Licensed to Lanier Aquatics, Inc.  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/5/2009 02:13 PM
                          Fall Splash II - 10/3/2009                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craddock, Claire S        13 SA-GA                1:15.08    1:14.90  
  2 Pham, Fallan T            13 SA-GA                     NT    1:18.37  
  3 Erickson, Sarah E         13 SA-GA                1:22.24    1:20.97  
  4 Sibilia, Maddie A         13 SA-GA                1:22.77    1:21.28  
  5 Walton, Hannah C          12 SA-GA                1:24.79    1:21.89  
  6 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                1:21.50    1:22.07  
  7 Zhang, Clare V            12 SA-GA                1:31.83    1:24.15  
  8 Gao, Jasmin W             10 SA-GA                1:26.90    1:26.47  
  9 Carroll, Emily K          12 SA-GA                     NT    1:26.49  
 10 Davis, Abi B              10 SA-GA                1:27.21    1:26.81  
 11 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                1:29.81    1:26.93  
 12 Gregory, Payton           10 SA-GA                     NT    1:29.01  
 13 Glass, Hannah G           12 SA-GA                1:34.81    1:29.23  
 14 Zhao, Margaret M          10 SA-GA                1:35.08    1:30.49  
 15 Tessier, Alessandra M      8 SA-GA                1:45.32    1:31.53  
 16 Mays, Gabri M             12 SA-GA                     NT    1:31.71  
 17 Dwier, Christina S        10 SA-GA                1:38.84    1:34.10  
 18 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:32.92    1:34.88  
 19 Gaunt, Gabbie R           11 SA-GA                     NT    1:36.59  
 20 Whitlock, Mary T          12 SA-GA                1:35.50    1:38.32  
 21 Stebbins, Samantha G      11 SA-GA                1:46.60    1:40.04  
 22 Fisher, Megan G           10 SA-GA                1:48.27    1:40.35  
 23 Carden, Courtney E         9 SA-GA                     NT    1:42.33  
 24 Sermonet, Emily E          9 SA-GA                     NT    1:43.19  
 25 Sherman, Elly R            9 SA-GA                1:49.37    1:43.23  
 26 Hadaway, Ella E            9 SA-GA                     NT    1:46.51  
 27 DeFarias, Juliana          8 SA-GA                     NT    1:46.66  
 28 Underwood, Samantha A      9 SA-GA                     NT    1:51.46  
 29 Geralds, True T            8 SA-GA                     NT    1:52.85  
 30 Hadley, Olivia C           7 SA-GA                     NT    1:52.87  
 31 Hadley, Kate G             9 SA-GA                     NT    1:53.74  
 32 Bissell, Riley P           8 SA-GA                     NT    1:55.37  
 33 Ballew, Sydney A           7 SA-GA                     NT    1:59.59  
 34 Rains, Anna E             10 SA-GA                     NT    2:00.30  
 35 Hulett, Molly L            9 SA-GA                     NT    2:00.34  
 36 Bridwell, Lauren A         8 SA-GA                2:10.91    2:01.20  
 37 Diaz, Maya B               9 SA-GA                2:09.00    2:06.09  
 38 McAlister, Mary E          9 SA-GA                     NT    2:12.69  
 
Event 2  Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                1:19.90    1:19.44  
  2 Anello, Andrew M          13 SA-GA                     NT    1:20.07  
  3 Potts, Eamonn J           13 SA-GA                     NT    1:20.51  
  4 McKenney, Jon P           13 SA-GA                     NT    1:23.20  
  5 Spiers, Tristan E         10 SA-GA                     NT    1:23.67  
  6 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                     NT    1:26.43  
  7 Winters, Brett            12 SA-GA                     NT    1:27.74  
  8 Kantor, Alex J            10 SA-GA                1:30.52    1:29.18  
  9 Fry, Daniel C             10 SA-GA                1:31.21    1:31.56  
 10 Monckton, Ben R           12 SA-GA                1:28.00    1:32.22  
 11 Whitmoyer, Drew R         10 SA-GA                1:35.41    1:33.86  
 12 Fry, Joshua W              8 SA-GA                1:52.01    1:37.07  
 13 Zhao, Charles C           10 SA-GA                1:45.52    1:37.50  
 14 Linkins, Aidan J           8 SA-GA                     NT    1:38.94  
 15 Carbone, Jared J           9 SA-GA                1:47.97    1:41.47  
 16 Odendahl, Mitchell T      10 SA-GA                     NT    1:41.52  
 17 Posey, Jake P              9 SA-GA                     NT    1:46.52  
 18 Charaniya, Tawil M        10 SA-GA                1:52.68    1:47.86  
 19 Morgan, Clay T             9 SA-GA                     NT    1:52.30  
 20 Johnson, Graham L          9 SA-GA                     NT    1:53.99  
 21 Diaz, Ian D                9 SA-GA                2:03.13    1:59.57  
 22 Marcus, Simon             10 SA-GA                     NT    2:08.74  
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raicik, Nicole A          12 SA-GA                     NT      33.72  
  2 Powell, Allie K           12 SA-GA                  35.00      34.98  
  3 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                  41.53      37.95  
  4 Glass, Hannah G           12 SA-GA                  38.22      39.08  
  5 Habegger, Sydney G        12 SA-GA                  39.47      40.27  
  6 Betancourt, Sabrina M     12 SA-GA                  45.68      41.32  
  7 Meyer, Savannah R         11 SA-GA                     NT      41.57  
  8 Betancourt, Daphne M      11 SA-GA                  46.83      43.37  
  9 Scheider, Sarah N         12 SA-GA                  43.70      43.42  
 10 Orzechowski, Olivia G     12 SA-GA                     NT      43.46  
 11 Bernardino, Annalise C    11 SA-GA                     NT      47.30  
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                  32.85      31.79  
  2 Concha, Danilo E          12 SA-GA                     NT      33.93  
  3 Baguo, Kobe B             11 SA-GA                  37.17      37.49  
  4 Broadway, Olin H          11 SA-GA                  43.39      40.66  
  5 Geoghan, Riley J          12 SA-GA                     NT      41.88  
  6 Monckton, Ben R           12 SA-GA                  38.74      45.17  
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                  40.95      37.68  
  2 Gao, Jasmin W             10 SA-GA                  42.38      39.66  
  3 Davis, Abi B              10 SA-GA                  44.01      41.19  
  4 Pearson, Trinity M        10 SA-GA                  42.28      41.57  
  5 Scheider, Emma K           9 SA-GA                  44.43      43.09  
  6 Smith, Alexis K           10 SA-GA                     NT      43.96  
  7 Rubio, Julia M            10 SA-GA                  43.25      44.69  
  8 Schreiber, Sheridan C     10 SA-GA                     NT      44.81  
  9 Cave, Emma J              10 SA-GA                     NT      45.39  
 10 Palmer, Scarlett V        10 SA-GA                  52.11      46.50  
 11 Bolick, Kathryn E          9 SA-GA                  48.48      46.97  
 12 O'Connell, Courtney G     10 SA-GA                  45.40      48.71  
 13 Sermonet, Emily E          9 SA-GA                  48.98      49.09  
 14 Cowan, Mariah J           10 SA-GA                     NT      50.38  
 15 Scalise, Samantha T        9 SA-GA                     NT      52.96  
 16 Toner, Jocelyn M           9 SA-GA                     NT      53.33  
 17 Patterson, Hannah N        9 SA-GA                     NT      54.28  
 18 Imhoff, Celia G           10 SA-GA                     NT      58.39  
 19 Moore, Becca              10 SA-GA                     NT    1:00.40  
 
Event 6  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deliyiannis, Mihalis      10 SA-GA                     NT      36.50  
  2 Fry, Daniel C             10 SA-GA                  41.56      40.68  
  3 Schorsch, Trent J          9 SA-GA                     NT      40.83  
  4 Carbone, Jared J           9 SA-GA                  47.67      44.76  
  5 Smith, Brenden M          10 SA-GA                  58.29      47.09  
  6 Kar, Tanmay               10 SA-GA                     NT      55.52  
  7 Marcus, Daniel            10 SA-GA                     NT    1:03.74  
  8 Marcus, Simon             10 SA-GA                     NT    1:05.31  
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tessier, Alessandra M      8 SA-GA                  20.31      18.47  
  2 DeFarias, Juliana          8 SA-GA                     NT      20.08  
  3 Self, Haley J              8 SA-GA                  27.70      21.24  
  4 Hadley, Olivia C           7 SA-GA                     NT      21.30  
  5 Short, Madison M           8 SA-GA                     NT      21.75  
  6 Orris, Alexis C            8 SA-GA                     NT      23.02  
  7 Breeze, Bailey S           7 SA-GA                  24.72      23.10  
  8 Geralds, True T            8 SA-GA                     NT      23.59  
  9 Laffoon, Kelsey A          8 SA-GA                     NT      26.33  
 10 Bridwell, Lauren A         8 SA-GA                     NT      26.75  
 11 Ferenchik, Cameron G       7 SA-GA                     NT      27.53  
 12 Lobdell, Carly M           8 SA-GA                     NT      29.38  
 13 Kindland, Emily M          7 SA-GA                     NT      31.52  
 14 McAllister, Kelly M        8 SA-GA                     NT      32.33  
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mueller, Jackson T         8 SA-GA                     NT      20.28  
  2 Breeze, Bear H             7 SA-GA                  22.13      20.54  
  3 Bush, Tucker J             7 SA-GA                     NT      23.06  
  4 Fry, Caleb J               6 SA-GA                  26.93      24.14  
  5 Snarey, Sean T             7 SA-GA                     NT      30.60  
 
Event 9  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sibilia, Maddie A         13 SA-GA                     NT    1:18.03  
  2 Zhang, Clare V            12 SA-GA                1:35.82    1:22.34  
  3 Gregory, Payton           10 SA-GA                     NT    1:35.20  
  4 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:44.50    1:41.02  
 
Event 10  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potts, Eamonn J           13 SA-GA                1:22.11    1:20.69  
  2 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                     NT    1:23.00  
  3 Spiers, Tristan E         10 SA-GA                     NT    1:25.40  
  4 Whitmoyer, Drew R         10 SA-GA                     NT    1:30.03  
  5 English, Patrick J        10 SA-GA                     NT    1:45.03  
 
Event 11  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Allie K           12 SA-GA                  36.83      37.65  
  2 Sullivan, Taylor N        11 SA-GA                     NT      39.53  
  3 Gomez, Morgan E           11 SA-GA                  41.82      41.17  
  4 Fanz, Isabella R          11 SA-GA                     NT      41.28  
  5 Habegger, Sydney G        12 SA-GA                  41.90      41.49  
  6 Sullivan, Cara R          12 SA-GA                  42.73      42.26  
  7 Orzechowski, Olivia G     12 SA-GA                     NT      43.53  
  8 Glass, Hannah G           12 SA-GA                  46.85      43.76  
  9 Gaunt, Gabbie R           11 SA-GA                     NT      44.01  
 10 Snarey, Anna M            12 SA-GA                  52.77      44.06  
 11 Swenton, Syd P            11 SA-GA                     NT      44.41  
 12 Betancourt, Daphne M      11 SA-GA                  46.74      44.85  
 13 Mullins, Cassie L         12 SA-GA                     NT      49.85  
 14 Smith, Maryn N            11 SA-GA                     NT      50.18  
 15 Riordan, Melissa M        12 SA-GA                  51.99      50.77  
 16 Smith, Shelby A           11 SA-GA                  51.23      51.45  
 
Event 12  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Concha, Danilo E          12 SA-GA                     NT      37.99  
  2 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                  43.03      40.35  
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Abi B              10 SA-GA                  40.83      40.83  
  2 Zhao, Margaret M          10 SA-GA                  44.10      40.98  
  2 Pearson, Trinity M        10 SA-GA                  43.66      40.98  
  4 Geoghan, Erin C           10 SA-GA                     NT      42.08  
  5 Carden, Courtney E         9 SA-GA                  44.44      43.15  
  6 Constantin, Emily         10 SA-GA                     NT      43.83  
  7 Elz, Emily M               9 SA-GA                  49.67      44.56  
  8 Dwier, Christina S        10 SA-GA                  44.15      44.76  
  9 O'Connell, Courtney G     10 SA-GA                  43.94      45.04  
 10 Blount, Gracie G          10 SA-GA                     NT      46.10  
 11 Chesman, Emily E          10 SA-GA                     NT      46.24  
 12 Ramey, Audrey V            9 SA-GA                     NT      46.79  
 13 Ferenchik, Haylee F       10 SA-GA                  50.09      47.04  
 14 Phillips, Paris A         10 SA-GA                     NT      47.76  
 15 Morgan, Olivia B          10 SA-GA                     NT      47.77  
 16 Marcoccio, Trish R         9 SA-GA                     NT      48.01  
 17 Scheider, Emma K           9 SA-GA                  50.60      48.76  
 18 Molloy, Rachel             9 SA-GA                     NT      48.85  
 19 Burns, Lydia N             9 SA-GA                     NT      50.47  
 20 Fisher, Megan G           10 SA-GA                  52.31      51.53  
 21 Trice, Katherine E        10 SA-GA                     NT      51.66  
 22 Sermonet, Emily E          9 SA-GA                  53.96      51.86  
 23 Palmer, Scarlett V        10 SA-GA                  49.82      51.95  
 24 Zhang, Ariel O             9 SA-GA                1:08.96      52.31  
 25 Toner, Jocelyn M           9 SA-GA                     NT      52.67  
 26 Muenchen, Cassie M         9 SA-GA                     NT      52.93  
 27 Hadley, Kate G             9 SA-GA                     NT      55.71  
 28 Thornton, Ashley K        10 SA-GA                     NT      57.28  
 29 Pagan, Olivia H            9 SA-GA                     NT    1:01.51  
 30 Bena, Paige E              9 SA-GA                     NT    1:01.95  
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Spiers, Tristan E         10 SA-GA                     NT      39.50  
  2 Schorsch, Trent J          9 SA-GA                  45.33      43.06  
  3 Mesihovic, Sven           10 SA-GA                  44.40      44.98  
  4 Odendahl, Mitchell T      10 SA-GA                  50.15      47.09  
  5 Zhao, Charles C           10 SA-GA                  48.10      47.67  
  6 Kim, Shaun P               9 SA-GA                     NT      48.10  
  7 Marchant, Will R          10 SA-GA                  53.86      48.80  
  8 Cisco, Trey P              9 SA-GA                     NT      50.51  
  9 Petree, Benjamin L         9 SA-GA                  55.00      51.27  
 10 Breeze, Brett H            9 SA-GA                  54.82      56.15  
 11 Diaz, Ian D                9 SA-GA                     NT      56.37  
 12 Bruce, Robert A            9 SA-GA                     NT    1:01.67  
 13 Bakker, Brian              9 SA-GA                     NT    1:13.59  
 
Event 15  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wichalonis, Mary-Kate P    8 SA-GA                  20.78      20.96  
  2 Self, Haley J              8 SA-GA                  24.03      22.76  
  3 Geralds, True T            8 SA-GA                     NT      22.93  
  4 Hadley, Olivia C           7 SA-GA                  25.23      23.54  
  5 Short, Madison M           8 SA-GA                     NT      23.71  
  6 Ayscue, Claire E           8 SA-GA                  25.75      23.93  
  7 Breeze, Bailey S           7 SA-GA                  24.72      24.42  
  8 Orris, Alexis C            8 SA-GA                     NT      24.74  
  9 Gaster, Lainey B           8 SA-GA                     NT      24.87  
 10 Ballew, Sydney A           7 SA-GA                     NT      24.90  
 11 Bissell, Riley P           8 SA-GA                  23.73      25.47  
 12 Hudson, Hope E             8 SA-GA                     NT      25.63  
 13 Scalise, Sydney E          6 SA-GA                  25.11      25.64  
 14 Kaufman, Jordyn M          7 SA-GA                     NT      25.99  
 15 Laffoon, Kelsey A          8 SA-GA                     NT      26.52  
 16 Guthrie, Cary E            8 SA-GA                  31.33      26.64  
 17 Daniels, Caroline R        8 SA-GA                     NT      27.71  
 18 Harkonen, Venla E          7 SA-GA                     NT      28.38  
 19 Lewis, Ellie E             7 SA-GA                     NT      28.66  
 20 Mays, Niani A              8 SA-GA                     NT      28.73  
 21 Phifer, Paige A            8 SA-GA                     NT      29.03  
 22 Lobdell, Carly M           8 SA-GA                     NT      29.34  
 23 Foreman, Maria L           8 SA-GA                  26.91      29.86  
 24 Mastalski, Austen M        7 SA-GA                     NT      30.25  
 25 Ferenchik, Cameron G       7 SA-GA                  26.80      31.25  
 26 Bridwell, Ally J           6 SA-GA                  31.41      31.43  
 27 Davis, AJ J                5 SA-GA                  32.16      32.21  
 28 Tippins, Nenley H          5 SA-GA                     NT      32.43  
 
Event 16  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brown, Conrad R            7 SA-GA                     NT      21.81  
  2 Dan, Andrei L              8 SA-GA                     NT      22.69  
  3 Breeze, Bear H             7 SA-GA                  24.71      24.95  
  4 Armstrong, Jack A          8 SA-GA                  24.72      25.34  
  5 Loach, David T             7 SA-GA                  29.75      25.62  
  6 Bakker, Andrew B           7 SA-GA                     NT      25.70  
  7 Song, Samuel W             8 SA-GA                     NT      25.71  
  8 Kaufman, Josh A            8 SA-GA                     NT      25.99  
  9 Fry, Caleb J               6 SA-GA                  24.75      27.32  
 10 Chesman, Zachary C         7 SA-GA                     NT      30.98  
 11 Slabiak, Connor J          6 SA-GA                     NT      31.90  
 12 Cisco, Toby A              6 SA-GA                     NT      32.30  
 13 Clayton, Miles M           5 SA-GA                     NT      42.09  
 14 Branford, Collier G        6 SA-GA                     NT      48.85  
 
Event 17  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craddock, Claire S        13 SA-GA                     NT    1:23.90  
  2 Perkins, Avery M          12 SA-GA                     NT    1:29.03  
  3 Quire, Hannah D           12 SA-GA                1:30.23    1:29.54  
  4 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                1:31.50    1:29.90  
  5 Loach, Allison M          11 SA-GA                1:34.46    1:30.14  
  6 Walton, Hannah C          12 SA-GA                1:36.22    1:32.29  
  7 Pham, Fallan T            13 SA-GA                     NT    1:32.57  
  8 Erickson, Sarah E         13 SA-GA                1:32.34    1:34.21  
  9 Snarey, Anna M            12 SA-GA                     NT    1:40.28  
 10 Bonnie, Elizabeth H       13 SA-GA                1:41.48    1:40.38  
 11 Zhang, Clare V            12 SA-GA                1:59.09    1:40.95  
 12 Deliyiannis, Antonia D    14 SA-GA                     NT    1:41.57  
 13 Deliyiannis, Marika       14 SA-GA                     NT    1:43.07  
 14 Daniel, Tory V            13 SA-GA                     NT    1:46.54  
 15 Green, Chloe J            12 SA-GA                     NT    1:46.93  
 16 Scalise, Devon A          10 SA-GA                1:56.05    1:47.26  
 17 Gaunt, Gabbie R           11 SA-GA                     NT    1:56.16  
 18 Morgan, Olivia B          10 SA-GA                     NT    1:57.64  
 
Event 18  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Anello, Andrew M          13 SA-GA                     NT    1:38.87  
  2 McKenney, Jon P           13 SA-GA                     NT    1:45.70  
  3 Johnson, Ross R           10 SA-GA                     NT    1:46.41  
  4 English, Patrick J        10 SA-GA                1:48.28    1:48.10  
  5 Walton, Michael R          9 SA-GA                     NT    2:01.75  
  6 Linkins, Aidan J           8 SA-GA                     NT    2:02.82  
 
Event 19  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Balmes, Rylie M           12 SA-GA                     NT      40.11  
  2 Perkins, Avery M          12 SA-GA                  40.09      40.88  
  3 Loach, Allison M          11 SA-GA                  42.13      41.33  
  4 Carroll, Emily K          12 SA-GA                     NT      43.46  
  5 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                     NT      43.54  
  6 Raicik, Nicole A          12 SA-GA                     NT      44.23  
  7 Swenton, Syd P            11 SA-GA                     NT      44.41  
  8 Gomez, Morgan E           11 SA-GA                     NT      45.30  
  9 Betancourt, Daphne M      11 SA-GA                     NT      45.40  
 10 Mays, Gabri M             12 SA-GA                  50.95      46.38  
 11 Snarey, Anna M            12 SA-GA                  46.38      47.07  
 12 Sullivan, Cara R          12 SA-GA                  47.51      47.12  
 13 Green, Chloe J            12 SA-GA                  45.75      47.87  
 14 Levy, Alexa R             11 SA-GA                  47.29      48.41  
 15 Meyer, Savannah R         11 SA-GA                     NT      48.88  
 16 Habegger, Sydney G        12 SA-GA                  48.42      48.98  
 17 Scheider, Sarah N         12 SA-GA                  50.31      50.84  
 18 Stebbins, Samantha G      11 SA-GA                  54.15      50.87  
 19 Fanz, Isabella R          11 SA-GA                     NT      51.50  
 20 Smith, Maryn N            11 SA-GA                     NT      54.12  
 21 Mullins, Cassie L         12 SA-GA                     NT      55.52  
 22 Riordan, Melissa M        12 SA-GA                     NT      57.54  
 23 Smith, Shelby A           11 SA-GA                     NT      58.00  
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baguo, Kobe B             11 SA-GA                  42.08      41.89  
  2 Darsey, Colton F          11 SA-GA                  48.83      46.28  
  3 Switzer, Cole B           11 SA-GA                  52.09      50.33  
  4 Geoghan, Riley J          12 SA-GA                     NT      51.37  
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pearson, Trinity M        10 SA-GA                  45.50      44.75  
  2 Smith, Alexis K           10 SA-GA                     NT      45.00  
  3 Colton, Clarisa J         10 SA-GA                  52.45      47.04  
  4 Zhao, Margaret M          10 SA-GA                  52.77      47.54  
  5 Rubio, Julia M            10 SA-GA                  47.65      49.23  
  6 Blount, Gracie G          10 SA-GA                  52.20      49.33  
  7 Davis, Gabriella M        10 SA-GA                     NT      49.59  
  8 Cowan, Mariah J           10 SA-GA                  51.82      49.68  
  9 Burns, Lydia N             9 SA-GA                     NT      50.40  
 10 Weltner, Sally C          10 SA-GA                  48.84      50.63  
 10 Phillips, Paris A         10 SA-GA                     NT      50.63  
 12 Hansen, Olivia S          10 SA-GA                     NT      50.96  
 13 Schreiber, Sheridan C     10 SA-GA                     NT      50.98  
 14 Muenchen, Cassie M         9 SA-GA                     NT      51.44  
 15 Wilkerson, Paige E        10 SA-GA                     NT      51.92  
 16 O'Connell, Courtney G     10 SA-GA                  52.68      52.05  
 16 Geoghan, Erin C           10 SA-GA                     NT      52.05  
 18 Rains, Anna E             10 SA-GA                     NT      52.23  
 19 Chesman, Emily E          10 SA-GA                     NT      52.30  
 20 Ramey, Audrey V            9 SA-GA                     NT      52.99  
 21 O'Day, Caitlin E           9 SA-GA                1:01.95      53.43  
 22 Sherman, Elly R            9 SA-GA                     NT      53.93  
 23 Elz, Emily M               9 SA-GA                  58.69      55.59  
 24 Constantin, Emily         10 SA-GA                     NT      56.29  
 25 Diaz, Maya B               9 SA-GA                     NT      57.12  
 26 Molloy, Rachel             9 SA-GA                     NT      57.13  
 27 Bolick, Kathryn E          9 SA-GA                     NT      58.99  
 28 Hadaway, Ella E            9 SA-GA                1:04.39      59.18  
 29 Zeigler, Anna K            9 SA-GA                     NT      59.50  
 30 Underwood, Samantha A      9 SA-GA                     NT      59.99  
 31 Scalise, Samantha T        9 SA-GA                     NT    1:00.11  
 32 Patterson, Hannah N        9 SA-GA                     NT    1:01.22  
 33 Dye, Katie C               9 SA-GA                     NT    1:01.41  
 34 Hulett, Molly L            9 SA-GA                     NT    1:01.49  
 35 Moore, Becca              10 SA-GA                     NT    1:01.67  
 36 Imhoff, Celia G           10 SA-GA                     NT    1:01.74  
 37 Mandato, Melissa R        10 SA-GA                     NT    1:03.14  
 38 Thornton, Ashley K        10 SA-GA                     NT    1:05.62  
 39 Bena, Paige E              9 SA-GA                     NT    1:05.99  
 40 Zhang, Ariel O             9 SA-GA                     NT    1:09.32  
 41 Pagan, Olivia H            9 SA-GA                     NT    1:14.84  
 42 McAlister, Mary E          9 SA-GA                     NT    1:19.59  
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruce, Henry R            10 SA-GA                     NT      44.25  
  2 Johnson, Ross R           10 SA-GA                  46.64      46.18  
  3 Deliyiannis, Mihalis      10 SA-GA                     NT      48.88  
  4 Grinberg, Leon M           9 SA-GA                     NT      49.58  
  5 Kantor, Alex J            10 SA-GA                  48.97      49.59  
  6 Zhao, Charles C           10 SA-GA                  53.31      51.04  
  7 Smith, Brenden M          10 SA-GA                  55.33      51.50  
  8 Charaniya, Tawil M        10 SA-GA                  42.66      51.92  
  9 Breeze, Brett H            9 SA-GA                  51.58      52.93  
 10 Starr, Jack W             10 SA-GA                     NT      53.08  
 11 Walton, Michael R          9 SA-GA                     NT      54.56  
 12 Morgan, Clay T             9 SA-GA                     NT      55.41  
 13 Marchant, Will R          10 SA-GA                     NT      55.97  
 14 Willis, Jacob P            9 SA-GA                     NT      57.63  
 15 Kar, Tanmay               10 SA-GA                     NT      58.44  
 16 Petree, Benjamin L         9 SA-GA                1:00.00    1:00.17  
 17 Cisco, Trey P              9 SA-GA                     NT    1:00.63  
 18 Bruce, Robert A            9 SA-GA                     NT    1:01.11  
 19 Marcus, Daniel            10 SA-GA                     NT    1:03.37  
 20 Heery, Liam T             10 SA-GA                1:00.12    1:04.37  
 21 Marcus, Simon             10 SA-GA                     NT    1:04.41  
 
Event 23  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wichalonis, Mary-Kate P    8 SA-GA                  25.64      25.83  
  2 Williams, Emma J           8 SA-GA                     NT      27.09  
  3 Hudson, Hope E             8 SA-GA                     NT      27.10  
  4 Mastalski, Austen M        7 SA-GA                     NT      27.56  
  5 Bissell, Riley P           8 SA-GA                  29.95      27.97  
  6 Bridwell, Lauren A         8 SA-GA                  27.75      29.90  
  7 Gaster, Lainey B           8 SA-GA                     NT      30.01  
  8 Short, Madison M           8 SA-GA                     NT      30.38  
  9 Mays, Niani A              8 SA-GA                     NT      30.88  
 10 Ferenchik, Cameron G       7 SA-GA                  29.25      31.07  
 11 Guthrie, Cary E            8 SA-GA                  38.10      31.44  
 12 Scalise, Sydney E          6 SA-GA                  40.61      31.73  
 13 Phifer, Paige A            8 SA-GA                     NT      32.45  
 14 Daniels, Caroline R        8 SA-GA                     NT      33.26  
 15 Ayscue, Claire E           8 SA-GA                  34.75      33.70  
 16 Kaufman, Jordyn M          7 SA-GA                     NT      34.94  
 17 McAllister, Kelly M        8 SA-GA                     NT      35.23  
 18 Kindland, Emily M          7 SA-GA                     NT      36.63  
 19 Harkonen, Venla E          7 SA-GA                     NT      37.75  
 20 Bridwell, Ally J           6 SA-GA                     NT      41.02  
 21 Foreman, Maria L           8 SA-GA                  43.22      43.50  
 22 Davis, AJ J                5 SA-GA                     NT      55.81  
 
Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Joshua W              8 SA-GA                  24.85      23.17  
  2 Mueller, Jackson T         8 SA-GA                     NT      24.74  
  3 Song, Samuel W             8 SA-GA                     NT      25.63  
  4 Brown, Conrad R            7 SA-GA                     NT      27.47  
  5 Fry, Caleb J               6 SA-GA                  28.16      27.69  
  6 Armstrong, Jack A          8 SA-GA                     NT      28.99  
  7 Bush, Tucker J             7 SA-GA                     NT      29.52  
  8 Fontova, Nico A            8 SA-GA                     NT      31.46  
  9 Bakker, Andrew B           7 SA-GA                     NT      32.12  
 10 Snarey, Sean T             7 SA-GA                     NT      32.23  
 11 Loach, David T             7 SA-GA                  43.38      32.48  
 12 Kaufman, Josh A            8 SA-GA                     NT      33.85  
 13 Chesman, Zachary C         7 SA-GA                     NT      34.54  
 14 Cisco, Toby A              6 SA-GA                     NT      34.90  
 15 Slabiak, Connor J          6 SA-GA                     NT      48.17  
 
Event 25  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Craddock, Claire S        13 SA-GA                1:03.49    1:05.30  
  2 Quire, Hannah D           12 SA-GA                1:08.29    1:09.30  
  3 Pham, Fallan T            13 SA-GA                     NT    1:10.64  
  4 Sibilia, Maddie A         13 SA-GA                1:09.38    1:10.66  
  5 Erickson, Sarah E         13 SA-GA                1:10.12    1:11.33  
  6 Deliyiannis, Marika       14 SA-GA                     NT    1:11.63  
  7 Sullivan, Taylor N        11 SA-GA                     NT    1:13.20  
  8 Nalwasky, Emily A         12 SA-GA                1:17.10    1:14.96  
  9 Deliyiannis, Antonia D    14 SA-GA                     NT    1:16.42  
 10 Daniel, Tory V            13 SA-GA                     NT    1:17.08  
 11 Bonnie, Elizabeth H       13 SA-GA                1:23.04    1:23.01  
 12 Tessier, Alessandra M      8 SA-GA                     NT    1:23.08  
 13 Whitlock, Mary T          12 SA-GA                1:20.72    1:23.32  
 14 Ferenchik, Haylee F       10 SA-GA                     NT    1:30.89  
 
Event 26  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van De Velde, Cameron S   12 SA-GA                1:01.66    1:03.99  
  2 Potts, Eamonn J           13 SA-GA                1:06.35    1:07.73  
  3 McKenney, Jon P           13 SA-GA                     NT    1:08.14  
  4 Anello, Andrew M          13 SA-GA                     NT    1:08.62  
  5 Nalwasky, Ethan A         10 SA-GA                1:13.60    1:09.92  
  6 Baguo, Kobe B             11 SA-GA                1:10.27    1:10.52  
  7 Fry, Daniel C             10 SA-GA                1:16.73    1:17.26  
  8 Broadway, Olin H          11 SA-GA                     NT    1:19.17  
  9 Kantor, Alex J            10 SA-GA                     NT    1:19.26  
 10 Darsey, Colton F          11 SA-GA                1:39.16    1:23.80  
 11 Schorsch, Trent J          9 SA-GA                     NT    1:25.18  
 12 Switzer, Cole B           11 SA-GA                1:25.55    1:25.20  
 13 Whitmoyer, Drew R         10 SA-GA                1:24.36    1:26.60  
 14 Carbone, Jared J           9 SA-GA                1:36.65    1:36.40  
 15 Dan, Andrei L              8 SA-GA                1:34.34    1:39.63  
 16 English, Patrick J        10 SA-GA                1:39.04    1:43.34  
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Powell, Allie K           12 SA-GA                  30.27      30.49  
  2 Perkins, Avery M          12 SA-GA                  30.37      30.65  
  3 Quire, Hannah D           12 SA-GA                  30.50      31.37  
  4 Carroll, Emily K          12 SA-GA                     NT      33.39  
  5 Sullivan, Taylor N        11 SA-GA                     NT      33.42  
  6 Raicik, Nicole A          12 SA-GA                     NT      33.77  
  7 Gomez, Morgan E           11 SA-GA                  35.13      33.87  
  8 Walton, Hannah C          12 SA-GA                  36.38      34.28  
  9 Scheider, Sarah N         12 SA-GA                  35.82      34.49  
 10 Duncan, Abigail F         11 SA-GA                  36.85      34.64  
 11 Fanz, Isabella R          11 SA-GA                     NT      35.42  
 12 Balmes, Rylie M           12 SA-GA                     NT      35.57  
 13 Whitlock, Mary T          12 SA-GA                  34.09      36.43  
 14 Meyer, Savannah R         11 SA-GA                     NT      36.71  
 15 Orzechowski, Olivia G     12 SA-GA                     NT      36.73  
 16 Loach, Allison M          11 SA-GA                  36.31      37.20  
 17 Mays, Gabri M             12 SA-GA                  36.72      37.48  
 18 Smith, Maryn N            11 SA-GA                     NT      37.60  
 19 Betancourt, Sabrina M     12 SA-GA                  39.31      37.67  
 20 Sullivan, Cara R          12 SA-GA                  39.37      37.90  
 21 Riordan, Melissa M        12 SA-GA                  38.29      38.91  
 22 Green, Chloe J            12 SA-GA                     NT      40.52  
 23 Levy, Alexa R             11 SA-GA                  41.44      41.35  
 24 Stebbins, Samantha G      11 SA-GA                  42.96      41.41  
 25 Bernardino, Annalise C    11 SA-GA                     NT      41.78  
 26 Mullins, Cassie L         12 SA-GA                     NT      44.07  
 27 Smith, Shelby A           11 SA-GA                  45.04      44.76  
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Concha, Danilo E          12 SA-GA                     NT      32.36  
  2 Gautier, Nelson N         12 SA-GA                  34.49      33.12  
  3 Broadway, Olin H          11 SA-GA                  36.36      35.09  
  4 Darsey, Colton F          11 SA-GA                  37.91      36.15  
  5 Geoghan, Riley J          12 SA-GA                     NT      36.39  
  6 Switzer, Cole B           11 SA-GA                  39.88      37.43  
 
Event 29  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon, Rayna M           10 SA-GA                  34.87      33.40  
  2 Cave, Emma J              10 SA-GA                     NT      34.39  
  3 Colton, Clarisa J         10 SA-GA                  35.46      34.96  
  4 Blount, Gracie G          10 SA-GA                  37.61      35.38  
  5 Gao, Jasmin W             10 SA-GA                  32.50      35.52  
  6 Davis, Gabriella M        10 SA-GA                     NT      36.18  
  7 Carden, Courtney E         9 SA-GA                  36.65      36.60  
  8 Bolick, Kathryn E          9 SA-GA                  37.59      36.93  
  9 Geoghan, Erin C           10 SA-GA                     NT      37.38  
 10 Rubio, Julia M            10 SA-GA                  38.21      37.63  
 11 Dwier, Christina S        10 SA-GA                  39.46      37.65  
 12 Marcoccio, Trish R         9 SA-GA                     NT      38.35  
 13 Morgan, Olivia B          10 SA-GA                     NT      38.82  
 14 Schreiber, Sheridan C     10 SA-GA                     NT      38.90  
 14 Ferenchik, Haylee F       10 SA-GA                  38.62      38.90  
 16 Cowan, Mariah J           10 SA-GA                  39.93      38.99  
 17 Elz, Emily M               9 SA-GA                  39.85      39.22  
 18 Weltner, Sally C          10 SA-GA                  39.21      39.43  
 19 Constantin, Emily         10 SA-GA                     NT      39.75  
 20 Chesman, Emily E          10 SA-GA                     NT      39.76  
 21 O'Day, Caitlin E           9 SA-GA                  42.41      40.29  
 22 Phillips, Paris A         10 SA-GA                     NT      40.32  
 23 Scalise, Samantha T        9 SA-GA                     NT      40.43  
 24 Wilkerson, Paige E        10 SA-GA                  43.68      40.44  
 24 Zeigler, Anna K            9 SA-GA                     NT      40.44  
 26 Scheider, Emma K           9 SA-GA                  39.96      40.48  
 27 Smith, Alexis K           10 SA-GA                     NT      40.94  
 28 Trice, Katherine E        10 SA-GA                     NT      42.49  
 28 Sherman, Elly R            9 SA-GA                  42.67      42.49  
 30 Fisher, Megan G           10 SA-GA                  47.80      42.63  
 31 Imhoff, Celia G           10 SA-GA                     NT      42.66  
 32 Palmer, Scarlett V        10 SA-GA                  44.13      42.86  
 33 Muenchen, Cassie M         9 SA-GA                     NT      42.94  
 34 Burns, Lydia N             9 SA-GA                  50.05      44.79  
 35 Ramey, Audrey V            9 SA-GA                     NT      44.97  
 36 Underwood, Samantha A      9 SA-GA                     NT      45.29  
 37 Dye, Katie C               9 SA-GA                     NT      45.73  
 38 Molloy, Rachel             9 SA-GA                     NT      46.30  
 39 Rains, Anna E             10 SA-GA                     NT      46.51  
 40 Hulett, Molly L            9 SA-GA                     NT      46.77  
 41 Toner, Jocelyn M           9 SA-GA                     NT      47.03  
 42 Hadley, Kate G             9 SA-GA                  51.14      48.85  
 43 McAlister, Mary E          9 SA-GA                     NT      49.09  
 44 Mandato, Melissa R        10 SA-GA                     NT      49.56  
 45 Bena, Paige E              9 SA-GA                     NT      49.65  
 46 Thornton, Ashley K        10 SA-GA                     NT      49.70  
 47 Moore, Becca              10 SA-GA                     NT      51.36  
 48 Zhang, Ariel O             9 SA-GA                1:19.89      54.25  
 49 Pagan, Olivia H            9 SA-GA                     NT      54.96  
 50 Diaz, Maya B               9 SA-GA                     NT      55.12  
 
Event 30  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deliyiannis, Mihalis      10 SA-GA                     NT      33.41  
  2 Johnson, Ross R           10 SA-GA                  35.34      34.02  
  3 Bruce, Henry R            10 SA-GA                     NT      34.20  
  4 Mesihovic, Sven           10 SA-GA                  36.89      35.95  
  5 Odendahl, Mitchell T      10 SA-GA                  37.86      37.11  
  6 Charaniya, Tawil M        10 SA-GA                  39.09      38.98  
  7 Kim, Shaun P               9 SA-GA                     NT      39.68  
  8 Smith, Brenden M          10 SA-GA                  41.03      40.33  
  9 Marchant, Will R          10 SA-GA                  43.16      40.43  
 10 Starr, Jack W             10 SA-GA                     NT      40.98  
 11 Grinberg, Leon M           9 SA-GA                     NT      41.00  
 12 Petree, Benjamin L         9 SA-GA                  45.00      41.43  
 13 Johnson, Graham L          9 SA-GA                     NT      41.81  
 14 Morgan, Clay T             9 SA-GA                     NT      41.83  
 15 Breeze, Brett H            9 SA-GA                  39.34      42.40  
 16 Heery, Liam T             10 SA-GA                  43.91      43.96  
 17 Cisco, Trey P              9 SA-GA                     NT      45.29  
 18 Diaz, Ian D                9 SA-GA                     NT      45.83  
 19 Willis, Jacob P            9 SA-GA                  51.32      48.76  
 20 Kar, Tanmay               10 SA-GA                     NT      49.59  
 21 Walton, Michael R          9 SA-GA                  47.37      50.41  
 22 Bruce, Robert A            9 SA-GA                     NT      55.81  
 23 Bakker, Brian              9 SA-GA                     NT      59.11  
 
Event 31  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeFarias, Juliana          8 SA-GA                     NT      18.81  
  2 Wichalonis, Mary-Kate P    8 SA-GA                  17.97      19.24  
  3 Self, Haley J              8 SA-GA                  19.10      19.65  
  4 Ballew, Sydney A           7 SA-GA                     NT      20.03  
  5 Mays, Niani A              8 SA-GA                     NT      20.76  
  6 Williams, Emma J           8 SA-GA                     NT      21.01  
  7 Orris, Alexis C            8 SA-GA                     NT      21.20  
  8 Laffoon, Kelsey A          8 SA-GA                     NT      21.25  
  9 Breeze, Bailey S           7 SA-GA                  21.28      21.33  
 10 Lewis, Ellie E             7 SA-GA                     NT      21.53  
 11 Gaster, Lainey B           8 SA-GA                     NT      21.90  
 12 Kaufman, Jordyn M          7 SA-GA                     NT      21.97  
 13 Hudson, Hope E             8 SA-GA                     NT      22.17  
 14 Ayscue, Claire E           8 SA-GA                  21.91      22.29  
 15 Scalise, Sydney E          6 SA-GA                  23.41      22.91  
 16 Mastalski, Austen M        7 SA-GA                     NT      23.07  
 17 Guthrie, Cary E            8 SA-GA                  28.78      24.69  
 18 Daniels, Caroline R        8 SA-GA                     NT      24.80  
 19 Lobdell, Carly M           8 SA-GA                     NT      25.84  
 20 Tippins, Nenley H          5 SA-GA                     NT      26.55  
 21 McAllister, Kelly M        8 SA-GA                     NT      27.18  
 22 Kindland, Emily M          7 SA-GA                  25.69      27.37  
 23 Harkonen, Venla E          7 SA-GA                     NT      28.41  
 24 Foreman, Maria L           8 SA-GA                  24.00      28.50  
 25 Bridwell, Ally J           6 SA-GA                  29.07      29.22  
 26 Phifer, Paige A            8 SA-GA                     NT      30.20  
 27 Davis, AJ J                5 SA-GA                  33.62      32.02  
 
Event 32  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Joshua W              8 SA-GA                  21.01      17.99  
  2 Linkins, Aidan J           8 SA-GA                     NT      18.14  
  3 Mueller, Jackson T         8 SA-GA                     NT      18.90  
  4 Brown, Conrad R            7 SA-GA                     NT      19.58  
  5 Breeze, Bear H             7 SA-GA                  20.32      20.46  
  6 Armstrong, Jack A          8 SA-GA                  25.75      21.74  
  7 Song, Samuel W             8 SA-GA                     NT      22.07  
  8 Bush, Tucker J             7 SA-GA                     NT      22.09  
  9 Bakker, Andrew B           7 SA-GA                     NT      22.19  
 10 Kaufman, Josh A            8 SA-GA                     NT      22.52  
 11 Loach, David T             7 SA-GA                  29.45      25.02  
 12 Chesman, Zachary C         7 SA-GA                     NT      25.17  
 13 Fontova, Nico A            8 SA-GA                     NT      28.76  
 14 Cisco, Toby A              6 SA-GA                     NT      29.25  
 15 Clayton, Miles M           5 SA-GA                     NT      32.29  
 16 Slabiak, Connor J          6 SA-GA                     NT      34.14  
 17 Branford, Collier G        6 SA-GA                     NT      44.14