                        
 10 Winters, Kelcie J         12 SA-GA                6:19.05    6:04.61    7  
                  32.33     1:07.74 (35.41)     1:44.35 (36.61)     2:21.53 (37.18)
        2:59.25 (37.72)     3:36.86 (37.61)     4:14.59 (37.73)     4:51.88 (37.29)
        5:28.96 (37.08)     6:04.61 (35.65)                                        
 11 Petruska, Catherine M     12 GPAC-SE              6:01.40    6:05.21    6  
                  32.42     1:08.51 (36.09)     1:45.17 (36.66)     2:22.73 (37.56)
        3:00.04 (37.31)     3:36.80 (36.76)     4:14.34 (37.54)     4:51.84 (37.50)
        5:28.43 (36.59)     6:05.21 (36.78)                                        
 12 Sledge, Frances M         12 TNT-SE               6:12.08    6:05.58    5  
                  31.96     1:08.35 (36.39)     1:45.23 (36.88)     2:22.47 (37.24)
        3:00.81 (38.34)     3:38.55 (37.74)     4:16.38 (37.83)     4:54.30 (37.92)
        5:31.19 (36.89)     6:05.58 (34.39)                                        
 13 Wagnon, Rachel M          12 CMSA-SE              6:17.39    6:08.24    4  
                  32.91     1:09.77 (36.86)     1:46.59 (36.82)     2:24.26 (37.67)
        3:02.78 (38.52)     3:40.98 (38.20)     4:18.24 (37.26)     4:56.06 (37.82)
        5:32.65 (36.59)     6:08.24 (35.59)                                        
 14 Terranova, Lauren A       11 SA-GA                6:17.32    6:10.80    3  
                  32.56     1:08.85 (36.29)     1:46.15 (37.30)     2:23.71 (37.56)
        3:01.78 (38.07)     3:39.55 (37.77)     4:17.57 (38.02)     4:55.63 (38.06)
        5:33.92 (38.29)     6:10.80 (36.88)                                        
 15 Basic, Peti               11 SA-GA                6:28.12    6:14.01    2  
                  33.00     1:10.88 (37.88)     1:50.21 (39.33)     2:29.58 (39.37)
        3:08.05 (38.47)     3:47.44 (39.39)     4:25.24 (37.80)     5:04.14 (38.90)
        5:40.42 (36.28)     6:14.01 (33.59)                                        
 16 Brown, Madison K          12 PSL-SE               6:57.15    6:15.25    1  
                  35.39     1:12.86 (37.47)     1:50.75 (37.89)     2:28.83 (38.08)
        3:06.62 (37.79)     3:44.51 (37.89)     4:22.97 (38.46)     5:01.68 (38.71)
        5:39.68 (38.00)     6:15.25 (35.57)                                        
 17 Moss, Riha B              11 SA-GA                6:41.40    6:19.99  
                  34.34     1:12.30 (37.96)     1:50.34 (38.04)     2:28.73 (38.39)
        3:07.17 (38.44)     3:45.79 (38.62)     4:24.43 (38.64)     5:03.06 (38.63)
        5:42.22 (39.16)     6:19.99 (37.77)                                        
 18 Chambliss, Sarah Dalton   11 PSL-SE               6:34.67    6:23.18  
                  35.05     1:14.27 (39.22)     1:53.99 (39.72)     2:35.09 (41.10)
        3:14.83 (39.74)     3:54.94 (40.11)     4:35.33 (40.39)     5:13.66 (38.33)
        5:50.29 (36.63)     6:23.18 (32.89)                                        
 19 Culberson, McKay G        12 SA-GA                6:15.78    6:23.79  
                  32.41     1:09.51 (37.10)     1:48.27 (38.76)     2:27.69 (39.42)
        3:07.97 (40.28)     3:47.68 (39.71)     4:27.44 (39.76)     5:06.85 (39.41)
        5:46.40 (39.55)     6:23.79 (37.39)                                        
 20 Cunningham, Rachel B      11 Swim B'Ham YMCA-SE   6:41.68    6:27.47  
                  34.16     1:12.46 (38.30)     1:51.57 (39.11)     2:31.22 (39.65)
        3:11.54 (40.32)     3:51.82 (40.28)     4:31.82 (40.00)     5:11.55 (39.73)
        5:50.38 (38.83)     6:27.47 (37.09)                                        
 21 Hans, Dalaney J           11 SA-GA                7:10.79    6:31.28  
                  34.47     1:12.90 (38.43)     1:52.49 (39.59)     2:32.47 (39.98)
        3:13.01 (40.54)     3:53.30 (40.29)     4:33.75 (40.45)     5:15.17 (41.42)
        5:54.90 (39.73)     6:31.28 (36.38)                                        
 22 Blanchard, Taylor M       11 HSAS-MS              6:33.76    6:37.98  
                  34.91     1:13.83 (38.92)     1:54.24 (40.41)     2:35.07 (40.83)
        3:15.98 (40.91)     3:57.14 (41.16)     4:38.16 (41.02)     5:19.34 (41.18)
        6:00.52 (41.18)     6:37.98 (37.46)                                        
 23 Diagne, Sophia C          11 GPAC-SE              6:20.41    6:38.53  
                  34.69     1:14.52 (39.83)     1:55.66 (41.14)     2:36.90 (41.24)
        3:18.12 (41.22)     4:00.27 (42.15)     4:41.45 (41.18)     5:21.25 (39.80)
        6:00.84 (39.59)     6:38.53 (37.69)                                        
 24 Filan, Allie M            11 SA-GA                7:03.45    6:57.69  
                  36.19     1:17.22 (41.03)     1:58.28 (41.06)     2:40.16 (41.88)
        3:22.46 (42.30)     4:06.18 (43.72)     4:49.11 (42.93)     5:32.48 (43.37)
        6:15.85 (43.37)     6:57.69 (41.84)                                        
 
Event 92  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Whiston, Slater S         12 CMSA-SE              5:02.85    5:05.87   20  
                  27.97       59.16 (31.19)     1:30.61 (31.45)     2:01.66 (31.05)
        2:33.39 (31.73)     3:04.97 (31.58)     3:36.32 (31.35)     4:07.22 (30.90)
        4:36.84 (29.62)     5:05.87 (29.03)                                        
  2 Stewart, Sam W            12 HSAS-MS              5:17.38    5:18.32   17  
                  29.51     1:02.19 (32.68)     1:35.06 (32.87)     2:07.55 (32.49)
        2:39.77 (32.22)     3:11.95 (32.18)     3:43.73 (31.78)     4:16.20 (32.47)
        4:47.82 (31.62)     5:18.32 (30.50)                                        
  3 Delk, Taylor T            12 SA-GA                5:25.67    5:24.10   16  
                  29.48     1:02.04 (32.56)     1:35.56 (33.52)     2:08.82 (33.26)
        2:41.65 (32.83)     3:14.42 (32.77)     3:47.47 (33.05)     4:20.39 (32.92)
        4:52.79 (32.40)     5:24.10 (31.31)                                        
  4 Crowdis, Jett P           12 GPAC-SE              5:37.37    5:27.68   15  
                  30.45     1:03.71 (33.26)     1:37.44 (33.73)     2:10.97 (33.53)
        2:44.65 (33.68)     3:17.89 (33.24)     3:51.07 (33.18)     4:23.77 (32.70)
        4:56.86 (33.09)     5:27.68 (30.82)                                        
  5 Yang, Kent B              12 SA-GA                5:11.74    5:31.40   14  
                  28.90     1:01.70 (32.80)     1:35.71 (34.01)     2:09.78 (34.07)
        2:43.71 (33.93)     3:17.83 (34.12)     3:51.88 (34.05)     4:24.88 (33.00)
        4:58.32 (33.44)     5:31.40 (33.08)                                        
  6 Mazurek, Tyler J          12 SA-GA                5:45.09    5:33.19   13  
                  29.43     1:01.63 (32.20)     1:35.47 (33.84)     2:09.41 (33.94)
        2:42.41 (33.00)     3:16.43 (34.02)     3:50.96 (34.53)     4:25.75 (34.79)
        4:59.93 (34.18)     5:33.19 (33.26)                                        
  7 Williams, Jake P          12 SA-GA                6:42.47    5:34.28   12  
                  30.96     1:05.25 (34.29)     1:38.57 (33.32)     2:12.44 (33.87)
        2:46.72 (34.28)     3:20.64 (33.92)     3:54.73 (34.09)     4:28.75 (34.02)
        5:02.29 (33.54)     5:34.28 (31.99)                                        
  8 Simpson, Ryan N           12 TNT-SE               5:46.09    5:40.05   11  
                  29.50     1:03.67 (34.17)     1:37.82 (34.15)     2:11.92 (34.10)
        2:46.10 (34.18)     3:21.06 (34.96)     3:56.15 (35.09)     4:31.56 (35.41)
        5:06.37 (34.81)     5:40.05 (33.68)                                        
  9 Hill, Joseph L            12 AUB-SE               6:03.30    5:49.98    9  
                  32.23     1:07.17 (34.94)     1:42.93 (35.76)     2:18.80 (35.87)
        2:54.38 (35.58)     3:30.29 (35.91)     4:05.17 (34.88)     4:40.55 (35.38)
        5:15.88 (35.33)     5:49.98 (34.10)                                        
 10 Lawson, Devin J           11 SA-GA                6:05.11    5:55.04    7  
                  32.01     1:06.94 (34.93)     1:42.91 (35.97)     2:18.70 (35.79)
        2:54.53 (35.83)     3:30.20 (35.67)     4:06.73 (36.53)     4:43.35 (36.62)
        5:20.15 (36.80)     5:55.04 (34.89)                                        
 11 Smith, Daniel B           12 SA-GA                5:51.40    5:56.60    6  
                  30.95     1:05.64 (34.69)     1:41.77 (36.13)     2:18.44 (36.67)
        2:55.23 (36.79)     3:32.08 (36.85)     4:08.50 (36.42)     4:45.22 (36.72)
        5:21.17 (35.95)     5:56.60 (35.43)                                        
 12 Hernandez, Alex T         11 GPAC-SE              6:05.69    6:02.65    5  
                  31.98     1:07.95 (35.97)     1:44.66 (36.71)     2:21.25 (36.59)
        2:58.29 (37.04)     3:35.38 (37.09)     4:12.25 (36.87)     4:49.89 (37.64)
        5:26.82 (36.93)     6:02.65 (35.83)                                        
 13 Duggan, Connor C          11 AUB-SE               7:05.48    6:17.44    4  
                  34.81     1:14.62 (39.81)     1:55.04 (40.42)     2:31.37 (36.33)
        3:09.58 (38.21)     3:47.28 (37.70)     4:25.77 (38.49)     5:03.67 (37.90)
        5:41.55 (37.88)     6:17.44 (35.89)                                        
 14 Cooper, Crossan C         11 SSA-SE               6:22.56    6:21.74    3  
                  32.16     1:08.98 (36.82)     1:46.99 (38.01)     2:25.59 (38.60)
        3:05.14 (39.55)     3:45.40 (40.26)     4:25.46 (40.06)     5:05.31 (39.85)
        5:44.80 (39.49)     6:21.74 (36.94)                                        
 15 Price, Ian M              12 GPAC-SE              6:21.58    6:35.55    2  
                  33.22     1:11.62 (38.40)     1:51.54 (39.92)     2:32.06 (40.52)
        3:11.93 (39.87)     3:52.31 (40.38)     4:34.55 (42.24)     5:17.04 (42.49)
        5:56.54 (39.50)     6:35.55 (39.01)                                        
 16 Schmidt, Connor P         11 TNT-SE               7:03.32    6:36.14    1  
                  33.51     1:11.33 (37.82)     1:50.93 (39.60)     2:31.22 (40.29)
        3:12.33 (41.11)     3:53.60 (41.27)     4:34.40 (40.80)     5:15.60 (41.20)
        5:57.39 (41.79)     6:36.14 (38.75)                                        
 17 Wellington, Ben A         12 SA-GA                6:43.87    6:36.37  
                  34.16     1:11.68 (37.52)     1:51.07 (39.39)     2:31.99 (40.92)
        3:13.49 (41.50)     3:55.27 (41.78)     4:36.39 (41.12)     5:17.39 (41.00)
        5:58.36 (40.97)     6:36.37 (38.01)                                        
 18 Smith, Alex M             11 CTA-SE               6:40.00    6:37.12  
                  35.42     1:14.86 (39.44)     1:55.36 (40.50)     2:36.68 (41.32)
        3:17.49 (40.81)     3:57.60 (40.11)     4:38.55 (40.95)     5:19.20 (40.65)
        6:00.35 (41.15)     6:37.12 (36.77)                                        
 19 Ruedt, MAC L              11 SA-GA                6:25.00    6:38.96  
                  32.89     1:12.32 (39.43)     1:52.77 (40.45)     2:33.78 (41.01)
        3:15.00 (41.22)     3:53.72 (38.72)     4:35.83 (42.11)     5:19.02 (43.19)
        6:02.20 (43.18)     6:38.96 (36.76)                                        
 20 Dittamo, Paul V           11 SA-GA                7:04.11    6:41.12  
                  35.94     1:14.91 (38.97)     1:54.98 (40.07)     2:35.07 (40.09)
        3:16.22 (41.15)     3:56.91 (40.69)     4:38.41 (41.50)     5:19.72 (41.31)
        6:01.07 (41.35)     6:41.12 (40.05)                                        
 21 Stabler, Brady B          11 AUB-SE                    NT    6:58.35  
                  35.59     1:17.72 (42.13)     2:00.78 (43.06)     2:44.20 (43.42)
        3:28.04 (43.84)     4:11.24 (43.20)     4:55.66 (44.42)     5:38.44 (42.78)
        6:21.76 (43.32)     6:58.35 (36.59)                                        
 22 Clance, Jared J           11 SA-GA                7:05.00    7:11.04  
                  36.70     1:19.52 (42.82)     2:03.95 (44.43)     2:48.24 (44.29)
        3:34.33 (46.09)     4:19.34 (45.01)     5:03.71 (44.37)     5:47.13 (43.42)
        6:28.88 (41.75)     7:11.04 (42.16)                                        
 
Event 93  Girls 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grover, Katie R           14 SA-GA                1:03.31    1:04.44  
                  29.33     1:04.44 (35.11)                                        
  2 Crow, Cadie A             13 SA-GA                1:07.56    1:05.24  
                  29.39     1:05.24 (35.85)                                        
  3 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              1:10.38    1:07.72  
                  30.61     1:07.72 (37.11)                                        
  4 Wolff, Coral S            14 SA-GA                     NT    1:09.35  
                  33.49     1:09.35 (35.86)                                        
  5 Rice, Rachel N            13 SA-GA                1:14.57    1:10.71  
                  33.07     1:10.71 (37.64)                                        
  6 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE           1:14.36    1:10.98  
                  30.83     1:10.98 (40.15)                                        
  7 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE              1:13.51    1:11.88  
                  32.59     1:11.88 (39.29)                                        
  8 Wu, Julia                 13 AUB-SE               1:11.04    1:11.96  
                  32.22     1:11.96 (39.74)                                        
  9 Neas, Katie A             14 SA-GA                1:12.40    1:12.15  
                  35.23     1:12.15 (36.92)                                        
 10 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               1:14.65    1:12.41  
                  33.98     1:12.41 (38.43)                                        
 11 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:16.15    1:14.96  
                  34.73     1:14.96 (40.23)                                        
 12 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               1:18.09    1:15.71  
                  36.09     1:15.71 (39.62)                                        
 13 Pekkalainen, Annika H     13 SA-GA                1:18.15    1:16.21  
                  34.89     1:16.21 (41.32)                                        
 14 Treadway, Alex K          13 SA-GA                1:19.84    1:17.41  
                  36.16     1:17.41 (41.25)                                        
 15 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               1:18.24    1:18.46  
                  35.28     1:18.46 (43.18)                                        
 16 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:08.53    1:18.67  
                  36.68     1:18.67 (41.99)                                        
 17 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE               1:23.39    1:20.37  
                  37.00     1:20.37 (43.37)                                        
 18 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT    1:20.54  
                  38.08     1:20.54 (42.46)                                        
 19 Freeman, Beth M           14 SA-GA                1:30.10    1:21.80  
                  40.23     1:21.80 (41.57)                                        
 20 Goelz, Alyssa L           13 SA-GA                1:24.00    1:22.81  
                  37.62     1:22.81 (45.19)                                        
 21 Encardes, Nicole A        13 SA-GA                     NT    1:22.85  
                  37.50     1:22.85 (45.35)                                        
 22 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              1:29.58    1:23.68  
                  38.62     1:23.68 (45.06)                                        
 23 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                     NT    1:25.48  
                  38.62     1:25.48 (46.86)                                        
 24 Lawrence, Kendall L       13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:30.04    1:26.55  
                  41.60     1:26.55 (44.95)                                        
 25 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE               1:48.27    1:36.69  
                  40.73     1:36.69 (55.96)                                        
 -- Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                1:16.23         DQ  
                  35.77          DQ (38.31)                                        
 -- Filan, Caroline E         13 SA-GA                1:20.85         DQ  
                  33.22          DQ (39.74)                                        
 
Event 94  Boys 13-14 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Bryful A             14 MYB-SE               1:02.10      58.32  
                  28.11       58.32 (30.21)                                        
  2 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                1:05.33    1:00.45  
                  27.21     1:00.45 (33.24)                                        
  3 Portillo, JP E            13 SA-GA                1:02.00    1:02.34  
                  29.00     1:02.34 (33.34)                                        
  4 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                1:05.27    1:02.81  
                  28.89     1:02.81 (33.92)                                        
  5 Reichle, Zach M           13 SSA-SE               1:06.33    1:05.01  
                  30.69     1:05.01 (34.32)                                        
  6 Cannon, Cole A            14 SA-GA                1:04.93    1:05.26  
                  29.95     1:05.26 (35.31)                                        
  7 Gray, Zion A              13 SA-GA                1:14.35    1:05.79  
                  29.74     1:05.79 (36.05)                                        
  8 McCaskill, David S        13 GPAC-SE              1:08.98    1:05.99  
                  30.53     1:05.99 (35.46)                                        
  9 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                1:10.00    1:08.17  
                  30.99     1:08.17 (37.18)                                        
 10 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                1:09.98    1:09.45  
                  32.63     1:09.45 (36.82)                                        
 11 Pekkalainen, Michael A    13 SA-GA                1:16.30    1:09.66  
                  31.59     1:09.66 (38.07)                                        
 12 Andrews, Logan L          14 HSAS-MS              1:16.98    1:10.96  
 13 Kalenik, Jonathan W       13 SA-GA                1:15.25    1:12.58  
                  34.24     1:12.58 (38.34)                                        
 14 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               1:14.71    1:16.03  
                  35.25     1:16.03 (40.78)                                        
 15 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                1:22.82    1:16.25  
                  35.77     1:16.25 (40.48)                                        
 16 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE                    NT    1:18.53  
                  37.43     1:18.53 (41.10)                                        
 17 Gynther, Josh M           13 Sharks!-GA           1:22.75    1:18.67  
                  35.97     1:18.67 (42.70)                                        
 -- Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE           1:21.21         DQ  
                  33.68          DQ (38.80)                                        
 -- Lee, Charlie P            13 Marlins-SE           1:18.53         DQ  
                  34.07          DQ (38.35)                                        
 
Event 95  Girls 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               1:00.26      59.88  
                  28.59       59.88 (31.29)                                        
  2 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               1:07.74    1:04.93  
                  30.48     1:04.93 (34.45)                                        
  3 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               1:05.24    1:08.04  
  4 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:09.08    1:09.10  
                  31.80     1:09.10 (37.30)                                        
  5 Rhyne, Austin B           17 SA-GA                1:05.00    1:09.47  
                  32.26     1:09.47 (37.21)                                        
  6 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:10.20    1:10.08  
                  31.77     1:10.08 (38.31)                                        
  7 Havrilla, Alexis G        17 SA-GA                     NT    1:12.08  
                  31.94     1:12.08 (40.14)                                        
  8 Molnar, Rachel H          15 SA-GA                1:10.83    1:12.63  
                  34.09     1:12.63 (38.54)                                        
  9 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               1:21.07    1:16.78  
                  35.62     1:16.78 (41.16)                                        
 10 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:38.09    1:23.08  
                  39.25     1:23.08 (43.83)                                        
 11 Brown, Macy K             16 PSL-SE               1:24.59    1:23.99  
                  37.16     1:23.99 (46.83)                                        
 -- Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               1:11.52         DQ  
                  32.38          DQ (38.78)                                        
 
Event 96  Boys 15 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 56.00      55.10  
                  25.28       55.10 (29.82)                                        
  2 Lowry, Mac D              17 AUB-SE                 55.57      55.87  
                  26.11       55.87 (29.76)                                        
  3 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 56.04      57.15  
                  24.98       57.15 (32.17)                                        
  4 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 56.36      58.12  
                  27.12       58.12 (31.00)                                        
  5 Langley, Scott S          16 SA-GA                  59.00      58.44  
                  27.46       58.44 (30.98)                                        
  6 Coggin, Kody J            16 AUB-SE               1:01.37      59.36  
                  27.05       59.36 (32.31)                                        
  7 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE               1:00.43      59.41  
                  27.78       59.41 (31.63)                                        
  8 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                  59.57      59.62  
                  27.46       59.62 (32.16)                                        
  9 Miller, Logan L           18 HSAS-MS                   NT      59.64  
                  26.88       59.64 (32.76)                                        
 10 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE   1:04.27    1:00.81  
                  27.08     1:00.81 (33.73)                                        
 11 Parker, Henry T           15 SA-GA                1:04.90    1:01.75  
                  27.84     1:01.75 (33.91)                                        
 12 Mangum, Ian E             19 MYB-SE               1:04.11    1:02.01  
                  31.14     1:02.01 (30.87)                                        
 13 Vincent, Dustin           16 SA-GA                     NT    1:02.03  
                  28.62     1:02.03 (33.41)                                        
 14 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:07.33    1:04.41  
                  29.17     1:04.41 (35.24)                                        
 15 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE   1:07.23    1:05.81  
                  30.86     1:05.81 (34.95)                                        
 16 Dai, Darren L             16 AUB-SE                    NT    1:08.62  
                  31.05     1:08.62 (37.57)                                        
 17 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE   1:15.56    1:11.52  
                  34.22     1:11.52 (37.30)                                        
 18 Burke, Taylor T           15 MYB-SE                    NT    1:17.97  
                  36.10     1:17.97 (41.87)                                        
 -- Sexton, Mack J            15 Swim B'Ham YMCA-SE        NT         DQ  
                  43.87          DQ (52.96)                                        
 
Event 97  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Caroline M          14 GPAC-SE              1:57.14    1:55.69  
                  27.23       56.42 (29.19)     1:26.10 (29.68)     1:55.69 (29.59)
  2 Jones, Lydia W            14 SA-GA                1:58.59    1:56.01  
                  27.54       57.19 (29.65)     1:27.01 (29.82)     1:56.01 (29.00)
  3 Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                2:01.09    1:58.90  
                  27.46       57.55 (30.09)     1:28.18 (30.63)     1:58.90 (30.72)
  4 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                1:57.47    2:00.16  
                  28.60       59.15 (30.55)     1:30.01 (30.86)     2:00.16 (30.15)
  5 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               2:05.87    2:01.53  
                  28.61       59.68 (31.07)     1:31.11 (31.43)     2:01.53 (30.42)
  6 Chandler, Allison V       13 SA-GA                2:08.30    2:02.36  
                  29.37     1:00.38 (31.01)     1:31.59 (31.21)     2:02.36 (30.77)
  7 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                2:00.10    2:02.57  
                  28.78       59.62 (30.84)     1:31.15 (31.53)     2:02.57 (31.42)
  8 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA           2:06.54    2:02.78  
                  28.35       59.74 (31.39)     1:31.63 (31.89)     2:02.78 (31.15)
  9 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                2:09.07    2:02.81  
                  28.97     1:00.60 (31.63)     1:31.91 (31.31)     2:02.81 (30.90)
 10 Erickson, Devon L         14 SA-GA                2:00.96    2:03.96  
                  27.56       58.04 (30.48)     1:30.35 (32.31)     2:03.96 (33.61)
 11 Bell, Annie L             14 HSAS-MS              2:04.39    2:04.07  
                  28.82     1:00.05 (31.23)     1:31.98 (31.93)     2:04.07 (32.09)
 12 Anderson, Maggie G        13 SA-GA                2:07.47    2:04.65  
                  28.87     1:00.36 (31.49)     1:32.60 (32.24)     2:04.65 (32.05)
 13 Flint, Tinsley G          14 SA-GA                2:08.83    2:05.04  
                  28.99     1:01.12 (32.13)     1:33.61 (32.49)     2:05.04 (31.43)
 14 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                2:06.73    2:05.93  
                  29.01     1:01.32 (32.31)     1:34.68 (33.36)     2:05.93 (31.25)
 15 Doran, Caitlin L          14 SA-GA                2:07.60    2:06.35  
                  28.48     1:00.36 (31.88)     1:33.21 (32.85)     2:06.35 (33.14)
 16 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE   2:13.86    2:06.36  
                  28.94     1:01.26 (32.32)     1:33.87 (32.61)     2:06.36 (32.49)
 17 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE   2:05.52    2:06.50  
                  29.93     1:02.82 (32.89)     1:34.84 (32.02)     2:06.50 (31.66)
 18 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              2:06.84    2:06.54  
                  29.08     1:01.19 (32.11)     1:33.90 (32.71)     2:06.54 (32.64)
 19 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               2:03.56    2:06.98  
                  28.25     1:00.43 (32.18)     1:34.10 (33.67)     2:06.98 (32.88)
 20 Newton, Maryellen D       14 Swim B'Ham YMCA-SE   2:07.45    2:07.15  
                  29.91     1:01.92 (32.01)     1:34.73 (32.81)     2:07.15 (32.42)
 21 White, Avery K            13 SA-GA                2:09.33    2:08.71  
                  30.10     1:02.94 (32.84)     1:36.09 (33.15)     2:08.71 (32.62)
 22 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                2:11.75    2:09.33  
                  30.15     1:03.16 (33.01)     1:37.41 (34.25)     2:09.33 (31.92)
 23 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              2:03.80    2:09.47  
                  29.84     1:02.52 (32.68)     1:36.01 (33.49)     2:09.47 (33.46)
 24 Tangen, Katie M           14 SA-GA                2:11.91    2:10.19  
                  29.02     1:01.77 (32.75)     1:35.46 (33.69)     2:10.19 (34.73)
 25 Gibson, Madison G         14 SA-GA                2:14.04    2:10.90  
                  29.10     1:01.48 (32.38)     1:36.14 (34.66)     2:10.90 (34.76)
 26 Filan, Caroline E         13 SA-GA                2:16.27    2:12.13  
                  31.13     1:04.68 (33.55)     1:39.00 (34.32)     2:12.13 (33.13)
 27 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT    2:12.52  
                  29.80     1:03.37 (33.57)     1:37.85 (34.48)     2:12.52 (34.67)
 28 Litke, Brittany E         13 SA-GA                2:14.02    2:12.56  
                  29.58     1:03.60 (34.02)     1:38.51 (34.91)     2:12.56 (34.05)
 29 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              2:12.65    2:13.90  
                  30.92     1:05.14 (34.22)     1:39.73 (34.59)     2:13.90 (34.17)
 30 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              2:19.98    2:15.05  
                  29.87     1:04.28 (34.41)     1:40.30 (36.02)     2:15.05 (34.75)
 31 Rice, Rachel N            13 SA-GA                2:21.24    2:15.97  
                  29.80     1:04.92 (35.12)     1:41.65 (36.73)     2:15.97 (34.32)
 32 Vincent, Alexis B         14 SA-GA                2:17.89    2:16.47  
                  29.78     1:05.16 (35.38)     1:41.11 (35.95)     2:16.47 (35.36)
 33 Conroy, Megan             13 SA-GA                2:17.69    2:16.65  
                  30.05     1:04.89 (34.84)     1:41.78 (36.89)     2:16.65 (34.87)
 34 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               2:22.28    2:17.89  
                  31.09     1:06.25 (35.16)     1:43.57 (37.32)     2:17.89 (34.32)
 35 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               2:25.23    2:20.20  
                  31.79     1:07.79 (36.00)     1:44.80 (37.01)     2:20.20 (35.40)
 36 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               2:22.40    2:20.52  
                  31.91     1:07.96 (36.05)     1:45.05 (37.09)     2:20.52 (35.47)
 37 Heacock, Katie M          13 MYB-SE               2:22.07    2:20.97  
                  32.01     1:08.07 (36.06)     1:45.38 (37.31)     2:20.97 (35.59)
 38 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE   2:22.23    2:21.56  
                  31.57     1:07.58 (36.01)     1:46.09 (38.51)     2:21.56 (35.47)
 39 Wu, Julia                 13 AUB-SE               2:23.35    2:22.67  
                  32.06     1:07.87 (35.81)     1:45.48 (37.61)     2:22.67 (37.19)
 40 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE              2:18.75    2:24.22  
                  31.75     1:06.74 (34.99)     1:45.76 (39.02)     2:24.22 (38.46)
 41 Treadway, Alex K          13 SA-GA                2:26.72    2:26.03  
                  32.66     1:09.62 (36.96)     1:48.27 (38.65)     2:26.03 (37.76)
 42 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                2:27.94    2:27.57  
                  33.34     1:10.54 (37.20)     1:49.13 (38.59)     2:27.57 (38.44)
 43 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                2:32.84    2:27.91  
                  33.10     1:11.38 (38.28)     1:50.86 (39.48)     2:27.91 (37.05)
 44 Gunder, Holly A           13 SA-GA                2:31.58    2:28.08  
                  34.23     1:11.96 (37.73)     1:50.91 (38.95)     2:28.08 (37.17)
 45 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               2:32.69    2:28.53  
                  33.73     1:12.98 (39.25)     1:52.72 (39.74)     2:28.53 (35.81)
 46 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               2:29.94    2:28.86  
                  33.46     1:11.29 (37.83)     1:50.66 (39.37)     2:28.86 (38.20)
 47 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE               2:40.50    2:30.71  
                  34.08     1:12.67 (38.59)     1:52.37 (39.70)     2:30.71 (38.34)
 48 Cheek, Summer N           13 SA-GA                2:44.75    2:33.40  
                  35.48     1:14.50 (39.02)     1:55.27 (40.77)     2:33.40 (38.13)
 49 Stewart, Kylie N          13 UN-GA                1:51.00    2:34.72  
                  34.32     1:13.55 (39.23)     1:54.38 (40.83)     2:34.72 (40.34)
 50 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              2:42.19    2:38.60  
                  36.44     1:16.93 (40.49)     1:57.91 (40.98)     2:38.60 (40.69)
 51 Lawrence, Kendall L       13 Swim B'Ham YMCA-SE   2:44.21    2:43.36  
                  39.39     1:20.97 (41.58)     2:02.93 (41.96)     2:43.36 (40.43)
 52 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               2:28.97    2:44.17  
                  36.16     1:19.32 (43.16)     2:03.06 (43.74)     2:44.17 (41.11)
 53 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                2:54.00    2:46.10  
                  38.99     1:21.39 (42.40)     2:04.57 (43.18)     2:46.10 (41.53)
 54 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE               3:03.95    2:57.28  
                  39.17     1:23.16 (43.99)     2:10.11 (46.95)     2:57.28 (47.17)
 
Event 98  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE              1:52.15    1:51.42  
                  25.99       53.76 (27.77)     1:22.42 (28.66)     1:51.42 (29.00)
  2 Tona, Jack C              14 GPAC-SE              1:53.44    1:52.83  
                  26.78       55.86 (29.08)     1:24.23 (28.37)     1:52.83 (28.60)
  3 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                1:55.29    1:54.22  
                  26.03       54.64 (28.61)     1:24.25 (29.61)     1:54.22 (29.97)
  4 Sun, Bryful A             14 MYB-SE               1:56.34    1:54.94  
                  26.66       55.86 (29.20)     1:26.38 (30.52)     1:54.94 (28.56)
  5 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE              1:58.07    1:55.41  
                  26.95       56.32 (29.37)     1:26.77 (30.45)     1:55.41 (28.64)
  6 Beri, Jonah N             13 SA-GA                1:54.30    1:55.92  
                  26.48       55.67 (29.19)     1:26.37 (30.70)     1:55.92 (29.55)
  7 Hansen, Sam G             13 SA-GA                1:57.23    1:58.17  
                  27.06       56.00 (28.94)     1:27.36 (31.36)     1:58.17 (30.81)
  8 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE           2:04.50    1:58.19  
                  26.60       57.09 (30.49)     1:27.83 (30.74)     1:58.19 (30.36)
  8 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                1:58.27    1:58.19  
                  27.42       57.71 (30.29)     1:28.32 (30.61)     1:58.19 (29.87)
 10 Philippe, Vincent J       14 SA-GA                1:59.92    1:58.93  
                  28.68       59.14 (30.46)     1:29.29 (30.15)     1:58.93 (29.64)
 11 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                2:02.25    1:59.68  
                  28.07       58.84 (30.77)     1:30.12 (31.28)     1:59.68 (29.56)
 12 Ballard, Foster W         13 MYB-SE               2:02.23    2:00.00  
                  27.99       58.34 (30.35)     1:29.78 (31.44)     2:00.00 (30.22)
 13 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE               2:05.06    2:00.30  
                  28.28       59.02 (30.74)     1:30.25 (31.23)     2:00.30 (30.05)
 14 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS              2:02.23    2:01.68  
                  27.91       58.75 (30.84)     1:30.17 (31.42)     2:01.68 (31.51)
 15 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               2:04.52    2:02.48  
                  27.88       59.39 (31.51)     1:31.48 (32.09)     2:02.48 (31.00)
 16 Portillo, JP E            13 SA-GA                1:57.50    2:02.81  
                  27.64       58.90 (31.26)     1:31.08 (32.18)     2:02.81 (31.73)
 17 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                2:03.05    2:06.11  
                  28.79     1:01.14 (32.35)     1:34.33 (33.19)     2:06.11 (31.78)
 18 McCaskill, David S        13 GPAC-SE              2:08.37    2:06.33  
                  29.99     1:02.36 (32.37)     1:35.27 (32.91)     2:06.33 (31.06)
 19 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              2:06.91    2:06.73  
                  28.64     1:01.15 (32.51)     1:34.35 (33.20)     2:06.73 (32.38)
 20 McFarland, Parker P       14 GPAC-SE              2:08.08    2:07.39  
                  29.22     1:01.38 (32.16)     1:34.64 (33.26)     2:07.39 (32.75)
 21 Gray, Zion A              13 SA-GA                2:09.83    2:08.56  
                  28.69     1:00.34 (31.65)     1:34.38 (34.04)     2:08.56 (34.18)
 22 Bowers, Han S             14 Swim B'Ham YMCA-SE   2:15.12    2:08.99  
                  29.22     1:02.00 (32.78)     1:36.11 (34.11)     2:08.99 (32.88)
 23 Waldis, Zach D            13 SA-GA                2:07.18    2:09.59  
                  30.60     1:03.23 (32.63)     1:36.66 (33.43)     2:09.59 (32.93)
 24 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE              2:11.39    2:10.74  
                  28.55     1:00.38 (31.83)     1:36.20 (35.82)     2:10.74 (34.54)
 25 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                2:12.78    2:11.57  
                  29.67     1:03.58 (33.91)     1:38.04 (34.46)     2:11.57 (33.53)
 26 Kalenik, Jonathan W       13 SA-GA                2:18.74    2:14.25  
                  30.45     1:04.76 (34.31)     1:40.11 (35.35)     2:14.25 (34.14)
 27 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE           2:29.32    2:19.44  
                  31.04     1:06.78 (35.74)     1:43.25 (36.47)     2:19.44 (36.19)
 28 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                2:39.80    2:25.05  
                  32.54     1:09.09 (36.55)     1:48.29 (39.20)     2:25.05 (36.76)
 29 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               2:34.07    2:28.61  
                  32.20     1:10.22 (38.02)     1:49.52 (39.30)     2:28.61 (39.09)
 30 Gynther, Josh M           13 Sharks!-GA           2:35.92    2:31.29  
                  32.59     1:10.48 (37.89)     1:51.04 (40.56)     2:31.29 (40.25)
 31 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE                    NT    2:32.98  
                  34.32     1:12.82 (38.50)     1:52.45 (39.63)     2:32.98 (40.53)
 
Event 99  Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saint, Liz L              17 SA-GA                1:53.67    1:55.45  
                  27.07       55.92 (28.85)     1:25.11 (29.19)     1:55.45 (30.34)
  2 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               1:54.50    1:56.68  
                  26.86       56.49 (29.63)     1:26.53 (30.04)     1:56.68 (30.15)
  3 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               1:55.85    1:57.26  
                  27.22       56.26 (29.04)     1:26.67 (30.41)     1:57.26 (30.59)
  4 Berger, Kelly M           15 CTA-SE               1:58.50    1:57.41  
                  27.14       56.67 (29.53)     1:27.17 (30.50)     1:57.41 (30.24)
  5 Myers, Holly M            18 HSAS-MS              1:59.28    1:58.98  
                  27.54       57.56 (30.02)     1:28.37 (30.81)     1:58.98 (30.61)
  6 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               1:56.87    1:59.06  
                  27.62       57.35 (29.73)     1:27.95 (30.60)     1:59.06 (31.11)
  7 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE              1:54.43    1:59.54  
                  27.88       57.48 (29.60)     1:28.12 (30.64)     1:59.54 (31.42)
  8 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE               2:00.90    1:59.57  
                  28.25       59.06 (30.81)     1:29.44 (30.38)     1:59.57 (30.13)
  9 Waters, Winston K         16 MYB-SE               2:05.89    2:02.01  
                  28.73     1:00.08 (31.35)     1:31.52 (31.44)     2:02.01 (30.49)
 10 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              2:02.86    2:02.08  
                  28.22       59.05 (30.83)     1:30.85 (31.80)     2:02.08 (31.23)
 11 Andrews, Mary Allison A   16 HSAS-MS              2:02.03    2:02.29  
                  28.06       58.80 (30.74)     1:30.44 (31.64)     2:02.29 (31.85)
 12 Allen, Sara C             17 SA-GA                2:01.65    2:03.07  
                  29.08     1:00.18 (31.10)     1:31.57 (31.39)     2:03.07 (31.50)
 13 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE               2:01.89    2:03.24  
                  28.13       58.85 (30.72)     1:30.84 (31.99)     2:03.24 (32.40)
 14 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               2:06.88    2:04.31  
                  28.59     1:00.80 (32.21)     1:33.24 (32.44)     2:04.31 (31.07)
 15 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               1:59.98    2:07.08  
                  29.29     1:01.52 (32.23)     1:33.98 (32.46)     2:07.08 (33.10)
 16 Young, Rebecca A          17 MYB-SE               2:02.57    2:07.10  
                  28.81     1:00.96 (32.15)     1:33.69 (32.73)     2:07.10 (33.41)
 17 Petersen, Meghan N        17 HSAS-MS              2:07.14    2:07.27  
                  29.23     1:01.14 (31.91)     1:34.10 (32.96)     2:07.27 (33.17)
 18 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               2:11.26    2:10.00  
                  29.48     1:02.42 (32.94)     1:35.87 (33.45)     2:10.00 (34.13)
 19 Collins, Shelby L         16 MYB-SE                    NT    2:10.49  
                  29.65     1:02.30 (32.65)     1:36.39 (34.09)     2:10.49 (34.10)
 20 Langley, Peyton R         16 PSL-SE               2:09.68    2:10.55  
                  30.42     1:04.23 (33.81)     1:38.15 (33.92)     2:10.55 (32.40)
 21 Jones, Jeni R             15 Blast-LA             2:08.81    2:10.97  
                  29.51     1:02.47 (32.96)     1:36.94 (34.47)     2:10.97 (34.03)
 22 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               2:19.33    2:13.21  
                  30.58     1:04.70 (34.12)     1:39.29 (34.59)     2:13.21 (33.92)
 23 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      2:15.70    2:13.43  
                  29.76     1:03.72 (33.96)     1:38.36 (34.64)     2:13.43 (35.07)
 24 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              2:12.45    2:13.81  
                  29.71     1:03.88 (34.17)     1:39.81 (35.93)     2:13.81 (34.00)
 25 Geiss, Katelyn C          16 FAST-SE              2:08.00    2:14.55  
                  30.53     1:04.61 (34.08)     1:39.80 (35.19)     2:14.55 (34.75)
 26 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              2:16.47    2:17.42  
                  31.67     1:06.23 (34.56)     1:42.01 (35.78)     2:17.42 (35.41)
 27 Felso, Val M              16 SA-GA                2:16.38    2:18.81  
                  32.23     1:07.11 (34.88)     1:43.00 (35.89)     2:18.81 (35.81)
 28 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               2:20.68    2:20.13  
                  30.74     1:05.81 (35.07)     1:43.22 (37.41)     2:20.13 (36.91)
 29 Molnar, Rachel H          15 SA-GA                2:20.20    2:21.38  
                  32.23     1:08.38 (36.15)     1:45.47 (37.09)     2:21.38 (35.91)
 30 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               2:26.71    2:27.45  
                  34.56     1:12.57 (38.01)     1:50.83 (38.26)     2:27.45 (36.62)
 31 Brown, Macy K             16 PSL-SE               2:35.44    2:35.50  
                  34.60     1:13.71 (39.11)     1:54.90 (41.19)     2:35.50 (40.60)
 32 Clance, Emily S           16 SA-GA                     NT    2:37.64  
                  35.16     1:16.05 (40.89)     1:57.34 (41.29)     2:37.64 (40.30)
 33 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               2:34.90    2:37.68  
                  35.25     1:15.87 (40.62)     1:57.73 (41.86)     2:37.68 (39.95)
 -- Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE               2:03.85         DQ  
                  29.70     1:02.20 (32.50)     1:36.39 (34.19)          DQ (33.98)
 
Event 100  Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussong, Austin K         18 AUB-SE               1:45.71    1:43.85  
                  23.23       49.09 (25.86)     1:16.60 (27.51)     1:43.85 (27.25)
  2 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                1:42.10    1:44.13  
                  24.57       50.70 (26.13)     1:17.62 (26.92)     1:44.13 (26.51)
  3 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              1:47.01    1:44.75  
                  24.30       50.73 (26.43)     1:18.07 (27.34)     1:44.75 (26.68)
  4 Lowry, Mac D              17 AUB-SE               1:43.34    1:46.74  
                  25.47       52.81 (27.34)     1:20.15 (27.34)     1:46.74 (26.59)
  5 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE               1:45.06    1:46.96  
                  25.09       52.44 (27.35)     1:19.87 (27.43)     1:46.96 (27.09)
  6 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE              1:47.14    1:47.87  
                  24.94       52.05 (27.11)     1:19.98 (27.93)     1:47.87 (27.89)
  7 Essary, Tyler J           17 PSL-SE               1:48.09    1:48.18  
                  25.34       52.59 (27.25)     1:20.59 (28.00)     1:48.18 (27.59)
  8 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE              1:51.47    1:49.28  
                  25.19       53.27 (28.08)     1:21.65 (28.38)     1:49.28 (27.63)
  9 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE              1:51.28    1:49.31  
                  25.36       53.61 (28.25)     1:21.94 (28.33)     1:49.31 (27.37)
 10 Dolan, Ian M              17 PSL-SE               2:04.45    1:49.56  
                  24.37       40.05 (15.68)     1:13.84 (33.79)     1:49.56 (35.72)
 11 Anderson, Will C          15 TNT-SE               1:54.01    1:50.75  
                  26.70       54.78 (28.08)     1:22.88 (28.10)     1:50.75 (27.87)
 12 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE               1:50.78    1:50.96  
                  25.77       53.97 (28.20)     1:23.05 (29.08)     1:50.96 (27.91)
 13 Coggin, Kody J            16 AUB-SE               1:44.41    1:51.27  
                  25.35       53.04 (27.69)     1:22.08 (29.04)     1:51.27 (29.19)
 14 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE              1:51.30    1:51.40  
                  24.81       52.87 (28.06)     1:21.73 (28.86)     1:51.40 (29.67)
 15 Latoni, Justin D          22 SA-GA                1:50.80    1:51.74  
                  26.27       54.89 (28.62)     1:23.59 (28.70)     1:51.74 (28.15)
 16 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE               1:45.79    1:52.63  
                  25.17       53.21 (28.04)     1:22.62 (29.41)     1:52.63 (30.01)
 17 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                1:51.98    1:53.53  
                  25.81       54.26 (28.45)     1:23.88 (29.62)     1:53.53 (29.65)
 18 Gmehlin, Cameron G        18 MYB-SE               1:59.22    1:54.00  
                  26.04       54.68 (28.64)     1:24.05 (29.37)     1:54.00 (29.95)
 19 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE               1:49.72    1:54.34  
                  26.18       55.28 (29.10)     1:25.10 (29.82)     1:54.34 (29.24)
 20 Mangum, Ryan R            17 MYB-SE               1:59.31    1:54.86  
                  26.36       55.98 (29.62)     1:25.64 (29.66)     1:54.86 (29.22)
 21 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE               1:47.45    1:55.38  
                  25.23       52.88 (27.65)     1:22.86 (29.98)     1:55.38 (32.52)
 22 Miller, Logan L           18 HSAS-MS              1:53.82    1:55.41  
                  26.63       55.84 (29.21)     1:25.83 (29.99)     1:55.41 (29.58)
 23 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                1:52.66    1:55.56  
                  26.33       54.86 (28.53)     1:25.81 (30.95)     1:55.56 (29.75)
 24 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE               1:58.31    1:56.46  
                  27.15       57.96 (30.81)     1:28.22 (30.26)     1:56.46 (28.24)
 25 Langley, Scott S          16 SA-GA                1:58.00    1:56.51  
                  26.41       56.31 (29.90)     1:26.98 (30.67)     1:56.51 (29.53)
 26 Raymond, Michael T        15 GPAC-SE              1:57.37    1:56.74  
                  25.61       54.79 (29.18)     1:26.16 (31.37)     1:56.74 (30.58)
 27 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE               1:55.07    1:56.85  
                  26.55       56.26 (29.71)     1:26.49 (30.23)     1:56.85 (30.36)
 28 Danley, Adam C            16 GPAC-SE              1:58.02    1:57.03  
                  26.69       56.61 (29.92)     1:27.29 (30.68)     1:57.03 (29.74)
 29 Nelson, Jonathan W        17 Sharks!-GA           1:56.69    1:57.28  
                  26.29       56.50 (30.21)     1:27.27 (30.77)     1:57.28 (30.01)
 30 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE               2:03.92    1:57.78  
                  26.41       56.11 (29.70)     1:27.01 (30.90)     1:57.78 (30.77)
 31 Montague, Josh L          15 HSAS-MS              1:57.67    1:58.00  
                  26.83       57.04 (30.21)     1:28.31 (31.27)     1:58.00 (29.69)
 32 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               1:59.01    1:58.03  
                  27.14       56.76 (29.62)     1:27.36 (30.60)     1:58.03 (30.67)
 33 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE              1:58.96    1:58.43  
                  27.80       58.17 (30.37)     1:28.90 (30.73)     1:58.43 (29.53)
 34 Parker, Henry T           15 SA-GA                2:01.91    1:59.32  
                  27.38       57.42 (30.04)     1:28.44 (31.02)     1:59.32 (30.88)
 35 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE               1:58.58    2:00.02  
                  27.84       59.87 (32.03)     1:29.53 (29.66)     2:00.02 (30.49)
 36 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS              2:00.08    2:00.67  
                  27.31       57.53 (30.22)     1:29.11 (31.58)     2:00.67 (31.56)
 37 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE               2:04.78    2:01.83  
                  28.18       59.02 (30.84)     1:31.20 (32.18)     2:01.83 (30.63)
 38 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               2:08.74    2:02.50  
                  27.90       58.78 (30.88)     1:31.48 (32.70)     2:02.50 (31.02)
 39 Vincent, Dustin           16 SA-GA                2:02.21    2:02.94  
                  29.10     1:00.49 (31.39)     1:32.46 (31.97)     2:02.94 (30.48)
 40 Jones, Andrew M           17 Blast-LA             2:05.11    2:03.24  
                  28.84       59.88 (31.04)     1:32.84 (32.96)     2:03.24 (30.40)
 41 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              2:05.20    2:03.81  
                  29.03       59.72 (30.69)     1:31.76 (32.04)     2:03.81 (32.05)
 42 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS              2:07.80    2:05.91  
                  29.09     1:01.30 (32.21)     1:33.84 (32.54)     2:05.91 (32.07)
 43 Alford, John R            15 Swim B'Ham YMCA-SE   2:10.65    2:07.46  
                  27.65       59.06 (31.41)     1:32.97 (33.91)     2:07.46 (34.49)
 44 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE   2:07.73    2:08.26  
                  28.72     1:00.81 (32.09)     1:34.75 (33.94)     2:08.26 (33.51)
 45 Toohey, Henry F           15 MYB-SE               2:15.42    2:11.08  
                  30.13     1:03.32 (33.19)     1:37.89 (34.57)     2:11.08 (33.19)
 46 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE   2:35.93    2:31.73  
                  32.68     1:11.19 (38.51)     1:52.81 (41.62)     2:31.73 (38.92)
 
Event 101  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jones, Lydia W            14 SA-GA                  58.85      58.98  
                  27.57       58.98 (31.41)                                        
  2 Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                  58.33    1:00.35  
                  27.82     1:00.35 (32.53)                                        
  3 Page, Caroline M          14 GPAC-SE              1:01.03    1:00.72  
                  28.47     1:00.72 (32.25)                                        
  4 Erickson, Devon L         14 SA-GA                  59.66    1:01.49  
                  28.80     1:01.49 (32.69)                                        
  5 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                1:04.36    1:01.54  
                  29.43     1:01.54 (32.11)                                        
  6 Crow, Cadie A             13 SA-GA                1:01.60    1:01.78  
                  28.32     1:01.78 (33.46)                                        
  7 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:04.40    1:01.92  
                  28.67     1:01.92 (33.25)                                        
  8 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               1:04.60    1:02.42  
                  29.58     1:02.42 (32.84)                                        
  9 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              1:03.96    1:02.85  
                  29.75     1:02.85 (33.10)                                        
 10 Grover, Katie R           14 SA-GA                1:05.48    1:03.11  
                  29.53     1:03.11 (33.58)                                        
 11 Anderson, Maggie G        13 SA-GA                1:03.18    1:03.54  
                  29.80     1:03.54 (33.74)                                        
 12 Chandler, Allison V       13 SA-GA                1:05.39    1:03.64  
                  30.50     1:03.64 (33.14)                                        
 13 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA           1:03.93    1:04.09  
                  30.13     1:04.09 (33.96)                                        
 14 Bell, Annie L             14 HSAS-MS              1:04.53    1:05.59  
                  30.21     1:05.59 (35.38)                                        
 15 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                1:06.22    1:05.74  
                  30.37     1:05.74 (35.37)                                        
 16 Gibson, Madison G         14 SA-GA                1:07.40    1:06.41  
                  30.41     1:06.41 (36.00)                                        
 17 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE           1:08.69    1:06.92  
                  31.28     1:06.92 (35.64)                                        
 18 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                1:02.10    1:07.49  
                  30.39     1:07.49 (37.10)                                        
 19 Wu, Julia                 13 AUB-SE               1:09.35    1:07.62  
                  31.50     1:07.62 (36.12)                                        
 20 Schunk, Catherine A       14 SA-GA                1:07.48    1:07.63  
                  31.23     1:07.63 (36.40)                                        
 21 Wolff, Coral S            14 SA-GA                     NT    1:07.85  
                  32.54     1:07.85 (35.31)                                        
 22 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               1:06.58    1:08.37  
                  31.78     1:08.37 (36.59)                                        
 23 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE              1:09.78    1:08.55  
                  30.79     1:08.55 (37.76)                                        
 24 Newton, Maryellen D       14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:11.47    1:08.82  
                  32.04     1:08.82 (36.78)                                        
 25 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              1:02.23    1:09.08  
                  31.53     1:09.08 (37.55)                                        
 26 Flint, Tinsley G          14 SA-GA                1:10.91    1:09.23  
                  32.25     1:09.23 (36.98)                                        
 27 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              1:09.01    1:09.29  
                  32.96     1:09.29 (36.33)                                        
 28 Repasky, Lauren N         14 SA-GA                1:08.47    1:09.54  
                  32.37     1:09.54 (37.17)                                        
 29 Heacock, Katie M          13 MYB-SE               1:10.86    1:09.66  
                  32.53     1:09.66 (37.13)                                        
 30 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                1:09.96    1:09.93  
                  31.40     1:09.93 (38.53)                                        
 31 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               1:13.30    1:10.01  
                  33.36     1:10.01 (36.65)                                        
 32 Litke, Brittany E         13 SA-GA                1:07.80    1:10.41  
                  31.73     1:10.41 (38.68)                                        
 33 Vincent, Alexis B         14 SA-GA                1:11.05    1:11.12  
                  32.86     1:11.12 (38.26)                                        
 34 Rice, Rachel N            13 SA-GA                1:14.44    1:12.65  
                  33.89     1:12.65 (38.76)                                        
 35 Tangen, Katie M           14 SA-GA                1:10.63    1:12.80  
                  32.17     1:12.80 (40.63)                                        
 36 Filan, Caroline E         13 SA-GA                1:17.53    1:13.41  
                  34.64     1:13.41 (38.77)                                        
 37 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               1:17.99    1:14.52  
                  34.46     1:14.52 (40.06)                                        
 38 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                1:18.60    1:14.78  
                  35.13     1:14.78 (39.65)                                        
 39 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               1:16.22    1:15.25  
                  34.79     1:15.25 (40.46)                                        
 40 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE              1:15.05    1:15.31  
                  34.91     1:15.31 (40.40)                                        
 41 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              1:20.26    1:15.43  
                  33.36     1:15.43 (42.07)                                        
 42 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               1:21.21    1:16.40  
                  34.80     1:16.40 (41.60)                                        
 43 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:21.84    1:17.90  
                  35.45     1:17.90 (42.45)                                        
 44 Gunder, Holly A           13 SA-GA                1:20.13    1:18.57  
                  36.44     1:18.57 (42.13)                                        
 45 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               1:22.08    1:20.40  
                  35.90     1:20.40 (44.50)                                        
 46 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               1:19.88    1:20.67  
                  35.57     1:20.67 (45.10)                                        
 47 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                1:24.77    1:21.18  
                  37.33     1:21.18 (43.85)                                        
 48 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              1:27.32    1:25.38  
                  40.05     1:25.38 (45.33)                                        
 49 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                1:24.26    1:27.43  
                  39.85     1:27.43 (47.58)                                        
 
Event 102  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE                56.80      56.77  
                  26.59       56.77 (30.18)                                        
  2 Tona, Jack C              14 GPAC-SE                57.44      56.82  
                  26.35       56.82 (30.47)                                        
  3 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS                58.21      57.49  
                  26.79       57.49 (30.70)                                        
  4 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE                58.30      57.96  
                  27.32       57.96 (30.64)                                        
  5 Castillo, Alfonso L       13 SA-GA                  58.17      57.99  
                  27.21       57.99 (30.78)                                        
  6 Tarantino, Ross M         13 SA-GA                  59.66      59.12  
                  28.07       59.12 (31.05)                                        
  7 Sun, Bryful A             14 MYB-SE               1:01.18    1:00.49  
                  27.79     1:00.49 (32.70)                                        
  8 Beri, Jonah N             13 SA-GA                  58.90    1:00.80  
                  28.28     1:00.80 (32.52)                                        
  9 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE           1:03.01    1:01.36  
                  28.18     1:01.36 (33.18)                                        
 10 Ballard, Foster W         13 MYB-SE               1:04.51    1:01.90  
                  29.09     1:01.90 (32.81)                                        
 11 Portillo, JP E            13 SA-GA                1:04.92    1:02.04  
                  28.81     1:02.04 (33.23)                                        
 12 Philippe, Vincent J       14 SA-GA                1:03.65    1:03.03  
                  29.40     1:03.03 (33.63)                                        
 13 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE               1:02.73    1:04.01  
                  30.09     1:04.01 (33.92)                                        
 14 Gray, Zion A              13 SA-GA                1:08.40    1:04.33  
                  29.80     1:04.33 (34.53)                                        
 15 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                1:05.24    1:04.53  
                  29.68     1:04.53 (34.85)                                        
 16 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               1:06.10    1:05.04  
                  30.39     1:05.04 (34.65)                                        
 17 McCaskill, David S        13 GPAC-SE              1:04.95    1:05.65  
                  30.65     1:05.65 (35.00)                                        
 18 Bowers, Han S             14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:10.07    1:09.37  
                  31.35     1:09.37 (38.02)                                        
 19 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              1:11.92    1:10.14  
                  32.59     1:10.14 (37.55)                                        
 20 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                1:08.00    1:11.41  
                  32.18     1:11.41 (39.23)                                        
 21 Lee, Charlie P            13 Marlins-SE           1:16.22    1:14.49  
                  34.20     1:14.49 (40.29)                                        
 22 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                1:16.53    1:17.26  
                  34.95     1:17.26 (42.31)                                        
 23 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE              1:20.11    1:18.04  
                  34.87     1:18.04 (43.17)                                        
 24 Gynther, Josh M           13 Sharks!-GA                NT    1:18.49  
                  35.66     1:18.49 (42.83)                                        
 25 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                     NT    1:19.93  
                  37.28     1:19.93 (42.65)                                        
 
Event 103  Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE                 58.40      57.89  
                  27.06       57.89 (30.83)                                        
  2 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               1:00.31    1:00.73  
                  28.61     1:00.73 (32.12)                                        
  3 Saint, Liz L              17 SA-GA                  58.37    1:00.89  
                  28.23     1:00.89 (32.66)                                        
  4 Waters, Winston K         16 MYB-SE                 58.76    1:00.91  
                  29.06     1:00.91 (31.85)                                        
  5 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE               1:00.81    1:01.76  
                  29.40     1:01.76 (32.36)                                        
  6 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               1:01.48    1:02.50  
                  28.84     1:02.50 (33.66)                                        
  7 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE                59.20    1:02.51  
                  29.05     1:02.51 (33.46)                                        
  8 Myers, Holly M            18 HSAS-MS              1:00.09    1:02.63  
                  29.73     1:02.63 (32.90)                                        
  9 Andrews, Mary Allison A   16 HSAS-MS              1:01.94    1:03.67  
                  29.57     1:03.67 (34.10)                                        
 10 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:04.81    1:04.05  
                  29.54     1:04.05 (34.51)                                        
 11 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               1:04.21    1:04.39  
                  29.62     1:04.39 (34.77)                                        
 12 Young, Rebecca A          17 MYB-SE                 59.00    1:04.74  
                  29.52     1:04.74 (35.22)                                        
 13 Young, Sarah C            15 MYB-SE               1:05.79    1:04.82  
                  30.67     1:04.82 (34.15)                                        
 14 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               1:02.45    1:05.59  
                  30.37     1:05.59 (35.22)                                        
 15 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              1:05.36    1:05.84  
                  30.85     1:05.84 (34.99)                                        
 16 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               1:06.89    1:06.47  
                  31.15     1:06.47 (35.32)                                        
 17 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      1:09.84    1:08.08  
                  32.21     1:08.08 (35.87)                                        
 18 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE               1:03.73    1:09.93  
                  31.40     1:09.93 (38.53)                                        
 19 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               1:05.00    1:10.01  
                  32.78     1:10.01 (37.23)                                        
 20 Collins, Shelby L         16 MYB-SE                    NT    1:10.60  
                  32.46     1:10.60 (38.14)                                        
 21 Havrilla, Alexis G        17 SA-GA                1:10.49    1:11.39  
                  32.28     1:11.39 (39.11)                                        
 22 Jones, Jeni R             15 Blast-LA             1:09.82    1:11.67  
                  33.92     1:11.67 (37.75)                                        
 23 Hernandez, Alexa          15 MYB-SE               1:07.85    1:11.74  
                  32.41     1:11.74 (39.33)                                        
 24 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE               1:09.61    1:12.69  
                  33.46     1:12.69 (39.23)                                        
 25 Molnar, Rachel H          15 SA-GA                1:10.78    1:12.85  
                  33.55     1:12.85 (39.30)                                        
 26 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              1:14.45    1:16.71  
                  34.42     1:16.71 (42.29)                                        
 27 Brown, Macy K             16 PSL-SE               1:29.12    1:29.89  
                  37.85     1:29.89 (52.04)                                        
 -- Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               1:27.50         DQ  
                  38.43          DQ (50.03)                                        
 
Event 104  Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowry, Mac D              17 AUB-SE                 52.09      53.04  
                  24.70       53.04 (28.34)                                        
  2 Hughey, Austin L          19 AUB-SE                 52.84      53.14  
                  24.43       53.14 (28.71)                                        
  3 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS                52.73      53.62  
                  25.35       53.62 (28.27)                                        
  4 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE                 54.46      54.61  
                  26.03       54.61 (28.58)                                        
  5 Coggin, Kody J            16 AUB-SE                 55.07      54.68  
                  25.14       54.68 (29.54)                                        
  6 Parker, Henry T           15 SA-GA                  55.57      55.38  
                  26.12       55.38 (29.26)                                        
  7 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE                53.61      55.39  
                  25.20       55.39 (30.19)                                        
  8 Essary, Tyler J           17 PSL-SE                 54.44      55.45  
                  26.18       55.45 (29.27)                                        
  9 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE                54.56      55.47  
                  26.19       55.47 (29.28)                                        
 10 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                  54.10      55.63  
                  26.25       55.63 (29.38)                                        
 11 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 56.00      55.88  
                  26.08       55.88 (29.80)                                        
 11 Mangum, Ryan R            17 MYB-SE                 56.44      55.88  
                  25.85       55.88 (30.03)                                        
 13 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 53.46      55.90  
                  25.43       55.90 (30.47)                                        
 14 Cassidy, Nick N           15 SA-GA                  54.71      56.23  
                  26.40       56.23 (29.83)                                        
 15 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE                57.51      56.33  
                  26.58       56.33 (29.75)                                        
 16 Anderson, Will C          15 TNT-SE                 56.63      56.54  
                  26.54       56.54 (30.00)                                        
 17 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE                 58.02      56.76  
                  26.84       56.76 (29.92)                                        
 18 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE                 57.80      57.42  
                  26.39       57.42 (31.03)                                        
 19 Miller, Logan L           18 HSAS-MS                55.71      57.56  
                  26.98       57.56 (30.58)                                        
 20 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE               1:01.65      58.60  
                  27.09       58.60 (31.51)                                        
 21 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE     59.91      58.90  
                  27.23       58.90 (31.67)                                        
 22 Danley, Adam C            16 GPAC-SE                59.28      59.00  
                  27.79       59.00 (31.21)                                        
 23 Langley, Scott S          16 SA-GA                  57.00      59.10  
                  27.12       59.10 (31.98)                                        
 24 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE                58.67      59.50  
                  27.49       59.50 (32.01)                                        
 25 Nelson, Jonathan W        17 Sharks!-GA             57.57    1:00.14  
                  27.61     1:00.14 (32.53)                                        
 26 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE                58.61    1:00.67  
                  28.26     1:00.67 (32.41)                                        
 27 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE               1:00.80    1:00.97  
                  28.05     1:00.97 (32.92)                                        
 28 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:03.99    1:01.68  
                  28.74     1:01.68 (32.94)                                        
 29 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE               1:01.38    1:01.83  
                  29.15     1:01.83 (32.68)                                        
 30 Toohey, Henry F           15 MYB-SE               1:05.12    1:01.99  
                  29.35     1:01.99 (32.64)                                        
 31 Parsons, Stephen M        17 AUB-SE                 58.45    1:02.88  
                  29.06     1:02.88 (33.82)                                        
 32 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                1:02.72    1:03.54  
                  29.16     1:03.54 (34.38)                                        
 33 Jones, Andrew M           17 Blast-LA             1:02.70    1:04.33  
                  30.18     1:04.33 (34.15)                                        
 34 Dolan, Ian M              17 PSL-SE               1:07.46    1:04.62  
                  29.35     1:04.62 (35.27)                                        
 35 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              1:04.95    1:06.25  
                  29.53     1:06.25 (36.72)                                        
 36 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS              1:08.57    1:07.32  
                  30.96     1:07.32 (36.36)                                        
 37 Dai, Darren L             16 AUB-SE                    NT    1:09.35  
                  31.90     1:09.35 (37.45)                                        
 38 Burke, Taylor T           15 MYB-SE               2:02.54    1:30.46  
                  39.39     1:30.46 (51.07)                                        
 
Event 105  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               2:32.40    2:35.08  
                  34.99     1:14.24 (39.25)     1:55.32 (41.08)     2:35.08 (39.76)
  2 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              2:38.42    2:36.42  
                  35.88     1:16.58 (40.70)     1:57.02 (40.44)     2:36.42 (39.40)
  3 Wolff, Coral S            14 SA-GA                2:36.05    2:39.57  
                  36.35     1:16.35 (40.00)     1:58.96 (42.61)     2:39.57 (40.61)
  4 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                2:43.24    2:41.95  
                  37.11     1:17.14 (40.03)     2:00.09 (42.95)     2:41.95 (41.86)
  5 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                2:47.19    2:43.46  
                  37.96     1:19.61 (41.65)     2:01.61 (42.00)     2:43.46 (41.85)
  6 Barrows, Kimmy M          14 SA-GA                2:43.23    2:43.64  
                  37.66     1:19.28 (41.62)     2:01.68 (42.40)     2:43.64 (41.96)
  7 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT    2:44.76  
                  37.00     1:18.34 (41.34)     2:01.02 (42.68)     2:44.76 (43.74)
  8 Neas, Katie A             14 SA-GA                2:50.57    2:47.95  
                  36.97     1:20.22 (43.25)     2:05.56 (45.34)     2:47.95 (42.39)
  9 White, Avery K            13 SA-GA                2:43.83    2:48.14  
                  37.90     1:20.30 (42.40)     2:04.35 (44.05)     2:48.14 (43.79)
 10 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS              2:49.56    2:49.86  
                  39.12     1:22.59 (43.47)     2:06.05 (43.46)     2:49.86 (43.81)
 11 Heacock, Katie M          13 MYB-SE               2:55.62    2:51.00  
                  38.60     1:21.71 (43.11)     2:05.54 (43.83)     2:51.00 (45.46)
 12 Repasky, Lauren N         14 SA-GA                2:49.10    2:52.18  
                  39.53     1:23.07 (43.54)     2:07.89 (44.82)     2:52.18 (44.29)
 13 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              2:56.24    2:54.11  
                  38.57     1:22.79 (44.22)     2:08.90 (46.11)     2:54.11 (45.21)
 14 Conroy, Megan             13 SA-GA                3:00.47    2:54.27  
                  38.20     1:23.01 (44.81)     2:09.33 (46.32)     2:54.27 (44.94)
 15 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               2:58.68    2:58.65  
                  41.05     1:25.51 (44.46)     2:12.85 (47.34)     2:58.65 (45.80)
 16 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                3:07.83    2:59.94  
                  41.41     1:27.76 (46.35)     2:14.05 (46.29)     2:59.94 (45.89)
 17 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               3:03.35    3:01.49  
                  40.54     1:26.26 (45.72)     2:14.21 (47.95)     3:01.49 (47.28)
 18 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                3:06.99    3:07.41  
                  42.52     1:30.84 (48.32)     2:19.10 (48.26)     3:07.41 (48.31)
 19 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                3:11.15    3:07.79  
                  42.52     1:31.21 (48.69)     2:19.88 (48.67)     3:07.79 (47.91)
 20 Freeman, Beth M           14 SA-GA                3:16.12    3:08.24  
                  42.97     1:31.75 (48.78)     2:21.23 (49.48)     3:08.24 (47.01)
 21 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               3:13.35    3:08.63  
                  41.78     1:29.91 (48.13)     2:19.43 (49.52)     3:08.63 (49.20)
 22 Reeves, Raben E           13 CMSA-SE              3:26.97    3:23.60  
                  47.47     1:38.87 (51.40)     2:30.28 (51.41)     3:23.60 (53.32)
 23 Putnam, Tana J            13 SA-GA                     NT    3:29.48  
                  45.22     1:36.31 (51.09)     2:27.92 (51.61)   3:29.48 (1:01.56)
 -- Dodd, Kaely E             13 SA-GA                     NT         DQ  
                  41.56     1:31.48 (49.92)     2:22.59 (51.11)          DQ (17.07)
 
Event 106  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sun, Bryful A             14 MYB-SE               2:17.81    2:15.61  
                  30.34     1:04.53 (34.19)     1:39.97 (35.44)     2:15.61 (35.64)
  2 Tona, Jack C              14 GPAC-SE              2:22.06    2:25.29  
                  33.17     1:10.32 (37.15)     1:47.81 (37.49)     2:25.29 (37.48)
  3 Portillo, JP E            13 SA-GA                2:30.37    2:26.87  
                  33.69     1:10.63 (36.94)     1:48.62 (37.99)     2:26.87 (38.25)
  4 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               2:36.65    2:31.59  
                  34.45     1:13.01 (38.56)     1:52.46 (39.45)     2:31.59 (39.13)
  5 Ballard, Foster W         13 MYB-SE                    NT    2:32.13  
                  34.10     1:13.79 (39.69)     1:53.76 (39.97)     2:32.13 (38.37)
  6 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE              2:24.94    2:32.50  
                  34.13     1:12.92 (38.79)     1:52.72 (39.80)     2:32.50 (39.78)
  7 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE           2:32.06    2:33.87  
                  34.32     1:13.94 (39.62)     1:54.62 (40.68)     2:33.87 (39.25)
  8 Reichle, Zach M           13 SSA-SE               2:45.22    2:35.16  
                  34.47     1:13.15 (38.68)     1:54.48 (41.33)     2:35.16 (40.68)
  9 Andrews, Logan L          14 HSAS-MS              2:42.23    2:40.78  
                  37.18     1:18.42 (41.24)     1:59.38 (40.96)     2:40.78 (41.40)
 10 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              2:45.26    2:44.10  
                  37.38     1:19.46 (42.08)     2:02.47 (43.01)     2:44.10 (41.63)
 11 Turnipseed, Boyd B        13 TNT-SE               2:59.48    2:47.08  
                  37.81     1:20.14 (42.33)     2:03.47 (43.33)     2:47.08 (43.61)
 12 Hansen, Sam G             13 SA-GA                     NT    2:49.05  
                  37.06     1:20.12 (43.06)     2:03.70 (43.58)     2:49.05 (45.35)
 13 Kimbrell, Josh M          13 CMSA-SE              2:56.43    2:51.46  
                  38.81     1:21.51 (42.70)     2:05.80 (44.29)     2:51.46 (45.66)
 14 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE              2:59.23    2:54.69  
 15 Lee, Charlie P            13 Marlins-SE           3:01.66    2:56.12  
                  39.70     1:24.11 (44.41)     2:11.07 (46.96)     2:56.12 (45.05)
 16 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                3:04.27    2:56.23  
                  38.16     1:24.11 (45.95)     2:10.65 (46.54)     2:56.23 (45.58)
 17 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE           3:02.24    2:58.63  
                  39.11     1:25.28 (46.17)     2:13.86 (48.58)     2:58.63 (44.77)
 18 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               3:14.05    3:03.89  
                  41.30     1:27.56 (46.26)     2:15.36 (47.80)     3:03.89 (48.53)
 
Event 107  Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Molnar, Megan K           16 AUB-SE               2:15.38    2:19.86  
                  31.60     1:07.00 (35.40)     1:42.92 (35.92)     2:19.86 (36.94)
  2 Berger, Kelly M           15 CTA-SE               2:27.23    2:28.70  
                  33.40     1:11.50 (38.10)     1:50.35 (38.85)     2:28.70 (38.35)
  3 Bowles, Carly A           15 AUB-SE               2:32.18    2:34.49  
                  34.83     1:14.73 (39.90)     1:54.83 (40.10)     2:34.49 (39.66)
  4 Langley, Peyton R         16 PSL-SE               2:37.73    2:36.01  
                  35.09     1:15.42 (40.33)     1:56.23 (40.81)     2:36.01 (39.78)
  5 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               2:33.00    2:37.09  
                  35.66     1:15.74 (40.08)     1:56.83 (41.09)     2:37.09 (40.26)
  6 Young, Rebecca A          17 MYB-SE               2:18.72    2:38.30  
                  35.51     1:16.21 (40.70)     1:57.20 (40.99)     2:38.30 (41.10)
  7 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE               2:42.95    2:38.65  
                  36.26     1:16.87 (40.61)     1:57.48 (40.61)     2:38.65 (41.17)
  8 Petersen, Meghan N        17 HSAS-MS              2:38.13    2:39.01  
                  35.56     1:15.81 (40.25)     1:57.18 (41.37)     2:39.01 (41.83)
  9 Collins, Shelby L         16 MYB-SE               2:42.68    2:41.49  
                  36.11     1:16.35 (40.24)     1:58.56 (42.21)     2:41.49 (42.93)
 10 Felso, Val M              16 SA-GA                2:38.42    2:44.17  
                  38.16     1:19.34 (41.18)     2:01.79 (42.45)     2:44.17 (42.38)
 11 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               2:49.29    2:44.51  
                  37.19     1:19.35 (42.16)     2:02.71 (43.36)     2:44.51 (41.80)
 12 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE              2:42.63    2:45.10  
                  37.93     1:20.04 (42.11)     2:02.59 (42.55)     2:45.10 (42.51)
 13 Esters, Svenja            16 Sharks!-GA           2:50.27    2:45.32  
                  37.08     1:19.09 (42.01)     2:01.85 (42.76)     2:45.32 (43.47)
 14 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      2:53.70    2:53.79  
                  38.53     1:22.65 (44.12)     2:08.37 (45.72)     2:53.79 (45.42)
 15 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              2:51.60    2:54.99  
                  38.10     1:23.90 (45.80)     2:10.02 (46.12)     2:54.99 (44.97)
 16 Hamme, Mandy M            15 AUB-SE               2:51.38    2:59.15  
                  39.50     1:25.72 (46.22)     2:12.66 (46.94)     2:59.15 (46.49)
 17 Molnar, Rachel H          15 SA-GA                2:51.41    3:04.34  
                  39.67     1:26.31 (46.64)     2:14.63 (48.32)     3:04.34 (49.71)
 
Event 108  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS              2:12.83    2:11.23  
                  29.53     1:03.16 (33.63)     1:37.11 (33.95)     2:11.23 (34.12)
  2 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE               2:14.43    2:15.61  
                  30.77     1:05.63 (34.86)     1:40.72 (35.09)     2:15.61 (34.89)
  3 Mangum, Ian E             19 MYB-SE               2:11.81    2:15.95  
                  30.56     1:04.47 (33.91)     1:39.51 (35.04)     2:15.95 (36.44)
  4 Cassidy, Nick N           15 SA-GA                2:17.59    2:20.34  
                  31.30     1:06.84 (35.54)     1:43.62 (36.78)     2:20.34 (36.72)
  5 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               2:19.38    2:21.09  
                  31.84     1:08.05 (36.21)     1:44.30 (36.25)     2:21.09 (36.79)
  6 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              2:25.27    2:21.85  
                  32.39     1:08.04 (35.65)     1:44.13 (36.09)     2:21.85 (37.72)
  7 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE               2:22.17    2:23.15  
                  32.86     1:09.75 (36.89)     1:46.40 (36.65)     2:23.15 (36.75)
  8 Gmehlin, Cameron G        18 MYB-SE               2:26.26    2:27.96  
                  32.68     1:10.02 (37.34)     1:48.59 (38.57)     2:27.96 (39.37)
  9 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE               2:18.03    2:28.28  
                  31.95     1:09.36 (37.41)     1:48.37 (39.01)     2:28.28 (39.91)
 10 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE              2:27.07    2:29.06  
                  33.13     1:11.35 (38.22)     1:50.17 (38.82)     2:29.06 (38.89)
 11 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE              2:25.37    2:31.21  
                  34.25     1:13.10 (38.85)     1:51.95 (38.85)     2:31.21 (39.26)
 12 Miller, Logan L           18 HSAS-MS              2:38.51    2:32.33  
                  34.01     1:13.55 (39.54)     1:54.61 (41.06)     2:32.33 (37.72)
 13 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS              2:32.51    2:33.95  
                  34.49     1:14.00 (39.51)     1:54.41 (40.41)     2:33.95 (39.54)
 14 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE               2:35.88    2:34.11  
                  33.63     1:12.08 (38.45)     1:52.76 (40.68)     2:34.11 (41.35)
 15 Montague, Josh L          15 HSAS-MS              2:36.56    2:35.96  
                  35.42     1:15.29 (39.87)     1:55.85 (40.56)     2:35.96 (40.11)
 16 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE   2:56.18    2:46.44  
                  36.61     1:18.01 (41.40)     2:03.01 (45.00)     2:46.44 (43.43)
 
Event 109  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Page, Caroline M          14 GPAC-SE                58.06      59.00  
                  28.73       59.00 (30.27)                                        
  2 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA           1:00.97    1:00.97  
                  30.11     1:00.97 (30.86)                                        
  3 Szydel, Ashley V          14 TNT-SE               1:03.41    1:01.30  
                  30.35     1:01.30 (30.95)                                        
  4 Jones, Lydia W            14 SA-GA                1:02.76    1:02.27  
                  30.69     1:02.27 (31.58)                                        
  5 Wrolson, Maddie A         14 SA-GA                1:02.65    1:03.05  
                  30.52     1:03.05 (32.53)                                        
  6 Grover, Katie R           14 SA-GA                1:01.27    1:03.14  
                  30.48     1:03.14 (32.66)                                        
  7 Erickson, Devon L         14 SA-GA                1:04.12    1:03.21  
                  30.94     1:03.21 (32.27)                                        
  8 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                1:04.05    1:03.95  
                  31.72     1:03.95 (32.23)                                        
  9 Eguia, Morgan E           14 HSAS-MS              1:04.00    1:04.34  
                  31.18     1:04.34 (33.16)                                        
 10 Chandler, Allison V       13 SA-GA                1:07.31    1:04.79  
                  32.85     1:04.79 (31.94)                                        
 11 Finkle, Caroline K        14 SA-GA                1:04.03    1:04.91  
                  31.60     1:04.91 (33.31)                                        
 12 Crow, Cadie A             13 SA-GA                1:03.79    1:05.00  
                  31.83     1:05.00 (33.17)                                        
 13 Brooks, Danielle D        13 SA-GA                1:08.18    1:05.41  
                  32.02     1:05.41 (33.39)                                        
 13 Weekley, Olivia H         13 GPAC-SE              1:05.35    1:05.41  
                  31.47     1:05.41 (33.94)                                        
 15 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:06.30    1:05.44  
                  31.83     1:05.44 (33.61)                                        
 16 Tangen, Katie M           14 SA-GA                1:05.48    1:05.66  
                  32.13     1:05.66 (33.53)                                        
 17 Anderson, Maggie G        13 SA-GA                1:05.74    1:06.19  
                  32.37     1:06.19 (33.82)                                        
 18 Gibson, Madison G         14 SA-GA                1:06.22    1:06.22  
                  31.49     1:06.22 (34.73)                                        
 19 Hans, Channing O          14 SA-GA                1:06.49    1:06.64  
                  32.62     1:06.64 (34.02)                                        
 20 Smith, Alexi Y            13 SA-GA                1:07.72    1:06.76  
                  33.27     1:06.76 (33.49)                                        
 21 McKenzie, Anna K          13 CTA-SE               1:07.66    1:06.80  
                  33.00     1:06.80 (33.80)                                        
 21 Kamman, Maddie L          14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:07.15    1:06.80  
                  32.04     1:06.80 (34.76)                                        
 23 Doran, Caitlin L          14 SA-GA                1:06.96    1:06.98  
                  32.27     1:06.98 (34.71)                                        
 24 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT    1:07.02  
                  32.89     1:07.02 (34.13)                                        
 25 Bell, Annie L             14 HSAS-MS              1:07.10    1:07.10  
                  33.13     1:07.10 (33.97)                                        
 26 Litke, Brittany E         13 SA-GA                1:06.28    1:07.35  
                  32.89     1:07.35 (34.46)                                        
 27 Newton, Maryellen D       14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:07.89    1:07.53  
                  32.91     1:07.53 (34.62)                                        
 28 Repasky, Lauren N         14 SA-GA                1:07.47    1:08.28  
                  33.14     1:08.28 (35.14)                                        
 29 White, Avery K            13 SA-GA                1:09.27    1:08.73  
                  33.32     1:08.73 (35.41)                                        
 30 Phillips, Brooke B        14 SA-GA                1:10.72    1:10.22  
                  34.77     1:10.22 (35.45)                                        
 31 Barrows, Kimmy M          14 SA-GA                1:10.81    1:10.23  
                  35.24     1:10.23 (34.99)                                        
 32 Filan, Caroline E         13 SA-GA                1:11.09    1:10.68  
                  35.71     1:10.68 (34.97)                                        
 33 Alley-Baktoo, Zahra A     13 AUB-SE               1:13.56    1:10.72  
                  35.18     1:10.72 (35.54)                                        
 34 Vincent, Alexis B         14 SA-GA                1:10.43    1:10.80  
                  35.03     1:10.80 (35.77)                                        
 35 Wu, Julia                 13 AUB-SE               1:10.31    1:10.83  
                  33.59     1:10.83 (37.24)                                        
 36 Martin, Rachel E          13 GPAC-SE              1:12.31    1:12.42  
                  35.32     1:12.42 (37.10)                                        
 37 Rice, Rachel N            13 SA-GA                1:20.23    1:12.53  
                  35.36     1:12.53 (37.17)                                        
 38 Turner, Ozell D           13 CMSA-SE              1:14.40    1:13.15  
                  35.87     1:13.15 (37.28)                                        
 39 Pekkalainen, Annika H     13 SA-GA                1:15.90    1:13.17  
                  35.31     1:13.17 (37.86)                                        
 40 Heacock, Katie M          13 MYB-SE               1:12.81    1:13.22  
                  35.94     1:13.22 (37.28)                                        
 41 Treadway, Alex K          13 SA-GA                1:16.52    1:14.34  
                  36.53     1:14.34 (37.81)                                        
 42 Ellzey, Ashton M          14 Marlins-SE           1:16.09    1:14.35  
                  35.46     1:14.35 (38.89)                                        
 43 Conroy, Megan             13 SA-GA                1:15.45    1:14.69  
                  36.05     1:14.69 (38.64)                                        
 44 Forbes, Isabel A          13 SA-GA                1:15.30    1:15.18  
                  36.33     1:15.18 (38.85)                                        
 45 Bundschuh, Kyle E         13 SA-GA                1:13.74    1:15.69  
                  37.23     1:15.69 (38.46)                                        
 46 Arnold, Tori N            13 MYB-SE               1:18.36    1:17.27  
                  37.90     1:17.27 (39.37)                                        
 47 Cowper, Emily E           13 AUB-SE               1:30.17    1:17.44  
                  37.71     1:17.44 (39.73)                                        
 48 Goelz, Alyssa L           13 SA-GA                1:20.00    1:17.55  
                  39.07     1:17.55 (38.48)                                        
 49 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                1:19.60    1:18.55  
                  38.89     1:18.55 (39.66)                                        
 50 Bradley, Amanda P         13 Swim B'Ham YMCA-SE   1:19.21    1:18.99  
                  38.51     1:18.99 (40.48)                                        
 51 Duren, Kaitlyn N          13 CTA-SE               1:16.72    1:19.20  
                  38.93     1:19.20 (40.27)                                        
 52 Columbia, Mimi M          13 MYB-SE               1:14.64    1:19.38  
                  37.54     1:19.38 (41.84)                                        
 53 Phillpott, Jordan E       13 AUB-SE               1:22.08    1:19.93  
                  40.08     1:19.93 (39.85)                                        
 54 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE               1:22.15    1:20.45  
                  38.76     1:20.45 (41.69)                                        
 55 Gunder, Holly A           13 SA-GA                1:18.97    1:20.85  
                  39.83     1:20.85 (41.02)                                        
 56 Encardes, Nicole A        13 SA-GA                     NT    1:22.85  
                  41.32     1:22.85 (41.53)                                        
 57 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                     NT    1:30.50  
                  45.44     1:30.50 (45.06)                                        
 58 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE               1:36.59    1:33.46  
                  44.40     1:33.46 (49.06)                                        
 
Event 110  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beri, Jonah N             13 SA-GA                  57.76      57.25  
                  28.74       57.25 (28.51)                                        
  2 Gurtowsky, Logan A        14 GPAC-SE                56.61      57.80  
                  28.33       57.80 (29.47)                                        
  3 Hansen, Sam G             13 SA-GA                  58.28      58.83  
                  28.68       58.83 (30.15)                                        
  4 Keenan, Cody A            14 GPAC-SE                58.07      59.58  
                  29.56       59.58 (30.02)                                        
  5 Tona, Jack C              14 GPAC-SE                58.75    1:01.37  
                  29.54     1:01.37 (31.83)                                        
  6 Klein, Bryan M            14 Marlins-SE             59.99    1:02.26  
                  30.08     1:02.26 (32.18)                                        
  7 O'Toole, Connor M         14 SA-GA                1:03.37    1:02.55  
                  30.68     1:02.55 (31.87)                                        
  8 Ballard, Foster W         13 MYB-SE               1:05.93    1:03.26  
                  31.28     1:03.26 (31.98)                                        
  9 Frinak, Kevin M           14 AUB-SE               1:03.18    1:03.37  
                  30.23     1:03.37 (33.14)                                        
 10 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS              1:05.10    1:04.18  
                  31.54     1:04.18 (32.64)                                        
 11 Bowers, Han S             14 Swim B'Ham YMCA-SE   1:06.93    1:04.19  
                  31.42     1:04.19 (32.77)                                        
 12 McCaskill, David S        13 GPAC-SE              1:06.66    1:05.52  
                  32.33     1:05.52 (33.19)                                        
 13 McLamb, Joshua L          13 GPAC-SE              1:07.91    1:07.49  
                  32.82     1:07.49 (34.67)                                        
 14 Reichle, Zach M           13 SSA-SE               1:09.00    1:07.71  
                  33.08     1:07.71 (34.63)                                        
 15 Pekkalainen, Michael A    13 SA-GA                1:08.90    1:08.16  
                  33.11     1:08.16 (35.05)                                        
 16 Dickerson, Ted E          14 SA-GA                1:07.84    1:08.32  
                  33.73     1:08.32 (34.59)                                        
 17 Murphy, Thomas A          14 SA-GA                1:08.71    1:08.95  
                  33.63     1:08.95 (35.32)                                        
 18 Waldis, Zach D            13 SA-GA                1:12.39    1:09.83  
                  34.08     1:09.83 (35.75)                                        
 19 McFarland, Parker P       14 GPAC-SE              1:11.41    1:11.98  
                  35.21     1:11.98 (36.77)                                        
 20 Kalenik, Jonathan W       13 SA-GA                1:16.78    1:12.56  
                  35.40     1:12.56 (37.16)                                        
 21 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                1:12.00    1:12.79  
                  35.66     1:12.79 (37.13)                                        
 22 Lee, Charlie P            13 Marlins-SE           1:16.77    1:14.96  
                  37.57     1:14.96 (37.39)                                        
 23 Mathews, Jack W           13 CTA-SE               1:17.56    1:15.31  
                  36.21     1:15.31 (39.10)                                        
 24 Wullschleger, A.J. J      14 Marlins-SE                NT    1:18.05  
                  36.73     1:18.05 (41.32)                                        
 25 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                1:25.19    1:18.82  
                  39.45     1:18.82 (39.37)                                        
 26 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                1:22.54    1:19.75  
                  39.85     1:19.75 (39.90)                                        
 27 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE                    NT    1:31.29  
                  43.20     1:31.29 (48.09)                                        
 
Event 111  Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Sarah I         15 MYB-SE                 56.42      58.03  
                  28.19       58.03 (29.84)                                        
  2 Middleton, Aimee R        17 AUB-SE                 56.50      58.81  
                  28.48       58.81 (30.33)                                        
  3 Young, Sarah C            15 MYB-SE               1:01.73    1:01.14  
                  30.08     1:01.14 (31.06)                                        
  4 MacFarlane, Zoe C         15 GPAC-SE                57.26    1:01.28  
                  30.15     1:01.28 (31.13)                                        
  5 Myers, Holly M            18 HSAS-MS              1:00.42    1:03.25  
                  30.81     1:03.25 (32.44)                                        
  6 McKenzie, Cora L          15 CTA-SE               1:04.82    1:04.14  
                  31.65     1:04.14 (32.49)                                        
  7 Myers, Hope H             18 HSAS-MS              1:03.53    1:04.45  
                  31.98     1:04.45 (32.47)                                        
  8 Andrews, Mary Allison A   16 HSAS-MS              1:04.53    1:04.56  
                  30.94     1:04.56 (33.62)                                        
  9 Duncan, Taylor K          16 MYB-SE               1:04.55    1:05.02  
                  32.09     1:05.02 (32.93)                                        
 10 Swiderski, Elizabeth P    16 AUB-SE               1:05.39    1:05.66  
                  31.42     1:05.66 (34.24)                                        
 11 Wyatt, Elizabeth H        18 CTA-SE               1:00.19    1:05.93  
                  31.51     1:05.93 (34.42)                                        
 12 Mantiply, Adele E         16 TNT-SE               1:04.24    1:06.24  
                  32.92     1:06.24 (33.32)                                        
 13 Waters, Winston K         16 MYB-SE               1:05.58    1:06.57  
                  33.06     1:06.57 (33.51)                                        
 14 Havrilla, Alexis G        17 SA-GA                1:06.57    1:06.84  
                  32.41     1:06.84 (34.43)                                        
 15 Dekle, Erica C            15 CMSA-SE              1:06.32    1:07.03  
                  32.93     1:07.03 (34.10)                                        
 16 Jones, Jeni R             15 Blast-LA             1:05.57    1:07.25  
                  32.85     1:07.25 (34.40)                                        
 17 Wilson, Jessica           18 AUB-SE               1:06.19    1:09.50  
                  33.62     1:09.50 (35.88)                                        
 18 Langley, Peyton R         16 PSL-SE               1:11.81    1:10.01  
                  34.96     1:10.01 (35.05)                                        
 19 LaRicci, Alysa N          19 AUB-SE               1:05.00    1:10.64  
                  33.97     1:10.64 (36.67)                                        
 20 McKenzie, Katherine M     16 AUB-SE               1:12.41    1:11.04  
                  34.02     1:11.04 (37.02)                                        
 21 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE               1:11.33    1:12.06  
                  34.36     1:12.06 (37.70)                                        
 22 Munn, Emily E             15 Wave Runners-SE      1:08.36    1:13.02  
                  35.64     1:13.02 (37.38)                                        
 23 Howell, Courtney N        16 HSAS-MS              1:11.43    1:13.42  
                  36.00     1:13.42 (37.42)                                        
 24 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE               1:29.17    1:25.39  
                  41.80     1:25.39 (43.59)                                        
 25 Brown, Macy K             16 PSL-SE               1:25.95    1:28.77  
                  43.20     1:28.77 (45.57)                                        
 -- Hernandez, Alexa          15 MYB-SE               1:09.00         DQ  
                  34.54          DQ (36.98)                                        
 
Event 112  Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Ty L             15 HSAS-MS                51.88      53.05  
                  26.07       53.05 (26.98)                                        
  2 Hussong, Austin K         18 AUB-SE                 54.86      54.43  
                  26.56       54.43 (27.87)                                        
  3 Iannuzzi, Luke A          18 AUB-SE                 52.40      54.49  
                  25.78       54.49 (28.71)                                        
  4 Latoni, Justin D          22 SA-GA                  54.20      55.02  
                  26.97       55.02 (28.05)                                        
  5 Hughey, Austin L          19 AUB-SE                 54.80      55.51  
                  26.41       55.51 (29.10)                                        
  6 Simpson, Kyle A           15 TNT-SE                 54.21      55.55  
                  27.45       55.55 (28.10)                                        
  7 Funk, Ryan W              16 GPAC-SE                55.07      56.04  
                  27.24       56.04 (28.80)                                        
  8 Anderson, Will C          15 TNT-SE                 55.62      57.17  
                  27.93       57.17 (29.24)                                        
  9 Burch, Raymond M          15 GPAC-SE                57.00      57.22  
                  27.87       57.22 (29.35)                                        
 10 Bundschuh, Ross G         18 SA-GA                  54.15      57.42  
                  28.05       57.42 (29.37)                                        
 11 Essary, Tyler J           17 PSL-SE                 55.54      57.57  
                  28.20       57.57 (29.37)                                        
 12 Sanborn, Brian J          18 GPAC-SE                55.60      57.65  
                  28.05       57.65 (29.60)                                        
 13 Dodero, Jonathan A        15 SA-GA                  56.66      58.47  
                  29.08       58.47 (29.39)                                        
 14 Danley, Adam C            16 GPAC-SE                57.35      58.66  
                  28.34       58.66 (30.32)                                        
 15 Langley, Scott S          16 SA-GA                  58.00      59.72  
                  29.01       59.72 (30.71)                                        
 16 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE   1:01.68    1:00.68  
                  29.06     1:00.68 (31.62)                                        
 17 Ballard, Chaz F           16 MYB-SE               1:01.77    1:00.89  
                  30.62     1:00.89 (30.27)                                        
 18 Montague, Josh L          15 HSAS-MS              1:01.15    1:00.97  
                  29.76     1:00.97 (31.21)                                        
 19 Bullock, Kellen L         17 CMSA-SE              1:01.96    1:01.01  
                  30.15     1:01.01 (30.86)                                        
 20 Kiser, Matthew R          16 SA-GA                  59.69    1:01.09  
                  29.98     1:01.09 (31.11)                                        
 21 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE              1:01.84    1:01.33  
                  30.34     1:01.33 (30.99)                                        
 22 Padgett, Mitchell T       16 AUB-SE               1:03.61    1:01.45  
                  29.92     1:01.45 (31.53)                                        
 23 Brooks, Austin A          16 SA-GA                1:05.65    1:01.90  
                  30.89     1:01.90 (31.01)                                        
 24 Vincent, Dustin           16 SA-GA                1:01.76    1:01.96  
                  30.81     1:01.96 (31.15)                                        
 25 Coggin, Kody J            16 AUB-SE               1:04.46    1:02.16  
                  30.50     1:02.16 (31.66)                                        
 26 Hoerlein, Benjamin H      15 AUB-SE               1:06.03    1:02.65  
                  31.24     1:02.65 (31.41)                                        
 27 Parker, Henry T           15 SA-GA                1:04.98    1:03.26  
                  30.98     1:03.26 (32.28)                                        
 28 Jones, Andrew M           17 Blast-LA             1:03.40    1:04.47  
                  31.23     1:04.47 (33.24)                                        
 29 Raymond, Michael T        15 GPAC-SE              1:04.20    1:04.51  
                  31.57     1:04.51 (32.94)                                        
 30 Dolan, Ian M              17 PSL-SE               1:06.58    1:05.92  
                  31.77     1:05.92 (34.15)                                        
 31 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE   1:08.88    1:08.03  
                  32.85     1:08.03 (35.18)                                        
 32 Wilson, Matt M            15 AUB-SE               1:14.14    1:10.11  
                  33.87     1:10.11 (36.24)                                        
 33 Duran, Aaron B            17 GPAC-SE              1:07.37    1:10.42  
                  33.78     1:10.42 (36.64)                                        
 34 Toohey, Henry F           15 MYB-SE               1:13.13    1:10.85  
                  33.87     1:10.85 (36.98)                                        
 35 Dai, Darren L             16 AUB-SE                    NT    1:13.32  
                  35.68     1:13.32 (37.64)                                        
 36 Burke, Taylor T           15 MYB-SE               1:21.04    1:20.66  
                  39.41     1:20.66 (41.25)                                        
 
Event 113  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neas, Katie A             14 SA-GA                  33.95      34.39  
  2 Paschal, Maddie L         14 Sharks!-GA             34.74      34.86  
  3 Crow, Cadie A             13 SA-GA                  35.18      35.49  
  4 Hurley, Mary Aultman A    14 SA-GA                     NT      35.89  
  5 Conroy, Megan             13 SA-GA                  42.33      37.24  
  6 Higgason, Hayley L        14 HSAS-MS                38.15      37.50  
  7 Riha, Samantha R          13 Swim B'Ham YMCA-SE        NT      37.77  
  8 Gouveia, Caroline P       14 SA-GA                  42.12      39.31  
  9 Cheek, Summer N           13 SA-GA                     NT      39.66  
 10 Dodd, Kaely E             13 SA-GA                  43.08      40.43  
 11 Freeman, Beth M           14 SA-GA                  43.71      40.52  
 12 Treadway, Alex K          13 SA-GA                     NT      41.44  
 13 Gunder, Holly A           13 SA-GA                     NT      42.13  
 14 Pekkalainen, Annika H     13 SA-GA                  43.92      43.02  
 15 Jacobs, Corrinne R        14 AUB-SE                 44.54      43.21  
 16 Penrose, Courtney M       13 SA-GA                  46.41      43.80  
 17 Goelz, Alyssa L           13 SA-GA                  45.00      44.36  
 18 Cadogan, Allie E          13 SA-GA                  44.00      44.91  
 19 Metzlar, Kendall A        13 PSL-SE                 59.56      56.89  
 
Event 114  Boys 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reichle, Zach M           13 SSA-SE                 33.14      32.07  
  2 St. Louis, Griffin S      14 HSAS-MS                39.65      32.72  
  3 Cannon, Cole A            14 SA-GA                  33.52      33.01  
  4 Andrews, Logan L          14 HSAS-MS                35.93      34.11  
  5 Gray, Zion A              13 SA-GA                  38.41      35.40  
  6 Stanesic, Andy J          14 SA-GA                     NT      36.96  
  7 D'Urso, Robert M          13 SA-GA                  38.00      38.40  
  8 Pekkalainen, Michael A    13 SA-GA                  43.20      40.16  
  9 Coggin, Brandon B         13 AUB-SE                 39.55      40.29  
 10 Pontalti, Christian M     13 SA-GA                  46.36      44.01  
 
Event 115  Girls 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Esters, Svenja            16 Sharks!-GA             36.44      36.44  
  2 Felso, Val M              16 SA-GA                  34.89      36.89  
  3 Darbouze, Doris A         15 AUB-SE                 37.62      37.93  
  4 Eidson, Audrey A          15 AUB-SE                 46.66      49.92  
 
Event 116  Boys 15 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steltenpohl, Greg F       16 AUB-SE                 29.63      30.31  
  2 Trotman, Isaiah R         18 AUB-SE                 31.83      30.46  
  3 Alford, John R            15 Swim B'Ham YMCA-SE     34.00      30.75  
  4 McKay, Hal E              15 Swim B'Ham YMCA-SE     33.47      32.35  
  5 Montague, Josh L          15 HSAS-MS                34.56      32.44  
  6 Buisson, Tim C            15 HSAS-MS                37.53      32.50  
  7 Haglund, Thomas A         17 Swim B'Ham YMCA-SE     33.70      33.15  
  8 Dolan, Ian M              17 PSL-SE                 33.34      34.65  
  9 Haglund, Allen S          19 Swim B'Ham YMCA-SE     34.58      35.21  
 10 Johnson, Tyler T          15 HSAS-MS                40.78      37.42  
 
Event 119  Girls 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruedt, Savannah E         13 SA-GA                     NT   17:45.43  
  2 Berger, Kelly M           15 CTA-SE              17:36.39   18:03.87  
  3 Fuller, Ariel             14 SA-GA                     NT   18:29.73  
  4 Allen, Sara C             17 SA-GA               18:40.30   18:49.48  
  5 Wagnon, Natalie C         14 CMSA-SE                   NT   19:02.43  
  6 Barrows, Kimmy M          14 SA-GA                     NT   19:39.75  
  7 Felso, Val M              16 SA-GA               21:00.00   20:39.76  
 
Event 120  Boys 15 & Over 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lowry, Mac D              17 AUB-SE              16:28.24   16:57.54  
                  26.94       56.75 (29.81)     1:26.82 (30.07)     1:56.80 (29.98)
        2:26.45 (29.65)     2:56.46 (30.01)     3:27.08 (30.62)     3:57.41 (30.33)
        4:27.71 (30.30)     4:58.10 (30.39)     5:28.95 (30.85)     6:00.05 (31.10)
        6:31.40 (31.35)     7:03.12 (31.72)     7:34.45 (31.33)     8:06.34 (31.89)
        8:37.90 (31.56)     9:09.62 (31.72)     9:41.19 (31.57)    10:12.36 (31.17)
       10:43.95 (31.59)    11:15.35 (31.40)    11:46.44 (31.09)    12:17.99 (31.55)
       12:49.35 (31.36)    13:21.44 (32.09)    13:52.67 (31.23)    14:24.06 (31.39)
       14:55.39 (31.33)    15:26.67 (31.28)    15:57.80 (31.13)    16:28.49 (30.69)
       16:57.54 (29.05)
  2 Sloat, Sean P             15 SA-GA               17:30.00   17:03.14  
                  27.57       57.72 (30.15)     1:27.62 (29.90)     1:57.99 (30.37)
        2:28.10 (30.11)     2:58.37 (30.27)     3:28.90 (30.53)     3:59.61 (30.71)
        4:30.61 (31.00)     5:01.68 (31.07)     5:32.35 (30.67)     6:03.72 (31.37)
        6:35.38 (31.66)     7:06.86 (31.48)     7:37.99 (31.13)     8:09.30 (31.31)
        8:40.63 (31.33)     9:12.32 (31.69)     9:43.49 (31.17)    10:14.96 (31.47)
       10:46.53 (31.57)    11:17.97 (31.44)    11:49.50 (31.53)    12:21.24 (31.74)
       12:52.76 (31.52)    13:24.18 (31.42)    13:55.62 (31.44)    14:27.13 (31.51)
       14:58.72 (31.59)    15:30.45 (31.73)    16:01.81 (31.36)    16:33.00 (31.19)
       17:03.14 (30.14)
  3 Stone, Ethan N            16 GPAC-SE             17:27.95   17:23.39  
                  27.43       58.01 (30.58)     1:29.60 (31.59)     2:01.25 (31.65)
        2:32.82 (31.57)     3:04.17 (31.35)     3:35.99 (31.82)     4:07.71 (31.72)
        4:39.50 (31.79)     5:11.40 (31.90)     5:43.88 (32.48)     6:15.46 (31.58)
        6:47.35 (31.89)     7:18.71 (31.36)     7:50.65 (31.94)     8:22.78 (32.13)
        8:54.74 (31.96)     9:26.43 (31.69)     9:58.21 (31.78)    10:30.48 (32.27)
       11:02.16 (31.68)    11:34.16 (32.00)    12:06.16 (32.00)    12:38.03 (31.87)
       13:10.13 (32.10)    13:42.13 (32.00)    14:14.01 (31.88)    14:46.29 (32.28)
       15:17.82 (31.53)    15:49.67 (31.85)    16:21.52 (31.85)    16:52.67 (31.15)
       17:23.39 (30.72)
  4 Dishuck, Philip C         18 CTA-SE              17:17.99   17:29.12  
                  27.49       57.14 (29.65)     1:27.69 (30.55)     1:58.55 (30.86)
        2:30.16 (31.61)     3:01.98 (31.82)     3:33.84 (31.86)     4:05.20 (31.36)
        4:37.40 (32.20)     5:09.69 (32.29)     5:41.44 (31.75)     6:13.90 (32.46)
        6:46.35 (32.45)     7:18.21 (31.86)     7:50.81 (32.60)     8:22.62 (31.81)
        8:54.50 (31.88)     9:27.34 (32.84)     9:59.74 (32.40)    10:31.45 (31.71)
       11:03.98 (32.53)    11:36.92 (32.94)    12:08.75 (31.83)    12:41.01 (32.26)
       13:13.11 (32.10)    13:45.81 (32.70)    14:18.40 (32.59)    14:50.56 (32.16)
       15:23.18 (32.62)    15:55.52 (32.34)    16:27.57 (32.05)    16:59.55 (31.98)
       17:29.12 (29.57)
  5 Roxbury, J.R. R           15 PSL-SE              19:02.72   17:55.95  
                  28.06     1:00.30 (32.24)     1:32.80 (32.50)     2:05.29 (32.49)
        2:38.48 (33.19)     3:11.65 (33.17)     3:45.29 (33.64)     4:17.81 (32.52)
        4:50.55 (32.74)     5:23.12 (32.57)     5:55.65 (32.53)     6:28.69 (33.04)
        7:02.17 (33.48)     7:35.00 (32.83)     8:07.98 (32.98)     8:41.53 (33.55)
        9:14.25 (32.72)     9:47.13 (32.88)    10:20.36 (33.23)    10:52.64 (32.28)
       11:25.04 (32.40)    11:57.83 (32.79)    12:30.86 (33.03)    13:03.47 (32.61)
       13:36.42 (32.95)    14:09.27 (32.85)    14:42.35 (33.08)    15:15.77 (33.42)
       15:48.29 (32.52)    16:20.94 (32.65)    16:53.82 (32.88)    17:26.15 (32.33)
       17:55.95 (29.80)
  6 Gmehlin, Connor C         16 MYB-SE              17:07.10   18:10.13  
                  28.51       59.58 (31.07)     1:31.24 (31.66)     2:03.30 (32.06)
        2:35.63 (32.33)     3:07.59 (31.96)     3:39.95 (32.36)     4:12.40 (32.45)
        4:44.94 (32.54)     5:17.75 (32.81)     5:50.10 (32.35)     6:23.09 (32.99)
        6:55.87 (32.78)     7:28.47 (32.60)     8:01.43 (32.96)     8:34.43 (33.00)
        9:07.54 (33.11)     9:40.73 (33.19)    10:13.96 (33.23)    10:47.43 (33.47)
       11:21.23 (33.80)    11:54.66 (33.43)    12:28.74 (34.08)    13:02.71 (33.97)
       13:36.50 (33.79)    14:10.60 (34.10)    14:45.14 (34.54)    15:19.74 (34.60)
       15:54.25 (34.51)    16:28.59 (34.34)    17:02.44 (33.85)    17:36.71 (34.27)
       18:10.13 (33.42)
  7 Hansen, Sam G             13 SA-GA                     NT   18:51.03  
                  29.76     1:05.17 (35.41)     1:40.89 (35.72)     2:16.05 (35.16)
        2:51.89 (35.84)     3:25.95 (34.06)     4:00.81 (34.86)     4:35.79 (34.98)
        5:09.69 (33.90)     5:44.10 (34.41)     6:18.10 (34.00)     6:52.00 (33.90)
        7:26.29 (34.29)     8:01.45 (35.16)     8:35.78 (34.33)     9:09.87 (34.09)
        9:44.50 (34.63)    10:19.05 (34.55)    10:53.75 (34.70)    11:28.20 (34.45)
       12:02.28 (34.08)    12:36.59 (34.31)    13:10.62 (34.03)    13:45.62 (35.00)
       14:19.35 (33.73)    14:53.89 (34.54)    15:27.57 (33.68)    16:01.38 (33.81)
       16:36.20 (34.82)    17:10.71 (34.51)    17:44.14 (33.43)    18:18.90 (34.76)
       18:51.03 (32.13)
  8 Torraca, Connor R         14 GPAC-SE                   NT   19:09.98  
                  31.13     1:05.51 (34.38)     1:39.62 (34.11)     2:13.76 (34.14)
        2:48.43 (34.67)     3:23.38 (34.95)     3:58.30 (34.92)     4:33.30 (35.00)
        5:08.14 (34.84)     5:43.25 (35.11)     6:18.15 (34.90)     6:53.17 (35.02)
        7:28.38 (35.21)     8:03.80 (35.42)     8:38.79 (34.99)     9:13.05 (34.26)
        9:47.96 (34.91)    10:23.00 (35.04)    10:58.38 (35.38)    11:34.12 (35.74)
       12:09.40 (35.28)    12:44.91 (35.51)    13:20.87 (35.96)    13:56.67 (35.80)
       14:32.94 (36.27)    15:09.30 (36.36)    15:44.96 (35.66)    16:19.62 (34.66)
       16:54.12 (34.50)    17:28.64 (34.52)    18:02.88 (34.24)    18:37.00 (34.12)
       19:09.98 (32.98)
  9 McFarland, Parker P       14 GPAC-SE                   NT   19:50.16  
                  30.31     1:03.85 (33.54)     1:38.73 (34.88)     2:13.44 (34.71)
        2:48.67 (35.23)     3:23.94 (35.27)     3:59.28 (35.34)     4:35.01 (35.73)
        5:10.81 (35.80)     5:47.09 (36.28)     6:23.20 (36.11)     6:59.50 (36.30)
        7:36.19 (36.69)     8:12.79 (36.60)     8:49.07 (36.28)     9:25.59 (36.52)
       10:02.80 (37.21)    10:39.42 (36.62)    11:16.16 (36.74)    11:52.77 (36.61)
       12:29.83 (37.06)    13:06.73 (36.90)    13:44.27 (37.54)    14:20.90 (36.63)
       14:57.44 (36.54)    15:34.11 (36.67)    16:11.31 (37.20)    16:48.46 (37.15)
       17:25.25 (36.79)    18:02.31 (37.06)    18:38.84 (36.53)    19:15.52 (36.68)
       19:50.16 (34.64)
 10 Kimbrell, Josh M          13 CMSA-SE                   NT   20:09.31  
                  32.57     1:09.03 (36.46)     1:44.27 (35.24)     2:21.72 (37.45)
        2:59.41 (37.69)     3:36.23 (36.82)     4:13.18 (36.95)     4:49.24 (36.06)
        5:26.65 (37.41)     6:03.81 (37.16)     6:40.29 (36.48)     7:17.41 (37.12)
        7:54.50 (37.09)     8:31.10 (36.60)     9:08.11 (37.01)     9:44.45 (36.34)
       10:20.02 (35.57)    10:57.18 (37.16)    11:34.03 (36.85)    12:10.76 (36.73)
       12:46.79 (36.03)    13:24.87 (38.08)    14:02.34 (37.47)    14:38.88 (36.54)
       15:15.42 (36.54)    15:51.54 (36.12)    16:28.51 (36.97)    17:05.31 (36.80)
       17:42.68 (37.37)    18:20.44 (37.76)    18:57.04 (36.60)    19:34.33 (37.29)
       20:09.31 (34.98)