The 2009 Gator Swim Club Holiday Classic Age Group & Senior Invitational

Location

Stephen C. O’Connell Center Indoor Pool, University of Florida Gainesville, FL

Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 1
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#1 Women 11-12 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:20.19
Name Age Team Seed Time
1 886 Dawson, K 12 FSLA 2:00.49
2 144 Hartje, Am 12 BSS 2:02.00
3 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 2:02.20
4 461 Harmeling 12 SPAC 2:02.43
5 664 Sopapong, 12 TBAY 2:02.56
6 252 Williams, K 12 GSC 2:03.42
7 306 Duggan, K 12 HIGH 2:03.92
8 861 Hohne, Ma 12 FSLA 2:04.76
9 142 Schmidt, K 12 BSS 2:06.19
10 803 Krause, Ka 11 UN-01 2:06.88
11 864 Willis, Che 11 FSLA 2:07.36
12 753 Sloman, Sa 12 SA 2:07.44
13 792 Rush, Laur 12 GPAC 2:08.42
14 899 Cates, Julie 11 BD 2:08.46
15 438 Marshburn 11 SPA 2:08.71
16 575 Atkins, An 12 SYS 2:08.82
17 781 Madden, P 11 CMSA 2:08.86
18 63 DeReus, He 12 ACTT 2:09.81
19 720 Russo, Kai 12 WFLA 2:11.05
20 778 Kassis, An 12 UN-01 2:11.47
21 902 Hahn, Kels 11 BD 2:11.62
22 9 Tomascik, Co 12 CAYM 2:11.65
23 98 Lombardi, A 12 ATAC 2:11.66
24 842 Jordan, Orl 12 TCSC 2:11.85
25 650 Albrecht, A 12 TBAY 2:12.22
26 956 Frantz, Sar 11 CCS 2:12.41
27 810 Retherford 12 PCST 2:13.20
28 587 Cahoone, S 11 SYS 2:13.55
29 486 Szilagyi, T 12 SWIM 2:13.71
30 31 Schultz, Ann 12 DANA 2:13.75
31 666 Lulf, Rach 11 TBAY 2:13.79
32 609 Pietraszun, 11 SYS 2:14.03
33 226 Truslow, H 12 DBS 2:15.08
34 78 Pereda, Cris 12 ATAC 2:15.24
35 885 Holt, Morg 12 FSLA 2:15.97
36 709 McClugage 12 TYS 2:17.38
37 610 Stich, Amb 12 SYS 2:17.86
38 455 Jamieson, M 12 SPAC 2:18.29
39 150 Teeters, Ch 11 BSS 2:18.56
40 18 Comunale, V 11 BA 2:18.64
41 699 Driscoll, C 12 TYS 2:18.72
42 786 Goram, Ab 12 GPAC 2:19.13
43 997 Mikos, Van 12 PA 2:19.29
44 237 Johnson, L 11 NFS 2:19.75
45 23 Littlejohn, E 12 ONDA 2:19.90
46 316 McFadden 12 HIGH 2:20.15
47 369 High, Jenn 12 PA 2:20.19
48 592 Dols, Mich 12 SYS 2:20.19
49 601 Hunkapille 11 SYS 2:20.19
#2 Men 11-12 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:20.19
Name Age Team Seed Time
1 749 Gross, Bra 12 SA 1:58.71
2 760 Yang, Ken 12 SA 2:00.10
3 325 Holmes, M 12 CBS 2:00.99
4 752 Hansen, Sa 12 SA 2:01.33
5 677 Young, Jar 12 TBAY 2:02.67
6 818 Belcik, An 11 PYP 2:03.96
7 37 Lyn, Matthe 12 DANA 2:04.11
8 762 Delk, Robe 12 SA 2:04.83
9 604 Lee, Camp 12 SYS 2:05.70
10 881 Buddendor 12 FSLA 2:07.11
11 99 Butensky, Iz 12 BSS 2:08.40
12 867 Reno, Luig 11 FSLA 2:08.71
13 539 Hollowsky 12 SWIM 2:09.20
14 27 Redd, Dono 12 ONDA 2:10.62
15 871 Monacelli, 12 FSLA 2:10.63
16 85 Calderon, M 12 ATAC 2:11.03
17 914 Rhodes, Ri 12 BD 2:11.08
18 199 Willis, Wy 12 BRSC 2:11.26
19 16 Gallego, Ca 11 BA 2:12.43
20 451 Hutton, Joh 11 SPAC 2:12.58
21 659 Lee, Matth 12 TBAY 2:12.82
22 591 Dols, Kean 11 SYS 2:12.88
23 989 Hovart, Mi 11 UN-02 2:13.98
24 607 Page, Carte 12 SYS 2:14.58
25 427 Nipper, Co 12 SPA 2:15.26
26 608 Pelton, Ma 12 SYS 2:15.91
27 145 Kirchhoff, 12 BSS 2:16.30
28 475 Lyster, Rip 11 SWIM 2:16.66
29 466 Knight, Tra 11 SPAC 2:16.77
30 955 Schroeder, 12 CCS 2:16.96
31 589 Clark, Jack 11 SYS 2:17.16
32 909 Matschner 11 BD 2:17.25
33 644 Carmichae 11 SYS 2:17.50
34 499 Reina, Gia 11 SWIM 2:17.76
35 869 Lillo, Calv 11 FSLA 2:18.33
36 373 Murtagh, J 11 PA 2:18.87
37 247 Panchak, J 12 NFS 2:19.11
38 10 Butler, Simo 12 CAYM 2:19.51
39 267 Thorne, Co 12 GSC 2:19.87
40 715 Christian, B 11 WFLA 2:19.99
41 471 Keer, Dyla 11 SWIM 2:20.06
42 175 Gavin, Ric 11 BSS 2:20.19
43 576 Boehm, Al 12 SYS 2:20.19
44 588 Clark, Drew 11 SYS 2:20.19
45 594 Garcia, Ma 11 SYS 2:20.19
#3 Women 10 & Under 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:58.29
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 2:11.39
2 415 Burrows, A 10 SPA 2:13.78
3 376 Murtagh, M 9 PA 2:19.21
4 963 Martin, Mo 10 MACG 2:19.71
5 253 Ruppert-G 10 GSC 2:21.31
6 970 Duncan, A 10 TAPS 2:21.31
7 198 Willis, Vic 10 BRSC 2:21.76
8 73 Joyner, Mic 10 ATAC 2:22.42
9 314 Pratt, Victo 10 HIGH 2:23.12
10 782 Stewart, M 9 CMSA 2:25.16
11 684 Kiser, Ran 10 TBAY 2:25.93
12 244 Vashi, Ani 10 NFS 2:28.03
13 15 Emary, Mag 10 BA 2:28.77
14 164 Mendizaba 9 BSS 2:29.08
15 663 Lontoc, La 10 TBAY 2:30.46
16 593 Dong, Cind 9 SYS 2:30.89
17 19 Comunale, I 10 BA 2:30.94
18 660 Lee, Saman 9 TBAY 2:32.14
19 605 Morales, C 10 SYS 2:33.27
20 812 Troia, Kari 10 PCST 2:33.86
21 69 Clark, Sara- 10 ATAC 2:34.98
22 535 Bonfitto, M 9 SWIM 2:35.73
23 179 Trummel, L 10 BSS 2:36.27
24 509 Jimenez, N 9 SWIM 2:36.45
25 703 Kolch, Jazz 10 TYS 2:37.45
26 222 O'Gorman, 10 DBS 2:37.61
27 418 Palsha, Pey 10 SPA 2:38.35
28 154 Griffin, Ma 10 BSS 2:39.31
29 590 Dolgetta, G 10 SYS 2:40.77
30 971 Duncan, B 9 TAPS 2:41.03
31 161 Rice, Emil 9 BSS 2:41.19
32 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 2:41.76
33 841 Barkett, Li 9 TCSC 2:42.03
34 597 Hernandez 10 SYS 2:42.36
35 791 Menzies, G 10 GPAC 2:44.33
36 153 Gilreath, E 10 BSS 2:44.37
37 157 Teeters, Am 10 BSS 2:44.59
38 647 Scott, Sam 10 TBAY 2:44.62
39 159 McMahon, 10 BSS 2:45.04
40 163 Kirchhoff, 10 BSS 2:45.84
41 875 Hohne, Ch 9 FSLA 2:46.18
42 184 Broussard, 10 BRSC 2:46.39
43 964 VonMering 10 MACG 2:48.21
44 465 Bruns, Cat 10 SPAC 2:48.50
45 287 Cronin, Ka 8 UN-01 2:48.51
46 462 Gaver, Mo 9 SPAC 2:48.66
47 72 Holmes, Ste 9 ATAC 2:48.70
48 242 See, Molly 9 NFS 2:49.53
49 512 Waks, Wen 10 SWIM 2:50.60
50 182 Black, Meg 10 BRSC 2:50.77
51 206 Kilpatrick, 9 CFM 2:50.89
52 674 Sellers, La 10 TBAY 2:51.72
53 793 Rush, Sydn 9 GPAC 2:52.23
54 502 Fredericks 9 SWIM 2:53.31
55 724 Gorham, Jo 9 WFLA 2:53.32
56 214 Harris, Kel 9 DBS 2:53.35
57 513 Weigelt, K 9 SWIM 2:53.75
58 661 Cardoso, K 8 TBAY 2:54.08
59 921 Rhodes, St 9 BD 2:54.66
60 319 Sckoropad 9 HIGH 2:54.98
61 790 McManus, 10 GPAC 2:55.41
62 165 Himebauch 9 BSS 2:56.89
63 181 Angove, C 10 BRSC 2:56.89
64 398 Weiss, Mo 10 SA 2:57.46
65 736 Heron, Noa 9 WFLA 2:57.50
66 972 Arnold, Me 9 JCLA 2:57.93
67 546 Faremouth 9 SWIM 2:58.26
68 599 Hoefling, O 10 SYS 2:58.29
#4 Men 10 & Under 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:50.89
Name Age Team Seed Time
1 431 Finke, Rob 10 SPA 2:12.57
2 788 Jockers, Br 10 GPAC 2:12.88
3 497 Corredor, S 10 SWIM 2:18.91
4 393 Dacus, Con 10 SA 2:19.62
5 97 Yambor-Ma 10 ATAC 2:22.01
6 86 Chambasian 10 ATAC 2:22.23
7 208 Dolan, Llia 10 CFM 2:22.71
8 907 Maguire, R 10 BD 2:23.24
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 2
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#4 ... (Men 10 & Under 200 Yard Freestyle)
9 682 Licht, Jose 10 TBAY 2:24.74
10 194 Kravchenk 9 BRSC 2:26.01
11 765 Downs, Ow 10 SA 2:28.90
12 598 Hernandez 9 SYS 2:29.02
13 152 Sugishita, A 10 BSS 2:29.87
14 232 Bloom, Tra 10 NFS 2:30.14
15 808 Gordon, Re 10 PCST 2:32.43
16 596 Habib, Tyl 10 SYS 2:32.53
17 375 Nguyen, B 10 PA 2:33.05
18 705 Sands, Sam 9 TYS 2:33.11
19 757 Oda, Kaito 10 SA 2:33.19
20 888 Bowie, Ale 10 UN-12 2:33.48
21 679 Kantzler, M 10 TBAY 2:34.72
22 725 Hudak, Sha 10 WFLA 2:38.53
23 784 Dekle, Ada 9 CMSA 2:42.01
24 671 Quach, Ch 10 TBAY 2:43.05
25 284 Wilby, Ma 10 GSC 2:44.42
26 500 Strickland, 10 SWIM 2:45.58
27 283 Viccini, Lu 10 GSC 2:48.97
28 595 Gusev, Ale 8 SYS 2:49.91
29 160 Winters, C 10 BSS 2:50.80
30 178 Heinold, P 10 BSS 2:50.80
31 670 Cogdill, Vi 9 TBAY 2:50.87
32 573 Amistoso, 9 SYS 2:50.89
#5 Women 13-14 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:08.59
Name Age Team Seed Time
1 758 Soufi, Mar 14 SA 1:53.28
2 429 Finke, Arie 13 SPA 1:54.47
3 585 Wilhelm, C 14 SYS 1:55.36
4 583 Valley, Da 14 SYS 1:56.58
5 675 Turek, Mic 13 TBAY 1:56.87
6 432 Neely, Car 14 SPA 1:56.91
7 67 Parry, Delan 14 ATAC 1:57.16
8 581 Davis, Cam 14 SYS 1:57.81
9 133 Peacock, S 14 BSS 1:58.39
10 763 Horton, Ma 14 SA 1:58.66
11 80 Williams, C 13 ATAC 1:58.78
12 430 Finke, Aut 14 SPA 1:58.93
13 582 Plocharsky 14 SYS 1:59.25
14 759 Ruedt, Sav 13 SA 1:59.30
15 742 Breaux, El 14 SA 1:59.70
16 227 Casey, Ken 14 DBS 2:01.20
17 477 Mohring, A 13 SWIM 2:01.58
18 564 O'Grady, N 13 SYS 2:01.89
19 437 Hubbard, M 13 SPA 2:01.94
20 324 Glasser, Cy 13 HIGH 2:02.02
21 467 Marshall, L 14 SPAC 2:02.25
22 776 Muller, Ch 14 MPSC 2:02.25
23 124 Talwar, Al 14 BSS 2:02.63
24 117 Breault, Pe 14 BSS 2:02.68
25 436 Hubbard, C 14 SPA 2:02.77
26 60 Paez, Isabel 14 MDCA 2:02.97
27 215 Harris, Mc 13 DBS 2:03.21
28 584 Schmitz, A 14 SYS 2:03.51
29 275 Scarboroug 13 GSC 2:03.71
30 567 Theofanou 13 SYS 2:03.73
31 969 Squartino, 13 SF 2:03.74
32 739 Frandsen, K 14 SA 2:03.75
33 185 Conoscenti 14 BRSC 2:04.01
34 276 Shimansky 13 GSC 2:04.10
35 931 Nuszkowsk 14 BD 2:04.11
36 463 Zerkowski 14 SPAC 2:04.60
37 917 Sims, Leah 13 BD 2:04.79
38 829 Freeman, S 13 PYP 2:04.80
39 580 Duff, Faryn 14 SYS 2:04.85
40 221 Marrero, N 14 DBS 2:04.87
41 731 Spilman, E 13 WFLA 2:05.07
42 779 Buechele, A 13 MPSC 2:05.22
43 202 Diaz, Alex 14 CFM 2:05.25
44 495 Richmond, 14 SWIM 2:05.35
45 81 Yambor-Ma 14 ATAC 2:05.63
46 915 Schroeder, 13 BD 2:05.79
47 744 Jones, Aub 13 SA 2:05.95
48 190 Jernberg, M 14 BRSC 2:06.17
49 748 Erickson, D 14 SA 2:06.29
50 309 Hayes, Ash 13 HIGH 2:06.32
51 649 Cimino, At 13 TBAY 2:06.50
52 558 Berdusco, 13 SYS 2:06.57
53 911 Patterson, R 13 BD 2:06.65
54 368 Draskovich 13 PA 2:06.79
55 560 Daniel, Tal 13 SYS 2:06.91
56 732 Miller, Che 13 WFLA 2:06.91
57 655 Demsher, K 14 TBAY 2:06.99
58 135 Roebuck, M 13 BSS 2:07.25
59 219 Klotzbach, 14 DBS 2:07.35
60 870 Lozano, St 14 FSLA 2:07.44
61 400 Cooney, B 13 SA 2:07.50
62 831 Kovac, Me 13 PYP 2:07.68
63 643 Krebs, Pait 14 SYS 2:07.74
64 450 Hutton, Gr 14 SPAC 2:07.75
65 45 Robles, Carl 14 MACM 2:07.84
66 66 Ayers, Maka 13 ATAC 2:07.90
67 819 Belcik, Bri 14 PYP 2:07.91
68 566 Raybon, Le 14 SYS 2:07.93
69 700 Randle, Me 14 TYS 2:08.06
70 646 Scott, Kath 13 TBAY 2:08.14
71 882 Buddendor 13 FSLA 2:08.17
72 901 Gilbert, Ma 13 BD 2:08.19
73 913 Reuter, Me 13 BD 2:08.19
74 24 Mackey, Ch 13 ONDA 2:08.29
75 549 Boehm, Ka 14 SYS 2:08.49
76 905 Kennedy, S 13 BD 2:08.49
77 203 Lynch, Gra 13 CFM 2:08.59
78 204 Toney, Ma 14 CFM 2:08.59
79 570 Lager, Ale 13 UN-10 2:08.59
80 995 Toth, Laur 13 SYS 2:08.59
#6 Men 13-14 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:05.29
Name Age Team Seed Time
1 108 Stamper, B 14 BSS 1:47.43
2 307 Pena, Alex 13 HIGH 1:48.64
3 425 Farese, Joh 14 SPA 1:48.68
4 767 Bell, Jame 14 MPSC 1:48.98
5 498 Messuri, M 14 SWIM 1:51.64
6 692 Kimura, K 13 TBAY 1:52.55
7 737 Beer, Seth 13 SA 1:53.48
8 563 McKane, L 14 SYS 1:53.58
9 452 Dressel, Ca 13 SPAC 1:53.87
10 1002 Smith, Ar 14 HIGH 1:54.99
11 801 Whitehead 14 PCST 1:55.04
12 952 Moran, An 14 CCS 1:55.30
13 527 Kurland, C 14 SWIM 1:55.41
14 740 Richards, B 14 SA 1:55.59
15 741 Brooks, W 14 SA 1:55.85
16 613 Amistoso, 14 SYS 1:56.42
17 751 Verlander, 14 SA 1:56.71
18 745 Peribonio, 13 SA 1:56.91
19 895 Auer, Jack 13 BD 1:56.94
20 517 Turnadzic, 14 SWIM 1:57.06
21 569 Zaremba, R 14 SYS 1:57.13
22 920 Wright, Ry 13 BD 1:57.51
23 687 Peters, Rya 14 TBAY 1:57.61
24 14 Bohorquez, 13 BA 1:57.62
25 847 Ledford, B 13 TCSC 1:58.31
26 586 Hamel-Wo 14 SYS 1:58.54
27 889 Juranovic, 13 UN-12 1:58.82
28 480 Pineda, Mi 14 SWIM 1:58.89
29 246 Panchak, J 13 NFS 1:59.04
30 577 Lattimer, D 13 SYS 1:59.18
31 64 Menendez, M 14 ACTT 1:59.25
32 908 Martinez, S 13 BD 1:59.86
33 640 O'Donnell, 14 SYS 1:59.92
34 777 Morrin, Tr 14 MPSC 2:00.04
35 766 Bagley, An 14 MPSC 2:00.47
36 106 Costa, Josh 13 BSS 2:00.52
37 13 Nichlany, K 13 BA 2:00.58
38 21 Kuzjomkin, 14 BA 2:00.75
39 105 Hill, Andre 14 BSS 2:00.79
40 35 Alvarez, Da 14 DANA 2:00.82
41 308 Bessire, Ha 13 HIGH 2:01.04
42 20 Kuzjomkin, 14 BA 2:01.39
43 269 Bungert, M 13 GSC 2:01.46
44 273 Parramore, 13 GSC 2:01.77
45 272 Han, Steve 13 GSC 2:01.92
46 652 Rodriguez, 13 TBAY 2:02.11
47 802 Mock, Dyl 14 PCST 2:02.15
48 806 Ratliff, Jon 13 PCST 2:02.21
49 565 Pelton, Joh 13 SYS 2:02.54
50 680 Smith, Kev 14 TBAY 2:02.76
51 1 Butler, Geoff 13 CAYM 2:02.98
52 30 Gomez, Fran 13 DANA 2:02.99
53 773 Koval, Jam 14 MPSC 2:03.09
54 439 Marshburn 13 SPA 2:03.17
55 657 Wheeler, J 13 TBAY 2:04.07
56 3 Messer, Jacks 13 CAYM 2:04.19
57 491 Heslin, Co 14 SWIM 2:04.32
58 470 Samuelson 13 SWIM 2:04.57
59 846 Wojcik, An 13 TCSC 2:04.63
60 726 Hudak, Ca 13 WFLA 2:04.64
61 230 Ward, Don 14 DBS 2:04.83
62 903 Hensley, N 13 BD 2:04.90
63 673 Sellers, Au 13 TBAY 2:05.03
64 424 Grant, Alex 13 SPA 2:05.19
65 559 Colett, Rei 14 SYS 2:05.23
66 312 Curley, Mi 13 HIGH 2:05.28
67 557 Aristizabal 13 SYS 2:05.29
#7 Women 15-16 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:06.99
Name Age Team Seed Time
1 578 Linn, Ashl 16 SYS 1:49.45
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 3
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#7 ... (Women 15-16 200 Yard Freestyle)
2 121 Blum, Mar 15 BSS 1:51.75
3 893 Papadopou 15 FSLA 1:52.98
4 441 Andrews, H 16 SPA 1:53.62
5 645 Harrington 16 SYS 1:53.77
6 632 Leonard, S 16 SYS 1:55.17
7 622 Clark, Mck 16 SYS 1:55.31
8 618 Buckley, M 16 SYS 1:55.46
9 442 Piper, Jessi 15 SPA 1:56.08
10 453 Dressel, Ka 16 SPAC 1:56.49
11 628 Kontor, Vi 16 SYS 1:56.94
12 545 Titus, Chri 16 SWIM 1:57.59
13 493 Fournier, H 15 SWIM 1:57.76
14 130 Harper, Eli 16 BSS 1:58.35
15 482 Rochette, N 16 SWIM 1:58.49
16 848 Lanam, Ra 15 TCSC 1:58.98
17 128 Holterman 16 BSS 1:59.17
18 2 Butler, Lara 15 CAYM 1:59.21
19 384 Nguyen, B 16 PA 1:59.28
20 33 Schultz, Kel 15 DANA 1:59.49
21 852 Barth, Alex 15 TCSC 1:59.53
22 879 Bonnema, 15 FSLA 1:59.68
23 642 Murphy, Jo 15 SYS 1:59.69
24 183 Bowker, D 16 BRSC 1:59.84
25 863 Nawrocki, 15 FSLA 2:00.12
26 446 Meyer, Ka 15 SPAC 2:00.30
27 966 Mars, Shel 16 MACG 2:00.52
28 953 Jeffries, An 15 CCS 2:01.15
29 255 Clare-Salzl 16 GSC 2:01.24
30 32 Schultz, Lin 15 DANA 2:01.37
31 22 Rodriguez, A 16 BA 2:01.42
32 930 Mueller-Do 16 UN-19 2:01.98
33 43 Paz, Alexan 16 MACM 2:02.18
34 923 Curby, Em 15 BD 2:02.28
35 939 Savino, An 16 BD 2:02.74
36 129 Yin, Annie 16 BSS 2:02.78
37 960 Bunkin, Ha 15 MACG 2:02.96
38 76 Osterlund, M 15 ATAC 2:03.31
39 274 Rafati, Den 15 GSC 2:03.45
40 388 Pope, Mich 15 PA 2:03.50
41 218 Hoffman, K 16 DBS 2:03.55
42 239 Nichols, R 15 NFS 2:03.64
43 839 Conway, Je 15 TCSC 2:03.92
44 954 Georgoulis 15 CCS 2:04.02
45 800 Gazia, Nic 15 PCST 2:04.38
46 523 Tyler, Abb 16 SWIM 2:04.53
47 556 Sauer, Rae 15 SYS 2:05.23
48 579 Searles, Ka 15 SYS 2:05.28
49 639 Yelding, C 15 SYS 2:05.33
50 447 Morgan, K 16 SPAC 2:05.44
51 380 Constantin 15 PA 2:05.77
52 472 Keer, Hale 15 SWIM 2:05.88
53 264 Smyder, Sa 16 GSC 2:06.00
54 383 Murtagh, M 15 PA 2:06.21
55 504 Anderson, 16 SWIM 2:06.50
56 8 Drummond, A 15 CAYM 2:06.53
57 254 Burns, Hea 15 GSC 2:06.70
58 554 Hung, Joce 15 SYS 2:06.79
59 385 O'Grady, C 16 PA 2:06.90
60 555 Maddy, Tr 16 SYS 2:06.99
#8 Men 15-16 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:55.79
Name Age Team Seed Time
1 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 1:43.10
2 52 Long, Matth 15 MACM 1:44.63
3 46 Ballestas, Ju 15 MACM 1:45.57
4 516 Krell, Dere 16 SWIM 1:47.37
5 266 Rocca, Tyl 15 GSC 1:47.63
6 637 Pridemore, 16 SYS 1:48.22
7 494 Frank, Geo 15 SWIM 1:48.30
8 107 Murphy, P 16 BSS 1:48.80
9 627 Kazokas, W 15 SYS 1:49.41
10 621 Cesaroni, G 15 SYS 1:49.57
11 104 Vanden No 16 BSS 1:49.70
12 483 Thoman, B 15 SWIM 1:49.84
13 635 Pagan, Jam 16 SYS 1:50.10
14 55 Perez, Cory 15 MACM 1:51.50
15 553 Watts, Lea 16 SYS 1:51.68
16 4 Groome, Seij 16 CAYM 1:51.83
17 93 McFarland, 16 ATAC 1:52.01
18 890 Alexander, 16 FSLA 1:52.32
19 531 Coul, Max 15 UN-08 1:52.35
20 12 Swackhamm 16 BA 1:52.38
21 524 Altman, Ri 16 SWIM 1:52.44
22 797 Escobar, E 15 PCST 1:52.49
23 927 Hensley, T 16 BD 1:52.62
24 616 Berdusco, 15 SYS 1:52.69
25 979 Jacob, Eva 15 JCLA 1:52.74
26 50 Grenet, Paul 16 MACM 1:52.78
27 951 Scott, Davi 16 CCS 1:52.96
28 626 Kadibhai, Y 16 SYS 1:53.05
29 813 Commins, 15 PCST 1:53.11
30 548 Atkins, Tu 16 SYS 1:53.99
31 688 McCaffrey 15 TBAY 1:54.08
32 631 DuTreil, Ju 15 SYS 1:54.21
33 17 Hall, Ryan 15 BA 1:54.51
34 892 Hernandez 15 FSLA 1:54.72
35 532 Rice, Andr 16 UN-08 1:54.87
36 887 Gebauer, B 16 UN-12 1:55.09
37 387 Piumelli, N 16 PA 1:55.50
38 550 Bucken, Pa 15 SYS 1:55.78
39 925 Edgar, Zac 16 BD 1:55.79
#9 Women 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 2:04.99
Name Age Team Seed Time
1 422 Margalis, M 17 SPA 1:46.69
2 519 Peacock, S 17 SWIM 1:46.73
3 345 Marquez, J 19 IRSC 1:48.09
4 213 Grams, Vir 17 DBS 1:49.74
5 440 Frehling, K 17 SPA 1:49.75
6 228 Casey, Sha 16 DBS 1:50.12
7 257 Flanagan, R 17 GSC 1:50.12
8 347 Mialka, Mo 20 IRSC 1:50.38
9 361 Hanbury, V 19 IRSC 1:50.74
10 857 Halkides, L 17 FSLA 1:51.47
11 634 Muth, Kath 17 SYS 1:52.77
12 119 Neidigh, L 17 BSS 1:54.12
13 433 Quinn, Col 17 SPA 1:54.20
14 338 Harrison, R 19 IRSC 1:54.44
15 929 Moorhead, 17 BD 1:54.67
16 343 Maddock, 18 IRSC 1:54.72
17 346 McIntyre, K 21 IRSC 1:55.26
18 333 Doran, Ste 19 IRSC 1:55.91
19 693 Cook, Kath 17 TBAY 1:56.03
20 342 Lukovic, A 18 IRSC 1:56.56
21 329 Bolton, Ke 18 IRSC 1:57.27
22 362 Herring, M 19 IRSC 1:57.28
23 1013 Taha, Raz 17 DSC 1:57.90
24 344 Maddock, 18 IRSC 1:58.86
25 118 Coutts, He 17 BSS 1:58.92
26 265 Soltis, Sara 18 GSC 1:59.12
27 1051 Todd, Ch 18 SWIM 1:59.40
28 968 Offerdahl, 17 SF 1:59.93
29 840 Bray, Jillen 17 TCSC 1:59.94
30 42 Escorcia, Em 17 MACM 2:00.47
31 355 Uzcategui, 20 IRSC 2:00.61
32 940 Shea, Meag 17 BD 2:00.92
33 615 Berdusco, 17 SYS 2:01.33
34 1015 Wolfe, M 18 DSC 2:01.90
35 484 Hansen, M 17 SWIM 2:02.23
36 1011 Gaynor, N 18 DSC 2:02.90
37 122 Koren, Ver 15 BSS 2:03.10
38 197 Reagan, Ha 17 BRSC 2:04.16
39 476 Weichelt, C 17 SWIM 2:04.17
40 1012 Prichard, 19 DSC 2:04.55
#10 Men 200 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:48.79
Name Age Team Seed Time
1 1016 Bonnema DSC 1:05.40
2 1036 Tullius, R 22 UNUF 1:37.00
3 571 Ceddia, Pa 18 SYS 1:37.86
4 332 De Angulo 19 IRSC 1:38.29
5 619 Caldwell, N 16 SYS 1:38.75
6 423 Taddeo, Jo 18 SPA 1:39.37
7 34 Tirabassi, D 21 DANA 1:39.39
8 924 Curby, Ma 17 BD 1:39.61
9 1040 Pedraza, Y 22 UNUF 1:40.00
10 51 Lichtner, Ste 18 MACM 1:40.12
11 364 Ellis, John 19 IRSC 1:41.00
12 520 Swanbeck, 17 SWIM 1:41.35
13 1045 Correll, B 19 UNUF 1:41.50
14 572 Davis, Kirt 17 SYS 1:41.59
15 988 Halfacre, J 19 UN-20 1:41.76
16 1042 Howell, B 19 UNUF 1:42.00
17 1022 Jessell, Jo 18 DSC 1:42.11
18 359 Alberts, An 20 IRSC 1:42.17
19 518 Nunez, Jon 18 SWIM 1:42.37
20 1008 Collum, W 18 DSC 1:42.43
21 340 Kaisrlik, Ja 19 IRSC 1:42.47
22 993 Dennison, 18 DBS 1:42.66
23 54 Omana, Car 16 MACM 1:42.82
24 1047 Moore, E 18 UNUF 1:42.90
25 331 Day, Corey 20 IRSC 1:42.99
26 1028 Opuszko, 18 DSC 1:43.11
27 1027 O'Malley 21 DSC 1:43.22
28 1046 Dubrasky 19 UNUF 1:44.00
29 1018 Doran, Ke 18 DSC 1:44.01
30 109 Lowe, Zac 17 BSS 1:44.03
31 1050 Caldwell, 17 SWIM 1:44.03
32 1031 Sgrignoli 19 DSC 1:44.50
33 348 Olson, Erik 19 IRSC 1:45.02
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 4
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#10 ... (Men 200 Yard Freestyle)
34 942 Worrell, Ta 17 BD 1:45.40
35 47 Barona, Kev 18 MACM 1:45.74
36 39 Marin, Jesus 17 DANA 1:45.97
37 326 Abreu, Ma 19 IRSC 1:46.03
38 928 Luzadder, 17 BD 1:46.08
39 1023 Leonard, 18 DSC 1:46.11
40 357 Young, Be 18 IRSC 1:46.74
41 612 Rauch, Ma 17 SYS 1:46.92
42 515 Ficker, Ky 18 SWIM 1:46.93
43 1035 Trotta, Er 18 UNUF 1:47.00
44 263 Silva, Will 17 GSC 1:47.05
45 1017 DePadau, 18 DSC 1:47.50
46 641 Silvers, Joh 17 SYS 1:47.90
47 936 Pollack, Jo 19 UN-19 1:47.90
48 262 Shimansky 17 GSC 1:48.00
49 1032 Sloat, Rya 19 DSC 1:48.11
50 335 Gallego, Ph 18 IRSC 1:48.25
51 1007 Barrett, A 19 DSC 1:48.31
52 94 Norris, Chri 17 ATAC 1:48.38
53 1030 Arriaga-P 18 DSC 1:48.44
54 1005 Petersohn 19 DSC 1:48.47
55 1020 Fletcher, 18 DSC 1:48.59
56 1025 Marini, D 18 DSC 1:48.60
57 630 Leonard, S 17 SYS 1:48.66
58 1029 Pearce, C DSC 1:48.67
59 1033 Sweeten, 19 DSC 1:48.67
60 1019 Emerine, 19 DSC 1:48.69
61 625 Kadibhai, M 17 SYS 1:48.71
62 926 Geiger, Ky 18 BD 1:48.79
#11 Women 11-12 50 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 37.99
Name Age Team Seed Time
1 249 Beebe, Ann 12 GSC 32.69
2 664 Sopapong, 12 TBAY 32.75
3 574 Atkins, Ale 12 SYS 33.32
4 438 Marshburn 11 SPA 33.54
5 277 Burns, Han 12 GSC 33.69
6 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 34.72
7 98 Lombardi, A 12 ATAC 35.31
8 77 Peavy, Laur 12 ATAC 35.40
9 754 Sims, Geor 12 SA 35.45
10 681 Smith, Ann 12 TBAY 35.75
11 756 Oda, Tomo 12 SA 35.77
12 667 Anderson, 12 TBAY 36.20
13 9 Tomascik, Co 12 CAYM 36.23
14 514 White, Eliz 12 SWIM 36.46
15 366 Adams, Em 12 PA 36.71
16 785 Berens, Ch 12 GPAC 36.80
17 919 Tipton, Me 12 BD 37.04
18 149 Ward, Sop 12 BSS 37.13
19 668 Carter, Pai 11 TBAY 37.31
20 455 Jamieson, M 12 SPAC 37.44
21 856 Cunningha 12 FSLA 37.60
22 250 Chu, Katha 12 GSC 37.62
23 543 Meehan, G 11 SWIM 37.66
24 29 Mason, Ken 11 ONDA 37.69
25 241 Watkins, Ju 11 NFS 37.71
26 935 Worrell, H 12 BD 37.79
27 541 Hurley, Sa 11 SWIM 37.89
28 610 Stich, Amb 12 SYS 37.95
29 150 Teeters, Ch 11 BSS 37.99
30 592 Dols, Mich 12 SYS 37.99
31 603 Knoch, Va 12 SYS 37.99
32 606 O'Grady, R 12 SYS 37.99
33 609 Pietraszun, 11 SYS 37.99
#12 Men 11-12 50 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 38.99
Name Age Team Seed Time
1 168 Andrews, P 12 BSS 32.08
2 416 Chen, Josh 12 SPA 32.12
3 760 Yang, Ken 12 SA 32.56
4 27 Redd, Dono 12 ONDA 32.71
5 325 Holmes, M 12 CBS 33.15
6 530 Romero, D 12 SWIM 34.70
7 807 Mackenzie 12 UN-01 35.16
8 173 Wynn, Ree 12 BSS 35.45
9 755 Kale, Mark 12 SA 35.78
10 914 Rhodes, Ri 12 BD 36.10
11 201 Lutz, Colb 12 CFA 36.32
12 845 Hill, Jonath 12 TCSC 36.35
13 538 Harriott, Jo 11 SWIM 36.77
14 591 Dols, Kean 11 SYS 36.84
15 809 Krist, Andr 12 UN-01 37.02
16 881 Buddendor 12 FSLA 37.14
17 151 Rice, Tyler 11 BSS 37.16
18 488 McKeon, Z 12 SWIM 37.25
19 869 Lillo, Calv 11 FSLA 37.41
20 475 Lyster, Rip 11 SWIM 37.68
21 91 Holmes, Ch 12 ATAC 37.91
22 426 Gilbert, Ol 12 SPA 38.22
23 900 Fulginiti, J 11 BD 38.28
24 10 Butler, Simo 12 CAYM 38.35
25 466 Knight, Tra 11 SPAC 38.39
26 451 Hutton, Joh 11 SPAC 38.45
27 251 Quillen, Da 11 GSC 38.54
28 25 Mahgoub, A 11 ONDA 38.65
29 147 Lorincz, C 12 BSS 38.76
30 175 Gavin, Ric 11 BSS 38.89
#13 Women 10 & Under 50 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 47.79
Name Age Team Seed Time
1 962 Covert, Sk 10 MACG 35.62
2 377 Adams, Ch 10 PA 36.63
3 155 Song, Amy 10 BSS 37.29
4 812 Troia, Kari 10 PCST 38.37
5 789 Lundgren, 10 GPAC 38.66
6 244 Vashi, Ani 10 NFS 38.81
7 782 Stewart, M 9 CMSA 38.85
8 511 Lee, Aman 10 SWIM 38.97
9 780 Carey, Mar 10 CMSA 39.01
10 696 Rainey, Ma 10 TYS 39.25
11 69 Clark, Sara- 10 ATAC 40.42
12 663 Lontoc, La 10 TBAY 40.43
13 970 Duncan, A 10 TAPS 40.80
14 314 Pratt, Victo 10 HIGH 41.54
15 253 Ruppert-G 10 GSC 41.60
16 72 Holmes, Ste 9 ATAC 42.01
17 961 Bunkin, Te 10 MACG 42.26
18 921 Rhodes, St 9 BD 42.31
19 698 Conway, L 9 TYS 42.63
20 686 McGurk, K 9 TBAY 42.70
21 790 McManus, 10 GPAC 42.78
22 971 Duncan, B 9 TAPS 43.06
23 791 Menzies, G 10 GPAC 43.26
24 245 Panchak, J 10 NFS 43.51
25 878 Buddendor 10 FSLA 43.53
26 990 Hicks, Ale 10 UN-21 43.54
27 884 Allen, Ann 9 FSLA 43.62
28 157 Teeters, Am 10 BSS 44.12
29 418 Palsha, Pey 10 SPA 44.15
30 214 Harris, Kel 9 DBS 44.23
31 506 Gatof, Han 9 SWIM 44.45
32 156 Goodwin, C 10 BSS 44.65
33 153 Gilreath, E 10 BSS 44.89
34 590 Dolgetta, G 10 SYS 45.04
35 154 Griffin, Ma 10 BSS 45.48
36 159 McMahon, 10 BSS 45.74
37 724 Gorham, Jo 9 WFLA 45.74
38 397 Svetz, Kata 9 SA 45.81
39 710 Reddish, S 10 TYS 45.86
40 281 Chu, Carol 9 GSC 46.48
41 877 Redding, S 9 FSLA 46.80
42 728 Barber, Sav 10 WFLA 46.84
43 647 Scott, Sam 10 TBAY 46.86
44 220 Manecke, K 9 DBS 46.98
45 984 Sowell, Ni 9 JCLA 46.99
46 19 Comunale, I 10 BA 47.06
47 991 Bates, Tali 8 UN-22 47.09
48 445 Weller, Me 9 SPAC 47.10
49 248 Aslanidi, Y 10 GSC 47.13
50 674 Sellers, La 10 TBAY 47.16
51 419 Walker, Al 10 SPA 47.31
52 512 Waks, Wen 10 SWIM 47.68
53 163 Kirchhoff, 10 BSS 47.77
54 883 Bowie, Ke 9 FSLA 47.77
#14 Men 10 & Under 50 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 47.89
Name Age Team Seed Time
1 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 36.04
2 89 Foote, Wyat 10 ATAC 37.25
3 86 Chambasian 10 ATAC 38.53
4 849 Jordan, Eo 9 TCSC 39.09
5 231 Bloom, Jac 10 NFS 39.17
6 682 Licht, Jose 10 TBAY 39.36
7 685 Osborne, H 10 TBAY 39.49
8 375 Nguyen, B 10 PA 41.33
9 234 Skigen, Jac 9 NFS 41.65
10 481 Kellett, Wy 10 SWIM 41.91
11 285 Zhou, Yiha 10 GSC 42.40
12 602 Knoch, Mi 10 SYS 42.70
13 90 Gallagher, C 10 ATAC 42.85
14 764 Plaugher, G 10 UN-01 42.87
15 408 Hodang, B 10 SAST 43.42
16 474 Bradfield, 10 SWIM 44.13
17 174 Adcock, Ja 10 BSS 44.25
18 596 Habib, Tyl 10 SYS 44.33
19 683 Licht, Sam 10 TBAY 44.70
20 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 45.03
21 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 45.23
22 783 Robinson, 9 CMSA 45.57
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 5
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#14 ... (Men 10 & Under 50 Yard Breaststroke)
23 985 Strickland, 10 JCLA 45.74
24 725 Hudak, Sha 10 WFLA 45.82
25 573 Amistoso, 9 SYS 46.25
26 280 Bungert, W 10 GSC 46.37
27 279 Adu, Russe 10 GSC 46.45
28 178 Heinold, P 10 BSS 46.64
29 704 Kelly, Patr 10 TYS 46.86
30 938 Rockaway 9 BD 47.02
31 420 Green, Kai 9 SPA 47.30
#15 Women 13-14 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:17.59
Name Age Team Seed Time
1 763 Horton, Ma 14 SA 1:05.25
2 868 Lillo, Hann 13 FSLA 1:08.42
3 5 Boothe, Dani 13 CAYM 1:10.17
4 215 Harris, Mc 13 DBS 1:10.32
5 562 Leap, Beth 13 SYS 1:10.38
6 583 Valley, Da 14 SYS 1:10.52
7 721 Koda, Nico 14 WFLA 1:13.24
8 870 Lozano, St 14 FSLA 1:13.35
9 844 Brocksmith 13 TCSC 1:13.72
10 139 Haila, Meg 13 BSS 1:13.87
11 675 Turek, Mic 13 TBAY 1:14.13
12 917 Sims, Leah 13 BD 1:14.61
13 136 Kuntsevich 14 BSS 1:15.08
14 882 Buddendor 13 FSLA 1:15.14
15 584 Schmitz, A 14 SYS 1:15.29
16 463 Zerkowski 14 SPAC 1:15.48
17 495 Richmond, 14 SWIM 1:15.58
18 733 Roper, Han 14 WFLA 1:15.75
19 905 Kennedy, S 13 BD 1:15.83
20 448 Coughlin, M 14 SPAC 1:16.07
21 918 Spangenbe 14 BD 1:16.15
22 238 Johnson, C 13 NFS 1:16.75
23 468 VanDyke, 14 SPAC 1:16.98
24 270 Dain, Rebe 13 GSC 1:17.10
25 643 Krebs, Pait 14 SYS 1:17.11
26 477 Mohring, A 13 SWIM 1:17.13
27 913 Reuter, Me 13 BD 1:17.19
28 189 Grube, Kri 14 BRSC 1:17.24
29 310 Salerno, A 13 HIGH 1:17.37
30 649 Cimino, At 13 TBAY 1:17.46
31 996 Courson, R 14 JCLA 1:17.46
32 794 Weekley, O 13 GPAC 1:17.58
#16 Men 13-14 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:12.09
Name Age Team Seed Time
1 738 Rabstejnek 14 SA 1:00.41
2 747 Orr, Basil M 14 SA 1:02.51
3 922 Coombs, Ja 14 BD 1:03.19
4 680 Smith, Kev 14 TBAY 1:04.55
5 613 Amistoso, 14 SYS 1:04.64
6 862 Landi, Nic 14 FSLA 1:05.35
7 321 Springman 13 HIGH 1:05.58
8 568 Wall, Patri 14 SYS 1:05.70
9 920 Wright, Ry 13 BD 1:06.39
10 652 Rodriguez, 13 TBAY 1:06.54
11 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 1:06.87
12 498 Messuri, M 14 SWIM 1:06.97
13 937 Poti, Quinn 14 BD 1:06.99
14 673 Sellers, Au 13 TBAY 1:07.18
15 116 Fonteno, M 13 BSS 1:07.63
16 452 Dressel, Ca 13 SPAC 1:07.64
17 750 Brozino, Is 14 SA 1:07.69
18 246 Panchak, J 13 NFS 1:07.86
19 889 Juranovic, 13 UN-12 1:09.05
20 746 Beri, Jonah 13 SA 1:09.70
21 308 Bessire, Ha 13 HIGH 1:09.80
22 846 Wojcik, An 13 TCSC 1:10.19
23 83 Briggs, Jose 13 ATAC 1:10.35
24 653 Berson, Ma 14 TBAY 1:10.49
25 439 Marshburn 13 SPA 1:11.36
26 770 Glass, Josh 14 MPSC 1:11.62
#17 Women 15-16 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:17.79
Name Age Team Seed Time
1 453 Dressel, Ka 16 SPAC 1:06.15
2 941 Worrell, N 15 BD 1:06.81
3 435 Jones, Alex 15 SPA 1:06.99
4 391 Woods, Br 16 PA 1:07.47
5 893 Papadopou 15 FSLA 1:07.54
6 434 Reid, Ashl 16 SPA 1:07.59
7 384 Nguyen, B 16 PA 1:08.34
8 771 Humphrey 16 MPSC 1:08.37
9 239 Nichols, R 15 NFS 1:09.05
10 131 Wynn, Em 16 BSS 1:09.11
11 311 Salerno, D 16 HIGH 1:09.14
12 800 Gazia, Nic 15 PCST 1:10.03
13 385 O'Grady, C 16 PA 1:10.36
14 493 Fournier, H 15 SWIM 1:10.44
15 967 Rittenhous 15 MACG 1:10.95
16 195 Morton, Br 15 BRSC 1:11.06
17 768 Bridgham, 15 MPSC 1:11.37
18 614 Baker, Reb 16 SYS 1:11.84
19 123 Gavin, Kou 15 BSS 1:11.85
20 132 Williams, J 15 BSS 1:11.88
21 622 Clark, Mck 16 SYS 1:12.16
22 254 Burns, Hea 15 GSC 1:12.80
23 79 Thompson, 15 ATAC 1:13.14
24 953 Jeffries, An 15 CCS 1:14.45
25 718 Wiser, Ash 15 WFLA 1:15.42
26 404 Sopranzi, E 15 SAST 1:15.48
27 945 Kimpel, Al 16 BD 1:15.77
28 125 Nearing, H 15 BSS 1:16.53
29 850 Flescher, M 15 TCSC 1:16.60
30 446 Meyer, Ka 15 SPAC 1:17.04
31 939 Savino, An 16 BD 1:17.18
#18 Men 15-16 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:08.89
Name Age Team Seed Time
1 103 Lee, Lewis 16 BSS 58.86
2 688 McCaffrey 15 TBAY 1:00.28
3 57 Pigot, Digua 15 MACM 1:00.29
4 880 Camargo, P 15 FSLA 1:00.49
5 635 Pagan, Jam 16 SYS 1:01.51
6 987 Van Hees, 15 JCLA 1:01.68
7 798 Seaman, C 16 PCST 1:02.95
8 521 Thresher, C 16 SWIM 1:03.19
9 59 Miguel, Dan 16 UN-01 1:03.50
10 621 Cesaroni, G 15 SYS 1:04.26
11 113 Hayes, Pat 16 BSS 1:04.58
12 456 Jamieson, 15 SPAC 1:04.89
13 890 Alexander, 16 FSLA 1:05.02
14 216 Harris, Wil 15 DBS 1:05.09
15 112 Madden, D 16 BSS 1:05.66
16 483 Thoman, B 15 SWIM 1:05.87
17 494 Frank, Geo 15 SWIM 1:06.01
18 531 Coul, Max 15 UN-08 1:06.35
19 994 Tullius, Ro 15 DBS 1:06.77
20 951 Scott, Davi 16 CCS 1:06.94
21 93 McFarland, 16 ATAC 1:08.06
22 387 Piumelli, N 16 PA 1:08.47
23 11 Funderburk, 16 BA 1:08.66
#19 Women 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:14.89
Name Age Team Seed Time
1 334 Frank, Mar 19 IRSC 1:04.83
2 796 Escobar, A 18 PCST 1:06.49
3 1009 Collymor 20 DSC 1:06.50
4 341 Kittrell, Ka 18 IRSC 1:06.84
5 633 Lightbourn 17 SYS 1:07.97
6 998 Munson, R 17 TBAY 1:08.63
7 344 Maddock, 18 IRSC 1:09.23
8 119 Neidigh, L 17 BSS 1:09.81
9 355 Uzcategui, 20 IRSC 1:10.04
10 476 Weichelt, C 17 SWIM 1:11.45
11 256 Farhat, Me 19 GSC 1:11.55
12 479 Smith, Kel 17 SWIM 1:12.01
13 330 Chandlee, 19 IRSC 1:12.02
14 662 Berson, Eli 17 TBAY 1:13.29
15 1011 Gaynor, N 18 DSC 1:14.11
16 825 Woods, Ma 17 PYP 1:14.75
17 503 Angat, Lau 17 SWIM 1:14.84
#20 Men 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:07.09
Name Age Team Seed Time
1 327 Arencibia, 20 IRSC 56.53
2 1021 Hekmati, 20 DSC 57.90
3 360 Van Der M 22 IRSC 58.00
4 349 Otaki, Ada 18 IRSC 58.25
5 1018 Doran, Ke 18 DSC 58.30
6 350 Sokolowsk 19 IRSC 58.61
7 352 Strauss, Jo 19 IRSC 58.89
8 336 Gerlach, D 19 IRSC 59.05
9 799 Bronnenbe 17 PCST 59.40
10 572 Davis, Kirt 17 SYS 59.98
11 1048 Rabelo, M 20 UNUF 1:00.00
12 49 Garcia, Ash 17 MACM 1:00.07
13 335 Gallego, Ph 18 IRSC 1:00.32
14 115 Hayes, Joh 18 BSS 1:01.59
15 713 Alonso, Ni 18 WFLA 1:01.89
16 394 Zhang, Tho 17 UN-05 1:02.01
17 356 Wyman, K 20 IRSC 1:02.09
18 926 Geiger, Ky 18 BD 1:02.37
19 533 Cijntje, Hy 19 SWIM 1:02.67
20 109 Lowe, Zac 17 BSS 1:02.86
21 999 Kerlek, Ta 17 SWIM 1:03.00
22 1030 Arriaga-P 18 DSC 1:03.00
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 6
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#20 ... (Men 100 Yard Breaststroke)
23 1031 Sgrignoli 19 DSC 1:03.58
24 774 McDowell 30 MPSC 1:03.62
25 496 Anderson, 17 SWIM 1:04.79
26 457 Reichenbac 17 SPAC 1:05.29
27 489 Neils, Shan 17 SWIM 1:06.19
28 1017 DePadau, 18 DSC 1:06.43
29 1019 Emerine, 19 DSC 1:07.09
30 1033 Sweeten, 19 DSC 1:07.09
#21 Women 11-12 50 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 32.69
Name Age Team Seed Time
1 399 Pickens, K 12 SA 27.62
2 761 McInerny, 12 SA 27.75
3 574 Atkins, Ale 12 SYS 28.23
4 252 Williams, K 12 GSC 28.86
5 249 Beebe, Ann 12 GSC 28.95
6 860 Redding, G 12 FSLA 28.97
7 143 Michaels, M 12 BSS 29.04
8 753 Sloman, Sa 12 SA 29.14
9 803 Krause, Ka 11 UN-01 29.24
10 142 Schmidt, K 12 BSS 29.32
11 720 Russo, Kai 12 WFLA 29.78
12 241 Watkins, Ju 11 NFS 29.99
13 810 Retherford 12 PCST 30.06
14 277 Burns, Han 12 GSC 30.17
15 370 Oster, Caro 12 PA 30.23
16 842 Jordan, Orl 12 TCSC 30.24
17 243 Devine, Em 12 NFS 30.40
18 63 DeReus, He 12 ACTT 30.50
19 756 Oda, Tomo 12 SA 30.61
20 997 Mikos, Van 12 PA 30.70
21 575 Atkins, An 12 SYS 30.94
22 650 Albrecht, A 12 TBAY 30.94
23 237 Johnson, L 11 NFS 30.97
24 68 Brown, Mui 12 ATAC 30.98
25 781 Madden, P 11 CMSA 31.04
26 77 Peavy, Laur 12 ATAC 31.12
27 778 Kassis, An 12 UN-01 31.27
28 894 Alai, Dena 12 BD 31.60
29 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 31.62
30 401 Maiocco, C 11 SA 31.63
31 454 Dressel, Sh 11 SPAC 31.69
32 455 Jamieson, M 12 SPAC 31.99
33 916 Sims, Alex 12 BD 32.08
34 278 Chubina, A 12 GSC 32.17
35 666 Lulf, Rach 11 TBAY 32.28
36 141 Moran, Jac 12 BSS 32.29
37 369 High, Jenn 12 PA 32.29
38 74 Kercheval-R 11 ATAC 32.36
39 919 Tipton, Me 12 BD 32.46
40 542 Jacobsen, E 12 SWIM 32.56
41 543 Meehan, G 11 SWIM 32.59
42 785 Berens, Ch 12 GPAC 32.68
43 786 Goram, Ab 12 GPAC 32.68
44 592 Dols, Mich 12 SYS 32.69
45 601 Hunkapille 11 SYS 32.69
46 606 O'Grady, R 12 SYS 32.69
#22 Men 11-12 50 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 33.99
Name Age Team Seed Time
1 92 Martin, Bret 12 ATAC 26.81
2 416 Chen, Josh 12 SPA 27.33
3 807 Mackenzie 12 UN-01 28.19
4 749 Gross, Bra 12 SA 28.35
5 912 Poti, Zacha 11 BD 28.35
6 755 Kale, Mark 12 SA 28.59
7 677 Young, Jar 12 TBAY 28.69
8 752 Hansen, Sa 12 SA 29.65
9 659 Lee, Matth 12 TBAY 29.90
10 871 Monacelli, 12 FSLA 29.93
11 604 Lee, Camp 12 SYS 30.05
12 175 Gavin, Ric 11 BSS 30.25
13 173 Wynn, Ree 12 BSS 30.41
14 37 Lyn, Matthe 12 DANA 30.64
15 373 Murtagh, J 11 PA 30.64
16 87 Chason, Bra 12 ATAC 30.85
17 247 Panchak, J 12 NFS 31.03
18 199 Willis, Wy 12 BRSC 31.24
19 539 Hollowsky 12 SWIM 31.25
20 147 Lorincz, C 12 BSS 31.37
21 151 Rice, Tyler 11 BSS 31.47
22 900 Fulginiti, J 11 BD 31.49
23 409 Loomis, N 12 SAST 31.54
24 589 Clark, Jack 11 SYS 31.76
25 873 Lozano, Ja 11 FSLA 31.82
26 538 Harriott, Jo 11 SWIM 32.22
27 475 Lyster, Rip 11 SWIM 32.30
28 16 Gallego, Ca 11 BA 32.31
29 426 Gilbert, Ol 12 SPA 32.31
30 989 Hovart, Mi 11 UN-02 32.49
31 955 Schroeder, 12 CCS 32.51
32 146 Michael, M 12 BSS 32.82
33 25 Mahgoub, A 11 ONDA 32.97
34 145 Kirchhoff, 12 BSS 33.12
35 427 Nipper, Co 12 SPA 33.17
36 6 McCallum, Ia 12 CAYM 33.23
37 608 Pelton, Ma 12 SYS 33.38
38 251 Quillen, Da 11 GSC 33.42
39 594 Garcia, Ma 11 SYS 33.45
40 607 Page, Carte 12 SYS 33.53
41 958 Borgert, Se 11 MACG 33.61
42 286 Geunes, Er 11 GSC 33.64
43 91 Holmes, Ch 12 ATAC 33.68
44 267 Thorne, Co 12 GSC 33.76
45 499 Reina, Gia 11 SWIM 33.79
46 473 Bradfield, 12 SWIM 33.89
47 576 Boehm, Al 12 SYS 33.99
48 588 Clark, Drew 11 SYS 33.99
#23 Women 10 & Under 50 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 42.99
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 30.86
2 73 Joyner, Mic 10 ATAC 30.93
3 970 Duncan, A 10 TAPS 31.27
4 696 Rainey, Ma 10 TYS 32.25
5 377 Adams, Ch 10 PA 32.59
6 415 Burrows, A 10 SPA 33.10
7 155 Song, Amy 10 BSS 33.20
8 962 Covert, Sk 10 MACG 33.25
9 963 Martin, Mo 10 MACG 33.47
10 376 Murtagh, M 9 PA 34.04
11 684 Kiser, Ran 10 TBAY 34.58
12 780 Carey, Mar 10 CMSA 34.66
13 593 Dong, Cind 9 SYS 34.70
14 164 Mendizaba 9 BSS 34.76
15 789 Lundgren, 10 GPAC 35.16
16 179 Trummel, L 10 BSS 35.51
17 841 Barkett, Li 9 TCSC 36.19
18 511 Lee, Aman 10 SWIM 36.20
19 605 Morales, C 10 SYS 36.25
20 198 Willis, Vic 10 BRSC 36.26
21 875 Hohne, Ch 9 FSLA 36.33
22 242 See, Molly 9 NFS 36.61
23 698 Conway, L 9 TYS 36.69
24 877 Redding, S 9 FSLA 36.88
25 509 Jimenez, N 9 SWIM 36.90
26 287 Cronin, Ka 8 UN-01 36.99
27 161 Rice, Emil 9 BSS 37.01
28 884 Allen, Ann 9 FSLA 37.14
29 660 Lee, Saman 9 TBAY 37.16
30 462 Gaver, Mo 9 SPAC 37.29
31 703 Kolch, Jazz 10 TYS 37.31
32 245 Panchak, J 10 NFS 37.53
33 397 Svetz, Kata 9 SA 37.70
34 971 Duncan, B 9 TAPS 37.75
35 878 Buddendor 10 FSLA 37.82
36 984 Sowell, Ni 9 JCLA 38.05
37 535 Bonfitto, M 9 SWIM 38.07
38 15 Emary, Mag 10 BA 38.27
39 991 Bates, Tali 8 UN-22 38.31
40 686 McGurk, K 9 TBAY 38.85
41 417 Chen, Char 9 SPA 39.07
42 678 Delp, Gabr 9 TBAY 39.26
43 465 Bruns, Cat 10 SPAC 39.39
44 793 Rush, Sydn 9 GPAC 39.49
45 282 Ivey, Isabe 9 GSC 39.60
46 992 Rocca, Avr 10 UN-23 39.60
47 445 Weller, Me 9 SPAC 39.97
48 729 Sheppard, 9 WFLA 40.00
49 398 Weiss, Mo 10 SA 40.31
50 248 Aslanidi, Y 10 GSC 40.51
51 597 Hernandez 10 SYS 41.10
52 184 Broussard, 10 BRSC 41.25
53 883 Bowie, Ke 9 FSLA 41.43
54 72 Holmes, Ste 9 ATAC 41.46
55 182 Black, Meg 10 BRSC 41.51
56 405 Aucremann 10 SAST 41.57
57 710 Reddish, S 10 TYS 41.59
58 502 Fredericks 9 SWIM 41.94
59 599 Hoefling, O 10 SYS 42.15
60 181 Angove, C 10 BRSC 42.21
61 974 Duff, Julia 10 JCLA 42.22
62 990 Hicks, Ale 10 UN-21 42.53
63 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 42.90
64 661 Cardoso, K 8 TBAY 42.90
65 546 Faremouth 9 SWIM 42.98
66 206 Kilpatrick, 9 CFM 42.99
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 7
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#24 Men 10 & Under 50 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 41.99
Name Age Team Seed Time
1 788 Jockers, Br 10 GPAC 31.13
2 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 31.20
3 231 Bloom, Jac 10 NFS 31.63
4 393 Dacus, Con 10 SA 31.70
5 97 Yambor-Ma 10 ATAC 32.42
6 431 Finke, Rob 10 SPA 33.16
7 90 Gallagher, C 10 ATAC 33.17
8 408 Hodang, B 10 SAST 34.08
9 194 Kravchenk 9 BRSC 34.12
10 232 Bloom, Tra 10 NFS 34.35
11 497 Corredor, S 10 SWIM 34.58
12 764 Plaugher, G 10 UN-01 34.69
13 765 Downs, Ow 10 SA 34.70
14 907 Maguire, R 10 BD 35.04
15 208 Dolan, Llia 10 CFM 35.40
16 888 Bowie, Ale 10 UN-12 35.41
17 152 Sugishita, A 10 BSS 35.57
18 849 Jordan, Eo 9 TCSC 35.96
19 602 Knoch, Mi 10 SYS 36.28
20 174 Adcock, Ja 10 BSS 36.32
21 320 Curley, Ha 10 HIGH 36.48
22 808 Gordon, Re 10 PCST 36.62
23 283 Viccini, Lu 10 GSC 36.72
24 598 Hernandez 9 SYS 36.86
25 375 Nguyen, B 10 PA 36.92
26 595 Gusev, Ale 8 SYS 37.36
27 407 Dawson, A 10 SAST 37.71
28 671 Quach, Ch 10 TBAY 37.77
29 481 Kellett, Wy 10 SWIM 37.91
30 500 Strickland, 10 SWIM 37.94
31 705 Sands, Sam 9 TYS 37.94
32 82 Bosque, Chr 9 ATAC 38.08
33 234 Skigen, Jac 9 NFS 38.25
34 474 Bradfield, 10 SWIM 38.45
35 596 Habib, Tyl 10 SYS 38.50
36 985 Strickland, 10 JCLA 38.68
37 279 Adu, Russe 10 GSC 38.88
38 160 Winters, C 10 BSS 39.38
39 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 39.52
40 280 Bungert, W 10 GSC 39.69
41 284 Wilby, Ma 10 GSC 40.09
42 757 Oda, Kaito 10 SA 40.15
43 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 40.30
44 233 Watson, Ty 8 NFS 40.64
45 783 Robinson, 9 CMSA 40.70
46 679 Kantzler, M 10 TBAY 40.73
47 285 Zhou, Yiha 10 GSC 40.99
48 950 Wilton, Bla 9 BD 40.99
49 685 Osborne, H 10 TBAY 41.18
50 704 Kelly, Patr 10 TYS 41.43
51 938 Rockaway 9 BD 41.52
52 411 Tustin, Jak 9 SAST 41.77
53 167 Borowy, H 10 BSS 41.82
#25 Women 13-14 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:07.79
Name Age Team Seed Time
1 758 Soufi, Mar 14 SA 58.00
2 81 Yambor-Ma 14 ATAC 58.47
3 60 Paez, Isabel 14 MDCA 59.26
4 743 Sills, Elean 14 SA 59.81
5 133 Peacock, S 14 BSS 59.91
6 748 Erickson, D 14 SA 1:00.25
7 432 Neely, Car 14 SPA 1:00.70
8 585 Wilhelm, C 14 SYS 1:01.07
9 731 Spilman, E 13 WFLA 1:01.42
10 582 Plocharsky 14 SYS 1:01.52
11 71 Garthwait, L 14 ATAC 1:01.71
12 853 Jordan, Sor 14 TCSC 1:02.27
13 675 Turek, Mic 13 TBAY 1:02.31
14 368 Draskovich 13 PA 1:02.35
15 558 Berdusco, 13 SYS 1:02.63
16 580 Duff, Faryn 14 SYS 1:02.79
17 5 Boothe, Dani 13 CAYM 1:02.81
18 24 Mackey, Ch 13 ONDA 1:02.86
19 219 Klotzbach, 14 DBS 1:03.29
20 742 Breaux, El 14 SA 1:03.88
21 564 O'Grady, N 13 SYS 1:04.04
22 655 Demsher, K 14 TBAY 1:04.04
23 185 Conoscenti 14 BRSC 1:04.95
24 931 Nuszkowsk 14 BD 1:05.16
25 414 Marckese, 14 SPA 1:05.19
26 831 Kovac, Me 13 PYP 1:05.21
27 570 Lager, Ale 13 UN-10 1:05.56
28 421 Green, Jess 13 SPA 1:05.95
29 477 Mohring, A 13 SWIM 1:06.05
30 772 Klein, Vict 14 MPSC 1:06.13
31 901 Gilbert, Ma 13 BD 1:06.18
32 794 Weekley, O 13 GPAC 1:06.25
33 560 Daniel, Tal 13 SYS 1:06.38
34 450 Hutton, Gr 14 SPAC 1:06.42
35 917 Sims, Leah 13 BD 1:06.71
36 309 Hayes, Ash 13 HIGH 1:06.73
37 508 Hurley, Jes 14 SWIM 1:06.73
38 221 Marrero, N 14 DBS 1:06.82
39 819 Belcik, Bri 14 PYP 1:06.82
40 915 Schroeder, 13 BD 1:06.84
41 700 Randle, Me 14 TYS 1:06.91
42 140 Landy, Rob 13 BSS 1:06.97
43 932 Nuszkowsk 14 BD 1:06.97
44 821 Franklin, J 14 PYP 1:07.09
45 202 Diaz, Alex 14 CFM 1:07.13
46 227 Casey, Ken 14 DBS 1:07.26
47 669 Harder, Ni 14 TBAY 1:07.40
48 566 Raybon, Le 14 SYS 1:07.45
49 490 Osinski, Sa 14 SWIM 1:07.47
50 45 Robles, Carl 14 MACM 1:07.55
51 238 Johnson, C 13 NFS 1:07.63
52 549 Boehm, Ka 14 SYS 1:07.70
53 203 Lynch, Gra 13 CFM 1:07.79
54 204 Toney, Ma 14 CFM 1:07.79
55 995 Toth, Laur 13 SYS 1:07.79
#26 Men 13-14 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:02.89
Name Age Team Seed Time
1 737 Beer, Seth 13 SA 55.38
2 741 Brooks, W 14 SA 55.82
3 452 Dressel, Ca 13 SPAC 56.09
4 692 Kimura, K 13 TBAY 56.43
5 563 McKane, L 14 SYS 56.53
6 83 Briggs, Jose 13 ATAC 57.02
7 952 Moran, An 14 CCS 57.11
8 13 Nichlany, K 13 BA 57.27
9 937 Poti, Quinn 14 BD 57.40
10 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 57.75
11 922 Coombs, Ja 14 BD 57.90
12 613 Amistoso, 14 SYS 58.13
13 480 Pineda, Mi 14 SWIM 58.41
14 738 Rabstejnek 14 SA 58.41
15 767 Bell, Jame 14 MPSC 58.79
16 108 Stamper, B 14 BSS 59.03
17 895 Auer, Jack 13 BD 59.46
18 14 Bohorquez, 13 BA 59.81
19 766 Bagley, An 14 MPSC 59.84
20 653 Berson, Ma 14 TBAY 1:00.07
21 750 Brozino, Is 14 SA 1:00.15
22 20 Kuzjomkin, 14 BA 1:00.66
23 746 Beri, Jonah 13 SA 1:00.92
24 64 Menendez, M 14 ACTT 1:01.05
25 424 Grant, Alex 13 SPA 1:01.07
26 30 Gomez, Fran 13 DANA 1:01.45
27 908 Martinez, S 13 BD 1:01.60
28 847 Ledford, B 13 TCSC 1:01.70
29 106 Costa, Josh 13 BSS 1:01.77
30 3 Messer, Jacks 13 CAYM 1:02.58
31 268 Basting, Pa 14 GSC 1:02.65
32 903 Hensley, N 13 BD 1:02.69
33 517 Turnadzic, 14 SWIM 1:02.85
34 806 Ratliff, Jon 13 PCST 1:02.85
35 557 Aristizabal 13 SYS 1:02.89
#27 Women 15-16 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:06.29
Name Age Team Seed Time
1 632 Leonard, S 16 SYS 58.12
2 183 Bowker, D 16 BRSC 58.36
3 865 Whalen, K 16 FSLA 59.31
4 645 Harrington 16 SYS 59.50
5 384 Nguyen, B 16 PA 59.90
6 22 Rodriguez, A 16 BA 59.94
7 43 Paz, Alexan 16 MACM 1:00.44
8 620 Catena, Al 16 SYS 1:00.48
9 130 Harper, Eli 16 BSS 1:00.61
10 131 Wynn, Em 16 BSS 1:00.89
11 388 Pope, Mich 15 PA 1:00.96
12 775 Morrin, Da 16 MPSC 1:01.34
13 274 Rafati, Den 15 GSC 1:01.39
14 628 Kontor, Vi 16 SYS 1:01.53
15 523 Tyler, Abb 16 SWIM 1:01.75
16 579 Searles, Ka 15 SYS 1:01.78
17 960 Bunkin, Ha 15 MACG 1:01.83
18 718 Wiser, Ash 15 WFLA 1:02.46
19 391 Woods, Br 16 PA 1:02.59
20 879 Bonnema, 15 FSLA 1:02.64
21 923 Curby, Em 15 BD 1:02.94
22 848 Lanam, Ra 15 TCSC 1:02.95
23 614 Baker, Reb 16 SYS 1:02.99
24 482 Rochette, N 16 SWIM 1:03.07
25 863 Nawrocki, 15 FSLA 1:03.17
26 953 Jeffries, An 15 CCS 1:03.39
27 127 Mendizaba 15 BSS 1:03.44
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 8
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#27 ... (Women 15-16 100 Yard Butterfly)
28 129 Yin, Annie 16 BSS 1:03.62
29 125 Nearing, H 15 BSS 1:03.79
30 311 Salerno, D 16 HIGH 1:03.94
31 716 Cramer, Ca 15 WFLA 1:03.98
32 447 Morgan, K 16 SPAC 1:04.15
33 954 Georgoulis 15 CCS 1:04.29
34 123 Gavin, Kou 15 BSS 1:04.32
35 383 Murtagh, M 15 PA 1:04.44
36 556 Sauer, Rae 15 SYS 1:04.49
37 380 Constantin 15 PA 1:04.66
38 967 Rittenhous 15 MACG 1:04.81
39 487 Sunyak, Ar 16 SWIM 1:04.99
40 554 Hung, Joce 15 SYS 1:05.35
41 8 Drummond, A 15 CAYM 1:05.95
42 33 Schultz, Kel 15 DANA 1:06.05
43 966 Mars, Shel 16 MACG 1:06.07
44 544 Samuelson 15 SWIM 1:06.25
#28 Men 15-16 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:00.09
Name Age Team Seed Time
1 854 Ledford, S 15 TCSC 51.66
2 46 Ballestas, Ju 15 MACM 52.39
3 101 Numbers, P 16 BSS 52.53
4 57 Pigot, Digua 15 MACM 54.16
5 12 Swackhamm 16 BA 54.41
6 627 Kazokas, W 15 SYS 54.72
7 50 Grenet, Paul 16 MACM 55.02
8 548 Atkins, Tu 16 SYS 55.06
9 524 Altman, Ri 16 SWIM 55.18
10 688 McCaffrey 15 TBAY 55.22
11 979 Jacob, Eva 15 JCLA 55.56
12 266 Rocca, Tyl 15 GSC 55.92
13 927 Hensley, T 16 BD 56.25
14 110 Sugishita, D 15 BSS 56.29
15 626 Kadibhai, Y 16 SYS 56.57
16 551 Cascone, J 16 SYS 56.61
17 951 Scott, Davi 16 CCS 56.77
18 59 Miguel, Dan 16 UN-01 56.89
19 521 Thresher, C 16 SWIM 57.22
20 828 Hunt, Gavi 16 PYP 57.86
21 61 Arnone, Dan 16 ACTT 57.98
22 103 Lee, Lewis 16 BSS 58.00
23 623 Czupryna, 15 SYS 58.00
24 483 Thoman, B 15 SWIM 58.29
25 4 Groome, Seij 16 CAYM 58.68
26 880 Camargo, P 15 FSLA 58.68
27 193 Jones, Julia 16 BRSC 58.74
28 107 Murphy, P 16 BSS 59.00
29 172 Peacock, B 15 BSS 59.26
30 396 Wesley, Ja 15 UN-05 59.38
31 892 Hernandez 15 FSLA 59.88
32 769 Dibona, W 15 MPSC 59.90
33 795 Young, Sh 15 PCST 59.98
#29 Women 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:05.99
Name Age Team Seed Time
1 440 Frehling, K 17 SPA 54.47
2 75 King, Abbie 23 ATAC 54.73
3 228 Casey, Sha 16 DBS 55.39
4 118 Coutts, He 17 BSS 56.02
5 41 Anaya, Ana 16 MACM 56.06
6 362 Herring, M 19 IRSC 56.23
7 213 Grams, Vir 17 DBS 56.67
8 617 Bessire, Je 18 SYS 57.24
9 1013 Taha, Raz 17 DSC 57.59
10 345 Marquez, J 19 IRSC 57.70
11 358 Graham, C 19 IRSC 57.79
12 330 Chandlee, 19 IRSC 57.93
13 638 Raybon, R 17 SYS 59.69
14 693 Cook, Kath 17 TBAY 59.72
15 347 Mialka, Mo 20 IRSC 1:00.22
16 519 Peacock, S 17 SWIM 1:00.41
17 633 Lightbourn 17 SYS 1:00.59
18 545 Titus, Chri 16 SWIM 1:00.70
19 998 Munson, R 17 TBAY 1:00.84
20 1009 Collymor 20 DSC 1:00.90
21 265 Soltis, Sara 18 GSC 1:01.00
22 355 Uzcategui, 20 IRSC 1:01.11
23 1051 Todd, Ch 18 SWIM 1:01.37
24 342 Lukovic, A 18 IRSC 1:01.91
25 1012 Prichard, 19 DSC 1:01.97
26 636 Plocharsky 17 SYS 1:02.03
27 968 Offerdahl, 17 SF 1:02.07
28 433 Quinn, Col 17 SPA 1:02.33
29 170 Vanden No 17 BSS 1:02.89
30 804 McDonald 17 PCST 1:03.06
31 351 Spray, Lau 19 IRSC 1:03.09
32 615 Berdusco, 17 SYS 1:03.26
33 940 Shea, Meag 17 BD 1:03.73
34 815 Seaman, B 18 PCST 1:03.92
35 256 Farhat, Me 19 GSC 1:03.99
36 1015 Wolfe, M 18 DSC 1:04.01
37 42 Escorcia, Em 17 MACM 1:05.51
38 662 Berson, Eli 17 TBAY 1:05.84
39 503 Angat, Lau 17 SWIM 1:05.95
#30 Men 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 58.69
Name Age Team Seed Time
1 359 Alberts, An 20 IRSC 49.39
2 51 Lichtner, Ste 18 MACM 49.65
3 349 Otaki, Ada 18 IRSC 50.13
4 332 De Angulo 19 IRSC 50.39
5 571 Ceddia, Pa 18 SYS 50.83
6 1017 DePadau, 18 DSC 51.02
7 363 Pereira, Ga 20 UN-04 51.03
8 353 Takas, Step 18 IRSC 51.05
9 34 Tirabassi, D 21 DANA 51.13
10 47 Barona, Kev 18 MACM 51.36
11 1023 Leonard, 18 DSC 51.44
12 872 Reall, Chri 18 FSLA 51.61
13 339 Hein, Nich 19 IRSC 51.89
14 360 Van Der M 22 IRSC 52.12
15 356 Wyman, K 20 IRSC 52.19
16 340 Kaisrlik, Ja 19 IRSC 52.36
17 423 Taddeo, Jo 18 SPA 52.49
18 115 Hayes, Joh 18 BSS 52.65
19 327 Arencibia, 20 IRSC 52.75
20 520 Swanbeck, 17 SWIM 52.75
21 331 Day, Corey 20 IRSC 52.96
22 612 Rauch, Ma 17 SYS 52.99
23 1025 Marini, D 18 DSC 53.00
24 109 Lowe, Zac 17 BSS 53.37
25 326 Abreu, Ma 19 IRSC 53.44
26 993 Dennison, 18 DBS 53.44
27 1021 Hekmati, 20 DSC 53.50
28 1047 Moore, E 18 UNUF 53.50
29 357 Young, Be 18 IRSC 53.66
30 630 Leonard, S 17 SYS 53.69
31 38 Raymond, N 17 DANA 53.77
32 891 Bilozorov, 17 FSLA 53.77
33 392 Durrant, Th 17 SA 54.13
34 1001 Santana, E 17 UBSS 54.61
35 717 Gottschling 18 WFLA 54.70
36 942 Worrell, Ta 17 BD 54.77
37 1028 Opuszko, 18 DSC 54.88
38 1016 Bonnema DSC 55.00
39 515 Ficker, Ky 18 SWIM 55.27
40 352 Strauss, Jo 19 IRSC 55.40
41 56 Perez, Giova 18 MACM 55.45
42 625 Kadibhai, M 17 SYS 55.56
43 774 McDowell 30 MPSC 55.78
44 533 Cijntje, Hy 19 SWIM 55.87
45 978 Greaves, C 18 JCLA 55.89
46 855 Clark, Chri 17 FSLA 55.96
47 928 Luzadder, 17 BD 56.08
48 926 Geiger, Ky 18 BD 56.15
49 518 Nunez, Jon 18 SWIM 56.47
50 94 Norris, Chri 17 ATAC 56.83
51 354 Traystman 18 IRSC 56.85
52 1020 Fletcher, 18 DSC 56.90
53 402 Dotson, Th 17 SAST 57.15
54 1027 O'Malley 21 DSC 57.22
55 629 Krebs, Car 18 SYS 57.26
56 492 Andrews, J 17 SWIM 57.35
57 624 Jones, Alde 17 SYS 57.39
58 1030 Arriaga-P 18 DSC 57.44
59 1004 Berry, Ky 20 DBS 57.50
60 1035 Trotta, Er 18 UNUF 58.00
61 1032 Sloat, Rya 19 DSC 58.01
62 328 Aviles, Jon 18 IRSC 58.12
63 348 Olson, Erik 19 IRSC 58.15
64 395 Stevenson, 17 SA 58.16
65 936 Pollack, Jo 19 UN-19 58.29
66 1033 Sweeten, 19 DSC 58.40
67 1008 Collum, W 18 DSC 58.57
68 496 Anderson, 17 SWIM 58.67
69 1029 Pearce, C DSC 58.67
70 1050 Caldwell, 17 SWIM 58.69
#31 Women 11-12 100 Yard IM
Meet Qualifying: 1:14.09
Name Age Team Seed Time
1 574 Atkins, Ale 12 SYS 1:04.04
2 761 McInerny, 12 SA 1:04.66
3 144 Hartje, Am 12 BSS 1:04.95
4 249 Beebe, Ann 12 GSC 1:05.49
5 277 Burns, Han 12 GSC 1:06.75
6 720 Russo, Kai 12 WFLA 1:06.80
7 438 Marshburn 11 SPA 1:06.93
8 886 Dawson, K 12 FSLA 1:07.24
9 306 Duggan, K 12 HIGH 1:07.96
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 9
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#31 ... (Women 11-12 100 Yard IM)
10 142 Schmidt, K 12 BSS 1:08.08
11 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 1:08.14
12 899 Cates, Julie 11 BD 1:08.49
13 77 Peavy, Laur 12 ATAC 1:08.64
14 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 1:08.64
15 756 Oda, Tomo 12 SA 1:08.90
16 864 Willis, Che 11 FSLA 1:09.70
17 754 Sims, Geor 12 SA 1:09.82
18 278 Chubina, A 12 GSC 1:10.13
19 98 Lombardi, A 12 ATAC 1:10.34
20 366 Adams, Em 12 PA 1:10.97
21 243 Devine, Em 12 NFS 1:11.19
22 370 Oster, Caro 12 PA 1:11.56
23 587 Cahoone, S 11 SYS 1:11.62
24 856 Cunningha 12 FSLA 1:11.74
25 792 Rush, Laur 12 GPAC 1:11.77
26 997 Mikos, Van 12 PA 1:11.81
27 699 Driscoll, C 12 TYS 1:12.20
28 454 Dressel, Sh 11 SPAC 1:12.38
29 241 Watkins, Ju 11 NFS 1:12.54
30 894 Alai, Dena 12 BD 1:12.90
31 681 Smith, Ann 12 TBAY 1:12.93
32 149 Ward, Sop 12 BSS 1:13.01
33 957 Bassett, Ch 11 MACG 1:13.01
34 781 Madden, P 11 CMSA 1:13.09
35 610 Stich, Amb 12 SYS 1:13.28
36 786 Goram, Ab 12 GPAC 1:13.65
37 237 Johnson, L 11 NFS 1:13.75
38 29 Mason, Ken 11 ONDA 1:13.79
39 250 Chu, Katha 12 GSC 1:13.89
40 896 Boddiford, 11 BD 1:13.89
41 542 Jacobsen, E 12 SWIM 1:14.02
42 543 Meehan, G 11 SWIM 1:14.02
43 902 Hahn, Kels 11 BD 1:14.03
44 177 Lopez Mir 11 BSS 1:14.08
45 141 Moran, Jac 12 BSS 1:14.09
46 150 Teeters, Ch 11 BSS 1:14.09
47 603 Knoch, Va 12 SYS 1:14.09
#32 Men 11-12 100 Yard IM
Meet Qualifying: 1:12.19
Name Age Team Seed Time
1 92 Martin, Bret 12 ATAC 1:00.89
2 760 Yang, Ken 12 SA 1:02.04
3 416 Chen, Josh 12 SPA 1:02.30
4 749 Gross, Bra 12 SA 1:02.32
5 752 Hansen, Sa 12 SA 1:02.70
6 168 Andrews, P 12 BSS 1:03.26
7 677 Young, Jar 12 TBAY 1:04.93
8 27 Redd, Dono 12 ONDA 1:05.02
9 912 Poti, Zacha 11 BD 1:05.29
10 604 Lee, Camp 12 SYS 1:06.52
11 755 Kale, Mark 12 SA 1:07.19
12 867 Reno, Luig 11 FSLA 1:08.51
13 173 Wynn, Ree 12 BSS 1:09.40
14 151 Rice, Tyler 11 BSS 1:09.58
15 37 Lyn, Matthe 12 DANA 1:09.61
16 530 Romero, D 12 SWIM 1:09.69
17 914 Rhodes, Ri 12 BD 1:09.75
18 591 Dols, Kean 11 SYS 1:10.05
19 247 Panchak, J 12 NFS 1:10.22
20 818 Belcik, An 11 PYP 1:10.32
21 845 Hill, Jonath 12 TCSC 1:10.84
22 85 Calderon, M 12 ATAC 1:10.95
23 909 Matschner 11 BD 1:10.99
24 466 Knight, Tra 11 SPAC 1:11.09
25 538 Harriott, Jo 11 SWIM 1:11.29
26 147 Lorincz, C 12 BSS 1:11.51
27 881 Buddendor 12 FSLA 1:11.55
28 809 Krist, Andr 12 UN-01 1:11.73
29 471 Keer, Dyla 11 SWIM 1:11.79
30 25 Mahgoub, A 11 ONDA 1:11.90
31 251 Quillen, Da 11 GSC 1:12.05
32 286 Geunes, Er 11 GSC 1:12.08
33 869 Lillo, Calv 11 FSLA 1:12.17
34 644 Carmichae 11 SYS 1:12.19
#33 Women 10 & Under 100 Yard IM
Meet Qualifying: 1:33.79
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 1:09.29
2 696 Rainey, Ma 10 TYS 1:12.04
3 73 Joyner, Mic 10 ATAC 1:12.42
4 962 Covert, Sk 10 MACG 1:12.95
5 155 Song, Amy 10 BSS 1:13.59
6 789 Lundgren, 10 GPAC 1:14.59
7 377 Adams, Ch 10 PA 1:14.82
8 253 Ruppert-G 10 GSC 1:15.18
9 782 Stewart, M 9 CMSA 1:15.76
10 244 Vashi, Ani 10 NFS 1:16.54
11 511 Lee, Aman 10 SWIM 1:17.12
12 415 Burrows, A 10 SPA 1:17.24
13 198 Willis, Vic 10 BRSC 1:17.44
14 780 Carey, Mar 10 CMSA 1:17.90
15 314 Pratt, Victo 10 HIGH 1:18.00
16 376 Murtagh, M 9 PA 1:18.00
17 593 Dong, Cind 9 SYS 1:18.38
18 961 Bunkin, Te 10 MACG 1:18.91
19 418 Palsha, Pey 10 SPA 1:19.80
20 684 Kiser, Ran 10 TBAY 1:20.06
21 812 Troia, Kari 10 PCST 1:20.31
22 663 Lontoc, La 10 TBAY 1:20.44
23 164 Mendizaba 9 BSS 1:20.73
24 69 Clark, Sara- 10 ATAC 1:21.03
25 698 Conway, L 9 TYS 1:21.14
26 287 Cronin, Ka 8 UN-01 1:21.64
27 660 Lee, Saman 9 TBAY 1:21.72
28 841 Barkett, Li 9 TCSC 1:22.17
29 605 Morales, C 10 SYS 1:22.29
30 590 Dolgetta, G 10 SYS 1:22.83
31 179 Trummel, L 10 BSS 1:23.33
32 878 Buddendor 10 FSLA 1:23.49
33 964 VonMering 10 MACG 1:23.50
34 245 Panchak, J 10 NFS 1:23.74
35 248 Aslanidi, Y 10 GSC 1:24.06
36 157 Teeters, Am 10 BSS 1:24.10
37 875 Hohne, Ch 9 FSLA 1:24.46
38 509 Jimenez, N 9 SWIM 1:24.56
39 703 Kolch, Jazz 10 TYS 1:24.85
40 921 Rhodes, St 9 BD 1:24.88
41 791 Menzies, G 10 GPAC 1:24.93
42 19 Comunale, I 10 BA 1:25.03
43 884 Allen, Ann 9 FSLA 1:25.20
44 161 Rice, Emil 9 BSS 1:25.42
45 462 Gaver, Mo 9 SPAC 1:25.46
46 990 Hicks, Ale 10 UN-21 1:25.58
47 971 Duncan, B 9 TAPS 1:25.72
48 597 Hernandez 10 SYS 1:26.01
49 984 Sowell, Ni 9 JCLA 1:26.27
50 686 McGurk, K 9 TBAY 1:26.33
51 465 Bruns, Cat 10 SPAC 1:27.02
52 242 See, Molly 9 NFS 1:27.38
53 877 Redding, S 9 FSLA 1:27.43
54 599 Hoefling, O 10 SYS 1:27.48
55 159 McMahon, 10 BSS 1:27.75
56 535 Bonfitto, M 9 SWIM 1:28.10
57 678 Delp, Gabr 9 TBAY 1:28.13
58 417 Chen, Char 9 SPA 1:28.52
59 184 Broussard, 10 BRSC 1:28.56
60 154 Griffin, Ma 10 BSS 1:28.71
61 445 Weller, Me 9 SPAC 1:28.78
62 647 Scott, Sam 10 TBAY 1:29.16
63 15 Emary, Mag 10 BA 1:29.68
64 724 Gorham, Jo 9 WFLA 1:30.01
65 992 Rocca, Avr 10 UN-23 1:30.19
66 222 O'Gorman, 10 DBS 1:30.31
67 282 Ivey, Isabe 9 GSC 1:30.37
68 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 1:30.46
69 181 Angove, C 10 BRSC 1:30.64
70 710 Reddish, S 10 TYS 1:30.65
71 405 Aucremann 10 SAST 1:31.39
72 974 Duff, Julia 10 JCLA 1:31.62
73 410 Garofalo, S 10 SAST 1:31.74
74 883 Bowie, Ke 9 FSLA 1:31.76
75 163 Kirchhoff, 10 BSS 1:31.91
76 206 Kilpatrick, 9 CFM 1:32.43
77 674 Sellers, La 10 TBAY 1:32.56
78 972 Arnold, Me 9 JCLA 1:32.65
79 182 Black, Meg 10 BRSC 1:32.67
80 502 Fredericks 9 SWIM 1:33.12
81 214 Harris, Kel 9 DBS 1:33.28
82 661 Cardoso, K 8 TBAY 1:33.31
83 790 McManus, 10 GPAC 1:33.36
84 156 Goodwin, C 10 BSS 1:33.43
85 397 Svetz, Kata 9 SA 1:33.50
86 546 Faremouth 9 SWIM 1:33.59
87 319 Sckoropad 9 HIGH 1:33.61
88 512 Waks, Wen 10 SWIM 1:33.68
89 513 Weigelt, K 9 SWIM 1:33.68
90 165 Himebauch 9 BSS 1:33.77
#34 Men 10 & Under 100 Yard IM
Meet Qualifying: 1:31.19
Name Age Team Seed Time
1 788 Jockers, Br 10 GPAC 1:11.76
2 231 Bloom, Jac 10 NFS 1:12.44
3 89 Foote, Wyat 10 ATAC 1:12.58
4 86 Chambasian 10 ATAC 1:13.79
5 431 Finke, Rob 10 SPA 1:14.02
6 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 1:14.04
7 682 Licht, Jose 10 TBAY 1:15.39
8 208 Dolan, Llia 10 CFM 1:16.40
9 907 Maguire, R 10 BD 1:16.78
10 194 Kravchenk 9 BRSC 1:17.11
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 10
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#34 ... (Men 10 & Under 100 Yard IM)
11 849 Jordan, Eo 9 TCSC 1:17.62
12 888 Bowie, Ale 10 UN-12 1:17.77
13 765 Downs, Ow 10 SA 1:17.92
14 90 Gallagher, C 10 ATAC 1:18.12
15 232 Bloom, Tra 10 NFS 1:18.63
16 408 Hodang, B 10 SAST 1:18.82
17 393 Dacus, Con 10 SA 1:19.38
18 497 Corredor, S 10 SWIM 1:19.72
19 808 Gordon, Re 10 PCST 1:19.80
20 285 Zhou, Yiha 10 GSC 1:20.38
21 602 Knoch, Mi 10 SYS 1:20.38
22 474 Bradfield, 10 SWIM 1:20.47
23 152 Sugishita, A 10 BSS 1:20.57
24 97 Yambor-Ma 10 ATAC 1:20.82
25 234 Skigen, Jac 9 NFS 1:21.02
26 598 Hernandez 9 SYS 1:21.03
27 320 Curley, Ha 10 HIGH 1:21.19
28 481 Kellett, Wy 10 SWIM 1:21.77
29 764 Plaugher, G 10 UN-01 1:21.92
30 705 Sands, Sam 9 TYS 1:23.32
31 284 Wilby, Ma 10 GSC 1:23.38
32 685 Osborne, H 10 TBAY 1:23.41
33 679 Kantzler, M 10 TBAY 1:23.46
34 174 Adcock, Ja 10 BSS 1:24.10
35 280 Bungert, W 10 GSC 1:24.31
36 178 Heinold, P 10 BSS 1:25.17
37 985 Strickland, 10 JCLA 1:26.46
38 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 1:26.58
39 725 Hudak, Sha 10 WFLA 1:26.74
40 573 Amistoso, 9 SYS 1:27.01
41 757 Oda, Kaito 10 SA 1:27.19
42 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 1:27.32
43 783 Robinson, 9 CMSA 1:27.76
44 279 Adu, Russe 10 GSC 1:28.07
45 683 Licht, Sam 10 TBAY 1:28.10
46 233 Watson, Ty 8 NFS 1:28.18
47 167 Borowy, H 10 BSS 1:28.19
48 485 Marshall, G 9 SWIM 1:28.27
49 730 Hamilton, 10 WFLA 1:28.62
50 595 Gusev, Ale 8 SYS 1:28.75
51 82 Bosque, Chr 9 ATAC 1:29.18
52 407 Dawson, A 10 SAST 1:29.66
53 283 Viccini, Lu 10 GSC 1:29.73
54 500 Strickland, 10 SWIM 1:29.76
55 670 Cogdill, Vi 9 TBAY 1:30.62
56 784 Dekle, Ada 9 CMSA 1:30.63
57 950 Wilton, Bla 9 BD 1:31.19
#35 Women 13-14 400 Yard IM
Meet Qualifying: 5:06.29
Name Age Team Seed Time
1 429 Finke, Arie 13 SPA 4:30.86
2 868 Lillo, Hann 13 FSLA 4:31.41
3 124 Talwar, Al 14 BSS 4:40.55
4 430 Finke, Aut 14 SPA 4:41.10
5 583 Valley, Da 14 SYS 4:41.58
6 80 Williams, C 13 ATAC 4:41.92
7 581 Davis, Cam 14 SYS 4:42.16
8 582 Plocharsky 14 SYS 4:43.75
9 931 Nuszkowsk 14 BD 4:46.74
10 853 Jordan, Sor 14 TCSC 4:48.54
11 743 Sills, Elean 14 SA 4:49.06
12 759 Ruedt, Sav 13 SA 4:52.47
13 779 Buechele, A 13 MPSC 4:53.87
14 969 Squartino, 13 SF 4:54.00
15 959 Briant, Pho 14 MACG 4:54.14
16 558 Berdusco, 13 SYS 4:55.33
17 721 Koda, Nico 14 WFLA 4:56.24
18 776 Muller, Ch 14 MPSC 4:57.20
19 276 Shimansky 13 GSC 4:57.72
20 562 Leap, Beth 13 SYS 4:57.94
21 566 Raybon, Le 14 SYS 4:58.11
22 117 Breault, Pe 14 BSS 4:58.97
23 490 Osinski, Sa 14 SWIM 4:58.97
24 324 Glasser, Cy 13 HIGH 4:59.32
25 567 Theofanou 13 SYS 4:59.73
26 739 Frandsen, K 14 SA 4:59.90
27 870 Lozano, St 14 FSLA 5:00.47
28 139 Haila, Meg 13 BSS 5:01.17
29 227 Casey, Ken 14 DBS 5:01.66
30 580 Duff, Faryn 14 SYS 5:03.57
31 911 Patterson, R 13 BD 5:04.10
32 643 Krebs, Pait 14 SYS 5:04.33
33 309 Hayes, Ash 13 HIGH 5:05.71
34 918 Spangenbe 14 BD 5:05.90
35 203 Lynch, Gra 13 CFM 5:06.29
36 204 Toney, Ma 14 CFM 5:06.29
#36 Men 13-14 400 Yard IM
Meet Qualifying: 5:00.49
Name Age Team Seed Time
1 95 Rogachev, S 14 ATAC 4:24.44
2 937 Poti, Quinn 14 BD 4:24.75
3 568 Wall, Patri 14 SYS 4:25.22
4 767 Bell, Jame 14 MPSC 4:28.05
5 862 Landi, Nic 14 FSLA 4:29.06
6 563 McKane, L 14 SYS 4:30.09
7 569 Zaremba, R 14 SYS 4:30.12
8 425 Farese, Joh 14 SPA 4:33.77
9 692 Kimura, K 13 TBAY 4:33.80
10 321 Springman 13 HIGH 4:35.35
11 801 Whitehead 14 PCST 4:35.50
12 952 Moran, An 14 CCS 4:35.92
13 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 4:36.40
14 750 Brozino, Is 14 SA 4:37.44
15 307 Pena, Alex 13 HIGH 4:37.93
16 889 Juranovic, 13 UN-12 4:38.44
17 745 Peribonio, 13 SA 4:39.50
18 105 Hill, Andre 14 BSS 4:43.49
19 652 Rodriguez, 13 TBAY 4:43.92
20 13 Nichlany, K 13 BA 4:44.95
21 766 Bagley, An 14 MPSC 4:45.01
22 673 Sellers, Au 13 TBAY 4:46.13
23 517 Turnadzic, 14 SWIM 4:46.41
24 100 Yin, Antho 14 BSS 4:46.50
25 246 Panchak, J 13 NFS 4:46.64
26 773 Koval, Jam 14 MPSC 4:47.27
27 273 Parramore, 13 GSC 4:48.30
28 1002 Smith, Ar 14 HIGH 4:48.63
29 777 Morrin, Tr 14 MPSC 4:49.50
30 30 Gomez, Fran 13 DANA 4:49.67
31 726 Hudak, Ca 13 WFLA 4:50.50
32 14 Bohorquez, 13 BA 4:51.28
33 577 Lattimer, D 13 SYS 4:54.02
34 657 Wheeler, J 13 TBAY 4:55.33
35 559 Colett, Rei 14 SYS 4:56.19
36 308 Bessire, Ha 13 HIGH 4:56.64
37 565 Pelton, Joh 13 SYS 4:56.73
38 802 Mock, Dyl 14 PCST 4:56.76
39 1 Butler, Geoff 13 CAYM 4:58.19
40 806 Ratliff, Jon 13 PCST 4:58.32
41 268 Basting, Pa 14 GSC 4:58.36
42 116 Fonteno, M 13 BSS 4:58.87
43 586 Hamel-Wo 14 SYS 4:59.73
44 312 Curley, Mi 13 HIGH 4:59.81
#37 Women 15-16 400 Yard IM
Meet Qualifying: 5:09.29
Name Age Team Seed Time
1 434 Reid, Ashl 16 SPA 4:23.78
2 442 Piper, Jessi 15 SPA 4:27.95
3 893 Papadopou 15 FSLA 4:28.18
4 578 Linn, Ashl 16 SYS 4:31.08
5 435 Jones, Alex 15 SPA 4:33.44
6 775 Morrin, Da 16 MPSC 4:33.67
7 865 Whalen, K 16 FSLA 4:34.56
8 482 Rochette, N 16 SWIM 4:37.57
9 2 Butler, Lara 15 CAYM 4:40.71
10 614 Baker, Reb 16 SYS 4:41.76
11 863 Nawrocki, 15 FSLA 4:42.98
12 620 Catena, Al 16 SYS 4:43.86
13 76 Osterlund, M 15 ATAC 4:44.70
14 493 Fournier, H 15 SWIM 4:45.82
15 941 Worrell, N 15 BD 4:45.90
16 453 Dressel, Ka 16 SPAC 4:51.09
17 768 Bridgham, 15 MPSC 4:51.68
18 771 Humphrey 16 MPSC 4:53.00
19 642 Murphy, Jo 15 SYS 4:53.88
20 639 Yelding, C 15 SYS 4:54.59
21 579 Searles, Ka 15 SYS 4:55.29
22 852 Barth, Alex 15 TCSC 4:56.33
23 923 Curby, Em 15 BD 4:58.22
24 254 Burns, Hea 15 GSC 4:59.12
25 123 Gavin, Kou 15 BSS 4:59.37
26 945 Kimpel, Al 16 BD 4:59.91
27 132 Williams, J 15 BSS 5:00.12
28 800 Gazia, Nic 15 PCST 5:01.23
29 618 Buckley, M 16 SYS 5:02.68
30 125 Nearing, H 15 BSS 5:03.11
31 239 Nichols, R 15 NFS 5:04.18
32 264 Smyder, Sa 16 GSC 5:07.56
33 555 Maddy, Tr 16 SYS 5:08.87
34 544 Samuelson 15 SWIM 5:09.15
#38 Men 15-16 400 Yard IM
Meet Qualifying: 4:50.89
Name Age Team Seed Time
1 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 4:04.38
2 854 Ledford, S 15 TCSC 4:15.39
3 52 Long, Matth 15 MACM 4:17.16
4 626 Kadibhai, Y 16 SYS 4:20.04
5 621 Cesaroni, G 15 SYS 4:25.42
6 880 Camargo, P 15 FSLA 4:28.17
7 553 Watts, Lea 16 SYS 4:28.46
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 11
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#38 ... (Men 15-16 400 Yard IM)
8 110 Sugishita, D 15 BSS 4:29.19
9 637 Pridemore, 16 SYS 4:29.98
10 623 Czupryna, 15 SYS 4:30.58
11 616 Berdusco, 15 SYS 4:32.36
12 887 Gebauer, B 16 UN-12 4:34.57
13 890 Alexander, 16 FSLA 4:35.14
14 550 Bucken, Pa 15 SYS 4:37.30
15 551 Cascone, J 16 SYS 4:37.30
16 631 DuTreil, Ju 15 SYS 4:37.66
17 521 Thresher, C 16 SWIM 4:39.42
18 532 Rice, Andr 16 UN-08 4:40.56
19 769 Dibona, W 15 MPSC 4:40.76
20 927 Hensley, T 16 BD 4:41.20
21 798 Seaman, C 16 PCST 4:41.62
22 17 Hall, Ryan 15 BA 4:43.53
23 979 Jacob, Eva 15 JCLA 4:45.05
24 396 Wesley, Ja 15 UN-05 4:46.20
25 113 Hayes, Pat 16 BSS 4:46.40
26 193 Jones, Julia 16 BRSC 4:47.34
27 892 Hernandez 15 FSLA 4:48.35
28 11 Funderburk, 16 BA 4:48.71
#39 Women 11-12 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:39.69
Name Age Team Seed Time
1 252 Williams, K 12 GSC 2:19.49
2 861 Hohne, Ma 12 FSLA 2:21.23
3 143 Michaels, M 12 BSS 2:23.02
4 778 Kassis, An 12 UN-01 2:30.14
5 860 Redding, G 12 FSLA 2:31.18
6 63 DeReus, He 12 ACTT 2:36.81
7 306 Duggan, K 12 HIGH 2:37.27
#40 Men 11-12 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:38.29
Name Age Team Seed Time
1 659 Lee, Matth 12 TBAY 2:19.96
2 99 Butensky, Iz 12 BSS 2:22.33
3 85 Calderon, M 12 ATAC 2:28.35
4 16 Gallego, Ca 11 BA 2:29.83
5 87 Chason, Bra 12 ATAC 2:30.10
6 92 Martin, Bret 12 ATAC 2:30.99
7 873 Lozano, Ja 11 FSLA 2:31.55
#41 Women 10 & Under 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 BSS A 2:19.64
2 SPAC A 2:19.80
3 BRSC A 2:21.32
4 GSC A 2:21.60
5 GPAC A 2:21.64
6 MACG A 2:23.19
7 ATAC A 2:25.29
8 TBAY A 2:25.62
9 SWIM A 2:27.38
10 FSLA A 2:31.83
11 SYS A 2:32.13
12 TBAY B 2:34.42
13 TYS A 2:35.17
14 BSS B 2:38.18
15 SWIM B 2:41.93
16 GSC B 2:43.50
17 WFLA A 2:44.47
#42 Men 10 & Under 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 TBAY A 2:16.15
2 ATAC A 2:16.37
3 NFS A 2:21.25
4 GSC A 2:27.20
5 SWIM A 2:28.14
6 SYS A 2:30.65
7 BSS A 2:33.75
8 GSC B 2:45.00
#43 Women 400 Yard IM
Meet Qualifying: 4:50.29
Name Age Team Seed Time
1 422 Margalis, M 17 SPA 4:10.71
2 519 Peacock, S 17 SWIM 4:18.57
3 257 Flanagan, R 17 GSC 4:23.56
4 617 Bessire, Je 18 SYS 4:25.87
5 857 Halkides, L 17 FSLA 4:26.71
6 638 Raybon, R 17 SYS 4:29.63
7 361 Hanbury, V 19 IRSC 4:30.25
8 929 Moorhead, 17 BD 4:30.94
9 344 Maddock, 18 IRSC 4:33.38
10 342 Lukovic, A 18 IRSC 4:37.58
11 636 Plocharsky 17 SYS 4:38.38
12 334 Frank, Mar 19 IRSC 4:41.01
13 343 Maddock, 18 IRSC 4:43.92
14 940 Shea, Meag 17 BD 4:47.90
15 1012 Prichard, 19 DSC 4:49.94
16 1051 Todd, Ch 18 SWIM 4:50.29
#44 Men 400 Yard IM
Meet Qualifying: 4:32.79
Name Age Team Seed Time
1 619 Caldwell, N 16 SYS 3:54.31
2 1037 Ally, Brad 22 UNUF 3:55.00
3 54 Omana, Car 16 MACM 3:59.81
4 1034 Walsh, Ro 20 UNUF 4:00.00
5 1036 Tullius, R 22 UNUF 4:00.00
6 1040 Pedraza, Y 22 UNUF 4:00.00
7 612 Rauch, Ma 17 SYS 4:01.43
8 364 Ellis, John 19 IRSC 4:03.02
9 327 Arencibia, 20 IRSC 4:03.74
10 924 Curby, Ma 17 BD 4:04.09
11 872 Reall, Chri 18 FSLA 4:06.03
12 49 Garcia, Ash 17 MACM 4:08.18
13 115 Hayes, Joh 18 BSS 4:08.25
14 1045 Correll, B 19 UNUF 4:09.00
15 1018 Doran, Ke 18 DSC 4:10.50
16 352 Strauss, Jo 19 IRSC 4:12.24
17 1031 Sgrignoli 19 DSC 4:12.90
18 262 Shimansky 17 GSC 4:13.69
19 1008 Collum, W 18 DSC 4:14.59
20 1022 Jessell, Jo 18 DSC 4:17.80
21 1046 Dubrasky 19 UNUF 4:18.00
22 263 Silva, Will 17 GSC 4:19.13
23 1021 Hekmati, 20 DSC 4:20.11
24 799 Bronnenbe 17 PCST 4:20.83
25 326 Abreu, Ma 19 IRSC 4:21.71
26 1007 Barrett, A 19 DSC 4:21.77
27 713 Alonso, Ni 18 WFLA 4:23.49
28 1027 O'Malley 21 DSC 4:24.50
29 624 Jones, Alde 17 SYS 4:25.03
30 641 Silvers, Joh 17 SYS 4:25.92
31 102 Solache-Ni 18 BSS 4:32.20
#45 Women 11-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 GSC A 2:02.17
2 FSLA A 2:02.98
3 BSS A 2:03.31
4 TBAY A 2:03.40
5 SYS A 2:04.85
6 BD A 2:07.43
7 ATAC A 2:10.41
8 SWIM A 2:12.49
9 FSLA B 2:12.82
10 SYS B 2:13.61
11 BSS B 2:17.18
12 GSC B 2:17.53
#46 Men 11-12 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 BD A 2:01.47
2 BSS A 2:03.93
3 SWIM A 2:04.97
4 ATAC A 2:07.04
5 GSC A 2:07.25
6 FSLA A 2:08.41
7 SYS A 2:09.66
8 BSS B 2:13.37
9 SYS B 2:13.47
#47 Women 13-14 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 HIGH A 1:51.29
2 BSS A 1:53.74
3 GSC A 1:55.47
4 SYS A 1:56.50
5 SYS B 1:56.51
6 ATAC A 1:56.81
7 DBS A 1:57.08
8 BSS B 1:59.88
9 SPAC A 2:01.29
10 BD A 2:02.39
11 WFLA A 2:02.69
12 TBAY A 2:02.71
13 SWIM A 2:03.89
14 BD B 2:12.08
#48 Men 13-14 200 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 BSS A 1:41.72
2 SYS A 1:44.92
3 SYS B 1:45.14
4 HIGH A 1:47.47
5 SWIM A 1:49.90
6 BD A 1:54.18
7 TBAY A 1:54.92
8 BA A 1:57.80
9 GSC A 2:01.04
10 BD B 2:15.47
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 12
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#49 Women 400 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 IRSC A 3:18.46
2 PA B 3:43.02
3 BSS B 3:48.61
4 BSS A 3:52.19
5 GSC A 3:54.27
6 SYS A 3:54.33
7 PA A 3:57.73
8 ATAC A 4:01.00
9 SYS B 4:01.92
10 SWIM A 4:01.94
11 IRSC B 4:02.07
12 FSLA A 4:03.24
13 GSC B 4:06.42
14 BRSC A 4:06.69
15 BD A 4:10.83
16 PCST A 4:10.91
17 TCSC A 4:15.28
18 SWIM B 4:18.21
19 MACG A 4:24.86
#50 Men 400 Yard Medley Relay
Team Relay Seed Time
1 IRSC A 2:50.62
2 BSS A 3:20.22
3 BSS B 3:22.08
4 SWIM A 3:26.57
5 MACM A 3:27.94
6 IRSC B 3:31.31
7 SYS A 3:35.17
8 MACM B 3:35.98
9 BD A 3:36.84
10 SYS B 3:37.41
11 SWIM B 3:39.42
12 GSC A 3:40.91
13 BRSC A 3:41.09
14 PCST A 3:54.03
15 ATAC A 3:54.69
16 PCST B 4:00.00
#51 Women 11-12 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:38.59
Name Age Team Seed Time
1 664 Sopapong, 12 TBAY 2:15.04
2 574 Atkins, Ale 12 SYS 2:15.86
3 600 Hu, Nancy 12 SYS 2:16.83
4 144 Hartje, Am 12 BSS 2:17.26
5 886 Dawson, K 12 FSLA 2:18.85
6 761 McInerny, 12 SA 2:18.99
7 277 Burns, Han 12 GSC 2:20.62
8 249 Beebe, Ann 12 GSC 2:21.28
9 252 Williams, K 12 GSC 2:21.56
10 438 Marshburn 11 SPA 2:22.77
11 861 Hohne, Ma 12 FSLA 2:22.81
12 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 2:23.14
13 803 Krause, Ka 11 UN-01 2:23.65
14 77 Peavy, Laur 12 ATAC 2:24.28
15 720 Russo, Kai 12 WFLA 2:25.11
16 864 Willis, Che 11 FSLA 2:25.74
17 143 Michaels, M 12 BSS 2:26.03
18 792 Rush, Laur 12 GPAC 2:26.54
19 278 Chubina, A 12 GSC 2:26.71
20 243 Devine, Em 12 NFS 2:27.16
21 9 Tomascik, Co 12 CAYM 2:27.46
22 98 Lombardi, A 12 ATAC 2:27.67
23 842 Jordan, Orl 12 TCSC 2:28.01
24 860 Redding, G 12 FSLA 2:28.33
25 63 DeReus, He 12 ACTT 2:28.47
26 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 2:29.80
27 778 Kassis, An 12 UN-01 2:30.81
28 370 Oster, Caro 12 PA 2:31.15
29 756 Oda, Tomo 12 SA 2:31.31
30 781 Madden, P 11 CMSA 2:32.10
31 856 Cunningha 12 FSLA 2:32.46
32 587 Cahoone, S 11 SYS 2:32.78
33 31 Schultz, Ann 12 DANA 2:34.29
34 610 Stich, Amb 12 SYS 2:34.52
35 866 Ward, Bail 12 FSLA 2:35.26
36 454 Dressel, Sh 11 SPAC 2:35.40
37 681 Smith, Ann 12 TBAY 2:36.08
38 149 Ward, Sop 12 BSS 2:36.10
39 754 Sims, Geor 12 SA 2:36.39
40 885 Holt, Morg 12 FSLA 2:36.46
41 956 Frantz, Sar 11 CCS 2:36.87
42 902 Hahn, Kels 11 BD 2:37.39
43 896 Boddiford, 11 BD 2:38.05
44 997 Mikos, Van 12 PA 2:38.26
45 29 Mason, Ken 11 ONDA 2:38.29
46 543 Meehan, G 11 SWIM 2:38.45
47 785 Berens, Ch 12 GPAC 2:38.58
48 592 Dols, Mich 12 SYS 2:38.59
49 601 Hunkapille 11 SYS 2:38.59
50 603 Knoch, Va 12 SYS 2:38.59
#52 Men 11-12 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:38.59
Name Age Team Seed Time
1 416 Chen, Josh 12 SPA 2:11.74
2 760 Yang, Ken 12 SA 2:14.97
3 604 Lee, Camp 12 SYS 2:18.93
4 27 Redd, Dono 12 ONDA 2:20.04
5 37 Lyn, Matthe 12 DANA 2:20.47
6 912 Poti, Zacha 11 BD 2:21.45
7 818 Belcik, An 11 PYP 2:22.08
8 762 Delk, Robe 12 SA 2:25.05
9 591 Dols, Kean 11 SYS 2:26.12
10 85 Calderon, M 12 ATAC 2:26.99
11 867 Reno, Luig 11 FSLA 2:27.60
12 235 Garcia, Gia 11 NFS 2:28.54
13 173 Wynn, Ree 12 BSS 2:28.75
14 99 Butensky, Iz 12 BSS 2:29.76
15 199 Willis, Wy 12 BRSC 2:29.83
16 871 Monacelli, 12 FSLA 2:30.48
17 538 Harriott, Jo 11 SWIM 2:30.66
18 87 Chason, Bra 12 ATAC 2:30.68
19 648 Lopez, Jua 12 TBAY 2:31.23
20 873 Lozano, Ja 11 FSLA 2:31.25
21 530 Romero, D 12 SWIM 2:31.66
22 594 Garcia, Ma 11 SYS 2:32.28
23 607 Page, Carte 12 SYS 2:33.59
24 16 Gallego, Ca 11 BA 2:33.63
25 989 Hovart, Mi 11 UN-02 2:34.44
26 475 Lyster, Rip 11 SWIM 2:34.75
27 608 Pelton, Ma 12 SYS 2:34.75
28 589 Clark, Jack 11 SYS 2:34.99
29 809 Krist, Andr 12 UN-01 2:36.16
30 10 Butler, Simo 12 CAYM 2:36.37
31 151 Rice, Tyler 11 BSS 2:36.64
32 6 McCallum, Ia 12 CAYM 2:36.86
33 251 Quillen, Da 11 GSC 2:37.08
34 869 Lillo, Calv 11 FSLA 2:37.35
35 286 Geunes, Er 11 GSC 2:37.64
36 958 Borgert, Se 11 MACG 2:37.65
37 267 Thorne, Co 12 GSC 2:38.12
38 25 Mahgoub, A 11 ONDA 2:38.29
39 588 Clark, Drew 11 SYS 2:38.59
#53 Women 10 & Under 200 Yard IM
Meet Qualifying: 3:19.39
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 2:27.82
2 962 Covert, Sk 10 MACG 2:32.34
3 415 Burrows, A 10 SPA 2:34.76
4 696 Rainey, Ma 10 TYS 2:36.91
5 155 Song, Amy 10 BSS 2:37.14
6 73 Joyner, Mic 10 ATAC 2:37.16
7 253 Ruppert-G 10 GSC 2:37.41
8 313 Lowe, Carl 10 UN-02 2:37.42
9 782 Stewart, M 9 CMSA 2:39.67
10 780 Carey, Mar 10 CMSA 2:40.98
11 377 Adams, Ch 10 PA 2:41.24
12 593 Dong, Cind 9 SYS 2:42.29
13 789 Lundgren, 10 GPAC 2:42.84
14 376 Murtagh, M 9 PA 2:43.03
15 198 Willis, Vic 10 BRSC 2:43.59
16 812 Troia, Kari 10 PCST 2:43.73
17 69 Clark, Sara- 10 ATAC 2:44.79
18 605 Morales, C 10 SYS 2:45.17
19 684 Kiser, Ran 10 TBAY 2:46.83
20 660 Lee, Saman 9 TBAY 2:46.92
21 244 Vashi, Ani 10 NFS 2:47.64
22 663 Lontoc, La 10 TBAY 2:48.52
23 511 Lee, Aman 10 SWIM 2:50.84
24 314 Pratt, Victo 10 HIGH 2:50.87
25 315 Burke, Abi 9 HIGH 2:55.39
26 176 Wilder, Ab 10 BSS 2:55.79
27 1052 Tyle, Mad 10 SYS 2:56.87
28 948 Kralheim, 10 BD 2:57.52
29 449 Baker, Kat 9 SPAC 2:57.54
30 319 Sckoropad 9 HIGH 2:57.80
31 921 Rhodes, St 9 BD 2:58.21
32 878 Buddendor 10 FSLA 2:58.66
33 703 Kolch, Jazz 10 TYS 2:58.80
34 19 Comunale, I 10 BA 2:59.13
35 875 Hohne, Ch 9 FSLA 2:59.64
36 287 Cronin, Ka 8 UN-01 2:59.76
37 841 Barkett, Li 9 TCSC 2:59.78
38 418 Palsha, Pey 10 SPA 3:00.42
39 509 Jimenez, N 9 SWIM 3:01.01
40 161 Rice, Emil 9 BSS 3:02.53
41 877 Redding, S 9 FSLA 3:04.02
42 990 Hicks, Ale 10 UN-21 3:04.85
43 465 Bruns, Cat 10 SPAC 3:06.68
44 597 Hernandez 10 SYS 3:07.25
45 462 Gaver, Mo 9 SPAC 3:07.33
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 13
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#53 ... (Women 10 & Under 200 Yard IM)
46 791 Menzies, G 10 GPAC 3:07.88
47 184 Broussard, 10 BRSC 3:08.40
48 943 Carpenter, 10 BD 3:08.68
49 647 Scott, Sam 10 TBAY 3:08.72
50 883 Bowie, Ke 9 FSLA 3:08.77
51 944 Simaan, Ch 9 BD 3:09.61
52 884 Allen, Ann 9 FSLA 3:10.35
53 724 Gorham, Jo 9 WFLA 3:10.44
54 242 See, Molly 9 NFS 3:10.60
55 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 3:11.45
56 793 Rush, Sydn 9 GPAC 3:11.52
57 248 Aslanidi, Y 10 GSC 3:12.42
58 535 Bonfitto, M 9 SWIM 3:12.56
59 736 Heron, Noa 9 WFLA 3:14.07
60 205 Nordelo, K 10 CFM 3:14.24
61 157 Teeters, Am 10 BSS 3:15.09
62 599 Hoefling, O 10 SYS 3:15.23
63 182 Black, Meg 10 BRSC 3:15.52
64 546 Faremouth 9 SWIM 3:15.80
65 980 Marulendra 10 JCLA 3:16.30
66 181 Angove, C 10 BRSC 3:16.52
67 686 McGurk, K 9 TBAY 3:16.59
68 206 Kilpatrick, 9 CFM 3:17.09
69 710 Reddish, S 10 TYS 3:17.86
70 72 Holmes, Ste 9 ATAC 3:18.01
71 36 Lyn, Annab 9 DANA 3:18.20
72 972 Arnold, Me 9 JCLA 3:18.58
73 661 Cardoso, K 8 TBAY 3:18.83
74 706 Dansby, H 10 TYS 3:19.00
75 590 Dolgetta, G 10 SYS 3:19.04
76 214 Harris, Kel 9 DBS 3:19.18
77 207 Rio, Isabel 10 CFM 3:19.39
#54 Men 10 & Under 200 Yard IM
Meet Qualifying: 3:18.09
Name Age Team Seed Time
1 431 Finke, Rob 10 SPA 2:30.87
2 231 Bloom, Jac 10 NFS 2:31.38
3 788 Jockers, Br 10 GPAC 2:32.29
4 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 2:36.39
5 86 Chambasian 10 ATAC 2:38.67
6 393 Dacus, Con 10 SA 2:40.57
7 232 Bloom, Tra 10 NFS 2:43.80
8 497 Corredor, S 10 SWIM 2:44.05
9 907 Maguire, R 10 BD 2:46.02
10 682 Licht, Jose 10 TBAY 2:47.29
11 194 Kravchenk 9 BRSC 2:47.39
12 97 Yambor-Ma 10 ATAC 2:47.63
13 208 Dolan, Llia 10 CFM 2:48.73
14 375 Nguyen, B 10 PA 2:49.67
15 808 Gordon, Re 10 PCST 2:50.40
16 849 Jordan, Eo 9 TCSC 2:50.58
17 765 Downs, Ow 10 SA 2:50.68
18 602 Knoch, Mi 10 SYS 2:51.24
19 152 Sugishita, A 10 BSS 2:51.77
20 888 Bowie, Ale 10 UN-12 2:52.25
21 320 Curley, Ha 10 HIGH 2:52.71
22 598 Hernandez 9 SYS 2:55.52
23 596 Habib, Tyl 10 SYS 2:58.33
24 705 Sands, Sam 9 TYS 2:58.76
25 783 Robinson, 9 CMSA 3:00.91
26 233 Watson, Ty 8 NFS 3:01.67
27 481 Kellett, Wy 10 SWIM 3:03.40
28 474 Bradfield, 10 SWIM 3:04.17
29 236 Smith, Wil 10 NFS 3:04.33
30 679 Kantzler, M 10 TBAY 3:04.52
31 283 Viccini, Lu 10 GSC 3:05.41
32 757 Oda, Kaito 10 SA 3:06.24
33 784 Dekle, Ada 9 CMSA 3:06.65
34 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 3:07.51
35 408 Hodang, B 10 SAST 3:10.85
36 670 Cogdill, Vi 9 TBAY 3:11.84
37 412 Kennedy, E 10 SCST 3:12.62
38 485 Marshall, G 9 SWIM 3:13.24
39 730 Hamilton, 10 WFLA 3:13.34
40 180 Clemente, 10 BSS 3:13.69
41 874 Dejarnett, C 9 FSLA 3:14.00
42 500 Strickland, 10 SWIM 3:14.50
43 82 Bosque, Chr 9 ATAC 3:16.47
44 209 Russell, Ca 10 CFM 3:18.09
45 573 Amistoso, 9 SYS 3:18.09
46 595 Gusev, Ale 8 SYS 3:18.09
#55 Women 13-14 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:24.99
Name Age Team Seed Time
1 868 Lillo, Hann 13 FSLA 2:08.59
2 758 Soufi, Mar 14 SA 2:10.08
3 429 Finke, Arie 13 SPA 2:11.90
4 80 Williams, C 13 ATAC 2:13.54
5 5 Boothe, Dani 13 CAYM 2:14.05
6 81 Yambor-Ma 14 ATAC 2:14.18
7 124 Talwar, Al 14 BSS 2:15.26
8 853 Jordan, Sor 14 TCSC 2:15.84
9 763 Horton, Ma 14 SA 2:16.36
10 60 Paez, Isabel 14 MDCA 2:16.49
11 748 Erickson, D 14 SA 2:16.59
12 743 Sills, Elean 14 SA 2:16.62
13 414 Marckese, 14 SPA 2:16.70
14 583 Valley, Da 14 SYS 2:17.23
15 581 Davis, Cam 14 SYS 2:17.50
16 430 Finke, Aut 14 SPA 2:17.95
17 436 Hubbard, C 14 SPA 2:17.97
18 584 Schmitz, A 14 SYS 2:18.30
19 776 Muller, Ch 14 MPSC 2:18.76
20 558 Berdusco, 13 SYS 2:19.07
21 739 Frandsen, K 14 SA 2:19.24
22 185 Conoscenti 14 BRSC 2:19.43
23 215 Harris, Mc 13 DBS 2:19.61
24 139 Haila, Meg 13 BSS 2:19.99
25 721 Koda, Nico 14 WFLA 2:19.99
26 580 Duff, Faryn 14 SYS 2:20.01
27 731 Spilman, E 13 WFLA 2:20.29
28 276 Shimansky 13 GSC 2:20.58
29 969 Squartino, 13 SF 2:22.16
30 931 Nuszkowsk 14 BD 2:22.31
31 820 Freeman, R 13 PYP 2:22.48
32 463 Zerkowski 14 SPAC 2:22.90
33 368 Draskovich 13 PA 2:22.96
34 468 VanDyke, 14 SPAC 2:22.97
35 67 Parry, Delan 14 ATAC 2:23.00
36 467 Marshall, L 14 SPAC 2:23.01
37 917 Sims, Leah 13 BD 2:23.42
38 700 Randle, Me 14 TYS 2:23.56
39 219 Klotzbach, 14 DBS 2:23.61
40 309 Hayes, Ash 13 HIGH 2:23.68
41 324 Glasser, Cy 13 HIGH 2:23.71
42 779 Buechele, A 13 MPSC 2:23.84
43 915 Schroeder, 13 BD 2:23.89
44 829 Freeman, S 13 PYP 2:23.91
45 732 Miller, Che 13 WFLA 2:23.92
46 561 Hegwein, N 13 SYS 2:24.27
47 570 Lager, Ale 13 UN-10 2:24.33
48 901 Gilbert, Ma 13 BD 2:24.39
49 794 Weekley, O 13 GPAC 2:24.42
50 733 Roper, Han 14 WFLA 2:24.50
51 566 Raybon, Le 14 SYS 2:24.55
52 490 Osinski, Sa 14 SWIM 2:24.56
53 959 Briant, Pho 14 MACG 2:24.59
54 567 Theofanou 13 SYS 2:24.66
55 66 Ayers, Maka 13 ATAC 2:24.67
56 882 Buddendor 13 FSLA 2:24.77
57 477 Mohring, A 13 SWIM 2:24.84
58 918 Spangenbe 14 BD 2:24.90
59 560 Daniel, Tal 13 SYS 2:24.99
60 562 Leap, Beth 13 SYS 2:24.99
#56 Men 13-14 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:20.29
Name Age Team Seed Time
1 424 Grant, Alex 13 SPA 17.00
2 922 Coombs, Ja 14 BD 2:03.79
3 307 Pena, Alex 13 HIGH 2:05.24
4 937 Poti, Quinn 14 BD 2:05.47
5 568 Wall, Patri 14 SYS 2:06.05
6 738 Rabstejnek 14 SA 2:06.09
7 787 Gurtowsky 14 GPAC 2:07.19
8 692 Kimura, K 13 TBAY 2:07.59
9 498 Messuri, M 14 SWIM 2:08.14
10 321 Springman 13 HIGH 2:08.30
11 613 Amistoso, 14 SYS 2:08.59
12 747 Orr, Basil M 14 SA 2:08.99
13 906 Kimpel, Al 14 BD 2:09.28
14 569 Zaremba, R 14 SYS 2:09.57
15 563 McKane, L 14 SYS 2:09.84
16 741 Brooks, W 14 SA 2:09.99
17 952 Moran, An 14 CCS 2:10.07
18 746 Beri, Jonah 13 SA 2:10.21
19 83 Briggs, Jose 13 ATAC 2:10.23
20 100 Yin, Antho 14 BSS 2:10.97
21 740 Richards, B 14 SA 2:11.31
22 745 Peribonio, 13 SA 2:11.56
23 889 Juranovic, 13 UN-12 2:11.75
24 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 2:11.77
25 920 Wright, Ry 13 BD 2:11.90
26 680 Smith, Kev 14 TBAY 2:12.19
27 750 Brozino, Is 14 SA 2:12.42
28 480 Pineda, Mi 14 SWIM 2:12.60
29 652 Rodriguez, 13 TBAY 2:13.70
30 105 Hill, Andre 14 BSS 2:13.71
31 552 Hegwein, K 14 SYS 2:14.42
32 35 Alvarez, Da 14 DANA 2:14.69
33 653 Berson, Ma 14 TBAY 2:14.90
34 322 Brunault, P 14 HIGH 2:15.11
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 14
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#56 ... (Men 13-14 200 Yard IM)
35 246 Panchak, J 13 NFS 2:15.22
36 469 Stroh, Stef 14 UN-07 2:15.39
37 308 Bessire, Ha 13 HIGH 2:15.58
38 895 Auer, Jack 13 BD 2:15.97
39 640 O'Donnell, 14 SYS 2:16.23
40 517 Turnadzic, 14 SWIM 2:16.60
41 577 Lattimer, D 13 SYS 2:17.99
42 14 Bohorquez, 13 BA 2:18.03
43 3 Messer, Jacks 13 CAYM 2:18.53
44 673 Sellers, Au 13 TBAY 2:18.74
45 777 Morrin, Tr 14 MPSC 2:18.78
46 439 Marshburn 13 SPA 2:18.90
47 1 Butler, Geoff 13 CAYM 2:18.98
48 770 Glass, Josh 14 MPSC 2:19.16
49 273 Parramore, 13 GSC 2:19.28
50 30 Gomez, Fran 13 DANA 2:19.56
51 586 Hamel-Wo 14 SYS 2:19.64
52 116 Fonteno, M 13 BSS 2:19.70
53 527 Kurland, C 14 SWIM 2:20.00
54 13 Nichlany, K 13 BA 2:20.02
55 908 Martinez, S 13 BD 2:20.03
56 312 Curley, Mi 13 HIGH 2:20.05
57 470 Samuelson 13 SWIM 2:20.15
58 20 Kuzjomkin, 14 BA 2:20.17
59 565 Pelton, Joh 13 SYS 2:20.19
60 847 Ledford, B 13 TCSC 2:20.20
61 773 Koval, Jam 14 MPSC 2:20.21
62 557 Aristizabal 13 SYS 2:20.29
#57 Women 15-16 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:24.39
Name Age Team Seed Time
1 578 Linn, Ashl 16 SYS 2:02.72
2 434 Reid, Ashl 16 SPA 2:06.46
3 435 Jones, Alex 15 SPA 2:06.77
4 826 Buckley, K 16 PYP 2:07.02
5 442 Piper, Jessi 15 SPA 2:07.70
6 893 Papadopou 15 FSLA 2:09.10
7 811 Hove, Vict 16 PCST 2:10.44
8 482 Rochette, N 16 SWIM 2:10.72
9 645 Harrington 16 SYS 2:10.78
10 775 Morrin, Da 16 MPSC 2:11.62
11 865 Whalen, K 16 FSLA 2:12.62
12 130 Harper, Eli 16 BSS 2:12.79
13 2 Butler, Lara 15 CAYM 2:13.60
14 391 Woods, Br 16 PA 2:13.80
15 614 Baker, Reb 16 SYS 2:13.93
16 941 Worrell, N 15 BD 2:14.00
17 863 Nawrocki, 15 FSLA 2:14.51
18 879 Bonnema, 15 FSLA 2:15.23
19 622 Clark, Mck 16 SYS 2:15.51
20 129 Yin, Annie 16 BSS 2:15.76
21 183 Bowker, D 16 BRSC 2:15.81
22 128 Holterman 16 BSS 2:16.22
23 830 Verheylew 15 PYP 2:16.28
24 923 Curby, Em 15 BD 2:16.30
25 642 Murphy, Jo 15 SYS 2:16.69
26 131 Wynn, Em 16 BSS 2:16.71
27 620 Catena, Al 16 SYS 2:16.71
28 132 Williams, J 15 BSS 2:17.26
29 768 Bridgham, 15 MPSC 2:18.56
30 493 Fournier, H 15 SWIM 2:18.65
31 255 Clare-Salzl 16 GSC 2:18.90
32 239 Nichols, R 15 NFS 2:19.12
33 384 Nguyen, B 16 PA 2:19.30
34 76 Osterlund, M 15 ATAC 2:19.47
35 123 Gavin, Kou 15 BSS 2:19.52
36 385 O'Grady, C 16 PA 2:19.78
37 967 Rittenhous 15 MACG 2:19.83
38 311 Salerno, D 16 HIGH 2:20.03
39 832 Bloxam, E 16 PYP 2:20.08
40 848 Lanam, Ra 15 TCSC 2:20.44
41 639 Yelding, C 15 SYS 2:20.51
42 953 Jeffries, An 15 CCS 2:20.66
43 254 Burns, Hea 15 GSC 2:20.70
44 800 Gazia, Nic 15 PCST 2:21.46
45 195 Morton, Br 15 BRSC 2:21.63
46 771 Humphrey 16 MPSC 2:21.84
47 122 Koren, Ver 15 BSS 2:22.17
48 579 Searles, Ka 15 SYS 2:22.68
49 125 Nearing, H 15 BSS 2:22.83
50 930 Mueller-Do 16 UN-19 2:22.90
51 404 Sopranzi, E 15 SAST 2:23.21
52 79 Thompson, 15 ATAC 2:23.38
53 383 Murtagh, M 15 PA 2:23.38
54 127 Mendizaba 15 BSS 2:23.61
55 945 Kimpel, Al 16 BD 2:23.66
56 472 Keer, Hale 15 SWIM 2:23.76
57 718 Wiser, Ash 15 WFLA 2:23.78
58 554 Hung, Joce 15 SYS 2:23.88
59 264 Smyder, Sa 16 GSC 2:24.00
60 556 Sauer, Rae 15 SYS 2:24.03
#58 Men 15-16 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:15.09
Name Age Team Seed Time
1 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 1:56.21
2 688 McCaffrey 15 TBAY 1:59.49
3 57 Pigot, Digua 15 MACM 2:00.23
4 4 Groome, Seij 16 CAYM 2:01.63
5 110 Sugishita, D 15 BSS 2:02.98
6 266 Rocca, Tyl 15 GSC 2:03.00
7 88 Crumpacker 15 ATAC 2:03.13
8 52 Long, Matth 15 MACM 2:03.14
9 798 Seaman, C 16 PCST 2:03.51
10 880 Camargo, P 15 FSLA 2:03.55
11 854 Ledford, S 15 TCSC 2:03.65
12 524 Altman, Ri 16 SWIM 2:03.70
13 104 Vanden No 16 BSS 2:03.81
14 494 Frank, Geo 15 SWIM 2:03.91
15 386 Oathout, Jo 15 PA 2:04.01
16 635 Pagan, Jam 16 SYS 2:04.25
17 722 Tomlin, M 16 WFLA 2:04.70
18 979 Jacob, Eva 15 JCLA 2:04.88
19 532 Rice, Andr 16 UN-08 2:05.10
20 59 Miguel, Dan 16 UN-01 2:05.78
21 12 Swackhamm 16 BA 2:06.24
22 483 Thoman, B 15 SWIM 2:06.28
23 456 Jamieson, 15 SPAC 2:06.30
24 621 Cesaroni, G 15 SYS 2:06.54
25 627 Kazokas, W 15 SYS 2:06.74
26 103 Lee, Lewis 16 BSS 2:06.98
27 890 Alexander, 16 FSLA 2:07.17
28 623 Czupryna, 15 SYS 2:07.34
29 521 Thresher, C 16 SWIM 2:07.90
30 113 Hayes, Pat 16 BSS 2:08.11
31 531 Coul, Max 15 UN-08 2:08.35
32 93 McFarland, 16 ATAC 2:08.57
33 887 Gebauer, B 16 UN-12 2:09.63
34 797 Escobar, E 15 PCST 2:10.34
35 553 Watts, Lea 16 SYS 2:10.44
36 994 Tullius, Ro 15 DBS 2:10.58
37 987 Van Hees, 15 JCLA 2:10.69
38 637 Pridemore, 16 SYS 2:10.84
39 111 Kauffman, 16 BSS 2:11.57
40 193 Jones, Julia 16 BRSC 2:11.91
41 396 Wesley, Ja 15 UN-05 2:12.06
42 616 Berdusco, 15 SYS 2:12.37
43 631 DuTreil, Ju 15 SYS 2:12.74
44 550 Bucken, Pa 15 SYS 2:12.85
45 11 Funderburk, 16 BA 2:13.23
46 551 Cascone, J 16 SYS 2:13.61
47 769 Dibona, W 15 MPSC 2:13.90
48 892 Hernandez 15 FSLA 2:13.92
49 7 Bain, Joshua 15 CAYM 2:13.93
50 814 Vonblanke 16 PCST 2:14.73
51 925 Edgar, Zac 16 BD 2:14.83
52 112 Madden, D 16 BSS 2:15.02
#59 Women 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:21.00
Name Age Team Seed Time
1 422 Margalis, M 17 SPA 1:57.10
2 519 Peacock, S 17 SWIM 2:02.86
3 857 Halkides, L 17 FSLA 2:04.13
4 257 Flanagan, R 17 GSC 2:04.51
5 228 Casey, Sha 16 DBS 2:04.90
6 260 Petersen, H 17 GSC 2:05.12
7 390 Smith, Jord 17 PA 2:05.42
8 334 Frank, Mar 19 IRSC 2:07.00
9 617 Bessire, Je 18 SYS 2:07.96
10 213 Grams, Vir 17 DBS 2:08.07
11 330 Chandlee, 19 IRSC 2:08.28
12 929 Moorhead, 17 BD 2:08.76
13 361 Hanbury, V 19 IRSC 2:08.94
14 258 Kerr, Chris 18 GSC 2:09.73
15 1013 Taha, Raz 17 DSC 2:10.50
16 638 Raybon, R 17 SYS 2:11.25
17 1009 Collymor 20 DSC 2:11.50
18 344 Maddock, 18 IRSC 2:12.30
19 693 Cook, Kath 17 TBAY 2:12.41
20 342 Lukovic, A 18 IRSC 2:12.67
21 636 Plocharsky 17 SYS 2:13.46
22 343 Maddock, 18 IRSC 2:13.77
23 256 Farhat, Me 19 GSC 2:14.21
24 998 Munson, R 17 TBAY 2:16.87
25 171 Ivanova, A 18 BSS 2:16.90
26 484 Hansen, M 17 SWIM 2:17.45
27 1011 Gaynor, N 18 DSC 2:18.50
28 341 Kittrell, Ka 18 IRSC 2:18.75
29 476 Weichelt, C 17 SWIM 2:19.37
30 796 Escobar, A 18 PCST 2:20.38
31 1012 Prichard, 19 DSC 2:20.55
32 940 Shea, Meag 17 BD 2:20.90
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 15
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#59 ... (Women 200 Yard IM)
33 1051 Todd, Ch 18 SWIM 2:21.00
34 379 Armistead, 17 PA 2:21.90
#60 Men 200 Yard IM
Meet Qualifying: 2:11.69
Name Age Team Seed Time
1 1037 Ally, Brad 22 UNUF 1:44.00
2 619 Caldwell, N 16 SYS 1:50.54
3 1042 Howell, B 19 UNUF 1:50.90
4 1034 Walsh, Ro 20 UNUF 1:51.00
5 54 Omana, Car 16 MACM 1:51.33
6 423 Taddeo, Jo 18 SPA 1:51.41
7 924 Curby, Ma 17 BD 1:51.93
8 1045 Correll, B 19 UNUF 1:54.00
9 1018 Doran, Ke 18 DSC 1:54.17
10 327 Arencibia, 20 IRSC 1:54.32
11 364 Ellis, John 19 IRSC 1:54.68
12 352 Strauss, Jo 19 IRSC 1:54.77
13 49 Garcia, Ash 17 MACM 1:54.93
14 349 Otaki, Ada 18 IRSC 1:55.47
15 115 Hayes, Joh 18 BSS 1:56.68
16 359 Alberts, An 20 IRSC 1:56.68
17 1021 Hekmati, 20 DSC 1:57.12
18 799 Bronnenbe 17 PCST 1:57.17
19 520 Swanbeck, 17 SWIM 1:57.77
20 326 Abreu, Ma 19 IRSC 1:58.91
21 1048 Rabelo, M 20 UNUF 1:59.00
22 572 Davis, Kirt 17 SYS 1:59.49
23 993 Dennison, 18 DBS 2:00.09
24 713 Alonso, Ni 18 WFLA 2:00.13
25 1016 Bonnema DSC 2:00.40
26 263 Silva, Will 17 GSC 2:00.48
27 717 Gottschling 18 WFLA 2:01.01
28 1022 Jessell, Jo 18 DSC 2:01.90
29 38 Raymond, N 17 DANA 2:02.55
30 1007 Barrett, A 19 DSC 2:02.89
31 1031 Sgrignoli 19 DSC 2:02.90
32 978 Greaves, C 18 JCLA 2:03.15
33 1028 Opuszko, 18 DSC 2:04.78
34 262 Shimansky 17 GSC 2:04.80
35 926 Geiger, Ky 18 BD 2:04.97
36 624 Jones, Alde 17 SYS 2:05.58
37 1023 Leonard, 18 DSC 2:05.70
38 862 Landi, Nic 14 FSLA 2:05.74
39 1027 O'Malley 21 DSC 2:05.78
40 942 Worrell, Ta 17 BD 2:06.66
41 1050 Caldwell, 17 SWIM 2:07.26
42 1025 Marini, D 18 DSC 2:07.40
43 515 Ficker, Ky 18 SWIM 2:08.09
44 774 McDowell 30 MPSC 2:08.24
45 354 Traystman 18 IRSC 2:08.68
46 1029 Pearce, C DSC 2:09.11
47 641 Silvers, Joh 17 SYS 2:09.45
48 1030 Arriaga-P 18 DSC 2:09.45
49 1008 Collum, W 18 DSC 2:09.69
50 336 Gerlach, D 19 IRSC 2:09.83
51 496 Anderson, 17 SWIM 2:10.05
52 855 Clark, Chri 17 FSLA 2:10.75
53 457 Reichenbac 17 SPAC 2:11.50
54 1019 Emerine, 19 DSC 2:11.69
#61 Women 11-12 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 29.79
Name Age Team Seed Time
1 144 Hartje, Am 12 BSS 26.13
2 899 Cates, Julie 11 BD 26.28
3 249 Beebe, Ann 12 GSC 26.30
4 142 Schmidt, K 12 BSS 26.44
5 461 Harmeling 12 SPAC 26.51
6 720 Russo, Kai 12 WFLA 26.53
7 803 Krause, Ka 11 UN-01 26.59
8 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 26.59
9 399 Pickens, K 12 SA 26.68
10 574 Atkins, Ale 12 SYS 26.77
11 600 Hu, Nancy 12 SYS 27.07
12 370 Oster, Caro 12 PA 27.31
13 860 Redding, G 12 FSLA 27.43
14 810 Retherford 12 PCST 27.45
15 781 Madden, P 11 CMSA 27.63
16 98 Lombardi, A 12 ATAC 27.68
17 667 Anderson, 12 TBAY 27.70
18 681 Smith, Ann 12 TBAY 27.72
19 575 Atkins, An 12 SYS 27.87
20 997 Mikos, Van 12 PA 27.90
21 666 Lulf, Rach 11 TBAY 27.95
22 243 Devine, Em 12 NFS 27.99
23 650 Albrecht, A 12 TBAY 28.06
24 241 Watkins, Ju 11 NFS 28.12
25 902 Hahn, Kels 11 BD 28.13
26 141 Moran, Jac 12 BSS 28.19
27 754 Sims, Geor 12 SA 28.23
28 792 Rush, Laur 12 GPAC 28.26
29 753 Sloman, Sa 12 SA 28.33
30 78 Pereda, Cris 12 ATAC 28.35
31 957 Bassett, Ch 11 MACG 28.37
32 786 Goram, Ab 12 GPAC 28.38
33 369 High, Jenn 12 PA 28.46
34 23 Littlejohn, E 12 ONDA 28.53
35 894 Alai, Dena 12 BD 28.54
36 668 Carter, Pai 11 TBAY 28.57
37 606 O'Grady, R 12 SYS 28.64
38 148 Watts, Jacq 12 BSS 28.72
39 150 Teeters, Ch 11 BSS 28.74
40 454 Dressel, Sh 11 SPAC 28.74
41 31 Schultz, Ann 12 DANA 28.77
42 699 Driscoll, C 12 TYS 28.78
43 609 Pietraszun, 11 SYS 28.85
44 919 Tipton, Me 12 BD 28.92
45 401 Maiocco, C 11 SA 28.99
46 77 Peavy, Laur 12 ATAC 29.03
47 866 Ward, Bail 12 FSLA 29.07
48 226 Truslow, H 12 DBS 29.22
49 237 Johnson, L 11 NFS 29.32
50 366 Adams, Em 12 PA 29.42
51 610 Stich, Amb 12 SYS 29.44
52 74 Kercheval-R 11 ATAC 29.48
53 697 Conway, M 11 TYS 29.50
54 977 Gordon, D 12 JCLA 29.50
55 191 Johnston, W 12 BRSC 29.58
56 935 Worrell, H 12 BD 29.62
57 514 White, Eliz 12 SWIM 29.68
58 542 Jacobsen, E 12 SWIM 29.69
59 896 Boddiford, 11 BD 29.69
60 916 Sims, Alex 12 BD 29.69
61 177 Lopez Mir 11 BSS 29.73
62 455 Jamieson, M 12 SPAC 29.74
63 986 Van Dyke, 12 JCLA 29.74
64 541 Hurley, Sa 11 SWIM 29.75
65 486 Szilagyi, T 12 SWIM 29.77
66 505 Frost, Nico 11 SWIM 29.77
67 785 Berens, Ch 12 GPAC 29.78
68 18 Comunale, V 11 BA 29.79
69 601 Hunkapille 11 SYS 29.79
70 603 Knoch, Va 12 SYS 29.79
71 885 Holt, Morg 12 FSLA 29.79
#62 Men 11-12 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 28.59
Name Age Team Seed Time
1 749 Gross, Bra 12 SA 24.60
2 755 Kale, Mark 12 SA 24.69
3 92 Martin, Bret 12 ATAC 25.03
4 199 Willis, Wy 12 BRSC 25.04
5 325 Holmes, M 12 CBS 25.48
6 752 Hansen, Sa 12 SA 25.49
7 168 Andrews, P 12 BSS 25.80
8 37 Lyn, Matthe 12 DANA 25.99
9 807 Mackenzie 12 UN-01 26.44
10 235 Garcia, Gia 11 NFS 26.84
11 173 Wynn, Ree 12 BSS 26.89
12 151 Rice, Tyler 11 BSS 27.25
13 900 Fulginiti, J 11 BD 27.34
14 871 Monacelli, 12 FSLA 27.40
15 451 Hutton, Joh 11 SPAC 27.46
16 499 Reina, Gia 11 SWIM 27.57
17 909 Matschner 11 BD 27.69
18 539 Hollowsky 12 SWIM 27.72
19 175 Gavin, Ric 11 BSS 27.79
20 373 Murtagh, J 11 PA 27.91
21 989 Hovart, Mi 11 UN-02 27.93
22 955 Schroeder, 12 CCS 27.98
23 247 Panchak, J 12 NFS 28.15
24 475 Lyster, Rip 11 SWIM 28.23
25 6 McCallum, Ia 12 CAYM 28.31
26 914 Rhodes, Ri 12 BD 28.33
27 845 Hill, Jonath 12 TCSC 28.34
28 147 Lorincz, C 12 BSS 28.44
29 809 Krist, Andr 12 UN-01 28.44
30 427 Nipper, Co 12 SPA 28.45
31 426 Gilbert, Ol 12 SPA 28.47
32 471 Keer, Dyla 11 SWIM 28.47
33 904 Kennedy, M 11 BD 28.49
34 413 Sisto, Quyn 12 SCST 28.52
35 267 Thorne, Co 12 GSC 28.58
36 146 Michael, M 12 BSS 28.59
37 576 Boehm, Al 12 SYS 28.59
38 588 Clark, Drew 11 SYS 28.59
39 589 Clark, Jack 11 SYS 28.59
40 644 Carmichae 11 SYS 28.59
#63 Women 10 & Under 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 35.99
Name Age Team Seed Time
1 970 Duncan, A 10 TAPS 27.82
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 16
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#63 ... (Women 10 & Under 50 Yard Freestyle)
2 73 Joyner, Mic 10 ATAC 28.05
3 415 Burrows, A 10 SPA 28.60
4 658 Wilkins, K 10 TBAY 28.88
5 314 Pratt, Victo 10 HIGH 28.90
6 155 Song, Amy 10 BSS 29.41
7 696 Rainey, Ma 10 TYS 29.71
8 164 Mendizaba 9 BSS 29.76
9 377 Adams, Ch 10 PA 29.83
10 963 Martin, Mo 10 MACG 29.93
11 376 Murtagh, M 9 PA 29.94
12 782 Stewart, M 9 CMSA 30.07
13 789 Lundgren, 10 GPAC 30.12
14 158 Watts, Eliz 10 BSS 30.56
15 198 Willis, Vic 10 BRSC 30.56
16 684 Kiser, Ran 10 TBAY 30.69
17 313 Lowe, Carl 10 UN-02 30.81
18 244 Vashi, Ani 10 NFS 30.85
19 780 Carey, Mar 10 CMSA 30.92
20 157 Teeters, Am 10 BSS 30.97
21 315 Burke, Abi 9 HIGH 31.13
22 961 Bunkin, Te 10 MACG 31.17
23 15 Emary, Mag 10 BA 31.41
24 69 Clark, Sara- 10 ATAC 31.47
25 176 Wilder, Ab 10 BSS 31.48
26 374 Zamot, Sar 10 PA 31.49
27 841 Barkett, Li 9 TCSC 31.55
28 991 Bates, Tali 8 UN-22 31.63
29 419 Walker, Al 10 SPA 31.77
30 418 Palsha, Pey 10 SPA 31.91
31 663 Lontoc, La 10 TBAY 32.00
32 593 Dong, Cind 9 SYS 32.04
33 245 Panchak, J 10 NFS 32.05
34 984 Sowell, Ni 9 JCLA 32.15
35 287 Cronin, Ka 8 UN-01 32.17
36 154 Griffin, Ma 10 BSS 32.22
37 971 Duncan, B 9 TAPS 32.28
38 19 Comunale, I 10 BA 32.33
39 161 Rice, Emil 9 BSS 32.36
40 222 O'Gorman, 10 DBS 32.49
41 678 Delp, Gabr 9 TBAY 32.49
42 70 Crumpacker 10 ATAC 32.57
43 921 Rhodes, St 9 BD 32.71
44 812 Troia, Kari 10 PCST 32.74
45 992 Rocca, Avr 10 UN-23 32.88
46 698 Conway, L 9 TYS 32.89
47 397 Svetz, Kata 9 SA 32.92
48 660 Lee, Saman 9 TBAY 32.92
49 875 Hohne, Ch 9 FSLA 32.93
50 590 Dolgetta, G 10 SYS 33.00
51 605 Morales, C 10 SYS 33.00
52 943 Carpenter, 10 BD 33.02
53 964 VonMering 10 MACG 33.13
54 509 Jimenez, N 9 SWIM 33.14
55 703 Kolch, Jazz 10 TYS 33.16
56 674 Sellers, La 10 TBAY 33.18
57 511 Lee, Aman 10 SWIM 33.33
58 980 Marulendra 10 JCLA 33.59
59 72 Holmes, Ste 9 ATAC 33.69
60 1052 Tyle, Mad 10 SYS 33.79
61 248 Aslanidi, Y 10 GSC 33.86
62 597 Hernandez 10 SYS 33.87
63 686 McGurk, K 9 TBAY 33.90
64 462 Gaver, Mo 9 SPAC 33.93
65 791 Menzies, G 10 GPAC 33.93
66 449 Baker, Kat 9 SPAC 34.04
67 153 Gilreath, E 10 BSS 34.23
68 163 Kirchhoff, 10 BSS 34.26
69 242 See, Molly 9 NFS 34.27
70 884 Allen, Ann 9 FSLA 34.27
71 948 Kralheim, 10 BD 34.27
72 706 Dansby, H 10 TYS 34.30
73 465 Bruns, Cat 10 SPAC 34.32
74 282 Ivey, Isabe 9 GSC 34.34
75 878 Buddendor 10 FSLA 34.40
76 512 Waks, Wen 10 SWIM 34.41
77 710 Reddish, S 10 TYS 34.53
78 975 Ellis, Abig 9 JCLA 34.54
79 159 McMahon, 10 BSS 34.55
80 417 Chen, Char 9 SPA 34.58
81 877 Redding, S 9 FSLA 34.63
82 944 Simaan, Ch 9 BD 34.69
83 974 Duff, Julia 10 JCLA 34.76
84 410 Garofalo, S 10 SAST 34.80
85 62 Gelb, Emily 10 ACTT 34.82
86 406 Bulis, Josly 10 SAST 35.09
87 317 Easterling, 10 HIGH 35.18
88 206 Kilpatrick, 9 CFM 35.27
89 647 Scott, Sam 10 TBAY 35.37
90 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 35.38
91 727 Allen, Had 10 WFLA 35.41
92 445 Weller, Me 9 SPAC 35.51
93 724 Gorham, Jo 9 WFLA 35.51
94 181 Angove, C 10 BRSC 35.54
95 182 Black, Meg 10 BRSC 35.57
96 883 Bowie, Ke 9 FSLA 35.57
97 220 Manecke, K 9 DBS 35.65
98 184 Broussard, 10 BRSC 35.66
99 502 Fredericks 9 SWIM 35.67
100 898 Campesino 9 BD 35.67
101 398 Weiss, Mo 10 SA 35.70
102 506 Gatof, Han 9 SWIM 35.78
103 546 Faremouth 9 SWIM 35.78
104 510 Kurland, F 10 SWIM 35.87
105 513 Weigelt, K 9 SWIM 35.88
106 165 Himebauch 9 BSS 35.98
107 790 McManus, 10 GPAC 35.98
108 793 Rush, Sydn 9 GPAC 35.98
109 972 Arnold, Me 9 JCLA 35.98
110 205 Nordelo, K 10 CFM 35.99
111 207 Rio, Isabel 10 CFM 35.99
112 599 Hoefling, O 10 SYS 35.99
#64 Men 10 & Under 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 35.19
Name Age Team Seed Time
1 788 Jockers, Br 10 GPAC 27.07
2 231 Bloom, Jac 10 NFS 28.03
3 393 Dacus, Con 10 SA 28.63
4 602 Knoch, Mi 10 SYS 28.82
5 208 Dolan, Llia 10 CFM 29.42
6 907 Maguire, R 10 BD 29.42
7 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 29.48
8 90 Gallagher, C 10 ATAC 29.49
9 232 Bloom, Tra 10 NFS 29.64
10 497 Corredor, S 10 SWIM 29.85
11 431 Finke, Rob 10 SPA 29.94
12 764 Plaugher, G 10 UN-01 30.01
13 89 Foote, Wyat 10 ATAC 30.05
14 705 Sands, Sam 9 TYS 30.31
15 97 Yambor-Ma 10 ATAC 30.36
16 682 Licht, Jose 10 TBAY 30.44
17 194 Kravchenk 9 BRSC 30.51
18 375 Nguyen, B 10 PA 30.56
19 765 Downs, Ow 10 SA 30.65
20 679 Kantzler, M 10 TBAY 30.79
21 985 Strickland, 10 JCLA 30.79
22 320 Curley, Ha 10 HIGH 30.81
23 757 Oda, Kaito 10 SA 31.19
24 236 Smith, Wil 10 NFS 31.24
25 808 Gordon, Re 10 PCST 31.35
26 849 Jordan, Eo 9 TCSC 31.40
27 408 Hodang, B 10 SAST 31.57
28 598 Hernandez 9 SYS 31.62
29 234 Skigen, Jac 9 NFS 31.70
30 596 Habib, Tyl 10 SYS 31.75
31 174 Adcock, Ja 10 BSS 31.81
32 888 Bowie, Ale 10 UN-12 31.83
33 481 Kellett, Wy 10 SWIM 31.91
34 152 Sugishita, A 10 BSS 31.93
35 86 Chambasian 10 ATAC 32.02
36 725 Hudak, Sha 10 WFLA 32.53
37 784 Dekle, Ada 9 CMSA 32.66
38 178 Heinold, P 10 BSS 32.72
39 474 Bradfield, 10 SWIM 32.75
40 671 Quach, Ch 10 TBAY 32.76
41 500 Strickland, 10 SWIM 32.92
42 284 Wilby, Ma 10 GSC 33.03
43 412 Kennedy, E 10 SCST 33.05
44 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 33.15
45 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 33.21
46 82 Bosque, Chr 9 ATAC 33.23
47 233 Watson, Ty 8 NFS 33.23
48 285 Zhou, Yiha 10 GSC 33.25
49 816 Bauer, Col 10 PYP 33.38
50 280 Bungert, W 10 GSC 33.65
51 160 Winters, C 10 BSS 33.72
52 783 Robinson, 9 CMSA 33.79
53 595 Gusev, Ale 8 SYS 34.03
54 279 Adu, Russe 10 GSC 34.06
55 730 Hamilton, 10 WFLA 34.22
56 683 Licht, Sam 10 TBAY 34.32
57 407 Dawson, A 10 SAST 34.36
58 573 Amistoso, 9 SYS 34.38
59 485 Marshall, G 9 SWIM 34.45
60 411 Tustin, Jak 9 SAST 34.53
61 84 Brown, Park 8 ATAC 34.84
62 283 Viccini, Lu 10 GSC 34.86
63 670 Cogdill, Vi 9 TBAY 34.89
64 180 Clemente, 10 BSS 35.02
65 420 Green, Kai 9 SPA 35.10
66 209 Russell, Ca 10 CFM 35.19
67 950 Wilton, Bla 9 BD 35.19
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 17
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#65 Women 13-14 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 28.69
Name Age Team Seed Time
1 675 Turek, Mic 13 TBAY 24.18
2 67 Parry, Delan 14 ATAC 24.72
3 133 Peacock, S 14 BSS 24.88
4 758 Soufi, Mar 14 SA 25.22
5 81 Yambor-Ma 14 ATAC 25.32
6 585 Wilhelm, C 14 SYS 25.32
7 742 Breaux, El 14 SA 25.32
8 467 Marshall, L 14 SPAC 25.48
9 917 Sims, Leah 13 BD 25.51
10 5 Boothe, Dani 13 CAYM 25.69
11 564 O'Grady, N 13 SYS 25.94
12 829 Freeman, S 13 PYP 25.94
13 582 Plocharsky 14 SYS 26.07
14 584 Schmitz, A 14 SYS 26.08
15 219 Klotzbach, 14 DBS 26.11
16 981 Pettinger, J 13 JCLA 26.14
17 45 Robles, Carl 14 MACM 26.17
18 24 Mackey, Ch 13 ONDA 26.18
19 117 Breault, Pe 14 BSS 26.28
20 414 Marckese, 14 SPA 26.30
21 215 Harris, Mc 13 DBS 26.33
22 437 Hubbard, M 13 SPA 26.35
23 996 Courson, R 14 JCLA 26.37
24 450 Hutton, Gr 14 SPAC 26.39
25 649 Cimino, At 13 TBAY 26.39
26 905 Kennedy, S 13 BD 26.48
27 477 Mohring, A 13 SWIM 26.50
28 853 Jordan, Sor 14 TCSC 26.52
29 66 Ayers, Maka 13 ATAC 26.53
30 60 Paez, Isabel 14 MDCA 26.56
31 794 Weekley, O 13 GPAC 26.57
32 210 Littlejohn, 14 DBS 26.60
33 580 Duff, Faryn 14 SYS 26.61
34 137 Aubley, Br 13 BSS 26.62
35 221 Marrero, N 14 DBS 26.64
36 882 Buddendor 13 FSLA 26.69
37 733 Roper, Han 14 WFLA 26.77
38 468 VanDyke, 14 SPAC 26.78
39 432 Neely, Car 14 SPA 26.82
40 238 Johnson, C 13 NFS 26.84
41 918 Spangenbe 14 BD 26.87
42 744 Jones, Aub 13 SA 26.93
43 831 Kovac, Me 13 PYP 26.95
44 309 Hayes, Ash 13 HIGH 26.97
45 901 Gilbert, Ma 13 BD 26.97
46 211 Burk, Alex 14 DBS 27.03
47 913 Reuter, Me 13 BD 27.03
48 202 Diaz, Alex 14 CFM 27.06
49 707 Goodlet, M 13 TYS 27.07
50 436 Hubbard, C 14 SPA 27.18
51 368 Draskovich 13 PA 27.22
52 400 Cooney, B 13 SA 27.35
53 140 Landy, Rob 13 BSS 27.36
54 185 Conoscenti 14 BRSC 27.42
55 700 Randle, Me 14 TYS 27.48
56 275 Scarboroug 13 GSC 27.49
57 870 Lozano, St 14 FSLA 27.51
58 463 Zerkowski 14 SPAC 27.52
59 225 Schimp, M 14 DBS 27.54
60 367 Conner, Sa 13 PA 27.59
61 976 Floyd, Dev 13 JCLA 27.67
62 71 Garthwait, L 14 ATAC 27.75
63 965 Collins, Ra 14 MACG 27.75
64 932 Nuszkowsk 14 BD 27.79
65 192 Jones, Gab 14 BRSC 27.81
66 560 Daniel, Tal 13 SYS 27.83
67 655 Demsher, K 14 TBAY 27.86
68 134 Solomon, L 13 BSS 27.92
69 949 O'Shea, M 13 UN-19 27.93
70 135 Roebuck, M 13 BSS 27.95
71 507 Gear, Anna 13 SWIM 28.02
72 911 Patterson, R 13 BD 28.03
73 310 Salerno, A 13 HIGH 28.09
74 318 Kuvan, Sop 13 HIGH 28.11
75 421 Green, Jess 13 SPA 28.11
76 643 Krebs, Pait 14 SYS 28.11
77 915 Schroeder, 13 BD 28.11
78 212 Concannon 14 DBS 28.13
79 983 Robitaille, 14 JCLA 28.14
80 820 Freeman, R 13 PYP 28.18
81 371 Soler, Chlo 13 PA 28.22
82 772 Klein, Vict 14 MPSC 28.22
83 823 Cropanese 14 PYP 28.22
84 186 Creech, Am 13 BRSC 28.25
85 817 Bauer, Cyd 13 PYP 28.25
86 508 Hurley, Jes 14 SWIM 28.32
87 562 Leap, Beth 13 SYS 28.33
88 669 Harder, Ni 14 TBAY 28.34
89 656 Dawson, K 14 TBAY 28.35
90 372 Staffeld, N 13 PA 28.45
91 190 Jernberg, M 14 BRSC 28.49
92 270 Dain, Rebe 13 GSC 28.52
93 897 Campesino 13 BD 28.53
94 495 Richmond, 14 SWIM 28.55
95 701 Birk, Erika 13 TYS 28.58
96 490 Osinski, Sa 14 SWIM 28.59
97 540 Holten, Em 13 SWIM 28.59
98 819 Belcik, Bri 14 PYP 28.59
99 646 Scott, Kath 13 TBAY 28.61
100 721 Koda, Nico 14 WFLA 28.61
101 166 Wegrzyn, K 14 BSS 28.64
102 271 Demichele 13 GSC 28.65
103 203 Lynch, Gra 13 CFM 28.69
104 204 Toney, Ma 14 CFM 28.69
105 570 Lager, Ale 13 UN-10 28.69
106 995 Toth, Laur 13 SYS 28.69
#66 Men 13-14 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 26.29
Name Age Team Seed Time
1 108 Stamper, B 14 BSS 22.77
2 737 Beer, Seth 13 SA 22.87
3 922 Coombs, Ja 14 BD 22.96
4 751 Verlander, 14 SA 23.48
5 83 Briggs, Jose 13 ATAC 23.70
6 741 Brooks, W 14 SA 23.70
7 322 Brunault, P 14 HIGH 23.75
8 746 Beri, Jonah 13 SA 23.99
9 480 Pineda, Mi 14 SWIM 24.12
10 116 Fonteno, M 13 BSS 24.23
11 920 Wright, Ry 13 BD 24.45
12 747 Orr, Basil M 14 SA 24.46
13 895 Auer, Jack 13 BD 24.46
14 906 Kimpel, Al 14 BD 24.50
15 425 Farese, Joh 14 SPA 24.59
16 469 Stroh, Stef 14 UN-07 24.61
17 982 Pettinger, W 14 JCLA 24.73
18 21 Kuzjomkin, 14 BA 24.77
19 35 Alvarez, Da 14 DANA 24.78
20 498 Messuri, M 14 SWIM 24.82
21 13 Nichlany, K 13 BA 24.86
22 269 Bungert, M 13 GSC 24.90
23 527 Kurland, C 14 SWIM 24.95
24 862 Landi, Nic 14 FSLA 24.99
25 802 Mock, Dyl 14 PCST 25.23
26 20 Kuzjomkin, 14 BA 25.27
27 687 Peters, Rya 14 TBAY 25.41
28 827 Sanders, T 13 PYP 25.42
29 230 Ward, Don 14 DBS 25.45
30 908 Martinez, S 13 BD 25.45
31 738 Rabstejnek 14 SA 25.46
32 652 Rodriguez, 13 TBAY 25.49
33 847 Ledford, B 13 TCSC 25.50
34 770 Glass, Josh 14 MPSC 25.52
35 680 Smith, Kev 14 TBAY 25.68
36 577 Lattimer, D 13 SYS 25.69
37 246 Panchak, J 13 NFS 25.76
38 653 Berson, Ma 14 TBAY 25.78
39 910 Nuszkowsk 14 BD 25.86
40 846 Wojcik, An 13 TCSC 25.88
41 64 Menendez, M 14 ACTT 25.91
42 30 Gomez, Fran 13 DANA 25.94
43 526 Marsalli, M 14 SWIM 26.00
44 439 Marshburn 13 SPA 26.04
45 711 Orozco, Ni 14 TYS 26.07
46 3 Messer, Jacks 13 CAYM 26.11
47 673 Sellers, Au 13 TBAY 26.13
48 470 Samuelson 13 SWIM 26.17
49 273 Parramore, 13 GSC 26.21
50 106 Costa, Josh 13 BSS 26.22
51 272 Han, Steve 13 GSC 26.24
52 777 Morrin, Tr 14 MPSC 26.24
53 491 Heslin, Co 14 SWIM 26.25
54 557 Aristizabal 13 SYS 26.29
55 559 Colett, Rei 14 SYS 26.29
56 565 Pelton, Joh 13 SYS 26.29
57 946 Schilke, M 13 UN-19 26.29
#67 Women 15-16 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 27.99
Name Age Team Seed Time
1 578 Linn, Ashl 16 SYS 23.71
2 879 Bonnema, 15 FSLA 23.79
3 453 Dressel, Ka 16 SPAC 24.09
4 694 Kuethe, Jen 16 TBAY 24.18
5 826 Buckley, K 16 PYP 24.51
6 41 Anaya, Ana 16 MACM 24.68
7 129 Yin, Annie 16 BSS 24.72
8 632 Leonard, S 16 SYS 24.83
9 435 Jones, Alex 15 SPA 25.02
10 441 Andrews, H 16 SPA 25.10
11 719 Scott, Amy 16 WFLA 25.12
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 18
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#67 ... (Women 15-16 50 Yard Freestyle)
12 941 Worrell, N 15 BD 25.13
13 618 Buckley, M 16 SYS 25.17
14 930 Mueller-Do 16 UN-19 25.29
15 384 Nguyen, B 16 PA 25.54
16 628 Kontor, Vi 16 SYS 25.54
17 800 Gazia, Nic 15 PCST 25.68
18 130 Harper, Eli 16 BSS 25.71
19 545 Titus, Chri 16 SWIM 25.71
20 122 Koren, Ver 15 BSS 25.75
21 79 Thompson, 15 ATAC 25.81
22 311 Salerno, D 16 HIGH 25.82
23 183 Bowker, D 16 BRSC 25.97
24 960 Bunkin, Ha 15 MACG 25.97
25 2 Butler, Lara 15 CAYM 25.98
26 953 Jeffries, An 15 CCS 25.99
27 939 Savino, An 16 BD 26.00
28 654 Martin, Kr 15 TBAY 26.02
29 458 Larson, Ma 15 SPAC 26.06
30 830 Verheylew 15 PYP 26.10
31 391 Woods, Br 16 PA 26.17
32 966 Mars, Shel 16 MACG 26.18
33 43 Paz, Alexan 16 MACM 26.28
34 446 Meyer, Ka 15 SPAC 26.34
35 832 Bloxam, E 16 PYP 26.34
36 852 Barth, Alex 15 TCSC 26.36
37 121 Blum, Mar 15 BSS 26.37
38 487 Sunyak, Ar 16 SWIM 26.48
39 848 Lanam, Ra 15 TCSC 26.55
40 388 Pope, Mich 15 PA 26.58
41 218 Hoffman, K 16 DBS 26.59
42 223 Petersohn, 16 DBS 26.73
43 32 Schultz, Lin 15 DANA 26.74
44 162 Jenkins, Ke 15 BSS 26.77
45 33 Schultz, Kel 15 DANA 26.79
46 967 Rittenhous 15 MACG 26.81
47 702 Harries, Ol 15 TYS 27.06
48 824 Peterson, R 15 PYP 27.15
49 385 O'Grady, C 16 PA 27.16
50 447 Morgan, K 16 SPAC 27.18
51 805 McDonald 15 PCST 27.18
52 380 Constantin 15 PA 27.19
53 843 Brocksmith 16 TCSC 27.33
54 501 Goodson, K 15 SWIM 27.36
55 665 Mora, Sara 15 TBAY 27.36
56 954 Georgoulis 15 CCS 27.36
57 835 O'Connor, 16 PYP 27.43
58 933 Oggeri, Ma 15 BD 27.45
59 695 Sopapong, 15 TBAY 27.47
60 478 McKeon, K 15 SWIM 27.49
61 716 Cramer, Ca 15 WFLA 27.51
62 945 Kimpel, Al 16 BD 27.68
63 195 Morton, Br 15 BRSC 27.71
64 839 Conway, Je 15 TCSC 27.73
65 947 Schilke, Sa 15 UN-19 27.76
66 544 Samuelson 15 SWIM 27.77
67 428 Carr, Kaitl 15 SPA 27.80
68 708 Goodlet, M 15 TYS 27.80
69 8 Drummond, A 15 CAYM 27.83
70 383 Murtagh, M 15 PA 27.88
71 404 Sopranzi, E 15 SAST 27.99
#68 Men 15-16 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 25.29
Name Age Team Seed Time
1 46 Ballestas, Ju 15 MACM 21.40
2 101 Numbers, P 16 BSS 21.87
3 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 21.99
4 57 Pigot, Digua 15 MACM 22.03
5 531 Coul, Max 15 UN-08 22.08
6 635 Pagan, Jam 16 SYS 22.14
7 627 Kazokas, W 15 SYS 22.33
8 494 Frank, Geo 15 SWIM 22.66
9 12 Swackhamm 16 BA 22.72
10 55 Perez, Cory 15 MACM 22.82
11 548 Atkins, Tu 16 SYS 22.90
12 688 McCaffrey 15 TBAY 22.93
13 88 Crumpacker 15 ATAC 22.97
14 50 Grenet, Paul 16 MACM 23.10
15 516 Krell, Dere 16 SWIM 23.22
16 880 Camargo, P 15 FSLA 23.23
17 689 Ankers, Ch 16 TBAY 23.24
18 979 Jacob, Eva 15 JCLA 23.24
19 828 Hunt, Gavi 16 PYP 23.36
20 114 Britt, Conn 16 BSS 23.45
21 111 Kauffman, 16 BSS 23.60
22 797 Escobar, E 15 PCST 23.67
23 386 Oathout, Jo 15 PA 23.71
24 951 Scott, Davi 16 CCS 23.71
25 103 Lee, Lewis 16 BSS 23.75
26 456 Jamieson, 15 SPAC 23.78
27 17 Hall, Ryan 15 BA 23.79
28 112 Madden, D 16 BSS 23.82
29 93 McFarland, 16 ATAC 23.87
30 521 Thresher, C 16 SWIM 23.99
31 813 Commins, 15 PCST 24.22
32 994 Tullius, Ro 15 DBS 24.22
33 925 Edgar, Zac 16 BD 24.32
34 795 Young, Sh 15 PCST 24.40
35 690 Eckman, Ja 16 TBAY 24.52
36 722 Tomlin, M 16 WFLA 24.55
37 28 Swenson, Ta 15 ONDA 24.56
38 172 Peacock, B 15 BSS 24.58
39 551 Cascone, J 16 SYS 24.61
40 987 Van Hees, 15 JCLA 24.67
41 396 Wesley, Ja 15 UN-05 24.70
42 229 Nunnelley, 15 DBS 24.78
43 188 Grube, Eric 16 BRSC 24.83
44 7 Bain, Joshua 15 CAYM 24.95
45 798 Seaman, C 16 PCST 24.97
46 200 Reagan, Ja 15 BRSC 24.99
47 387 Piumelli, N 16 PA 25.09
48 553 Watts, Lea 16 SYS 25.11
49 769 Dibona, W 15 MPSC 25.11
50 193 Jones, Julia 16 BRSC 25.29
#69 Women 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 27.99
Name Age Team Seed Time
1 440 Frehling, K 17 SPA 22.99
2 1015 Wolfe, M 18 DSC 23.01
3 358 Graham, C 19 IRSC 23.15
4 75 King, Abbie 23 ATAC 23.23
5 347 Mialka, Mo 20 IRSC 23.36
6 1013 Taha, Raz 17 DSC 23.43
7 213 Grams, Vir 17 DBS 23.78
8 361 Hanbury, V 19 IRSC 23.80
9 345 Marquez, J 19 IRSC 23.90
10 634 Muth, Kath 17 SYS 24.01
11 1009 Collymor 20 DSC 24.10
12 337 Hansen, Li 20 IRSC 24.34
13 1011 Gaynor, N 18 DSC 24.59
14 65 Menendez, S 17 ACTT 24.61
15 118 Coutts, He 17 BSS 24.71
16 362 Herring, M 19 IRSC 24.74
17 346 McIntyre, K 21 IRSC 24.76
18 333 Doran, Ste 19 IRSC 24.86
19 170 Vanden No 17 BSS 24.94
20 257 Flanagan, R 17 GSC 24.94
21 42 Escorcia, Em 17 MACM 24.99
22 355 Uzcategui, 20 IRSC 25.09
23 259 Kerr, Dani 18 GSC 25.10
24 719 Scott, Amy 16 WFLA 25.12
25 968 Offerdahl, 17 SF 25.17
26 260 Petersen, H 17 GSC 25.19
27 633 Lightbourn 17 SYS 25.19
28 343 Maddock, 18 IRSC 25.23
29 365 Degen, Cel 18 IRSC 25.29
30 119 Neidigh, L 17 BSS 25.30
31 1012 Prichard, 19 DSC 25.44
32 330 Chandlee, 19 IRSC 25.57
33 329 Bolton, Ke 18 IRSC 25.95
34 804 McDonald 17 PCST 26.32
35 998 Munson, R 17 TBAY 26.37
36 796 Escobar, A 18 PCST 26.41
37 662 Berson, Eli 17 TBAY 26.47
38 338 Harrison, R 19 IRSC 26.49
39 351 Spray, Lau 19 IRSC 26.61
40 476 Weichelt, C 17 SWIM 26.64
41 217 Hawkins, M 17 DBS 26.78
42 187 Delhagen, 17 BRSC 26.80
43 305 Beach, Tam 17 HHST 26.83
44 503 Angat, Lau 17 SWIM 26.97
45 379 Armistead, 17 PA 26.99
46 63 DeReus, He 12 ACTT 27.11
47 840 Bray, Jillen 17 TCSC 27.25
48 940 Shea, Meag 17 BD 27.33
49 334 Frank, Mar 19 IRSC 27.43
50 479 Smith, Kel 17 SWIM 27.54
51 341 Kittrell, Ka 18 IRSC 27.64
52 197 Reagan, Ha 17 BRSC 27.69
53 823 Cropanese 14 PYP 27.69
54 171 Ivanova, A 18 BSS 27.81
55 970 Duncan, A 10 TAPS 27.82
56 536 Collyer, Ad 13 SWIM 27.89
57 543 Meehan, G 11 SWIM 27.89
58 537 Griffith, La 12 SWIM 27.90
#70 Men 50 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 24.49
Name Age Team Seed Time
1 1049 Lochte, R 25 DBS 20.00
2 356 Wyman, K 20 IRSC 20.33
3 40 Elliot, Olive 22 DANA 20.45
4 51 Lichtner, Ste 18 MACM 20.49
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 19
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#70 ... (Men 50 Yard Freestyle)
5 339 Hein, Nich 19 IRSC 20.64
6 34 Tirabassi, D 21 DANA 20.70
7 518 Nunez, Jon 18 SWIM 20.72
8 533 Cijntje, Hy 19 SWIM 20.80
9 359 Alberts, An 20 IRSC 21.00
10 331 Day, Corey 20 IRSC 21.09
11 988 Halfacre, J 19 UN-20 21.10
12 360 Van Der M 22 IRSC 21.12
13 335 Gallego, Ph 18 IRSC 21.27
14 363 Pereira, Ga 20 UN-04 21.40
15 353 Takas, Step 18 IRSC 21.47
16 571 Ceddia, Pa 18 SYS 21.49
17 357 Young, Be 18 IRSC 21.56
18 47 Barona, Kev 18 MACM 21.64
19 340 Kaisrlik, Ja 19 IRSC 21.67
20 515 Ficker, Ky 18 SWIM 21.68
21 936 Pollack, Jo 19 UN-19 21.69
22 1047 Moore, E 18 UNUF 21.70
23 1048 Rabelo, M 20 UNUF 21.80
24 395 Stevenson, 17 SA 21.89
25 928 Luzadder, 17 BD 21.97
26 1016 Bonnema DSC 21.99
27 1035 Trotta, Er 18 UNUF 22.00
28 1032 Sloat, Rya 19 DSC 22.01
29 354 Traystman 18 IRSC 22.06
30 349 Otaki, Ada 18 IRSC 22.14
31 332 De Angulo 19 IRSC 22.23
32 350 Sokolowsk 19 IRSC 22.24
33 109 Lowe, Zac 17 BSS 22.29
34 1007 Barrett, A 19 DSC 22.29
35 1027 O'Malley 21 DSC 22.35
36 348 Olson, Erik 19 IRSC 22.39
37 56 Perez, Giova 18 MACM 22.44
38 381 Deborde, B 17 PA 22.50
39 630 Leonard, S 17 SYS 22.62
40 39 Marin, Jesus 17 DANA 22.68
41 1033 Sweeten, 19 DSC 22.69
42 1021 Hekmati, 20 DSC 22.77
43 1019 Emerine, 19 DSC 22.80
44 1017 DePadau, 18 DSC 22.88
45 1020 Fletcher, 18 DSC 22.90
46 1022 Jessell, Jo 18 DSC 22.90
47 926 Geiger, Ky 18 BD 22.96
48 1028 Opuszko, 18 DSC 22.99
49 713 Alonso, Ni 18 WFLA 23.14
50 855 Clark, Chri 17 FSLA 23.25
51 999 Kerlek, Ta 17 SWIM 23.34
52 525 Graham, R 17 SWIM 23.36
53 1029 Pearce, C DSC 23.42
54 1050 Caldwell, 17 SWIM 23.47
55 94 Norris, Chri 17 ATAC 23.50
56 489 Neils, Shan 17 SWIM 23.50
57 717 Gottschling 18 WFLA 23.54
58 394 Zhang, Tho 17 UN-05 23.56
59 327 Arencibia, 20 IRSC 23.65
60 328 Aviles, Jon 18 IRSC 23.70
61 723 Valind, Za 18 WFLA 23.79
62 1025 Marini, D 18 DSC 23.84
63 978 Greaves, C 18 JCLA 23.86
64 336 Gerlach, D 19 IRSC 23.89
65 1030 Arriaga-P 18 DSC 23.89
66 1004 Berry, Ky 20 DBS 24.08
67 492 Andrews, J 17 SWIM 24.15
68 496 Anderson, 17 SWIM 24.17
69 457 Reichenbac 17 SPAC 24.23
70 196 Myers, Du 17 BRSC 24.25
71 224 Tackney, S 18 DBS 24.44
72 464 Anderson, 18 SPAC 24.48
73 629 Krebs, Car 18 SYS 24.49
#71 Women 11-12 50 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 34.29
Name Age Team Seed Time
1 761 McInerny, 12 SA 29.98
2 461 Harmeling 12 SPAC 30.31
3 575 Atkins, An 12 SYS 30.33
4 306 Duggan, K 12 HIGH 30.62
5 143 Michaels, M 12 BSS 30.73
6 899 Cates, Julie 11 BD 30.99
7 842 Jordan, Orl 12 TCSC 31.17
8 810 Retherford 12 PCST 31.31
9 243 Devine, Em 12 NFS 31.82
10 753 Sloman, Sa 12 SA 31.87
11 278 Chubina, A 12 GSC 31.98
12 666 Lulf, Rach 11 TBAY 32.00
13 454 Dressel, Sh 11 SPAC 32.03
14 241 Watkins, Ju 11 NFS 32.13
15 754 Sims, Geor 12 SA 32.34
16 98 Lombardi, A 12 ATAC 32.68
17 720 Russo, Kai 12 WFLA 32.85
18 370 Oster, Caro 12 PA 32.87
19 650 Albrecht, A 12 TBAY 32.88
20 74 Kercheval-R 11 ATAC 33.02
21 68 Brown, Mui 12 ATAC 33.33
22 699 Driscoll, C 12 TYS 33.69
23 609 Pietraszun, 11 SYS 33.81
24 667 Anderson, 12 TBAY 33.81
25 177 Lopez Mir 11 BSS 33.84
26 856 Cunningha 12 FSLA 33.84
27 23 Littlejohn, E 12 ONDA 33.87
28 401 Maiocco, C 11 SA 33.87
29 894 Alai, Dena 12 BD 33.90
30 896 Boddiford, 11 BD 34.03
31 916 Sims, Alex 12 BD 34.09
32 250 Chu, Katha 12 GSC 34.12
33 697 Conway, M 11 TYS 34.15
34 997 Mikos, Van 12 PA 34.15
35 366 Adams, Em 12 PA 34.16
36 919 Tipton, Me 12 BD 34.19
37 237 Johnson, L 11 NFS 34.24
38 957 Bassett, Ch 11 MACG 34.25
39 851 Barth, Julia 12 TCSC 34.26
40 785 Berens, Ch 12 GPAC 34.28
41 786 Goram, Ab 12 GPAC 34.28
42 148 Watts, Jacq 12 BSS 34.29
43 606 O'Grady, R 12 SYS 34.29
#72 Men 11-12 50 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 34.29
Name Age Team Seed Time
1 92 Martin, Bret 12 ATAC 28.52
2 752 Hansen, Sa 12 SA 28.52
3 912 Poti, Zacha 11 BD 29.56
4 762 Delk, Robe 12 SA 29.94
5 749 Gross, Bra 12 SA 30.24
6 677 Young, Jar 12 TBAY 30.37
7 37 Lyn, Matthe 12 DANA 30.54
8 755 Kale, Mark 12 SA 30.81
9 807 Mackenzie 12 UN-01 31.01
10 809 Krist, Andr 12 UN-01 31.45
11 604 Lee, Camp 12 SYS 31.87
12 648 Lopez, Jua 12 TBAY 32.00
13 87 Chason, Bra 12 ATAC 32.20
14 409 Loomis, N 12 SAST 32.63
15 909 Matschner 11 BD 32.66
16 900 Fulginiti, J 11 BD 33.01
17 644 Carmichae 11 SYS 33.09
18 25 Mahgoub, A 11 ONDA 33.21
19 247 Panchak, J 12 NFS 33.23
20 451 Hutton, Joh 11 SPAC 33.43
21 538 Harriott, Jo 11 SWIM 33.47
22 426 Gilbert, Ol 12 SPA 33.70
23 466 Knight, Tra 11 SPAC 33.73
24 413 Sisto, Quyn 12 SCST 33.88
25 576 Boehm, Al 12 SYS 33.91
26 251 Quillen, Da 11 GSC 34.02
27 471 Keer, Dyla 11 SWIM 34.03
28 608 Pelton, Ma 12 SYS 34.08
29 845 Hill, Jonath 12 TCSC 34.09
30 607 Page, Carte 12 SYS 34.10
31 147 Lorincz, C 12 BSS 34.14
32 473 Bradfield, 12 SWIM 34.14
33 286 Geunes, Er 11 GSC 34.15
34 869 Lillo, Calv 11 FSLA 34.19
35 6 McCallum, Ia 12 CAYM 34.21
36 145 Kirchhoff, 12 BSS 34.21
37 973 Burchianti 11 JCLA 34.22
38 530 Romero, D 12 SWIM 34.24
39 146 Michael, M 12 BSS 34.29
40 175 Gavin, Ric 11 BSS 34.29
41 594 Garcia, Ma 11 SYS 34.29
#73 Women 10 & Under 50 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 43.49
Name Age Team Seed Time
1 970 Duncan, A 10 TAPS 31.72
2 696 Rainey, Ma 10 TYS 31.95
3 73 Joyner, Mic 10 ATAC 33.13
4 658 Wilkins, K 10 TBAY 33.32
5 415 Burrows, A 10 SPA 34.31
6 961 Bunkin, Te 10 MACG 35.04
7 782 Stewart, M 9 CMSA 35.35
8 313 Lowe, Carl 10 UN-02 35.48
9 287 Cronin, Ka 8 UN-01 35.75
10 155 Song, Amy 10 BSS 35.76
11 253 Ruppert-G 10 GSC 35.86
12 376 Murtagh, M 9 PA 36.11
13 244 Vashi, Ani 10 NFS 36.12
14 314 Pratt, Victo 10 HIGH 36.29
15 315 Burke, Abi 9 HIGH 36.46
16 176 Wilder, Ab 10 BSS 36.64
17 841 Barkett, Li 9 TCSC 37.02
18 377 Adams, Ch 10 PA 37.34
19 780 Carey, Mar 10 CMSA 37.42
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 20
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#73 ... (Women 10 & Under 50 Yard Backstroke)
20 663 Lontoc, La 10 TBAY 37.43
21 684 Kiser, Ran 10 TBAY 37.44
22 418 Palsha, Pey 10 SPA 37.47
23 158 Watts, Eliz 10 BSS 37.56
24 877 Redding, S 9 FSLA 37.70
25 198 Willis, Vic 10 BRSC 37.77
26 963 Martin, Mo 10 MACG 37.87
27 397 Svetz, Kata 9 SA 37.97
28 789 Lundgren, 10 GPAC 38.09
29 465 Bruns, Cat 10 SPAC 38.15
30 593 Dong, Cind 9 SYS 38.25
31 164 Mendizaba 9 BSS 38.39
32 991 Bates, Tali 8 UN-22 38.51
33 605 Morales, C 10 SYS 38.52
34 703 Kolch, Jazz 10 TYS 38.80
35 248 Aslanidi, Y 10 GSC 38.91
36 698 Conway, L 9 TYS 38.94
37 660 Lee, Saman 9 TBAY 38.96
38 943 Carpenter, 10 BD 38.97
39 984 Sowell, Ni 9 JCLA 39.00
40 875 Hohne, Ch 9 FSLA 39.13
41 878 Buddendor 10 FSLA 39.16
42 964 VonMering 10 MACG 39.16
43 791 Menzies, G 10 GPAC 39.23
44 948 Kralheim, 10 BD 39.26
45 417 Chen, Char 9 SPA 39.36
46 245 Panchak, J 10 NFS 39.53
47 812 Troia, Kari 10 PCST 39.60
48 511 Lee, Aman 10 SWIM 39.71
49 921 Rhodes, St 9 BD 39.76
50 69 Clark, Sara- 10 ATAC 39.78
51 990 Hicks, Ale 10 UN-21 39.82
52 72 Holmes, Ste 9 ATAC 39.94
53 445 Weller, Me 9 SPAC 40.10
54 462 Gaver, Mo 9 SPAC 40.21
55 1052 Tyle, Mad 10 SYS 40.30
56 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 40.36
57 405 Aucremann 10 SAST 40.42
58 597 Hernandez 10 SYS 40.44
59 724 Gorham, Jo 9 WFLA 40.64
60 317 Easterling, 10 HIGH 40.76
61 971 Duncan, B 9 TAPS 40.76
62 590 Dolgetta, G 10 SYS 40.79
63 884 Allen, Ann 9 FSLA 40.83
64 70 Crumpacker 10 ATAC 40.94
65 727 Allen, Had 10 WFLA 40.98
66 678 Delp, Gabr 9 TBAY 41.02
67 36 Lyn, Annab 9 DANA 41.06
68 509 Jimenez, N 9 SWIM 41.08
69 163 Kirchhoff, 10 BSS 41.11
70 686 McGurk, K 9 TBAY 41.18
71 406 Bulis, Josly 10 SAST 41.21
72 159 McMahon, 10 BSS 41.22
73 546 Faremouth 9 SWIM 41.24
74 319 Sckoropad 9 HIGH 41.32
75 944 Simaan, Ch 9 BD 41.38
76 184 Broussard, 10 BRSC 41.53
77 282 Ivey, Isabe 9 GSC 41.54
78 153 Gilreath, E 10 BSS 41.60
79 157 Teeters, Am 10 BSS 41.67
80 419 Walker, Al 10 SPA 41.82
81 647 Scott, Sam 10 TBAY 41.90
82 1003 Boone, El 10 JCLA 42.01
83 599 Hoefling, O 10 SYS 42.26
84 181 Angove, C 10 BRSC 42.29
85 883 Bowie, Ke 9 FSLA 42.35
86 62 Gelb, Emily 10 ACTT 42.42
87 161 Rice, Emil 9 BSS 42.69
88 242 See, Molly 9 NFS 42.70
89 729 Sheppard, 9 WFLA 42.79
90 222 O'Gorman, 10 DBS 43.11
91 974 Duff, Julia 10 JCLA 43.18
92 214 Harris, Kel 9 DBS 43.19
93 410 Garofalo, S 10 SAST 43.30
94 510 Kurland, F 10 SWIM 43.33
95 444 Parnell, Ma 10 SPAC 43.36
96 506 Gatof, Han 9 SWIM 43.38
97 512 Waks, Wen 10 SWIM 43.38
98 502 Fredericks 9 SWIM 43.39
99 513 Weigelt, K 9 SWIM 43.47
100 165 Himebauch 9 BSS 43.48
101 790 McManus, 10 GPAC 43.48
102 205 Nordelo, K 10 CFM 43.49
103 207 Rio, Isabel 10 CFM 43.49
104 374 Zamot, Sar 10 PA 43.49
105 449 Baker, Kat 9 SPAC 43.49
#74 Men 10 & Under 50 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 43.69
Name Age Team Seed Time
1 431 Finke, Rob 10 SPA 32.88
2 231 Bloom, Jac 10 NFS 33.51
3 682 Licht, Jose 10 TBAY 33.76
4 194 Kravchenk 9 BRSC 34.06
5 788 Jockers, Br 10 GPAC 34.35
6 208 Dolan, Llia 10 CFM 34.39
7 907 Maguire, R 10 BD 34.49
8 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 34.64
9 765 Downs, Ow 10 SA 34.64
10 89 Foote, Wyat 10 ATAC 34.73
11 497 Corredor, S 10 SWIM 35.26
12 90 Gallagher, C 10 ATAC 35.37
13 602 Knoch, Mi 10 SYS 35.43
14 234 Skigen, Jac 9 NFS 35.48
15 97 Yambor-Ma 10 ATAC 35.56
16 284 Wilby, Ma 10 GSC 36.34
17 408 Hodang, B 10 SAST 36.88
18 320 Curley, Ha 10 HIGH 37.42
19 412 Kennedy, E 10 SCST 37.51
20 375 Nguyen, B 10 PA 37.62
21 174 Adcock, Ja 10 BSS 37.74
22 598 Hernandez 9 SYS 37.74
23 393 Dacus, Con 10 SA 37.82
24 232 Bloom, Tra 10 NFS 37.87
25 764 Plaugher, G 10 UN-01 37.88
26 671 Quach, Ch 10 TBAY 37.92
27 474 Bradfield, 10 SWIM 38.05
28 888 Bowie, Ale 10 UN-12 38.09
29 705 Sands, Sam 9 TYS 38.10
30 481 Kellett, Wy 10 SWIM 38.42
31 679 Kantzler, M 10 TBAY 38.61
32 596 Habib, Tyl 10 SYS 38.81
33 86 Chambasian 10 ATAC 38.87
34 280 Bungert, W 10 GSC 38.87
35 683 Licht, Sam 10 TBAY 38.93
36 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 39.33
37 233 Watson, Ty 8 NFS 39.80
38 285 Zhou, Yiha 10 GSC 39.97
39 573 Amistoso, 9 SYS 39.99
40 178 Heinold, P 10 BSS 40.21
41 783 Robinson, 9 CMSA 40.39
42 152 Sugishita, A 10 BSS 40.41
43 784 Dekle, Ada 9 CMSA 40.48
44 82 Bosque, Chr 9 ATAC 40.58
45 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 40.90
46 874 Dejarnett, C 9 FSLA 40.91
47 485 Marshall, G 9 SWIM 40.92
48 279 Adu, Russe 10 GSC 41.06
49 985 Strickland, 10 JCLA 41.06
50 950 Wilton, Bla 9 BD 41.08
51 595 Gusev, Ale 8 SYS 41.12
52 725 Hudak, Sha 10 WFLA 41.76
53 236 Smith, Wil 10 NFS 41.91
54 407 Dawson, A 10 SAST 41.99
55 816 Bauer, Col 10 PYP 41.99
56 808 Gordon, Re 10 PCST 42.07
57 730 Hamilton, 10 WFLA 42.60
58 849 Jordan, Eo 9 TCSC 42.79
59 500 Strickland, 10 SWIM 42.91
60 84 Brown, Park 8 ATAC 43.53
61 180 Clemente, 10 BSS 43.58
#75 Women 13-14 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:08.49
Name Age Team Seed Time
1 776 Muller, Ch 14 MPSC 59.03
2 133 Peacock, S 14 BSS 59.15
3 81 Yambor-Ma 14 ATAC 1:00.67
4 429 Finke, Arie 13 SPA 1:01.07
5 868 Lillo, Hann 13 FSLA 1:01.22
6 584 Schmitz, A 14 SYS 1:01.52
7 117 Breault, Pe 14 BSS 1:01.68
8 67 Parry, Delan 14 ATAC 1:02.05
9 432 Neely, Car 14 SPA 1:02.08
10 467 Marshall, L 14 SPAC 1:02.10
11 430 Finke, Aut 14 SPA 1:03.21
12 564 O'Grady, N 13 SYS 1:03.42
13 743 Sills, Elean 14 SA 1:03.46
14 227 Casey, Ken 14 DBS 1:03.82
15 759 Ruedt, Sav 13 SA 1:04.05
16 748 Erickson, D 14 SA 1:04.12
17 675 Turek, Mic 13 TBAY 1:04.28
18 437 Hubbard, M 13 SPA 1:04.34
19 219 Klotzbach, 14 DBS 1:04.51
20 436 Hubbard, C 14 SPA 1:04.66
21 853 Jordan, Sor 14 TCSC 1:04.77
22 731 Spilman, E 13 WFLA 1:04.87
23 5 Boothe, Dani 13 CAYM 1:04.90
24 324 Glasser, Cy 13 HIGH 1:04.98
25 739 Frandsen, K 14 SA 1:05.19
26 829 Freeman, S 13 PYP 1:05.21
27 561 Hegwein, N 13 SYS 1:05.34
28 744 Jones, Aub 13 SA 1:05.34
29 981 Pettinger, J 13 JCLA 1:05.83
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 21
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#75 ... (Women 13-14 100 Yard Backstroke)
30 400 Cooney, B 13 SA 1:06.00
31 185 Conoscenti 14 BRSC 1:06.12
32 309 Hayes, Ash 13 HIGH 1:06.16
33 276 Shimansky 13 GSC 1:06.25
34 911 Patterson, R 13 BD 1:06.29
35 450 Hutton, Gr 14 SPAC 1:06.41
36 779 Buechele, A 13 MPSC 1:06.47
37 732 Miller, Che 13 WFLA 1:06.49
38 139 Haila, Meg 13 BSS 1:06.56
39 794 Weekley, O 13 GPAC 1:06.69
40 210 Littlejohn, 14 DBS 1:06.79
41 570 Lager, Ale 13 UN-10 1:06.81
42 817 Bauer, Cyd 13 PYP 1:07.07
43 959 Briant, Pho 14 MACG 1:07.12
44 567 Theofanou 13 SYS 1:07.14
45 566 Raybon, Le 14 SYS 1:07.26
46 701 Birk, Erika 13 TYS 1:07.31
47 323 Lowe, Emi 13 UN-02 1:07.49
48 700 Randle, Me 14 TYS 1:07.66
49 669 Harder, Ni 14 TBAY 1:07.88
50 831 Kovac, Me 13 PYP 1:07.89
51 649 Cimino, At 13 TBAY 1:07.91
52 733 Roper, Han 14 WFLA 1:08.12
53 186 Creech, Am 13 BRSC 1:08.16
54 24 Mackey, Ch 13 ONDA 1:08.19
55 238 Johnson, C 13 NFS 1:08.24
56 367 Conner, Sa 13 PA 1:08.29
57 490 Osinski, Sa 14 SWIM 1:08.35
58 913 Reuter, Me 13 BD 1:08.38
59 271 Demichele 13 GSC 1:08.39
60 905 Kennedy, S 13 BD 1:08.39
61 368 Draskovich 13 PA 1:08.40
62 204 Toney, Ma 14 CFM 1:08.49
63 372 Staffeld, N 13 PA 1:08.49
64 995 Toth, Laur 13 SYS 1:08.49
#76 Men 13-14 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:04.19
Name Age Team Seed Time
1 737 Beer, Seth 13 SA 55.03
2 95 Rogachev, S 14 ATAC 56.44
3 787 Gurtowsky 14 GPAC 56.68
4 569 Zaremba, R 14 SYS 56.69
5 862 Landi, Nic 14 FSLA 56.99
6 766 Bagley, An 14 MPSC 57.52
7 1002 Smith, Ar 14 HIGH 57.59
8 746 Beri, Jonah 13 SA 57.79
9 425 Farese, Joh 14 SPA 58.01
10 895 Auer, Jack 13 BD 58.35
11 452 Dressel, Ca 13 SPAC 58.41
12 801 Whitehead 14 PCST 58.44
13 937 Poti, Quinn 14 BD 58.57
14 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 59.06
15 35 Alvarez, Da 14 DANA 59.35
16 108 Stamper, B 14 BSS 59.42
17 322 Brunault, P 14 HIGH 59.83
18 321 Springman 13 HIGH 1:00.02
19 640 O'Donnell, 14 SYS 1:00.90
20 105 Hill, Andre 14 BSS 1:01.15
21 740 Richards, B 14 SA 1:01.31
22 827 Sanders, T 13 PYP 1:01.53
23 577 Lattimer, D 13 SYS 1:01.66
24 469 Stroh, Stef 14 UN-07 1:01.79
25 751 Verlander, 14 SA 1:02.42
26 100 Yin, Antho 14 BSS 1:02.66
27 3 Messer, Jacks 13 CAYM 1:02.83
28 653 Berson, Ma 14 TBAY 1:03.04
29 747 Orr, Basil M 14 SA 1:03.23
30 424 Grant, Alex 13 SPA 1:03.29
31 687 Peters, Rya 14 TBAY 1:03.40
32 491 Heslin, Co 14 SWIM 1:03.89
33 269 Bungert, M 13 GSC 1:04.00
34 903 Hensley, N 13 BD 1:04.09
35 908 Martinez, S 13 BD 1:04.09
36 470 Samuelson 13 SWIM 1:04.16
37 552 Hegwein, K 14 SYS 1:04.19
38 559 Colett, Rei 14 SYS 1:04.19
#77 Women 15-16 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:09.09
Name Age Team Seed Time
1 578 Linn, Ashl 16 SYS 54.91
2 442 Piper, Jessi 15 SPA 57.58
3 632 Leonard, S 16 SYS 58.11
4 618 Buckley, M 16 SYS 58.34
5 274 Rafati, Den 15 GSC 58.68
6 441 Andrews, H 16 SPA 58.84
7 132 Williams, J 15 BSS 59.97
8 391 Woods, Br 16 PA 1:00.00
9 694 Kuethe, Jen 16 TBAY 1:00.19
10 453 Dressel, Ka 16 SPAC 1:00.36
11 434 Reid, Ashl 16 SPA 1:00.78
12 129 Yin, Annie 16 BSS 1:00.82
13 811 Hove, Vict 16 PCST 1:01.36
14 852 Barth, Alex 15 TCSC 1:01.78
15 879 Bonnema, 15 FSLA 1:01.84
16 41 Anaya, Ana 16 MACM 1:02.28
17 863 Nawrocki, 15 FSLA 1:02.91
18 923 Curby, Em 15 BD 1:03.10
19 639 Yelding, C 15 SYS 1:03.62
20 523 Tyler, Abb 16 SWIM 1:03.65
21 832 Bloxam, E 16 PYP 1:03.65
22 939 Savino, An 16 BD 1:03.70
23 930 Mueller-Do 16 UN-19 1:03.72
24 122 Koren, Ver 15 BSS 1:03.75
25 458 Larson, Ma 15 SPAC 1:04.05
26 501 Goodson, K 15 SWIM 1:04.33
27 446 Meyer, Ka 15 SPAC 1:04.48
28 32 Schultz, Lin 15 DANA 1:04.65
29 128 Holterman 16 BSS 1:04.77
30 702 Harries, Ol 15 TYS 1:04.78
31 79 Thompson, 15 ATAC 1:05.13
32 255 Clare-Salzl 16 GSC 1:05.15
33 447 Morgan, K 16 SPAC 1:05.40
34 768 Bridgham, 15 MPSC 1:05.41
35 383 Murtagh, M 15 PA 1:05.79
36 579 Searles, Ka 15 SYS 1:05.82
37 22 Rodriguez, A 16 BA 1:05.99
38 123 Gavin, Kou 15 BSS 1:06.04
39 716 Cramer, Ca 15 WFLA 1:06.72
40 428 Carr, Kaitl 15 SPA 1:06.86
41 830 Verheylew 15 PYP 1:06.89
42 388 Pope, Mich 15 PA 1:07.19
43 556 Sauer, Rae 15 SYS 1:07.23
44 478 McKeon, K 15 SWIM 1:07.33
45 162 Jenkins, Ke 15 BSS 1:07.34
46 8 Drummond, A 15 CAYM 1:07.54
47 218 Hoffman, K 16 DBS 1:07.55
48 835 O'Connor, 16 PYP 1:07.66
49 614 Baker, Reb 16 SYS 1:07.95
50 555 Maddy, Tr 16 SYS 1:08.01
51 131 Wynn, Em 16 BSS 1:08.10
52 472 Keer, Hale 15 SWIM 1:08.21
53 404 Sopranzi, E 15 SAST 1:08.64
54 554 Hung, Joce 15 SYS 1:08.76
55 805 McDonald 15 PCST 1:08.82
56 380 Constantin 15 PA 1:09.00
57 544 Samuelson 15 SWIM 1:09.01
58 933 Oggeri, Ma 15 BD 1:09.01
59 947 Schilke, Sa 15 UN-19 1:09.09
#78 Men 15-16 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:01.49
Name Age Team Seed Time
1 494 Frank, Geo 15 SWIM 53.99
2 386 Oathout, Jo 15 PA 54.51
3 101 Numbers, P 16 BSS 54.68
4 627 Kazokas, W 15 SYS 54.91
5 688 McCaffrey 15 TBAY 55.83
6 107 Murphy, P 16 BSS 56.10
7 88 Crumpacker 15 ATAC 56.24
8 524 Altman, Ri 16 SWIM 56.28
9 854 Ledford, S 15 TCSC 56.41
10 104 Vanden No 16 BSS 56.43
11 55 Perez, Cory 15 MACM 57.13
12 403 Hackney, N 16 SAST 57.36
13 46 Ballestas, Ju 15 MACM 57.45
14 880 Camargo, P 15 FSLA 57.76
15 111 Kauffman, 16 BSS 58.34
16 483 Thoman, B 15 SWIM 58.82
17 927 Hensley, T 16 BD 59.37
18 11 Funderburk, 16 BA 59.39
19 979 Jacob, Eva 15 JCLA 59.40
20 828 Hunt, Gavi 16 PYP 59.42
21 516 Krell, Dere 16 SWIM 59.50
22 7 Bain, Joshua 15 CAYM 59.72
23 57 Pigot, Digua 15 MACM 59.82
24 456 Jamieson, 15 SPAC 1:00.01
25 689 Ankers, Ch 16 TBAY 1:00.37
26 548 Atkins, Tu 16 SYS 1:00.60
27 396 Wesley, Ja 15 UN-05 1:00.86
28 925 Edgar, Zac 16 BD 1:01.01
29 814 Vonblanke 16 PCST 1:01.02
30 114 Britt, Conn 16 BSS 1:01.14
31 28 Swenson, Ta 15 ONDA 1:01.19
#79 Women 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:05.89
Name Age Team Seed Time
1 347 Mialka, Mo 20 IRSC 55.49
2 118 Coutts, He 17 BSS 57.29
3 346 McIntyre, K 21 IRSC 57.49
4 228 Casey, Sha 16 DBS 57.56
5 929 Moorhead, 17 BD 58.37
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 22
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#79 ... (Women 100 Yard Backstroke)
6 633 Lightbourn 17 SYS 58.65
7 333 Doran, Ste 19 IRSC 58.69
8 338 Harrison, R 19 IRSC 58.69
9 440 Frehling, K 17 SPA 58.71
10 634 Muth, Kath 17 SYS 1:00.25
11 259 Kerr, Dani 18 GSC 1:00.61
12 857 Halkides, L 17 FSLA 1:00.78
13 390 Smith, Jord 17 PA 1:00.80
14 119 Neidigh, L 17 BSS 1:01.16
15 519 Peacock, S 17 SWIM 1:01.25
16 636 Plocharsky 17 SYS 1:01.41
17 433 Quinn, Col 17 SPA 1:01.86
18 1013 Taha, Raz 17 DSC 1:01.94
19 1015 Wolfe, M 18 DSC 1:01.95
20 126 Surratt, Re 17 BSS 1:02.00
21 330 Chandlee, 19 IRSC 1:02.28
22 258 Kerr, Chris 18 GSC 1:02.70
23 1011 Gaynor, N 18 DSC 1:03.11
24 1009 Collymor 20 DSC 1:03.99
25 804 McDonald 17 PCST 1:04.24
26 693 Cook, Kath 17 TBAY 1:04.27
27 379 Armistead, 17 PA 1:04.92
28 968 Offerdahl, 17 SF 1:05.15
29 940 Shea, Meag 17 BD 1:05.29
30 503 Angat, Lau 17 SWIM 1:05.78
#80 Men 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 59.19
Name Age Team Seed Time
1 1036 Tullius, R 22 UNUF 47.00
2 924 Curby, Ma 17 BD 49.74
3 988 Halfacre, J 19 UN-20 50.24
4 520 Swanbeck, 17 SWIM 50.83
5 1017 DePadau, 18 DSC 51.23
6 364 Ellis, John 19 IRSC 51.99
7 354 Traystman 18 IRSC 52.06
8 331 Day, Corey 20 IRSC 52.34
9 1028 Opuszko, 18 DSC 52.90
10 1047 Moore, E 18 UNUF 52.90
11 1045 Correll, B 19 UNUF 53.00
12 381 Deborde, B 17 PA 53.01
13 49 Garcia, Ash 17 MACM 53.04
14 993 Dennison, 18 DBS 53.09
15 353 Takas, Step 18 IRSC 53.23
16 1016 Bonnema DSC 53.24
17 357 Young, Be 18 IRSC 53.82
18 799 Bronnenbe 17 PCST 53.87
19 942 Worrell, Ta 17 BD 55.82
20 1005 Petersohn 19 DSC 55.95
21 624 Jones, Alde 17 SYS 56.52
22 1004 Berry, Ky 20 DBS 56.73
23 423 Taddeo, Jo 18 SPA 56.79
24 352 Strauss, Jo 19 IRSC 56.92
25 1023 Leonard, 18 DSC 57.10
26 1032 Sloat, Rya 19 DSC 57.22
27 928 Luzadder, 17 BD 57.33
28 1020 Fletcher, 18 DSC 57.49
29 1025 Marini, D 18 DSC 57.49
30 1019 Emerine, 19 DSC 57.58
31 1029 Pearce, C DSC 57.59
32 38 Raymond, N 17 DANA 57.66
33 1033 Sweeten, 19 DSC 57.89
34 629 Krebs, Car 18 SYS 58.14
35 392 Durrant, Th 17 SA 58.83
36 492 Andrews, J 17 SWIM 58.89
37 936 Pollack, Jo 19 UN-19 59.10
#81 Women 11-12 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:57.29
Name Age Team Seed Time
1 664 Sopapong, 12 TBAY 2:28.86
2 438 Marshburn 11 SPA 2:38.88
3 277 Burns, Han 12 GSC 2:39.10
4 9 Tomascik, Co 12 CAYM 2:40.67
5 756 Oda, Tomo 12 SA 2:45.82
6 699 Driscoll, C 12 TYS 2:50.87
7 250 Chu, Katha 12 GSC 2:53.75
8 29 Mason, Ken 11 ONDA 2:53.79
9 149 Ward, Sop 12 BSS 2:54.01
#82 Men 11-12 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:52.99
Name Age Team Seed Time
1 416 Chen, Josh 12 SPA 2:28.11
2 168 Andrews, P 12 BSS 2:31.77
3 27 Redd, Dono 12 ONDA 2:34.80
4 760 Yang, Ken 12 SA 2:35.81
5 867 Reno, Luig 11 FSLA 2:46.77
6 881 Buddendor 12 FSLA 2:47.88
7 530 Romero, D 12 SWIM 2:50.00
#83 Women 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 BSS A 2:02.58
2 TBAY A 2:04.06
3 GPAC A 2:04.61
4 SPAC A 2:04.97
5 GSC A 2:05.56
6 ATAC A 2:05.78
7 SWIM A 2:08.44
8 SYS A 2:11.91
9 BRSC A 2:12.49
10 MACG A 2:15.55
11 WFLA A 2:15.74
12 BSS B 2:16.02
13 HIGH A 2:16.14
14 SWIM B 2:16.16
15 FSLA A 2:16.23
16 TYS A 2:16.63
17 JCLA A 2:17.87
18 TBAY B 2:19.29
19 GSC B 2:25.00
#84 Men 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 ATAC A 2:01.92
2 TBAY A 2:03.25
3 NFS A 2:04.16
4 SYS A 2:06.22
5 SWIM A 2:07.63
6 GSC A 2:10.96
7 BSS A 2:11.77
8 GSC B 2:25.00
#85 Women 13-14 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 5:38.29
Name Age Team Seed Time
1 583 Valley, Da 14 SYS 4:57.47
2 429 Finke, Arie 13 SPA 4:58.80
3 581 Davis, Cam 14 SYS 5:03.75
4 758 Soufi, Mar 14 SA 5:04.95
5 430 Finke, Aut 14 SPA 5:05.40
6 763 Horton, Ma 14 SA 5:10.56
7 80 Williams, C 13 ATAC 5:15.06
8 585 Wilhelm, C 14 SYS 5:15.24
9 675 Turek, Mic 13 TBAY 5:15.60
10 582 Plocharsky 14 SYS 5:15.94
11 759 Ruedt, Sav 13 SA 5:16.31
12 124 Talwar, Al 14 BSS 5:17.25
13 931 Nuszkowsk 14 BD 5:18.18
14 969 Squartino, 13 SF 5:18.94
15 463 Zerkowski 14 SPAC 5:19.71
16 276 Shimansky 13 GSC 5:21.32
17 558 Berdusco, 13 SYS 5:21.36
18 227 Casey, Ken 14 DBS 5:23.04
19 437 Hubbard, M 13 SPA 5:23.73
20 202 Diaz, Alex 14 CFM 5:24.07
21 742 Breaux, El 14 SA 5:25.07
22 117 Breault, Pe 14 BSS 5:25.38
23 324 Glasser, Cy 13 HIGH 5:27.04
24 739 Frandsen, K 14 SA 5:27.34
25 959 Briant, Pho 14 MACG 5:27.38
26 561 Hegwein, N 13 SYS 5:27.85
27 776 Muller, Ch 14 MPSC 5:27.86
28 190 Jernberg, M 14 BRSC 5:28.71
29 820 Freeman, R 13 PYP 5:29.78
30 560 Daniel, Tal 13 SYS 5:29.96
31 643 Krebs, Pait 14 SYS 5:30.26
32 779 Buechele, A 13 MPSC 5:30.44
33 221 Marrero, N 14 DBS 5:30.58
34 748 Erickson, D 14 SA 5:30.62
35 649 Cimino, At 13 TBAY 5:31.81
36 567 Theofanou 13 SYS 5:32.66
37 655 Demsher, K 14 TBAY 5:33.30
38 215 Harris, Mc 13 DBS 5:33.50
39 731 Spilman, E 13 WFLA 5:33.69
40 915 Schroeder, 13 BD 5:33.76
41 829 Freeman, S 13 PYP 5:35.15
42 732 Miller, Che 13 WFLA 5:35.31
43 66 Ayers, Maka 13 ATAC 5:35.75
44 414 Marckese, 14 SPA 5:36.44
45 135 Roebuck, M 13 BSS 5:36.67
46 911 Patterson, R 13 BD 5:36.90
47 819 Belcik, Bri 14 PYP 5:37.08
48 549 Boehm, Ka 14 SYS 5:37.26
49 744 Jones, Aub 13 SA 5:37.75
50 203 Lynch, Gra 13 CFM 5:38.29
#86 Men 13-14 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 5:35.19
Name Age Team Seed Time
1 767 Bell, Jame 14 MPSC 4:49.66
2 307 Pena, Alex 13 HIGH 4:50.98
3 108 Stamper, B 14 BSS 4:51.14
4 1002 Smith, Ar 14 HIGH 4:53.26
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 23
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#86 ... (Men 13-14 500 Yard Freestyle)
5 922 Coombs, Ja 14 BD 4:54.90
6 801 Whitehead 14 PCST 4:56.10
7 498 Messuri, M 14 SWIM 4:56.15
8 425 Farese, Joh 14 SPA 4:56.73
9 95 Rogachev, S 14 ATAC 4:56.74
10 527 Kurland, C 14 SWIM 5:01.27
11 563 McKane, L 14 SYS 5:02.12
12 952 Moran, An 14 CCS 5:02.39
13 692 Kimura, K 13 TBAY 5:02.73
14 568 Wall, Patri 14 SYS 5:03.15
15 569 Zaremba, R 14 SYS 5:04.33
16 517 Turnadzic, 14 SWIM 5:04.70
17 613 Amistoso, 14 SYS 5:05.19
18 787 Gurtowsky 14 GPAC 5:05.33
19 741 Brooks, W 14 SA 5:05.56
20 586 Hamel-Wo 14 SYS 5:07.33
21 452 Dressel, Ca 13 SPAC 5:09.19
22 745 Peribonio, 13 SA 5:11.05
23 640 O'Donnell, 14 SYS 5:12.29
24 83 Briggs, Jose 13 ATAC 5:13.34
25 480 Pineda, Mi 14 SWIM 5:13.59
26 740 Richards, B 14 SA 5:13.68
27 14 Bohorquez, 13 BA 5:14.48
28 30 Gomez, Fran 13 DANA 5:15.22
29 777 Morrin, Tr 14 MPSC 5:15.59
30 766 Bagley, An 14 MPSC 5:17.01
31 559 Colett, Rei 14 SYS 5:17.98
32 889 Juranovic, 13 UN-12 5:18.07
33 680 Smith, Kev 14 TBAY 5:18.42
34 308 Bessire, Ha 13 HIGH 5:19.63
35 773 Koval, Jam 14 MPSC 5:19.73
36 1 Butler, Geoff 13 CAYM 5:20.10
37 687 Peters, Rya 14 TBAY 5:20.47
38 565 Pelton, Joh 13 SYS 5:20.65
39 920 Wright, Ry 13 BD 5:21.19
40 64 Menendez, M 14 ACTT 5:22.23
41 657 Wheeler, J 13 TBAY 5:22.52
42 312 Curley, Mi 13 HIGH 5:23.19
43 106 Costa, Josh 13 BSS 5:23.31
44 673 Sellers, Au 13 TBAY 5:23.54
45 439 Marshburn 13 SPA 5:23.87
46 802 Mock, Dyl 14 PCST 5:24.69
47 100 Yin, Antho 14 BSS 5:25.19
48 273 Parramore, 13 GSC 5:25.77
49 726 Hudak, Ca 13 WFLA 5:25.98
50 269 Bungert, M 13 GSC 5:26.03
51 557 Aristizabal 13 SYS 5:27.20
52 806 Ratliff, Jon 13 PCST 5:28.65
53 711 Orozco, Ni 14 TYS 5:30.61
54 526 Marsalli, M 14 SWIM 5:31.01
55 847 Ledford, B 13 TCSC 5:33.75
56 552 Hegwein, K 14 SYS 5:34.34
57 946 Schilke, M 13 UN-19 5:34.87
58 903 Hensley, N 13 BD 5:34.90
59 910 Nuszkowsk 14 BD 5:34.90
#87 Women 15-16 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 5:35.39
Name Age Team Seed Time
1 893 Papadopou 15 FSLA 4:53.58
2 645 Harrington 16 SYS 4:56.76
3 435 Jones, Alex 15 SPA 5:00.18
4 632 Leonard, S 16 SYS 5:00.83
5 441 Andrews, H 16 SPA 5:04.37
6 622 Clark, Mck 16 SYS 5:04.62
7 642 Murphy, Jo 15 SYS 5:05.74
8 826 Buckley, K 16 PYP 5:05.81
9 865 Whalen, K 16 FSLA 5:05.85
10 482 Rochette, N 16 SWIM 5:08.52
11 620 Catena, Al 16 SYS 5:09.18
12 128 Holterman 16 BSS 5:09.47
13 493 Fournier, H 15 SWIM 5:11.22
14 2 Butler, Lara 15 CAYM 5:13.62
15 545 Titus, Chri 16 SWIM 5:14.39
16 628 Kontor, Vi 16 SYS 5:14.77
17 694 Kuethe, Jen 16 TBAY 5:15.10
18 76 Osterlund, M 15 ATAC 5:17.26
19 446 Meyer, Ka 15 SPAC 5:17.33
20 775 Morrin, Da 16 MPSC 5:17.48
21 33 Schultz, Kel 15 DANA 5:18.55
22 223 Petersohn, 16 DBS 5:18.94
23 428 Carr, Kaitl 15 SPA 5:19.48
24 966 Mars, Shel 16 MACG 5:19.97
25 472 Keer, Hale 15 SWIM 5:21.22
26 941 Worrell, N 15 BD 5:21.40
27 453 Dressel, Ka 16 SPAC 5:21.62
28 274 Rafati, Den 15 GSC 5:22.01
29 848 Lanam, Ra 15 TCSC 5:22.27
30 702 Harries, Ol 15 TYS 5:23.70
31 255 Clare-Salzl 16 GSC 5:23.74
32 43 Paz, Alexan 16 MACM 5:24.24
33 654 Martin, Kr 15 TBAY 5:25.29
34 960 Bunkin, Ha 15 MACG 5:25.80
35 811 Hove, Vict 16 PCST 5:29.97
36 555 Maddy, Tr 16 SYS 5:31.21
37 768 Bridgham, 15 MPSC 5:31.34
38 125 Nearing, H 15 BSS 5:33.48
39 447 Morgan, K 16 SPAC 5:34.99
40 504 Anderson, 16 SWIM 5:35.00
41 523 Tyler, Abb 16 SWIM 5:35.18
42 264 Smyder, Sa 16 GSC 5:35.19
#88 Men 15-16 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 5:11.69
Name Age Team Seed Time
1 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 4:37.54
2 637 Pridemore, 16 SYS 4:39.38
3 104 Vanden No 16 BSS 4:43.69
4 621 Cesaroni, G 15 SYS 4:50.99
5 107 Murphy, P 16 BSS 4:52.84
6 616 Berdusco, 15 SYS 4:54.34
7 927 Hensley, T 16 BD 4:54.43
8 516 Krell, Dere 16 SWIM 4:55.53
9 266 Rocca, Tyl 15 GSC 4:55.66
10 951 Scott, Davi 16 CCS 4:55.69
11 887 Gebauer, B 16 UN-12 4:56.18
12 229 Nunnelley, 15 DBS 4:56.91
13 4 Groome, Seij 16 CAYM 4:58.18
14 532 Rice, Andr 16 UN-08 4:58.67
15 813 Commins, 15 PCST 4:59.15
16 631 DuTreil, Ju 15 SYS 4:59.51
17 797 Escobar, E 15 PCST 5:02.56
18 892 Hernandez 15 FSLA 5:03.31
19 113 Hayes, Pat 16 BSS 5:04.23
20 623 Czupryna, 15 SYS 5:05.77
21 814 Vonblanke 16 PCST 5:07.02
22 110 Sugishita, D 15 BSS 5:07.78
23 890 Alexander, 16 FSLA 5:08.25
24 403 Hackney, N 16 SAST 5:08.86
25 550 Bucken, Pa 15 SYS 5:08.91
26 188 Grube, Eric 16 BRSC 5:10.11
27 17 Hall, Ryan 15 BA 5:10.22
#89 Women 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 5:16.59
Name Age Team Seed Time
1 260 Petersen, H 17 GSC 4:51.61
2 345 Marquez, J 19 IRSC 4:54.70
3 1038 Peterson, 21 UNUF 4:55.00
4 1043 Stafford, 20 UNUF 4:57.00
5 347 Mialka, Mo 20 IRSC 4:57.44
6 634 Muth, Kath 17 SYS 4:58.81
7 1044 Lowe, Jem 19 UNUF 4:59.00
8 361 Hanbury, V 19 IRSC 4:59.45
9 390 Smith, Jord 17 PA 5:01.17
10 433 Quinn, Col 17 SPA 5:02.27
11 343 Maddock, 18 IRSC 5:02.54
12 638 Raybon, R 17 SYS 5:03.25
13 65 Menendez, S 17 ACTT 5:03.42
14 344 Maddock, 18 IRSC 5:03.87
15 257 Flanagan, R 17 GSC 5:05.10
16 617 Bessire, Je 18 SYS 5:05.13
17 259 Kerr, Dani 18 GSC 5:05.45
18 338 Harrison, R 19 IRSC 5:05.94
19 258 Kerr, Chris 18 GSC 5:06.48
20 342 Lukovic, A 18 IRSC 5:06.59
21 126 Surratt, Re 17 BSS 5:06.61
22 42 Escorcia, Em 17 MACM 5:06.76
23 1000 Woodwar 24 UNUF 5:08.00
24 615 Berdusco, 17 SYS 5:10.97
25 265 Soltis, Sara 18 GSC 5:11.09
26 693 Cook, Kath 17 TBAY 5:11.68
27 929 Moorhead, 17 BD 5:11.90
28 1051 Todd, Ch 18 SWIM 5:13.65
29 484 Hansen, M 17 SWIM 5:15.08
30 479 Smith, Kel 17 SWIM 5:15.86
31 254 Burns, Hea 15 GSC 5:16.00
32 840 Bray, Jillen 17 TCSC 5:16.36
#90 Men 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 4:54.89
Name Age Team Seed Time
1 619 Caldwell, N 16 SYS 4:21.96
2 332 De Angulo 19 IRSC 4:22.17
3 571 Ceddia, Pa 18 SYS 4:24.73
4 572 Davis, Kirt 17 SYS 4:27.64
5 54 Omana, Car 16 MACM 4:30.20
6 1040 Pedraza, Y 22 UNUF 4:32.00
7 364 Ellis, John 19 IRSC 4:32.03
8 340 Kaisrlik, Ja 19 IRSC 4:35.20
9 1046 Dubrasky 19 UNUF 4:36.00
10 641 Silvers, Joh 17 SYS 4:38.56
11 1042 Howell, B 19 UNUF 4:40.00
12 1045 Correll, B 19 UNUF 4:40.00
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 24
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#90 ... (Men 500 Yard Freestyle)
13 263 Silva, Will 17 GSC 4:40.30
14 942 Worrell, Ta 17 BD 4:44.10
15 326 Abreu, Ma 19 IRSC 4:45.03
16 94 Norris, Chri 17 ATAC 4:45.11
17 262 Shimansky 17 GSC 4:46.12
18 1050 Caldwell, 17 SWIM 4:48.43
19 102 Solache-Ni 18 BSS 4:49.68
20 348 Olson, Erik 19 IRSC 4:52.48
21 115 Hayes, Joh 18 BSS 4:53.72
22 1035 Trotta, Er 18 UNUF 4:54.50
23 109 Lowe, Zac 17 BSS 4:54.81
#91 Women 11-12 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 GSC A 1:46.82
2 FSLA A 1:48.54
3 BSS A 1:49.04
4 TBAY A 1:50.43
5 BD A 1:50.98
6 SYS A 1:52.26
7 SWIM A 1:54.71
8 ATAC A 1:55.34
9 SYS B 1:55.60
10 FSLA B 1:56.32
11 BSS B 1:58.38
12 GSC B 2:07.83
#92 Men 11-12 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 BSS A 1:48.28
2 SWIM A 1:49.42
3 GSC A 1:49.94
4 BD A 1:49.96
5 FSLA A 1:51.36
6 ATAC A 1:54.04
7 SYS A 1:54.82
8 BSS B 1:57.03
9 SYS B 2:00.37
#93 Women 13-14 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 BSS A 1:37.76
2 BSS B 1:38.99
3 DBS A 1:41.02
4 ATAC A 1:42.31
5 GSC A 1:42.45
6 SYS A 1:43.50
7 SYS B 1:43.51
8 WFLA A 1:45.76
9 HIGH A 1:46.09
10 TBAY A 1:46.11
11 SPAC A 1:46.53
12 BD A 1:47.51
13 SWIM A 1:50.06
14 PA A 1:52.28
15 BD B 2:03.56
#94 Men 13-14 200 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 BSS A 1:31.80
2 SYS A 1:33.93
3 SYS B 1:34.00
4 HIGH A 1:36.53
5 SWIM A 1:38.61
6 TBAY A 1:41.27
7 BA A 1:41.75
8 BD A 1:42.60
9 GSC A 1:46.10
10 BD B 1:59.13
#95 Women 400 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 PA A 3:14.31
2 PA B 3:21.38
3 BSS B 3:24.59
4 IRSC A 3:25.94
5 GSC A 3:27.59
6 BSS A 3:28.23
7 SYS A 3:29.98
8 SWIM A 3:32.73
9 ATAC A 3:33.02
10 BRSC A 3:33.90
11 DBS A 3:36.74
12 SYS B 3:37.83
13 FSLA A 3:39.09
14 TBAY A 3:39.44
15 IRSC B 3:39.73
16 BD A 3:39.89
17 MACM A 3:40.00
18 GSC B 3:40.94
19 SWIM B 3:42.61
20 PCST A 3:47.35
21 TCSC A 3:49.76
22 MACG A 3:54.10
23 SPAC A 3:54.64
24 PCST B 3:55.85
#96 Men 400 Yard Freestyle Relay
Team Relay Seed Time
1 IRSC A 2:58.33
2 BSS A 3:02.53
3 BSS B 3:04.89
4 IRSC B 3:05.19
5 SYS A 3:06.65
6 MACM A 3:06.69
7 SWIM A 3:07.07
8 BD A 3:12.33
9 SYS B 3:14.15
10 SWIM B 3:14.50
11 BRSC A 3:16.03
12 FSLA A 3:16.82
13 MACM B 3:17.33
14 PCST A 3:21.76
15 ATAC A 3:25.78
16 GSC A 3:26.24
17 PCST B 3:26.95
18 TBAY A 3:28.89
19 JCLA A 3:35.88
#97 Women 11-12 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 6:09.29
Name Age Team Seed Time
1 664 Sopapong, 12 TBAY 5:16.19
2 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 5:17.79
3 886 Dawson, K 12 FSLA 5:19.58
4 306 Duggan, K 12 HIGH 5:20.94
5 861 Hohne, Ma 12 FSLA 5:27.78
6 461 Harmeling 12 SPAC 5:31.53
7 252 Williams, K 12 GSC 5:33.37
8 792 Rush, Laur 12 GPAC 5:33.97
9 781 Madden, P 11 CMSA 5:35.87
10 600 Hu, Nancy 12 SYS 5:37.26
11 864 Willis, Che 11 FSLA 5:37.77
12 399 Pickens, K 12 SA 5:40.01
13 899 Cates, Julie 11 BD 5:40.94
14 753 Sloman, Sa 12 SA 5:41.82
15 63 DeReus, He 12 ACTT 5:44.77
16 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 5:44.98
17 803 Krause, Ka 11 UN-01 5:45.66
18 956 Frantz, Sar 11 CCS 5:46.05
19 778 Kassis, An 12 UN-01 5:47.90
20 486 Szilagyi, T 12 SWIM 5:48.30
21 31 Schultz, Ann 12 DANA 5:50.74
22 587 Cahoone, S 11 SYS 5:53.68
23 9 Tomascik, Co 12 CAYM 5:54.61
24 650 Albrecht, A 12 TBAY 5:54.90
25 885 Holt, Morg 12 FSLA 5:55.77
26 709 McClugage 12 TYS 5:58.63
27 149 Ward, Sop 12 BSS 5:59.00
28 902 Hahn, Kels 11 BD 6:01.41
29 148 Watts, Jacq 12 BSS 6:03.74
30 226 Truslow, H 12 DBS 6:03.78
31 894 Alai, Dena 12 BD 6:04.91
32 609 Pietraszun, 11 SYS 6:06.10
33 150 Teeters, Ch 11 BSS 6:07.32
34 543 Meehan, G 11 SWIM 6:09.15
35 542 Jacobsen, E 12 SWIM 6:09.25
36 592 Dols, Mich 12 SYS 6:09.29
37 601 Hunkapille 11 SYS 6:09.29
#98 Men 11-12 500 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 6:09.69
Name Age Team Seed Time
1 760 Yang, Ken 12 SA 5:11.74
2 749 Gross, Bra 12 SA 5:16.61
3 677 Young, Jar 12 TBAY 5:21.83
4 325 Holmes, M 12 CBS 5:23.37
5 762 Delk, Robe 12 SA 5:25.67
6 818 Belcik, An 11 PYP 5:25.68
7 539 Hollowsky 12 SWIM 5:31.51
8 881 Buddendor 12 FSLA 5:41.36
9 267 Thorne, Co 12 GSC 5:42.31
10 99 Butensky, Iz 12 BSS 5:43.38
11 199 Willis, Wy 12 BRSC 5:44.23
12 591 Dols, Kean 11 SYS 5:44.84
13 607 Page, Carte 12 SYS 5:46.82
14 87 Chason, Bra 12 ATAC 5:49.71
15 85 Calderon, M 12 ATAC 5:50.03
16 659 Lee, Matth 12 TBAY 5:51.38
17 914 Rhodes, Ri 12 BD 5:51.99
18 989 Hovart, Mi 11 UN-02 5:52.91
19 16 Gallego, Ca 11 BA 5:53.03
20 145 Kirchhoff, 12 BSS 5:55.20
21 235 Garcia, Gia 11 NFS 5:57.28
22 644 Carmichae 11 SYS 5:58.50
23 608 Pelton, Ma 12 SYS 5:58.81
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 25
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#98 ... (Men 11-12 500 Yard Freestyle)
24 466 Knight, Tra 11 SPAC 5:59.41
25 373 Murtagh, J 11 PA 6:00.76
26 715 Christian, B 11 WFLA 6:00.76
27 589 Clark, Jack 11 SYS 6:01.51
28 873 Lozano, Ja 11 FSLA 6:03.70
29 499 Reina, Gia 11 SWIM 6:03.91
30 588 Clark, Drew 11 SYS 6:04.48
31 427 Nipper, Co 12 SPA 6:04.95
32 958 Borgert, Se 11 MACG 6:05.69
33 451 Hutton, Joh 11 SPAC 6:06.78
34 10 Butler, Simo 12 CAYM 6:06.98
35 867 Reno, Luig 11 FSLA 6:08.35
36 471 Keer, Dyla 11 SWIM 6:08.77
37 576 Boehm, Al 12 SYS 6:09.69
#99 Women 11-12 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:14.89
Name Age Team Seed Time
1 575 Atkins, An 12 SYS 1:04.16
2 144 Hartje, Am 12 BSS 1:04.70
3 143 Michaels, M 12 BSS 1:04.79
4 761 McInerny, 12 SA 1:04.83
5 461 Harmeling 12 SPAC 1:05.02
6 306 Duggan, K 12 HIGH 1:05.04
7 438 Marshburn 11 SPA 1:06.25
8 753 Sloman, Sa 12 SA 1:06.34
9 803 Krause, Ka 11 UN-01 1:06.48
10 861 Hohne, Ma 12 FSLA 1:06.58
11 899 Cates, Julie 11 BD 1:06.85
12 864 Willis, Che 11 FSLA 1:07.32
13 842 Jordan, Orl 12 TCSC 1:07.43
14 278 Chubina, A 12 GSC 1:07.50
15 754 Sims, Geor 12 SA 1:09.09
16 810 Retherford 12 PCST 1:09.22
17 454 Dressel, Sh 11 SPAC 1:09.42
18 650 Albrecht, A 12 TBAY 1:09.49
19 243 Devine, Em 12 NFS 1:09.67
20 587 Cahoone, S 11 SYS 1:10.37
21 366 Adams, Em 12 PA 1:10.52
22 370 Oster, Caro 12 PA 1:10.64
23 699 Driscoll, C 12 TYS 1:10.90
24 781 Madden, P 11 CMSA 1:11.13
25 666 Lulf, Rach 11 TBAY 1:11.39
26 237 Johnson, L 11 NFS 1:11.43
27 486 Szilagyi, T 12 SWIM 1:11.43
28 856 Cunningha 12 FSLA 1:11.80
29 957 Bassett, Ch 11 MACG 1:11.89
30 609 Pietraszun, 11 SYS 1:11.96
31 896 Boddiford, 11 BD 1:12.24
32 148 Watts, Jacq 12 BSS 1:12.74
33 177 Lopez Mir 11 BSS 1:13.40
34 74 Kercheval-R 11 ATAC 1:13.54
35 851 Barth, Julia 12 TCSC 1:13.71
36 709 McClugage 12 TYS 1:13.94
37 68 Brown, Mui 12 ATAC 1:14.00
38 250 Chu, Katha 12 GSC 1:14.32
39 23 Littlejohn, E 12 ONDA 1:14.39
40 226 Truslow, H 12 DBS 1:14.63
41 697 Conway, M 11 TYS 1:14.64
42 543 Meehan, G 11 SWIM 1:14.87
43 786 Goram, Ab 12 GPAC 1:14.88
#100 Men 11-12 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:14.89
Name Age Team Seed Time
1 752 Hansen, Sa 12 SA 59.56
2 912 Poti, Zacha 11 BD 1:02.46
3 762 Delk, Robe 12 SA 1:03.85
4 818 Belcik, An 11 PYP 1:05.29
5 235 Garcia, Gia 11 NFS 1:08.06
6 809 Krist, Andr 12 UN-01 1:08.49
7 87 Chason, Bra 12 ATAC 1:09.74
8 871 Monacelli, 12 FSLA 1:09.96
9 247 Panchak, J 12 NFS 1:10.35
10 378 DeLaOsa, N 12 PA 1:10.39
11 459 Heath, Gra 12 SPAC 1:10.55
12 909 Matschner 11 BD 1:10.75
13 25 Mahgoub, A 11 ONDA 1:11.55
14 989 Hovart, Mi 11 UN-02 1:11.62
15 659 Lee, Matth 12 TBAY 1:11.70
16 648 Lopez, Jua 12 TBAY 1:11.73
17 607 Page, Carte 12 SYS 1:12.08
18 451 Hutton, Joh 11 SPAC 1:12.19
19 466 Knight, Tra 11 SPAC 1:12.38
20 471 Keer, Dyla 11 SWIM 1:12.43
21 6 McCallum, Ia 12 CAYM 1:12.48
22 530 Romero, D 12 SWIM 1:12.54
23 973 Burchianti 11 JCLA 1:12.56
24 576 Boehm, Al 12 SYS 1:12.60
25 413 Sisto, Quyn 12 SCST 1:12.67
26 145 Kirchhoff, 12 BSS 1:12.68
27 151 Rice, Tyler 11 BSS 1:12.95
28 539 Hollowsky 12 SWIM 1:13.61
29 869 Lillo, Calv 11 FSLA 1:13.71
30 845 Hill, Jonath 12 TCSC 1:13.81
31 914 Rhodes, Ri 12 BD 1:13.90
32 373 Murtagh, J 11 PA 1:13.95
33 473 Bradfield, 12 SWIM 1:14.00
34 286 Geunes, Er 11 GSC 1:14.04
35 146 Michael, M 12 BSS 1:14.39
36 10 Butler, Simo 12 CAYM 1:14.50
37 644 Carmichae 11 SYS 1:14.55
38 409 Loomis, N 12 SAST 1:14.65
39 594 Garcia, Ma 11 SYS 1:14.68
40 147 Lorincz, C 12 BSS 1:14.83
41 588 Clark, Drew 11 SYS 1:14.89
42 608 Pelton, Ma 12 SYS 1:14.89
#101 Women 10 & Under 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:33.99
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 1:09.77
2 696 Rainey, Ma 10 TYS 1:10.86
3 73 Joyner, Mic 10 ATAC 1:11.20
4 253 Ruppert-G 10 GSC 1:12.64
5 782 Stewart, M 9 CMSA 1:14.98
6 313 Lowe, Carl 10 UN-02 1:15.25
7 240 Wagner, Is 10 NFS 1:16.12
8 961 Bunkin, Te 10 MACG 1:16.15
9 415 Burrows, A 10 SPA 1:16.64
10 244 Vashi, Ani 10 NFS 1:17.66
11 684 Kiser, Ran 10 TBAY 1:18.87
12 663 Lontoc, La 10 TBAY 1:19.19
13 841 Barkett, Li 9 TCSC 1:19.28
14 287 Cronin, Ka 8 UN-01 1:19.50
15 593 Dong, Cind 9 SYS 1:19.87
16 376 Murtagh, M 9 PA 1:19.90
17 465 Bruns, Cat 10 SPAC 1:19.93
18 158 Watts, Eliz 10 BSS 1:20.34
19 660 Lee, Saman 9 TBAY 1:20.90
20 164 Mendizaba 9 BSS 1:21.33
21 605 Morales, C 10 SYS 1:21.88
22 875 Hohne, Ch 9 FSLA 1:22.10
23 248 Aslanidi, Y 10 GSC 1:22.20
24 878 Buddendor 10 FSLA 1:22.26
25 15 Emary, Mag 10 BA 1:22.48
26 789 Lundgren, 10 GPAC 1:22.76
27 69 Clark, Sara- 10 ATAC 1:23.07
28 812 Troia, Kari 10 PCST 1:23.51
29 791 Menzies, G 10 GPAC 1:23.94
30 964 VonMering 10 MACG 1:24.11
31 990 Hicks, Ale 10 UN-21 1:24.33
32 1052 Tyle, Mad 10 SYS 1:24.92
33 703 Kolch, Jazz 10 TYS 1:25.01
34 157 Teeters, Am 10 BSS 1:25.02
35 877 Redding, S 9 FSLA 1:25.24
36 511 Lee, Aman 10 SWIM 1:25.44
37 944 Simaan, Ch 9 BD 1:25.73
38 724 Gorham, Jo 9 WFLA 1:25.79
39 597 Hernandez 10 SYS 1:26.42
40 406 Bulis, Josly 10 SAST 1:26.71
41 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 1:27.92
42 984 Sowell, Ni 9 JCLA 1:28.15
43 184 Broussard, 10 BRSC 1:28.21
44 153 Gilreath, E 10 BSS 1:28.47
45 245 Panchak, J 10 NFS 1:28.51
46 462 Gaver, Mo 9 SPAC 1:28.51
47 317 Easterling, 10 HIGH 1:28.60
48 647 Scott, Sam 10 TBAY 1:28.65
49 72 Holmes, Ste 9 ATAC 1:28.85
50 943 Carpenter, 10 BD 1:28.93
51 546 Faremouth 9 SWIM 1:29.22
52 159 McMahon, 10 BSS 1:30.26
53 445 Weller, Me 9 SPAC 1:30.77
54 222 O'Gorman, 10 DBS 1:31.26
55 502 Fredericks 9 SWIM 1:31.26
56 974 Duff, Julia 10 JCLA 1:31.44
57 590 Dolgetta, G 10 SYS 1:31.49
58 19 Comunale, I 10 BA 1:31.59
59 729 Sheppard, 9 WFLA 1:31.62
60 972 Arnold, Me 9 JCLA 1:31.76
61 444 Parnell, Ma 10 SPAC 1:32.18
62 790 McManus, 10 GPAC 1:32.19
63 163 Kirchhoff, 10 BSS 1:32.46
64 242 See, Molly 9 NFS 1:32.67
65 727 Allen, Had 10 WFLA 1:32.70
66 883 Bowie, Ke 9 FSLA 1:32.92
67 181 Angove, C 10 BRSC 1:33.32
68 417 Chen, Char 9 SPA 1:33.38
69 1003 Boone, El 10 JCLA 1:33.52
70 207 Rio, Isabel 10 CFM 1:33.59
71 975 Ellis, Abig 9 JCLA 1:33.90
72 599 Hoefling, O 10 SYS 1:33.99
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 26
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#102 Men 10 & Under 100 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 1:32.09
Name Age Team Seed Time
1 431 Finke, Rob 10 SPA 1:11.46
2 208 Dolan, Llia 10 CFM 1:12.39
3 231 Bloom, Jac 10 NFS 1:13.01
4 682 Licht, Jose 10 TBAY 1:14.73
5 907 Maguire, R 10 BD 1:14.89
6 89 Foote, Wyat 10 ATAC 1:16.63
7 765 Downs, Ow 10 SA 1:16.76
8 90 Gallagher, C 10 ATAC 1:16.86
9 194 Kravchenk 9 BRSC 1:18.16
10 97 Yambor-Ma 10 ATAC 1:18.50
11 602 Knoch, Mi 10 SYS 1:18.85
12 705 Sands, Sam 9 TYS 1:19.31
13 320 Curley, Ha 10 HIGH 1:20.17
14 412 Kennedy, E 10 SCST 1:21.23
15 408 Hodang, B 10 SAST 1:21.61
16 757 Oda, Kaito 10 SA 1:21.67
17 808 Gordon, Re 10 PCST 1:22.31
18 234 Skigen, Jac 9 NFS 1:22.68
19 474 Bradfield, 10 SWIM 1:23.22
20 679 Kantzler, M 10 TBAY 1:23.28
21 174 Adcock, Ja 10 BSS 1:23.38
22 598 Hernandez 9 SYS 1:23.80
23 671 Quach, Ch 10 TBAY 1:24.11
24 280 Bungert, W 10 GSC 1:24.59
25 985 Strickland, 10 JCLA 1:24.92
26 888 Bowie, Ale 10 UN-12 1:24.95
27 683 Licht, Sam 10 TBAY 1:25.55
28 784 Dekle, Ada 9 CMSA 1:25.68
29 284 Wilby, Ma 10 GSC 1:25.72
30 481 Kellett, Wy 10 SWIM 1:26.00
31 783 Robinson, 9 CMSA 1:27.33
32 485 Marshall, G 9 SWIM 1:28.06
33 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 1:28.07
34 874 Dejarnett, C 9 FSLA 1:28.36
35 283 Viccini, Lu 10 GSC 1:30.04
36 725 Hudak, Sha 10 WFLA 1:30.30
37 285 Zhou, Yiha 10 GSC 1:30.97
38 279 Adu, Russe 10 GSC 1:30.99
39 407 Dawson, A 10 SAST 1:31.78
40 497 Corredor, S 10 SWIM 1:31.99
41 209 Russell, Ca 10 CFM 1:32.09
42 595 Gusev, Ale 8 SYS 1:32.09
#103 Women 13-14 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:27.78
Name Age Team Seed Time
1 429 Finke, Arie 13 SPA 2:08.76
2 414 Marckese, 14 SPA 2:09.19
3 868 Lillo, Hann 13 FSLA 2:09.67
4 133 Peacock, S 14 BSS 2:09.71
5 776 Muller, Ch 14 MPSC 2:09.99
6 81 Yambor-Ma 14 ATAC 2:10.54
7 584 Schmitz, A 14 SYS 2:11.89
8 432 Neely, Car 14 SPA 2:12.49
9 430 Finke, Aut 14 SPA 2:12.66
10 581 Davis, Cam 14 SYS 2:13.47
11 80 Williams, C 13 ATAC 2:14.72
12 124 Talwar, Al 14 BSS 2:14.99
13 759 Ruedt, Sav 13 SA 2:15.05
14 324 Glasser, Cy 13 HIGH 2:15.44
15 467 Marshall, L 14 SPAC 2:16.25
16 117 Breault, Pe 14 BSS 2:16.60
17 585 Wilhelm, C 14 SYS 2:16.68
18 436 Hubbard, C 14 SPA 2:17.00
19 227 Casey, Ken 14 DBS 2:17.15
20 779 Buechele, A 13 MPSC 2:17.46
21 437 Hubbard, M 13 SPA 2:17.50
22 567 Theofanou 13 SYS 2:18.46
23 67 Parry, Delan 14 ATAC 2:18.89
24 561 Hegwein, N 13 SYS 2:19.08
25 744 Jones, Aub 13 SA 2:19.14
26 564 O'Grady, N 13 SYS 2:19.24
27 911 Patterson, R 13 BD 2:19.61
28 732 Miller, Che 13 WFLA 2:19.72
29 853 Jordan, Sor 14 TCSC 2:20.31
30 829 Freeman, S 13 PYP 2:21.28
31 570 Lager, Ale 13 UN-10 2:21.42
32 185 Conoscenti 14 BRSC 2:21.64
33 959 Briant, Pho 14 MACG 2:21.93
34 739 Frandsen, K 14 SA 2:21.99
35 276 Shimansky 13 GSC 2:22.08
36 566 Raybon, Le 14 SYS 2:22.34
37 649 Cimino, At 13 TBAY 2:23.13
38 831 Kovac, Me 13 PYP 2:23.24
39 700 Randle, Me 14 TYS 2:23.74
40 139 Haila, Meg 13 BSS 2:24.04
41 558 Berdusco, 13 SYS 2:24.43
42 450 Hutton, Gr 14 SPAC 2:25.28
43 323 Lowe, Emi 13 UN-02 2:25.88
44 210 Littlejohn, 14 DBS 2:26.24
45 817 Bauer, Cyd 13 PYP 2:26.62
46 490 Osinski, Sa 14 SWIM 2:26.78
47 372 Staffeld, N 13 PA 2:27.01
48 211 Burk, Alex 14 DBS 2:27.02
49 219 Klotzbach, 14 DBS 2:27.17
50 669 Harder, Ni 14 TBAY 2:27.59
51 701 Birk, Erika 13 TYS 2:27.67
52 221 Marrero, N 14 DBS 2:27.70
53 204 Toney, Ma 14 CFM 2:27.78
54 367 Conner, Sa 13 PA 2:27.78
55 995 Toth, Laur 13 SYS 2:27.78
#104 Men 13-14 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:18.19
Name Age Team Seed Time
1 569 Zaremba, R 14 SYS 1:58.75
2 95 Rogachev, S 14 ATAC 1:59.53
3 737 Beer, Seth 13 SA 2:02.42
4 862 Landi, Nic 14 FSLA 2:02.61
5 746 Beri, Jonah 13 SA 2:02.75
6 801 Whitehead 14 PCST 2:05.13
7 563 McKane, L 14 SYS 2:05.56
8 787 Gurtowsky 14 GPAC 2:06.00
9 766 Bagley, An 14 MPSC 2:06.92
10 425 Farese, Joh 14 SPA 2:07.10
11 321 Springman 13 HIGH 2:07.84
12 35 Alvarez, Da 14 DANA 2:08.28
13 568 Wall, Patri 14 SYS 2:08.56
14 640 O'Donnell, 14 SYS 2:10.37
15 740 Richards, B 14 SA 2:10.65
16 895 Auer, Jack 13 BD 2:10.90
17 100 Yin, Antho 14 BSS 2:11.00
18 105 Hill, Andre 14 BSS 2:11.77
19 577 Lattimer, D 13 SYS 2:12.47
20 745 Peribonio, 13 SA 2:12.54
21 552 Hegwein, K 14 SYS 2:13.01
22 1002 Smith, Ar 14 HIGH 2:13.18
23 322 Brunault, P 14 HIGH 2:13.60
24 937 Poti, Quinn 14 BD 2:15.08
25 424 Grant, Alex 13 SPA 2:15.54
26 653 Berson, Ma 14 TBAY 2:15.93
27 1 Butler, Geoff 13 CAYM 2:16.58
28 3 Messer, Jacks 13 CAYM 2:16.72
29 14 Bohorquez, 13 BA 2:16.96
30 687 Peters, Rya 14 TBAY 2:17.12
31 903 Hensley, N 13 BD 2:17.90
32 269 Bungert, M 13 GSC 2:17.96
33 657 Wheeler, J 13 TBAY 2:18.00
34 586 Hamel-Wo 14 SYS 2:18.04
35 470 Samuelson 13 SWIM 2:18.10
36 559 Colett, Rei 14 SYS 2:18.19
37 565 Pelton, Joh 13 SYS 2:18.19
#105 Women 15-16 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:27.79
Name Age Team Seed Time
1 578 Linn, Ashl 16 SYS 1:59.96
2 632 Leonard, S 16 SYS 2:02.29
3 442 Piper, Jessi 15 SPA 2:03.70
4 441 Andrews, H 16 SPA 2:05.45
5 274 Rafati, Den 15 GSC 2:05.89
6 434 Reid, Ashl 16 SPA 2:06.25
7 618 Buckley, M 16 SYS 2:06.91
8 611 Jones, Ava 16 SYS 2:07.52
9 775 Morrin, Da 16 MPSC 2:10.48
10 863 Nawrocki, 15 FSLA 2:10.97
11 865 Whalen, K 16 FSLA 2:12.63
12 132 Williams, J 15 BSS 2:13.21
13 129 Yin, Annie 16 BSS 2:13.33
14 622 Clark, Mck 16 SYS 2:13.37
15 852 Barth, Alex 15 TCSC 2:13.76
16 826 Buckley, K 16 PYP 2:14.18
17 811 Hove, Vict 16 PCST 2:15.12
18 923 Curby, Em 15 BD 2:15.45
19 122 Koren, Ver 15 BSS 2:15.76
20 128 Holterman 16 BSS 2:16.28
21 694 Kuethe, Jen 16 TBAY 2:16.50
22 768 Bridgham, 15 MPSC 2:16.75
23 832 Bloxam, E 16 PYP 2:16.93
24 639 Yelding, C 15 SYS 2:16.98
25 428 Carr, Kaitl 15 SPA 2:17.54
26 383 Murtagh, M 15 PA 2:18.89
27 79 Thompson, 15 ATAC 2:19.04
28 32 Schultz, Lin 15 DANA 2:19.27
29 482 Rochette, N 16 SWIM 2:19.54
30 702 Harries, Ol 15 TYS 2:20.57
31 939 Savino, An 16 BD 2:20.65
32 123 Gavin, Kou 15 BSS 2:21.92
33 523 Tyler, Abb 16 SWIM 2:22.15
34 22 Rodriguez, A 16 BA 2:22.27
35 447 Morgan, K 16 SPAC 2:22.79
36 839 Conway, Je 15 TCSC 2:23.44
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 27
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#105 ... (Women 15-16 200 Yard Backstroke)
37 556 Sauer, Rae 15 SYS 2:23.53
38 478 McKeon, K 15 SWIM 2:23.80
39 8 Drummond, A 15 CAYM 2:23.88
40 555 Maddy, Tr 16 SYS 2:24.10
41 254 Burns, Hea 15 GSC 2:24.31
42 930 Mueller-Do 16 UN-19 2:24.90
43 954 Georgoulis 15 CCS 2:26.12
44 472 Keer, Hale 15 SWIM 2:26.14
45 218 Hoffman, K 16 DBS 2:26.41
46 501 Goodson, K 15 SWIM 2:26.89
47 458 Larson, Ma 15 SPAC 2:27.54
48 544 Samuelson 15 SWIM 2:27.68
49 771 Humphrey 16 MPSC 2:27.78
#106 Men 15-16 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:14.89
Name Age Team Seed Time
1 386 Oathout, Jo 15 PA 1:58.09
2 494 Frank, Geo 15 SWIM 1:58.41
3 637 Pridemore, 16 SYS 2:00.29
4 88 Crumpacker 15 ATAC 2:01.24
5 104 Vanden No 16 BSS 2:01.60
6 854 Ledford, S 15 TCSC 2:02.39
7 52 Long, Matth 15 MACM 2:02.73
8 55 Perez, Cory 15 MACM 2:03.33
9 887 Gebauer, B 16 UN-12 2:03.66
10 627 Kazokas, W 15 SYS 2:04.56
11 266 Rocca, Tyl 15 GSC 2:06.99
12 107 Murphy, P 16 BSS 2:07.27
13 626 Kadibhai, Y 16 SYS 2:07.75
14 111 Kauffman, 16 BSS 2:08.61
15 532 Rice, Andr 16 UN-08 2:08.99
16 7 Bain, Joshua 15 CAYM 2:09.68
17 403 Hackney, N 16 SAST 2:09.72
18 456 Jamieson, 15 SPAC 2:12.57
19 925 Edgar, Zac 16 BD 2:13.03
20 551 Cascone, J 16 SYS 2:13.20
21 11 Funderburk, 16 BA 2:13.50
22 769 Dibona, W 15 MPSC 2:14.07
23 28 Swenson, Ta 15 ONDA 2:14.08
24 927 Hensley, T 16 BD 2:14.69
#107 Women 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:23.99
Name Age Team Seed Time
1 422 Margalis, M 17 SPA 1:57.93
2 347 Mialka, Mo 20 IRSC 1:58.63
3 1038 Peterson, 21 UNUF 2:03.00
4 118 Coutts, He 17 BSS 2:05.63
5 346 McIntyre, K 21 IRSC 2:05.90
6 929 Moorhead, 17 BD 2:05.99
7 633 Lightbourn 17 SYS 2:06.54
8 260 Petersen, H 17 GSC 2:06.75
9 433 Quinn, Col 17 SPA 2:07.33
10 338 Harrison, R 19 IRSC 2:07.41
11 333 Doran, Ste 19 IRSC 2:07.55
12 390 Smith, Jord 17 PA 2:07.76
13 638 Raybon, R 17 SYS 2:08.74
14 636 Plocharsky 17 SYS 2:09.60
15 259 Kerr, Dani 18 GSC 2:10.32
16 634 Muth, Kath 17 SYS 2:11.59
17 126 Surratt, Re 17 BSS 2:11.92
18 258 Kerr, Chris 18 GSC 2:12.19
19 1011 Gaynor, N 18 DSC 2:18.40
20 838 Torres, Ka 17 PYP 2:18.66
21 1015 Wolfe, M 18 DSC 2:18.90
22 484 Hansen, M 17 SWIM 2:20.04
23 804 McDonald 17 PCST 2:20.17
24 615 Berdusco, 17 SYS 2:21.14
25 379 Armistead, 17 PA 2:22.11
#108 Men 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:09.09
Name Age Team Seed Time
1 1036 Tullius, R 22 UNUF 1:43.00
2 1039 Pinzon, O 20 UNUF 1:47.00
3 1040 Pedraza, Y 22 UNUF 1:47.00
4 54 Omana, Car 16 MACM 1:49.41
5 988 Halfacre, J 19 UN-20 1:49.72
6 520 Swanbeck, 17 SWIM 1:49.99
7 924 Curby, Ma 17 BD 1:50.80
8 612 Rauch, Ma 17 SYS 1:50.93
9 1045 Correll, B 19 UNUF 1:51.50
10 619 Caldwell, N 16 SYS 1:51.99
11 364 Ellis, John 19 IRSC 1:52.08
12 1001 Santana, E 17 UBSS 1:52.46
13 423 Taddeo, Jo 18 SPA 1:55.40
14 331 Day, Corey 20 IRSC 1:55.44
15 993 Dennison, 18 DBS 1:57.40
16 354 Traystman 18 IRSC 1:58.02
17 1017 DePadau, 18 DSC 1:58.09
18 49 Garcia, Ash 17 MACM 1:58.80
19 799 Bronnenbe 17 PCST 1:58.87
20 381 Deborde, B 17 PA 1:59.54
21 1005 Petersohn 19 DSC 1:59.57
22 38 Raymond, N 17 DANA 2:00.23
23 1028 Opuszko, 18 DSC 2:00.50
24 624 Jones, Alde 17 SYS 2:00.56
25 625 Kadibhai, M 17 SYS 2:00.93
26 262 Shimansky 17 GSC 2:02.37
27 1016 Bonnema DSC 2:02.40
28 263 Silva, Will 17 GSC 2:04.40
29 822 Freeman, B 18 PYP 2:04.84
30 1027 O'Malley 21 DSC 2:04.90
31 492 Andrews, J 17 SWIM 2:07.35
32 1020 Fletcher, 18 DSC 2:08.99
33 629 Krebs, Car 18 SYS 2:09.09
34 1029 Pearce, C DSC 2:09.09
35 1033 Sweeten, 19 DSC 2:09.09
#109 Women 11-12 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:03.09
Name Age Team Seed Time
1 144 Hartje, Am 12 BSS 56.02
2 33 Schultz, Kel 15 DANA 56.69
3 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 57.27
4 803 Krause, Ka 11 UN-01 57.41
5 886 Dawson, K 12 FSLA 57.51
6 461 Harmeling 12 SPAC 57.61
7 720 Russo, Kai 12 WFLA 57.98
8 600 Hu, Nancy 12 SYS 58.04
9 249 Beebe, Ann 12 GSC 58.06
10 142 Schmidt, K 12 BSS 58.33
11 899 Cates, Julie 11 BD 58.56
12 252 Williams, K 12 GSC 58.89
13 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 58.89
14 781 Madden, P 11 CMSA 59.28
15 753 Sloman, Sa 12 SA 59.69
16 78 Pereda, Cris 12 ATAC 1:00.10
17 575 Atkins, An 12 SYS 1:00.20
18 860 Redding, G 12 FSLA 1:00.29
19 957 Bassett, Ch 11 MACG 1:00.37
20 370 Oster, Caro 12 PA 1:00.46
21 792 Rush, Laur 12 GPAC 1:00.73
22 810 Retherford 12 PCST 1:00.82
23 650 Albrecht, A 12 TBAY 1:00.92
24 666 Lulf, Rach 11 TBAY 1:00.97
25 778 Kassis, An 12 UN-01 1:01.55
26 681 Smith, Ann 12 TBAY 1:01.72
27 902 Hahn, Kels 11 BD 1:01.90
28 866 Ward, Bail 12 FSLA 1:02.04
29 667 Anderson, 12 TBAY 1:02.15
30 486 Szilagyi, T 12 SWIM 1:02.28
31 278 Chubina, A 12 GSC 1:02.29
32 894 Alai, Dena 12 BD 1:02.31
33 191 Johnston, W 12 BRSC 1:02.44
34 141 Moran, Jac 12 BSS 1:02.52
35 609 Pietraszun, 11 SYS 1:02.55
36 226 Truslow, H 12 DBS 1:02.68
37 454 Dressel, Sh 11 SPAC 1:02.75
38 23 Littlejohn, E 12 ONDA 1:02.79
39 956 Frantz, Sar 11 CCS 1:02.80
40 896 Boddiford, 11 BD 1:02.90
41 919 Tipton, Me 12 BD 1:02.90
42 366 Adams, Em 12 PA 1:02.96
43 148 Watts, Jacq 12 BSS 1:03.01
44 935 Worrell, H 12 BD 1:03.02
45 150 Teeters, Ch 11 BSS 1:03.07
46 785 Berens, Ch 12 GPAC 1:03.08
47 786 Goram, Ab 12 GPAC 1:03.08
48 592 Dols, Mich 12 SYS 1:03.09
49 601 Hunkapille 11 SYS 1:03.09
50 603 Knoch, Va 12 SYS 1:03.09
51 606 O'Grady, R 12 SYS 1:03.09
52 610 Stich, Amb 12 SYS 1:03.09
#110 Men 11-12 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:03.89
Name Age Team Seed Time
1 40 Elliot, Olive 22 DANA 47.09
2 85 Calderon, M 12 ATAC 50.66
3 749 Gross, Bra 12 SA 52.43
4 92 Martin, Bret 12 ATAC 54.47
5 325 Holmes, M 12 CBS 55.33
6 752 Hansen, Sa 12 SA 55.61
7 168 Andrews, P 12 BSS 56.60
8 755 Kale, Mark 12 SA 56.64
9 677 Young, Jar 12 TBAY 56.76
10 818 Belcik, An 11 PYP 57.84
11 807 Mackenzie 12 UN-01 57.86
12 912 Poti, Zacha 11 BD 58.63
13 378 DeLaOsa, N 12 PA 59.55
14 99 Butensky, Iz 12 BSS 59.56
15 539 Hollowsky 12 SWIM 59.58
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 28
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#110 ... (Men 11-12 100 Yard Freestyle)
16 459 Heath, Gra 12 SPAC 59.76
17 900 Fulginiti, J 11 BD 59.87
18 867 Reno, Luig 11 FSLA 1:00.02
19 871 Monacelli, 12 FSLA 1:00.11
20 199 Willis, Wy 12 BRSC 1:00.32
21 151 Rice, Tyler 11 BSS 1:00.91
22 989 Hovart, Mi 11 UN-02 1:01.29
23 881 Buddendor 12 FSLA 1:01.30
24 451 Hutton, Joh 11 SPAC 1:01.41
25 471 Keer, Dyla 11 SWIM 1:01.69
26 538 Harriott, Jo 11 SWIM 1:01.81
27 955 Schroeder, 12 CCS 1:01.82
28 909 Matschner 11 BD 1:02.03
29 530 Romero, D 12 SWIM 1:02.11
30 373 Murtagh, J 11 PA 1:02.41
31 426 Gilbert, Ol 12 SPA 1:02.43
32 475 Lyster, Rip 11 SWIM 1:02.49
33 644 Carmichae 11 SYS 1:02.50
34 499 Reina, Gia 11 SWIM 1:02.51
35 873 Lozano, Ja 11 FSLA 1:02.53
36 16 Gallego, Ca 11 BA 1:02.71
37 413 Sisto, Quyn 12 SCST 1:02.78
38 608 Pelton, Ma 12 SYS 1:02.86
39 869 Lillo, Calv 11 FSLA 1:02.87
40 251 Quillen, Da 11 GSC 1:03.25
41 607 Page, Carte 12 SYS 1:03.27
42 6 McCallum, Ia 12 CAYM 1:03.28
43 267 Thorne, Co 12 GSC 1:03.42
44 10 Butler, Simo 12 CAYM 1:03.43
45 466 Knight, Tra 11 SPAC 1:03.45
46 427 Nipper, Co 12 SPA 1:03.50
47 588 Clark, Drew 11 SYS 1:03.63
48 286 Geunes, Er 11 GSC 1:03.64
49 715 Christian, B 11 WFLA 1:03.64
50 145 Kirchhoff, 12 BSS 1:03.71
51 904 Kennedy, M 11 BD 1:03.79
52 147 Lorincz, C 12 BSS 1:03.81
53 648 Lopez, Jua 12 TBAY 1:03.83
54 576 Boehm, Al 12 SYS 1:03.89
55 589 Clark, Jack 11 SYS 1:03.89
56 594 Garcia, Ma 11 SYS 1:03.89
57 845 Hill, Jonath 12 TCSC 1:03.89
#111 Women 10 & Under 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:21.59
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 1:00.86
2 415 Burrows, A 10 SPA 1:03.19
3 73 Joyner, Mic 10 ATAC 1:03.58
4 963 Martin, Mo 10 MACG 1:04.17
5 155 Song, Amy 10 BSS 1:04.33
6 376 Murtagh, M 9 PA 1:05.12
7 696 Rainey, Ma 10 TYS 1:06.10
8 198 Willis, Vic 10 BRSC 1:06.46
9 782 Stewart, M 9 CMSA 1:07.11
10 15 Emary, Mag 10 BA 1:08.05
11 164 Mendizaba 9 BSS 1:08.05
12 158 Watts, Eliz 10 BSS 1:08.26
13 780 Carey, Mar 10 CMSA 1:08.33
14 377 Adams, Ch 10 PA 1:08.37
15 19 Comunale, I 10 BA 1:08.47
16 244 Vashi, Ani 10 NFS 1:09.04
17 684 Kiser, Ran 10 TBAY 1:09.21
18 315 Burke, Abi 9 HIGH 1:09.51
19 961 Bunkin, Te 10 MACG 1:09.54
20 69 Clark, Sara- 10 ATAC 1:09.67
21 593 Dong, Cind 9 SYS 1:09.99
22 660 Lee, Saman 9 TBAY 1:10.05
23 663 Lontoc, La 10 TBAY 1:10.18
24 698 Conway, L 9 TYS 1:10.39
25 703 Kolch, Jazz 10 TYS 1:11.24
26 605 Morales, C 10 SYS 1:11.62
27 287 Cronin, Ka 8 UN-01 1:11.85
28 943 Carpenter, 10 BD 1:12.35
29 841 Barkett, Li 9 TCSC 1:12.57
30 222 O'Gorman, 10 DBS 1:12.60
31 374 Zamot, Sar 10 PA 1:12.65
32 154 Griffin, Ma 10 BSS 1:13.86
33 791 Menzies, G 10 GPAC 1:13.90
34 984 Sowell, Ni 9 JCLA 1:13.90
35 206 Kilpatrick, 9 CFM 1:13.98
36 157 Teeters, Am 10 BSS 1:14.30
37 449 Baker, Kat 9 SPAC 1:14.37
38 509 Jimenez, N 9 SWIM 1:14.60
39 964 VonMering 10 MACG 1:14.64
40 182 Black, Meg 10 BRSC 1:14.72
41 992 Rocca, Avr 10 UN-23 1:14.86
42 511 Lee, Aman 10 SWIM 1:14.96
43 535 Bonfitto, M 9 SWIM 1:15.16
44 161 Rice, Emil 9 BSS 1:15.26
45 686 McGurk, K 9 TBAY 1:15.51
46 207 Rio, Isabel 10 CFM 1:15.52
47 590 Dolgetta, G 10 SYS 1:15.66
48 991 Bates, Tali 8 UN-22 1:15.66
49 724 Gorham, Jo 9 WFLA 1:15.69
50 1052 Tyle, Mad 10 SYS 1:15.72
51 597 Hernandez 10 SYS 1:15.83
52 72 Holmes, Ste 9 ATAC 1:15.89
53 875 Hohne, Ch 9 FSLA 1:16.03
54 877 Redding, S 9 FSLA 1:16.08
55 159 McMahon, 10 BSS 1:16.47
56 153 Gilreath, E 10 BSS 1:16.59
57 465 Bruns, Cat 10 SPAC 1:16.60
58 248 Aslanidi, Y 10 GSC 1:16.63
59 980 Marulendra 10 JCLA 1:16.66
60 163 Kirchhoff, 10 BSS 1:16.71
61 214 Harris, Kel 9 DBS 1:16.73
62 317 Easterling, 10 HIGH 1:16.75
63 921 Rhodes, St 9 BD 1:16.79
64 282 Ivey, Isabe 9 GSC 1:17.70
65 512 Waks, Wen 10 SWIM 1:17.82
66 242 See, Molly 9 NFS 1:17.99
67 406 Bulis, Josly 10 SAST 1:18.00
68 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 1:18.11
69 62 Gelb, Emily 10 ACTT 1:18.19
70 944 Simaan, Ch 9 BD 1:19.11
71 184 Broussard, 10 BRSC 1:19.29
72 990 Hicks, Ale 10 UN-21 1:19.29
73 647 Scott, Sam 10 TBAY 1:19.48
74 546 Faremouth 9 SWIM 1:19.50
75 790 McManus, 10 GPAC 1:19.79
76 417 Chen, Char 9 SPA 1:19.91
77 674 Sellers, La 10 TBAY 1:20.19
78 793 Rush, Sydn 9 GPAC 1:21.08
79 445 Weller, Me 9 SPAC 1:21.30
80 729 Sheppard, 9 WFLA 1:21.33
81 220 Manecke, K 9 DBS 1:21.39
82 319 Sckoropad 9 HIGH 1:21.41
83 506 Gatof, Han 9 SWIM 1:21.45
84 510 Kurland, F 10 SWIM 1:21.45
85 513 Weigelt, K 9 SWIM 1:21.45
86 181 Angove, C 10 BRSC 1:21.54
87 165 Himebauch 9 BSS 1:21.55
88 502 Fredericks 9 SWIM 1:21.57
89 599 Hoefling, O 10 SYS 1:21.59
90 883 Bowie, Ke 9 FSLA 1:21.59
#112 Men 10 & Under 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:19.99
Name Age Team Seed Time
1 788 Jockers, Br 10 GPAC 59.93
2 231 Bloom, Jac 10 NFS 1:02.25
3 431 Finke, Rob 10 SPA 1:03.07
4 393 Dacus, Con 10 SA 1:03.43
5 232 Bloom, Tra 10 NFS 1:03.76
6 208 Dolan, Llia 10 CFM 1:04.09
7 90 Gallagher, C 10 ATAC 1:05.06
8 89 Foote, Wyat 10 ATAC 1:05.31
9 602 Knoch, Mi 10 SYS 1:05.41
10 907 Maguire, R 10 BD 1:05.43
11 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 1:05.66
12 682 Licht, Jose 10 TBAY 1:06.50
13 97 Yambor-Ma 10 ATAC 1:07.36
14 194 Kravchenk 9 BRSC 1:07.49
15 808 Gordon, Re 10 PCST 1:07.67
16 705 Sands, Sam 9 TYS 1:08.30
17 86 Chambasian 10 ATAC 1:08.81
18 679 Kantzler, M 10 TBAY 1:09.22
19 765 Downs, Ow 10 SA 1:09.74
20 375 Nguyen, B 10 PA 1:10.06
21 596 Habib, Tyl 10 SYS 1:10.16
22 725 Hudak, Sha 10 WFLA 1:10.94
23 849 Jordan, Eo 9 TCSC 1:11.05
24 757 Oda, Kaito 10 SA 1:11.08
25 152 Sugishita, A 10 BSS 1:11.34
26 671 Quach, Ch 10 TBAY 1:11.58
27 408 Hodang, B 10 SAST 1:11.73
28 598 Hernandez 9 SYS 1:11.84
29 174 Adcock, Ja 10 BSS 1:12.13
30 412 Kennedy, E 10 SCST 1:12.72
31 284 Wilby, Ma 10 GSC 1:13.29
32 481 Kellett, Wy 10 SWIM 1:13.38
33 96 Vandenberg 9 ATAC 1:13.91
34 234 Skigen, Jac 9 NFS 1:13.95
35 485 Marshall, G 9 SWIM 1:14.24
36 985 Strickland, 10 JCLA 1:14.84
37 279 Adu, Russe 10 GSC 1:15.14
38 670 Cogdill, Vi 9 TBAY 1:15.50
39 474 Bradfield, 10 SWIM 1:15.73
40 283 Viccini, Lu 10 GSC 1:15.86
41 683 Licht, Sam 10 TBAY 1:16.16
42 500 Strickland, 10 SWIM 1:16.23
43 783 Robinson, 9 CMSA 1:16.42
44 407 Dawson, A 10 SAST 1:17.08
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 29
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#112 ... (Men 10 & Under 100 Yard Freestyle)
45 730 Hamilton, 10 WFLA 1:17.11
46 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 1:17.13
47 280 Bungert, W 10 GSC 1:17.70
48 784 Dekle, Ada 9 CMSA 1:17.74
49 160 Winters, C 10 BSS 1:17.76
50 285 Zhou, Yiha 10 GSC 1:17.99
51 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 1:18.09
52 816 Bauer, Col 10 PYP 1:18.17
53 874 Dejarnett, C 9 FSLA 1:18.73
54 209 Russell, Ca 10 CFM 1:19.36
55 180 Clemente, 10 BSS 1:19.67
56 573 Amistoso, 9 SYS 1:19.99
57 595 Gusev, Ale 8 SYS 1:19.99
#113 Women 13-14 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:02.19
Name Age Team Seed Time
1 675 Turek, Mic 13 TBAY 52.74
2 758 Soufi, Mar 14 SA 53.08
3 585 Wilhelm, C 14 SYS 53.09
4 67 Parry, Delan 14 ATAC 53.82
5 227 Casey, Ken 14 DBS 54.54
6 80 Williams, C 13 ATAC 54.70
7 133 Peacock, S 14 BSS 54.84
8 742 Breaux, El 14 SA 54.90
9 467 Marshall, L 14 SPAC 55.38
10 759 Ruedt, Sav 13 SA 55.52
11 917 Sims, Leah 13 BD 55.80
12 748 Erickson, D 14 SA 55.88
13 582 Plocharsky 14 SYS 56.05
14 564 O'Grady, N 13 SYS 56.25
15 763 Horton, Ma 14 SA 56.25
16 581 Davis, Cam 14 SYS 56.56
17 414 Marckese, 14 SPA 56.57
18 584 Schmitz, A 14 SYS 56.57
19 583 Valley, Da 14 SYS 56.73
20 437 Hubbard, M 13 SPA 56.75
21 580 Duff, Faryn 14 SYS 56.87
22 117 Breault, Pe 14 BSS 56.90
23 829 Freeman, S 13 PYP 56.93
24 219 Klotzbach, 14 DBS 57.03
25 739 Frandsen, K 14 SA 57.04
26 981 Pettinger, J 13 JCLA 57.18
27 776 Muller, Ch 14 MPSC 57.21
28 324 Glasser, Cy 13 HIGH 57.25
29 185 Conoscenti 14 BRSC 57.27
30 450 Hutton, Gr 14 SPAC 57.29
31 649 Cimino, At 13 TBAY 57.45
32 309 Hayes, Ash 13 HIGH 57.61
33 820 Freeman, R 13 PYP 57.61
34 275 Scarboroug 13 GSC 57.63
35 221 Marrero, N 14 DBS 57.66
36 731 Spilman, E 13 WFLA 57.67
37 436 Hubbard, C 14 SPA 57.74
38 477 Mohring, A 13 SWIM 57.74
39 215 Harris, Mc 13 DBS 57.83
40 137 Aubley, Br 13 BSS 57.95
41 831 Kovac, Me 13 PYP 57.95
42 732 Miller, Che 13 WFLA 58.00
43 744 Jones, Aub 13 SA 58.02
44 202 Diaz, Alex 14 CFM 58.12
45 60 Paez, Isabel 14 MDCA 58.14
46 5 Boothe, Dani 13 CAYM 58.17
47 24 Mackey, Ch 13 ONDA 58.27
48 186 Creech, Am 13 BRSC 58.35
49 45 Robles, Carl 14 MACM 58.36
50 700 Randle, Me 14 TYS 58.42
51 733 Roper, Han 14 WFLA 58.54
52 210 Littlejohn, 14 DBS 58.67
53 368 Draskovich 13 PA 58.76
54 211 Burk, Alex 14 DBS 58.83
55 567 Theofanou 13 SYS 58.83
56 463 Zerkowski 14 SPAC 58.86
57 655 Demsher, K 14 TBAY 58.94
58 66 Ayers, Maka 13 ATAC 59.09
59 794 Weekley, O 13 GPAC 59.17
60 882 Buddendor 13 FSLA 59.18
61 996 Courson, R 14 JCLA 59.18
62 915 Schroeder, 13 BD 59.20
63 870 Lozano, St 14 FSLA 59.32
64 140 Landy, Rob 13 BSS 59.40
65 421 Green, Jess 13 SPA 59.42
66 468 VanDyke, 14 SPAC 59.48
67 901 Gilbert, Ma 13 BD 59.48
68 905 Kennedy, S 13 BD 59.48
69 913 Reuter, Me 13 BD 59.71
70 212 Concannon 14 DBS 59.76
71 669 Harder, Ni 14 TBAY 59.78
72 560 Daniel, Tal 13 SYS 59.88
73 897 Campesino 13 BD 59.93
74 570 Lager, Ale 13 UN-10 59.95
75 225 Schimp, M 14 DBS 1:00.03
76 135 Roebuck, M 13 BSS 1:00.06
77 819 Belcik, Bri 14 PYP 1:00.18
78 495 Richmond, 14 SWIM 1:00.20
79 721 Koda, Nico 14 WFLA 1:00.34
80 490 Osinski, Sa 14 SWIM 1:00.37
81 400 Cooney, B 13 SA 1:00.40
82 169 Harvey, Em 14 BSS 1:00.44
83 817 Bauer, Cyd 13 PYP 1:00.50
84 918 Spangenbe 14 BD 1:00.55
85 71 Garthwait, L 14 ATAC 1:00.64
86 656 Dawson, K 14 TBAY 1:00.72
87 911 Patterson, R 13 BD 1:00.73
88 323 Lowe, Emi 13 UN-02 1:00.77
89 643 Krebs, Pait 14 SYS 1:00.78
90 983 Robitaille, 14 JCLA 1:00.78
91 238 Johnson, C 13 NFS 1:00.86
92 134 Solomon, L 13 BSS 1:00.88
93 707 Goodlet, M 13 TYS 1:01.02
94 166 Wegrzyn, K 14 BSS 1:01.13
95 367 Conner, Sa 13 PA 1:01.14
96 190 Jernberg, M 14 BRSC 1:01.22
97 823 Cropanese 14 PYP 1:01.23
98 549 Boehm, Ka 14 SYS 1:01.24
99 372 Staffeld, N 13 PA 1:01.27
100 562 Leap, Beth 13 SYS 1:01.31
101 932 Nuszkowsk 14 BD 1:01.34
102 318 Kuvan, Sop 13 HIGH 1:01.35
103 949 O'Shea, M 13 UN-19 1:01.38
104 136 Kuntsevich 14 BSS 1:01.40
105 646 Scott, Kath 13 TBAY 1:01.52
106 844 Brocksmith 13 TCSC 1:01.57
107 965 Collins, Ra 14 MACG 1:01.72
108 192 Jones, Gab 14 BRSC 1:01.84
109 534 Hansen, Ha 13 SWIM 1:01.89
110 772 Klein, Vict 14 MPSC 1:02.02
111 138 Hoffman, K 13 BSS 1:02.03
112 270 Dain, Rebe 13 GSC 1:02.05
113 271 Demichele 13 GSC 1:02.08
114 507 Gear, Anna 13 SWIM 1:02.15
115 536 Collyer, Ad 13 SWIM 1:02.15
116 310 Salerno, A 13 HIGH 1:02.17
117 203 Lynch, Gra 13 CFM 1:02.19
118 204 Toney, Ma 14 CFM 1:02.19
119 995 Toth, Laur 13 SYS 1:02.19
#114 Men 13-14 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 57.39
Name Age Team Seed Time
1 108 Stamper, B 14 BSS 50.47
2 307 Pena, Alex 13 HIGH 50.78
3 737 Beer, Seth 13 SA 50.81
4 692 Kimura, K 13 TBAY 50.90
5 922 Coombs, Ja 14 BD 51.07
6 452 Dressel, Ca 13 SPAC 51.47
7 83 Briggs, Jose 13 ATAC 51.49
8 937 Poti, Quinn 14 BD 51.52
9 751 Verlander, 14 SA 51.92
10 787 Gurtowsky 14 GPAC 52.16
11 741 Brooks, W 14 SA 52.19
12 767 Bell, Jame 14 MPSC 52.29
13 322 Brunault, P 14 HIGH 52.38
14 613 Amistoso, 14 SYS 52.70
15 498 Messuri, M 14 SWIM 52.71
16 527 Kurland, C 14 SWIM 53.21
17 740 Richards, B 14 SA 53.21
18 895 Auer, Jack 13 BD 53.40
19 480 Pineda, Mi 14 SWIM 53.44
20 116 Fonteno, M 13 BSS 53.77
21 920 Wright, Ry 13 BD 53.90
22 1002 Smith, Ar 14 HIGH 53.94
23 35 Alvarez, Da 14 DANA 54.10
24 680 Smith, Kev 14 TBAY 54.15
25 21 Kuzjomkin, 14 BA 54.21
26 269 Bungert, M 13 GSC 54.24
27 906 Kimpel, Al 14 BD 54.25
28 747 Orr, Basil M 14 SA 54.32
29 13 Nichlany, K 13 BA 54.36
30 517 Turnadzic, 14 SWIM 54.46
31 766 Bagley, An 14 MPSC 54.75
32 20 Kuzjomkin, 14 BA 54.81
33 246 Panchak, J 13 NFS 55.44
34 687 Peters, Rya 14 TBAY 55.56
35 652 Rodriguez, 13 TBAY 55.69
36 30 Gomez, Fran 13 DANA 55.76
37 64 Menendez, M 14 ACTT 55.79
38 577 Lattimer, D 13 SYS 55.82
39 640 O'Donnell, 14 SYS 56.24
40 846 Wojcik, An 13 TCSC 56.46
41 777 Morrin, Tr 14 MPSC 56.48
42 308 Bessire, Ha 13 HIGH 56.53
43 827 Sanders, T 13 PYP 56.53
44 272 Han, Steve 13 GSC 56.63
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 30
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#114 ... (Men 13-14 100 Yard Freestyle)
45 802 Mock, Dyl 14 PCST 56.82
46 847 Ledford, B 13 TCSC 56.83
47 273 Parramore, 13 GSC 56.85
48 770 Glass, Josh 14 MPSC 56.85
49 3 Messer, Jacks 13 CAYM 56.86
50 439 Marshburn 13 SPA 56.86
51 491 Heslin, Co 14 SWIM 56.88
52 526 Marsalli, M 14 SWIM 56.89
53 801 Whitehead 14 PCST 57.01
54 806 Ratliff, Jon 13 PCST 57.20
55 910 Nuszkowsk 14 BD 57.20
56 470 Samuelson 13 SWIM 57.29
57 565 Pelton, Joh 13 SYS 57.36
58 552 Hegwein, K 14 SYS 57.39
59 557 Aristizabal 13 SYS 57.39
60 559 Colett, Rei 14 SYS 57.39
61 586 Hamel-Wo 14 SYS 57.39
62 946 Schilke, M 13 UN-19 57.39
#115 Women 15-16 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 1:00.79
Name Age Team Seed Time
1 826 Buckley, K 16 PYP 52.08
2 632 Leonard, S 16 SYS 52.78
3 121 Blum, Mar 15 BSS 53.26
4 879 Bonnema, 15 FSLA 53.48
5 628 Kontor, Vi 16 SYS 53.73
6 435 Jones, Alex 15 SPA 53.78
7 893 Papadopou 15 FSLA 53.80
8 645 Harrington 16 SYS 53.90
9 941 Worrell, N 15 BD 54.00
10 41 Anaya, Ana 16 MACM 54.04
11 618 Buckley, M 16 SYS 54.32
12 930 Mueller-Do 16 UN-19 54.32
13 441 Andrews, H 16 SPA 54.45
14 545 Titus, Chri 16 SWIM 55.22
15 719 Scott, Amy 16 WFLA 55.45
16 183 Bowker, D 16 BRSC 55.46
17 130 Harper, Eli 16 BSS 55.60
18 274 Rafati, Den 15 GSC 55.62
19 528 Langford, O 15 SWIM 55.66
20 848 Lanam, Ra 15 TCSC 55.88
21 832 Bloxam, E 16 PYP 55.96
22 2 Butler, Lara 15 CAYM 56.00
23 830 Verheylew 15 PYP 56.01
24 218 Hoffman, K 16 DBS 56.13
25 311 Salerno, D 16 HIGH 56.16
26 800 Gazia, Nic 15 PCST 56.17
27 852 Barth, Alex 15 TCSC 56.23
28 122 Koren, Ver 15 BSS 56.24
29 953 Jeffries, An 15 CCS 56.26
30 939 Savino, An 16 BD 56.68
31 446 Meyer, Ka 15 SPAC 56.78
32 923 Curby, Em 15 BD 56.79
33 960 Bunkin, Ha 15 MACG 56.83
34 579 Searles, Ka 15 SYS 56.95
35 966 Mars, Shel 16 MACG 56.99
36 255 Clare-Salzl 16 GSC 57.01
37 22 Rodriguez, A 16 BA 57.03
38 654 Martin, Kr 15 TBAY 57.03
39 32 Schultz, Lin 15 DANA 57.18
40 239 Nichols, R 15 NFS 57.18
41 501 Goodson, K 15 SWIM 57.20
42 79 Thompson, 15 ATAC 57.27
43 388 Pope, Mich 15 PA 57.35
44 954 Georgoulis 15 CCS 57.37
45 128 Holterman 16 BSS 57.64
46 611 Jones, Ava 16 SYS 57.64
47 642 Murphy, Jo 15 SYS 57.68
48 839 Conway, Je 15 TCSC 57.70
49 702 Harries, Ol 15 TYS 57.84
50 223 Petersohn, 16 DBS 57.97
51 385 O'Grady, C 16 PA 58.02
52 967 Rittenhous 15 MACG 58.33
53 447 Morgan, K 16 SPAC 58.34
54 556 Sauer, Rae 15 SYS 58.48
55 945 Kimpel, Al 16 BD 58.65
56 487 Sunyak, Ar 16 SWIM 58.82
57 843 Brocksmith 16 TCSC 58.93
58 162 Jenkins, Ke 15 BSS 58.94
59 380 Constantin 15 PA 59.15
60 805 McDonald 15 PCST 59.17
61 771 Humphrey 16 MPSC 59.25
62 404 Sopranzi, E 15 SAST 59.54
63 504 Anderson, 16 SWIM 59.65
64 811 Hove, Vict 16 PCST 59.80
65 947 Schilke, Sa 15 UN-19 59.90
66 428 Carr, Kaitl 15 SPA 59.99
67 933 Oggeri, Ma 15 BD 59.99
68 264 Smyder, Sa 16 GSC 1:00.00
69 835 O'Connor, 16 PYP 1:00.02
70 458 Larson, Ma 15 SPAC 1:00.07
71 824 Peterson, R 15 PYP 1:00.18
72 665 Mora, Sara 15 TBAY 1:00.27
73 472 Keer, Hale 15 SWIM 1:00.35
74 127 Mendizaba 15 BSS 1:00.40
75 8 Drummond, A 15 CAYM 1:00.41
76 554 Hung, Joce 15 SYS 1:00.41
77 718 Wiser, Ash 15 WFLA 1:00.43
78 708 Goodlet, M 15 TYS 1:00.50
79 544 Samuelson 15 SWIM 1:00.67
80 195 Morton, Br 15 BRSC 1:00.69
81 716 Cramer, Ca 15 WFLA 1:00.69
#116 Men 15-16 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 55.19
Name Age Team Seed Time
1 494 Frank, Geo 15 SWIM 47.00
2 46 Ballestas, Ju 15 MACM 47.18
3 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 47.26
4 101 Numbers, P 16 BSS 48.16
5 516 Krell, Dere 16 SWIM 48.47
6 531 Coul, Max 15 UN-08 48.86
7 635 Pagan, Jam 16 SYS 48.87
8 627 Kazokas, W 15 SYS 48.98
9 979 Jacob, Eva 15 JCLA 49.01
10 690 Eckman, Ja 16 TBAY 49.62
11 52 Long, Matth 15 MACM 49.68
12 689 Ankers, Ch 16 TBAY 49.72
13 55 Perez, Cory 15 MACM 49.79
14 524 Altman, Ri 16 SWIM 49.96
15 12 Swackhamm 16 BA 50.07
16 88 Crumpacker 15 ATAC 50.11
17 50 Grenet, Paul 16 MACM 50.98
18 813 Commins, 15 PCST 50.98
19 854 Ledford, S 15 TCSC 51.13
20 621 Cesaroni, G 15 SYS 51.19
21 521 Thresher, C 16 SWIM 51.34
22 114 Britt, Conn 16 BSS 51.36
23 483 Thoman, B 15 SWIM 51.44
24 548 Atkins, Tu 16 SYS 51.50
25 837 Williams, J 16 PYP 51.51
26 951 Scott, Davi 16 CCS 51.61
27 386 Oathout, Jo 15 PA 51.70
28 797 Escobar, E 15 PCST 51.76
29 828 Hunt, Gavi 16 PYP 52.06
30 112 Madden, D 16 BSS 52.51
31 17 Hall, Ryan 15 BA 52.59
32 111 Kauffman, 16 BSS 52.61
33 836 Steele, Jose 16 PYP 52.63
34 188 Grube, Eric 16 BRSC 52.87
35 456 Jamieson, 15 SPAC 53.20
36 104 Vanden No 16 BSS 53.30
37 193 Jones, Julia 16 BRSC 53.39
38 553 Watts, Lea 16 SYS 53.47
39 59 Miguel, Dan 16 UN-01 53.55
40 769 Dibona, W 15 MPSC 53.72
41 57 Pigot, Digua 15 MACM 53.75
42 103 Lee, Lewis 16 BSS 53.77
43 734 Kerr, Maso 15 WFLA 53.90
44 987 Van Hees, 15 JCLA 53.94
45 229 Nunnelley, 15 DBS 53.96
46 626 Kadibhai, Y 16 SYS 54.13
47 798 Seaman, C 16 PCST 54.42
48 7 Bain, Joshua 15 CAYM 54.45
49 795 Young, Sh 15 PCST 54.80
50 925 Edgar, Zac 16 BD 54.80
51 172 Peacock, B 15 BSS 54.81
52 631 DuTreil, Ju 15 SYS 54.86
53 994 Tullius, Ro 15 DBS 54.87
54 28 Swenson, Ta 15 ONDA 54.90
55 61 Arnone, Dan 16 ACTT 54.90
56 387 Piumelli, N 16 PA 55.00
57 550 Bucken, Pa 15 SYS 55.07
#117 Women 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 59.89
Name Age Team Seed Time
1 345 Marquez, J 19 IRSC 49.78
2 75 King, Abbie 23 ATAC 50.01
3 440 Frehling, K 17 SPA 50.09
4 422 Margalis, M 17 SPA 50.67
5 361 Hanbury, V 19 IRSC 50.98
6 519 Peacock, S 17 SWIM 51.35
7 347 Mialka, Mo 20 IRSC 51.47
8 228 Casey, Sha 16 DBS 51.74
9 358 Graham, C 19 IRSC 51.75
10 258 Kerr, Chris 18 GSC 51.94
11 634 Muth, Kath 17 SYS 52.03
12 693 Cook, Kath 17 TBAY 52.05
13 170 Vanden No 17 BSS 52.22
14 346 McIntyre, K 21 IRSC 52.65
15 857 Halkides, L 17 FSLA 52.75
16 330 Chandlee, 19 IRSC 52.98
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 31
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#117 ... (Women 100 Yard Freestyle)
17 929 Moorhead, 17 BD 52.98
18 65 Menendez, S 17 ACTT 53.26
19 257 Flanagan, R 17 GSC 53.38
20 1015 Wolfe, M 18 DSC 53.50
21 119 Neidigh, L 17 BSS 53.60
22 355 Uzcategui, 20 IRSC 53.88
23 1013 Taha, Raz 17 DSC 53.99
24 337 Hansen, Li 20 IRSC 54.07
25 968 Offerdahl, 17 SF 54.12
26 362 Herring, M 19 IRSC 54.16
27 343 Maddock, 18 IRSC 54.21
28 433 Quinn, Col 17 SPA 54.32
29 118 Coutts, He 17 BSS 54.44
30 171 Ivanova, A 18 BSS 54.60
31 333 Doran, Ste 19 IRSC 54.61
32 838 Torres, Ka 17 PYP 54.85
33 1009 Collymor 20 DSC 55.00
34 120 Neal, Jenni 17 BSS 55.06
35 719 Scott, Amy 16 WFLA 55.45
36 338 Harrison, R 19 IRSC 55.46
37 126 Surratt, Re 17 BSS 55.56
38 42 Escorcia, Em 17 MACM 55.58
39 714 Boucher, M 17 WFLA 55.61
40 329 Bolton, Ke 18 IRSC 55.69
41 265 Soltis, Sara 18 GSC 55.82
42 365 Degen, Cel 18 IRSC 56.01
43 1011 Gaynor, N 18 DSC 56.24
44 344 Maddock, 18 IRSC 56.29
45 351 Spray, Lau 19 IRSC 57.10
46 804 McDonald 17 PCST 57.47
47 476 Weichelt, C 17 SWIM 57.71
48 840 Bray, Jillen 17 TCSC 57.77
49 1012 Prichard, 19 DSC 58.10
50 662 Berson, Eli 17 TBAY 58.13
51 815 Seaman, B 18 PCST 58.70
52 197 Reagan, Ha 17 BRSC 58.73
53 187 Delhagen, 17 BRSC 58.75
54 305 Beach, Tam 17 HHST 59.01
55 940 Shea, Meag 17 BD 59.08
56 217 Hawkins, M 17 DBS 59.09
57 503 Angat, Lau 17 SWIM 59.16
58 934 Oliver, Bri 17 BD 59.27
59 341 Kittrell, Ka 18 IRSC 59.34
60 379 Armistead, 17 PA 59.86
#118 Men 100 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 53.59
Name Age Team Seed Time
1 1049 Lochte, R 25 DBS 43.00
2 51 Lichtner, Ste 18 MACM 44.40
3 356 Wyman, K 20 IRSC 44.44
4 34 Tirabassi, D 21 DANA 44.49
5 1041 Gomez, R 21 UNUF 44.80
6 339 Hein, Nich 19 IRSC 45.20
7 571 Ceddia, Pa 18 SYS 45.51
8 518 Nunez, Jon 18 SWIM 45.55
9 924 Curby, Ma 17 BD 46.20
10 988 Halfacre, J 19 UN-20 46.32
11 331 Day, Corey 20 IRSC 46.35
12 1001 Santana, E 17 UBSS 46.41
13 363 Pereira, Ga 20 UN-04 46.46
14 423 Taddeo, Jo 18 SPA 46.63
15 335 Gallego, Ph 18 IRSC 46.66
16 340 Kaisrlik, Ja 19 IRSC 46.66
17 360 Van Der M 22 IRSC 46.70
18 359 Alberts, An 20 IRSC 46.77
19 1045 Correll, B 19 UNUF 46.80
20 354 Traystman 18 IRSC 46.84
21 47 Barona, Kev 18 MACM 46.93
22 1047 Moore, E 18 UNUF 47.00
23 533 Cijntje, Hy 19 SWIM 47.08
24 332 De Angulo 19 IRSC 47.13
25 349 Otaki, Ada 18 IRSC 47.31
26 381 Deborde, B 17 PA 47.33
27 1023 Leonard, 18 DSC 47.40
28 353 Takas, Step 18 IRSC 47.43
29 350 Sokolowsk 19 IRSC 47.50
30 1035 Trotta, Er 18 UNUF 47.50
31 572 Davis, Kirt 17 SYS 47.52
32 357 Young, Be 18 IRSC 47.53
33 515 Ficker, Ky 18 SWIM 47.69
34 520 Swanbeck, 17 SWIM 47.74
35 109 Lowe, Zac 17 BSS 48.08
36 1008 Collum, W 18 DSC 48.29
37 1016 Bonnema DSC 48.40
38 395 Stevenson, 17 SA 48.54
39 1028 Opuszko, 18 DSC 48.60
40 928 Luzadder, 17 BD 48.77
41 1022 Jessell, Jo 18 DSC 48.79
42 625 Kadibhai, M 17 SYS 48.84
43 936 Pollack, Jo 19 UN-19 48.89
44 1050 Caldwell, 17 SWIM 48.98
45 872 Reall, Chri 18 FSLA 49.10
46 612 Rauch, Ma 17 SYS 49.11
47 1007 Barrett, A 19 DSC 49.13
48 891 Bilozorov, 17 FSLA 49.25
49 39 Marin, Jesus 17 DANA 49.27
50 942 Worrell, Ta 17 BD 49.36
51 348 Olson, Erik 19 IRSC 49.48
52 56 Perez, Giova 18 MACM 49.60
53 735 Birk, Anto 18 WFLA 49.61
54 38 Raymond, N 17 DANA 49.76
55 1021 Hekmati, 20 DSC 49.77
56 1005 Petersohn 19 DSC 50.01
57 717 Gottschling 18 WFLA 50.39
58 525 Graham, R 17 SWIM 50.40
59 926 Geiger, Ky 18 BD 50.50
60 630 Leonard, S 17 SYS 51.04
61 855 Clark, Chri 17 FSLA 51.21
62 999 Kerlek, Ta 17 SWIM 51.34
63 492 Andrews, J 17 SWIM 51.35
64 713 Alonso, Ni 18 WFLA 51.45
65 1025 Marini, D 18 DSC 51.50
66 1032 Sloat, Rya 19 DSC 51.50
67 224 Tackney, S 18 DBS 51.90
68 328 Aviles, Jon 18 IRSC 51.92
69 774 McDowell 30 MPSC 52.00
70 1020 Fletcher, 18 DSC 52.15
71 94 Norris, Chri 17 ATAC 52.19
72 394 Zhang, Tho 17 UN-05 52.58
73 1033 Sweeten, 19 DSC 52.68
74 978 Greaves, C 18 JCLA 52.71
75 723 Valind, Za 18 WFLA 52.81
76 457 Reichenbac 17 SPAC 52.82
77 834 Gettino, Pa 17 UN-11 52.85
78 1019 Emerine, 19 DSC 52.88
79 496 Anderson, 17 SWIM 53.07
80 1030 Arriaga-P 18 DSC 53.10
81 392 Durrant, Th 17 SA 53.32
82 833 Gettino, M 17 PYP 53.46
83 489 Neils, Shan 17 SWIM 53.51
84 1029 Pearce, C DSC 53.58
#119 Women 11-12 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:22.19
Name Age Team Seed Time
1 664 Sopapong, 12 TBAY 1:08.31
2 438 Marshburn 11 SPA 1:11.80
3 574 Atkins, Ale 12 SYS 1:11.96
4 249 Beebe, Ann 12 GSC 1:12.33
5 277 Burns, Han 12 GSC 1:12.92
6 77 Peavy, Laur 12 ATAC 1:13.46
7 600 Hu, Nancy 12 SYS 1:13.46
8 691 Cogdill, Ju 12 TBAY 1:16.11
9 756 Oda, Tomo 12 SA 1:16.41
10 754 Sims, Geor 12 SA 1:17.90
11 587 Cahoone, S 11 SYS 1:18.45
12 149 Ward, Sop 12 BSS 1:19.34
13 9 Tomascik, Co 12 CAYM 1:19.74
14 610 Stich, Amb 12 SYS 1:19.97
15 366 Adams, Em 12 PA 1:20.22
16 29 Mason, Ken 11 ONDA 1:20.39
17 250 Chu, Katha 12 GSC 1:20.45
18 514 White, Eliz 12 SWIM 1:21.19
19 681 Smith, Ann 12 TBAY 1:21.27
20 919 Tipton, Me 12 BD 1:21.40
21 856 Cunningha 12 FSLA 1:21.44
22 603 Knoch, Va 12 SYS 1:21.51
23 866 Ward, Bail 12 FSLA 1:21.61
24 785 Berens, Ch 12 GPAC 1:21.85
25 712 Smith, Sara 11 TYS 1:21.87
26 241 Watkins, Ju 11 NFS 1:22.07
27 543 Meehan, G 11 SWIM 1:22.09
28 606 O'Grady, R 12 SYS 1:22.09
29 935 Worrell, H 12 BD 1:22.09
30 150 Teeters, Ch 11 BSS 1:22.19
31 668 Carter, Pai 11 TBAY 1:22.19
#120 Men 11-12 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:22.19
Name Age Team Seed Time
1 416 Chen, Josh 12 SPA 1:07.41
2 168 Andrews, P 12 BSS 1:09.43
3 27 Redd, Dono 12 ONDA 1:09.57
4 760 Yang, Ken 12 SA 1:11.04
5 325 Holmes, M 12 CBS 1:11.65
6 604 Lee, Camp 12 SYS 1:14.40
7 807 Mackenzie 12 UN-01 1:16.45
8 475 Lyster, Rip 11 SWIM 1:17.20
9 530 Romero, D 12 SWIM 1:17.25
10 648 Lopez, Jua 12 TBAY 1:18.11
11 762 Delk, Robe 12 SA 1:18.39
12 845 Hill, Jonath 12 TCSC 1:18.97
13 538 Harriott, Jo 11 SWIM 1:19.32
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 32
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#120 ... (Men 11-12 100 Yard Breaststroke)
14 881 Buddendor 12 FSLA 1:19.33
15 873 Lozano, Ja 11 FSLA 1:19.50
16 591 Dols, Kean 11 SYS 1:20.41
17 173 Wynn, Ree 12 BSS 1:20.51
18 235 Garcia, Gia 11 NFS 1:20.92
19 900 Fulginiti, J 11 BD 1:21.02
20 99 Butensky, Iz 12 BSS 1:21.11
21 201 Lutz, Colb 12 CFA 1:21.27
22 488 McKeon, Z 12 SWIM 1:21.38
23 809 Krist, Andr 12 UN-01 1:21.75
24 267 Thorne, Co 12 GSC 1:22.09
25 251 Quillen, Da 11 GSC 1:22.17
#121 Women 10 & Under 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:46.69
Name Age Team Seed Time
1 962 Covert, Sk 10 MACG 1:19.83
2 155 Song, Amy 10 BSS 1:20.33
3 240 Wagner, Is 10 NFS 1:20.50
4 377 Adams, Ch 10 PA 1:21.78
5 789 Lundgren, 10 GPAC 1:22.57
6 69 Clark, Sara- 10 ATAC 1:23.87
7 244 Vashi, Ani 10 NFS 1:24.87
8 812 Troia, Kari 10 PCST 1:25.33
9 313 Lowe, Carl 10 UN-02 1:25.49
10 782 Stewart, M 9 CMSA 1:25.77
11 511 Lee, Aman 10 SWIM 1:25.78
12 780 Carey, Mar 10 CMSA 1:26.18
13 663 Lontoc, La 10 TBAY 1:27.24
14 253 Ruppert-G 10 GSC 1:28.02
15 449 Baker, Kat 9 SPAC 1:29.06
16 198 Willis, Vic 10 BRSC 1:29.47
17 990 Hicks, Ale 10 UN-21 1:31.76
18 315 Burke, Abi 9 HIGH 1:31.89
19 686 McGurk, K 9 TBAY 1:32.56
20 245 Panchak, J 10 NFS 1:33.16
21 791 Menzies, G 10 GPAC 1:33.37
22 72 Holmes, Ste 9 ATAC 1:33.42
23 878 Buddendor 10 FSLA 1:33.52
24 698 Conway, L 9 TYS 1:34.06
25 790 McManus, 10 GPAC 1:34.35
26 509 Jimenez, N 9 SWIM 1:35.85
27 214 Harris, Kel 9 DBS 1:36.81
28 506 Gatof, Han 9 SWIM 1:36.81
29 153 Gilreath, E 10 BSS 1:36.83
30 374 Zamot, Sar 10 PA 1:37.79
31 157 Teeters, Am 10 BSS 1:37.94
32 156 Goodwin, C 10 BSS 1:38.05
33 281 Chu, Carol 9 GSC 1:38.20
34 943 Carpenter, 10 BD 1:38.22
35 724 Gorham, Jo 9 WFLA 1:39.43
36 590 Dolgetta, G 10 SYS 1:40.13
37 161 Rice, Emil 9 BSS 1:40.15
38 159 McMahon, 10 BSS 1:40.34
39 462 Gaver, Mo 9 SPAC 1:40.71
40 154 Griffin, Ma 10 BSS 1:40.89
41 317 Easterling, 10 HIGH 1:41.55
42 674 Sellers, La 10 TBAY 1:42.00
43 248 Aslanidi, Y 10 GSC 1:42.86
44 984 Sowell, Ni 9 JCLA 1:43.28
45 647 Scott, Sam 10 TBAY 1:43.45
46 184 Broussard, 10 BRSC 1:43.62
47 921 Rhodes, St 9 BD 1:43.76
48 207 Rio, Isabel 10 CFM 1:43.85
49 944 Simaan, Ch 9 BD 1:43.98
50 182 Black, Meg 10 BRSC 1:44.72
51 222 O'Gorman, 10 DBS 1:44.75
52 165 Himebauch 9 BSS 1:45.53
53 444 Parnell, Ma 10 SPAC 1:45.97
54 599 Hoefling, O 10 SYS 1:46.17
55 419 Walker, Al 10 SPA 1:46.30
56 163 Kirchhoff, 10 BSS 1:46.60
57 793 Rush, Sydn 9 GPAC 1:46.68
58 206 Kilpatrick, 9 CFM 1:46.69
#122 Men 10 & Under 100 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 1:43.69
Name Age Team Seed Time
1 89 Foote, Wyat 10 ATAC 1:19.20
2 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 1:22.84
3 86 Chambasian 10 ATAC 1:22.92
4 231 Bloom, Jac 10 NFS 1:23.15
5 788 Jockers, Br 10 GPAC 1:23.57
6 849 Jordan, Eo 9 TCSC 1:25.86
7 232 Bloom, Tra 10 NFS 1:26.75
8 682 Licht, Jose 10 TBAY 1:26.93
9 375 Nguyen, B 10 PA 1:32.38
10 888 Bowie, Ale 10 UN-12 1:33.25
11 90 Gallagher, C 10 ATAC 1:33.79
12 474 Bradfield, 10 SWIM 1:34.65
13 234 Skigen, Jac 9 NFS 1:34.90
14 876 Jacobs, Isa 9 FSLA 1:35.07
15 602 Knoch, Mi 10 SYS 1:35.14
16 481 Kellett, Wy 10 SWIM 1:35.65
17 408 Hodang, B 10 SAST 1:36.11
18 180 Clemente, 10 BSS 1:38.47
19 725 Hudak, Sha 10 WFLA 1:38.48
20 280 Bungert, W 10 GSC 1:38.77
21 283 Viccini, Lu 10 GSC 1:39.02
22 596 Habib, Tyl 10 SYS 1:39.02
23 765 Downs, Ow 10 SA 1:39.19
24 443 Hinkle, Ro 10 SPAC 1:39.26
25 679 Kantzler, M 10 TBAY 1:39.53
26 284 Wilby, Ma 10 GSC 1:41.38
27 783 Robinson, 9 CMSA 1:41.87
28 96 Vandenberg 9 ATAC 1:42.07
29 573 Amistoso, 9 SYS 1:43.44
30 985 Strickland, 10 JCLA 1:43.61
31 209 Russell, Ca 10 CFM 1:43.69
32 595 Gusev, Ale 8 SYS 1:43.69
#123 Women 13-14 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:46.99
Name Age Team Seed Time
1 763 Horton, Ma 14 SA 2:22.54
2 868 Lillo, Hann 13 FSLA 2:23.77
3 583 Valley, Da 14 SYS 2:27.44
4 5 Boothe, Dani 13 CAYM 2:29.31
5 215 Harris, Mc 13 DBS 2:30.78
6 80 Williams, C 13 ATAC 2:32.14
7 562 Leap, Beth 13 SYS 2:34.31
8 721 Koda, Nico 14 WFLA 2:34.51
9 844 Brocksmith 13 TCSC 2:34.92
10 139 Haila, Meg 13 BSS 2:38.17
11 870 Lozano, St 14 FSLA 2:38.20
12 918 Spangenbe 14 BD 2:41.70
13 882 Buddendor 13 FSLA 2:41.82
14 270 Dain, Rebe 13 GSC 2:41.88
15 580 Duff, Faryn 14 SYS 2:41.99
16 733 Roper, Han 14 WFLA 2:42.33
17 905 Kennedy, S 13 BD 2:43.44
18 310 Salerno, A 13 HIGH 2:44.31
19 917 Sims, Leah 13 BD 2:44.49
20 67 Parry, Delan 14 ATAC 2:45.21
21 794 Weekley, O 13 GPAC 2:45.32
22 136 Kuntsevich 14 BSS 2:45.57
23 643 Krebs, Pait 14 SYS 2:45.81
24 477 Mohring, A 13 SWIM 2:46.23
25 820 Freeman, R 13 PYP 2:46.30
26 831 Kovac, Me 13 PYP 2:46.45
27 372 Staffeld, N 13 PA 2:46.99
#124 Men 13-14 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:36.29
Name Age Team Seed Time
1 738 Rabstejnek 14 SA 2:11.74
2 922 Coombs, Ja 14 BD 2:18.80
3 747 Orr, Basil M 14 SA 2:19.64
4 862 Landi, Nic 14 FSLA 2:19.74
5 613 Amistoso, 14 SYS 2:20.07
6 750 Brozino, Is 14 SA 2:20.53
7 568 Wall, Patri 14 SYS 2:20.86
8 906 Kimpel, Al 14 BD 2:24.07
9 673 Sellers, Au 13 TBAY 2:24.52
10 246 Panchak, J 13 NFS 2:24.61
11 889 Juranovic, 13 UN-12 2:25.36
12 498 Messuri, M 14 SWIM 2:25.94
13 652 Rodriguez, 13 TBAY 2:26.30
14 920 Wright, Ry 13 BD 2:27.24
15 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 2:27.80
16 321 Springman 13 HIGH 2:28.97
17 680 Smith, Kev 14 TBAY 2:31.36
18 439 Marshburn 13 SPA 2:32.11
19 308 Bessire, Ha 13 HIGH 2:32.93
20 116 Fonteno, M 13 BSS 2:33.06
21 846 Wojcik, An 13 TCSC 2:33.65
22 746 Beri, Jonah 13 SA 2:34.33
23 552 Hegwein, K 14 SYS 2:34.61
24 268 Basting, Pa 14 GSC 2:36.04
25 452 Dressel, Ca 13 SPAC 2:36.07
#125 Women 15-16 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:47.19
Name Age Team Seed Time
1 434 Reid, Ashl 16 SPA 2:23.19
2 893 Papadopou 15 FSLA 2:24.42
3 578 Linn, Ashl 16 SYS 2:25.24
4 771 Humphrey 16 MPSC 2:25.70
5 775 Morrin, Da 16 MPSC 2:26.52
6 826 Buckley, K 16 PYP 2:27.40
7 941 Worrell, N 15 BD 2:27.40
8 493 Fournier, H 15 SWIM 2:27.91
9 384 Nguyen, B 16 PA 2:28.20
10 435 Jones, Alex 15 SPA 2:28.45
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 33
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#125 ... (Women 15-16 200 Yard Breaststroke)
11 453 Dressel, Ka 16 SPAC 2:28.51
12 614 Baker, Reb 16 SYS 2:29.05
13 195 Morton, Br 15 BRSC 2:30.60
14 863 Nawrocki, 15 FSLA 2:30.91
15 311 Salerno, D 16 HIGH 2:32.21
16 123 Gavin, Kou 15 BSS 2:33.01
17 967 Rittenhous 15 MACG 2:33.52
18 131 Wynn, Em 16 BSS 2:33.64
19 768 Bridgham, 15 MPSC 2:34.13
20 620 Catena, Al 16 SYS 2:34.76
21 800 Gazia, Nic 15 PCST 2:34.91
22 239 Nichols, R 15 NFS 2:36.99
23 385 O'Grady, C 16 PA 2:37.24
24 79 Thompson, 15 ATAC 2:37.48
25 945 Kimpel, Al 16 BD 2:37.65
26 76 Osterlund, M 15 ATAC 2:37.94
27 830 Verheylew 15 PYP 2:38.16
28 404 Sopranzi, E 15 SAST 2:40.29
29 132 Williams, J 15 BSS 2:40.45
30 254 Burns, Hea 15 GSC 2:41.29
31 129 Yin, Annie 16 BSS 2:41.52
32 446 Meyer, Ka 15 SPAC 2:42.97
33 953 Jeffries, An 15 CCS 2:43.76
#126 Men 15-16 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:30.09
Name Age Team Seed Time
1 103 Lee, Lewis 16 BSS 2:08.01
2 880 Camargo, P 15 FSLA 2:11.77
3 4 Groome, Seij 16 CAYM 2:12.33
4 635 Pagan, Jam 16 SYS 2:15.59
5 113 Hayes, Pat 16 BSS 2:18.33
6 59 Miguel, Dan 16 UN-01 2:18.43
7 621 Cesaroni, G 15 SYS 2:19.63
8 890 Alexander, 16 FSLA 2:20.04
9 798 Seaman, C 16 PCST 2:20.77
10 521 Thresher, C 16 SWIM 2:21.84
11 483 Thoman, B 15 SWIM 2:22.82
12 216 Harris, Wil 15 DBS 2:24.27
13 987 Van Hees, 15 JCLA 2:24.47
14 456 Jamieson, 15 SPAC 2:25.81
15 112 Madden, D 16 BSS 2:26.42
16 623 Czupryna, 15 SYS 2:27.25
17 11 Funderburk, 16 BA 2:27.99
18 396 Wesley, Ja 15 UN-05 2:29.00
19 387 Piumelli, N 16 PA 2:29.09
20 550 Bucken, Pa 15 SYS 2:30.09
#127 Women 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:42.29
Name Age Team Seed Time
1 857 Halkides, L 17 FSLA 2:16.96
2 334 Frank, Mar 19 IRSC 2:20.10
3 1009 Collymor 20 DSC 2:21.00
4 796 Escobar, A 18 PCST 2:23.63
5 260 Petersen, H 17 GSC 2:24.57
6 341 Kittrell, Ka 18 IRSC 2:24.77
7 633 Lightbourn 17 SYS 2:25.16
8 617 Bessire, Je 18 SYS 2:25.72
9 838 Torres, Ka 17 PYP 2:27.92
10 256 Farhat, Me 19 GSC 2:34.32
11 257 Flanagan, R 17 GSC 2:35.00
12 662 Berson, Eli 17 TBAY 2:37.71
13 265 Soltis, Sara 18 GSC 2:38.47
14 476 Weichelt, C 17 SWIM 2:40.18
15 479 Smith, Kel 17 SWIM 2:40.35
16 529 Langford, 17 SWIM 2:42.00
#128 Men 200 Yard Breaststroke
Meet Qualifying: 2:27.09
Name Age Team Seed Time
1 327 Arencibia, 20 IRSC 1:59.28
2 352 Strauss, Jo 19 IRSC 2:06.06
3 349 Otaki, Ada 18 IRSC 2:08.45
4 1018 Doran, Ke 18 DSC 2:08.90
5 115 Hayes, Joh 18 BSS 2:09.09
6 1021 Hekmati, 20 DSC 2:09.91
7 57 Pigot, Digua 15 MACM 2:10.32
8 350 Sokolowsk 19 IRSC 2:12.19
9 713 Alonso, Ni 18 WFLA 2:13.41
10 799 Bronnenbe 17 PCST 2:13.69
11 1030 Arriaga-P 18 DSC 2:15.55
12 822 Freeman, B 18 PYP 2:15.58
13 1048 Rabelo, M 20 UNUF 2:16.00
14 922 Coombs, Ja 14 BD 2:18.80
15 926 Geiger, Ky 18 BD 2:19.25
16 496 Anderson, 17 SWIM 2:19.70
17 572 Davis, Kirt 17 SYS 2:21.07
18 994 Tullius, Ro 15 DBS 2:21.07
19 336 Gerlach, D 19 IRSC 2:21.27
20 717 Gottschling 18 WFLA 2:21.32
21 774 McDowell 30 MPSC 2:22.86
22 833 Gettino, M 17 PYP 2:23.30
23 263 Silva, Will 17 GSC 2:23.37
24 489 Neils, Shan 17 SWIM 2:24.38
25 394 Zhang, Tho 17 UN-05 2:26.52
26 457 Reichenbac 17 SPAC 2:26.95
#129 Women 11-12 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:13.59
Name Age Team Seed Time
1 761 McInerny, 12 SA 1:01.02
2 574 Atkins, Ale 12 SYS 1:01.27
3 600 Hu, Nancy 12 SYS 1:01.50
4 399 Pickens, K 12 SA 1:03.04
5 252 Williams, K 12 GSC 1:04.06
6 142 Schmidt, K 12 BSS 1:04.13
7 143 Michaels, M 12 BSS 1:04.50
8 860 Redding, G 12 FSLA 1:05.01
9 720 Russo, Kai 12 WFLA 1:05.31
10 243 Devine, Em 12 NFS 1:06.79
11 792 Rush, Laur 12 GPAC 1:08.55
12 778 Kassis, An 12 UN-01 1:08.57
13 781 Madden, P 11 CMSA 1:08.80
14 810 Retherford 12 PCST 1:09.10
15 77 Peavy, Laur 12 ATAC 1:09.20
16 842 Jordan, Orl 12 TCSC 1:09.86
17 278 Chubina, A 12 GSC 1:10.03
18 237 Johnson, L 11 NFS 1:10.42
19 587 Cahoone, S 11 SYS 1:10.87
20 756 Oda, Tomo 12 SA 1:10.99
21 455 Jamieson, M 12 SPAC 1:11.16
22 241 Watkins, Ju 11 NFS 1:11.20
23 666 Lulf, Rach 11 TBAY 1:11.50
24 997 Mikos, Van 12 PA 1:11.91
25 902 Hahn, Kels 11 BD 1:12.90
26 916 Sims, Alex 12 BD 1:13.29
27 68 Brown, Mui 12 ATAC 1:13.34
28 885 Holt, Morg 12 FSLA 1:13.35
29 866 Ward, Bail 12 FSLA 1:13.48
30 956 Frantz, Sar 11 CCS 1:13.48
31 141 Moran, Jac 12 BSS 1:13.59
32 592 Dols, Mich 12 SYS 1:13.59
33 601 Hunkapille 11 SYS 1:13.59
#130 Men 11-12 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:14.99
Name Age Team Seed Time
1 92 Martin, Bret 12 ATAC 57.98
2 912 Poti, Zacha 11 BD 1:03.29
3 818 Belcik, An 11 PYP 1:04.02
4 659 Lee, Matth 12 TBAY 1:04.13
5 99 Butensky, Iz 12 BSS 1:05.02
6 871 Monacelli, 12 FSLA 1:06.20
7 85 Calderon, M 12 ATAC 1:06.22
8 87 Chason, Bra 12 ATAC 1:06.46
9 604 Lee, Camp 12 SYS 1:06.49
10 755 Kale, Mark 12 SA 1:06.57
11 235 Garcia, Gia 11 NFS 1:07.32
12 247 Panchak, J 12 NFS 1:07.36
13 591 Dols, Kean 11 SYS 1:07.54
14 807 Mackenzie 12 UN-01 1:07.93
15 378 DeLaOsa, N 12 PA 1:08.29
16 373 Murtagh, J 11 PA 1:08.49
17 539 Hollowsky 12 SWIM 1:08.68
18 16 Gallego, Ca 11 BA 1:09.77
19 199 Willis, Wy 12 BRSC 1:10.43
20 589 Clark, Jack 11 SYS 1:10.46
21 900 Fulginiti, J 11 BD 1:10.84
22 173 Wynn, Ree 12 BSS 1:10.93
23 873 Lozano, Ja 11 FSLA 1:10.96
24 409 Loomis, N 12 SAST 1:12.09
25 914 Rhodes, Ri 12 BD 1:12.47
26 594 Garcia, Ma 11 SYS 1:13.84
27 958 Borgert, Se 11 MACG 1:13.86
28 146 Michael, M 12 BSS 1:14.16
29 459 Heath, Gra 12 SPAC 1:14.73
30 909 Matschner 11 BD 1:14.81
31 413 Sisto, Quyn 12 SCST 1:14.83
#131 Women 10 & Under 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:42.09
Name Age Team Seed Time
1 658 Wilkins, K 10 TBAY 1:08.31
2 73 Joyner, Mic 10 ATAC 1:09.51
3 962 Covert, Sk 10 MACG 1:13.04
4 963 Martin, Mo 10 MACG 1:13.93
5 415 Burrows, A 10 SPA 1:14.85
6 789 Lundgren, 10 GPAC 1:15.05
7 696 Rainey, Ma 10 TYS 1:15.30
8 253 Ruppert-G 10 GSC 1:15.82
9 593 Dong, Cind 9 SYS 1:16.11
10 155 Song, Amy 10 BSS 1:16.43
11 376 Murtagh, M 9 PA 1:16.56
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 34
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#131 ... (Women 10 & Under 100 Yard Butterfly)
12 198 Willis, Vic 10 BRSC 1:16.72
13 684 Kiser, Ran 10 TBAY 1:16.80
14 313 Lowe, Carl 10 UN-02 1:16.99
15 315 Burke, Abi 9 HIGH 1:19.83
16 660 Lee, Saman 9 TBAY 1:19.85
17 240 Wagner, Is 10 NFS 1:19.88
18 780 Carey, Mar 10 CMSA 1:20.25
19 605 Morales, C 10 SYS 1:21.05
20 158 Watts, Eliz 10 BSS 1:21.87
21 161 Rice, Emil 9 BSS 1:23.85
22 875 Hohne, Ch 9 FSLA 1:24.39
23 698 Conway, L 9 TYS 1:24.62
24 462 Gaver, Mo 9 SPAC 1:24.96
25 878 Buddendor 10 FSLA 1:25.69
26 287 Cronin, Ka 8 UN-01 1:25.70
27 812 Troia, Kari 10 PCST 1:26.01
28 15 Emary, Mag 10 BA 1:26.86
29 509 Jimenez, N 9 SWIM 1:27.06
30 841 Barkett, Li 9 TCSC 1:27.34
31 921 Rhodes, St 9 BD 1:27.81
32 703 Kolch, Jazz 10 TYS 1:28.72
33 465 Bruns, Cat 10 SPAC 1:29.28
34 1052 Tyle, Mad 10 SYS 1:29.45
35 242 See, Molly 9 NFS 1:29.76
36 793 Rush, Sydn 9 GPAC 1:29.82
37 164 Mendizaba 9 BSS 1:30.10
38 19 Comunale, I 10 BA 1:30.88
39 406 Bulis, Josly 10 SAST 1:31.42
40 449 Baker, Kat 9 SPAC 1:32.25
41 182 Black, Meg 10 BRSC 1:33.78
42 877 Redding, S 9 FSLA 1:33.97
43 282 Ivey, Isabe 9 GSC 1:35.02
44 597 Hernandez 10 SYS 1:36.13
45 972 Arnold, Me 9 JCLA 1:36.31
46 535 Bonfitto, M 9 SWIM 1:37.07
47 736 Heron, Noa 9 WFLA 1:39.11
48 502 Fredericks 9 SWIM 1:39.30
49 460 Cioffi, Isab 9 SPAC 1:39.85
50 991 Bates, Tali 8 UN-22 1:40.34
51 729 Sheppard, 9 WFLA 1:41.09
#132 Men 10 & Under 100 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 1:40.39
Name Age Team Seed Time
1 393 Dacus, Con 10 SA 1:08.97
2 788 Jockers, Br 10 GPAC 1:10.87
3 231 Bloom, Jac 10 NFS 1:12.14
4 431 Finke, Rob 10 SPA 1:12.69
5 672 Ramsey, Ja 10 TBAY 1:13.64
6 232 Bloom, Tra 10 NFS 1:13.75
7 97 Yambor-Ma 10 ATAC 1:15.51
8 194 Kravchenk 9 BRSC 1:16.49
9 86 Chambasian 10 ATAC 1:17.40
10 849 Jordan, Eo 9 TCSC 1:17.66
11 808 Gordon, Re 10 PCST 1:19.11
12 152 Sugishita, A 10 BSS 1:19.21
13 208 Dolan, Llia 10 CFM 1:20.53
14 596 Habib, Tyl 10 SYS 1:22.00
15 888 Bowie, Ale 10 UN-12 1:23.46
16 375 Nguyen, B 10 PA 1:24.44
17 907 Maguire, R 10 BD 1:27.06
18 598 Hernandez 9 SYS 1:28.94
19 671 Quach, Ch 10 TBAY 1:29.98
20 500 Strickland, 10 SWIM 1:31.33
21 96 Vandenberg 9 ATAC 1:31.39
22 279 Adu, Russe 10 GSC 1:32.71
23 412 Kennedy, E 10 SCST 1:33.45
24 320 Curley, Ha 10 HIGH 1:35.00
25 407 Dawson, A 10 SAST 1:35.05
26 874 Dejarnett, C 9 FSLA 1:37.10
#133 Women 13-14 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:28.59
Name Age Team Seed Time
1 81 Yambor-Ma 14 ATAC 2:07.90
2 758 Soufi, Mar 14 SA 2:08.33
3 585 Wilhelm, C 14 SYS 2:10.60
4 743 Sills, Elean 14 SA 2:10.67
5 60 Paez, Isabel 14 MDCA 2:12.76
6 432 Neely, Car 14 SPA 2:13.14
7 124 Talwar, Al 14 BSS 2:14.59
8 931 Nuszkowsk 14 BD 2:14.70
9 71 Garthwait, L 14 ATAC 2:15.26
10 748 Erickson, D 14 SA 2:15.79
11 558 Berdusco, 13 SYS 2:16.33
12 582 Plocharsky 14 SYS 2:17.64
13 853 Jordan, Sor 14 TCSC 2:20.72
14 561 Hegwein, N 13 SYS 2:23.51
15 721 Koda, Nico 14 WFLA 2:23.58
16 820 Freeman, R 13 PYP 2:24.94
17 772 Klein, Vict 14 MPSC 2:25.60
18 566 Raybon, Le 14 SYS 2:25.98
19 368 Draskovich 13 PA 2:26.15
20 915 Schroeder, 13 BD 2:26.37
21 655 Demsher, K 14 TBAY 2:26.91
22 238 Johnson, C 13 NFS 2:27.50
23 549 Boehm, Ka 14 SYS 2:27.64
24 870 Lozano, St 14 FSLA 2:27.73
25 202 Diaz, Alex 14 CFM 2:28.24
26 901 Gilbert, Ma 13 BD 2:28.41
27 203 Lynch, Gra 13 CFM 2:28.59
28 560 Daniel, Tal 13 SYS 2:28.59
29 562 Leap, Beth 13 SYS 2:28.59
30 932 Nuszkowsk 14 BD 2:28.59
31 995 Toth, Laur 13 SYS 2:28.59
#134 Men 13-14 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:20.29
Name Age Team Seed Time
1 563 McKane, L 14 SYS 2:02.53
2 952 Moran, An 14 CCS 2:04.10
3 741 Brooks, W 14 SA 2:05.77
4 307 Pena, Alex 13 HIGH 2:06.86
5 787 Gurtowsky 14 GPAC 2:07.91
6 321 Springman 13 HIGH 2:08.50
7 889 Juranovic, 13 UN-12 2:09.30
8 64 Menendez, M 14 ACTT 2:09.83
9 480 Pineda, Mi 14 SWIM 2:10.43
10 83 Briggs, Jose 13 ATAC 2:10.52
11 750 Brozino, Is 14 SA 2:10.56
12 30 Gomez, Fran 13 DANA 2:11.21
13 692 Kimura, K 13 TBAY 2:11.64
14 13 Nichlany, K 13 BA 2:12.31
15 801 Whitehead 14 PCST 2:13.50
16 806 Ratliff, Jon 13 PCST 2:13.78
17 653 Berson, Ma 14 TBAY 2:13.81
18 767 Bell, Jame 14 MPSC 2:14.02
19 26 Nguyen, Mi 14 ONDA 2:15.85
20 903 Hensley, N 13 BD 2:18.20
21 726 Hudak, Ca 13 WFLA 2:18.48
22 20 Kuzjomkin, 14 BA 2:18.78
23 273 Parramore, 13 GSC 2:19.67
24 106 Costa, Josh 13 BSS 2:19.75
25 424 Grant, Alex 13 SPA 2:19.91
26 773 Koval, Jam 14 MPSC 2:19.99
27 557 Aristizabal 13 SYS 2:20.29
#135 Women 15-16 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:26.79
Name Age Team Seed Time
1 865 Whalen, K 16 FSLA 2:03.23
2 645 Harrington 16 SYS 2:04.48
3 183 Bowker, D 16 BRSC 2:07.37
4 620 Catena, Al 16 SYS 2:08.47
5 775 Morrin, Da 16 MPSC 2:08.55
6 830 Verheylew 15 PYP 2:09.31
7 482 Rochette, N 16 SWIM 2:10.26
8 694 Kuethe, Jen 16 TBAY 2:10.96
9 384 Nguyen, B 16 PA 2:12.24
10 22 Rodriguez, A 16 BA 2:12.38
11 130 Harper, Eli 16 BSS 2:13.22
12 628 Kontor, Vi 16 SYS 2:13.87
13 388 Pope, Mich 15 PA 2:14.02
14 614 Baker, Reb 16 SYS 2:14.78
15 579 Searles, Ka 15 SYS 2:14.88
16 2 Butler, Lara 15 CAYM 2:15.66
17 43 Paz, Alexan 16 MACM 2:16.09
18 848 Lanam, Ra 15 TCSC 2:17.25
19 523 Tyler, Abb 16 SWIM 2:18.37
20 255 Clare-Salzl 16 GSC 2:18.63
21 274 Rafati, Den 15 GSC 2:19.44
22 545 Titus, Chri 16 SWIM 2:20.24
23 811 Hove, Vict 16 PCST 2:20.57
24 960 Bunkin, Ha 15 MACG 2:20.72
25 125 Nearing, H 15 BSS 2:21.64
26 123 Gavin, Kou 15 BSS 2:21.97
27 131 Wynn, Em 16 BSS 2:22.20
28 127 Mendizaba 15 BSS 2:22.24
29 33 Schultz, Kel 15 DANA 2:22.34
30 380 Constantin 15 PA 2:23.48
31 654 Martin, Kr 15 TBAY 2:24.82
32 383 Murtagh, M 15 PA 2:25.94
33 264 Smyder, Sa 16 GSC 2:26.00
34 554 Hung, Joce 15 SYS 2:26.00
35 639 Yelding, C 15 SYS 2:26.74
#136 Men 15-16 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:14.99
Name Age Team Seed Time
1 619 Caldwell, N 16 SYS 1:50.66
2 854 Ledford, S 15 TCSC 1:55.42
3 101 Numbers, P 16 BSS 1:58.64
4 46 Ballestas, Ju 15 MACM 2:00.29
5 52 Long, Matth 15 MACM 2:01.34
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 35
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#136 ... (Men 15-16 200 Yard Butterfly)
6 266 Rocca, Tyl 15 GSC 2:02.30
7 110 Sugishita, D 15 BSS 2:03.72
8 858 Kaisrlik, Ju 15 FSLA 2:03.84
9 927 Hensley, T 16 BD 2:04.73
10 548 Atkins, Tu 16 SYS 2:05.00
11 626 Kadibhai, Y 16 SYS 2:05.51
12 616 Berdusco, 15 SYS 2:06.37
13 50 Grenet, Paul 16 MACM 2:06.85
14 4 Groome, Seij 16 CAYM 2:06.87
15 551 Cascone, J 16 SYS 2:06.90
16 890 Alexander, 16 FSLA 2:07.77
17 892 Hernandez 15 FSLA 2:08.32
18 689 Ankers, Ch 16 TBAY 2:08.52
19 887 Gebauer, B 16 UN-12 2:08.70
20 623 Czupryna, 15 SYS 2:09.18
21 229 Nunnelley, 15 DBS 2:09.60
22 524 Altman, Ri 16 SWIM 2:09.65
23 12 Swackhamm 16 BA 2:09.72
24 111 Kauffman, 16 BSS 2:09.82
25 396 Wesley, Ja 15 UN-05 2:10.98
26 521 Thresher, C 16 SWIM 2:12.33
27 951 Scott, Davi 16 CCS 2:13.31
28 553 Watts, Lea 16 SYS 2:13.43
29 769 Dibona, W 15 MPSC 2:13.84
#137 Women 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:22.69
Name Age Team Seed Time
1 41 Anaya, Ana 16 MACM 1:59.09
2 257 Flanagan, R 17 GSC 2:01.25
3 638 Raybon, R 17 SYS 2:02.28
4 228 Casey, Sha 16 DBS 2:02.73
5 617 Bessire, Je 18 SYS 2:03.94
6 119 Neidigh, L 17 BSS 2:05.09
7 345 Marquez, J 19 IRSC 2:05.23
8 259 Kerr, Dani 18 GSC 2:05.26
9 171 Ivanova, A 18 BSS 2:06.53
10 258 Kerr, Chris 18 GSC 2:06.60
11 362 Herring, M 19 IRSC 2:08.21
12 390 Smith, Jord 17 PA 2:08.37
13 65 Menendez, S 17 ACTT 2:08.94
14 857 Halkides, L 17 FSLA 2:09.03
15 519 Peacock, S 17 SWIM 2:09.87
16 342 Lukovic, A 18 IRSC 2:11.10
17 1051 Todd, Ch 18 SWIM 2:11.62
18 693 Cook, Kath 17 TBAY 2:11.97
19 636 Plocharsky 17 SYS 2:12.29
20 615 Berdusco, 17 SYS 2:14.70
21 1013 Taha, Raz 17 DSC 2:16.50
22 1012 Prichard, 19 DSC 2:20.69
23 256 Farhat, Me 19 GSC 2:21.18
24 934 Oliver, Bri 17 BD 2:21.59
#138 Men 200 Yard Butterfly
Meet Qualifying: 2:09.59
Name Age Team Seed Time
1 1037 Ally, Brad 22 UNUF 1:45.90
2 1039 Pinzon, O 20 UNUF 1:47.00
3 332 De Angulo 19 IRSC 1:49.86
4 359 Alberts, An 20 IRSC 1:50.87
5 571 Ceddia, Pa 18 SYS 1:51.63
6 872 Reall, Chri 18 FSLA 1:51.74
7 1034 Walsh, Ro 20 UNUF 1:52.00
8 1045 Correll, B 19 UNUF 1:53.00
9 612 Rauch, Ma 17 SYS 1:53.80
10 115 Hayes, Joh 18 BSS 1:54.77
11 1046 Dubrasky 19 UNUF 1:55.00
12 49 Garcia, Ash 17 MACM 1:55.30
13 822 Freeman, B 18 PYP 1:55.49
14 326 Abreu, Ma 19 IRSC 1:55.61
15 327 Arencibia, 20 IRSC 1:55.61
16 51 Lichtner, Ste 18 MACM 1:56.99
17 924 Curby, Ma 17 BD 1:57.92
18 1018 Doran, Ke 18 DSC 1:58.00
19 1017 DePadau, 18 DSC 1:58.11
20 717 Gottschling 18 WFLA 1:58.54
21 630 Leonard, S 17 SYS 2:00.44
22 109 Lowe, Zac 17 BSS 2:00.51
23 94 Norris, Chri 17 ATAC 2:02.82
24 102 Solache-Ni 18 BSS 2:03.09
25 624 Jones, Alde 17 SYS 2:04.52
26 799 Bronnenbe 17 PCST 2:05.36
27 629 Krebs, Car 18 SYS 2:05.66
28 1025 Marini, D 18 DSC 2:05.71
29 1023 Leonard, 18 DSC 2:06.40
30 349 Otaki, Ada 18 IRSC 2:06.75
31 1032 Sloat, Rya 19 DSC 2:09.11
#139 Women 11-12 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:37.09
Name Age Team Seed Time
1 144 Hartje, Am 12 BSS 2:19.98
2 142 Schmidt, K 12 BSS 2:20.36
3 886 Dawson, K 12 FSLA 2:21.78
4 143 Michaels, M 12 BSS 2:22.22
5 461 Harmeling 12 SPAC 2:23.03
6 864 Willis, Che 11 FSLA 2:23.06
7 861 Hohne, Ma 12 FSLA 2:24.44
8 306 Duggan, K 12 HIGH 2:24.47
9 575 Atkins, An 12 SYS 2:25.00
10 9 Tomascik, Co 12 CAYM 2:25.31
11 842 Jordan, Orl 12 TCSC 2:26.37
12 896 Boddiford, 11 BD 2:33.64
#140 Men 11-12 200 Yard Backstroke
Meet Qualifying: 2:33.79
Name Age Team Seed Time
1 762 Delk, Robe 12 SA 2:14.16
2 677 Young, Jar 12 TBAY 2:21.01
3 25 Mahgoub, A 11 ONDA 2:28.75
4 659 Lee, Matth 12 TBAY 2:30.54
5 145 Kirchhoff, 12 BSS 2:30.94
6 6 McCallum, Ia 12 CAYM 2:32.91
#141 Women 11-12 400 Yard IM
Meet Qualifying: 5:38.09
Name Age Team Seed Time
1 664 Sopapong, 12 TBAY 4:47.15
2 277 Burns, Han 12 GSC 4:47.64
3 761 McInerny, 12 SA 4:52.48
4 861 Hohne, Ma 12 FSLA 5:03.77
5 859 Kaisrlik, M 12 FSLA 5:03.86
6 886 Dawson, K 12 FSLA 5:12.34
7 699 Driscoll, C 12 TYS 5:21.56
8 864 Willis, Che 11 FSLA 5:23.45
9 860 Redding, G 12 FSLA 5:24.91
10 149 Ward, Sop 12 BSS 5:28.19
11 885 Holt, Morg 12 FSLA 5:31.33
12 856 Cunningha 12 FSLA 5:33.77
13 29 Mason, Ken 11 ONDA 5:37.36
#142 Men 11-12 400 Yard IM
Meet Qualifying: 5:31.99
Name Age Team Seed Time
1 416 Chen, Josh 12 SPA 4:45.21
2 27 Redd, Dono 12 ONDA 5:02.35
3 867 Reno, Luig 11 FSLA 5:11.77
4 16 Gallego, Ca 11 BA 5:21.73
#143 Women 13-14 1650 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 19:21.69
Name Age Team Seed Time
1 429 Finke, Arie 13 SPA 17:06.33
2 581 Davis, Cam 14 SYS 17:24.45
3 430 Finke, Aut 14 SPA 17:28.28
4 931 Nuszkowsk 14 BD 18:10.10
5 969 Squartino, 13 SF 18:17.83
6 759 Ruedt, Sav 13 SA 18:23.87
7 561 Hegwein, N 13 SYS 18:24.15
8 959 Briant, Pho 14 MACG 18:24.77
9 779 Buechele, A 13 MPSC 18:28.58
10 463 Zerkowski 14 SPAC 18:35.98
11 202 Diaz, Alex 14 CFM 18:40.59
12 190 Jernberg, M 14 BRSC 18:48.11
13 655 Demsher, K 14 TBAY 19:07.80
14 135 Roebuck, M 13 BSS 19:11.78
15 549 Boehm, Ka 14 SYS 19:15.55
16 276 Shimansky 13 GSC 19:15.98
17 534 Hansen, Ha 13 SWIM 19:16.35
#144 Men 13-14 1650 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 19:15.69
Name Age Team Seed Time
1 767 Bell, Jame 14 MPSC 16:58.61
2 307 Pena, Alex 13 HIGH 17:00.28
3 95 Rogachev, S 14 ATAC 17:13.82
4 425 Farese, Joh 14 SPA 17:18.81
5 569 Zaremba, R 14 SYS 17:24.50
6 952 Moran, An 14 CCS 17:29.08
7 586 Hamel-Wo 14 SYS 17:37.31
8 773 Koval, Jam 14 MPSC 17:46.51
9 64 Menendez, M 14 ACTT 17:52.04
10 517 Turnadzic, 14 SWIM 17:52.23
11 777 Morrin, Tr 14 MPSC 17:55.04
12 745 Peribonio, 13 SA 17:55.08
13 657 Wheeler, J 13 TBAY 18:19.18
14 527 Kurland, C 14 SWIM 18:22.29
15 640 O'Donnell, 14 SYS 18:31.41
16 100 Yin, Antho 14 BSS 18:34.46
17 1 Butler, Geoff 13 CAYM 18:35.46
18 14 Bohorquez, 13 BA 18:35.60
19 106 Costa, Josh 13 BSS 18:51.11
20 726 Hudak, Ca 13 WFLA 19:04.87
Florida Swimming - Organization License Hy-Tek's MEET MANAGER 4:29 PM 11/28/2009 Page 36
2009 Gator Holiday Classic - 12/4/2009 to 12/6/2009
Psych Sheet
#145 Women 15-16 1650 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 19:44.59
Name Age Team Seed Time
1 622 Clark, Mck 16 SYS 17:00.98
2 645 Harrington 16 SYS 17:02.78
3 642 Murphy, Jo 15 SYS 17:14.79
4 611 Jones, Ava 16 SYS 17:30.16
5 493 Fournier, H 15 SWIM 17:32.93
6 428 Carr, Kaitl 15 SPA 17:55.07
7 76 Osterlund, M 15 ATAC 17:56.78
8 255 Clare-Salzl 16 GSC 18:04.00
9 702 Harries, Ol 15 TYS 18:25.08
10 654 Martin, Kr 15 TBAY 18:38.39
11 555 Maddy, Tr 16 SYS 18:54.06
12 528 Langford, O 15 SWIM 19:00.00
13 504 Anderson, 16 SWIM 19:40.00
#146 Men 15-16 1650 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 18:30.79
Name Age Team Seed Time
1 637 Pridemore, 16 SYS 16:08.35
2 4 Groome, Seij 16 CAYM 16:38.51
3 616 Berdusco, 15 SYS 16:50.53
4 107 Murphy, P 16 BSS 17:01.49
5 797 Escobar, E 15 PCST 17:35.63
6 887 Gebauer, B 16 UN-12 17:36.62
7 532 Rice, Andr 16 UN-08 17:45.34
8 7 Bain, Joshua 15 CAYM 17:59.13
9 403 Hackney, N 16 SAST 18:00.49
10 17 Hall, Ryan 15 BA 18:00.89
11 892 Hernandez 15 FSLA 18:03.31
12 631 DuTreil, Ju 15 SYS 18:16.29
#147 Women 1650 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 18:32.99
Name Age Team Seed Time
1 361 Hanbury, V 19 IRSC 17:01.94
2 260 Petersen, H 17 GSC 17:03.01
3 343 Maddock, 18 IRSC 17:12.29
4 714 Boucher, M 17 WFLA 17:25.26
5 342 Lukovic, A 18 IRSC 17:37.03
6 338 Harrison, R 19 IRSC 17:44.61
7 259 Kerr, Dani 18 GSC 17:49.74
8 1000 Woodwar 24 UNUF 17:50.00
9 265 Soltis, Sara 18 GSC 18:00.00
10 484 Hansen, M 17 SWIM 18:02.96
11 615 Berdusco, 17 SYS 18:25.77
#148 Men 1650 Yard Freestyle
Meet Qualifying: 17:21.49
Name Age Team Seed Time
1 332 De Angulo 19 IRSC 15:07.95
2 364 Ellis, John 19 IRSC 15:14.51
3 1046 Dubrasky 19 UNUF 15:42.00
4 1040 Pedraza, Y 22 UNUF 15:45.00
5 263 Silva, Will 17 GSC 15:54.31
6 641 Silvers, Joh 17 SYS 15:57.90
7 1031 Sgrignoli 19 DSC 16:25.50
8 1008 Collum, W 18 DSC 16:29.00
9 1022 Jessell, Jo 18 DSC 16:29.50
10 94 Norris, Chri 17 ATAC 16:38.21
11 942 Worrell, Ta 17 BD 16:39.51
12 1004 Berry, Ky 20 DBS 16:48.59
13 262 Shimansky 17 GSC 16:49.43
14 102 Solache-Ni 18 BSS 17:09.40

Swim meet results file: 
Meet type: 
Swim Meet Schedule: 
Date & time: 
Friday, December 4, 2009 - 12:00am to Sunday, December 6, 2009 - 3:00pm